Блог

13

червня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 8-14 червня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

08.06.2015

http://court.gov.ua/179022/

Зеновій Холоднюк: "В організації підготовчого засідання у справі "Вбивства 39 людей 20 лютого 2014 року під час Євромайдану" було задіяно всі доступні технічні засоби для забезпечення прозорості і відкритості слухання"

3 червня 2015 року у Святошинському районному суді міста Києва відбулося підготовче судове засідання у справі "Вбивства 39 людей 20 лютого 2014 року під час Євромайдану". Судове засідання транслювалося в он-лайн режимі на веб-порталі "Судова влада України", а також в ефірі Першого Національного телеканалу України. Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, коментуючи організаційно-технічне забезпечення слухання у справі "Вбивства 39 людей 20 лютого 2014 року під час Євромайдану", зазначив, що з метою забезпечення прозорості та відкритості судового засідання було задіяно всі доступні в Святошинському районному суді міста Києва технічні засоби та організовано широке висвітлення підготовчого судового провадження.

08.06.2015

http://court.gov.ua/179017/

Оптимізовано кількість суддів у 6-и судах

5 червня 2015 року Рада суддів України продовжила своє засідання. Радою заслухано Голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка щодо оптимізації кількості суддів у 6-и судах, зокрема, зменшення кількості суддів у Вищому господарському суді України, збільшення кількості судів у Черкаському окружному адміністративному суді та окружному адміністративному суді міста Києва за рахунок зменшення кількості суддів у Київському апеляційному адміністративному суді, збільшення кількості суддів у Старобільському районному суді Луганської області за рахунок зменшення кількості суддів у Жовтневому районному суді міста Луганська.

08.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1772/

Розділ «Судова практика» доповнено новим інформаційним листом

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 03.06.2015 №01-06/904/15 "Про внесення змін і доповнень до пунктів 8,12 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013 № 01-06/606/2013".

08.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1775/

Судді ВГСУ взяли участь у «круглому столі» щодо презентації дослідження кваліфікаційних вимог до кандидатів на посаду судді

8 червня 2015 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбувся "круглий стіл", на якому презентували звіт за результатами дослідження кваліфікаційних вимог для кандидатів на посаду судді. Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя ВГСУ, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька, судді ВГСУ Володимир Поліщук та Борис Грек. У роботі "круглого столу" також взяли участь керівник проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, заступник Голови ВККСУ Микола Патрюк, секретар кваліфікаційної палати ВККСУ Станіслав Щотка, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, член Ради суддів України Тетяна Чумаченко, судді та експерти.

08.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia-/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 05 червня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. За 359 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

08.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/priezientowano-zwit-za-riezultatami-doslidziennia-kwalifikacijnich-wimog-do-kandidatiw-na-posadu-suddi/

Презентовано звіт за результатами дослідження кваліфікаційних вимог до кандидатів на посаду судді

8 червня 2015 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбувся круглий стіл, де презентували звіт за результатами дослідження кваліфікаційних вимог для кандидатів на посаду судді. Дослідження проводилось Комісією спільно з Міжнародною громадською організацією «Універсальна екзаменаційна мережа» за підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя».

08.06.2015

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/513-19

Постанова Верховної Ради України Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро України

08.06.2015

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/487-19

Постанова Верховної Ради України Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо негласних слідчих (розшукових) дій стосовно працівників суду та правоохоронних органів

09.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/906

Головою Вищої ради юстиції обрано Ігоря Бенедисюка 

9 червня 2015 року, Вища рада юстиції зібралася на перше організаційне засідання у складі, сформованому відповідно до Закону України «Про Вищу раду юстиції», з урахуванням змін, передбачених Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд». Засідання відкрив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк. На початку засідання Ярослав Романюк привітав членів ВРЮ із початком роботи та вручив новопризначеним членам Ради Почесні відзнаки члена ВРЮ - колари. До порядку денного було внесено питання про обрання Голови Вищої ради юстиції. Шляхом таємного голосування 17 голосами "за" Головою Вищої ради юстиції було обрано суддю Вищого господарського суду України Бенедисюка Ігоря Михайловича.

