Блог

30

грудня

-0001

Дайджест подій у сфері правосуддя 7-13 вересня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

07.09.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/same_po_sobi_podannja_zajavi_pro_zalishennja_pozovu_bez_rozgljadu_ne_mozhe_svidchiti_pro_neob%D2%91runtov.html

Саме по собі подання заяви про залишення позову без розгляду не може свідчити про необґрунтовані дії позивача, які б були підставою для компенсації судових витрат

Відповідно до ч. 3 ст. 89 ЦПК України у разі залишення заяви без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов’язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.   Апеляційний суд, стягуючи судові витрати, понесені відповідачем за проведення судово-почеркознавчої експертизи, виходив із того, що позивач після проведення експертизи подав заяву про залишення його позову без розгляду, а, отже, вчинив необґрунтовані дії.  

07.09.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1822/

"У розвитку, головне не втрачати набутих досягнень. Переймати потрібно тільки найкращий досвід", - Голова ВГСУ Богдан Львов. Таку думку висловив Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов 3 вересня 2015 року під час робочої зустрічі з представниками Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна".

Від Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна" у заході взяли участь Кароль Карський - член Президії Європейського парламенту, депутат Європейського парламенту, Високий Комісар Місії у Європейському парламенті, В'ячеслав Буденко - Президент Місії, Володимир Вакула - Голова Представництва Місії у Республіці Польща, Петер Розвадовський - заступник Голови Генерального Представництва Місії у Республіці Польща, Сергій Куртян - радник Голови Місії, Руслан Роженко -директор Департаменту по роботі з ЄСЗПЛ, Сергій Шульженко - директор департаменту по співпраці з правоохоронними органами, Інна Ісаєнко - заступник Голови Науково-експертної ради Місії, Хакан Чалішкан - керівник міжнародної прес-групи.

07.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1036

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

7 вересня 2015 року член Вищої ради юстиції Ірина Мамонтова здійснила особистий прийом громадян. Під час прийому заявниця, зокрема, поскаржилась на дії суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ при ухваленні судових рішень у кримінальній справі за обвинуваченням її сина, якого, на думку громадянки, незаконно засуджено місцевим судом.

07.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1035

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

Оприлюднено результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 7 вересня 2015 року. У засіданні Вищої ради юстиції взяли участь 15 членів ВРЮ: І.Бенедисюк, О.Муравйов, А.Лесько, О.Маловацький, Т.Малашенкова, Н.Волковицька, П.Гречківський, М.Гусак, А.Мірошниченко, І.Мамонтова, А.Бойко, В.Нежура, В.Комков, В.Беляневич, А.Олійник.

07.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1034

Вища рада юстиції звертає увагу громадян, що розгляд звернень на дії суддів місцевих та апеляційних судів, за винятком висновків ТСК, належать до повноважень ВККСУ, – Голова ВРЮ

За результатами розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 7 вересня 2015 року Рада ухвалила рішення направити до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України матеріали за скаргами та зверненнями громадян стосовно судді Шевченківського райсуду міста Києва Осаулова Андрія Анатолійовича; судді Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Мінасова Володимира Валерійовича та судді апеляційного суду Дніпропетровської  області Васецької Вікторії Василівни (за дії, вчинені на посаді судді  Жовтневого районного суду міста Запоріжжя); суддів господарського суду Одеської області Роги Наталії Василівни, цісельського Олега Володимировича, Меденцева Павла  Анатолійовича; судді Новозаводського районного суду міста Чернігова Маслюк Наталії Валеріївни, а також суддів апеляційного суду міста Києва Антоненко Наталії Олександрівни, Стрижеуса Анатолія Миколайовича, Поліщук Наталії Валеріївни.

07.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/radoiu-suddiw-ukraini-pogodzieno-poriadok-ta-mietodologiiu-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddiw/

Радою суддів України погоджено Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України вітає погодження Радою суддів України 3 вересня 2015 року Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання суддів та очікує офіційного тексту рішення для остаточного визначення порядку, за яким здійснюватиметься кваліфікаційне оцінювання суддів.

