Блог

12

грудня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 6-13 грудня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120241-suddi_obgovorili_prichini_skasuvannya_sudovih_rishen.html

Труднощі скасування

В Артемівську Донецької області відбулось семінарське заняття для суддів області, які мають найбільшу кількість скасованих та змінених рішень або найбільші залишки нерозглянутих кримінальних та цивільних справ.

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120248-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_strahovogo_vidshkoduvan.html

Регрес у ДТП

Сам по собі факт неповідомлення про настання страхового випадку не може бути покладений в основу ухвалення рішення. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 16 вересня 2015 року №6-284цс15, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120229-yaki_pershochergovi_kroki_povinna_zrobiti_rsu_abi_perekonati.html

Раді старатися. Які першочергові кроки повинна зробити РСУ, аби переконати колег у своїй відданості їхнім інтересам

Рада суддів починає роботу з нової сторінки: її склад зменшився на 7 осіб, а от клопотів побільшало. Вищому органу суддівського самоврядування доведеться не тільки поставити крапку в процедурі погодження порядку та методології кваліфікаційного оцінювання служителів Феміди, а й відстояти інтереси володарів мантій під час проведення конституційної реформи. Що ж у першу чергу повинні зробити «самоврядники», аби законники, які підтримали їх на ХІІІ з’їзді суддів, не розчарувалися у своєму виборі?

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120228-virisheno_pitannya_regionalnogo_predstavnictva_v_rsu.html

«Ліквідація» нестачі. РСУ запропонувала, як заповнити вакансії в спорожнілій установі й забезпечити представництво всіх регіонів

На другому засіданні оновлена Рада суддів не тільки вирішувала організаційні питання, а й розмірковувала, як виправити «помилку» делегатів ХІІІ з’їзду суддів, котрі обрали «самоврядниками» представників тільки 16 областей та м.Києва. А ще РСУ шукала вихід із ситуації, яка склалася в Брусилівському районному суді Житомирської області, де не працює жоден володар мантії.

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120232-do_chogo_mozhe_prizvesti_namir_glavi_derzhavi_zalishiti_vs_b.html

Президент пішов на поправки. До чого може призвести намір глави держави залишити ВС без «України» та дозволити володарям мантій проживати за тридев’ять земель

Як повідомляв «ЗіБ», на минулому тижні Президент презентував парламенту проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (№3524). У пояснювальній записці до нього чи не в кожному абзаці нагадується: запропоновані корективи відповідають євростандартам. Однак експерти звертають увагу, що акт, зареєстрований у Верховній Раді, дещо відрізняється від того, який оцінювала Венеціанська комісія. Крім цього, в деяких положеннях проекту, яким єврофахівці не надали значення, зачаїлися небезпечні нюанси.

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120232-do_chogo_mozhe_prizvesti_namir_glavi_derzhavi_zalishiti_vs_b.html

Президент пішов на поправки. До чого може призвести намір глави держави залишити ВС без «України» та дозволити володарям мантій проживати за тридев’ять земель

Як повідомляв «ЗіБ», на минулому тижні Президент презентував парламенту проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (№3524). У пояснювальній записці до нього чи не в кожному абзаці нагадується: запропоновані корективи відповідають євростандартам. Однак експерти звертають увагу, що акт, зареєстрований у Верховній Раді, дещо відрізняється від того, який оцінювала Венеціанська комісія. Крім цього, в деяких положеннях проекту, яким єврофахівці не надали значення, зачаїлися небезпечні нюанси.

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120262-sistema_primusovogo_vikonannya_rishen_scho_korisnogo_dlya_uk.html

Реформа стягнень. Система примусового виконання рішень. Що корисного для України?

Не тільки Україна, а й країни Східної Європи свого часу постали перед необхідністю реформування системи виконання судових рішень. Хіба що така перебудова у них відбулася значно раніше. Про те, з якими проблемами вони стикалися на цьому шляху і як Україні уникнути помилок, дізналася делегація представників Міністерства юстиції і парламентарів найбільших фракцій, що відвідала Болгарію.

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120286-suddyam_zi_shodu_radyat_yti_pracyuvati_v_sud_na_zhitomirschi.html

Суддям зі сходу радять йти працювати в суд на Житомирщині

У Брусилівському районному суді Житомирської області не залишилось суддів - всіх звільнили у відставку. З огляду на це Рада суддів України закликала непрацевлаштованих суддів Донецької та Луганської областей звернути увагу на можливість заповнення вакансій в цьому суді.

