Блог

11

липня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 6-12 липня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

06.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117327-v_komiteti_vr_z_pravosuddya_obgovoryat_zaprovadzhennya_media.html

В Комітеті ВР з правосуддя обговорять запровадження медіації

8 липня о 14.00 в Комітеті Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя відбудеться круглий стіл на тему: «Запровадження інституту медіації в Україні».

06.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117259-suddi_yaki_ne_dotrimuyutsya_pravil_donesennya_mozhut_ne_nadt.html

Коефіцієнт корисної бездіяльності. Судді, які не дотримуються «правил донесення», можуть не надто розраховувати на заступництво РСУ

Рада суддів не наважилася попросити Генеральну прокуратуру розслідувати факти втручання в діяльність в.о. голови Апеляційного суду м.Києва Антона Чернушенка з боку посадових осіб Адміністрації Президента. Члени РСУ переконані: повідомити правоохоронні органи про тиск мав би сам очільник установи. Однак експерти називають іншу причину відмови підтримати А.Чернушенка.

06.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117275-rada_suddiv_zatverdila_poryadok_vedennya_suddivskogo_dose.html

Рада суддів затвердила порядок ведення суддівського досьє

РСУ визначилася, яку інформацію та документи повинно містити суддівське досьє і хто його має наповнювати. Це передбачено рішенням Ради суддів України від 5 червня 2015 року №57, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

06.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117260-nova_redakciya_konstitucii_postavit_krapku_v_pitanni_suddivs.html

P.S. для правосуддя. У кар’єрних питаннях Феміди поставлять крапку. Якщо розбіжності, які полягають у деталях, не перетворять її на кому

Нарешті реформатори Основного Закону вийшли на фінішну пряму. Робоча група з питань правосуддя дісталася «Прикінцевих і перехідних положень» Конституції. Втім, як виявилося, процес втілення в життя реформи може зайняти більше часу, ніж передбачалося на початку. І все — через непорозуміння всередині експертного середовища.

06.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117272-opublikovano_visnovok_ks_schodo_nedotorkannosti_suddiv_ta_na.html

Опубліковано висновок КС щодо недоторканності суддів та нардепів.

Визначення порушення присяги судді як підстави для притягнення до юридичної відповідальності не узгоджується з позицією Венеціанської комісії. До такого висновку дійшов КСУ, оцінюючи законопроект про зміни до Конституції України щодо недоторканності суддів та нардепів. Текст висновку друкує "Закон і Бізнес".

06.07.2015

http://judges.org.ua/dig7326.htm

http://nsj.gov.ua/ua/news/rozpochato-rozrobku-distantsiynih-kursiv-z-praktiki-espl/

Розпочато розробку дистанційних курсів з практики ЄСПЛ

1-4 липня 2015 року відбувалася перша зустріч робочої групи з розробки дистанційних навчальних курсів щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини для суддів загальної та адміністративної спеціалізації. Захід організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Національною школою суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України в рамках реалізації проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”.

06.07.2015

http://ua.racurs.ua/875-vidpovidalnist-suddiv-ta-uchasnykiv-procesu

Відповідальність суддів та учасників процесу — економічний фактор і кримінальне покарання

Внаслідок регресного позову хтось із суддів втратить квартиру, але результат буде вже наступного дня, бо запрацює найпотужніший фактор саморегуляції справедливості судових рішень — економічний.

07.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117342-rsu_rozyasnyue_pitannya_perebuvannya_suddiv_na_adminposadah.html

РСУ роз'яснює питання перебування суддів на адмінпосадах. У суддів на місцевому рівні виникли непорозуміння

Адміністративні повноваження судді, якого в порядку нової редакції Закону про судоустрій було обрано на посаду голови або заступника голови суду місцевої юрисдикції, зокрема, припиняються одночасно з закінченням повноважень судді.

07.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117336-pracivniki_aparatu_doas_cherez_sud_dobivayutsya_pidvischenny.html

Працівники апарату через суд добиваються більшої зарплати

В червні сплинув строк для приведення постанови Кабміну про умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів у відповідність до нової редакції Закону про судоустрій в частині розмірів зарплати працівників апарату суду.

