Блог

13

червня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 8-14 червня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

08.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116694-tsk_z_perevirki_suddiv_vidmovilasya_pripinyati_robotu_u_vizn.html

У пошуках втраченого часу. ТСК відмовилася припиняти роботу у визначений законом строк, пояснивши це «вимогами майдану»

Временная специальная комиссия по проверке судей судов общей юрисдикции решила, что может самостоятельно считать срок своей деятельности. Не надеясь на решение Верховной Рады, члены коллегиального органа определили: время, когда они не имели возможности работать из-за отсутствия кворума, должно быть компенсировано. А значит, ВСК будет работать еще 4 месяца. В то же время некоторые члены комиссии и судьи увидели в таком решении нарушение закона и попытки подменить нардепов.

08.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116696-kriminalnu_ta_civilnu_yusticiyu_spitkae_dolya_gospodarnikiv_.html

Достукатися до Конституції

Кримінальну та цивільну юстицію спіткає доля «господарників»: про них в Основному Законі поки що не згадають

Члени робочої групи з питань правосуддя на своєму черговому засіданні не змогли остаточно визначитися з тим, чи доцільно закріплювати в тексті Основного Закону господарські суди як окрему ланку. Втім, щодо відокремлення «адміністративників» не заперечував майже ніхто, крім очільника Верховного Суду Ярослава Романюка.

08.06.2015

http://judges.org.ua/dig7141.htm

Проти судді, яка винесла ухвалу про ліквідацію “ЧПК”, порушили кримінальне провадження

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко переконаний, що “Черкаська продовольча компанія” має працювати надалі зі збереженням півтисячі робочих місць.  Про це він заявив на зустрічі із представниками підприємства.

08.06.2015

http://judges.org.ua/dig7140.htm

http://www.telekritika.ua/pravo/2015-06-08/107990

Кіровоградське видання «Гречка» готує скаргу на суддю, який не пускав журналіста на засідання суду

У Кіровограді 5 червня суддя Руслан Бурко висував незаконні вимоги, аби перешкодити редактору інтернет-порталу «Гречка» Валерію Лебідю бути присутнім на відкритому судовому засіданні у Кіровському районному суді міста.  Про це повідомляє видання у новині «У Кіровському райсуді міста Кіровограда порушують закон».

08.06.2015

http://judges.org.ua/dig7138.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?sud_ne_dozvoliv_ukrayintsyam_bachiti_biografiyi_deputativ&objectId=582751&utm_source=ukrnet&utm_medium=cpm&utm_campaign=ukrnetvideo

Суд не дозволив українцям бачити біографії депутатів

Біографій кандидатів у нардепи виборцям не бачити. Так вирішив Окружний Адміністративний суд Києва. Судді розглядали позов громадської організації "Інститут медіа права" до Центрвиборчкому.

08.06.2015

http://judges.org.ua/dig7137.htm

http://pravo.ua/news.php?id=0048300

Парламент незаконно уволил судью Киево-Святошинского райсуда Ю.Бурбело — ВАСУ

Постановление Верховного Совета Украины от 5 марта 2015 года № 250-VIII «О признании утратившим силу Постановления Верховного Совета Украины «Об избрании судей» в части избрания на должность судьи бессрочно Юрия Бурбелы» признано незаконным. К такому выводу Высший административный суд Украины пришел в деле по иску Юрия Бурбелы к Верховному Совету Украины.

08.06.2015

http://judges.org.ua/dig7133.htm

http://www.novostimira.com.ua/news_155364.html

В Украине должна быть простая судебная система, - Емец

8 июня, состоится заседание рабочей группы Конституционной комиссии, на котором будет рассматриваться вопрос 3-х или 4-х звеньевой системы судебной власти, а именно, нужны ли Высший административный и Хозяйственный суды.

