Блог

30

січня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя за січень 2016 року (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

04.01.2016

http://judges.org.ua/dig8487.htm

http://obozrevatel.com/politics/30759-avakov-predlozhil-zapretit-sudyi-v-ukraine-na-tri-mesyatsa.htm

Аваков предложил запретить суды в Украине на три месяца

Судебные процессы в Украине нужно остановить на три месяца до формирования новых судов. Об этом заявил глава МВД Украины Арсен Аваков. "Судьи в Украине сейчас в общественном сознании - воплощение всего чего угодно, только не законности и справедливости! В сегодняшней ситуации любое решения суда, судебные процедуры - общество подвергает сомнению",  - сообщил Аваков.

05.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120692-yak_zminiti_nacionalnist_descho_pro_vnesennya_vipravlen_do_a.html

Як змінити національність? Дещо про внесення виправлень до актів цивільного стану

Протягом 2015 року Львівський апеляційний адміністративний суд переглянув 14 рішень, в яких предметом спору є відмова органу державної реєстрації актів цивільного стану внести виправлення до актового запису цивільного стану. В одній із справ суд першої інстанції намагався застосувати застаріле законодавство, в іншій — вийшов за межі доводів апеляційної скарги.

05.01.2016

http://judges.org.ua/dig8486.htm

http://obozrevatel.com/politics/81539-lyashko-predupredil-o-rasstrele-sudej-i-prokurorov-esli-ne-budet-realnyih-reform.htm

Ляшко предупредил о расстреле судей и прокуроров, если не будет реальных реформ

Лидер Радикальной партии Украины Олег Ляшко предупредил судей и прокуроров о последствиях отсутствия  реальных реформ в судебной системе. О том, что служителей Фемиды "начнут отстреливать", Ляшко заявил на своей странице в Facebоok.

06.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120826-ksu_prosyat_translyuvati_zasidannya_po_sudovih_zminah_do_kon.html

КСУ просять транслювати засідання по судових змінах до Конституції

Асоціація правників України направила звернення голові Конституційного Суду України з проханням забезпечити трансляцію відкритої частини засідань КСУ, на яких відбуватиметься слухання щодо законопроекту про внесення змін до Конституції (щодо правосуддя). Перше засідання призначене на 12 січня.

06.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120704-v_naau_proponuyut_stvoriti_alternativu_bpd.html

«Гра» в монополію. В НААУ пропонують створити альтернативу БПД

Чи потрібне українським адвокатам виключне право на представництво в суді? Це питання продовжує турбувати найсвітліші уми вітчизняної юридичної думки й обговорюватися на різних заходах Національної асоціації адвокатів України. Не стала винятком і конференція «Нова українська адвокатура — рух вперед», що відбулася у переддень професійного свята. Як виявилося, не всі адвокати є монополістами за власним переконанням.

06.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120808-v_pecherskomu_raysudi_poyasnili_pitannya_rozpodilu_sprav_miz.html

В Печерському райсуді пояснили питання розподілу справ. Судді брали участь у розгляді низки питань у справі, а тому не можуть розглядати її по суті

Здійснення автоматизованого розподілу кримінального провадження відносно Олександра Корнійця, Володимира Шапакіна і Валерія Гібаленка серед суддів Печерського районного суду м. Києва є об’єктивно неможливим, що у свою чергу є підставою для вирішення питання про зміну підсудності даного кримінального провадження.

11.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120840-chogo_chekayut_suddi_vid_2016-go.html

Фінанси, захист і діалог

Багато хто вірить, що бажання, задумані в новорічну ніч, протягом наступних 12 місяців обов’язково здійсняться. Чого ж чекають від 2016-го служителі Феміди та як їхні мрії можуть стати дійсністю?

11.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120842-za_ostanni_2_roki_ks_zhodnogo_razu_ne_zahistiv_garantii_neza.html

Конституційна неквапливість. За останні два роки КС жодного разу не пристав на захист своїх колег

У 2014—2015 роках Конституційний Суд отримав кілька подань від «верховників», які просили перевірити, чи не порушують окремі положення зовсім нових чи трохи оновлених законів гарантій незалежності служителів Феміди. Однак за ці 2 роки КС не висловив позиції щодо «сумнівних» норм. Незважаючи на непоспішність «конституційників», судді очікують на їхні рішення та продовжують звертатися з поданнями до КС.

11.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120850-chlen_radi_suddiv_ukraini_oleksandr_sasevich_zakon_ne_zobovy.html

Член РСУ, суддя Львівського ОАС Олександр Сасевич: «Закон не зобов’язує суддів комунікувати, але за нас цього ніхто не зробить»

Володарі мантій стають більш відкритими. Цьому, безумовно, сприяли кроки, зроблені Радою суддів у напрямі розвитку комунікативної політики: створення прес-центру судової влади, запровадження інституту суддів-спікерів, розроблення правил спілкування із журналістами. Про всі ці та інші «комунікативні нововведення» в інтерв’ю «ЗіБ» розповів голова комітету РСУ з питань комунікації (в тому числі ЗМІ), суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Сасевич.

11.01.2016

http://ua.racurs.ua/1056-peresliduvannya-za-posadovi-zlochyny-pidsumky-i-perspektyvy

Переслідування за посадові злочини: підсумки і перспективи

Політичне керівництво країни знайшло для себе вихід: за вбивства міліціонерів не переслідувати нікого, а за вбивства революціонерів переслідувати, але не всіх і не дуже завзято. Після того, як минула передноворічна метушня й хмільні святкові канікули, можна спокійним тверезим оком поглянути на рік, що минув, і об’єктивно оцінити його перемоги й поразки. Зокрема, в тій галузі державної діяльності, яка пов’язана з переслідуванням за посадові злочини.

11.01.2016

http://judges.org.ua/dig8497.htm

http://ua.112.ua/polityka/zhoden-suddia-ne-khoche-bratysia-za-spravu-diamantovykh-prokuroriv-nardep-284290.html

Жоден суддя не хоче братися за справу "діамантових прокурорів", - нардеп

"Справа настільки важлива, що за таких обставин очевидно вже повинен втрутитися в неї, щонайменше, президент", - зазначив Дмитро Добродомов.

11.01.2016

http://judges.org.ua/dig8502.htm

http://antikor.com.ua/articles/81385-vidnovlennja_doviri_cherez_neisnujuche_porushennja_prisjagi/print

Відновлення довіри через неіснуюче порушення присяги

Порушення присяги судді, підрив авторитету правосуддя, втрата довіри до судової влади - одні з улюблених тем для обговорення, на жаль, в переважній більшості лише з метою популізму.

Підтвердженням того є те, що недолуге законодавче регулювання відносин, що виникають з порушення присяги судді зазнавало та продовжує зазнавати постійної критики з боку міжнародних інстанцій та не відповідає нормам міжнародного права.

11.01.2016

http://judges.org.ua/dig8499.htm

http://uainfo.org/blognews/1452536243-sud-prisyazhnih-sproba-nomer-.html

Суд присяжних. Спроба номер?

Республіка латиною — це держава. Публіка — це народ. Держава — поняття, за яким сховались тисячі чиновників апарату управління. Вони є надбудовою над реальним носієм влади — народом України. Це маленька частина суспільства, що визначає себе як влада. Головним їх інстинктом є бажання продовжити своє правління, бо в тому є і насолода вседозволеності, і інстинкт самозбереження. Не є винятком і судова гілка влади. Лише до суду може прийти людина, намагаючись захисти своє право на життя, гідність, творчість, майно. В демократії, якщо правоохоронна та судова системи не працюють, вихід один — революція. Людина сама відновлює справедливість так, як її розуміє, закони мовчать, панують пристрасті, права відсутні, і все летить шкереберть. Ми бачили, як ті, хто раніше вважав себе владою, мчать в страху хто куди. Приходять інші, та знову наче зомбі роблять ті ж самі помилки. Правосуддя вимагає народ України. Його цікавить не імітація судового процесу, а можливість відновлення справедливості і покарання винних. Впровадження суду присяжних — не просто одна з новацій, якої потребує наша судова система. Суд присяжних — це перед за все надія на відновлення справедливого судочинства.

12.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120901-_v_sudi_poyasnili_pitannya_predstavnictva_v_adminprocesi.html

В суді пояснили питання представництва в адмінпроцесі

Учасниками адміністративного процесу виступають як державні органи, їхні посадові особи, так і громадяни України, іноземці та особи без громадянства. Кожен з них має право діяти в адміністративному процесі разом із представником або через нього з метою професійного представлення своїх інтересів.

12.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120858-procesualni_normi_gpk_dayut_mozhlivist_suddyam_ne_rozglyadat.html

Була б заява. Процесуальні норми ГПК дають можливість суддям не розглядати позови

Повернення суддею позовної заяви — річ неприємна для будь-якого юриста. Це години робочого часу і стоси паперу, змарновані через власну необачність. Утім, іноді буває так, що суддя вишукує зачіпки, аби не розглядати нецікаву або надто складну для нього справу. У такому разі змагатися доводиться вже із суддею. Як цьому запобігти — спробуємо розібратися.

12.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120846-pravozahisniki_hochut_bachiti_v_konstitucii_chitkiy_mehanizm.html

Трішки євровагітна. Правозахисники хочуть бачити в Конституції чіткий механізм ротації законників і водночас — вилучити прокуратуру

Направлений до Конституційного Суду проект щодо реформи правосуддя не захистить належним чином права громадян. Такої думки дотримуються в Українській Гельсінській спілці з прав людини. Зокрема, проблеми вбачають у переатестації служителів Феміди, гальмуванні реформи прокуратури та обмеженні доступу до суду.

12.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120893-sud_proanalizuvav_praktiku_po_spravah_schodo_zlochiniv_proti.html

Суд проаналізував практику щодо злочинів проти власності

Київський районий суд м. Одеси здійснив аналіз судової практики з розгляду кримінальних справ про злочини проти власності (ст. 185-198 КК України) за 2015 рік. Загалом за 2015 рік до суду надійшло 293 обвинувальних актів за даною категорією справ, що майже вдвічі більше, ніж в минулому році.

12.01.2016

http://news.liga.net/ua/news/politics/8327473-sudd_konstituts_ynogo_sudu_priymut_r_shennya_shchodo_sudovo_reformi.htm

Судді Конституційного Суду приймуть рішення щодо судової реформи

Судді Конституційного Суду України пішли приймати рішення по судовій реформі. Як передає кореспондент ЛІГА.net, Конституційний Суд перейшов до закритої частини розгляду проекту судової реформи на відповідність статтям 157 і 158 Конституції. 

12.01.2016

http://judges.org.ua/dig8500.htm

https://news.pn/ru/RussiaInvadedUkraine/152493

У Миколаєві суддя вирішив не саджати за грати посібника терористів, який записував відео фэйкового "підпілля"

Суддя Центрального районного суду Миколаєва Сергій Медюк призначив умовний термін 47 - літньому посібнику терористів так званій «ДНР», який знімав для них відео. Надалі воно використовувалося з «закликами до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади на території Миколаєва». Про це говориться у відповідному вироку суду за підписом Медюка.

12.01.2016

http://judges.org.ua/dig8493.htm

http://odesa.depo.ua/ukr/odesa/zvilnennya-odeskogo-suddi-u-spravi-2-go-travnya-rozglyadati-12012016081200

Звільнення одеського судді у справі 2-го травня розглядати не будуть

Таке рішення винесла Вища рада юстиції.

12.01.2016

http://judges.org.ua/dig8492.htm

http://intvua.com/news/politics/1452603928-blizko-30-suddiv-luganshchini-regulyarno-vidviduyut-okupovani.html

Близько 30% суддів Луганщини регулярно відвідують окуповані території, - Тука (ВІДЕО)

 Близько 25-30% суддів Луганщини регулярно відвідують окуповані території та Росію. Про це повідомив очільник Луганської ВЦОА Георгій Тука. За його словами, офіційно судді заявляють, що відвідують окуповані території, щоб провідати родичів та оглянути житло, але не можна виключати випадки контактів з ворожими спецслужбами.

12.01.2016

http://ua.racurs.ua/news/64210-suddi-ne-zmojut-yizdyty-na-okupovani-terytoriyi-donbasu-tuka

Судді не зможуть їздити на окуповані території Донбасу — Тука

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука має намір заборонити суддям відвідування окупованих територій Донбасу. Про це Тука повідомив у вівторок, 12 січня, на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

12.01.2016

http://judges.org.ua/dig8505.htm

http://ukrreal.info/ua/suspilstvo/82661-leonid-emets-tsikavo-chi-e-khtos-sche-vvazhae-scho-koiy-sud-zdaten-na-nezalezhni-i-profesiyni-visnovki-

Леонід Ємець: Цікаво чи хтось ще вважає, що Конституційний суд здатен на незалежні і професійні висновки?

"От журналісти увесь день питають про перспективи і наслідки рішення Конституційного суду щодо судової реформи. Як на мене це абсурдне питання", - пише на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат Леонід Ємець. 

12.01.2016

http://judges.org.ua/dig8504.htm

http://www.news-brovary.org.ua/yak-brovarskiy-sud-vchiv-zapituvacha-nazivati-bomboshovishha-ukrittyami/

Як броварський суд вчив запитувача називати бомбосховища укриттями

Броварський суд визнав, що відмова надати інформацію на запит була неправомірною. Проте не зобов’язав розпорядника її надати.

12.01.2016

http://judges.org.ua/dig8503.htm

http://golosukraine.com/publication/zakonoproekti/parent/51608-nadijnist-fundamentu-perebudovi-sistemi-pravosuddy/#.VpVEnaRuncs

Надійність фундаменту перебудови системи правосуддя перевіряє Конституційний Суд

Конституційний Суд України розпочав у формі усного слухання розгляд звернення Верховної Ради про надання висновку щодо конституційності законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя. Суддею-доповідачем став Олександр Литвинов. На розгляді були присутні 13 суддів за умови необхідного кворуму в 12 чоловік.      

13.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120921-v_apelyaciynomu_sudi_zakarpatskoi_oblasti_obrali_suddiv-spik.html

Питайте спікерів

Розширюється географія виконання рішення Ради суддів щодо визначення спікерів, які відповідатимуть за зв’язки з громадськістю та ЗМІ. На цьому тижні своїх «комунікаторів» обрали в Апеляційному суді Закарпатської області.

13.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120956-chernigivskiy_okruzhniy_adminsud_zvitue_pro_splacheni_v_2015.html

ЧОАС звітує про сплачені в 2015 суми судового збору

За минулий рік Чернігівський окружний адміністративний суд поповнив Державний бюджет України на понад мільйон гривень судового збору.

13.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120955-genprokuratura_poradila_deputatam_ne_zavazhati_pravosuddyu.html

Генпрокуратура порадила депутатам не заважати правосуддю

Коментарі народного депутата України Дмитра Добродомова стосовно небажання суддів братися за справу О. Корнійця та В. Шапакіна (справа "діамантових прокурорів"), оскільки Генеральна прокуратура здійснює тиск на них, можна розцінювати як прямий тиск на суд. Такої думки дотримуються в ГПУ.

13.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120851-chi_spravedlivi_ukrainski_suddi.html

Чи справедливі українські судді? Чим складніші умови діяльності та відносини, що склалися в суспільстві, тим вищими повинні бути вимоги до моральних якостей людини в мантії

Відповідно до міжнародних актів і національного права багатьох держав фундаментальним принципом судової влади є гарантія безперешкодного звернення до суду. Таке право передбачене й Конституцією України. Судово-правова реформа, що нині триває, спрямована на реальне забезпечення ефективного захисту прав та свобод людини і громадянина. Однак вона неможлива без визначення ролі судді в ній, адже суддя — центральна фігура такої реформи. Тож яким повинен бути суддя?

13.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120852-golova_centralnogo_raysudu_mmikolaeva_galina_podzigun_rozpli.html

Голова Центрального райсуду Миколаєва Галина Подзігун: «Розпливчасте формулювання законодавчих норм може стати зручним інструментом для втихомирення надмірно принципового судді»

Центральний райсуд м.Миколаєва демонструє одні з найкращих показників роботи не тільки в регіоні, а й в Україні загалом. Зважаючи на це, «ЗіБ» вирішив дізнатись, як очільниця цієї установи Галина Подзігун оцінює процеси, що відбуваються в судовій системі країни, перспективи майбутніх реформ та з якими труднощами їй доводиться стикатися під час виконання обов’язків.

13.01.2016

http://judges.org.ua/dig8509.htm

http://judges.org.ua/dniprovskiy.sud.kherson@gmail.com

Станьте реформаторами разом з Дніпровським районним судом Херсона

Поки у владних кабінетах думають з якого боку підійти до реформування судової системи, команда суддів з Херсона розпочала втілювати у життя нові підходи до роботи суду, та бажає поділитись своїми напрацюваннями з іншими судами і суддями України. За творчої ініціативи колективу Дніпровського районного суду м. Херсона створено всеукраїнський Інтернет проект «Суддівський канал» (https://www.youtube.com/channel/UC_MvBVQ14gNgl9QP22KGJBg ), який може  стати черговим кроком до відкритості та прозорості суду.

13.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/13/85582-vsyu-prinyal-reshenie-yvolit-sydyu-vssy-valeriya-shvetsa

ВСЮ принял решение уволить судью ВССУ Валерия Швеца

Одного судью освободить, а дела остальных - пересмотреть позже. Такие решения принял Высший Совет юстиции на своем очередном заседании. В частности, было решено - уволить судью Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел Валерия Швеца. Соответствующее письмо в ВСЮ еще более года назад подавал председатель этого суда.

13.01.2016

http://ua.racurs.ua/1058-ksu

Судова реформа: Гаазький трибунал, як виявилося, не на часі

До системної оптимізації судової влади руки у реформаторів не дійшли. Конституційний суд України приступив до розгляду справи про відповідність Основному Закону новацій щодо правосуддя. Сторонньому спостерігачеві, дай він собі працю спостерігати відкриту частину засідання Конституційного суду, час від часу могло би здатися, що діалог суддів, які ставили запитання, та представника президентської адміністрації, який відповідав на них, можна звести до такої моделі. Запитання: ми тут не зовсім зрозуміли, що ви мали на увазі ось у цьому місці? Відповідь: через всім нам зрозумілі причини мені й самому важко чітко відповісти на це питання, натомість можу розповісти багато іншого, не менш цікавого – Олександра Примаченко.

13.01.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0051933

За вынесение заведомо неправосудного постановления судье райсуда грозит наказание в виде лишения свободы сроком до 8 лет

12 января, по результатам досудебного расследования прокуратурой области направлен в суд обвинительный акт в отношении судьи одного из районных судов Кировоградской области, которым в января 2014 года вынесено заведомо неправосудное постановление о привлечении участника движения «Автомайдан» к административной ответственности. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры области. Судье инкриминируется совершение уголовного преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 375 (вынесение судьей (судьями) заведомо неправосудного приговора, решения, определения или постановления) Уголовного кодекса Украины. В случае доказательства вины, судье грозит наказание в виде лишения свободы на срок до 8 лет.