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120249-opublikovano_pamyatku_radi_suddiv_schodo_obshuku.html

Пам’ятка на випадок

Рада суддів України нагадала суддям про те, як діяти, якщо до них прийшли з обшуком. Дану пам’ятку вирішили направити для використання в усі суди України.

07.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120234-zastupnik_golovi_vryu_suddya_vas_oleksiy_muravyov_vryu_vraho.html

Заступник голови ВРЮ, суддя ВАС Олексій Муравйов: «ВРЮ враховує наявність тяжких наслідків не тільки для конкретної особи, а й для суспільства в цілому»

В останні місяці Вища рада юстиції «набрала обертів», і мало яке її засідання завершується без рішення про внесення подання щодо звільнення судді за порушення присяги. Проте, розглядаючи подібні скарги, члени Ради доходять протилежних висновків. Як наслідок, суддям не завжди вдається зрозуміти, які саме дії можуть стати підставою для дисциплінарної відповідальності. Для того щоб розібратись у цій ситуації, «ЗіБ» поспілкувався із заступником голови Вищої ради юстиції, суддею Вищого адмінсуду Олексієм Муравйовим.

07.12.2015

http://novostiua.org/news/214023-koruptsija_v_sudah_jak_vona_vigljadaje._astina_2

Корупція в судах: як вона виглядає. Частина 2

Інтернет-видання “Ні корупції!” зібрало думки експертів, бізнесменів, представників посольств про корупцію в судовій системі, з якою бізнес-середовище лишається сам на сам. 

07.12.2015

http://judges.org.ua/dig8287.htm

http://teren.in.ua/article/pid_zbarazkym_sudom_zapalyly_shynu_foto

Під Збаразьким судом запалили шину (фото)

Сьогодні у Збаразькому суді мало відбутись чергове засідання у справі громадських активістів з Кременця, які кинули у смітник суддю у січні 2015 року. Суд вкотре перенесли. Про хронологію та деталі події під судом написав на сторінці у Фейсбуці громадський активіст Тарас Паляниця, передає 20 хвилин.

07.12.2015

http://judges.org.ua/dig8286.htm

http://firtka.if.ua/?action=show&id=93764

Тарас Антоняк: Наш місцевий суд ніколи не був закритим

Позбутися тавра корумпованого відомства із суцільною круговою порукою міський суд обласного центру намагається, серед іншого, взяттям курсу на публічність роботи. Це й визначило початкове запитання для інтерв’ю із головою Івано-Франківського міського суду Тарасом Антоняком.

07.12.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0051390

ВАСУ отменил рекомендацию ВККС об увольнении В.Ковтуненко за нарушение присяги

23 ноября с.г. Высший административный суд Украины признал противоправным и отменил решение Высшей квалификационной комиссии судей Украины от 22 сентября 2015 года о направлении рекомендации в Высший совет юстиции для решения вопроса о внесении представления об увольнении с должности судью Луцкого горрайонного суда Волынской области Виталия Ковтуненко, усматривая в его действиях признаки нарушения присяги судьи.

07.12.2015

http://judges.org.ua/dig8281.htm

http://poltava.today/uk/news/show/7065

Суддя-сепаратист втік до ДНР через нардепа з Полтавщини (відео)

 Нардеп з Полтавщини Ігор Мосійчук змусив втекти до ДНР суддю, який мав розглядати справу українського патріота Сергія Ходияка. Ходияка звинувачують у вбивствах сепаратистів 2 травня 2014 року в Одесі. Йому було призначено колегію суддів з Донецької та Луганської областей. Тому Мосійчук разом з активістами Одеси вплинув на суддів і ті написали заяви на відвід. В результаті один з суддів, Сергій Шликов, втік в ДНР. Суддя вимагає покарати нардепа та громадських активістів, оскільки вважає, що на суд був здійснений тиск, повідомляє прес-служба народного депутата Ігоря Мосійчука.

07.12.2015

http://www.vaas.gov.ua/about/suddivskij-korpus/proekt-robochij-den-suddi/proekt-robochij-den-suddi-suddya-spiker-vaas-andrij-zagorodnyuk-07-12-2015-r/

Проект “Робочий день судді”. Суддя-спікер ВААС Андрій Загороднюк. 07.12.2015 р.

07.12.2015

http://nsj.gov.ua/ua/news/natsionalna-shkola-suddiv-spromojna-pidgotuvati-dlya-suspilstva-suddiv-novogo-pokolinnya/

Національна школа суддів спроможна підготувати для суспільства суддів нового покоління

Пропонуємо Вашій увазі відео  телепередчі "У центрі уваги" на телеканалі "Київ" від 7 грудня 2015 року  за участі  ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука.