08.06.2015

http://judges.org.ua/dig7132.htm

http://tsn.ua/politika/rozstrili-uchasnikiv-maydanu-ta-vbivstvo-gongadze-chomu-sudi-dosi-ne-nazvali-vinnih-434370.html

Розстріли учасників Майдану та вбивство Ґонґадзе: чому суди досі не назвали винних

За інформацією джерел ТСН, уже 8 червня почнеться розгляд справи Ґонґадзе по суті. Двічі цього тижня складала серйозний іспит вітчизняна Феміда. У судах розглядали найрезонансніші справи незалежної України – розстріл протестувальників на Майдані більше року тому та вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе 15 років тому.

08.06.2015

http://judges.org.ua/dig7129.htm

http://timeua.com/news/2/36460.html

От неприкосновенности избавят всех депутатов и судей

Нынешние депутаты смогут добиться того, чтобы сняли неприкосновенность со всех депутатов и судей.
Такое заявление сделал первый заместитель председателя ВР Андрей Парубий, пишет replyua.net. Он отметил, что сейчас ожидается решение Конституционного суда, так как решение ВР уже есть. К сентябрю все вопросы должны быть решены, пояснил Парубий, уточнив, что так долго вопрос решается из-за того, что изменения в Конституцию не вносятся за одну сессию, а требуют детальной работы.

09.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116765-do_sudu_napravili_spravu_suddi_yakiy_zaboroniv_miting_v_odes.html

До суду направили справу судді, який заборонив мітинг в Одесі

Прокуратурою Одеської області направлено до суду обвинувальний акт за підозрою судді у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудної постанови, вчинене в інших особистих інтересах).

09.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116753-u_vischomu_adminsudi_proanalizuvali_zastosuvannya_prava_na_v.html

У ВАС проаналізували застосування права на вільні вибори

Пленум Вищого адміністративного суду України схвалив аналіз окремих аспектів застосування статті 3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

09.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116697-narodni_deputati_ne_vvazhayut_za_potribne_obtyazhuvati_sebe_.html

Обійдемося без кворуму! Народні депутати не вважають за потрібне обтяжувати себе попереднім аналізом законопроектів

Профільний комітет ВР з питань правової політики та правосуддя не зміг зібрати у визначений час необхідної кількості своїх членів. І це незважаючи на те, що в порядку денному стояли доволі серйозні питання, такі як надання згоди на арешт судді та обговорення плану законодавчого забезпечення реформ в Україні, котрим поетапно визначено, які законопроекти та в які строки повинні готуватись.

09.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116755-advokat_vimagae_vidvodu_vsih_chleniv_tsk_z_perevirki_suddiv.html

Адвокат вимагає відводу всіх членів ТСК з перевірки суддів

Адвокат Ростислав Кравець вніс заяву про відвід всіх членів Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. На його думку, строк повноважень ТСК вже завершився.

09.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116699-obmezhennya_prava_na_sud_v_konstitucii_za_i_proti.html

Медіація на найвищому рівні. Обмеження права на захист у Конституції: за і проти

Необхідність поширення альтернативних методів розгляду спорів і, відповідно, розвантаження судів застережень у експертних колах практично не викликає. Водночас дискусійним залишається питання: яким чином запровадити відповідні механізми, щоб не обмежити права громадян, і чи варто для цього вносити зміни до Конституції.

09.06.2015

http://judges.org.ua/dig7142.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1471821-ukrayini-potriben-spetsializovaniy-sud-yakiy-zaymatimetsya-zlochinami-pratsivnikiv-sudiv-p-zhebrivskiy

Україні потрібен спеціалізований суд, який займатиметься злочинами працівників судів – П.Жебрівський

Справи суддів Оксани Царевич і Віктора Кицюка свідчать про те, що потрібно створити спеціалізований суд для працівників судів. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив заступник начальника головного управління ГПУ, начальник з розслідування корупційних злочинів Павло Жебрівський, передає кореспондент УНН.

09.06.2015

http://judges.org.ua/dig7144.htm

http://pravda.if.ua/print.php?id=78807

Чому Європа не підтримує українську люстрацію?