13.01.2016

http://racurs.ua/news/64417-vsu-otkryl-proizvodstvo-protiv-sudi-vysshego-hozsuda

ВСЮ открыл производство против судьи Высшего хозсуда

Высший совет юстиции открыл производство против судьи Высшего хозяйственного суда Александра Удовиченко из-за попадания под люстрацию.

13.01.2016

http://judges.org.ua/dig8526.htm

http://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/gibrydni-sudy-pidvyshchyly-b-doviru-do-nacionalnogo-sudochynstva-ekspert

Гібридні суди підвищили б довіру до національного судочинства, - експерт

В Україні гібридні суди могли би розслідувати воєнні злочини в Криму та на Донбасі, - експерт

Роман Мартиновський, голова правління Української фундації правової допомоги, експерт Регіонального центру прав людини, говорить про практику застосування гібридних судів для розслідування корупції та військових злочинів.

14.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120975-filatov_vidpoviv_na_zvernennya_sudu_schodo_proceduri_zvilnen.html

Філатов відповів на звернення щодо процедури звільнення суддів

Адміністрація Президента України відповіла на звернення зборів суддів Київського районного суду м. Одеси, які виявили своє занепокоєння ініціативою Голови Верховної Ради України щодо оновлення 10% суддівського корпусу, шляхом звільнення 253 суддів та не призначення безстроково 547 суддів.

14.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120856-chi_e_zakonnim_trimannya_pid_vartoyu_osobi_pislya_progoloshe.html

Ув’язнити не можна звільнити. Чи є законним тримання під вартою особи після проголошення обвинувального вироку?

Через правову невизначеність рішення судді може формуватися під впливом чинників, що не відповідають правовим нормам. Ознакою ж такої невизначеності є наявність положень, які можуть спричинити різні результати. І за наявності прогалин управний юрист здатний аргументувати позиції обох сторін у справі, які за своєю суттю є протилежними. Яскравим прикладом правової невизначеності та її безпосереднього впливу на судову практику є питання щодо обрання запобіжного заходу на підставі вироку, який не набрав законної сили.

14.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120843-vischa_rada_yusticii_vidmovilas_chekati_doki_lyustraciyni_no.html

КС у ВРЮ не допоможе. Колегіальний орган відмовився чекати, доки «люстраційні» норми пройдуть перевірку на вул.Жилянській

Вища рада юстиції ухвалила перше рішення про невідповідність вимогам щодо несумісності судді, який раніше входив до складу колегіального органу. Попереду ще низка подібних вердиктів, але вже зрозуміло, що на відкладення розгляду матеріалів Рада не погоджуватиметься. Навіть незважаючи на майбутнє рішення Конституційного Суду.

14.01.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0051956

Этот год будет результативным в сфере очищения судебной власти, — И. Бенедисюк, председатель ВСЮ

В начале каждого года принято ставить определенные цели. Какие планы на этот год ставит себе Высший совет юстиции в свете грядущей судебной реформы и очищения судебной власти «Юридическая практика» решила узнать у Председателя Высшего совета юстиции Игоря Бенедисюка: «Считаю, что 2016 год может стать для судебной системы страны годом значительных перемен. А для ВСЮ – это будет время очень интенсивной работы над формированием качественно нового судейского корпуса.»

14.01.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0051964

П.Порошенко подписал закон о Государственном бюро расследований

Президент Украины Петр Порошенко подписал закон о создании Государственного бюро расследований. Соответствующую подпись он поставил во время пресс-конференции.

14.01.2016

http://nikorupciji.org/2016/01/14/derzhpidpryjemstvo-reklamuje-pryvatnu-ofshornu-kompaniyu-cherez-uryadovyj-servis/

Держпідприємство рекламує приватну офшорну компанію через урядовий сервіс

Державне підприємство «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України через урядовий Кабінет електронних сервісів надсилає користувачам цього сервісу рекламу приватної системи електронних торгів Habid.

14.01.2016

http://judges.org.ua/dig8542.htm

http://novostiua.org/news/230500-suddi_jakij_sfabrikuvav_spravu_proti_avtomajdanivtsja_svititj_visim_rokiv_tjurmi

Судді, який сфабрикував справу проти автомайданівця, світить вісім років тюрми

Прокуратура Черкаської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно судді одного з районних судів Кіровоградської області. У січні 2014 року служитель Феміди виніс завідомо неправосудну постанову про притягнення учасника руху «Автомайдан» до адміністративної відповідальності за ст. 122-2 (невиконання водіями вимог про зупинку) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

14.01.2016

http://judges.org.ua/dig8532.htm

http://nv.ks.court.gov.ua/sud2116/234579/

Члени сім’ї засуджених можуть подати до суду клопотання для зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання із розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі

Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання», цей Закон застосовується за клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або захисника, суду, що виніс зазначений обвинувальний вирок, протягом двох тижнів з дня отримання відповідного клопотання судом або за власною ініціативою суду.

14.01.2016

http://judges.org.ua/dig8540.htm

http://pravda.press/news/politics/dlya-podolannya-koruptsiy-v-sudakh-potribna-ne-stilki-reforma-skilki-zmina-zakoniv-ekspert--21166/

Для подолання корупції в судах потрібна не стільки реформа, скільки зміна законів – експерт

Судова реформа без зміни законів не призведе до викорінення корупції. В кращому випадку зменшиться кількість правопорушень під час судових  розглядів. Таку думку в коментарі Інформаційному агентству "Правда" висловив керівник Міжнародного центру реформ Олександр Носаль.

14.01.2016

http://judges.org.ua/dig8539.htm

http://magnolia-tv.com/text-news/2016-01-15/67988-sud-skasuvav-vipravduvalnii-virok-shchodo-eks-direktora-kalin-vskogo-rink

Суд скасував виправдувальний вирок щодо екс-директора Калинівського ринку

Апеляційний суд Тернопільської області підтримав принципову позицію прокуратури Чернівецької області та скасував вирок Cадгірського районного суду від 24.02.2015, яким виправдано екс-директора КП МТК «Калинівський ринок» Ринжука І.І. та його спільника Березовського Д.Д. у скоєнні низки тяжких злочинів (отримання хабара в розмірі понад 200 тисяч доларів США та привласненні коштів на суму понад 9 млн. грн.).

14.01.2016

http://judges.org.ua/dig8565.htm

http://www.zakonoproekt.org.ua/sud-vstanovyv-pravo-vkladnyka-otrymuvaty-vid-banku-3-za-kozhen-denj-zatrymky-ghroshej.aspx

Суд встановив право вкладника отримувати від банку 3% за кожен день затримки грошей

11 листопада 2015 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі: головуючого Касьяна О.П., суддів: Амеліна В.І., Дербенцевої Т.П., Остапчука Д.О., Савченко В.О. прийняв революційне рішення, від якого усі банкіри в шоці!!!

15.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120869-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_styagnennya_kreditnih_k.html

Непублічні відносини з позичальником та поручителем

Звернувшись в інтересах банку до суду з вимогою про стягнення заборгованості за кредитним договором, уповноважена особа ФГВФО не здійснює владних повноважень. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 7 жовтня 2015 року №6-1521цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

15.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121025-golovu_sudu_pozbavili_adminpovnovazhen_za_porushennya_suddiv.html

Главу суду позбавили повноважень за порушення суддівської етики

Збори суддів Кіровського районного суду міста Дніпропетровська вирішили достроково припинити виконання адміністративних повноважень на посаді голови суду Олександром Гончаровим. Його повноваження припинено з першого грудня 2015 року. Причина - поведінка О.Гончарова не відповідає етичним стандартам.

15.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121020-40_sudiv_ne_nadali_informaciyu_schodo_viznachennya_specializ.html

40 судів не надали інформацію щодо визначення спеціалізації

Вища кваліфікаційна комісія суддів повторно звертається до судів щодо надання інформації про визначення спеціалізації за кожним суддею, який подав заяву на обрання безстроково, а також належним чином завірених копій рішень зборів суддів, якими ця інформація підтверджується. Наразі відповідну вимогу виконали 28 судів з 68.

15.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121019-derzhavniy_sudoviy_administracii_ukraini_zaproponuvali_viriv.html

ДСАУ запропонували вирівняти розподіл коштів між судами

Політика Державної судової адміністрації України з "наближення" бюджетних коштів створює ризики залишити працівників суду без зарплати в кінці року. Запобігти цьому може направлення в області щомісячного розподілу коштів відповідно до кошторисних призначень та плану асигнувань.

15.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120857-chi_povinen_nbu_platiti_za_borgami_zbankrutilih_bankiv.html

Контроль і не більше…  Чи повинен НБУ платити за боргами збанкрутілих банків?

 Недавно Вищий адміністративний суд ухвалив рішення, яке почало активно трактуватися неюридичними ЗМІ як пряма підстава для встановлення відповідальності Національного банку за всіма зобов’язаннями збанкрутілих фінансових установ. Проте такий висновок видається не тільки передчасним, а й надто оптимістичним.

15.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120994-konstituciyniy_sud_prosyat_roztlumachiti_pitannya_neobhidnoi.html

КСУ просять розтлумачити питання освіти для адвоката

До Конституційного Суду звернулись з проханням розтлумачити норми Закону про адвокатуру, які передбачають необхідність наявності повної вищої юридичної освіти в особи, яка хоче стати адвокатом. Відзначається, що новим Законом про вищу освіту поняття "повної вищої освіти" скасовано.

15.01.2016

http://judges.org.ua/dig8538.htm

http://www.slovoidilo.ua/2016/01/15/novyna/polityka/shymkiv-rozpoviv-shho-zavazhaye-totalnomu-zvilnennyu-suddiv

Шимків розповів, що заважає тотальному звільненню суддів

Звільняти поголовно всіх суддів немає сенсу, оскільки через недосконалість українського законодавства вони зможуть легко відновитися на посаді. Про це в інтерв'ю «Українській правді» заявив заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, пише «Слово і Діло».

15.01.2016

http://judges.org.ua/dig8537.htm

http://nikorupciji.org/2016/01/15/rivnenskyj-prokuror-yakoho-sashko-bilyj-tyahav-za-kravatku-rozpochav-sudovi-vijny-u-lutsku/

Рівненський прокурор, якого Сашко Білий тягав за краватку, розпочав судові війни у Луцьку

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Василь Ковальчук  розглядав 14 січня  одразу кілька скарг колишнього прокурора Рівненської районної прокуратури Андрія Таргонія, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди.

15.01.2016

http://judges.org.ua/dig8536.htm

http://zik.ua/news/2016/01/15/azarov_zgadav_pro_chest_i_gidnist_pislya_rishennya_sudu_pro_aresht_yogo_662743

Азаров згадав про честь і гідність після рішення суду про арешт його пенсії

Колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров вважає необґрунтованим рішення про арешт його української пенсії та назвав брехнею рішення Печерського суду від 1 грудня 2015 року.

Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

15.01.2016

http://judges.org.ua/dig8535.htm

http://rezzonans.in.ua/novosti-ukrainy/item/31511-mizrakh-igor-chto-god-proshedshij-nam-prinjos

Мизрах Игорь: что год прошедший нам принёс?

Эксперт Мизрах Игорь Аркадьевич проанализировал итоги реформ 2015 г. для судебной и правоохранительной систем, а также спрогнозировал, какие задачи для них будут первоочередными в 2016 г. Судебная власть: борьба за независимость. Для судебной власти Украины 2015 год оказался таким же непростым, как и 2014-й. Судебная система в очередной раз подверглась нападкам со стороны политиков, общественности и правоохранительных органов, критиковавших за конкретные судебные решения. Недовольство вызывали «нежелание очищаться» от нечестных и некомпетентных представителей судейского корпуса, а также сохраняющаяся неодинаковая практика верховного суда, когда в подобных ситуациях Верховный суд Украины принимал противоположные решения, что ставало практикой и обязательным для выполнения Высшими судами разных юрисдикций.

15.01.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/01/15/7095501/

Суд відмовив ГПУ в апеляції щодо скасування запобіжного заходу для Лукаш

Апеляційний суд Києва відмовився розглядати апеляцію на рішення Солом'янського районного суду Києва, яким було відмовлено в продовженні зобов'язання колишнього міністра юстиції Олени Лукаш в рамках її запобіжного заходу. Про це повідомив суддя апеляційного суду, передають у п'ятницю "Українські новини".

15.01.2016

http://judges.org.ua/dig8531.htm

http://www.0564.ua/news/1090558

В Кривом Роге судья отменила незаконные постановления следователя полиции

16 январ  в Дзержинском райсуде следственным судьей Литвиненко вынесены определения по жалобам адвоката Галины Стригуновой, отменяющие незаконные постановления следователя Дзержинского райотдела полиции Корниловой-Теплоуховой о закрытии уголовных производств.

15.01.2016

http://gazeta.dt.ua/internal/konstituciyna-reforma-neproduktivniy-proces-z-produkuvannya-pomilok-_.html

Конституційна реформа: непродуктивний процес з продукування помилок
Розпочатий півтора року тому нинішньою владою конституційний процес в Україні зайшов у глухий кут. Для того щоб вийти з нього, потрібно, по-перше, зуміти визнати допущені помилки, а по-друге, виробити чіткий і узгоджений план дій на майбутнє.

16.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121010-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_zvilnennya_vid_sudovogo.html

Спори без руху

Не підлягає сплаті судовий збір за подання адміністративного позову про стягнення допомоги на оздоровлення та при подальшому оскарженні в касаційному порядку. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 20 жовтня 2015 року №21-2168а15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

16.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121036-poroshenko_proponue_avtomatizuvati_aresht_koshtiv_sudami.html

Порошенко пропонує автоматизувати арешт коштів судами

У господарських, цивільних судах та в органах державної виконавчої служби пропонується створити систему автоматизованого арешту коштів, що буде забезпечувати в автоматизований спосіб у порядку забезпечення позову оперативне накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках.

16.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121002-yak_naspravdi_ukrainci_stavlyatsya_do_lyudey_u_mantiyah.html

Довіра з чуток і власного досвіду

Останнім часом у засобах масової інформації часто-густо наводяться результати соціологічних опитувань та вказується рівень довіри до суду. При цьому переважна більшість авторів пишуть про вкрай низький відсоток довіри до вітчизняної Феміди — від 2 до 5%. При цьому не називаються ні дата проведення опитування, ні місце, ні категорії респондентів та питань, які порушувалися. То чи відповідають дійсності такі показники?

16.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121009-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_rishennya_pro_vzyattya_.html

Невмотивоване ув’язнення

Порушення, допущені судом під час вирішення питання взяття під варту, могли істотно вплинути на остаточне рішення. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 19 жовтня 2015 року №5-163кс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

16.01.2016

http://judges.org.ua/dig8546.htm

http://ru.espreso.tv/video/36151

Політклуб Віталія Портникова: чи можливі в Україні чесні суди?

Судова система - одне з найболючіших питань для України. Які реформи необхідно провести, щоб повернути суддям довіру громадян? Чи можна "вилікувати" судову систему України? Які гострі проблеми вимагають термінового та невідкладного вирішення. Обговорити всі ці питання в студію прийшли Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, член Венеціанської комісії 2009-2013 рр. Марина Ставнійчук, екс-міністри юстиції України Микола Оніщук і Сергій Головатий, а також народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121060-sud_virishit_chi_vimagala_suddya_habar_vid_svogo_kolegi.html

Суд вирішить, чи вимагала суддя хабар від свого колеги

Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт стосовно заступника голови апеляційного суду Чернівецької області за отримання хабара у сумі 5 тисяч доларів США від свого колеги судді.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121058-viznacheno_poryadok_nadsilannya_kopiy_rishen_sudu_do_reestru.html

Визначено порядок надсилання копій рішень суду до реєстру

Електронна копія судового рішення, а також електронний документ з типом “Окрема думка судді” переводиться суддею в стан “Оригінал”, засвідчується електронним цифровим підписом судді та надсилається до Єдиного державного реєстру судових рішень. Такий порядок передбачено Інструкцією з підготовки та надсилання, приймання та обробки, оприлюднення та зберігання електронних копій судових рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень, який затверджено наказом Державної судової адміністрації від 16 січня 2016 р. Наказ набирає чинності з 1 лютого 2016 р.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121050-v_komiteti_z_pravosuddya_zvituyut_pro_zvernennya_gromadyan.html

В Комітеті з правосуддя звітують про звернення громадян

Протягом минулого року Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя опрацював 3390 звернень громадян. Серед них переважну частину склали заяви і скарги від пенсіонерів - 667 звернень, або 19,7 % від їх загальної кількості.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121054-gospodarskiy_sud_m_kieva_publikue_dani_pro_robotu_za_2015_ri.html

Господарський суд Києва публікує дані про роботу за 2015 рік

Господарським судом міста Києва визначено базові показники роботи суду за 2015 рік. Так, кількість справ і матеріалів, загальний термін проходження яких триває понад один рік у відповідному суді за 2015 рік становить 3944. В середньому один суддя за рік розглянув 669 справ.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120996-pislya_pivtorarichnih_daremnih_poshukiv_chleni_vryu_virishil.html

Заочне звільнення. Після півторарічних даремних пошуків члени ВРЮ вирішили позбавити суддю посади

Дисциплінарна секція рекомендувала звільнити суддю вищого суду, який уже більш ніж півтора року не з’являється на робочому місці й нічого не повідомив про причини прогулів. Хоча дещо про долю законника членам Ради все ж з’ясувати вдалось… у прикордонників та СБУ.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121052-prokuratura_zvitue_pro_spravi_schodo_suddiv.html

Прокуратура звітує про справи щодо суддів

Протягом 2015 року слідчими органів прокуратури до суду направлено 10 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях стосовно суддів, які підозрюються у вчиненні корупційних злочинів.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121049-pravniki_napolyagayut_na_zvilnenni_suddiv_yaki_porushili_pri.html

Правники наполягають на звільненні суддів, які порушили присягу

Асоціація правників України звернулася до Верховної Ради та Президента України з запитом щодо стану підписання постанов та указів стосовно звільнення суддів, які виносили неправосудні рішення щодо учасників масових акцій протесту у 2013-2014 роках. На думку правників, звільнення відповідних суддів затягується, оскільки підписано лише указ щодо звільнення 1 судді з 24.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120995-visnovok_ks_schodo_vnesennya_zmin_do_konstitucii_rozstavit_o.html

У кожного своя незалежність. Висновок «конституційників» щодо внесення змін до Основного Закону розставить остаточні акценти в питанні самостійності людей у мантіях

Резолюція Конституційного Суду стосовно законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (№3524) вплине на те, з якою незалежністю судам доведеться жити в найближчі роки, а можливо, й десятиліття. «Конституційники» стануть арбітрами в спорі між трьома гілками влади, кожна з яких має власне розуміння забезпечення гарантій незалежності Феміди.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121044-zmi_povidomili_pro_zvilnennya_suddi_zvaricha_za_zakonom_savc.html

ЗМІ повідомили про звільнення судді Зварича за законом Савченко

Колишнього голову Львівського апеляційного адмінсуду Ігоря Зварича звільнили з Менської колонії за Законом України № 838-VIII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання)". Загальний термін, який екс-суддя провів у СІЗО, склав 5 років.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121043-kurs_z_etiki_v_2015_r_proyshli_365_suddiv.html

Курс з етики в 2015 р. пройшли 365 суддів. 175 суддів набрали меншу кількість балів, ніж потрібно

Дистанційний курс “Суддівська етика” пройшов успішну апробацію та впроваджений у програму підвищення кваліфікації суддів. У 2015 р. відповідний сертифікат Національної школи суддів про проходження цього курсу отримали 365 суддів.