09.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1773/

У Вищому господарському суді України оптимізовано штатну кількість суддів

5 червня 2015 року під час засідання Ради суддів України заслухано Голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка щодо оптимізації кількості суддів у судах, зокрема, зменшення кількості суддів у Вищому господарському суді України.

09.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/922

Висновок ТСК стосовно судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Левч В.І.

На офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції  оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 03 червня 2015 року № 33/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заяві прокурора Дніпропетровської області Федика Р.Р. про порушення суддею Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Левч Вірою Іванівною норм законодавства України під час здійснення правосуддя

09.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/919

ФОТОРЕПОРТАЖ. Відбулося перше, організаційне, засідання новосформованої Вищої ради юстиції

09.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/918

Сформовано персональний склад секцій Вищої ради юстиції

На організаційному засіданні Вищої ради юстиції було ухвалено рішення про затвердження персонального складу секцій. Відповідно до статті 19 Закону України «Про Вищу раду юстиції» у складі Ради утворюються секції: з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад та дисциплінарна секція для здійснення дисциплінарного провадження, розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності і прийняття рішення про порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності.

09.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/916

Підсумки засідання ТСК 9 червня: стосовно 7 суддів столичних судів ухвалено висновки про порушення присяги

За підсумками розгляду питань порядку денного стосовно 7 суддів столичних судів ухвалено про порушення присяги та констатовано ознаки дисциплінарного проступку в діях ще 5 суддів. Про це за результатами засідання голова Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Володимир Мойсик повідомив на брифінгу для ЗМІ. Розгляд заяви заступника Генерального прокурора України Бачуна О.В. про проведення перевірки судді Святошинського районного суду м. Києва П’ятничук Інни Віталіївни у зв’язку з розглядом справ №759/1038/14-к, №759/1044/14-к, №759/2800/14-к відкладено.

09.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/pro-zatwierdziennia-grafiku-ta-strokiw-prijomu-siekrietariatom-komisii-dokumientiw-wid-kandidatiw-iaki-zwiertaiutsia-dlia-utchasti-u-dobori-na-obrannia-suddieiu-biezstrokowo1/

Про затвердження графіку та строків прийому секретаріатом Комісії документів від кандидатів, які звертаються для участі у доборі на обрання суддею безстроково.

26 травня 2015 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України затверджені графік та строки прийому секретаріатом Комісії документів від кандидатів, які звертаються для участі у доборі на обрання суддею безстроково.

09.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/na-pidstawi-klopotannia-gienieralnogo-prokurora-ukraini-komisiia-prodowzila-strok-widstoroniennia-stosowno-2-suddiw/

На підставі клопотання Генерального прокурора України Комісія продовжила строк відсторонення стосовно 2 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 08 червня 2015 року, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення продовжити строк відсторонення від займаної посади 2 суддів. Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія прийняла рішення продовжити відсторонення строком на 1 місяць стосовно Вовка Сергія Володимировича – судді Печерського районного суду міста Києва та Кушнір Світлани Іванівни – судді Солом`янського районного суду міста Києва.

09.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-wirishila-pitannia-pro-prikripliennia-suddiw-misciewich-sudiw-do-inshogo-sudu-togo-z-riwnia-w-inshij-misciewosti1/

Комісія вирішила питання про прикріплення суддів місцевих судів до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 9 червня 2015 року, розглянуто питання про прикріплення суддів місцевих судів до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості. Комісія прийняла рішення прикріпити суддю Станично-Луганського районного суду Луганської області Антонова Юрія Анатолійовича до Рубіжанського міського суду Луганської області, а суддю Дебальцевського міського суду Донецької області Афанасьєву Юлію Олегівну – до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області.