07.09.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/114A08C2DD22A1CAC2257EB9002D4717?OpenDocument&year=2015&month=09&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про звернення стягнення на предмет іпотеки

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 2 вересня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-639цс15, предметом якої був спір про звернення стягнення на предмет іпотеки. Суд зробив правовий висновок, про те, що у разі скасування незаконного судового рішення про визнання іпотеки недійсною, на підставі якого з Державного реєстру іпотек виключено запис про обтяження, дія іпотеки підлягає відновленню з моменту вчинення первинного запису, який виключено на підставі незаконного рішення суду, оскільки відпала підстава виключення цього запису.

Це означає, що іпотека є дійсною з моменту внесення про неї первинного запису в Державний реєстр іпотек.

07.09.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/70B6C8F79E40682FC2257EB900325FB0?OpenDocument&year=2015&month=09&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про виселення

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 2 вересня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-1049цс15, предметом якої був спір про виселення. Суд зробив правовий висновок про те, що за змістом частини другої статті 40 Закону України «Про іпотеку» та частини третьої статті 109 ЖК УРСР після прийняття рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення шляхом позасудового врегулювання на підставі договору всі мешканці зобов’язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити житловий будинок чи житлове приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо мешканці не звільняють житловий будинок або житлове приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.

07.09.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/E6030272850B3273C2257EB9004A4F09?OpenDocument&year=2015&month=09&

- В процесі здійснення реформування судової влади особливу увагу варто звернути на забезпечення відкритості і прозорості діяльності судової системи України, - Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк

В ході робочого візиту до Республіки Литва Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зустрівся з Президентом Республіки Литва Далею Грибаускайте.

08.09.2015

http://court.gov.ua/199545/

Голови Ради суддів та ДСА звернулися до Прем’єр-міністра України щодо неналежного фінансового забезпечення фонду оплати праці судів

Очільники Ради суддів України та Державної судової адміністрації України звернулися з листом до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо врахування додаткових призначень судам загальної юрисдикції для покриття дефіциту фонду оплати праці на виплату суддівської винагороди працюючим суддям у сумі 792,4 млн гривень під час підготовки змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", спрямованих на підвищення соціальних стандартів населення.

08.09.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1821/

Обрано делегатів від Вищого господарського суду України на ХІІІ з'їзд суддів України

8 вересня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів від ВГСУ на ХІІІ з'їзд суддів України: Бориса Грека, Наталію Дунаєвську, Лілію Катеринчук, Анатолія Полянського та Миколу Черкащенка.

08.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1038

Алла Лесько: «На нашу думку, встановлення ТСК у діях суддів наявності ознак порушення присяги судді є підставою для відкриття дисциплінарної справи»

Дисциплінарна секція рекомендувала Вищій раді юстиції відкрити дисциплінарні справи ще щодо дев’ятьох суддів, стосовно яких ухвалено висновки ТСК про порушення присяги судді. Як зауважила секретар секції А. Лесько, висновок ТСК є обов’язковим для розгляду ВРЮ, однак за процедурою дисциплінарного провадження, оскільки чинне законодавство не передбачає іншої процедури.

08.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1037

О. Маловацький: Секція ВРЮ рекомендує притягнути до відповідальності за порушення присяги ще 10 суддів за сприяння судочинству на тимчасово не підконтрольних Уряду України територіях

Секція Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад на засіданні 8 вересня 2015 року за результатами розгляду матеріалів про звільнення суддів з посад за власним бажанням рекомендувала Вищій раді юстиції  звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для встановлення в діях 10 суддів ознак дисциплінарного проступку та порушення присяги судді й зупинити розгляд матеріалів про звільнення з посад за власним бажанням суддів.

08.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/16-kandidatiw-otrimali-riekomiendacii-dlia-priznatchiennia-na-posadu-suddi-wpiershie/

16 кандидатів отримали рекомендації для призначення на посаду судді вперше

На засіданні кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 8 вересня 2015 року, за результатами розгляду матеріалів було прийнято рішення надати рекомендації про призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

08.09.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56407

Проект Закону про внесення змін до статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (щодо повноважень Верховного Суду України у разі прийняття постанови про задоволення заяви)

Яніцький Василь Петрович

Проектом пропонується усунути недолік правового регулювання, виклавши пункт 2 частини другої статті 243 КАС України у такій редакції:      «2) якщо суд встановить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення норми матеріального права, яке призвело до неправильного вирішення справи. Верховний Суд України може також скасувати судові рішення судів апеляційної або касаційної інстанцій і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанцій, а також скасувати судові рішення і постановити нове рішення (якщо у справі правильно і повно встановлені фактичні обставини)».  У зв’язку із запропонованими вище змінами також передбачається визначити у частині четвертій статті 243 КАС України, що Верховний Суд України має право передати справу на новий розгляд у випадку, зазначеному в пункті 2 частини другої цієї статті (у редакції, яка запропонована).