Це питання стало риторичним після того, як Венеціанська комісія дійшла думки, що Закон України "Про очищення влади" суперечить міжнародним стандартам, і є реальна загроза його використання як інструменту помсти політичним опонентам. У своєму висновку від 16 грудня минулого року ВК заявила, що люстрація в Україні має дотримуватися чесного балансу між захистом демократичного суспільства з одного боку, і захистом індивідуальних прав — з іншого. Проте документ, який ретельно вивчили найкращі юристи із 60 країн світу, ставить під сумнів реальне функціонування конституційних і правових засад України як демократичної держави, заснованої на верховенстві права. 

09.06.2015

http://judges.org.ua/dig7147.htm

http://nsj.gov.ua/ua/news/realizuemo-zakon-ukraini-pro-zabezpechennya-prava-na-spravedliviy-sud/

Реалізуємо Закон України “Про забезпечення права на справедливий суд”

8 червня 2015 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку суддів загальних судів, обраних на посаду судді безстроково у формі тренінгу на тему: Докази і доказування у кримінальному провадженні в суді першої інстанції.

09.06.2015

http://m.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/suddi-vzyaly-pauzu-dumayut

Судді взяли паузу. Думають

Потерпілий Олексій Подольський вимагає допитати в Апеляційному суді як свідків — Кучму, Литвина, Медведчука, Мельника, Омельченка... Судовий процес у справі «Гонгадзе — Подольського», який наразі триває в Апеляційному суді Києва, має всі підстави стати показовим прикладом для вивчення у вищих навчальних закладах, де готують майбутніх юристів, адвокатів, суддів. Різні інтереси, типи поведінки, прояви характерів, юридична боротьба, присутність політики і драматична історія довжиною в п’ятнадцять років — роблять цей процес одним із найгучніших і найпоказовіших у світі. Дуже важливо засвоїти дисципліни, які викладають у вишах, але не менш важливим є подивитися на прикладі згаданого процесу — як окремими сторонами судового засідання деформуються професії.

09.06.2015

http://uainfo.org/blognews/1433770853-avtomaydan-u-cherkasah-suddi-vse-shche-vidchuvayut-sebe-nedotorkanoyu.html

Автомайдан у Черкасах: судді все ще відчувають себе недоторканою кастою. ФОТО. ВІДЕО

У минулий четвер разом із черкаським Автомайданом і місцевою «Самообороною» Автомайдан здійснив люстраційний рейд обласною міліцією, прокуратурою, судами та Соснівським райвідділом Черкас, співробітники якого безпосередньо били наших активістів під час та після затримання 27-го січня 2014 р. і як на конвеєрі «шили» їм тоді кримінальні справи. За нашими даними, звільнити після тих подій мали б 62-х місцевих правоПохоронців, щодо яких ми маємо докази їхньої причетності до репресій проти активістів. Але за майже півтора року звільнили лише чотирьох (!), та й то «випадково» якраз напередодні нашого візиту.

09.06.2015

http://interfax.com.ua/news/economic/270646.html

"Нафтогазвыдобування" подало жалобу на судью Печерского райсуда

ЧАО "Нафтогазвыдобування" подало жалобу в Высшую квалификационную комиссию судей Украины на действия судьи Печерского районного суда Киева Светланы Волковой, сообщили агентству "Интерфакс-Украина" в компании.

09.06.2015

http://judges.org.ua/dig7149.htm

http://nashigroshi.org/2015/06/09/sud-ne-dav-rodyni-dyrektora-pryvatyzuvaty-harkivske-derzhpidpryjemstvo/

Суд не дав родині директора приватизувати харківське держпідприємство

Київський апеляційний господарський суд відмовив ТОВ «Союз членів трудового колективу» у праві першочергового придбання харківського державного підприємства ДП «Дортранстелеком» шляхом приватизації. Про це йдеться у рішенні суду від 12 травня.