18.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121000-zastupnik_golovi_vischogo_specsudu_z_rozglyadu_civilnih_i_kr.html

Заступник голови ВССУ Марина Червинська: «Три інстанції оскарження рішення є гарантією права на судовий захист»

Серед усіх вищих спеціалізованих судів ВСС — наймолодший. Та це не означає, що володарі мантій цієї установи стикаються з меншою кількістю проблем. Про причини затягування розгляду справ, законодавчі прогалини, труднощі в процедурі оскарження рішень «ЗіБ» розповіла заступник голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Марина Червинська. Також вона поділилася думками щодо того, за яких умов забезпечуватимуться гарантії судового захисту та підвищиться довіра до Феміди.

18.01.2016

http://sud.ua/newspaper/2016/01/18/85730-vse-na-ekzamen

Все на экзамен

Уже через месяц ВККС приступит к первичному квалификационному оцениванию судей.

18.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/18/85740-predsedatel-vsy-ya-romanyuk-v-syshchestvovanii-otdelnoj-khozyajstvennoj-yurisdiktsii-net-smisla

Председатель ВСУ Я. Романюк: «В существовании отдельной хозяйственной юрисдикции нет смысла»

Разговоры о необходимости ликвидации хозяйственных судов ведутся уже не первый год. Последняя инициатива Министерства юстиции, связанная с предложением отменить действие Хозяйственного кодекса, вновь привлекла внимание к перспективам хозяйственной юрисдикции и породила слухи о возможной скорой ликвидации хозяйственных судов. Аргументами в пользу ликвидации вертикали хозяйственных судов с «Судебно-юридической газетой» поделился Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк.

18.01.2016

http://judges.org.ua/dig8561.htm

http://zik.ua/news/2016/01/18/sazonov_pro_zvilnennya_suddikolyadnyka_zvarycha_kasta_svoih_ne_kydaie_663651

Сазонов про звільнення судді-«колядника» Зварича: Каста своїх не кидає

Новий подарунок українцям зробили наші судді, яких все ніяк не реформують. Знаменитий колядник колишній голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич був звільнений з місця ув’язнення за рішенням Оболонського районного суду Києва. Про це у колонці на Site.ua написав журналіст Кирило Сазонов.

18.01.2016

http://judges.org.ua/dig8563.htm

http://www.mig.com.ua/zaporozhe/item/13008-zaporozhskij-sudya-vynesshij-nepravomernoe-reshenie-v-polzu-aferista-pojdet-pod-sud

Запорожский судья, вынесший неправомерное решение в пользу афериста, пойдет под суд

В Киеве задержали владельца коммерческой структуры, которая подозревается в завладении имуществом Государственного авиационного учебно-производственного учреждения «Запорожский центр летной подготовки им. Маршала авиации А.И. Покрышкина»: он планировал демонтировать для продажи 9 тысяч аэродромных плит и продать 158 самолетов.

18.01.2016

http://judges.org.ua/dig8564.htm

http://zbruc.eu/node/46384

Судді чисті, чесні й незалежні

Конституційний суд розпочав слухання у справі суддівської реформи. Протягом першого дня, 12 січня, дебати тривали у відкритому режимі, і глядачі могли стежити за перипетіями з зали у прямому ефірі. Пізніше суд перейшов до закритого режиму дискусії, аби підготувати сам висновок для проекту змін до Основного закону.

18.01.2016

http://judges.org.ua/dig8581.htm

http://pravdatyt.com/news/277/Sudd_budut_prohoditi_dek_lka_etap_v_perev_rki_33547

Судді будуть проходити декілька етапів перевірки

Конституційний Суд взявся за проведення судової реформи в Україні. Експерти радять почати з того, щоб звільнити суди від корупціонерів. "Потрібно створити Вищу Раду правосуддя, яка буде призначати суддів, займатись питанням дисциплінарних проваджень та звільненням суддів. Тобто це буде відповідальний орган за те, щоб судді здійснювали свою роботу доброчесно, справедливо та професійно. Також потрібно зробити процедуру очищення судової системи. Для цього вводиться система оцінювання суддів, яка складається з двох етапів. Перший- це іспит на компетентність та професійність. Другий - це перевірка суддівського досьє" - говорить народний депутат Вікторія Пташник, в ефірі телеканалу "ПравдаТут". Нардеп додає, що біографія допоможе детальніше ознайомитись з життям конкретного судді.

18.01.2016

http://judges.org.ua/dig8580.htm

http://ua1.com.ua/society/zhitomirskiy-suddya-grubo-porushiv-zakon-15526.html

Житомирський суддя грубо порушив закон

Юристи фабрики "ЖЛ" б’ють на сполох: суддя виносить рішення на користь рейдерів, при цьому грубо порушуючи норми Господарсько-процесуального кодексу. За даними Єдиного держреєстру судових рішень, 18 січня в Господарському суді Житомирської області мало відбутись судове засідання за участі судді Тимошенка О. М. (з розгляду позову панянки щодо скасування утворення Товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ"). Проте, як виявилось, рішення у цій справі вже було "терміново" винесене 15 січня, що є грубим порушенням процесуальних строків.

18.01.2016

http://judges.org.ua/dig8576.htm

http://nsj.gov.ua/ua/news/nova-pleyada-suddiv-zmoje-zminiti-yakist-pravosuddya/

Нова плеяда суддів зможе змінити якість правосуддя

Пропонуємо Вашій увазі відео телепередчі "У центрі уваги" на телеканалі "Київ" від 15 січня 2016 року  за участі  ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука.

18.01.2016

http://sud.ua/newspaper/2016/01/18/85731-za-mesyats-do-otsenivaniya

За месяц до оценивания

Первичное квалификационное оценивание судей начнется уже через месяц. Однако представители судейского сообщества до сих пор теряются в догадках, как, когда и где оно будет проходить, какими будут задания, и главное – не превратится ли процедура оценивания в кампанию по увольнению неугодных. На все волнующие служителей Фемиды вопросы «Судебно-юридической газете» ответил председатель Высшей квалификационной комиссии судей Сергей Козьяков.

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120922-verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_viplati_strahovogo_vidshkod.html

Страховикам відшкодують страхові виплати

Постановою у справі №6-2587цс15 від 23.12.2015 Верховний Суд визначився із правом вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121079-u_vr_zabrakuvali_proekt_pro_zminu_pidsudnosti_sprav_schodo_r.html

У ВР забракували зміну підсудності справ щодо рішень ВРЮ

Справи щодо оскарження актів, дії чи бездіяльності Верховної Ради, Президента, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів наразі розглядаються у Вищому адмінсуді. Депутати ж запропонували передати їх до Окружного адмінсуду Києва. Однак ініціатива отримала негативний висновок від одного з комітетів ВР.

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121077-v_raysudi_hersona_pochali_formuvati_elektronniy_arhiv_sprav.html

В райсуді Херсона почали формувати електронний архів справ

У Дніпровському районному суді м. Херсон з 2016 р. розпочалось формування електронного архіву. Тепер усі справи після розгляду їх у суді формуються, скануються та в електронному вигляді зберігаються на спеціальному сервері.

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120992-upershe_za_ostanni_roki_ks_viperediv_vas_u_finansovih_perego.html

Бюджет законних неочікуваностей. Уперше за останні роки КС випередив ВАС у фінансових перегонах, а в кошторисі може забракнути грошей на повернені гарантії

Останні два роки були не найкращими для Феміди у фінансовому плані: її спіткали такі негаразди, як суттєве зменшення бюджетних видатків, обмеження розміру винагороди. Та очікується, що в 2016-му органи судової влади вже не так гостро відчуватимуть нестачу грошей. Адже на забезпечення їхньої діяльності коштів виділять на 41% більше, ніж торік. При цьому в держбюджеті-2016 без несподіванок не обійшлося: фінансування Конституційного Суду, від рішення якого залежить, чи повернуть законникам матеріальні гарантії, зросло майже на 70%.

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121008-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_primusovogo_vidchuzhenn.html

З мотивів суспільної необхідності

Позов про примусове відчуження об’єктів нерухомого майна має розглядатися в порядку адміністративного судочинства. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 20 жовтня 2015 року №876/1/14-а, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121072-vinnickiy_apelyaciyniy_adminsud_publikue_zvernennya_gromadya.html

ВААС публікує звернення громадян та відповіді на них

Вінницький апеляційний адміністративний суд оприлюднює у себе на сайті депутатські запити/звернення, а також звернення, які надходять до суду від фізичних осіб, юридичних осіб та суб’єктів владних повноважень.

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121065-poroshenko_zvilniv_suddyu_kireeva_ta_sche_3-h_prizvischa.html

Порошенко звільнив суддю Кірєєва та ще 3-х

Президент підписав Указ, яким передбачено звільнення з посади судді чотирьох осіб. Підстава для звільнення - порушення присяги.

19.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121011-scho_pozbavlyae_pidstavi_dlya_rozglyadu_skargi.html

За відводом відвід. Що позбавляє підстави для розгляду скарги?

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються за обов’язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого або прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються. Однак, як свідчить аналіз судової практики, скаржники часто не поспішають з’являтися в судове засідання.

19.01.2016

http://ua.racurs.ua/1059-treteyskyy-sud

Ефектні ідеї: страхування неупередженості судді

Розгляд спору в третейському суді відрізняється економією витрат і часу, що якраз підходить для ситуації, в якій перебуває наша країна. Більше ніж половина комерційних спорів у США та Німеччині розглядаються третейськими судами.

19.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/19/85791-predsedatel-vsyu-igor-benedisyuk-vliyat-na-vsyu-ne-polychitsya

Председатель ВСЮ Игорь Бенедисюк: Влиять на ВСЮ не получится

Председатель Высшего совета юстиции Игорь Бенедисюк заявил о недопустимости какого-либо давления на ВСЮ. «Попытки давить на нас не будут иметь никакого смысла, а любые такие действия недопустимы в принципе», - отметил И. Бенедисюк, комментирую ситуацию с периодическими акциями различных общественных организаций во время заседаний ВСЮ.

19.01.2016

http://dt.ua/POLITICS/poroshenko-zvilniv-skandalnogo-suddyu-kiryeyeva-197084_.html  

Порошенко звільнив скандального суддю Кірєєва

Родіон Кірєєв з липня 2014 року перебуває в розшуку, але звільнений був тільки зараз. Президент України Петро Порошенко звільнив чотирьох суддів, у тому числі суддю Печерського районного суду Києва Родіона Кірєєва, який засудив екс-прем'єра України Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8584.htm

http://censor.net.ua/photo_news/369883/jurnalisty_proekta_shemy_vyigrali_sud_protiv_sotrudnikov_sbu_foto

Журналисты проекта "Схемы" выиграли суд против сотрудников СБУ

 Журналисты проекта "Схемы" выиграли административное дело о превышении полномочий сотрудниками СБУ во время съемок сюжета о дорогих автомобилях силовиков. Об этом журналист Михаил Ткач сообщил на своей странице в соцсети "Фейсбук", передает Цензор.НЕТ.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8582.htm

http://ukurier.gov.ua/uk/news/i-na-suddiv-ye-sudi/

І на суддів є суди

На сьогодні у провадженні судів першої інстанції перебуває 30 кримінальних справ проти 33 суддів, яких обвинувачують у скоєнні корупційних злочинів, повідомляє управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України. Торік, за даними ГПУ, до суду спрямовано кримінальні справи стосовно 12 суддів за обвинуваченням у корупції.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8578.htm

http://judges.org.ua/kherson_dniprovskiy_sud@ukr.net

У Дніпровському суді Херсона запроваджено «електронний архів»

Дніпровський районний суд м. Херсона, один з перших судів України, розпочав формування електронного архіву. Це дасть можливість в подальшому перейти на повноцінну роботу «Електронного суду».

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8572.htm

http://www.5.ua/hronika-maidany/VRYu-rekomenduie-zvilnyty-21-suddiu-za-porushennia-prysiahy-pid-chas-Revoliutsii-Hidnosti-103829.html?PageSpeed=noscript

ВРЮ рекомендує звільнити 21 суддю за порушення присяги під час Революції Гідності

Вища рада юстиції рекомендує звільнити 21 суддю за порушення присяги під час розгляду справ активістів Революції Гідності. Про це  19 січня під час брифінгу щодо результатів діяльності з очищення судової влади в Україні повідомив  Ігор Бенедисюк.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8573.htm

http://rsu.court.gov.ua/rsu/236032/

19 суддів, які перейшли працювати у "суди ДНР", рекомендовано звільнити

За поданням Ради суддів України Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення рекомендувати Вищій раді юстиції звільнити 19-х суддів, які перейшли працювати в так звані "суди ДНР". У зверненні Ради суддів України зазначалося, що деяких з суддів, які є носіями судової влади в Україні та уповноважені здійснювати правосуддя й виконувати свої обов'язки на професійній основі, призначено на посади у незаконно створених установах самопроголошеної "ДНР". Цю обставину встановлено зі змісту документів – "указів голови ДНР", якими вказані судді "призначалися" на посади в "суди ДНР" різних юрисдикцій аж до "Верховного суду ДНР".

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8589.htm

http://telegraf.com.ua/ukraina/obshhestvo/2265075-delo-brilliantovyih-prokurorov-napravili-v-vyisshiy-spetssud.html

Дело "бриллиантовых прокуроров" направили в Высший спецсуд

Апелляционный суд Киева направил ходатайство Печерского районного суда столицы об определении подсудности в уголовном производстве в отношении бывшего начальника следственного управления ГПУ Владимира Шапакина, экс-заместителя прокурора Киевской области Александра Корнийца и предпринимателя Валерия Гибаленко в Высший специализированный суд по рассмотрению гражданских и уголовных дел.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8590.htm

http://gordonua.com/news/politics/portnikov-korrupciya-ne-tak-strashna-kak-to-chto-sudi-delayut-ne-za-dengi-a-po-politicheskoy-neobhodimosti-116063.html

Портников: Коррупция не так страшна, как то, что судьи делают не за деньги, а по политической необходимости

По мнению журналиста Виталия Портникова страшнее коррупции в Украине является сращивание политической и судебной систем.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8591.htm

http://replyua.net/news/21982-deputat-luchshaya-antikorrupcionnaya-iniciativa-sudebnaya-reforma.html

Депутат: Лучшая антикоррупционная инициатива – судебная реформа

Украине следует провести полную перезагрузку судебной системы, и это станет лучшим способом побороть коррупцию.  Об этом сообщает replyua.net со ссылкой на народного депутата Народного фронта Игоря Алексеева. Он отметил, что судьям не нужны косметические переаттестации, которые они без труда в большинстве своем пройдут и будут и дальше принимать неправомерные решения. Нужно устроить полную перезагрузку судебной системы, так как без ее прозрачности и честности никакая антикоррупционная инициатива не принесет результата. Сейчас получается, что обеспечивается функционирование следственных и антикоррупционных органов, но в любом случае все дела в конечном итоге попадают в суды. И ситуация, когда суды отбеливают коррупционеров и отпускают их на свободу, будет продолжаться до бесконечности.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8593.htm

http://ukrpohliad.org/news/amerykantsi-dotyskayut-ukrayinskyj-uryad-shhodo-sudovoyi-reformy-i-borotby-z-koruptsiyeyu.html

Американці дотискають український уряд щодо судової реформи і боротьби з корупцією

Високопоставлена українська делегація відвідає наступного тижня Вашингтон, де обговорить питання співпраці щодо судової реформи і боротьби з корупцією. Як повідомляє посольство США в Києві, представники Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури, а також Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України проведуть зустрічі у Білому домі, Державному департаменті й Департаменті юстиції США.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8594.htm

http://intb.te.ua/2016/01/%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D1%83%D1%82%D1%8C-%D0%B7%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B8-%D0%B7-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D1%8C-%D0%BF/

Засуджених можуть звільняти з місць позбавлення волі раніше

24-грудня 2015-го року вступив у дію Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання». Нова редакція Закону звучить так:

«Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, проводиться з розрахунку 1 день попереднього ув’язнення за 2 дні позбавлення волі». Ігор Чорний, начальник сектору по контролю за виконанням судових рішень Управління державної пенітенціарної служби в області.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8595.htm

https://www.rbc.ua/rus/news/yuriy-miroshnichenko-sudebnaya-reforma-dolzhna-1453228021.html

Юрий Мирошниченко: судебная реформа должна быть взвешенной и комплексной

Судебная реформа должна быть взвешенной и комплексной. Об этом заявил народный депутат Украины Юрий Мирошниченко, комментируя информацию Конституционного суда о рассмотрении, начиная с 18 января, изменений в Конституцию в части правосудия, передает пресс-служба партии "Оппозиционный блок".

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8597.htm

http://ua.krymr.mobi/a/news/27497347.html

Amnesty International закликає Порошенка докласти зусиль до ратифікації Римського статуту

Amnesty International в Україні закликає президента України Петра Порошенка «проявити політичну волю та вжити всіх необхідних заходів для якомога швидшої ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС)». Про це йдеться у відкритому листі організації до президента України. «Звертаємо вашу увагу, що тільки ратифікувавши Римський статут, Україна зможе отримати всі переваги від участі в МКС: брати участь в обранні суддів, прокурорів, формувати політику, приймати бюджет, приймати рішення щодо управління цією установою. Також, якщо Україна не встигне стати учасницею МКС до 1 січня 2017 року, то вона не зможе взяти участь в голосуванні за поширення компетенції цього суду на злочини агресії», – йдеться у листі організації.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8598.htm

http://ua.112.ua/suspilstvo/znachna-chastyna-suddiv-shcho-pidliahaiut-zvilnenniu-perebuvaie-v-bihakh-nardep-286152.html

Значна частина суддів, які підлягають звільненню, перебуває в бігах, - нардеп

Значна частина суддів, які підлягають звільненню, перебуває в бігах. Серед них й одіозний суддя Кірєєв. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив народний депутат України Андрій Іллєнко.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8615.htm

http://www.radomyshl.com/news/4462-v-radomishlskomu-rayonnomu-sud-zhitomirskoyi-oblast-zborami-suddv-obrano-suddyu-spkera.html

В Радомишльському районному суді Житомирської області зборами суддів обрано суддю-спікера

На виконання Рішення Ради суддів України №14 від 12 березня 2015 року "Щодо рекомендацій міжнародної конференції "Зміцнення довіри до судової влади через покращення взаємної комунікації" в Радомишльському районному суді Житомирської області зборами суддів обрано суддю-спікера, Свінцицького Леоніда Валентиновича.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8608.htm

http://vesti-ukr.com/strana/132595-prigovorivshij-timoshenko-sudja-reshil-sdelat-kareru-v-rossii

Родион Киреев решил сделать карьеру в России

Опальные судьи продолжают ходить на работу, но дела не ведут.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8605.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1539481-vryu-poki-scho-ne-porushuvala-provadzhennya-schodo-suddiv-t-kozachenko

ВРЮ поки що не порушувала провадження щодо суддів - Т.Козаченко

Вища рада юстиції має повноваження самостійно відкривати провадження за ознаками порушення суддівської присяги, утім поки що до таких кроків ВРЮ не вдавалася. Про це в ефірі “5 каналу” заявила голова Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, передає УНН.