07.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117263-v_yakih_vipadkah_skarga_na_suddyu_zupinyatime_yogo_zvilnenny.html

В мантії не з власної волі. В яких випадках скарга на суддю зупинятиме його звільнення Продовжуючи розглядати питання щодо звільнення суддів у відставку та за власним бажанням, члени Вищої ради юстиції продемонстрували, як вирішуватимуть складні ситуації. Зокрема, щодо звільнення тих суддів, на яких подано скаргу або які перебувають на території, що не контролюється Україною.

07.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117334-deputati_vidmovlyayutsya_obrati_bezstrokovo_3-h_suddiv_prizv.html

Депутати відмовляються обрати безстроково 3-х суддів

Трьом суддям окружних адміністративних судів народні депутати хочуть відмовити в обранні на посади суддів безстроково. Причина - в рішеннях, які судді приймали проти учасників Євромайдану.

07.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117265-zizd_naukovciv_rozgubivsya_u_vibori_chleniv_vryu_i_vkks_cher.html

За двома з’їздами. Науковці розгубились у виборі членів ВРЮ і ВККС через бланкетність процедурних норм

Розгубленість освітян у питанні формування самоврядних суддівських органів проявилася під час проведення двох з’їздів. Спочатку вони намагалися визначитися зі своїм представником у дисциплінарній палаті ВККС, послуговуючись алфавітом, а згодом продемонстрували відсутність консолідації щодо кандидатури до складу ВРЮ.

07.07.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0048803

ВСУ открыл производство по делу киевского судьи относительно возможности обжалования заключения ВСК

23 июня с.г. Верховный Суд Украины открыл производство по обращению судьи Святошинского районного суда г. Киева Аллы Чалой на постановление Высшего административного суда Украины от 9 июня с.г. Об этом заявил представитель г-жи Чалой и двух других судей Святошинского райсуда Владимир Сиваченко. Своим постановлением ВАСУ отказал в удовлетворении иска судьи к Высшему совету юстиции, при участии третьего лица — Временной специальной комиссия по проверке судей судов общей юрисдикции (ВСК) о признании противоправным и отмене заключения. Так, 22 апреля с.г. Временной спецкомиссией, по результатам рассмотрения заявления заместителя Генерального прокурора Украины Олега Бачуна о нарушении судьей законодательства Украины во время принятия решения об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей участника массовых акций протеста, принято заключение о нарушении судьей присяги.

07.07.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0048807

Парламентарии доработали законопроект относительно негласных следственных действий в отношении работников суда и правоохранительных органов

Комитет по вопросам законодательного обеспечения правоохранительной деятельности рекомендует Верховному Совету принять во втором чтении и в целом проект Закона "О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно негласных следственных (розыскных) действий в отношении работников суда и правоохранительных органов)". Об этом сообщает пресс-служба парламента.

07.07.2015

http://ua.racurs.ua/news/53336-saakashvili-zaklykav-odesytiv-naglyanuty-za-suddeu-scho-vidpustyv-milicioneriv-habarnykiv-video

Саакашвілі закликав одеситів наглянути за суддею, що відпустив міліціонерів-хабарників (ВІДЕО)

Губернатор Одещини Михайло Саакашвілі заявив, що сьогодні одеський суддя відпустив під незначну заставу двох міліціонерів, затриманих безпосередньо під час отримання хабара.

07.07.2015

http://ua.racurs.ua/878-suddya-vidsudyv-u-sudu-140-tysyach-gryven

Суддя відсудив у суду 140 тисяч гривень

Незважаючи на те, що і злочинного режиму вже немає, і ВККСУ функціонує у новому «демократичному» складі, і ВРЮ приступила до роботи за новими принципами, віз і нині там…

07.07.2015

http://judges.org.ua/dig7331.htm

http://ura-inform.com/ru/politics/2015/07/07/cbu-budet-prodolzhat-trjasti-sudej

CБУ будет продолжать трясти судей

 Борьба с коррупцией в сфере правосудия является одной из главных задач Службы безопасности Украины. Об этом заявил журналистам заместитель начальника главного управления по борьбе с коррупцией СБУ Владимир Рыбачук.

