Блог

14

березня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 9-15 березня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

10.03.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/eksperti_mizhnarodnoji_organizaciji_z_rozvitku_prava_idlo_nadavatimut_pidtrimku_ukrajini_u_reformuva.html

Експерти Міжнародної організації з розвитку права (IDLO) надаватимуть підтримку Україні у реформуванні судової системи

Ідеальної судової системи у світі не існує. Однак існують визнані міжнародні стандарти, яких демократичні держави намагаються дотримуватися. І саме на приведення судової системи України у відповідність до європейських стандартів, забезпечення права кожного громадянина на справедливий судовий розгляд його справи незалежним, професійним, неупередженим судом, спрямована діяльність міжнародних організацій, які впродовж останніх років надають підтримку Україні у реформуванні судової системи. Надзвичайно важливою є така експертна допомога на нинішньому етапі запровадження змін у сфері юстиції в Україні. На цьому наголосив заступник Голови ВССУ Євген Літвінов під час зустрічі з представниками Міжнародної організації з розвитку права (IDLO).

Неформальні практики

10.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123366/

 У Вінниці судді, адвокати та наукові обговорили необхідність змін до адміністративного судочинства крізь призму рішень ЄСПЛ

6 березня 2015 року у приміщенні Вінницького апеляційного адміністративного суду за ініціативи голови суду Віталія Кузьмишина відбувся виїзний круглий стіл за участю представників Асоціації правників України, суддів адміністративних судів різних інстанцій, адвокатів та науковців на тему: «Адміністративне судочинство та необхідні зміни до нього крізь призму рішень Європейського суду з прав людини». Висококваліфіковані правники зібрались для спільного опрацювання конкретних шляхів вдосконалення вітчизняного процесуального законодавства з урахуванням правових стандартів, вироблених на загальноєвропейському рівні.

10.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123370/

У ВАСУ обговорили можливі напрямки співпраці з Міжнародною організацією з права розвитку (IDLO)

4 березня 2015 року відбулася зустріч Голови Вищого адміністративного суду України Олександра Нечитайла з делегацією Міжнародної організації з права розвитку. Міжнародну делегацію представляли спеціальний посланець IDLO Вільям Пейтон (Канада), спеціаліст IDLO з реформування системи правосуддя Моніка Мартінез (Іспанія), а також радник IDLO з правових питань в Україні Сергій Шкляр.

Неформальні практики

10.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123367/

Рубрику «Узагальнення судової практики» доповнено новим Інформаційним листом

Рубрику «Узагальнення судової практики» на офіційному веб-сайті Вищого адміністративного суду України доповнено новим інформаційним листом від 5 березня 2015 року № 381/10-14/15, який підготовлено у зв’язку з  надходженням до Вищого адміністративного суду України листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо виконання рішення Європейського суду у справі «Бочан проти України (№ 2)», ухваленого 5 лютого 2015 року.

10.03.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/na-pidstawi-klopotannia-gienieralnogo-prokurora-ukraini-5-suddiw-widstoronieno-wid-zajmanoi-posadi/

На підставі клопотання Генерального прокурора України 5 суддів відсторонено від займаної посади

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 10 березня 2015 року, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади 5 суддів терміном на два місяці.

11.03.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1716/

Вищий господарський суд України подав пропозиції щодо кандидатур до складу Конституційної комісії

На виконання Указу Президента України від 03.03.2015 № 119/2015 Вищий господарський суд України подав пропозиції щодо кандидатур до складу Конституційної Комісії. Зокрема, рекомендовано кандидатури Богдана Львова - Голови ВГСУ та Валентина Щербини - доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії правових наук України, завідувача кафедри господарського права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

11.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123371/

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло зустрівся з експертом Міжнародного валютного фонду

5 березня 2015 року відбулася зустріч Голови Вищого адміністративного суду України Олександра Нечитайла з експертом Міжнародного валютного фонду Девідом Хертнестом.  Від Вищого адміністративного суду участь у заході також взяли секретар другої судової палати Олексій Муравйов, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Антон Паляничко. Метою зустрічі стало обговорення питань розгляду адміністративними судами України податкових спорів.

11.03.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/triwae-robota-dwodiennogo-nawtchalnogo-sieminaru-dlia-suddiw-zachidnich-oblastiej-ukraini-dosudowie-wrieguliuwannia-sporiw-za-dopomogoiu-suddi/

Триває робота дводенного навчального семінару  для суддів західних областей України «Досудове врегулювання спорів за допомогою судді»

10-11 березня 2015 року у місті Львові у рамках українсько-канадського проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку» відбувається дводенний навчальний семінар для суддів місцевих та адміністративних судів Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей. Цей захід організовано Офісом Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади спільно із Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, яка є координатором цього компоненту Проекту.

12.03.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/spirni_pitannja_vivezennja_abo_povernennja_ditej_majut_virishuvatisja_lishe_u_pravovomu_poli.html

Спірні питання вивезення або повернення дітей мають вирішуватися лише у правовому полі

Про деякі аспекти застосування Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей «Юридичній газеті» розповіла суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Олена Євтушенко.