19.01.2016

http://judges.org.ua/dig8606.htm

http://www.informator.news/heneralna-prokuratura-trymaje-ukrajinskyh-suddiv-na-hachku-kompromatu/

Генеральна Прокуратура тримає українських суддів на гачку компромату

Генеральна прокуратура України шантажує суддів зібраними проти них матеріалами, через що служителі Феміди ухвалюють замовні рішення. Про це 19 січня в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив народний депутат, член політради УКРОПу Віталій Купрій, – йдеться на сайті партії.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121107-sud_prosit_vregulyuvati_zberigannya_kopiy_elektronnih_sprav.html

Суд просить врегулювати зберігання копій електронних справ

У зв’язку із впровадженням проекту «Електронний суд» з'явилась ініціатива стосовно забезпечення належного зберігання копії електронної справи в архіві автоматизованої системи документообігу суду.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120923-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_prava_vlasnosti_na_avto.html

Договір у вигляді довіреності

Верховний Суд визначився з тим, який стосунок має довіреність на автомобіль до права власності на нього. Продаж транспортного засобу передбачає оформлення договору купівлі-продажу, зняття його з обліку та отримання техпаспорта.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121105-u_hersoni_pravosuddya_vpadae_u_stan_komi.html

У Херсоні правосуддя впадає у стан коми

Зважаючи на попередній досвід у питанні ліквідації та утворення судів, можна прогнозувати, що у м. Херсон реалізацію права громадян на справедливий суд буде заблоковано орієнтовно на три місяці.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121097-rozmir_okladu_pracivnika_1_rozryadu_oskarzhuyut_v_sudi.html

Розмір окладу працівника 1 розряду оскаржують в суді

В Окружному адміністративному суді міста Києва оскаржується визначений Урядом розмір посадового окладу(тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, який наразі становить 1012 гривень. Позивач хоче зобов'язати КМУ встановити такий посадовий оклад у розмірі, який перевищуватиме мінімальну зарплату.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121017-koli_do_reyderskih_shem_zaluchayutsya_derzhavni_organi_proti.html

Ласий вердикт. Коли до рейдерських схем залучаються державні органи, протидіяти протиправному поглинанню підприємств майже неможливо

Ухвалене в листопаді минулого року Тернопільським окружним адміністративним судом рішення щодо скасування реєстрації одного з найбільших підприємств країни спричинило черговий виток ескалації конфлікту з приводу «Житомирських ласощів». Новорічні свята його працівникам довелося відзначати в компанії озброєних людей у масках. У правових аспектах ухваленого вердикту та особливостях його виконання вирішив розібратися «Закон і Бізнес».

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121095-vischiy_specsud_uzagalnit_praktiku_zastosuvannya_speckonfisk.html

ВССУ узагальнить практику застосування спецконфіскації

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодив пропозицію Генеральної прокуратури України щодо узагальнення практики застосування матеріального і процесуального законів щодо спеціальної конфіскації у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення. У ГПУ вважають, що суди неправильно застосовують норми спецконфіскації.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121091-sud_zrobiv_visnovok_schodo_pensii_za_vislugoyu_rokiv.html

Суд зробив висновок щодо пенсії за вислугою років

Шевченківський районний суд м. Києва визнав право особи на пенсію за вислугою років, взявши до уваги характер роботи, який виконувала позивачка. Пенсійний фонд же в цій справі керувався лише записом в трудовій книжці, не уточнивши причини неточності в записах.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121084-v_hersoni_zamist_3-h_rayonnih_bude_odin_miskiy_sud.html

В Херсоні замість 3-х районних буде один міський суд

Президент розпорядився ліквідувати Дніпровський, Комсомольський та Суворовський районні суди міста Херсона. Це передбачено Указом Президента України№15/2016 "Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів".

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121003-yakih_tipovih_pomilok_pripuskayutsya_slidchi_suddi_yduchi_na.html

Обережніше із запобіжним заходом. Яких типових помилок припускаються слідчі судді, йдучи на поводі в прокуратури?

Практика застосування такого запобіжного заходу, як тримання під вартою, суперечлива й неоднозначна. Слідчі судді часто-густо фактично уникають дослідження доказів і наявності обгрунтованої підозри, продовжуючи застарілу традицію підтримки сторони обвинувачення. З огляду на позицію Вищої ради юстиції, що формується останнім часом, недотримання вимог закону під час розгляду цих питань може коштувати слідчому судді мантії.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121001-v_chomu_prichini_profesiynogo_vigorannya_suddiv_i_yak_z_nim_.html

Психологічний аспект Феміди. В чому причини професійного вигорання суддів і як з ним можна боротися

Професійне вигорання — проблема, з якою можуть стикнутися судді внаслідок значного навантаження та зовнішнього тиску. А недоліки добору законників призводять до виникнення таких ризиків. За таких умов органи влади та суддівського самоврядування мають визначитися з механізмами допомоги тим законникам, які перебувають у важкому емоційному стані.

20.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121100-yake_sudove_rishennya_e_svavilnim_-_zvit_schodo_suddivskih_p.html

Яке судове рішення є свавільним? Підготовлено експертний звіт щодо суддівських помилок

Через відсутність чітких критеріїв розмежування добросовісної поведінки судді і свавільних судових рішень, служителів Феміди буває важко притягнути до відповідальності. З іншого ж боку – судді змушені працювати під тиском можливого застосування відповідальності. Експерти запропонували навести лад в цьому питанні.

20.01.2016

http://www.pravda.com.ua/columns/2016/01/20/7096032/

Чому суд "відпускає" підозрюваного?

Останнім часом стрічки новин рясніють заголовками "Суддя відпустив злочинця з під варти під заставу", "Суддя не посадив злочинця, а випустив його під домашній арешт", "Суд дозволив мажору, який вбив на машині жінку, вийти під заставу". Використовуючи судове рішення як привід, автори публічно висловлюють обурення з такого нечуваної несправедливості і закликають суспільство до радикальних кроків аж до зупинення роботи судів!

20.01.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052065

ВККС прекратила дисциплинарное производство в отношении судьи райсуда Киевской области Ю.Бурбелы

Высшая квалификационная комиссия судей Украины рассмотрела дисциплинарное дело в отношении судьи Киево-Святошинского районного суда Киевской области Юрия Бурбелы. Основным эпизодом его дела стало то, что по мнению заявителей судья подделал протокол предварительного судебного заседания от 31 октября 2011 года, указав в нем лиц - подсудимых, не участвующих в заседании. Докладчик по данному вопросу Михаил Макарчук отметил, что согласно информации следственного управления 31 октября 2011 года информация о пребывании подсудимых вне границ изолятора - отсутствует. Усматривается, что 31 октября было проведено заочное предварительное заседание, что не отвечает данным, указанным в соответствующем решении.

20.01.2016

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/1/20/140163.htm

Почему налог на «роскошные» авто незаконен: интервью с судьей

Судья Кировоградского окружного админсуда Роман Брегей в конце 2015 года удовлетворил иск об отмене налогового уведомления-решения по транспортному налогу, исходя из того, что законодатель нарушил принцип стабильности налогового законодательства, согласно которому изменения, принятые в конце года, должны вводиться в действие с начала бюджетного периода, следующего за плановым. ЮРЛИГА поинтересовалась, что думает сам судья о своем решении.

20.01.2016

http://ukranews.com/news/196629.Eks-chlen-Venetsianskoy-komissii-tsel-sudebnoy-reformi-ne-svyazana-s-vnedreniem-evropeyskih-standartov.ru

Экс-член Венецианской комиссии назвала целью судебной реформы кадровую перезагрузку 

Бывший член "Венецианской комиссии" Марина Ставнийчук считает, что главная цель инициируемой властью судебной реформы и проекта изменений в Конституцию в части правосудия не внедрение европейских стандартов, а кадровая перезагрузка. Об этом она сказала Українським Новинам.

20.01.2016

http://glavcom.ua/articles/37242.html

Чому Порошенко боїться Гаазького трибуналу?

На початку вересня минулого року Україна визнала юрисдикцію Суду щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів (Міжнародного кримінального суду). Визнання статуту цього Суду (Римського статуту) надає юрисдикцію йому щодо всіх злочинів, скоєних на території України з початку військової агресії Російської Федерації. «Злочинів незалежно від громадянства осіб, які їх скоїли, навіть якщо вони є громадянами третіх держав», - пояснили у МЗС. Втім, аби мати більше важелів впливу на процеси, якими займається цей Суд, Україна мала би ратифікувати Римський статут, однак досі цього не зробила, а значить, поки не може ініціювати притягнення до відповідальності, наприклад, вищих посадових осіб Росії.

20.01.2016

http://ukranews.com/news/196663.Nedostatok-sudebnoy-reformi-v-sohranenie-vliyaniya-Prezidenta-na-sud---predstavitel-v-Venetsianskoy-komissii.ru

Недостаток судебной реформы в сохранении влияния Президента на суд, - член "Венецианской комиссии"

Бывший депутат Верховной Рады 7-го созыва, один из представителей Украины в Европейской комиссии "За демократию через право" ("Венецианская комиссия") Владимир Пилипенко считает, что основным недостатком инициируемой властью судебной реформы и проекта изменений в Конституцию в части правосудия является сохранение влияния Президента на судебную власть. Об этом он сообщил Українським Новинам.

20.01.2016

http://www.unian.ua/politics/1241865-u-pare-zayavlyayut-scho-otsinyuvati-diyalnist-suddiv-v-ukrajini-povinni-tej-suddi.html

У ПАРЄ заявляють, що оцінювати діяльність суддів в Україні повинні теж судді
У Парламентській асамблеї Ради Європи вважають, що переатестація українських суддів необхідна, але повинна здійснюватися з участю самих суддів.

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8620.htm

http://judges.org.ua/kherson_dniprovskiy_sud@ukr.net

Дніпровський районний суд м. Херсона звернувся з ініціативою до Судової адміністрації України

Дніпровський районний суд м. Херсона, у зв’язку із  впровадженням  проекту  «Електронний  суд», звернувся з ініціативою до Судової адміністрації України, державного підприємства Інформаційні судові системи України (ІСС)  з ініціативою розробити положення приєднання електронної справи до обліково статистичної карти (ОСК).Це дасть можливість забезпечити належне зберігання  копії «електронної справи» в архіві автоматизованої системи документообігу суду КП «Д-3».

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8618.htm

http://asn.in.ua/ru/news/news/29569-u-ljashko-predlagajut-radikalno-propolot-sudejjski.html

У Ляшко предлагают «радикально прополоть» судейский корпус

В стране необходимо «радикально выполоть» судейский корпус. Об этом «Аналитической службе новостей» заявил народный депутат, заместитель председателя фракции Радикальной партии Олега Ляшко Андрей Лозовой. По его словам, увольнение указом Президента Порошенко одиозного судьи Родиона Киреева и еще до трех судей - это как «срезать несколько листиков в сорняка, который уничтожает сад и не дает прорасти цветам реальных реформ».

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8617.htm

http://live.ck.ua/archives/17715

Cудова влада не повинна бути нікому підзвітна – Владислав Голуб

Більше 80% українців не довіряють судам. Про їхню корумпованість зайве нагадувати. Корупційну систему у судах, яка за чверть століття перетворилася на монстра, зламати найважче, ніж у будь-якій іншій сфері. Після Революції Гідності нібито була добра воля влади і велике бажання повністю перезавантажити суди. Та певні зрушення відбулися лише нещодавно, коли було люстровано чотирьох одіозних суддів часів Януковича, і коли рада таки ухвалила зміни до Конституції в частині судової реформи. Саме у проекті змін до Конституції експерти вбачають реальний шанс для оновлення та очищення системи правосуддя. Поки президентські зміни до Конституції проходять всю необхідну процедуру, сайт Цензор.Nеt дослідив думку представників влади з приводу того, що робити з українськими судами.

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8614.htm

http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1572802

Керівник може читати переписку підлеглого без його відома

Роботодавці мають право читати особисті листування своїх працівників, якщо вони обмінювалися повідомленнями в інтернеті в робочі години. Про це повідомляє BBC Україна з посиланням на прецендент у Європейському суді з прав людини.

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8613.htm

http://www.bbc.com/ukrainian/politics/2016/01/160119_vitalii_kasko_vc

Віталій Касько: західних партнерів результат реформи розчарував

Заступник Генпрокурора Віталій Касько, який прославився після затримання "діамантових прокурорів", розповів ВВС Україна, чому від справи відмовляються судді, а у прокуратурі не зменшується рівень корупції.

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8609.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1539815-prokuratura-peredala-do-sudu-spravu-schodo-suddiv-o-tsarevich-ta-v-kitsyuka-gpu

Прокуратура передала до суду справу щодо суддів О.Царевич та В.Кицюка

 Прокуратура міста Києва передала до суду обвинувальний акт щодо суддів Печерського районного суду столиці Оксани Царевич та Віктора Кицюка, підозрюваних у винесенні завідомо неправосудних рішень проти активістів "Автомайдану". Про це повідомив УНН прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко.

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8638.htm

http://novyni.com.ua/novyny-svitu/chetvero-sudei-odesskoi-oblasty-podozrevayutsya-v_305262

Четверо суддів Одеської області підозрюються в корупції

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальну злочину за фактом вимагання суддею Котовського районного суду Одеської області Сергієм Фабижевским. Співучасниками злочину, на думку слідства, можуть виявитися син Фабижевского і ще троє суддів з Одеської області.

20.01.2016

http://judges.org.ua/dig8635.htm

http://www.segodnya.ua/politics/pnews/eks-sudya-ks-esli-konstituciya-nuzhna-dlya-umirotvoreniya-donbassa-i-partnerov-eto-podtirochnaya-bumazhka-684634.html

Экс-судья КС: "Если Конституция нужна для умиротворения Донбасса и партнеров – это "подтирочная бумажка"

То, что депутаты пытаются сделать с толкованием сроков принятия изменений в Конституцию, – плутовство, считает соавтор Основного закона Шаповал.

21.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121133-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_prava_na_vidshkoduvanny.html

ВСУ зробив висновок щодо права на відшкодування шкоди

Право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіювачем є абсолютним і суд не вправі відмовити в такому позові з тих підстав, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди застрахована. До такого висновку дійшов Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 20 січня 2016 року, розглянувши справу № 6 - 2808 цс 15, предметом якої був спір про відшкодування шкоди.

21.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121132-chim_zaymetsya_novostvorena_asociaciya_rozvitku_suddivskogo_.html

Чим займеться Асоціація розвитку суддівського самоврядування?

У Києві створили Асоціацію розвитку суддівського самоврядування, яка допомагатиме Раді суддів України. Найближчих 2 роки Асоціація планує домагатись неухильного дотримання професійних прав суддів.

21.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121131-antikorupciyne_byuro_pidozryue_harkivskogo_suddyu_v_otrimann.html

НАБУ підозрює харківського суддю в отриманні хабара в $ 800

Детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Служби Безпеки України викрили суддю одного з районних судів міста Харків, який підозрюється у отриманні неправомірної вигоди у розмірі 800 доларів США.

21.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121126-v_ukraini_stvorili_asociaciyu_rozvitku_suddivskogo_samovryad.html

Союзники самоврядування. Новостворена асоціація володарів мантій не буде конкурувати з РСУ й «контролюватиме» органи всіх гілок влади

Активні служителі Феміди створили громадську організацію — Асоціацію розвитку суддівського самоврядування. Вони планують допомагати 33-м членам Ради суддів, яким часто не завжди вистачає часу для реалізації всіх задумів. Також нова асоціація контролюватиме діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції, Державної судової адміністрації, Уряду, Президента, парламенту. Зокрема, останньому пропонуватимуться шляхи усунення законодавчих недоліків.

21.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121119-chomu_suddi_ksu_tak_kvaplyatsya_z_visnovkom_schodo_sudovoi_r.html

Висновок за планом

Трохи більше тижня знадобилося Конституційному Суду для того, аби проаналізувати проект змін до Основного Закону щодо судової реформи. Вже 20 січня з’явилася інформація про призначення дати оприлюднення вердикту. З огляду на таку оперативність сумнівів у підтримці Судом цього документа майже не залишилося.

21.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121117-derzhavna_sudova_administraciya_ukraini_poyasnit_navischo_pr.html

ДСАУ пояснить, навіщо Президент ліквідував райсуди у Херсоні

Указом Президента України №15/2016 були ліквідовані Дніпровський, Комсомольський та Суворовський районні суди міста Херсона та створено Херсонський міський суд. Втім, причини та доцільність подібних перетворень громадськості так і не пояснили.

21.01.2016

http://zib.com.ua/ua/120924-verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_rozirvannya_trudovogo_dogov.html

Винні без вироку

Аналіз п.2 ч.1 ст.41 Кодексу законів про працю поповнив базу правових позицій Верховного Суду в частині стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та обов’язкових умов розірвання трудового договору.

21.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/21/85895-a-yatsenyuk-neobkhodimo-provesti-polnotsennyyu-a-ne-kosmeticheskyyu-sydebnyyu-reformy

А. Яценюк: Необходимо провести полноценную, а не косметическую судебную реформу

«Необходимо провести полноценную судебную реформу. Не косметическую, где судьи пройдут так называемую переаттестацию и дальше останутся выносить решения не именем Украины, а именем доллара США», - подчеркнул премьер-министр Украины Арсений Яценюк на совещании относительно антикоррупционных расследований 21 января.