09.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia-1-dogana-2-popieriedziennia/

Комісія розглянула дисциплінарні питання: 1 догана, 2 попередження

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 09 червня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

10.06.2015

http://court.gov.ua/179429/

У ДСА України обговорено співпрацю з Королівством Норвегії

8 червня 2015 року Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк провів робочу зустріч з представниками Міністерства юстиції і громадської безпеки Королівства Норвегії. На зустрічі обговорено проведення в Україні судової реформи.  Як зазначив представник норвезької делегації  Валтер Вангберг, Королівство Норвегія готове надавати Україні допомогу в проведенні судової реформи. Для цього, з метою визначення потреби в напрямках подальшої співпраці, делегація проводить низку зустрічей із визначення напрямків  і обсягів допомоги.

10.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123440/

Суддю ВАСУ Олексія Муравйова обрано заступником Голови ВРЮ

9 червня 2015 року на засіданні Вищої ради юстиції шляхом таємного голосування заступником Голови ВРЮ обрано суддю Вищого адміністративного суду України Олексія Муравйова.

10.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123441/

Інформація про розгляд звернень громадян Вищим адміністративним судом

У період з 1 по 31 травня 2015 року до Вищого адміністративного суду України надійшло 396 документів та один депутатський запит. 

10.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123442/

ОГЛЯД ЗМІ: "Председатель Высшего админсуда рассказал СМИ об актуальных вопросах, касающихся ВАСУ"

9 июня 2015 года состоялась встреча Председателя Высшего административного суда Украины Александра Нечитайла с журналистами. Он остановился на вопросах,  что, по его мнению, на сегодняшний день являются актуальными непосредственно для ВАСУ.

10.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/927

Висновок ТСК стосовно судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Сливки В.В.

На офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції  оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 03 червня 2015 року №35/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заявах голови Громадської спілки "УКРАЇНСЬКА СПІЛКА АВТОМАЙДАН" про порушення суддею Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Сливкою Володимиром Васильовичем норм законодавства України під час здійснення правосуддя.

10.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/926

ФОТОРЕПОРТАЖ. Засідання Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції 10 червня 2015 року

10.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/925

З початку роботи ТСК ухвалила висновки про порушення присяги у діях 47 суддів

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції наполягає на притягненні до відповідальності чотирьох суддів Шевченківського райсуду м. Києва та п’яти суддів апеляційного суду м. Києва, які у складі колегій переглядали рішення першої інстанції. Такими є підсумки засідання Комісії 10 червня 2015 року.

10.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/924

Висновок ТСК стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Волошина Д.А.

На офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 19 травня 2015 року №30/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заяві Горшколєпова Д.В., про порушення суддею Харківського окружного адміністративного суду Волошиним Дмитром Анатолійовичем норм законодавства України під час здійснення правосуддя

10.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/923

Висновок ТСК стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Самойлової В.В.

На офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 03 червня 2015 року №34/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заяві Горшколєпова Д.В., про порушення суддею Харківського окружного адміністративного суду Самойловою Валентиною Василівною норм законодавства України під час здійснення правосуддя

10.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/920

ОГЛЯД ЗМІ. «Ігор Бенедисюк: «Єдиний очевидний ризик у роботі новообраної Вищої ради юстиції – не виправдати очікування суспільства»

Про це новообраний Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк заявив в ефірі 5 каналу, відповідаючи на запитання стосовно можливих ризиків у роботі Ради. Голова ВРЮ також позитивно оцінив новий склад Вищої ради юстиції, зазначивши, що «гарно підібраний склад Ради, до якого ввійшли висококваліфіковані правники, судді, адвокати, справляє враження, що ми зможемо працювати належним чином».

10.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widbulas-zustritch-kieriwnictwa-komisii-ta-priedstawnikiw-proiektu-es-pidtrimka-rieform-u-sfieri-iusticii-w-ukraini/

Відбулась зустріч керівництва Комісії та представників проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков зустрівся з керівником групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліусом Валанчусом. У зустрічі також взяли участь секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка та національні експерти проекту Юлія Землицька і Олександр Павленко.