07.12.2015

http://yur-gazeta.com/interview/antisudova-praktika-advokatskogo-byuro-pragnum.html

«Антисудова» практика адвокатського бюро Pragnum

Яке місце в господарських спорах в Україні займають зловживання сторонами своїми процесуальними правами? Чи існують методи боротьби з процесуальними диверсіями?

Відповіді на ці питання «Юридична газета» отримала, поспілкувавшись з керуючим партнером адвокатського бюро Pragnum Віталієм Бобриньовим та партнером компанії Дмитром Жуковим. Також юристи відверто поділилися своїми поглядами на перебіг наболілої теми судової реформи та розповіли про важливість спеціалізації українських судів.

07.12.2015

http://judges.org.ua/dig8289.htm

http://nmpu.org.ua/2015/12/zhurnalisty-hromadskoho-volyn-vyhraly-sud-schodo-infozapytu/

Журналісти «Громадського. Волинь» виграли суд щодо інфозапиту

 Волинський окружний адміністративний суд повністю задовольнив позовну заяву «Громадського.Волинь», визнавши дії керівництва санаторію «Лісова пісня» щодо відмови надати інформацію про штатний розпис і посадові оклади працівників протиправними. Судове засідання відбулося у четвер, 3 грудня.

07.12.2015

http://judges.org.ua/dig8292.htm

http://stopotkat.net/news/view/47703

Судья не дал ход информации о взятках для прокуратуры и судов

 Октябрьский суд Харькова отказался повлиять на прокуратуру города и заставить ее внести в Единый реестр досудебных расследований информацию о «взятках для прокуроров и судей», которые, согласно судебно иску, собирались заплатить этим чиновникам топ-менеджеры местного предприятия. Об этом стало известно из определения Октябрьского райсуда Харькова от 25 ноября 2015 года, размешенного в Едином реестре судебных решений.

08.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120242-pracivniki_aparatu_sudu_mayut_zauvazhennya_do_proektu_pro_de.html

Бути послідовними. Працівники апарату просять не позбавляти їх новим законом про держслужбу обіцяних фінансових гарантій

Працівники апарату Сарненського районного суду Рівненської області закликали високопосадовців — Президента, Прем’єр-міністра, Голову Верховної Ради — бути послідовними в прийнятті рішень. Так, говориться в листі, «Прикінцевими та перехідними положеннями» проекту закону «Про державну службу» передбачено, що із закону «Про судоустрій і статус суддів» зникне абзац із зазначенням розміру посадового окладу працівників апарату храмів Феміди. Хоча попередніми своїми актами як парламентарі, так і урядовці гарантували цим особам підвищення зарплат. В грудні Парламент планує прийняти закон «Про держслужбу», а працівники апарату сподіваються, що можновладці дослухаються до їхніх прохань.

08.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120244-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_styagnennya_na_predmet_.html

Іпотека під час дії мораторію

Норми закону №1304-VII, який набрав чинності після ухвалення рішення суду першої інстанції, самі по собі не можуть бути підставою для його скасування. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 16 вересня 2015 року №6-284цс15, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

08.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120319-suddi_nazvali_riziki_zmin_do_konstitucii_v_chastini_pravosud.html

Судді назвали ризики змін до Конституції в частині правосуддя
Члени секції АПУ проти дискримінації колег-суддів

Судді, які були призначені на посаду судді вперше до набрання чинності Законом про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя), з моменту набрання ним чинності вважаються такими, що призначені безстроково.

08.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120239-vas_zobovyazav_vryu_nevidkladno_rozglyanuti_prohannya_suddi_.html

Пріоритетне звільнення. ВАС зобов’язав ВРЮ невідкладно розглянути прохання судді про відставку. Водночас Рада планує залишити його без посади з інших підстав

Першим суддею із касаційної інстанції, якого оновлений склад ВРЮ звільнить за порушення присяги, може стати Станіслав Мирошниченко із Вищого господарського суду. Законник уже півроку як подав заяву про відставку, а Вищий адміністративний суд навіть зобов’язав Раду невідкладно її розглянути. Проте, схоже, в колегіальному органі спробують від цих вимог ухилитись. Дисциплінарна секція ВРЮ вже зробила для цього перший крок.

08.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120314-suddi_ne_hochut_schob_kmu_viznachav_umovi_oplati_ih_praci.html

Судді не хочуть, щоб КМУ визначав умови оплати їх праці

Судді протестують проти втручання Кабінету Міністрів України в діяльність судової влади, зокрема, в частині визначення порядку та обсягів видатків на оплату праці працівникам судової системи.