21.01.2016

http://ukranews.com/ru/interview/2016/01/21/697

Замглавы Администрации Президента Алексей Филатов: Обвинения в давлении на суды? Я к этому отношусь с юмором

Президент Петр Порошенко анонсировал одной из важнейших задач власти на 2016 год проведение судебной реформы. В ближайшее время на голосование парламента будет внесен проект конституционных изменений в части правосудия. Казалось бы, судебную систему ожидают глобальные перемены. Но на этом фоне не стихают споры о продолжающемся давлении власти на суды, коррупции в самой судебной системе и имитации реформ.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8640.htm

https://news.pn/ru/criminal/153129

В Центральном суде Николаева объяснили, почему отпустили под домашний арест подозреваемых в серии краж

Судьей Центрального районного суда города Николаева Катериной Лагодой была избрана для подозреваемых в серии краж николаевцев мера пресечения в виде домашнего ареста в виду того, что следователи полиции не предоставили необходимых доказательств, которые указывали бы на то, что задержанных необходимо держать под стражей.  Об этом сообщает пресс-служба Центрального районного суда.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8639.htm

http://112.ua/kriminal/delo-sudi-sbivshego-nasmert-motociklista-v-zhitomirskoy-obl-peredano-v-sud-286641.html

Дело судьи, сбившего насмерть мотоциклиста в Житомирской обл., передано в суд

Смертельное ДТП в Олевске произошло 18 сентября 2015 года. Прокуратура Житомирской области закончила расследование дорожно-транспортного происшествия (ДТП) в Олевске с участием судьи, в результате которого погиб мотоциклист. Об этом сообщает пресс-служба областной прокуратуры.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8637.htm

https://m.censor.net.ua/photo_news/370269/luganskiyi_sudyaseparatist_zolotarev_kotoryyi_truditsya_v_ministerstve_yustitsii_lnr_pretenduet_na_poluchenie

Луганский судья-сепаратист Золотарев, который трудится в "министерстве юстиции ЛНР", претендует на получение украинской пенсии

Судья Ленинского районного суда Луганска Алексей Золотарев, который во время оккупации пророссийскими боевиками территорий Донбасса трудоустроился в так называемом "министерстве юстиции ЛНР", претендует сегодня на получение украинской пенсии. Об этом журналист Цензор.НЕТ Сергей Иванов пишет в своем блоге.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8636.htm

Чому судді КСУ так квапляться з висновком щодо судової реформи?

Трохи більше тижня знадобилося Конституційному Суду для того, аби проаналізувати проект змін до Основного Закону щодо судової реформи. Вже 20 січня з’явилася інформація про призначення дати оприлюднення вердикту. З огляду на таку оперативність сумнівів у підтримці Судом цього документа майже не залишилося. Судді виконали план, який заздалегідь озвучили на вул. Банковій: дати зелене світло проекту №3524 до 25 січня, аби парламент устиг попередньо схвалити його ще на цій сесії. А там, можливо, вже на початку лютого зібрати й необхідні 300 голосів для остаточного голосування.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8634.htm

http://zik.ua/news/2016/01/21/parasyuk_prograv_sud_aktyvistovi_i_maie_splatyty_6_tys_grn_za_obrazu_chesti_i_664701

Парасюк програв суд активістові і має сплатити 6 тис. грн за образу честі і гідності

Суд зобов’язав нардепа Володимира Парасюка спростувати неправдиві звинувачення у бік лідера громадської організації «Народний антикорупційний нагляд» Романа Кунтого, озвучені ще у травні 2015 року на віче під час представлення особовому складу нового очільника Жовківського РВ ГУМВС України. Суд постановив стягнути з Парасюка моральну шкоду у розмірі 6 тис. грн та судові витрати 243,6 грн. Таке рішення прийняв Жовківський районний суд на Львівщині в особі судді Ярослава Мартинишина 10 грудня 2015 року.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8633.htm

http://zik.ua/news/2016/01/21/ekssuddya_zvarych_yakyy_vyyshov_iz_vyaznytsi_planuie_pospilkuvatysya_z_664749

Екс-суддя Зварич, який вийшов із в’язниці, планує поспілкуватися з пресою

Екс-голова Львівського апеляційного адмінсуду Ігор Зварич, який нещодавно вийшов з в’язниці на свободу, планує поспілкуватися з журналістами й відповісти на всі запитання щодо його суддівського та тюремного досвіду. Про це йдеться у заяві І.Зварича, яку оприлюднив портал «Справа Зварича».

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8628.htm

http://www.ukrop.com.ua/uk/news/central/2022-vitaliy-kupriy-zaklikav-chleniv-vryu-rozglyanuti-pitannya-schodo-zvilnennya-odioznogo-suddi-mikoli-chausa-na-zasidanni-28-sichnya

Віталій Купрій закликав членів ВРЮ розглянути питання щодо звільнення одіозного судді Миколи Чауса на засіданні 28 січня

Народний депутат України, член політради УКРОПу Віталій Купрій закликав Вищу раду юстиції розглянути питання звільнення судді Дніпровського районного суду міста Києва Миколи Чауса на засіданні 28 січня. Нардеп звернувся до членів ВРЮ з відповідною заявою перед початком засідання.  

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8626.htm

http://censor.net.ua/photo_news/370333/detektivy_nabu_poyimali_na_vzyatke_sudyu_harkovskogo_rayionnogo_suda_foto

Детективы НАБУ поймали на взятке судью Харьковского районного суда

Национальное антикоррупционное бюро разоблачило судью районного суда Харькова за получение взятки в размере 800 долларов. Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на сайтНАБУ.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8625.htm

http://censor.net.ua/video_news/370296/sud_obyazal_nabu_rassledovat_deyistviya_zamgenprokurora_kasko_igor_lutsenko_video

Суд обязал НАБУ расследовать действия замгенпрокурора Касько, - Игорь Луценко. Видео

Соломенский райсуд Киева 20 января удовлетворил жалобу народного депутата Игоря Луценко против заместителя Генпрокурора Виталия Касько. Эту информацию в комментарии Цензор.НЕТ подтвердил сам Игорь Луценко.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8658.htm

http://newsradio.com.ua/2016_01_21/Pozov-Ukra-ni-proti-Ros-v-SPL-rozgljadatimut-b-lshe-3-rok-v-jurist-4184/

Позов України проти Росії в ЄСПЛ розглядатимуть більше 3 років — юрист

Адвокат Маркіян Галабала в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив, що Європейський суд з прав людини виявився досить ефективним механізмом, але в ЄСПЛ щорічно подається 50 тисяч заяв, і на даний момент суд вже не справляється з такою кількістю позовів. Україна в 2014 році опинилася в п'ятірці лідерів за кількістю розглядів в Європейському суді з прав людини, враховуючи велику кількість позовів, пов'язаних з Кримом. Нагадаємо, їх подали більше 700. Підсумки 2015 року за кількістю позовів теж можуть бути досить серйозними.

Наскільки реально виграти справу в ЄСПЛ, радіостанція Голос Столиці дізналася в адвоката Маркіяна Галабали.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8657.htm

http://pravo.org.ua/ua/news/20871247-vnesennya-vidpovidnih-zmin-do-konstitutsiyi-dozvolit-zrobiti-radikalnu-zminu-sudovoyi-sistemi

Внесення відповідних змін до Конституції дозволить зробити радикальну зміну судової системи

Дві третини жителів Хмельниччини вважають, що потрібна радикальна зміна судової системи.    Минулого місяця Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" на замовлення Центру політико-правових реформ провів опитування по всій території України, яке показало, що 64% жителів Хмельниччини, як інших областей західного регіону, вважають корупцію серед суддів головною причиною низької довіри суспільства до судової влади. Дослідження виявило, що кількість хмельничан, які повністю довіряють судовій владі за останні пів року знизилась до катастрофічного 1%. На противагу, не довіряють судовій владі 83% жителів Хмельницької області. Саме тому 57% хмельничан переконані в нагальній необхідності проведення судової реформи, а 61% вважають, що  судову систему потрібно змінювати повністю.

21.01.2016

http://judges.org.ua/dig8655.htm

http://socportal.info/2016/01/21/viznannya-aktivistiv-pravogo-sektoru-poterpilimi-svidchit-pro-tisk-na-sud-chemeris.html

Визнання активістів «Правого сектору» потерпілими свідчить про тиск на суд — Чемерис

Ужгородський міськрайонний суд визнав потерпілими бійців «Правого сектора», затриманих за бійку на Драгобраті, що на Закарпатті, повідомив адвокат одного із затриманих Роман Бухтояров. За його словами, суд розглянув скарги адвокатів щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформації про побиття бійців «ПС». «Слідчі судді вважали, що скарги є обґрунтованими, та задовольнили їх. Є ще в нас порядні судді», — написав Бухтояров. В той же час активіст Соціального руху Володимир Чемерис вважає, що дане рішення суду є неправосудним та було прийняте під тиском.

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121151-chomu_stosovno_suddi_vasu_chumachenko_vidkrili_disciplinarnu.html

ВАС підвело навантаження. Тривалий розгляд касаційної скарги став причиною дисциплінарного провадження

Тривалий розгляд справи став причиною відкриття дисциплінарного провадження щодо судді Вищого адміністративного суду. З огляду на значне навантаження у цій установі така справа може бути не останньою.

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121200-konstituciyniy_sud_prosyat_pereviriti_chi_mozhe_kabmin_skoro.html

КСУ перевірить, чи може Кабмін скорочувати видатки на суди

Верховна Рада України надала Кабміну право визначати, зокрема і скорочувати, обсяг фінансування видатків на утримання судової гілки влади. Пленум Верховного Суду України з цим не згоден, а тому вирішив звернутись до Конституційного Суду України.

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121199-suddi_vischogo_gospsudu_pidgotuyut_propozicii_zmin_do_gospod.html

Судді ВГСУ підготують пропозиціі змін до ГПК

У Вищому господарському суді обговорили пропозиції змін до Господарського процесуального кодексу, над якими наразі працюють в Адміністрації Президента.

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121012-koli_v_chinovnikiv_vinikae_konflikt_interesiv.html

Корупція — річ безспірна. Коли в чиновників виникає конфлікт інтересів

Боротьба з корупцією є одним з головних пріоритетів України, яка прямує до Євросоюзу. Так, на виконання завдання Апеляційного суду Вінницької області Іллінецький районний суд цієї області з’ясував, що поняття «конфлікт інтересів» зрозуміле не всім держслужбовцям і прирівняним до них народним обранцям. Проте під час узагальнення практики розгляду справ про корупційні правопорушення з’ясувалося, що складних та спірних питань при застосуванні закону «Про запобігання корупції» в суддів не виникає.

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121140-raysudi_hersona_prodovzhat_svoyu_robotu_do_stvorennya_novogo.html

Райсуди Херсона продовжать свою роботу, - позиція ДСАУ

Ліквідовані Президентом Дніпровський, Комсомольський та Суворовський районні суди міста Херсона та судді цих судів будуть продовжувати здійснювати свої повноваження до початку роботи Херсонського міського суду.

На це звертає увагу Державна судова адміністрація України, роз'яснюючи питання, пов'язані з Указом Президента від 19.01.2016 р. №15 "Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів".

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121158-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_cini_ipoteki.html

За скільки продати квартиру?

Посилання на визначення початкової ціни предмета іпотеки під час виконавчого провадження суперечить вимогам закону. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 7 жовтня 2015 року №6-1935цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121152-suddi_rozroblyayut_zakonoproekt_schodo_zmin_do_kodeksu_admin.html

Судді розробляють законопроект щодо змін до КАСУ

В Київському апеляційному адміністративному суді займуться вдосконаленням проекту Закону "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо судової реформи)". Відповідна робоча група, яка відповідатиме за питання вказівок і рекомендацій щодо законопроекту, вже створена.

22.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121198-v_ukraini_vakantni_bilshe_tisyachi_posad_suddiv.html

В Україні вакантні більше тисячі посад суддів

В Україні загальна кількість вакантних посад суддів становить 1245 одиниць, серед яких 265 посад - у районах проведення АТО, 6 – в апеляційному суді міста Севастополя та 13 – в Апеляційному суді Автономної Республіки Крим.

22.01.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/01/22/7096272/

Екс-суддя КСУ: Правки до Конституції посилюють вплив президента на суд

Запропонований проект змін до Конституції може посилити вплив президента на судову гілку влади. Про це заявив колишній суддя Конституційного Суду Микола Козюбра, передають "Українські новини".

22.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/22/85938-syd-dal-polozhitelnoe-zaklyuchenie-po-zakonoproekty-o-vnesenii-izmenenij-v-konstitytsiyu-v-chasti-pravosydiya--a-filatov

Суд дал положительное заключение по законопроекту о внесении изменений в Конституцию в части правосудия, – А. Филатов

22 января 2016 года Конституционный суд Украины официально обнародовал предоставленный 20 января 2016 г. Вывод по делу за обращением Верховной Рады Украины  относительно соответствия законопроекта о внесении изменений в Конституцию Украины (относительно правосудия) требованиям статей 157 и 158 Конституции.

22.01.2016

http://judges.org.ua/dig8663.htm

http://www.eurointegration.com.ua/news/2016/01/22/7043760/

Рішення ЄСПЛ по Україні: покарання за наклеп – не порушення свободи слова

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі колшиьного професора з історії Петра Сіреджука, який стверджував що українське правосуддя порушило принципи свободи слова у його справі проти мера міста Косів. Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ у справі "Сіреджук проти України".

22.01.2016

http://judges.org.ua/dig8660.htm

http://vesti-ukr.com/strana/132987-konstitucionnyj-sud-odobril-novye-sudy-ot-poroshenko

Конституционный суд одобрил новые суды от Порошенко

Реформа правосудия ограничивает иммунитет судей и оптимизирует систему судоустройства

Конституционный суд одобрил изменения в Конституцию в части правосудия. "Законопроект 3524 относительно внесения изменений в Конституцию в части правосудия соответствует требованиям ст. 157 и 158 Конституции Украины.- КСУ", -говорится в сообщении пресс-службы Администрации президента в твиттер.

22.01.2016

http://judges.org.ua/dig8665.htm

http://nbnews.com.ua/ua/exc/171382/

Судді Лисенку, який позбавляв прав автомайданівців, погрожували арештом і грошима – адвокат

22 грудня Святошинський районний суд Києва заслухав свідків у кримінальній справі щодо судді Києво-Святошинського районного суду Владислава Лисенка, обвинуваченого в незаконному позбавлення водійських прав учасників Автомайдану за поїздку в колишню резиденцію екс-президента України Віктора Януковича в Межигір'ї (Нові Петрівці, Київська область) в кінці 2013 року, і оголосив перерву до 12 лютого. Про це в ексклюзивному коментарі НБН повідомив адвокат Роман Маселко.

22.01.2016

http://press.unian.ua/pressnews/1243954-narodniy-deputat-ukrajini-zaklikae-genprokuraturu-rozsliduvati-spivuchast-suddi-ta-pravoohoronnih-organiv-u-reyderskomu-zahoplenni-agropidpriemstva-asotsiatsiya-pivdenna.html

Народний депутат України закликає Генпрокуратуру розслідувати співучасть судді та правоохоронних органів у рейдерському захопленні агропідприємства "Асоціація "Південна"

Народний депутат України Георгій Логвинський закликає Генеральну прокуратуру розслідувати співучасть судді та правоохоронних органів у рейдерському захопленні кіровоградського агропідприємства «Асоціація «Південна», в результаті якого зі складів компанії в невідомому напрямку було вивезено більш як 4 тис. тонн продукції.

22.01.2016

http://judges.org.ua/dig8656.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1949815-nf-podast-svij-variant-sudovoi-reformi-emec.html

НФ подасть свій варіант судової реформи - Ємець

«Народний фронт»  незабаром планує презентувати свій законопроект про внесення змін до Конституції в частині правосуддя й наполягатиме на об'єднанні його із законопроектом, запропонованим Конституційною комісією. Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, народний депутат з фракції «Народний фронт» Леонід Ємець.

22.01.2016

http://judges.org.ua/dig8645.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1540421-v-ap-spodivayetsya-scho-parlament-yakomoga-skorishe-poperedno-skhvalit-zmini-do-konstitutsiyi-u-chastini-pravosuddya

В АП сподіваються, що парламент якнайшвидше схвалить зміни до Конституції у частині правосуддя

Заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов сподівається на те, що Верховна Рада у першому читанні якомога швидше ухвалить зміни до Конституції України у частині правосуддя. Про це він сказав журналістам після оприлюднення позитивного висновку КЦУ щодо змін до основного закону стосовно судочинства, передає кореспондент УНН.

22.01.2016

http://gazeta.zn.ua/internal/nezavisimoe-pravosudie-pod-patronatom-prezidenta-_.html

Независимое правосудие под патронатом президента

Игры и манипуляции в конституционном процессе продолжаются. Очередной шаг власти — обращение в Конституционный суд Украины с просьбой растолковать положение статьи 155 Конституции о "следующей очередной сессии Верховной Рады Украины", — направленный на отсрочку процедуры внесения изменений в Конституцию, вызвал отвращение и недоверие в обществе. Неумение брать на себя ответственность за свои ошибки, желание переложить ее на других, даже ценой унижения Конституции — характерная особенность нынешней власти. 

22.01.2016

http://judges.org.ua/dig8678.htm

http://videonews.com.ua/news/politics/konstitucionnaya_reforma_vedet_k_usileniyu_davleniya_prezidenta_na_sudy__olejnik.html

Конституционная реформа ведет к усилению давления президента на суды – Олейник

Конституционная реформа, а также реформы судоустройства и правоохранительных органов не должны быть использованы для усиления президентской вертикали власти, к чему на данный момент есть предпосылки. Об этом в эфире телеканала «112 Украина» заявил первый заместитель председателя Днепропетровского облсовета Святослав Олейник.

22.01.2016

http://judges.org.ua/dig8684.htm

http://pravo.org.ua/ua/news/20871251-visnovok-na-proekt-zmin-do-konstitutsiyi-schodo-pravosuddya

Висновок на проект змін до Конституції щодо правосуддя

Пропонуємо до Вашої уваги висновок на проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (реєстр. № 3524 від 25 листопада 2015 року). Висновок підготували експерти Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк і Дмитро Калмиков.

22.01.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052114

Ликвидация хозяйственного кодекса обеспечит простоту и ясность правоприменения, - П.Петренко

Отмена Хозяйственного кодекса и норм, дублирующих и противоречащих положениям других законодательных актов, обеспечит простоту и ясность правоприменения для судей, юристов и бизнеса. Об этом сообщил министр юстиции Павел Петренко.

23.01.2016

http://gazeta.ua/articles/politics/_pislya-sudovoyi-reformi-mozhna-chekati-na-sudovij-majdan-politolog/673362

Після судової реформи можна чекати на "судовий майдан" – політолог

Без кадрової чистки корупційну судову систему не зламати. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Сергій Таран.

23.01.2016

http://gazeta.ua/articles/politics/_ekspert-poyasniv-chomu-z-reformoyu-sudiv-ne-mozhna-tyagnuti/673350

Експерт пояснив, чому з реформою судів не можна тягнути

Верховна Рада не повинна тягнути з ухваленням конституційних змін в частині правосуддя - інакше реформу просто провалять. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

23.01.2016

http://judges.org.ua/dig8682.htm

http://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/shchob-ocinyty-realnyy-maynovyy-stan-suddi-treba-okremyy-mehanizm-ekspert

Щоб оцінити реальний майновий стан судді, треба окремий механізм, — експерт

Експерт Реанімаційного Пакету Реформ Михайло Жернаков — про старт конституційної реформи в частині правосуддя.