10.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/1416F6357B2572EFC2257E6000232329?OpenDocument&year=2015&month=06&

Чи зможуть громадяни України судитися гуртом?

Діти війни, чорнобильці, афганці, вчителі, пенсіонери, споживачі... Для захисту своїх прав у вітчизняних судах досі кожен має позиватися індивідуально, хоча справи доволі часто є однотипними. Громадяни знервовані, суди – перевантажені тисячами однотипних справ. Чи можна змінити ситуацію, запровадивши у нашій державі досвід країн Європи? Верховний Суд України виступив з ініціативою обговорити шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у цій царині.

11.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/84B43AA74BD454B6C2257E6100231C6C?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Держава зобов’язана створити ефективний механізм захисту порушених прав людей», – Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк

Найбільш ефективним та процесуально-економним механізмом захисту порушених прав людей є саме інститут масового позову, вважає Голова Верховного Суду України. Запровадження у нашій державі такого інституту з урахуванням досвіду країн Європи, де масовий позов застосовується для захисту прав різних верств населення, на переконання Ярослава Романюка, дасть змогу не тільки більш ефективно захищати права громадян України у разі їх порушення, а й розвантажити суди та істотно зменшити витрати.

11.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/14654D4C2E7A3702C2257E610049A51F?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Україна невиправдано зволікає із впровадженням інституту масового позову», - Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк

У Верховному Суді України відбулось обговорення шляхів вдосконалення вітчизняного законодавства в контексті впровадження інституту масового позову в рамках засідання круглого столу на тему «Масовий позов: перспективи в Україні через призму зарубіжного досвіду», у якому взяли участь народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, судді Верховного Суду України та їх європейські колеги, представники виконавчої влади, відомі вітчизняні науковці, міжнародні експерти.

12.06.2015

http://court.gov.ua/180261/

Урегульовано питання надсилання всіх електронних копій судових рішень

З метою приведення нормативно-правових актів у відповідність із Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд" на засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося 12 червня 2015 року, прийнято зміни до постанови Кабінету Міністрів від 25 травня 2006 року № 740 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень", якими, зокрема, урегульовано питання надсилання всіх електронних копій судових рішень до Реєстру суддею або відповідальною особою апарату суду виключно в електронній формі із застосуванням автоматизованої системи документообігу суду з використанням електронного цифрового підпису.

12.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/na_vimogi_pro_vidshkoduvannja_shkodi_za_poshkodzhennja_neruhomogo_majna_u_hodi_antiteroristichnoji_o.html

На вимоги про відшкодування шкоди за пошкодження нерухомого майна у ході антитерористичної операції (в зоні АТО) поширюються правила про виключну підсудність

Позивач звернувся до районного суду м. Києва з позовом до Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України про відшкодування майнової та моральної шкоди, посилаючись на те, що є власником житлового будинку, що знаходиться у м. Донецьку, де відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» проводиться антитерористична операція. У результаті артилерійського обстрілу виникла пожежа, унаслідок якої його будинок згорів. Із повним текстом ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у цій справі (№6- 14000 св 15) можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

12.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/jakcsho_umovi_mirovoji_ugodi_superechat_zakonu_chi_porushujut_prava_svobodi_chi_interesi_inshih_osib.html

Якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, суд має постановити ухвалу про відмову у визнанні мирової угоди і продовжити судовий розгляд. При цьому мирова угода, умови якої не пов’язані зі спірними правовідносинами, не може визнаватися судом

Позивач звернулася до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу жилого будинку дійсним, посилаючись на те, що між нею та відповідачем було укладено договір купівлі-продажу будинку у рахунок погашення боргу. У зв’язку з тим, що відповідач відмовилась нотаріально посвідчувати договір купівлі-продажу, позивач, змінивши позовні вимоги, просила суд стягнути з відповідача на її користь борг у визначеній сумі.  Ухвалою районного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду, визнано мирову, укладену між сторонами, за якою позивач відмовляється від претензій щодо повернення їй відповідачем боргу, а у позивача виникає право власності та право реєстрації на себе будинку.