Етап проходження: надано для ознайомлення (11.09.2015)

09.09.2015

http://dsa.court.gov.ua/dsa/199870/

Відбулось розширене засідання Уряду

8 вересня 2015 року відбулось розширене засідання Кабінету Міністрів України, в якому взяли участь Президент України Петрo Порошенко та Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман. Під час засідання Уряду були розглянуті питання щодо підвищення соціальних стандартів населення шляхом внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

09.09.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/zbori_suddiv_vccu_obrali_delegativ_hiii_z%E2%80%99jizdu_suddiv_ukrajini.html

Збори суддів ВCCУ обрали делегатів ХІІІ з’їзду суддів України

9 вересня 2015 року у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ відбулися збори суддів. Основним питанням порядку денного стало обрання делегатів ХІІІ з’їзду суддів України, що відбудеться 24–25 вересня 2015 року. Після відповідного обговорення судді ВССУ затвердили зміни до Положення про збори суддів, зокрема щодо визначення порядку обрання делегатів на з’їзд суддів України з урахуванням Типового положення про збори суддів судів загальної юрисдикції.

09.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1042

Результати засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

8 вересня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. У ньому взяли участь члени дисциплінарної секції: А.Лесько, О.Муравйов, П.Гречківський, А.Бойко, В.Комков, І.Мамонтова, В.Нежура. За результатами розгляду питань порядку денного під час засідання секції оголошено висновки.

09.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1040

Володимир Мойсик: Завтра Вища рада юстиції розпочне розгляд висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції

У приміщенні Вищої ради юстиції відбулася прес-конференція членів Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, на якій громадськості було презентовано звіт про роботу ТСК. Нагадаємо, що Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції була створена при Вищій раді юстиції на один рік на виконання Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» для перевірки суддів, що виносили рішення стосовно учасників масових акцій протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року.

09.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/aktiwisti-gromadskogo-ruchu-za-wsiu-odiesu-pobuwali-na-osobistomu-prijomi-gromadian-u-komisii/

Активісти Громадського руху «За всю Одесу» побували на особистому прийомі громадян у Комісії

8 вересня 2015 року під будівлею Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відбулось мирне зібрання активістів Громадського руху «За всю Одесу», які звернулись до Комісії щодо неналежної поведінки суддів міста Одеси.

09.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/wirishieno-pitannia-shtchodo-prikripliennia-suddi-do-inshogo-sudu-/

Вирішено питання щодо прикріплення судді до іншого суду

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 9 вересня 2015 року, розглянуто питання про прикріплення судді місцевого суду до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості.

09.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-pitannia-pro-nadannia-riekomiendacij-kandidatam-na-posadu-suddi-biezstrokowo/

Комісія розглянула питання про надання рекомендацій кандидатам на посаду судді безстроково

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 9 вересня 2015 року, розглянуто питання про рекомендування кандидатів для обрання на посаду судді безстроково.

09.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widstoronieno-wid-posadi-suddiu-oksanu-cariewitch/

Відсторонено від посади суддю Оксану Царевич

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що було розпочато 2 вересня та продовжено 9 вересня 2015 року, розглянуто питання про відсторонення судді від посади. Так, на підставі клопотання Генерального прокурора України у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонено від посади терміном на два місяці суддю Печерського районного суду міста Києва Царевич Оксану Ігорівну.

09.09.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56421

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судочинства

Князевич Руслан Петрович

Етап проходження: направлено до Комітету (09.09.2015)

10.09.2015

http://court.gov.ua/200458/

Зустріч з представниками регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку USAID в Україні, Молдові і Білорусі

8 вересня 2015 року відбулася робоча зустріч Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка з представниками регіональної місії Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Молдові і Білорусі: Ендрю Соломоном, дослідником відділу програм з розвитку демократії, Деніелом Райном, працівником відділу програм з розвитку демократії,  Людмилою Олексіюк, менеджером програм USAID/Білорусь, Олександром Піскуном, спеціалістом з управління проектами з розвитку демократії USAID.