23.01.2016

http://judges.org.ua/dig8680.htm

http://vnews.agency/news/politics/26635-sudebnaya-reforma-s-kakimi-trudnostyami-stolknetsya-ukraina.html

Судебная реформа. С какими трудностями столкнется Украина

Для того чтобы получить безвизовый режим с ЕС, Украина должна начать реформирование судебной системы. На самом деле, сделать это не так и просто, и все из-за несовершенства украинского законодательства.

23.01.2016

http://zn.ua/POLITICS/stavniychuk-nazvala-predlagaemuyu-poroshenko-reformu-pravosudiya-ocherednoy-imitaciey-202204_.html

Ставнийчук назвала предлагаемую Порошенко реформу правосудия "очередной имитацией"

По мнению Ставнийчук, власть на самом деле стремится обновить кадровый состав судов. Ставнийчук раскритиковала президентский проект судебной реформы insight-ukraine.org Существенные сдвиги в судебной власти Украины фактически откладываются на отдаленную перспективу, а реформа судебной системы больше похожа на "имитацию", говорится в статье председателя правления Общественного объединения "За демократию через право" и члена Венецианской комиссии от Украины (2009-2013) Марины Ставнийчук для ZN.UA.

24.01.2016

http://www.unian.ua/politics/1245205-poroshenko-nazvav-propozitsiyu-schodo-zvilnennya-usih-suddiv-populizmom.html

Порошенко назвав пропозицію щодо звільнення усіх суддів популізмом

Президент України Петро Порошенко назвав пропозицію звільнити усіх суддів в один день популізмом, що завдасть Україні збитків.

24.01.2016

http://judges.org.ua/dig8692.htm

http://society.lb.ua/life/2016/01/24/326275_poroshenko_anonsiroval_uvolnenie_28.html

Порошенко анонсировал увольнение 28 судей за незаконные решения о время Революции Достоинства

"За это должна быть ответственность", - подчеркнул Президент. Президент Украины Петр Порошенко в интервью украинским телеканалам сообщил, что в настоящее время готовится Указ об увольнении еще 28 судей, которые совершали преступления при принятии судебных решений во время Революции Достоинства.

24.01.2016

http://judges.org.ua/dig8691.htm

http://www.khpg.org/index.php?do=print&id=1453649889

Хабар – не причина для відсторонення від ведення судових справ?

21 січня 2016 року про затримання на хабарі судді повідомив прес-центр СБУ. У повідомленні зазначено, що«служитель Феміди систематично отримував кошти від місцевих мешканців за винесення на їхню користь судових рішень. Зокрема, він вимагав від позовника одну тисячу доларів США за позитивне рішення про примусове виселення іншої особи з житла. Правоохоронці затримали суддю у службовому кабінеті під час отримання частини хабара».

24.01.2016

http://judges.org.ua/dig8698.htm

http://kherson.life/poslednie-novosti/likvidovani-v-hersoni-sudi-pratsyuyut-i-nadali/

Ліквідовані в Херсоні суди, працюють і надалі

Ліквідовані Президентом Дніпровський, Комсомольський та Суворовський районні суди міста Херсона та судді цих судів будуть продовжувати здійснювати свої повноваження до початку роботи Херсонського міського суду, пише Джерело. На це звертає увагу Державна судова адміністрація України, роз'яснюючи питання, пов'язані з Указом Президента від 19.01.2016 р. №15 "Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів".

24.01.2016

http://judges.org.ua/dig8714.htm

http://kpu.ua/ru/83243/petr_symonenko_sudja_grubo_narushyl_konstytutsyju_ukrayny_prynjav_reshenye_o_prekraschenyy_dejatelnosty_kpu

Петр Симоненко: Судья грубо нарушил Конституцию Украины, приняв решение о прекращении деятельности КПУ

Судья грубо нарушил Конституцию Украины, приняв решение о прекращении деятельности Коммунистической партии Украины. Об этом заявил лидер КПУ Петр Симоненко в Страсбурге на заседании группы объединенных европейских левых.

25.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121149-oprilyudneno_zvernennya_suddiv_schodo_groshovogo_utrimannya.html

Гарантіям потрібні кошти. Президента просять посприяти у виділенні додаткових 820 млн грн. для «відставників»

Аби відновити порушені права володарів мантій, очільники Верховного Суду, Ради суддів та Державної судової адміністрації звернулися з листом до Президента. Вони просять його посприяти в розробленні змін до законів щодо виплати вихідної допомоги та щомісячного довічного грошового утримання суддям у раніше встановлених розмірах. Крім цього, для забезпечення фінансових гарантій служителів Феміди не вистачає 820 млн грн.

25.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121157-vsu_zrobiv_visnovok_schodo__zaborgovanosti_z_vidshkoduvannya.html

На бюджет не зазіхати!

Суд не може підміняти державні органи й вирішувати питання про стягнення заборгованості з відшкодування ПДВ. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 27 жовтня 2015 року №2а-592/12/1370, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

25.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121141-kvalifocinyuvannya_suddiv_mozhe_narazitisya_na_procesualni_p.html

Усе змішалося в порядку. Кваліфоцінювання може наразитися на процесуальні прогалини, створені законодавцем

Що довго робиться, то не йде на лад. Після кількамісячного ламання списів довкола погодження Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді документ нарешті був погоджений оновленим складом Ради суддів. І, за наявною інформацією, вже в середині лютого має розпочатися масштабна перевірка здатності всіх служителів Феміди здійснювати правосуддя на займаних посадах. Утім, за суперечками щодо матеріальних норм документа без належної уваги залишилися процедурні моменти кваліфоцінювання.

25.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121147-do_chogo_prizvede_zalishennya_hersona_bez_zhodnogo_rayonnogo.html

Феміда в комі. До чого призведе залишення Херсона без жодного районного суду

Президент ліквідував три храми Феміди в південному місті: Дніпровський, Комсомольський та Суворовський райсуди. Натомість утворив один — Херсонський міський суд. Це відбулося без жодних пояснень з боку як гаранта, так і органів судової влади. На думку експертів, через ліквідацію трьох установ майже 300 тис. осіб на кілька місяців залишаться без правосуддя. З якими ще проблемами стикнуться як жителі Херсона, так і володарі мантій скасованих інституцій?

25.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121206-sud_zrobiv_visnovok_schodo_zmin_do_kontraktu_viyskovosluzhbo.html

Суд зробив висновок щодо змін до контракту військовослужбовців

Українським законодавством встановлено чіткий порядок внесення змін до контракту про військову службу — будь-які зміни повинні відбуватися за письмовою згодою сторін, а продовження контракту повинне оформлятися відповідним наказом командира військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець.

25.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121146-suddya_slovyanoserbskogo_raysudu_luganskoi_oblasti_svitlana_.html

Суддя Слов’яносербського райсуду Луганської обл. С. Мицик: «Шанс повернути заборгованість з виплати винагороди є хіба що за умови звернення до ЄСПЛ»

Дехто з володарів мантій із зони проведення АТО збирається захищати свої «фінансові права» в суді. На яке рішення вони розраховують? Чи сподіваються знайти справедливість у національних судах? З такими запитаннями журналістка «ЗіБ» звернулася до Світлани Мицик зі Слов’яносербського районного суду Луганської області, який припинив свою діяльність через бойові дії. Майже 2 роки тому в неї завершився 5-річний строк призначення на посаду, а з кінця вересня 2015-го суддя не отримує зарплати.

25.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/25/86048-predsedatel-vsk-po-proverke-sydej-sydov-obshchej-yurisdiktsii-vladimir-mojsik-insinyatsii-o-vsk-so-storoni-vsyu-neymestni

Председатель ВСК по проверке судей судов общей юрисдикции Владимир Мойсик: Инсинуации о ВСК со стороны ВСЮ неуместны

Высший совет юстиции периодически делает заявления, в которых обвиняет Временную специальную комиссию по проверке судей, полномочия которой истекли еще в прошлом году, в препятствовании рассмотрению дел судей, выносивших решения в отношении участников массовых акций протеста в 2013–2014 гг. Как отмечают в Совете, для всесторонней и объективной оценки действий судей им нужны документы и заявления, поступавшие в ВСК в 2014 г.

25.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/25/86041-predsedatel-vsyu-igor-benedisyuk-vsk-dolzhna-peredat-vse-nerassmotrennie-materiali-nam

Председатель ВСЮ Игорь Бенедисюк: ВСК должна передать все нерассмотренные материалы нам

Высший совет юстиции периодически делает заявления, в которых обвиняет Временную специальную комиссию по проверке судей, полномочия которой истекли еще в прошлом году, в препятствовании рассмотрению дел судей, выносивших решения в отношении участников массовых акций протеста в 2013–2014 гг. Как отмечают в Совете, для всесторонней и объективной оценки действий судей им нужны документы и заявления, поступавшие в ВСК в 2014 г.

25.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/25/86038-est-li-konflikt-mezhdy-visshim-sovetom-yustitsii-i-vsk-po-proverke-sydej

Есть ли конфликт между Высшим советом юстиции и ВСК по проверке судей?

Процесс люстрации судей, о необходимости которого так много говорилось в 2014–2015 гг., пробуксовывает. Чистка судейского корпуса от лиц, дискредитировавших высокое звание судьи, идет настолько медленно, что позволяет говорить о том, что этот процесс может растянуться на годы. Все три органа, которые могли бы стать эффективными инструментами для чистки судейских рядов – Высший совет юстиции, Высшая квалификационная комиссия судей  и Временная специальная комиссия по проверке судей судов общей юрисдикции – по разным причинам пока не могут выступать надежными гарантами исцеления судебной системы страны.

25.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/25/86050-glava-ssy-valentina-simonenko-mnogie-sydi-ne-predstavlyayut-zhizni-vne-syda

Глава ССУ Валентина Симоненко: Многие судьи не представляют жизни вне суда

Судебная система Украины вновь оказалась на пороге новых испытаний. Менее чем через месяц начнется процедура первичного квалификационного оценивания судей, которое может поставить крест на многих судейских карьерах. Помимо оценивания, в судейском сообществе есть и множество других проблем, которые сложно решить, но решать все-таки надо. В интервью «Судебно-юридической газете» председатель Совета судей Украины, судья Верховного Суда Украины Валентина Симоненко откровенно рассказала о кризисных тенденциях в судейском самоуправлении, недостатках в образовании судей, их профессиональной деформации и психологических проблемах, а также своем отношении к ликвидации отдельных судебных юрисдикций.

25.01.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052137

Не будет удивительным, если со временем нормы «Закона Савченко» будут признаны неконституционными — советник АО «Преюдиция» В.Желизко

Пересчет сроков наказаний, согласно части 5 статьи 72 Уголовного кодекса Украины в редакции Закона Украины «О внесении изменения в Уголовный кодекс Украины относительно усовершенствования порядка зачисления срока предварительного заключения в срок наказания» вызвал широкий резонанс в юридических кругах. Советник АО «Преюдиция» (г. Львов) Виталий Желизко, отмечает, что настоящая норма крайне противоречива, и поясняет почему.

25.01.2016

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/1/25/140405.htm

Судья с 20-летним стажем имеет право как на отставку, так и на выходное пособие - суд

Суд удовлетворил иск судьи к ГСА о выплате выходного пособия в связи с отставкой.

25.01.2016

http://ukranews.com/ru/interview/2016/01/25/698

Замглавы Администрации Президента Алексей Филатов: Можно ли рассчитывать на то, что судья будет мотивирован, работая за 16 тыс. гривен? Часть 2.

В первой части интервью Українським Новинам заместитель главы Администрации Президента Алексей Филатов, отвечающий за вопросы судоустройства, поведал о своем видении реформы судебной власти и ответил на обвинения в свой адрес. Во второй части интервью он рассказал о том, поможет ли квалификационное оценивание судей очистить судебную систему, а также когда, по его мнению, возможно будет ликвидировать высшие спецсуды. Он также оценил текущий уровень судейских зарплат и рассказал о своей личной мотивации к работе на госслужбе.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8712.htm

http://lb.ua/news/2016/01/25/326340_visshiy_adminsud_podtverdil.html

Высший Админсуд подтвердил законность запрета КПУ

Суд счел доводы адвокатов необоснованными. Высший административный суд отказал в открытии кассационного производства по кассационной жалобе Коммунистической партии Украины, которая пыталась обжаловать правовой вывод Комиссии по вопросам соблюдения закона о деккомунизации. Об этом сообщает официальный сайт Министерства юстиции.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8705.htm

http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=65499

Журналісти, на яких скаржився суддя Денисюк, оприлюднили результати розслідування

Днями в ефір вийшло розслідування журналістів програми «Люстратор 7.62» на телеканалі 2+2, в якому йдеться про суддю Рівненського міського суду Петра Денисюка. У сюжеті журналісти розповідають, зокрема, про те, як колишній водій судді підписував постанови суду, про заяву від покійної жінки, яку зареєстрував пан Денисюк, та ін.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8704.htm

http://www.slovoidilo.ua/2016/01/25/novyna/pravo/v-administracziyi-prezydenta-rozpovily-skilky-povynni-zaroblyaty-suddi

В Адміністрації Президента розповіли, скільки повинні заробляти судді

 На думку заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова, місячний дохід суддів повинен бути не меншим, ніж у детективів Національного антикорупційного бюро. Про це він розповів у інтерв'ю «Українським новинам», пише «Слово і Діло».

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8701.htm

http://novynarnia.com/2016/01/25/77-suddiv-pereselentsiv-z-okupovanih-teritoriy-dosi-ne-otrimali-robotu-v-ukrayini/

77 суддів-переселенців з окупованих територій досі не отримали роботу в Україні

Судді, які не погодилися працювати з окупаційними режимами в Криму і на Донбасі та переїхали на мирні території, досі не працевлаштовані. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив Владислав Руденко, суддя Старобешівського районного суду Донецької області, член Асоціації розвитку суддівського самоврядування.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8693.htm

http://judges.org.ua/pres_sekretar@zta.court.gov.ua

Підведення підсумків роботи апарату Апеляційного суду Житомирської області у 2015 році

22 січня 2016 року відбулися загальні збори працівників апарату Апеляційного суду Житомирської області, під час яких було заслухано інформацію про діяльність апарату суду у 2015 році й визначено основні напрямки діяльності на 2016 рік.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8727.htm

http://uzhinform.com/suspilstv/aktivisti-proti-sistemi-sud-u-spravi-dragobratu-zakinchivsya-bijkoyu.html

Активісти проти системи: суд у справі Драгобрату закінчився бійкою

Розгромлене приміщення апеляційного суду і відкрита кримінальна справа проти людей, які чинили безлад в суді в ніч з 22 на 23 січня. Так закінчилось засідання апеляційного суду у справі подій на Драгобраті. Крім того двох затриманих бійців відпустили на поруки, ще одного нині відпустили під заставу в 55 тисяч гривень, інші двоє досі лишаються під вартою на 60 днів. Саме це рішення і обурило присутніх в залі активістів, правосекторівців і навіть депутатів. За фактом погрому прокуратура вже порушила кримінальну справу. Винуватцям загрожує штраф у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі до п’яти років. Наразі триває слідство. Тим часом в суді рахують збитки.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8717.htm

http://oask.gov.ua/node/1703

Судді Окружного адмінсуду міста Києва закликають громадськість долучитись до розробки змін до КАСУ

Судді Окружного адміністративного суду міста Києва, які увійшли до складу робочої групи з розробки проекту змін до Кодексу адміністративного судочинства України, закликають усіх бажаючих долучитись до цього процесу. Робоча група була створена за результатами круглого столу, що відбувся минулого тижня в Київському апеляційному адміністративному суді та був присвячений обговоренню змін до Кодексу адміністративного судочинства України.

25.01.2016

http://ukranews.com/ru/article/2016/01/25/844

Президентская реформа правосудия: Независимость для судей или "короткий поводок"? Мнения экспертов

После скандальных изменений в Конституцию в части децентрализации, которые еще требуют окончательного голосования в 300 голосов, народные депутаты начали следующий этап. Парламент включил в повестку дня сессии законопроект о внесении изменений в Основной закон в части правосудия. Документ отправили на заключение в Конституционный Суд, который 22 января признал его конституционным.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8725.htm

http://transkarpatia.net/index.php?newsid=59216

Про що не знав Апеляційний суд Закарпатської області " по Драгобрату" - Коментар Москаля

– Після подій у Апеляційному суді Закарпатської області в ніч на 23 січня, де підсудні з групою підтримки в присутності суддів, прокурорів та ЗМІ скандували: «Москалю – смерть! Смерть! Смерть!», у мене виникло дежавю. Подібне вже було – в Німеччині в 1933-го році. Хочу сказати, що ніякого страху за своє життя в мене немає, я ніколи не ходив з охороною і не збираюся робити цього зараз. Але працюючи в зоні бойових дій головою обласної військово-цивільної адміністрації, я чітко бачив, хто приїхав воювати, а хто мародерствувати й наживатися на війні. – Геннадій Москаль.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8726.htm

http://ye.ua/news/news_23383.html

У Хмельницькому з вигуками “ганьба” влаштували акцію “Проти свавілля суддів”

Хмельничанин звинувачує працівників Феміди в тому, що його хочуть виселити з квартири.

25.01.2016

http://judges.org.ua/dig8728.htm

http://kourier.in.ua/index.php/view/3387/1/

Скільки отримував суддя

Тема справедливого судочинства в Україні тепер є чи не найактуальнішою.Вона включає і питання адекватного фінансового забезпечення «слуг Феміди». Хтось вважає, що зарплатня у суддів зараз завелика, хто,навпаки, певен: «дешеве» правосуддя торує шлях до всеохоплюючої корупції. У зв’язку з цим, безперечно, цікаво порівняти нинішню суддівську винагороду з тією, що була у їхніх колег, скажімо, півтора століття тому. У Держархіві Сумської області зберігається низка документів, що стосуються діяльності Глухівського суду середини ХІХ ст. Цей період, як відомо, був позначений відновленням Глухова як помітного економічного та культурного центру. Власне саме тоді почала формуватися й сучасна інфраструктура міста. 

26.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121245-v_apelyaciynomu_sudi_zakarpatskoi_oblasti_rozpovili_podrobic.html

В Апеляційному суді Закарпатської області розповіли подробиці погрому

Після оголошення судових рішень у резонансній справі про бійку на туристичній базі «Драгобрат», в приміщенні Апеляційного суду Закарпатської області сталися сутичка між радикально налаштованими активістами та правоохоронцями.

26.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121244-sud_vidmoviv_top-menedzheru_naftogazu_v_zadovolenni_pozovu_p.html

Суд відмовив топ-менеджеру Нафтогазу в задоволенні позову проти Коломойського і каналу 1+1

Подільський районний суд м.Києва відмовив Андрію Пасішнику в задоволенні позову до Ігоря Коломойського і ТРК «Студія 1+1» про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди. Про це йдеться в рішенні суду від 26 січня 2016 у справі №758/8531/15-ц, копія якого є у розпорядженні редакції газети «Закон і Бізнес».