07.07.2015

http://judges.org.ua/dig7337.htm

http://www.rbc.ua/ukr/news/otmeny-neprikosnovennosti-sudey-iski-srazu-1436268217.html

Після скасування недоторканності суддів позови одразу можна буде нести на Банкову, - правозахисник

Якщо зняти недоторканність з суддів, у нас остаточно завалиться судова система. Таку думку висловив відомий правозахисник Едуард Багіров. За його словами, за останні роки він переконався, що багато суддів, в тому числі, районних судів Києва, живуть досить скромно і навіть за власні гроші купують канцелярське приладдя для судів.

07.07.2015

http://judges.org.ua/dig7338.htm

http://ukr.obozrevatel.com/crime/07146-zatrimanomu-sinovi-suddi-chernushenko-priznachili-zastavu-v-6-mln-griven.htm

Затриманому синові судді Чернушенка призначили заставу в 6 млн гривень

Суд обрав Дмитру Чернушенку, сину голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка, запобіжний захід - взяття під варту з одночасним визначенням застави у розмірі 6 млн грн.

07.07.2015

http://www.pravda.com.ua/articles/2015/07/7/7073709/?attempt=1

Нова Вища рада юстиції – велика ложка дьогтю в бочці меду

Оновлена Вища рада юстиції, до якої призначено 18 з 20 членів, нарешті запрацювала. З двома кандидатами серед суддів ще повинні визначитися парламентарі та науковці. Але ця обставина не заважає робити висновки про те, чи є склад цього органу аполітичним і незалежним у прийнятті рішень щодо звільнення та призначення суддів, як того вимагає суспільство та закон.

07.07.2015

http://judges.org.ua/dig7349.htm

http://k-z.com.ua/sudebnye-khronyky/34600-zhurnalist-u-sudi-doviv-derzhpidpriemstvu-shcho-ne-mae-sprostovuvati-informatsiyu

Журналіст у суді довів держпідприємству, що не має спростовувати інформацію

Журналіст та редактор газети «Правдошукач», голова ревізійної комісії Незалежної медіа-профспілки України Юрій Шеляженко виграв справу в Апеляційному суді Києва. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ).

07.07.2015

http://judges.org.ua/dig7348.htm

https://gorod.dp.ua/dz/news.php?id=105781

Днепродзержинский судья напомнил: за невыполнение постановления о приостановке подорожания проезда грозит уголовная ответственность

В Заводском районном суде города Днепродзержинска должен был рассматриваться административный иск председателя ОО "Форум" Анны Торишней к исполкому Днепродзержинского горсовета про признание незаконным и отмену решения исполкома про установление новых тарифов на перевозку в общественном транспорте.

07.07.2015

http://judges.org.ua/dig7345.htm

http://ua1.com.ua/society/saakashvili-zaklikav-brati-suddiv-pid-gromadskiy-kontrol-5337.html

Саакашвілі закликав брати суддів під громадський контроль

Щоб судді не випускали заарештованих корупціонерів з-під арешту, Саакашвілі закликав громадян контролювати їхню діяльність і перевіряти, як ті живуть.

08.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117267-kopiyuvannya_inozemnih_standartiv_napisannya_sudovih_rishen_.html

Власним розумом. Копіювання іноземних правничих стандартів може призвести до неочікуваних наслідків

Хитросплетіння цитат із законодавчих актів у суддівських вердиктах викликає розгубленість в учасників процесу. Надмірна ж скупість у викладенні фактів розцінюється як немотивованість. Тож яким має бути ідеальне судове рішення?