08.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120252-minyust_iniciyue_skasuvannya_gospodarskogo_kodeksu_ale_napol.html

Судам — так, кодексу — ні.
Мін’юст ініціює скасування ГК, але запевняє, що місце розгляду спорів між підприємцями залишиться нинішнє

Мін’юст оприлюднив ініціативу щодо ліквідації Господарського кодексу, назвавши його «рудиментом радянської системи». Деякі «корисні» норми чиновники пропонують перенести до інших законодавчих актів, а першу скрипку в регулюванні підприємницьких відносин пропонується віддати Цивільному кодексу. Водночас, як зазначають у міністерстві, ліквідація документа ще не означає, що та ж доля чекатиме і на господарські суди.

08.12.2015

http://judges.org.ua/dig8301.htm

http://kr.depo.ua/ukr/kr/pravoohorontsi-perekrili-tsentr-mista-cherez-viynu-pravogo-08122015222300

Правоохоронці перекрили центр Кіровограда через "війну" Правого сектору в Апеляційному суді

Наразі перекритий квартал по вулиці Верхня Пермська біля Апеляційного суду. Про це повідомляє кореспондент Depo.Кіровоград, який нині знаходиться перед судом.

08.12.2015

http://judges.org.ua/dig8312.htm

http://www.rbc.ua/rus/news/komitet-rekomenduet-vr-napravit-zakonoproekt-1449672749.html

Комитет рекомендует ВР направить законопроект об изменениях в Конституцию в части правосудия в КС

 Рассмотрение этого законопроекта может состояться в течение последней пленарной недели 2015 года

Парламентский комитет по вопросам правовой политики и правосудия рекомендовал Верховной Раде направить законопроект об изменениях в Конституцию в части правосудия в Конституционный суд, передает корреспондент РБК-Украина.

08.12.2015

http://judges.org.ua/dig8311.htm

http://zakarpattya.net.ua/News/148855-Suddia-Ferents-led-ne-sprovokuvav-na-Zakarpatti-novi-tsyhanski-bunty-%E2%80%93-militsiia

Суддя Ференц ледь не спровокував на Закарпатті нові циганські бунти – міліція

 У контексті повторного арешту мукачівського циганського барона Калмана Лакатоша прес-служба обласної міліції у інформаційній розсилці для закарпатських ЗМІ сформулювала кілька риторичних запитань до судді ужгородського міськрайонного суду Андрія Ференца, який перед тим своїм рішенням випустив підозрюваного у вбивстві на волю.

Як повідомлялося раніше, за скоєння вбивства 8 жовтня в м.Мукачеві на вул.І.Франка з автомата поранено 18-річного рома мукачівська міліція затримала двох соплемінників вбитого – 53-річного циганського барона Калмана Л. і його 34-річного сина.

08.12.2015

http://judges.org.ua/dig8310.htm

Дніпровський суд захистив права пенсіонерки

 Херсонська міська рада звернулась до Дніпровського районного суду з позовом зобов’язати пенсіонерку «П», змінити договір земельної оренди  в частині збільшення плати у 6 разів, ніж було передбачено.

09.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120350-nardepi_radyat_vidpraviti_u_ksu_sudovi_zmini_do_konstitucii.html

Нардепи радять відправити у КСУ судові зміни до Конституції

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя рекомендував парламенту направити законопроект про зміни до Конституції в частині правосуддя до Конституційного Суду України. Про це після завершення засідання Комітету повідомив Руслан Сидорович. Про це повідомляє "ЗіБ" з посиланням на РБК-Україна.

09.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120243-vtruchannya_v_profdiyalnist_sudu_e_nepripustime_-_rsu.html

Бездіяльність породжує безкарність

Відсутність належного реагування на втручання в професійну діяльність з боку сторонніх осіб, у тому числі активістів громадських організацій, та фактичне замовчування суддями таких фактів є неприпустимими. До такого висновку дійшла Рада суддів України у рішенні від 6.11.2015 №119, текст якого публікує видання "Закон і Бізнес".

09.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120347-sud_mozhe_zablokuvati_robotu_nacionalnogo_antikorupciynogo_b.html

Суд може заблокувати роботу НАБУ на кілька місяців

Працівник Генпрокуратури Микола Стоцький оскаржує рішення конкурсної комісії з відбору очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. М.Стоцький не пройшов конкурсний відбір і поскаржився на рішення комісії до Окружного адміністративного суду Києва. Суддя не задовольнив його клопотання, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на Укрправду.

09.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120343-vr_viznachila_yakiy_sud_rozglyadae_skargi_na_dii_administrac.html

Який суд розглядає скарги на дії адміністрації колонії?