09.06.2015

http://judges.org.ua/dig7152.htm

http://ipress.ua/news/na_zvilnennya_ochikuyut_blyzko_300_suddiv__golova_vryu_126983.html

На звільнення очікують близько 300 суддів, - голова ВРЮ

Вища рада юстиції отримала близько 900 подань на звільнення суддів. Про це журналістам сказав голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

10.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116771-okruzhniy_adminsud_kieva_organizue_seriyu_kruglih_stoliv.html

Окружний адмінсуд Києва організує серію круглих столів

25 червня 2015 року за ініціативи Окружного адміністративного суду міста Києва відбудеться круглий стіл на тему: "Чи є податкові спори індикаторами економічної свободи в Україні?".

10.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116695-cherez_3_misyaci_pyata_chastina_skladu_vs_ne_zmozhe_zdiysnyu.html

Верховне спустошення. Невдовзі п’ята частина складу ВС не зможе здійснювати правосуддя, а новачків чекатимуть довго

Розширення повноважень найвищого судового органу додало роботи «верховникам». Надходження заяв до ВС збільшилося в рази. До того ж ситуація ускладнюється тим, що до осені п’ята частина складу установи не зможе вершити правосуддя: одні — у зв’язку з досягненням 65-річного віку, інші — через перебування у відрядженні. Рятувальний круг «верховникам» можуть кинути Вища рада юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів в парламент. Питання лише в тому, коли вони це зроблять.

10.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116706-abi_zapobigti_porushennyu_svoih_prav_zahisniki_zaluchatimut_.html

КПК для чайників. Аби запобігти порушенню своїх прав, захисники залучатимуть до участі у процесі громадськість та ЗМІ

Правники переконані, що суди, знаходячись під контролем громадськості, не допускатимуть процесуальних порушень відносно захисників та їх клієнтів. От тільки впевненості у тому, що пересічні громадяни здатні розібратись у нормативних хитросплетіннях, немає. Аби ази судочинства стали зрозумілішими, адвокати створюють роз’яснювальний документ.

10.06.2015

http://judges.org.ua/dig7160.htm

http://tsn.ua/politika/u-sudi-na-melnichukom-zhinka-lyagla-na-pidlogu-pered-suddeyu-436770.html

У суді на Мельничуком жінка лягла на підлогу перед суддею

Переполох у Печерському суді спричинила одна з активісток.

Лежачий протест у залі засідань влаштувала одна з активісток на підтримку народного депутата і колишнього комбата "Айдару" Сергія Мельничука. У Печерському суді йому обирають запобіжний захід, ідеться в сюжетіТСН.19:30.

10.06.2015

http://judges.org.ua/dig7161.htm

http://www.pravotv.ua/ru/news/judiciary/15390-sudya-zapretivshiy-miting-v-odesse-v-podderzhku-assotsiatsii-ukraina-es-sam-predstanet-pered-sudom

Судья, запретивший митинг в Одессе в поддержку ассоциации Украина-ЕС, сам предстанет перед судом

Прокуратурой Одесской области направлено в суд обвинительный акт по подозрению судьи в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 375 УК Украины (вынесение судьей заведомо неправосудного постановления, совершенное в других личных интересах). Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры.

10.06.2015

http://judges.org.ua/dig7162.htm

http://www.mv.org.ua/news/101224-ischezla_sudja_kotoraja_dolzhna_byla_segodnja_rassmatrivat_delo_ob_agressii_rossii.html

Исчезла судья, которая должна была сегодня рассматривать дело об агрессии России

 Судья, которая должна была сегодня начать рассмотрение дела об установлении факта вооруженной агрессии России против Украины, не вышла на работу по неизвестным причинам. Об этом УНН сообщил правозащитник, заместитель председателя Общественной Комиссии по расследованию и предупреждению нарушений прав человека в Украине Станислав Батрин.

10.06.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/na_kognogo_suddyu_v_ukraiini_zavedut_fahove_dose__2062472

На кожного суддю в Україні заведуть фахове досьє

Державна судова адміністрація найближчим часом розпочне формувати суддівські досьє на суддів Верховного суду.

10.06.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/06/10/7070830/view_print/?attempt=1

Аброськін передав у прокуратуру суддів, що присягнули бойовикам, з їхнім ватажком з РФ

На окупованих територіях Донецької області "суд" очолив колишній співробітник Слідчого комітету Росії.