08.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117262-vkks_slidkuvatime_za_tim_schob_pershe_priznachennya_do_regio.html

Пункт попереднього призначення. ВККС слідкуватиме за тим, щоб новобранці не перетворювали посаду в регіонах на трамплін до Києва

Вища кваліфікаційна комісія суддів почала призначати суддів на посади вперше за результатами травневого конкурсу. Перша четвірка резервістів, які склали кваліфіспит ще у 2011 році, отримала від «кваліфікаційників» рекомендації та застереження. Новачків попередили, що вони свідомо покидають столицю для здобуття досвіду. А тому клопотання про повернення «із заслання» сприйматимуться несхвально.

08.07.2015

http://judges.org.ua/dig7342.htm

http://espreso.tv/news/2015/07/08/deputaty_vymagayut_vid_genprokuratury_prytyagnuty_do_vidpovidalnosti_274_krymskykh_suddiv

Депутати вимагають від ГПУ притягнути до відповідальності 274 кримських суддів

Народні депутати від Радикальної партії і "Народного фронту" окупували приймальню в.о. Генпрокурора Володимира Гузира з вимогами притягнути до відповідальності 274 кримських суддів.

08.07.2015

http://judges.org.ua/dig7343.htm

http://censor.net.ua/news/343027/nujna_polnaya_pereattestatsiya_sudeyi_emets_o_reshenii_suda_po_delu_kommunista_gordienko

Нужна полная переаттестация судей, - Емец о решении суда по делу коммуниста Гордиенко

Решение суда о признании невиновным экс-секретаря счетной комиссии парламента Сергея Гордиенко при принятии диктаторских "законов 16 января" является лишним доказательством кризиса судебной системы Украины.

08.07.2015

http://judges.org.ua/dig7344.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1480255-d-sakvarelidze-zvinuvativ-suddyu-pecherskogo-sudu-u-nepravomirnomu-rishenni

Д.Сакварелідзе звинуватив суддю Печерського суду у неправомірному рішенні

Заступник Генерального прокурора Давід Сакварелідзе звинувачує суддю Печерського районного суду у неправомірному рішенні щодо можливості внесення застави розміром у 3 млн грн для підозрюваних у хабарі заступника керівника Київської обласної прокуратури Олександра Корнієця та заступника керівника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

08.07.2015

http://judges.org.ua/dig7346.htm

http://uapress.info/uk/news/show/85240

Суддя, що розгнівав Саакашвілі, володіє автівкою вартістю в дві річні зарплатні

Міхеіл Саакашвілі, голова Одеської обласної державної адміністрації, закликав подавати йому інформацію про корупціонованих суддів. Так, у судді Приморського районного суду – Олексія Каплі виявився у власності автомобіль вартістю в дві річні зарплатні.

08.07.2015

http://judges.org.ua/dig7351.htm

http://www.newsru.ua/ukraine/08jul2015/chernushenko_v_rozshuku.htmlstovuvati-informatsiyu

ГПУ оголосила в розшук екс-голову Апеляційного суду Києва

Генеральна прокуратура оголосила в розшук колишнього голову Апеляційного суду КиєваАнтона Чернушенка.

08.07.2015

http://judges.org.ua/dig7352.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1480512-a-parubiy-vimagaye-rozsliduvati-diyi-suddiv-yaki-vidpustili-pid-zastavu-v-shapakina

А.Парубій вимагає розслідувати дії суддів, які відпустили під заставу В.Шапакіна

Перший заступний голови Верховної ради Андрій Парубій направив звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо відсторонення від роботи суддів, які які ухвалили рішення відпустити під заставу заступника прокурора Київської області і чиновника Генпрокуратури. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

09.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117266-chi_gotova_ukraina_do_vikonannya_mizhnarodnih_zobovyazan_u_c.html

Гендерно-чутлива судова система

Сьогодні гендерна рівність — не далека мрія, а європейська дійсність. Країни — члени ЄС усіма силами намагаються подолати відмінності у зарплаті, зайнятості та посадах чоловіків і жінок. Підписавши угоду про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася забезпечити, зокрема, і гендерну рівність під час прийому на державну службу та в інших питаннях кар’єри. А чи все гаразд із цим питанням у судовій системі України?

