Блог

11

жовтня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 6-12 жовтня (ЗМІ)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
06.10.2014
Луганський окружний адмінсуд не працюватиме до 15 жовтня
Луганський окружний адмінсуд продовжив дію простою у роботі до 15 жовтня у зв’язку із продовженням проведення АТО на території міста Луганська та Луганської області та значним пошкодженням приміщення суду в результаті бойових дій.
06.10.2014
Голова Господарського суду Одеської області В. Петров: «Справжнього судочинства не буде, доки ми озиратимемось і думатимемо: можна скасувати рішення органу влади чи ні»
Донедавна очільників значної частини господарських судів призначали згори, не цікавлячись думкою колективу. У Господарському суді Одеської області таким чином посаду зайняв не лише голова, а і його заступник. Одначе колектив миттєво змінив керівництво, щойно законодавець дав йому таку можливість. Про хід виборів, завдання на посаді та перспективи розвитку судової системи загалом ми поспілкувались із новим головою установи Володимиром Петровим.
06.10.2014
ВРЮ в кінці тунелю. Чи в змозі рішення з’їзду розблокувати роботу конституційного органу?
Призначення позачерговим ХІІ з’їздом суддів членів Вищої ради юстиції на якусь мить уселило надію, що орган, який повинен опікуватися кадрами Феміди, нарешті відновить свою роботу. А згодом виправдає своє існування і тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції, а володарі мантій отримають жадані переведення, призначення чи відставку. Спробуємо розібратися: коли ж ВРЮ відчинить свої двері та чи не примарними є сподівання на її швидку «реінкарнацію»?
06.10.2014
Суддя змусив прокурора розглянути заяву про злочини голови свого суду. Голову Кіровського райсуду звинувачують у вчиненні трьох злочинів
Суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Сергій Козак виніс постанову, якою зобов'язав прокурора Кіровського району м. Дніпропетровська внести в ЄРДР заяву про скоєння злочинів головою Кіровського районного суду м.Дніпропетровська Олександром Гончаровим.
06.10.2014
Изменчивость позиций ВСУ - угроза судебной системе
Полная деградация всей судебной системы еще раз проявила себя на практике, считает адвокат Ростислав Кравец (адвокат, старший партнер АК «Кравец и партнеры»), анализируя решения ВСУ.
В связи с принимаемыми судами Украины неодинаковыми решениями по одним и тем же нормам материального права, включая и Верховный Суд Украины, вопрос люстрации судебной системы становится не актуальным. Фактически, судебную систему нужно изменять коренным образом, а не пытаться из полусгнившей и разложившейся создавать работоспособную. Очередным подтверждением этому стало постановление Верховного Суда Украины, призванного как раз и навести порядок с правоприменением. Данным постановлением от 23 сентября 2014 года № 6-113гс14 ВСУ сделал абсолютно верный правовой вывод.
06.10.2014
Одеський сепаратист заявив, що вийшов на свободу через корупцію в судах
Засуджений за посягання на територіальну цілісність України лідер організації "Молодіжна єдність" Антон Давидченко заявив, що вийшов на свободу завдяки корупції в українських судах. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Росія 24".
06.10.2014
У Миколаєві суддя намагався прогнати журналістів з відкритого засідання
6 жовтня суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Юрій Крутій на судовому засіданні з розгляду справи про ДТП, винуватцем якого був начальник управління з надзвичайних ситуацій Миколаївської ОДА Петро Камінський, намагався разом з адвокатами обвинуваченого вигнати журналістів з кабінету, де проводилось засідання.
06.10.2014
Хто має говорити від імені судової влади
Якою реформу судів бачить президент і якими стануть суди через п’ять років? Чи реалізовуватимуть ці зміни нинішні лідери судової влади, навіщо довірили говорити про проблеми судової незалежності донецьким колегам і чому судді вважають, що в низькій довірі до них винні журналісти? Події останніх днів: завершення XII позачергового з'їзду суддів України, кілька круглих столів, присвячених проблемам судової влади, активні дії Ради суддів України, та й участь глави держави в суддівському форумі дають ґрунт для прогнозів, якими можуть бути зміни для судового устрою країни, що чекає на суддів, а головне — на громадян, які все ще сподіваються на краще, і чого, судячи з розвитку подій, слід побоюватися.
07.10.2014
Портнов виграв апеляцію у Генпрокуратури
7 жовтня 2014 Апеляційний адміністративний суд Києва залишив в силі рішення окружного суду Києва за позовом екс-першого заступника голови адміністрації президента України Андрія Портнова проти Генеральної прокуратури України, визнавши незаконність дій відомства. Про це  повідомив Андрій Портнов.
07.10.2014
Міжнародний кримінальний суд розглядає заяву України
Президент Асамблеї Міжнародного кримінального суду пані Посол з особливих доручень Тіна Інтельман підкреслила важливе значення, яке надається у Міжнародному кримінальному суді зверненню України із заявою про визнання юрисдикції. Про це було повідомлено під час зустрічі заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Антона Янчук з Тіною Інтельман. На зустрічі обговорювались перспективи співробітництва України та Міжнародного кримінального суду, а також актуальність набуття для України повноправного членства у Міжнародному кримінальному суді.