Про це повідомив керівник управління МВС у Донецькій області В'ячеслав Аброськін.

10.06.2015

http://verhovenstvo.com/view/8923

Судья Приморского суда Одессы Александр Турецкий выносит незаконные решения

Общественной организации «Верховенство права» стало известно, что при рассмотрении дела по иску гражданской жены к гражданскому мужу об установлении факта совместного проживания и разделе имущества, судья Приморского районного суда г. Одессы Турецкий Александр Сергеевич оставил без рассмотрения иск об установлении факта совместного проживания и разделе имущества, снял арест со спорного имущества и удовлетворил требования третьего лица,  заявляющего собственные требования.

10.06.2015

http://www.radiosvoboda.org/content/article/27064082.html

Суддя залишила за ґратами людей, чию провину вже 5 років не можуть довести

Суд залишив у слідчому ізоляторі п’ятьох українських громадян, які вже п’ять років чекають на вирок за ґратами. Прокуратура не дає відправити справу на дорозслідування – там вважають, що доказів достатньо для обвинувального вироку, але судді вже двічі із цим не погоджувались. Радіо Свобода чекає відповіді від Генпрокуратури.

10.06.2015

http://glavred.info/ekonomika/sudya-zhitomirskogo-raysuda-i-fizicheskoe-lico-zhitel-zhitomira-hotyat-zablokirovat-rabotu-rudnogo-terminala-ilichevskogo-porta-322056.html

Судья Житомирского райсуда и физическое лицо - житель Житомира хотят заблокировать работу рудного терминала Ильичевского порта

Порт готовит жалобу в ГПУ с требованием привлечь к ответственности лиц, блокирующих работу предприятия.

11.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116791-ukrainec_otrimae_kompensaciyu_za_apelyaciyniy_ultimatum_-_es.html

Українець отримає компенсацію за апеляційний ультиматум - ЄСПЛ

Понад 71 тисячу гривень отримає від держави Руслан Яковенко за два зайві тижні перебування у Київському СІЗО та ультиматум, який йому там фактично поставили - або він пише апеляційну скаргу на рішення суду, і далі залишатиметься за гратами, або відмовляється від апеляційного оскарження, і тоді його звільнять.

11.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116701-hto_pokrie_zbitki_zavdani_robotodavcyu.html

Бий посуд — я заплачу! Проблеми зі встановленням дійсної шкоди та її розміру зумовлені тим, що на підприємствах не ведеться належного обліку товарно-матеріальних цінностей

На Кіровоградщині вважають, що на законодавчому рівні слід регламентувати, яка саме шкода вважається прямою і дійсною. Крім цього, необхідно вирішити питання, яким чином установлюється така шкода: на підставі даних бухгалтерського обліку про втрату майна або коштів чи висновку експерта. Це дозволить запобігти виникненню ускладнень, з якими стикаються законники, призначаючи судово-бухгалтерську експертизу.

11.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116786-ukrainskih_suddiv_hochut_oznayomiti_z_pravovoyu_sistemoyu_es.html

Українських суддів хочуть ознайомити з правовою системою ЄС. Суддів навчать застосовувати норми міжнародного права

Розглядається можливість запровадження в Україні окремого проекту ЄС з ознайомлення суддівського корпусу та працівників апаратів судів з принципами, механізмами дії, сферою регулювання та складовими частинами правової системи ЄС у контексті взятих Україною на себе зобов’язань за Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС.

11.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116797-rozrobleno_polozhennya_pro_stazhuvannya_kandidativ_v_suddi.html

Розроблено положення про стажування кандидатів в судді

Національна школа суддів України підготувала проект Положення про стажування кандидатів на посаду судді.