12.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123369/

У Дніпропетровському окружному адмінсуді обговорили особливості розгляду справ, пов’язаних із застосуванням податкового законодавства

1 березня 2015 року у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за ініціативи Голови суду Романа Голобутовського відбувся семінар, організований за підтримки Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України. Захід відбувся у рамках професійної підготовки суддів окружних адміністративних судів. Учасники семінару обговорили проблемні питання застосування норм Податкового кодексу України, що виникають під час розгляду податкових спорів та шукали шляхи удосконалення практичної реалізації функцій контролюючого органу.

13.03.2015

http://court.gov.ua/160143/

Розпочалося обговорення системи оцінки якості роботи суду та її подальшого використання в Україні

13 березня 2015 року в готелі "Президент" за ініціативою Ради суддів України, за сприяння Державної судової адміністрації України та фінансової підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя" розпочалася робоча зустріч з обговорення системи оцінки якості  роботи суду та її подальшого використання в Україні. Метою проведення заходу є обговорення проекту "Система оцінки якості роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи", спрямоване на вдосконалення роботи суду шляхом ознайомлення учасників робочої зустрічі з передовими міжнародними практиками застосування систем оцінки.

13.03.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vssu_nadav_propoziciji_cshodo_kandidaturi_do_skladu_konstitucijnoji_komisiji.html

ВССУ надав пропозиції щодо кандидатури до складу Конституційної комісії

На виконання Указу Президента України від 3 березня 2015 року № 119/2015 «Про Конституційну Комісію» після обговорення на засіданнях судових палат ВССУ було внесено пропозицію включити до складу цієї Комісії секретаря пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, суддю, кандидата юридичних наук, доцента кафедри цивільного процесу, заслуженого юриста України Луспеника Дмитра Дмитровича.

13.03.2015

http://www.vru.gov.ua/news/812

З'їзд представників юридичних ВНЗ та наукових установ відбудеться 28 квітня 2015 року

Відповідно до статті 12 Закону України «Про Вищу раду юстиції», 13 березня 2015 року у газеті «Голос України» та на веб-сайті Міністерства освіти та науки України оприлюднено офіційне повідомлення про час та місце проведення з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

13.03.2015

http://www.vru.gov.ua/news/813

Всеукраїнська конференція працівників прокуратури щодо призначення членів ВРЮ відбудеться 27 квітня 2015 року

Відповідно до статті 62 Закону України «Про Вищу раду юстиції», 13 березня 2015 року Генеральна прокуратура України повідомила секретаріат Вищої ради юстиції про час та місце проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури для призначення членів Вищої ради юстиції.

13.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123377/

Внесено зміни до Регламенту зборів суддів ВАСУ

13 березня 2015 року, під час засідання зборів суддів Вищого адміністративного суду України змінено Регламент зборів судді ВАСУ. Необхідність змін та доповнень Регламенту обумовлена набранням чинності з 29 березня 2015 року Законом України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції згідно із Законом України від 12.02.2015 № 192-ІІІ «Про забезпечення права на справедливий суд».

13.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123373/

Представники ВАСУ взяли участь у круглому столі з питань вирішення виборчих спорів у країнах Східної Європи та Південного Кавказу

Заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович та начальник управління вивчення судової практики та судової статистики ВАСУ Наталія Богданюк взяли участь у регіональному круглому столі на тему: «Вирішення виборчих спорів у країнах Східної Європи та Південного Кавказу: доступ до правосуддя та ефективні засоби захисту прав», який проходив 9 – 10 березня 2015 року у м. Варшава (Республіка Польща). Захід був організований Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ). Метою круглого столу був обмін досвідом і практикою між учасниками з питань реалізації в регіоні зобов’язань та стандартів вирішення виборчих спорів.

Неформальні практики

13.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123375/

Вищий адміністративний суд України пропонує включити до складу Конституційної Комісії заступника Голови суду Михайла Смоковича

Відповідні пропозиції Вищий адміністративний суд України подав на виконання Указу Президента України від 03.03.2015 № 119/2015.

13.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123376/

Збори суддів ВАСУ підтримали запропонований Радою суддів України проект щодо оцінки якості роботи суду

Збори суддів Вищого адміністративного суду України підтримали запропонований Радою суддів України проект «Система оцінки якості роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи». Відповідне рішення прийнято зборами суддів ВАСУ сьогодні, 13 березня 2015 року.

13.03.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/C026FC5D1734A9FCC2257E07002A1FF7?OpenDocument&year=2015&month=03&

Правовий висновок Верховного суду України у справі про відшкодування моральної шкоди

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 11 березня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-208цс14, предметом якої був спір про відшкодування моральної шкоди. Суд зробив правовий висновок про те, що за змістом статті 1168 ЦК України моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів. Моральна шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім’єю.

Цікаве