07.10.2014
Петренко просить бізнес припинити давати хабарі суддям
Міністр юстиції запропонував представникам бізнес-спільноти виступити із спільною заявою про припинення практики давання хабарів у судах. Цю думку Павло Петренко виразив під час зустрічі із представниками Європейської бізнес асоціації, Американської торгової палати та Конфедерації будівельників України.
07.10.2014
Депутати дозволили судити Януковича заочно
Стосовно підозрюваного (обвинуваченого), який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, якщо він перебуває поза межами України, здійснюватиметься за обов’язкової участі захисника спеціальне кримінальне провадження. Така можливість передбачена законопроектом №4448а «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини», який був прийнятий ВР за основу.
07.10.2014
Петренко обіцяє люструвати суддів з першого дня дії Закону
Процес люстрації чиновників піде з першого дня дії Закону «Про очищення влади». Найпершими під люстрацію підуть судді, які виносили незаконні рішення проти учасників Євромайдану. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко.
07.10.2014
Шестеро двох чекають. Відповідальність за розблокування роботи «очищеної» ВККС лягла на плечі трьох посадовців, з’їзду освітян і науковців
ХІІ форум володарів мантій призначив 6 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Одначе стати до роботи вони не можуть: цей постійно діючий орган уважається повноважним за умови призначення до його складу не менш ніж 8 членів. Хто ж і чому гальмує призначення ще 5 «кваліфікаційників»?
07.10.2014
Судді, яка звільнила екс – беркутівця, оголошено про підозру
Заступником Генерального прокурора України здійснено повідомлення про підозру судді Печерського районного суду м. Києва С. Волковій за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України - постановлення суддею завідомо неправосудної ухвали, що спричинило тяжкі наслідки.
07.10.2014
Близько 70% суддів, прокурорів і чиновників має бути замінено до 2020 року — стратегія президента
Стратегія реформ до 2020 року, анонсована Президентом України, передбачає, що доти повинні оновитися близько 70% складу суддів, прокурорів і чиновників. Виступаючи на з'їзді суддів 25 вересня, президент Петро Порошенко прямо не озвучив цю тезу перед суддями.
07.10.2014
ВССУ: Судья по делу Шепелевой превысил установленные законом полномочия
Согласно действующему Уголовно-процессуальному кодексу, бездействие следователя или прокурора обжалуются в порядке статьи 308 прокурору высшего уровня. Принятие следственным судьей решения о закрытии уголовного производства в связи с бездействием следствия является превышением установленных законом полномочий.
07.10.2014
Суддя Марина Антонюк заперечує звинувачення у хабарництві
В ефірі російського телеканалу Антон Давидченко, якого засудили на 5 років за сепаратизм, заявив, що йому вдалося  втекти  з України завдяки корумпованості українських судів. 
07.10.2014
У Києві пройде акція з метою підтримки суддів СТРІМ
У Києві біля Окружного адміністративного суду відбудеться мітинг представників Інформаційного Майдану “Привітання з Днем юриста” в рамках кампанії “Громадський нагляд за діяльністю суддів”, передає УНН. Як зазначають організатори, акція пройде з метою підтримки суддів і недопущенням тиску з боку влади на справедливе рішення суду Києва.
07.10.2014
Решение судьи Приморского района г. Одессы – и у вас нет половина квартиры!
В Приморском районном суде г. Одессы рассматривалось гражданское дело №1522/6680/12 судьей Никитиной С.Й по иску офицера Я*** по отношению к своей бывшей родственнице Т*** о: 
- признании недействительным договора инвестирования №33 09.07.2002 г.от жилого дома между Т*** и ЗАТ СПиКЦ «Одиссей» (СМУ-11) в части приобретения Т*** прав инвестора;
- переводе прав инвестора по договору №33 от 09.07.2002г., по инвестированию жилого дома в Приморском районе г.Одессе на офицера Я***;
- признании за Я*** права собственности на квартиру** дома №** в Приморском районе в г.Одессе.
08.10.2014
В украинские суды подано 50 исков о нарушении прав жителей Харькова
Полсотни исков от жителей Харькова поданы в суды Украины по факту столкновений во время сноса в центре города памятника Ленину. Об этом сообщил заместитель руководителя Координационного штаба Общественной палаты РФ оказанию помощи жителям Украины Георгий Федоров. Иски подавались при поддержке Общественной палаты. «В основном заявления от граждан Украины связаны с фактами избиения и незаконного задержания во время так называемых акций устрашения, которые прошли в Харькове в конце сентября, - пояснил Г.Федоров. - Мы и дальше будем защищать этих людей». Он подчеркнул, что, каким бы ни было решение украинских судов, Общественная палата будет обращаться в Европейский суд по правам человека.
08.10.2014
ЦВК хоче пропустити вибіркові рішення суддів через Генпрокуратуру
Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна оскаржуватиме у вищих інстанціях дії окремих представників Феміди, які всупереч вже ухваленим рішенням Центрвиборчкому поновлюють право деяких кандидатів балотуватися до парламенту.