10 червня 2015 року колегія суддів судової палати у цивільних справах ВССУ скасувала зазначені судові рішення.  Із повним текстом ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у цій справі (№6-10418 св 15) можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

12.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/predstavniki_vssu_vzjali_uchast_u_zasidanni_kruglogo_stolu_na_temu_masovij_pozov_perspektivi_v_ukraj.html

Представники ВССУ взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Масовий позов: перспективи в Україні через призму зарубіжного досвіду»

11 червня 2015 року суддя ВССУС.Ф. Хопта та начальник відділу забезпечення діяльності заступника Голови та секретаря судової палати ВССУС.Є. Морозова взяли участь у засіданні круглого столу «Масовий позов: перспективи в Україні через призму зарубіжного досвіду», організованому Верховним Судом України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка за підтримки Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

12.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/931

Крістос Джакомопулос від імені Ради Європи та міжнародних партнерів України привітав Ігоря Бенедисюка з призначенням на посаду Голови ВРЮ

Від імені Ради Європи та міжнародних партнерів України К. Джакомопулос висловив сподівання, що прихід нового керівництва Вищої ради юстиції внесе конструктивність та необхідний прагматизм у зміцнення системи правосуддя в Україні 

12.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/930

Оприлюднено рішення Вищої ради юстиції від 9 червня 2015 року

Відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції" на офіційному веб-сайті  оприлюднено рішення Ради від 9 червня 2015 року.

12.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/929

Продовжує роботу ІІІ з'їзд адвокатів України щодо призначення члена ВРЮ

12-13 червня 2015 року у м. Києві після перерви продовжує роботу ІІІ з’їзд адвокатів України. До порядку денного ІІІ з’їзду адвокатів України включені питання призначення членів Вищої ради юстиції, обрання члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та ін.

12.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A4CFF6DC86306F65C2257E6200206E99?OpenDocument&year=2015&month=06&

– Рішення суду за масовим позовом – це той акт, через який судова влада реалізує свої високі повноваження суспільного арбітра, – заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алексєєв

Впровадження в Україні інституту масового позову дасть можливість значно розвантажити судову систему, наголосив народний депутат України під час засідання круглого столу «Масовий позов: перспективи в Україні через призму зарубіжного досвіду», організованого Верховним Судом України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка за сприяння Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

12.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/48A89C88578645E7C2257E6200393DAB?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Значення запровадження інституту масового позову — це цивілізація суспільства, виведення його на інший рівень розвитку суспільної активності», — професор Наталія Кузнєцова

Питання запровадження такого правового інституту, як масовий позов, у національне законодавство і відповідно судову практику — є актуальним, — наголосила професор, академік Національної академії правових наук України, д.ю.н. Наталія Кузнєцова, відкриваючи обговорення теми «Громадянське суспільство і захист порушених прав численних груп осіб у порядку масового позову» у рамках роботи круглого столу «Масовий позов: перспективи в Україні через призму зарубіжного досвіду», який відбувся у Верховному Суді України.

12.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/4E65B5FFDE2AF82BC2257E62003CEC4F?OpenDocument&year=2015&month=06&

У Верховному Суді України триває скорочення

З метою раціонального використання бюджетних коштів та на виконання Закону України № 76-VIII від 28 грудня 2014 року збори суддів Верховного Суду України 12 червня 2015 року затвердили нову структуру та штатний розпис апарату ВСУ.

13.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/932

ФОТОРЕПОРТАЖ. ІІІ з`їзд адвокатів України щодо призначення члена ВРЮ, 12 червня 2015 року

Цікаве