11.06.2015

http://sud.ua/news/2015/06/11/77548-predsedatel-visshego-adminsyda-rasskazal-smi-ob-aktyalnikh-voprosakh-kasayushchikhsya-vasy

Председатель Высшего админсуда рассказал СМИ об актуальных вопросах, касающихся ВАСУ

9 июня 2015 года состоялась встреча Председателя Высшего административного суда Украины Александра Нечитайло с журналистами. Он остановился на вопросах,  что, по его мнению, на сегодняшний день являются актуальными непосредственно для ВАСУ. Одним из них есть вопрос, касающийся статуса помощника судьи. В частности,  по его словам, сейчас активно ведется работа над урегулированием вопроса предоставления помощнику судьи статуса государственного служащего. «Помощники организовали инициативную группу относительно этого вопроса для того, чтоб защитить свои права в статусе госслужащих. Мы эту инициативу также поддерживаем и надеемся, что законодательный орган услышит нас и пойдет нам на встречу, наделив помощника судьи статусом госслужащего».

11.06.2015

http://judges.org.ua/dig7166.htm

http://nsj.gov.ua/ua/news/modernizatsiya-pravosuddya-shlyahi-i-faktori/

Модернізація правосуддя: шляхи і фактори

10 червня 2015 року в Національній школі суддів України відбулася зустріч із представниками Агентства модернізації України. Агентство під керівництвом європейських експертів у взаємодії з громадянським суспільством розробляє Програму модернізації України,  яка охоплює такі напрямки як: протидія корупції, євроінтеграція, верховенство права, конституційна реформа.

11.06.2015

http://judges.org.ua/dig7164.htm

http://k-z.com.ua/pravovoi-aktsent/34333-zvernennya-shchodo-obrannya-chleniv-vishchoji-radi-yustitsiji-i-vishchoji-kvalifikatsijnoji-komisiji-suddiv

Звернення щодо обрання членів Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Звернення

Громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» до адвокатів щодо обрання членів Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

11.06.2015

http://judges.org.ua/dig7163.htm

http://obozrevatel.com/blogs/60791-evropejskoe-porazhenie-ukrainskoj-lyustratsii.htm

Европейское поражение украинской люстрации

В пятницу 19 июня на своем очередном пленарном заседании Венецианская комиссия планирует утвердить вывод по украинскому законодательству о люстрации.

11.06.2015

http://judges.org.ua/dig7169.htm

http://www.pravdorub.kr.ua/news/kirovohrad/kirovogradskiy-suddya-ne-puskav-zhurnalista-do-sudu-video.html#

Кіровоградський суддя не пускав журналіста до суду (відео)

До Кіровського районного суду міста Кіровограда не пускають громадян, мотивуючи такі дії положенням, текст якого не надають.

11.06.2015

http://yur-gazeta.com/interview/na-moe-perekonannya-priymati-zaraz-noviy-gpk-nemae-potrebi--suddya-vgsu-larisa-rogach.html

«На моє переконання, приймати зараз новий ГПК немає потреби», – суддя ВГСУ Лариса Рогач

Про необхідність модернізації господарського судочинства «Юридичній газеті» розповіла секретар Пленуму Вищого господарського суду України, суддя цього суду Лариса Рогач.

11.06.2015

http://judges.org.ua/dig7171.htm http://www.volynpost.com/news/51461-konstytucijnyj-sud-postanovyv-dai-ne-maie-prava-shtrafuvaty-na-misciah

Конституційний суд постановив: ДАІ не має права штрафувати на місцях Порушення Правил дорожнього руху не відноситься до переліку адміністративних правопорушень, штрафи за які накладаються на місці їх вчинення. Це випливає з рішення Конституційного суду, яке суд прийняв 26 травня і оприлюднив у четвер 28 травня за поданням уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. Про це інформує Gazeta.ua.

12.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116817-opublikovano_polozhennya_pro_zbori_suddiv.html

Опубліковано положення про збори суддів

Рада суддів України затвердила Типове положення про збори суддів судів загальної юрисдикції та рекомендувала всім судам загальної юрисдикції на підставі Типового положення прийняти Положення про збори суддів відповідного суду.