10.09.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/povtorna_nejavka_v_sudove_zasidannja_nalezhnim_chinom_povidomlenogo_pozivacha_je_pidstavoju_dlja_zal.html

Повторна неявка в судове засідання належним чином повідомленого позивача є підставою для залишення позовної заяви без розгляду незалежно від причини неявки

Залишаючи позовну заяву без розгляду, суд першої інстанції, з висновком якого погодився й суд апеляційної інстанції, застосувавши норми ч. 3 ст. 169, п. 3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України, дійшов висновку про те, що позивачка, будучи належним чином повідомленою про дату судового засідання, повторно не з’явилась до суду.

10.09.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/na_zborah_suddiv_vssu_vidbulisja_dovibori_delegata_hiii_z%E2%80%99jizdu_suddiv_ukrajini.html

На зборах суддів ВССУ відбулися довибори делегата ХІІІ з’їзду суддів України

За результатами голосування зборів суддів ВССУ, що відбулося 10 вересня 2015 року, делегатом від ВССУ на ХІІІ з’їзд суддів України обрано суддю  Сергія Слинька. Отже, відповідно до вимог статей 126, 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» делегатами, які представлятимуть ВССУ на ХІІІ з’їзді суддів України, стали судді: В’ячеслав Наставний, Тетяна Шилова, Валентина Журавель, Галина Юровська та Сергій Слинько.

10.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1047

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

 8 вересня 2015 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів  на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів  на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, Т.Малашенкова, А.Олійник, Н.Волковицька, М.Гусак, А.Мірошниченко, В.Беляневич. За результатами розгляду питань порядку денного під час засідання секції оголошено висновки.

10.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1045

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

Оприлюднено результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 10 вересня 2015 року. У засіданні Вищої ради юстиції взяли участь 15 членів ВРЮ: І.Бенедисюк, О.Муравйов, А.Лесько, О.Маловацький, Т.Малашенкова, Н.Волковицька, А.Олійник, П.Гречківський, М.Гусак, А.Мірошниченко, І.Мамонтова, А.Бойко, В.Нежура, В.Комков, В.Беляневич.

10.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1044

Заява Вищої ради юстиції щодо неправомірного втручання народного депутата України Є.Соболєва у роботу ВРЮ

10.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1043

«Процедура притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності передбачена Законом «Про Вищу раду юстиції» і її потрібно дотримуватися», – Голова ВРЮ

Недотримання передбаченої Законом процедури розгляду дисциплінарних справ може бути підставою скасування рішень Ради за висновками ТСК, у тому числі і в Європейському суді з прав людини. На цьому наголосив Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк під час брифінгу для ЗМІ, що відбувся 10 вересня 2015 року у Вищій раді юстиції у перерві засідання Ради щодо відкриття перших дисциплінарних справ за 26 висновками ТСК, у яких констатовано порушення присяги у діях 28 суддів, що виносили рішення у період масових акцій протесту в Україні з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року.

10.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1041

Вища рада юстиції відкрила дисциплінарні справи стосовно 28 суддів, у діях яких ТСК визнала ознаки порушення присяги судді

10 вересня 2015 року Вища рада юстиції відкрила дисциплінарні справи стосовно 28 суддів, у діях яких Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції констатувала ознаки порушення присяги судді. Зауважимо, що Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (ТСК) була створена на один рік при Вищій раді юстиції відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з метою проведення перевірки суддів, що виносили рішення стосовно учасників масових акцій протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року. За період діяльності ТСК ухвалила 41 висновок щодо 46 суддів про наявність у діях суддів ознак порушення присяги та направила висновки з матеріалами перевірки до Вищої ради юстиції для подальшого розгляду та прийняття рішення.

10.09.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/DD9EB1F68B134971C2257EBC002E8FCA?OpenDocument&year=2015&month=09&

Найважливіші аспекти судової реформи обговорили учасники І Південноукраїнського форуму Асоціації правників України

У роботі Форуму взяли участь судді Верховного Суду України Галина Канигіна та Олександр Прокопенко.