Судова практика демонструє розбіжності у підходах до визначення підсудності справ у випадках звернень ув’язнених та засуджених з метою оскарження рішень, дій та бездіяльності адміністрації установ виконання покарань чи попереднього ув’язнення. Депутати погодили сьогодні механізм такого оскарження. Відповідний законопроект № 2255а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення доступу до правосуддя осіб, які утримуються в установах попереднього ув'язнення та виконання покарань)" сьогодні ВР прийняла в першому читанні.

09.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120231-chlen_radi_suddiv_ukraini_valeriya_chorna_isnue_nagalna_potr.html

Член РСУ, суддя Дніпропетровського ОАС Валерія Чорна: «Існує нагальна потреба у створенні системи контролю за виконанням наших рішень»

Служителі Феміди покладають великі сподівання на новий склад Ради суддів. Вони чекають від вищого органу суддівського самоврядування своєчасних та революційних рішень, які б не на слові, а на ділі допомогли з розв’язанням багатьох проблем. Які ж напрями своєї діяльності представники РСУ вважають найбільш пріоритетними? Про це «ЗіБ» запитав у члена ради, судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Валерії Чорної.

09.12.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/12/9/7091930/?attempt=1

Підлеглий Шокіна оскаржує конкурс на антикорупційного прокурора

Працівник Генпрокуратури Микола Стоцький оскаржує ключові рішення конкурсної комісії з відбору голови Антикорупційної прокуратури. Він не пройшов конкурсний відбір і тепер подав в Окружний адміністративний суд Києва скаргу. Суддя не задовольнив його клопотання. "Рішенням суду не задоволений, збираюся подавати апеляцію", - заявив Стоцький.

09.12.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/12/9/7091965/

Через бездіяльність МВС суд зняв арешт з грошей Каськіва – ЗМІ

Через бездіяльність МВС суд повернув власникам один мільйон гривень,заарештований чотири місяці тому в будівлі братів екс-глави Держінвестпроекту Владислава Каськіва. Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 23 листопада, розміщеної в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє "Перша інстанція".

09.12.2015

http://judges.org.ua/dig8320.htm

http://www.radiosvoboda.org/media/video/27417291.html

Судді, прокурори та місцеві керівники часто є або в одній родині, або в одній зв’язці – експерт

 Міжнародний день боротьби з корупцією – чим може похвалитися зараз Україна? Учасники передачі «Ваша Свобода»: Ольга Тимченко, керівник департаменту комунікації громадської організації «Тransparency International Україна»; Владислав Куценко, прокурор Генпрокуратури.

09.12.2015

http://judges.org.ua/dig8319.htm

http://ukraine.watsupeurope.com/news/%D0%A1%D1%83%D0%B4%D0%B4%D1%96-%D1%94-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%BE%D1%84%D1%96%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%86%D1%96/

Судді є заручниками офіційної позиції влади, – Анна Маляр

 У прямому ефірі UKRLIFE.TV криміналіст Анна Маляр розповіла про правову безграмотність нових поліцейських, проблему юридичного визнання подій на Сході як терористичних актів та про складну дилему, перед якою змушені стояти українські судді завдяки суперечливості позиції влади стосовно АТО. “Я співчуваю всім суддям, які змушені зараз замість держави, Президента і Верховної Ради давати юридичну кваліфікацію тому, що вібувається на Сході. Нам офіційно говорять, що там вчиняються терористичні акти, але з юридичної точки зору в діях осіб, які знаходяться на Сході, ні з нашого боку, ні з боку ворога, немає терористичного акту”, – наголосила Анна Маляр.

09.12.2015

http://judges.org.ua/dig8314.htm

http://www.misto.vn.ua/ua/home/days/8890

Засуджений екс-суддя має сплатити 6,4 млн. грн.

 Прокуратура подала позов щодо компенсацій виплат військовим пенсіонерам, рішення по яких виносив тульчинський суддя

09.12.2015

http://judges.org.ua/dig8313.htm

http://www.pravda-kr.com.ua/najsvizhishe/4682-pravij-sektor-tri-godini-blokuvav-zalu-zasidan-apelyatsijnogo-sudu.html

«Правий сектор» три години блокував залу засідань Апеляційного суду (ФОТО, ВІДЕО)

Бійці «Правого сектору» заблокували залу Апеляційного суду області і вступили в сутичку із поліцією після того, як суд прийняв рішення не відпускати на поруки одного із сімох їхніх активістів вчора, 8 грудня. Також бійці перекрили своїми автомобілями дорогу до будівлі суду.