26.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121242-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_vidpovidalnosti_za_dtp.html

Верховний Суд зробив висновок щодо відповідальності за ДТП

Виключається кримінальна відповідальність водія, який порушив правила дорожнього руху вимушено, через створення аварійної ситуації іншим водієм. До такого висновку дійшов Верховний Суд України на засіданні Судової палати у кримінальних справах 5 листопада 2015 року при розгляді справи №5-218кс 15 про перегляд судового рішення з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції норми права, передбаченої статтею 286 Кримінального кодексу України, у подібних правовідносинах, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень.

26.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121240-opublikovano_doslidzhennya_schodo_zastosuvannya_sudami_rishe.html

Опубліковано збірку щодо застосування судами рішень ЄСПЛ

Українська Гельсінська спілка з прав людини провела дослідження щодо застосування українськими судами рішень Європейського суду з прав людини на основі даних Єдиного державного реєстру судових рішень України в 2015 році. Свої висновки та найбільш актуальні рішення УГСПЛ опублікувала у збірці. Відповідна збірка матеріалів «Precedent UA - 2015» серед іншого, містить інтерв’ю суддів, перелік рішень судів, розміщених в Єдиному державному реєстрі судових рішень України, із вдалим використанням досліджуваних рішень ЄСПЛ.

26.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121238-sud_zrobiv_visnovok_schodo_vihidnoi_dopomogi_dlya_suddi.html

Суд зробив висновок щодо вихідної допомоги для судді

Вихідна допомога виплачується судді, котрий набув право на відставку. Виплата такої допомоги проводиться після реалізації права на відставку. До такого висновку дійшов Кіровоградський окружний адміністративний суд у справі №П/811/3334/15 за позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області. Відповідну постанову суду було ухвалено 15 грудня 2015 р.

26.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121150-dlya_protidii_lyustraciynomu_zakonu_suddya_vikoristav_normi_.html

Гарантії вище санкцій. Для протидії «люстраційному» закону суддя використав норми того самого документа

Перед Вищою радою юстиції було поставлено питання відповідності звернень Міністерства юстиції щодо порушень суддями вимог несумісності нормам закону. Таким чином, судді продовжують шукати аргументи, які переконають колегіальний орган не застосовувати до них «люстраційний» закон. Але результатів ця тактика поки що не приносить.

26.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121221-ryad_pitan_ya_z_bankovoyu_obgovoryuyu_-_glava_radi_suddiv_uk.html

Ряд питань я з Банковою обговорюю, - Глава РСУ

"Якщо Рада суддів України щось робить, вона повинна розуміти, які будуть наслідки, щоб у цій складній ситуації не прийняти рішення на шкоду. Тому ряд питань я з Банковою обговорюю". Так в інтерв'ю виданню «Судово-юридична газета» прокоментувала Глава РСУ Валентина Сімоненкочутки про тиск на неї з боку Адміністрації Президента при затвердженні порядку та методології оцінювання суддів.

26.01.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0052163

Дисциплинарная секция рекомендует ВСЮ отменить выговор от ВККС днепропетровскому судье А.Браге

На заседании дисциплинарной секции Высшего совета юстиции была рассмотрена жалоба судьи Жовтневого районного суда города Днепропетровска Артема Браги на решение Высшей квалификационной комиссии судей Украины от 30 июня 2015 года о привлечении его к дисциплинарной ответственности. ВККС наложила дисциплинарное взыскание в виде выговора.

26.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/26/86076-distsiplinarnaya-sektsiya-vsyu-rekomendovala-vnesti-predstavleniya-na-yvolnenie-sydi-oas-kieva-b-sanina-i-sydej-kievskogo-apellyatsionnogo-administrativnogo-syda-i-lichevetskogo-i-v-melnichyka

Дисциплинарная секция ВСЮ рекомендовала внести представления на увольнение судьи ОАС Киева Б. Санина и судей Киевского апелляционного административного суда И. Личевецкого и В. Мельничука

Дисциплинарная секция ВСЮ рекомендовала Совету внести представления в парламент на увольнение судей Киевского апелляционного административного суда Игоря Личевецкого и Владимира Мельничука, а также представление Президенту на увольнение судьи Окружного административного суда Киева Богдана Санина. Об этом сообщил корреспондент "Судебно-юридической газеты".

26.01.2016

http://judges.org.ua/dig8731.htm

http://24tv.ua/borotba_z_koruptsiyeyu_hto_za_shho_vidpovidaye_v_piznavalniy_infografitsi_n652114

Боротьба з корупцією: хто за що відповідає в пізнавальній інфографіці

Зараз проблема боротьби з корупцією чи не найголовніша в українському політичному житті. Без цієї реформи не можлива жодна інша. Бореться з корупцією не одна державна інституція. Тож хто за що відповідає і хто кому підпорядковується?

26.01.2016

http://judges.org.ua/dig8730.htm

http://lb.ua/news/2016/01/25/326288_priklyucheniyah_konstitutsii.html

О приключениях Конституции в Глупландии

В потоке информационных сообщений профессиональное внимание привлекло два. Первое посвящено внесению в ВР законопроекта «О процедуре подготовки проекта новой Конституции Украины», второе –обращению 51 народного депутата в КС истолковать положение статьи 155 Основного Закона о том, что предварительно одобренный ВР законопроект о внесении изменений в Конституцию считается принятым, если НА СЛЕДУЮЩЕЙ ОЧЕРЕДНОЙ СЕССИИ (выделил специально!) за него проголосовало не меньше чем две трети от общего числа депутатов.

26.01.2016

http://judges.org.ua/dig8724.htm

http://ksza.ks.ua/news/society/61255-sprostovan-zakidi-schodo-vtruchannya-pracvnikv-hersonskogo-okruzhnogo-admnsudu-v-sudov-procesi.html

Спростовані закиди щодо втручання працівників Херсонського окружного адмінсуду в судові процеси

Херсонський окружний адмінсуд закрив провадження по справі судді Дніпровського райсуду щодо самовідводу, адже вимоги позивача не стосуються захисту її прав у сфері публічних відносин. Це питання розглядатиметься на Зборах суддів Дніпровського райсуду.

26.01.2016

http://judges.org.ua/dig8715.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1951281-odnocasna-zamina-suddiv-zrujnue-sudovu-praktiku-za-37-rokiv-golova-vgs.html

Одночасна заміна суддів зруйнує судову практику за 3-7 років - голова ВГС

Одночасна заміна 8 тис. українських суддів призведе до зупинення роботи судів та зруйнує судову практику впродовж 3-7 років. Про це в ефірі "Свободи слова" повідомив голова Вищого господарського суду України, член Конституційної комісії Богдан Львов, передає Укрінформ.

26.01.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/01/26/7096839/

Порошенко призначив Мойсика та Колісника суддями КСУ

Президент Петро Порошенко призначив Віктора Колісника та Володимира Мойсика суддями Конституційного Суду України. Про це повідомила прес-служба глави держави.

26.01.2016

http://judges.org.ua/dig8738.htm

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2016/01/26/7043923/

"Конвенція з прав людини – під загрозою". Історичний виступ Генсека РЄ

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд 26 січня звернувся до ПАРЄ зі щорічним звітом про свою діяльність. Та цього року виступ генсека виявився особливим.

26.01.2016

http://judges.org.ua/dig8737.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1541510-v-nimchenko-dlya-povernennya-doviri-gromadyan-do-sudu-vlada-maye-stati-nosiyami-konstitutsiynoyi-politichnoyi-i-pravovoyi-kulturi

В.Німченко: для повернення довіри громадян до суду, влада має стати носіями конституційної, політичної і правової культури

Критичність ситуації, що склалася у зв’язку зі спробами влади “реформувати” судову систему, досягла свого апогею. Таку думку висловив народний депутат, представник “Українського вибору” в “Опозиційному блоці” Василь Німченко, передає УНН.

26.01.2016

http://judges.org.ua/dig8750.htm

http://vse.media/dovgiy-shlyah-do-gaagi/

Довгий шлях до Гааги

16-й річниці ратифікації Україною Римського статуту присвячується…

27.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121155-oprilyudneno_poryadok_ta_metodologiyu_kvalifocinyuvannya_sud.html

Компетентність, здатність і відповідність

РСУ і ВККС узгодили процедуру визначення професійного рівня судді. Таке положення містить рішення Ради суддів України від 11 грудня 2015 року №14, текст якого друкує видання "Закон і Бізнес".

27.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121269-sudovi_zmini_do_konstitucii_gotuyutsya_znovu_napraviti_do_ko.html

Судові зміни до Конституції готуються знову направити в КС

В парламенті зареєстровано проект постанови про включення до порядку денного третьої сесії ВР оновленого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і про його направлення до Конституційного Суду України. Відповідний проект постанови №3524/П1 у ВР зареєстрували народні депутати Р.Князевич та В.Яніцький. Сьогодні з'явилось повідомлення, що Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя схвалив нову редакцію проекту №3524.

27.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121264-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_vstanovlennya_maloznach.html

ВСУ зробив висновок щодо малозначності діяння

Посткримінальна поведінка порушника кримінально-правової заборони, характеристика його особи, ступінь реалізації злочинного умислу, інші обставини, що відповідно до закону є правовими підставами для пом’якшення покарання або звільнення від кримінальної відповідальності, значення в контексті встановлення наявності чи відсутності малозначності діяння за частиною другою статті 11 КК не мають. До такого висновку дійшов Верховний Суд України на засіданні Судової палати у кримінальних справах 24 грудня 2015 року, розглядаючи справу № 5-221кс 15, про перегляд судового рішення з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції норми частини другої статті 11 КК про малозначність діяння у подібних правовідносинах, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень.

27.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121262-verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_maynovih_prav_ditey.html

ВСУ висловився щодо майнових прав дітей

Підставою для визнання недійсним договору щодо майна, право на яке має дитина, за позовом його батьків є не сам по собі факт відсутності попереднього дозволу органу опіки і піклування на укладення такого договору, а порушення в результаті його укладення майнових прав дитини. До такого висновку дійшов Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 20 січня 2016 року,  розглянувши  справу № 6-2940 цс 15, предметом якої був спір про визнання недійсним договору іпотеки.

27.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121138-ibenedisyuk_poryadok_diyalnosti_vryu_ne_rozrahovaniy_na_taki.html

Обтяжений старт. І.Бенедисюк: «Порядок діяльності ВРЮ не розрахований на такі надзвичайні умови, в яких вона сьогодні працює»

Про перші підсумки роботи за минулий рік та труднощі, з якими стикнулася Вища рада юстиції, розповів під час брифінгу очільник колегіального органу Ігор Бенедисюк. За його словами, Рада переобтяжена скаргами, а тому їхній розгляд може затягуватись. Додатковою складністю стали матеріали щодо суддів, які розглядали справи учасників подій на майдані, адже отримати ці документи все ще не вдалось.

27.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121259-u_vr_zyavivsya_onovleniy_variant_sudovih_zmin_do_konstitucii.html

У ВР з'явився оновлений варіант судових змін до Конституції

На сайті Верховної Ради України з'явилась доопрацьована редакція президентського проекту №3524 про внесення змін до Конституції (щодо правосуддя). Відповідна редакція законопроекту №3524 про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) зареєстровано 26 січня 2016 р.

27.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121160-neuzgodzhenist_cpk_provokue_formalni_porushennya_strokiv_i_m.html

В пошуках визначеного часу. Неузгодженість ЦПК провокує формальні порушення строків і може зіпсувати професійне досьє

Цивільний процесуальний кодекс містить низку норм, розбіжності в яких можуть трактуватись як порушення строків розгляду апеляційних скарг. Ще більше ускладнюють ситуацію застарілі правила звітності суддів, які не враховують нових змін законодавства. Як наслідок, судді ризикують порушити строки навіть тоді, коли все роблять за законом.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8749.htm

http://irivne.info/tserkvu-upts-na-rivnenshhini-areshtuvali/

На Рівненщині арештували церкву УПЦ

Багатостраждальний храм у селі Птича арештували. Таке рішення днями виніс Рівненський міський суд, повідомляє агенція новин «Рівне Інформаційне» з посиланням на Рівненську єпархію УПЦ. Втім, арешт майна обурив представників московського патріархату, які розцінюють це, як порушення законодавства.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8748.htm

http://kievskiysud.od.ua/press-department/all-news/1204-7-suddiv-vislovili-okremu-dumku-shchodo-vnesennya-zmin-do-konstitutsiji-ukrajini-v-chastini-pravosuddya

7 суддів висловили окрему думку щодо внесення змін до Конституції України в частині правосуддя

27 січня 2016 року на офіційному сайті Конституційного Суду України оприлюднено 7 окремих думок стосовно Висновку Конституційного суду України у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя вимогам статей 157, 158 Конституції України.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8747.htm

http://voas.gov.ua/news/podiy/sud_viznachiv_strok_dlya_usunennya_nedol_k_v_pozovno_zayavi_slobodyanyuka_a_s_shchodo_s_lskogospodar/

Суд визначив строк для усунення недоліків позовної заяви Слободянюка А.С. щодо сільськогосподарського ТОВ «Поділля»

26 січня 2016 року Вінницький окружний адміністративний суд визначив  строк для усунення недоліків позовної заяви Слободянюка А.С. щодо сільськогосподарського ТОВ «Поділля» у адміністративній справі № 802/32/16-а.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8746.htm

http://112.ua/politika/yuriy-lucenko-rada-dolzhna-na-etoy-sessii-napravit-v-ksu-obnovlennyy-proekt-sudebnoy-reformy-287468.html

Юрий Луценко: Рада должна на этой сессии направить в КСУ обновленный проект судебной реформы

Новый проект сохраняет за парламентом право выражать недоверие генеральному прокурору. Верховная Рада Украины должна на текущей сессии направить в Конституционный суд Украины обновленный проект закона о внесении изменений в Основной закон в части правосудия. Об этом в ходе общения с журналистами в кулуарах парламента заявил лидер фракции "Блок Петра Порошенко" Юрий Луценко.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8739.htm

http://omg.md/index.php?newsid=11738

Плахотнюк «сдает» прислуживавших ему судей и прокуроров

Министерство юстиции начинает преследование в отношении нескольких десятков судей, вынесших незаконные и заказные решения. Об этом заявил в среду контролируемый олигархом Владимиром Плахотнюком министр юстиции Владимир Чиботарь.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8736.htm

http://www.golos.com.ua/article/263615

Забрати не можна залишити? або Як громаді захистити своє право на землю

Останнім часом ми стаємо свідками судових процесів, у яких розглядаються спори про повернення в державну власність того чи іншого майна. Земля, ліси, узбережжя річок та озер, пляжі... У переважній більшості випадків такі судові провадження ініціює прокуратура, заявляючи, що майно незаконно перейшло в приватні руки. Натомість відповідач, як правило, апелює: він купив землю в попереднього власника і сам закону не порушував, то чому має віддавати своє майно? На чиєму боці правда, намагалися розібратися головні редактори газети «Голос України» Анатолій Горлов (на знімку праворуч) та юридичного журналу «Право України» Олександр Святоцький, запросивши до розмови Голову Верховного Суду України Ярослава Романюка.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8754.htm

http://newsradio.com.ua/2016_01_27/Maljar-sud-ma-pravo-v-dpustiti-p-d-zastavu-vbivcju-a-korupc-onera-zobovjazanij-7438/

Маляр: суд має право відпустити під заставу вбивцю, а корупціонера – зобов'язаний

Суди за законом зобов'язані визначати розмір застави для підозрюваних у низці корупційних злочинів, заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці адвокат Ганна Маляр. При цьому, за її словами, у справах про вбивства суд частіше самостійно вирішує, чи заарештовувати підозрюваного.

27.01.2016

http://ua.racurs.ua/1075-suddya-ks-vschent-rozgromyv-rishennya-konstytuciynogo-sudu

Суддя вщент розгромив рішення Конституційного суду

У разі прийняття проекту судової реформи політичний вплив на судову владу з диверсифікованого стане концентрованим, що лише посилить залежність судової влади.

27.01.2016

http://ua.racurs.ua/news/65236-sudova-reforma-posylyt-zalejnist-sudiv-vid-prezydenta

Судова реформа посилить залежність судів від президента

Президентські зміни до Конституції призведуть до того, що протягом певного часу (щонайменше двох років) у глави держави зосередяться надмірні повноваження у сфері судової влади.

27.01.2016

http://judges.org.ua/dig8771.htm

http://censor.net.ua/news/371545/vysshiyi_sovet_yustitsii_otlojil_rassmotrenie_voprosa_uvolneniya_sudi_dneprovskogo_rayisuda_kieva_chausa

Высший совет юстиции отложил рассмотрение вопроса увольнения судьи Днепровского райсуда Киева Чауса

Высший совет юстиции отложил рассмотрение вопроса одобрения увольнения судьи Днепровского районного суда Киева Николая Чауса, выносившего решения о лишении прав активистов Автомайдана и арестовавшего экс-лидера партии "Украинское объединение патриотов" ("Укроп") Геннадия Корбана. Об этом сказал председатель ВСЮ Игорь Бенедисюк, передает Цензор.НЕТ, со ссылкой на Українські Новини.

27.01.2016

http://zn.ua/POLITICS/zaochnoe-pravosudie-pomozhet-nakazat-vinovnyh-v-prestupleniyah-protiv-maydana-poroshenko-202618_.html

Заочное правосудие поможет наказать виновных в преступлениях против Майдана – Порошенко

Президент Украины Петр Порошенко в среду, 27 января, призвал парламентские фракции поддержать внесение технических изменений в закон о заочном правосудии, что позволит наказать виновных в жертвах на Майдане, сообщает пресс-служба главы государства.

28.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121143-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_kompensacii_shkodi.html

Про компенсацію шкоди

Постановою у справі №6-801цс15 від 23.12.2015 Верховний Суд поповнив базу правових позицій висновком щодо компенсації шкоди, заподіяної внаслідок травмування на виробництві та в результаті професійного захворювання.

28.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121287-stalo_vidomo_kogo_i_chomu_zvilnyat_u_hersonskih_raysudah.html

Стало відомо, кого і чому звільнять у херсонських райсудах

Дніпровський, Комсомольській та Суворовський районні суди Херсона були ліквідовані з утворенням одного міськсуду, зокрема, з метою оптимізації видатків державного бюджету. Таку позицію зайняла Державна судова адміністрація, коли вносила відповідну пропозицію Президенту України у грудні 2015 року. Копію проекту Указу та пояснювальної записки було надано ДСАУ на запит редакції видання «Закон і Бізнес».

28.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121148-kilkist_zlochiniv_proti_vlasnosti_za_rik_zbilshilasya_vdvich.html

Від алкоголю до криміналу. Торік кількість злочинів проти власності збільшилася вдвічі

Київський районний суд м. Одеси підрахував кількість кримінальних проваджень щодо злочинів проти власності за 2015 рік, в яких були винесені обвинувальні вироки, засвідчивши в такий спосіб погіршення криміногенної ситуації порівняно з попереднім роком.