12.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116818-profesor_knu_im_shevchenka_oleksandra_yanovska_sposib_u_yaki.html

Професор КНУ Олександра Яновська: «Спосіб, у який проводиться з'їзд адвокатів, підриває довіру до ВРЮ та ВККС у цілому»

Численні процедурні непорозуміння, що мали місце від початку ІІІ з’їзду адвокатів України, змушують самих кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (задля голосування за яких правники і збираються втретє) вагатись щодо легітимності рішень найвищого органу самоврядування. Про те, як довготривале призначення членів Вищої ради юстиції та ВККС може вплинути на роботу цих інституцій, «ЗіБ» розповіла професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка, кандидат до складу ВККС від адвокатури Олександра ЯНОВСЬКА.

12.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116820-verhovniy_sud_prosyat_virishiti_pitannya_pidsudnosti_sporiv_.html

ВС просять вирішити питання підсудності спорів з КДКА

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури направила Верховному Суду заяву про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 26.05.2015 про закриття провадження у справі. Дана ухвала стосується підсудності спорів за участі КДКА.

12.06.2015

http://zib.com.ua/ua/116815-suddyam_poyasnyat_yak_spilkuvatis_z_zhurnalistami.html

Суддям пояснять, як спілкуватись з журналістами

Рада суддів України схвалила пам'ятку для суддів стосовно спілкування з журналістами. Відповідна пам'ятка буде направлена у суди загальної юрисдикції для застосування у повсякденній діяльності.

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7181.htm

http://telegraf.com.ua/ukraina/obshhestvo/1931013-v-cherkasskoy-oblasti-budut-sudit-dvuh-sudey-za-bolshie-vzyatki.html

В Черкасской области будут судить двух судей за большие взятки

ГПУ завершила досудебное расследование в отношении двух судей Черкасской области за получение взятки в сумме 9,5 тысяч долл. и 570 тыс.грн.

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7180.htm

http://ukr.obozrevatel.com/crime/23789-yurist-rozpoviv-na-yakih-pidstavah-kiivskij-suddya-mig-vidpustiti-zlodiya-v-zakoni.htm

Юрист розповів, на яких підставах київський суддя міг відпустити "злодія в законі"

Суддя Деснянського районного суду Києва Роман Вінтоняк, ухвалюючи рішення звільнити з-під варти грузинського кримінального авторитета Лашу Джачвліані (Очамчирського), міг керуватися цілком законними підставами, але його рішення виглядає досить підозріло.

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7179.htm

http://zaxid.net/news/showNews.do?zyizd_advokativ_obrav_tretogo_chlena_vishhoyi_radi_yustitsiyi&objectId=1354858

З'їзд адвокатів обрав третього члена Вищої ради юстиції

У п'ятницю, 12 червня, з'їзд адвокатів членом Вищої ради юстиції Вадима Беляневича. За нього проголосувало 138 осіб зі 188 делегатів з'їзду. Про це повідомляє LB.ua.

12.06.2015

http://np.pl.ua/2015/06/spijmanyj-na-habari-prokuror-vyyavyvsya-synom-i-bratom-suddi-poltavy/

Спійманий на хабарі прокурор виявився сином і братом судді Полтави

 Заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе повідомив, що створене ним Слідче управління з розслідування кримінальних проваджень проти працівників прокуратури – Генеральна інспекція – на чолі з Іриною Діденко заарештувала одного з міжрайонних прокурорів Полтавської області за фактом корупції.

12.06.2015

http://www.unian.ua/society/1088254-espl-viznav-scho-lutsenka-utrimuvali-u-sizo-u-prinizlivih-umovah.html

ЄСПЛ визнав, що Луценка утримували у СІЗО у принизливих умовах
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка утримували в СІЗО у принизливих умовах.

12.06.2015

http://nikcenter.org/newsItem/17218

Как живут самые «резонансные» судьи Херсона. Анализ деклараций

Из херсонских судов, в которые были направлены информационные запросы о доходах судей за 2013-й и 2014-й годы, только Комсомольский районный суд предоставил копии деклараций в полном объеме. В Суворовском и Днепровском районных судах, а также в Хозяйственном суде Херсонской области нам предложили ознакомиться с декларациями, размещенными на сайте Государственной судебной администрации Украины «Судова влада України», где размещены .