09.12.2015

http://judges.org.ua/dig8306.htm

http://www.expres.ua/main/2015/12/09/163568-posadu-suddi-100-tysyach-dolariv

За посаду судді - від 100 тисяч доларів. Колишній суддя розповів, як насправді функціонує судова система

Експерт “Реанімаційного пакета реформ” (РПР) Михайло Жернаков — колишній суддя Вінницького окружного адміністративного суду. У лютому цього року написав Президентові заяву на звільнення.

09.12.2015

http://judges.org.ua/dig8305.htm

http://ukrpohliad.org/news/bez-paketu-zakoniv-yaki-budut-uhvaleni-odnochasno-zi-zminamy-do-konstytutsiyi-sudova-reforma-ne-bude-efektyvna.html

Без пакету законів які будуть ухвалені одночасно зі змінами до Конституції, судова реформа не буде ефективна

 Так вважає група експертів “Реанімаційний пакет реформ”…

10.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120254-nepravosudnih_rishen_ne_isnue_kilka_cikavih_faktiv_pro_admin.html

Неправосудних рішень не існує! Кілька цікавих фактів про адміністративну спеціалізацію у ФРН

Про систему судоустрою в Німеччині, місце адміністративного права та процес побудови правової, соціальної держави, доступ до юридичної професії, вплив законодавства ЄС на правову систему країн-членів недавно говорили під час організованої Асоціацією правників України зустрічі із керівником проекту «Підтримка правничих та судових реформ у країнах Середньої Азії» Йоргом Пуделкою. Ми зупинилися на найбільш цікавих особливостях організації роботи суддів та процесу. Деякі з них, напевно, здивують українських правників.

10.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120356-vischiy_specsud_zrobiv_visnovok_schodo_zmenshennya_rozmiru_n.html

ВССУ зробив висновок щодо зменшення розміру неустойки

Суд може прийняти рішення про зменшення розміру неустойки відповідно до ч. 3 ст. 551 ЦК України, але лише за умови, що вона обчислена згідно з вимогами закону. До такого висновку дійшов Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ по справі №6-21676 св 15 щодо стягнення неустойки.

10.12.2015

http://sud.ua/news/2015/12/10/84457-po-sobitiyam-vozle-syda-v-kirovograde-nachato-4-ygolovnikh-proizvodstva

По событиям возле суда в Кировограде начато 4 уголовных производства

8 декабря в Апелляционном суде начались слушания по изменению меры пресечения в отношении 7 лиц, подозреваемых в совершении разбойного нападения в областном центре, сообщает ГУНП в Кировоградской области. В тот же день представители одной из общественных организаций препятствовали деятельности судебных органов и совершали другие противоправные действия. По этим фактам начаты уголовные производства, в часности по ч. 4 ст. 296 «Хулиганство» та ч. 2 ст. 345 «Угроза или насилие в отношении работника правоохранительного органа» Уголовного кодекса Украины.

10.12.2015

http://sud.ua/news/2015/12/09/84406-prezidentskij-variant-konstitytsii-v-chasti-pravosydiya-nashel-podderzhky-v-komitete-vr-po-voprosam-pravovoj-politiki-i-pravosydiya

Президентский вариант Конституции в части правосудия нашел поддержку в Комитете ВР по вопросам правовой политики и правосудия

9 декабря 2015 года, в помещении Верховной Рады прошло заседание Комитета Верховной Рады по вопросам правовой политики и правосудия при участии восемнадцати его членов. Следует отметить, что заседание было назначено на 14.15 в помещении комитета, однако по непонятным причинам было перенесено на 12.00 в конференц-зал на ул. Грушевского 5. Подробнее с дневным порядком заседания Комитета можно ознакомиться здесь.

10.12.2015

http://judges.org.ua/dig8333.htm

http://7d.rv.ua/iplus/2015-12-10/oleg-polyuhovych-pro-sudy-pogano-kazhut-ti-hto-nikoly-tam-ne-buv

Олег Полюхович: «Про суди погано кажуть ті, хто ніколи там не був»

 Судитися – справа невдячна і малоприємна, проте багатьом судитися доводиться. А як воно – судитися? Що з тих страшилок про суд, якими нас часто лякають великі чи дрібні політики й активісти, правда, а що правдою тільки здається? Про це ми говорили з головою Апеляційного суду Рівненської області Олегом Полюховичем напередодні професійного свята суддів.

10.12.2015

http://judges.org.ua/dig8334.htm

http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/226676/

Уперше в Миколаєві відбувся семінар із спеціалістами «Незалежного інституту судових експертиз»

 10  грудня 2015 року в Миколаєві в Господарському суді Миколаївської області відбувся семінар із спеціалістами Товариства з обмеженою відповідальністю «Незалежний інститут судових експертиз» (м. Київ), який на сьогодні є найбільшим недержавним судово-експертним інститутом України, визнаним на міжнародному рівні. Інститут  здійснює різноманітні експертизи та експертні дослідження (зокрема і рідкісні види їх, що мають безпрецедентний характер) в Україні, Європі та країнах СНД.