09.07.2015

http://ua.racurs.ua/881-golova-rady-advokativ-kyieva-nemojlyvo-schob-derjava-vchynyala-tak-iz-suddyamy-ta-sudovou-systemou

Голова Ради адвокатів Києва: Неможливо, щоб держава вчиняла так із суддями та судовою системою 

Абсолютно незрозуміло, що таке неправосудне рішення або завідомо неправосудне рішення. Ясність не настане доти, доки законодавець чітко не визначить, за що настає кримінальна відповідальність судді

09.07.2015

http://judges.org.ua/dig7365.htm

http://zhitomir-online.com/2015/07/09/odesyty-znyaly-na-video-yak-suddya-bere-pachku-dolariv-khabarem-video.html

Одесити зняли на відео, як суддя бере пачку доларів хабарем (відео)

Люстраційна комісія Одещини зіштовхнулася з круговою порукою у місцевому суді та втечею чиновників від зустрічі з журналістами. В руки членів Люстраційної комісії Одеської області потрапило приголомшуюче відео. На ньому суддя Котовського міськрайсуду Фабіржевський бере хабар за вирішення питання.

09.07.2015

http://judges.org.ua/dig7370.htm

http://espreso.tv/news/2015/07/09/u_mvs_povidomyly__scho_zaymutsya_pokarannyam_suddiv__yaki_vypravdaly_melnyka

Геращенко домагатиметься звільнення суддів, які виправдали Мельника

Нардеп Антон Геращенко домагатиметься покарання суддів, які виправдали Мельника

Про це депутат написав у своєму Facebook, передає Еспресо.TV .

10.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117270-hto_naspravdi_zminiv_konstituciyniy_lad_u_derzhavi_bez_dozvo.html

Від узурпації до захисту. Хто насправді змінив конституційний лад у державі без дозволу Українського народу?

Перш ніж робити гучні заяви про те, що Конституційний Суд у 2010 р. узурпував владу та змінив конституційний лад, необхідно проаналізувати Основний Закон та умови, за яких до нього мають ухвалюватися зміни. А також те, як ця процедура реалізовувалася на практиці. Після цього можна буде зробити висновок як про рішення КС, так і про діяльність законодавця.

10.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117271-ekonomiya_subekta_gospodaryuvannya_na_nalezhnomu_zabezpechen.html

Не зі своєї вини. Економія суб’єкта господарювання на належному забезпеченні умов праці трактується судами на користь недолугого робітника

У переважній більшості випадків шкода, заподіяна працівником майну суб’єкта, компенсується частково або в повному обсязі. Проте є випадки, коли суд стає на сторону порушника й відмовляє роботодавцеві в позові.

10.07.2015

http://judges.org.ua/dig7361.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1481235-suddyu-apelyatsiynogo-sudu-a-chernushenka-na-2-misyatsi-vidstoronili-vid-posadi

Суддю Апеляційного суду А.Чернушенка на 2 місяці відсторонили від посади

Голову Апеляційного суду міста Києва Антона Чернушенка і ще двох суддів Одескої області згідно з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів відсторонили від посад на два місяці. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу комісії.

10.07.2015

http://judges.org.ua/dig7366.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/news/27120439.html

ГПУ просить у Верховного Суду дозволу на затримання 276 кримських суддів

Генеральна прокуратура направила до Верховного Суду України 276 подань про надання згоди на затримання кримських суддів, повідомляє прес-служба відомства. ГПУ розслідує кримінальне провадження щодо вчинення суддями судів Криму злочину, передбаченого частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

10.07.2015

http://judges.org.ua/dig7367.htm

http://www.gp.gov.ua/ua/reegions_news_detail.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=158914

Суд призначив до розгляду справу щодо судді Макарівського райсуду Київської області Сьогодні у Подільському районному суді м. Києва відбулося підготовче засідання у резонансному кримінальному провадженні за обвинуваченням судді Макарівського районного суду Київської області у вчиненні протиправних дій.

Цікаве