28.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121284-opublikovano_okremi_dumki_suddiv_ksu_schodo_sudovoi_reformi_.html

Опубліковано думки суддів КСУ щодо судової реформи

На сайті Конституційного Суду України оприлюднено окремі думки 10 суддів КСУ стосовно висновку суду про відповідність проекту змін до Конституції (щодо правосуддя) вимогам ст. 157, 158 Конституції.

28.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121285-v_vr_zareestrovano_mayzhe_dvi_sotni_proektiv_pro_zvilnennya_.html

В ВР зареєстровано майже дві сотні проектів про звільнення суддів

 У Верховній Раді України було зареєстровано ще 193 проекти постанов про звільнення суддів. Так, проекти постанов від №3823 до №3823-192 були зареєстровані у парламенті 27 січня 2016 року головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом.

28.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121280-nardepi_napravili_v_konstituciyniy_sud_ukraini_proekt_sudovi.html

Нардепи направили в КСУ проект судових змін до Конституції

Парламент погодив включення до порядку денного сесії ВР доопрацьованої редакції президентського проекту №3524 про внесення змін до Конституції (щодо правосуддя). Відповідний проект буде направлено до Конституційного Суду України для отримання відповідного висновку. Після кількох невдалих спроб за відповідне рішення проголосував 231 народний депутат.

28.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121279-yuriy_boyko_opoziciyniy_blok_ne_golosuvatime_za_sudovu_refor.html

Юрій Бойко: Опозиційний блок не голосуватиме за судову реформу

Про це заявив народний депутат, Голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко, відповідаючи на запитання журналістів в кулуарах ВР у четвер, 28 січня.

28.01.2016

http://ua.racurs.ua/news/65268-konstytuciynyy-sud-zdiysnuie-svoyi-funkciyi-suto-formalno-suddya-ksu

Конституційний суд здійснює свої функції суто формально — суддя КСУ

Практика неналежного здійснення КСУ конституційного контролю змін до Основного Закону набула системного характеру

28.01.2016

http://news.liga.net/news/politics/8730425-rada_so_vtoroy_popytki_otpravila_v_ks_proekt_sudebnoy_reformy.htm

Рада со второй попытки отправила в КС проект судебной реформы

Новый проект отличается тем, что в нем сохраняется право Верховной Рады выражать недоверие генеральному прокурору, что влечет за собой его отставку.

28.01.2016

http://news.liga.net/articles/politics/8730751-urok_dlya_gpu_chto_znachit_reshenie_suda_es_po_chinovnikam_yanukovicha.htm

Урок для ГПУ. Что значит решение суда ЕС по чиновникам Януковича

При рассмотрении вопроса о продлении санкций ЕС будет опираться на три обстоятельства: аргументацию Украины, решение суда ЕС и собственные выводы.

28.01.2016

http://ukranews.com/news/197646.VSYu-ne-zahotel-uvolnyat-eshche-odnogo-sudyu-za-narushenie-prav-avtomaydanovtsa.uk

ВРЮ не хоче звільняти ще одного суддю за порушення прав "автомайданівця"

Вища рада юстиції відмовилася схвалити звільнення за порушення присяги судді Подільського районного суду Києва Світлани Захарчук, яка виносила рішення про позбавлення прав водія активіста Автомайдану. Про це повідомив голова ВРЮ Ігор Бенедисюк, передають Українські Новини.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8775.htm

http://rsu.court.gov.ua/rsu/239359/

Українська делегація бере участь у міжнародній конференції з судової досконалості "Суд майбутнього"

У Сінгапурі (Республіка Сінгапур) розпочала роботу міжнародна конференція з судової досконалості "Суд майбутнього". Раду суддів України, а відтак і суддівську спільноту нашої держави, представляє Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко. На цьому представницькому форумі зібралися разом судді, судові адміністратори, експерти з питань судоустрою з тим, щоб обговорити останні тенденції в розвитку судового адміністрування, а також майбутні можливості та виклики для судових систем у різних країнах світу.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8773.htm

http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article?art_id=173234&cat_id=39574

На Львівщині СБУ викрила суддю на хабарництві

Співробітники Служби безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро викрили на отриманні хабара суддю місцевого суду одного з районів Львівської області.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8772.htm

http://censor.net.ua/photo_news/371543/sudya_kravchenko_pishuschaya_zakony_terroristam_lnr_pretenduet_na_ukrainskuyu_pensiyu_foto

Судья Кравченко, пишущая "законы" террористам "ЛНР", претендует на украинскую пенсию. ФОТО

Судьи-коллаборационисты, изменившие присяге и работающие на террористическую организацию "ЛНР", продолжают пытаться сохранить себе пенсию и уйти на пенсию на общих основаниях, предусмотренных украинским законодательством. Об этом в своем блоге на Цензор.НЕТ пишет журналист Сергей Иванов.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8769.htm

http://censor.net.ua/news/371514/genprokuror_doljen_otchitatsya_pochemu_gpu_ne_mojet_otstoyat_svoyu_pozitsiyu_v_evropeyiskom_sude_geraschenko

Генпрокурор должен отчитаться, почему ГПУ не может отстоять свою позицию в Европейском суде, - Геращенко

Народный депутат Антон Геращенко (НФ) не исключает, что сегодня в ВР будут сюрпризы.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8768.htm

http://dniprograd.org/2016/01/28/sumnovidomogo-suddyu-reshetnika-niyak-ne-mozhut-pochati-suditi_43315

Сумновідомого суддю Решетника ніяк не можуть почати судити

27 січня в Ленінському суді м. Запоріжжя після тривалої перерви через хворобу судді було поновлено слухання у справі судді Миколи Решетніка. Нажаль, через забудькуватість прокурора, який не взяв з собою документи, що підтверджують його повноваження, засідання не відбулося та було перенесено на 26 лютого 2016 року, 11:00.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8762.htm

http://www.eurointegration.com.ua/news/2016/01/28/7044016/

Україна – лідер за позовами в Європейський суд з прав людини

Голова Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді на прес-конференції в Страсбурзі оприлюднив статистику своєї діяльності в 2015 році. Про це повідомляє зі Страсбургу кореспондент Європейської правди.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8761.htm

http://pmg.ua/life/42785-u-mukachivskomu-miskrayonnomu-sudi-vidbuvsya-incydent-za-uchasti-gromadskykh-aktyvistiv

У Мукачівському міськрайонному суді відбувся інцидент за участі громадських активістів

27 січня в приміщення Мукачівського міськрайонного суду громадськими активістами було скоєно спробу вплинути на діяльність суду та безпосереднє перешкоджання виконання обов’язків судді Куропятник О.М. "Водночас відповідно Конституції України незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України, а судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону (ст.126 і 129). Тому вплив на них у будь-який спосіб забороняється, а втручання в їхню діяльність тягне за собою відповідальність за ст. 376 Кримінального кодексу України, оскільки порушує порядок здійсненні правосуддя відповідно до конституційного принципу незалежності суддів, – повідомляє прес-служба Мукачівського міськрайонного суду.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8760.htm

http://ukrpohliad.org/news/antykoruptsijne-byuro-maye-45-perspektyvnyh-sprav-iz-rozkradannya-ta-sudovoyi-koruptsiyi.html

Антикорупційне бюро має 45 перспективних справ із розкрадання та судової корупції

На сьогодні детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудові розслідування у рамках більш ніж 45-ти кримінальних проваджень. Про це у прямому ефірі на «5 каналі» повідомив директор НАБУ Артем Ситник. За його словами, частина з цих проваджень стосується розкрадання коштів державних підприємств, а інша – корупції у судовій системі.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8759.htm

http://nk.org.ua/politika/suddya-povinen-reaguvati-na-zakon-a-ne-na-abreviaturu-gpu-40294

Суддя повинен реагувати на закон, а не на абревіатуру ГПУ

Прокурор ГПУ, помічник Віктора Шокіна Владислав Куценко в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів про розслідування справи Корбана, про справу "горіхової мафії" і як сьогодні працюють суди.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8758.htm

http://ar.volyn.ua/20160128-volynska-prokuratura-hoche-suvorishyj-vyrok-suddi-habarnyku/

Волинська прокуратура хоче суворіший вирок судді-хабарнику

Прокуратура наполягатиме на суворішому покаранні для судді-хабарника зі Львівщини. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волині.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8757.htm

http://osvita.mediasapiens.ua/media_law/journalist_rights/suddya_u_mikolaevi_zaboroniv_zhurnalistu_zyomku_pid_chas_sudovogo_zasidannya/

Суддя у Миколаєві заборонив журналісту зйомку під час судового засідання

Суддя Ленінського районного суду Миколаєва Юрій Крутій заборонив журналісту видання «НикВести» проводити фото- і відеофіксацію слухання у справі про розбійний напад. Про це йдеться у новині на сайті «НикВести».

28.01.2016

http://ua.racurs.ua/news/65382-suddi-ksu-vynesly-zavidomo-nepravosudne-rishennya-viktor-shyshkin

Судді КСУ винесли завідомо неправосудне рішення — Віктор Шишкін

Росія своєю військовою агресією підтримує існуючий автократичний режим в Україні і знищує легітимність органів державної влади руками самої української влади. Про це у своїй статті для «Ракурсу» пише екс-суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8783.htm

https://nabu.gov.ua/index.php

Детективи НАБУ викрили на отриманні хабара 4-го суддю

У четвер, 28 січня, детективами Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Служби безпеки України викрито суддю Жидачівського районного суду Львівської області під час отримання неправомірної вигоди (хабара) у розмірі понад 37 000 грн. Це вже четвертий суддя, якого було викрито на отриманні неправомірної вигоди детективами Бюро за останні 2 місяці.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8779.htm

http://www.bagnet.org/news/politics/280009

Матиос назвал нынешнюю реформу правоохранительных органов диверсией против государства

"То, что сейчас отдельные депутаты называют реформированием правоохранительных институтов государства, я воспринимаю как диверсию", - об этом в интервью изданию "МИР" заявил заместитель Генерального прокурора Украины — Главный военный прокурор Анатолий Матиос.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8787.htm

http://www.5.ua/video/Spravy-Yevromaidanu-VRYu-vyrishyla-skasuvaty-zvilnennia-kilkokh-suddiv-104799.html

Справи Євромайдану: ВРЮ вирішила скасувати звільнення кількох суддів

Вища рада юстиції вирішила не подавати на звільнення кількох суддів, які 2 роки тому засуджували учасників Євромайдану. Зокрема, далі працюватиме суддя, яка позбавила прав водія лише на основі протоколу інспектора ДАІ. Згодом цей водій виграв апеляцію, а суддя визнала, що помилилася. Ну а Вища Рада юстиції вирішила, що зазначеної помилки не достатньо для звільнення судді. Разом із тим Рада нагадала, що раніше подала на звільнення 20 суддів.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8790.htm

http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=65588

Суддя Денисюк розповів про свій лікарняний та кримінальні провадження

Петро Денисюк, суддя Рівненського міського суду, зателефонував до редакції після виходу у  номері «Рівне вечірнє» публікації про кримінальні провадження, які відкрила обласна прокуратура за скаргою на пана Денисюка. Він пояснив, що має проблеми зі здоров’ям, і запевнив, що законодавство не порушував.

28.01.2016

http://judges.org.ua/dig8784.htm

http://patrioty.org.ua/other/hroshi-pidut-na-blahodiinist-ukrainskyi-sud-areshtuvav-rakhunky-sberbanku-rosii-na-85-mlrd-107020.html

Гроші підуть на благодійність: Український суд арештував рахунки Сбербанку Росії на ₴8,5 млрд

33-річний підприємець Євген Пухальський судиться зі Сбербанком Росії ще від вересня 2015 року.

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121310-zakoni_yaki_stosuyutsya_diyalnosti_vryu_hochut_vdoskonaliti.html

Заповнити прогалини

Законодавство, що регулює діяльність Вищої ради юстиції з питань призначення, звільнення та дисциплінарної відповідальності суддів, потребує вдосконалення. Про це йшлося під час робочої зустрічі керівництва та членів ВРЮ із представниками проекту USAID «Справедливе правосуддя».

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121358-_u_vischomu_specsudi_priynyali_rishennya_schodo_spravi_diama.html

У ВССУ прийняли рішення щодо справи "діамантових прокурорів"

Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ прийняла рішення щодо направлення кримінального провадження за обвинуваченням О. Корнійця, В. Шапакіна та В. Гібаленка (справа "діамантових прокурорів") з Печерського райсуду м. Києва до іншого суду.

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121357-u_hersoni_255_provadzhen_zalishilisya_bez_rozglyadu_cherez_l.html

У Херсоні 255 проваджень залишилися без розгляду через ліквідацію судів

255 кримінальних проваджень залишилися без розгляду через ліквідацію Дніпровського, Комсомольського та Суворовського районних судів міста Херсона. Як передає "ЗіБ" з посиланням на Українські Новини, зокрема, в Дніпровському районному суді Херсона на момент ліквідації перебувало 78 кримінальних проваджень. За словами голови цього райсуду Вадима Решетова, суд продовжує працювати в штатному режимі.

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121324-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_zberezhennya_prava_na_z.html

Кімната під приватизацію

Положення про збереження права на житлове приміщення протягом 6 місяців слід застосовувати і в разі тимчасової відсутності особи в гуртожитку. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 4 листопада 2015 року №6-1166цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121341-proektom_pro_kino_hochut_vnesti_zmini_do_procesualnih_kodeks.html

Проектом про кіно хочуть внести зміни до ЦПК та ГПК

Справи у спорах щодо порушення прав інтелектуальної власності розглядаються судом за місцем вчинення порушення. У випадках, коли порушення прав інтелектуальної власності відбувається в мережі Інтернет, місцем вчинення порушення вважається місто Київ. Такі зміни до Цивільного процесуального кодексу збираються внести за допомогою законопроекту №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні", який 28 січня Верховна Рада України підтримала за основу.

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121317-evropeyskiy_sud_z_prav_lyudini_rozglyane_spravu_eks-komandir.html

ЄСПЛ розгляне справу екс-командира «Беркуту» проти України

Європейський суд з прав людини прийняв до провадження заяву колишнього командира БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області Владислава Лукаша, який фігурує в Україні в кримінальному провадженні, відкритому за обставинами загибелі та побиття учасників масових протестів, які відбувались в Києві з листопада 2013 року по лютий 2014 року. Про це редакції газети «Закон і Бізнес» повідомила захисник В.Лукаша, адвокат Правової корпорації «Татаров, Фаринник, Головко» Наталія Вознюк, розповівши про підстави звернення до ЄСПЛ.

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121302-suddyu_zi_lvivschini_pidozryuyut_v_otrimanni_habara_v_sumi_3.html

Суддю підозрюють в отриманні хабара в сумі 37 тис. грн

Національне антикорупційне бюро стверджує, що суддя Жидачівського районного суду Львівської області протягом 27-28 січня шляхом вимагання отримав через посередника (адвоката) понад 37 тис. грн. за пом’якшення вироку.

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121299-vischa_rada_yusticii_pogodila_zvilnennya_suddi_vischogo_spec.html

ВРЮ погодила звільнення судді вищого спецсуду

Вища рада юстиції вирішила внести подання до парламенту про звільнення Швеця Валерія Анатолійовича з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у зв’язку з порушенням присяги судді. Таке рішення було прийнято на засіданні ВРЮ. Як раніше повідомляв "ЗіБ", справу щодо судді ВССУ В.Швеця було відкрито за відомостями, викладеними у листі голови ВССУ Гулька Б.І. від 13 листопада 2014 року.

29.01.2016

http://zib.com.ua/ua/121170-yak_ne_zbankrutiti_na_oskarzhenni_podatkovogo_povidomlennya-.html

Правосуддя б’є по кишені. Як не збанкрутіти на оскарженні податкового повідомлення-рішення?

Поки парламент готується до розгляду законодавчих ініціатив щодо податкової лібералізації та оговтується після прийняття держбюджету на 2016 рік, бізнес і юридичні радники намагаються призвичаїтися до нової редакції закону «Про судовий збір». П’ятий місяць поспіль питання щодо відміни верхньої межі судового збору при поданні позову майнового характеру для юридичних осіб не сходить з вуст фахівців.

29.01.2016

http://glavcom.ua/news/358052.html

60% украинцев считают судей зависимыми от политиков и олигархов

76% граждан Украины не доверяют прокуратуре. Об этом сегодня заявила директор фонда Демократические инициативы Ирина Бекешкина, говоря результатах социологического опроса «Поправки в Конституцию в части судебной системы». По ее словам, 85% опрошенных уверены в коррумпированности судебной системы. Более 60% считают судей зависимыми от политиков и олигархов, более половины обвиняют их в принятии заранее согласованных решений и «круговой поруке».

29.01.2016

http://sud.ua/news/2016/01/29/86224-vasy-podtverdil-chto-sobranie-sydej-ne-mozhet-reshat-vopros-samootvoda

ВАСУ подтвердил, что собрание судей не может решать вопрос самоотвода

Принятое судьей постановление о самоотводе является процессуальным решением, которое не подлежит пересмотру ни процессуально, ни путем принятия решений собранием судей о передаче заявления в канцелярию на автоматическое распределение для определения судьи, который будет его рассматривать. Принятие постановления о самоотводе исключает в дальнейшем любую процессуальную деятельность судьи по этому делу, а потому решение собрания судей относительно решения вопроса о самоотводе является давлением на суд и нарушением принципа независимости судьи путем незаконного вмешательства в распределение дел. Такой вывод Херсонского окружного админсуда по иску судьи Днепровского райсуда г. Херсона Елены Рябовой к собранию судей этого суда подтвердил Высший административный суд (дело №821/1552/15-а).

29.01.2016

http://dt.ua/UKRAINE/ukrayinci-drugiy-rik-pospil-vimagayut-negaynoyi-i-radikalnoyi-sudovoyi-reformi-198151_.html

Українці другий рік поспіль вимагають негайної і радикальної судової реформи

Тільки 3% українців не бачать особливої необхідності в реформі правосуддя. Більшість громадян хочуть негайної перебудови всієї судової системи.

29.01.2016

http://dt.ua/UKRAINE/bilshist-ukrayinciv-ne-chitali-konstituciyu-ale-vimagayut-yiyi-zminiti-198060_.html

Більшість українців не читали Конституцію, але вимагають її змінити
Серед громадян зберігається впевненість, що вищі органи влади постійно порушують Конституцію.

29.01.2016

http://judges.org.ua/dig8795.htm

http://www.eurointegration.com.ua/experts/2016/01/29/7044041/

Судочинство по-європейськи. Як зробити українські суди незалежними

Одним з основних аспектів конституційної реформи, що триває в Україні, є перегляд нинішньої моделі урядування судової влади. Україні потрібні справедливі й незалежні суди, але як цього досягти?

Цікаве