Суддя Судової палати у кримінальних справах Галина Канигіна виступила з доповіддю про роль суддів у захисті верховенства права та прав людини в контексті тероризму.

10.09.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/F8ACB9A1A5B066D2C2257EBC004F0711?OpenDocument&year=2015&month=09&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 9 вересня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-483цс15, предметом якої був спір про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки.

10.09.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56422

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до статей 40, 242 Цивільного процесуального кодексу України щодо забезпечення права неповнолітньої особи бути представником у суді

 Князевич Руслан Петрович

Етап проходження: направлено до Комітету (09.09.2015)

11.09.2015

http://court.gov.ua/200959/

Голова Державної судової адміністрації України відвідав з робочою поїздкою суди Одещини

 Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк відвідав з робочою поїздкою суди Одеської області. 9 вересня 2015 року очільник ДСА України взяв участь у робочій нараді, яка відбулася в апеляційному суді Одеської області. Зеновій Холоднюк вручив державну нагороду судді у відставці Анатолію Луняченку, який обіймав посаду голови апеляційного суду Одеської області з 2001 по 2013 роки. Анатолій Васильович згідно з Указом Президента у рамках відзначення 19-ї річниці Конституції України і за значний вклад у розбудову правової держави та зміцнення авторитету судової влади України, нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Почесну грамоту Анатолій Луняченко отримав також від Ради суддів України. Власне, як зазначив Зеновій Холоднюк, - державна нагорода та відзнака Ради суддів України є свідченням високої поваги до людини, яка присвятила своє життя утвердженню верховенства права в державі.

11.09.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1823/

Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю та коментарями суддів ВГСУ щодо судової реформи. Також усі бажаючі можуть переглянути програму "Позиція" (телеканал "Рада") на тему: "Правосуддя. Зміни до Конституції" за участю Голови ВГСУ Богдана Львова, яка розміщена на офіційному каналі ВГСУ на "Yotube".

11.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/na-rozgliadi-u-wishtchij-kwalifikacijnij-komisii-suddiw-ukraini-/

На розгляді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України

На розгляді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України перебувають звернення Ради суддів України, Голови Донецького окружного адміністративного суду України, Вищої ради юстиції, в яких ставиться питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності таких професійних суддів:

11.09.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/E29F278E77A1421EC2257EBD00593E6D?OpenDocument&year=2015&month=09&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про визнання договору іпотеки припиненим, припинення обтяження нерухомого майна, зобов’язання повернути документи на предмет іпотеки

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 9 вересня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-939цс15, предметом якої був спір про визнання договору іпотеки припиненим, припинення обтяження нерухомого майна та зобов’язання повернути документи на предмет іпотеки. Суд зробив правовий висновок про те, що статтею 526 ЦК України визначено загальні умови виконання зобов’язання, а саме: зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

11.09.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56428

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо розширення кола осіб, до яких не можуть бути застосовані окремі види запобіжних заходів)

 Луценко Юрій Віталійович

Законопроектом пропонується визначити, що запобіжні заходи у  вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави протягом трьох місяців з дня надходження до суду клопотання про застосування запобіжних заходів не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів, передбачених статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410 (у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем), а також корупційних злочинів, передбачених статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368-369-2  Кримінального кодексу України, якщо такі особи:

1) займають особливо відповідальне становище відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про державну службу»;

2) займають посади, віднесені частиною другою статті 25 Закону України «Про державну службу» до першої та другої категорій;

3) є суддями місцевих та апеляційних загальних судів;

4) є працівниками правоохоронних органів.

При цьому передбачається, що по закінченню зазначених трьох місяців слідчий суддя, суд може прийняти рішення про заміну особі, визначеній в абзаці другому цієї частини, запобіжного заходу на заставу та домашній арешт.

 Також пропонується переглянути розмір застави у випадку призначення цього запобіжного заходу зазначеним вище особам. Так, Законопроект визначає, що застава призначається у десятикратному розмірі неправомірної вигоди або вартості одержаного злочинним шляхом майна. Якщо цей розмір буде меншим ніж верхня межа застави для злочинів відповідної тяжкості, розмір застави визначається на загальних підставах.

Ета проходження: направлено на розгляд Комітету (14.09.2015)

Цікаве