12.06.2015

http://ura-inform.com/ru/politics/2015/06/11/sudebnaja-reforma-start-v-dnepropetrovske-pod-pritselom-krasnogvardejskij

Судебная реформа – старт в Днепропетровске? Под прицелом Красногвардейский районный суд города.

 Полтора года разбитых надежд и несвершившихся ожиданий... Мы все так ничего и не изменили, и нам нечего сказать своим братьям и сестрам, пожертвовавшим ради нас самым дорогим  и ушедшим от нас 16 месяцев назад...

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7178.htm

http://obozrevatel.com/crime/17850-kievskij-sudya-otpustil-gruzinskogo-vora-v-zakone-na-svobodu.htm

Интерпол не указ: киевский судья отпустил грузинского "вора в законе"

Судья Деснянского районного суда в Киеве Роман Винтоняк отпустил грузинского криминального авторитета Лашу Джачвлиани (Очамчирского) на свободу. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook пишет украинский журналист Дмитрий Гнап.

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7177.htm

http://zaxid.net/news/showNews.do?sud_dozvoliv_klyuyevim_ne_povertati_230_mln_kreditu&objectId=1354691

Суд дозволив Клюєвим не повертати €230 млн кредиту

Вищий господарський суд вирішив, що у компанії братів Клюєвих немає кредитних зобов’язань перед державою на €230 млн. Про це повідомляє «Первая инстанция» з посиланням на рішення суду.

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7176.htm

http://7dniv.info/criminal/7830-v-uzhgorodi-proyshov-seminar-dlya-suddiv.html

В Ужгороді пройшов семінар для суддів

У рамках проекту ОБСЄ в Україні «Сприяння утвердженню прав людини та принципу верховенства права у правотворчій практиці України» днями в Ужгороді відбувся семінар «Позитивні обов’язки держави у практиці Європейського суду з прав людини та проблеми її застосування  в цивільних та кримінальних справах» з участю суддів апеляційного та міськрайонних судів Закарпаття.

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7175.htm

http://www.gazeta.lviv.ua/law/44093

Де межа критики публічних осіб?

А також: як критикувати суддів, щоб журналістів не притягнули до відповідальності? На які судові процеси представники громадськості, журналісти можуть ходити без дозволу судді? Чому судді відмовляються коментувати свої справи? Як шукати джерела інформації для обґрунтованої критики публічних осіб?

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7172.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/news/27068491.html

Судді Окружного адмінсуду отримують мільйонні подарунки та лотерейні виграші – «Схеми»

Низка суддів Окружного адміністративного суду Києва, включно з головою суду Павлом Вовком, задекларували сотні тисяч гривень доходів за статтею «подарунки, призи, виграші». Юристи зазначають, що таким чином судді декларують хабарі, але самі судді стверджують, що закону не порушують, та відмовляються пояснювати ці доходи. Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми» Радіо Свобода і Першого національного телеканалу.Так, завдяки подарункам і призам, суддя Олена Соколова стала торік мільйонеркою. Із заробленого 1 мільйона 400 тисяч гривень понад мільйон – це призи та виграші. 

12.06.2015

http://judges.org.ua/dig7174.htm

http://news.finance.ua/ua/news/~/352291/navantazhennya-na-suddiv-v-ukrayini-v-1-5-razy-vyshhe-nizh-u-yevropi-golova-verhovnogo-sudu-ukrayiny

Навантаження на суддів в Україні в 1,5 рази вище, ніж у Європі, - голова Верховного суду України

Середньомісячне навантаження на суддю в Україні становить 70 справ, що в півтора рази більше ніж в інших європейських країнах. Про це під час круглого столу сказав голова Верховного суду України Ярослав Романюк. “Не секрет, що суди в Україні надзвичайно завантажені. Наприклад, в Україні щорічно розглядається близько 4 млн справ у судах. Це означає, що 9% громадян України звертаються до суду. У той же час, якщо взяти, наприклад, США, там тільки 1% громадян звертаються за вирішенням спорів в суд “, – зазначив Я.Романюк.

Цікаве