Про це вона повідомила на прес-конференції в Укрінформі, передає кореспондент агентства.
08.10.2014
Суддю Вінницького міського суду "взяли" з хабаром. "Справедливість" оцінив у 5 тисяч баксів
Співробітники Генпрокуратури та Служби безпеки України 6 жовтня затримали 39-річного суддю Вінницького міського суду Анатолія Бар’яка за підозрою в отриманні неправомірної вигоди 45 тисяч гривень за винесення позитивного для позивача рішення по цивільній справі. Коли суддю вели по приміщенню суду, люди дякували СБУшникам за те, що ті не побоялися затримувати хабарника.
08.10.2014
Заочный суд или  с пустого в порожнее
“Без меня же меня и судили”, - сказали бы те, кто считался бы обвиняемым или подозреваемым согласно новому закону Украины о “заочном суде”. Только сначала судили заочно одних, а теперь судят других и никто так и не понял, что от перестановки слагаемых сумма не меняется…
09.10.2014
Портнов виграв черговий позов проти ГПУ
9 жовтня 2014 року Печерський районний суд м.Києва задовольнив черговий позов екс-першого заступника Адміністрації президента України Андрія Портнова до Генеральної прокуратури України про захист честі, гідності та ділової репутації. Про це повідомив сам Андрій Портнов відразу після судового засідання.
09.10.2014
Маркіян Галабала: судді, які судили майданівців, «палять справи» і тиснуть на ТСК
Порушення презумпції невинуватості, штампування рішень про тримання обвинувачених під вартою, ігнорування вимог адвокатів, нехтування фактами побиття активістів «беркутівцями»… Так діяли судді, розглядаючи справи учасників Євромайдану. Про це йдеться у  моніторингу суддівських вердиктів, який представила група громадського спостереження «Озон» та Українська правнича фундація. Діяльність таких суддів перевіряє Тимчасова спеціальна комісія. Там заявляють: розслідувати справи важко, бо документи «горять» і «випадково зникають із судів», а «служителі Феміди» не визнають своєї провини. Група громадського спостереження «Озон» та Українська правнича фундація провели моніторинг суддівських рішень щодо майданівців. Наприкінці 2013-го – на початку цього року спостерігачі організацій були свідками судових засідань, які тривали до 5-ої ранку, бачили скривавлених активістів, яких тримали за ґратами без надання медичної допомоги, і фіксували порушення прав людини. Результатами моніторингу став звіт про 82 судові засідання в 63 справах майданівців. У них спостерігачі виявили порушення презумпції невинуватості, права на справедливий суд і права на захист, говорить експерт Української правничої фундації Степан Берко. За його словами, найбільше порушень зафіксовано в Апеляційному суді Києва.
09.10.2014
Європейський Суд дозволив страйкувати пілотам. На черзі залізничники, лікарі, держслужбовці?
Працівники українських авіакомпаній отримали змогу публічно висловлювати обурення діями роботодавців та страйкувати. Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у справі «Тимошенко та інші проти України» став на захист авіаторів, в той час як вітчизняні служителі Феміди раніше вважали: авіація – не місце для захисту трудових прав. Навіть у зв’язку з тривалою заборгованістю по виплаті заробітної плати, неналежними умовами роботи тощо. 
10.10.2014
Світовий експерт в сфері Європейського Суду співпрацюватиме з УГСПЛ
Команда одного з найвідоміших в світі експерта в сфері Європейського Суду Філіпа Ліча разом з адвокатами Української Гельсінської спілки з прав людини працюватимуть над справами громадських активістів, які були в полоні сепаратистів у Слов’янську. Заяви щодо них вже подані до ЄСПЛ.
10.10.2014
Тест системи правосуддя: українська Феміда працює на російського клієнта
Ця судова помилка дорого коштуватиме державі, яка знаходиться у стані війни і потребує дешевих тест-систем для перевірки донорської крові. Ще дорожче вона може обійтися засудженому, який ризикує заплатити за неї власним життям. Те, що наша судова система далека від поняття юстиція (себто, справедливість), — давно ні для кого не секрет. Так само як і те, що при винесенні рішень чимало вітчизняних суддів часто-густо не керуються ані закономані логікою, ані елементарними нормами людської моралі.
10.10.2014
Процес люстрації займе 2- 3 роки
Глава міністерства юстиції України Павло Петренко прогнозує, що процес люстрації займе 2-3 роки. Про це він заявив в ході засідання Кабінету міністрів. "Протягом 2-3 років буде проведена повна перевірка всього державного апарату. Але основний принцип, який прописаний в законі, передбачає, що в першу чергу проходить перевірку центральні органи виконавчої влади, на другому етапі проходять перевірку обласні органи влади, а на останньому етапі проходять перевірку на рівні районів. Очищення повинно починатися з голови", - заявив Петренко.
10.10.2014
КСУ відкрив провадження
Конституційний суд України відкрив провадження щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 р. № 5029-VI. Про це повідомляється на сайті КСУ.
"Ухвалою колегії суддів КСУ відкрито конституційне провадження у справі; здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні суду", - йдеться в повідомленні.

Цікаве