10.12.2015

http://judges.org.ua/dig8331.htm

http://zik.ua/news/2015/12/10/v_apelyatsiynomu_sudi_lvivskoi_oblasti_653022

В Апеляційному суді Львівської області відкриють вікно для прийому документів

 15 грудня у приміщенні Апеляційного суду Львівської області відкриють вікно для прийому документів, яке працюватиме з 9 ранку до 18 вечора (без обіду). Про це сьогодні, 10 грудня, під час прес-конференції щодо оцінки судів Львівської області повідомила керівник апарату Апеляційного суду Львівської області Любов Літенець, передає Львівський прес-клуб. Вона розповіла, що на прийом документів, в середньому, працівники витрачають до п’яти хвилин.

10.12.2015

http://judges.org.ua/dig8330.htm

http://dailylviv.com/news/sytuatsiyi-i-pryhody/na-lvivshchyni-tretyna-suddiv-bez-povnovazhen-spravy-ne-vedut-ale-zarplatu-otrymuyut-video-26054

На Львівщині третина суддів – без повноважень: справи не ведуть, але зарплату отримують (відео)

У Львівській області є 251 суддя. Але 52 з них не мають повноважень. Справи, які би вони мали розглядати, тепер покладені на їхніх колег, які прийняли присягу. А ось зарплату всі судді отримують однаково. Про це сьогодні, 10 грудня, під час прес-конференції на тему: «Оцінка судів Львівської області від користувачів їхніх послуг. Результати незалежного дослідження», яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомила заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Марія Коник.

10.12.2015

http://judges.org.ua/dig8328.htm

http://kievskiysud.od.ua/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/873-%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%86%D1%96%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D1%96-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%86%D1%96%D1%97-%D0%B7%D0%BC%D1%96%D0%BD-%D0%B4%D0%BE-%D0%BA%D0%BF%D0%BA-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8.html

АССУ отримала відповіді на пропозиції змін до КПК України

 В ході обговорення проблемних питань на засіданнях ГО «Асоціація слідчих суддів України» було виявлено найбільш актуальні проблеми, які негативно впливають на здійснення кримінального судочинства.
Пропозиції асоціації щодо спірних питань були направленні в суди всіх інстанцій, наукових закладів та державних установ з метою отримання висновків.

10.12.2015

http://judges.org.ua/dig8327.htm

http://kievskiysud.od.ua/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/877-%D1%8F%D0%BA%D1%96-%D1%83%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%83-%D1%94-%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%BC%D0%B8.html

Які умови договору є несправедливими?

 Які умови договору є несправедливими, в своєму рішенні від 2.12.2015 р. № 6-1341 цс15 роз’яснив Верховний суд України.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120421-v_luckomu_miskrayonnomu_sudi_volinskoi_oblasti_proveli_treni.html

В Луцькому міськрайонному суді провели тренінг для молоді

10 грудня 2015 року в Луцькому міськрайонному суді Волинської області відбувся тренінг «Цілі та завдання суду», в якому взяли участь 50 учнів, студентів, викладачів шкіл, ліцеїв, які спеціалізуються на вивченні правознавства з міста Луцьк та міста Ківерці Волинської області.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120420-nardep_pridumav_yak_unemozhliviti_zatyaguvannya_sudovogo_pro.html

Нардеп придумав як унеможливити затягування судового процесу

Особам, які беруть участь у цивільній або адміністративній справі, хочуть дозволити звертатися до голови суду із заявою про пришвидшення судового розгляду в разі його затягування. Відповідну пропозицію містить проект Закону від 08.12.2015 №3602 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права на судовий розгляд упродовж розумного строку", автором якого є народний депутат Володимир Парасюк.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120419-vgsu_utochniv_pitannya_vidnovlennya_apelyaciynoi_skargi.html

ВГСУ уточнив питання відновлення апеляційної скарги

Так як у судовій практиці з’явились питання щодо застосування Закону щодо правосуддя у зв’язку з проведення АТО, Вищий господарський суд вирішив уточнити, що робити у випадку отримання апеляційним господарським судом відновленої справи, у якій апеляційну скаргу відновити не вдалося.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120417-nezabarom_v_ukraini_startue_kvalifocinyuvannya_suddiv.html

Незабаром в Україні стартує кваліфоцінювання суддів

Рада суддів України погодила порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів, а також положення про порядок складання іспиту та методику його оцінювання під час проведення кваліфікаційного оцінювання суддів. Це означає, що вже незабаром Вища кваліфікаційна комісія суддів України зможе приступити до проведення кваліфікаційного оцінювання суддів.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120394-vsu_zrobiv_visnovok_schodo_skasuvannya_podatkovih_povidomlen.html

ВСУ зробив висновок щодо скасування податкових повідомлень-рішень

Наявність або відсутність окремих документів не може бути підставою для висновків про непроведення господарської операції, якщо з інших даних убачаються зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 22 вересня 2015 року №2а-2717/11/2670, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120385-konstituciyniy_sud_ukraini_publikue_grafik_roboti_na_tizhden.html

КСУ публікує графік роботи на тиждень

Конституційний Суд України оприлюднив проект порядку денного засідань і пленарних засідань Суду на 14 - 16 грудня 2015 року.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120237-obrannya_suddiv_bezstrokovo_e_konstituciynim_obovyazkom_parl.html

Під тиском «церемоніальності»

Обрання суддів безстроково є конституційним обов’язком парламенту як елемент його повноважень

Однією з проблем незалежності судової системи в Україні є наявність «політичного впливу» на неї, що особливо чітко проявляється під час процедури обрання суддів безстроково. Якою ж може бути роль парламенту в цьому процесі з огляду на базові положення Конституції та норми чинного законодавства? Це є правом Верховної Ради чи її обов’язком?

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120372-slidchiy_scho_viv_spravu_carevich_zayaviv_pro_politichnu_mot.html

Слідчий, що вів справу Царевич, заявив про політичну мотивацію і піар прокуратури

Справа проти судді Печерського районного суду Києва Оксани Царевич є політично мотивованою, адже давала політичні дивіденди керівництву прокуратури. Втім грамотна правова поведінка судді перетворила роботу правоохоронців на пародію.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120369-eksperti_proanalizuvali_sudovu_praktiku_schodo_masovih_prote.html

Експерти проаналізували судову практику щодо протестів. Порушення були зумовлені, передусім, зловживаннями суддями службовим становищем та маніпуляціями положень КПК

Аналізуючи судову практику щодо масових протестів за період осінь 2013 - зима 2014 експерти дійшли висновків, що складені слідчими та санкціоновані прокурорами з грубими юридичними помилками клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у більшості випадків судами сприймалися беззастережно.

11.12.2015

http://zib.com.ua/ua/120250-mehanizm_pereglyadu_verdiktiv_ne_pracyue_cherez_nedbalist_za.html

Скарга без результату. Механізм перегляду вердиктів не працює через недбалість заявників у дотриманні строків та викладенні аргументів

Законодавчі норми дозволяють переглядати судові вердикти за нововиявленими обставинами. Однак більшість подібних клопотань повертаються заявникам через порушення ними процесуальних строків та недбалість у викладенні аргументації. Також громадяни часто плутають механізми перегляду та оскарження.

11.12.2015

https://www.youtube.com/watch?v=ID9HfhLyLh8

Реформа у дії - Дніпровський суд м. Херсона

Відео.

11.12.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0051482

Вопрос охраны помещений судов до сих пор остается открытым, — А.Горяйнов, председатель Киевского апелляционного административного суда

В ноябре с.г. стало известно, что Государственная судебная администрация Украины обратилась к Премьер -министру Украины с просьбой принять безотлагательные меры для урегулирования ситуации с охраной судов и других органов и учреждений судебной системы. Это было связано с невыполнением вопреки требованиям статьи 117 Конституции Украины постановления Кабинета Министров Украины от 9 ноября 2015 года № 906 Министерством внутренних дел Украины, Национальной полицией и Национальной гвардией Украины.

11.12.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0051489

Пленум ВССУ не принял постановление о применении норм УК в делах о вынесении заведомо неправосудных решений

Сегодня состоялось заседание пленума Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел. Были приняты ряд обобщений, но при этом судьи не смогли принять во втором чтении постановление о применении норм законодательства в уголовных производствах относительно постановления судьями заведомо неправосудных решений. Об этом сообщает корреспондент «ЮП».

11.12.2015

http://rsu.court.gov.ua/rsu/227188/

Рада суддів України погодила Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів і Положення про порядок складання іспиту

Рада суддів України погодила Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів та Положення про порядок складання іспиту та методику його оцінювання під час проведення кваліфікаційного оцінювання судді. Таке рішення члени Ради суддів України прийняли сьогодні під час засідання, на яке були запрошені і члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Цікаве