Блог

11

червня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 6-12 червня (офіційні джрела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

06.06.2016

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/u_vssu_vidbulasja_zustrich_z_ekspertami_radi_jevropi.html

У ВССУ відбулася зустріч з експертами Ради Європи

3 червня 2016 року у ВССУ відбулася робоча зустріч з експертами Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні». Учасники зустрічі обговорили питання створення інструментів для ефективної співпраці, надання експертної допомоги, можливості вивчення практики Європейського суду з прав людини та шляхи подолання проблем внутрішньо переміщених осіб.

06.06.2016

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddi_vssu_vzjali_uchast_u_forumi_z_pitan_intelektualnoji_vlasnosti.html

Судді ВССУ взяли участь у форумі з питань інтелектуальної власності

У роботі III форуму з питань інтелектуальної власності, який відбувся 2 червня 2016 року, взяли участь судді, представники органів державної влади України, юристи, адвокати, керівники громадських організацій, міжнародних асоціацій та інші. ВССУ представляли суддя, секретар судової палати у цивільних справах Олена Кафідова, суддя Ольга Ступак, помічник суддіІрина Шевченко та головний консультант відділу опрацювання правових позицій науково-експертного управління Наталія Кузьменко. Захід організовано тижневиком «Юридическая практика» за підтримки Державної служби інтелектуальної власності України. Фахові дискусії на форумі проводилися у форматі панельних сесій. Під час засідань учасники обговорили світові й вітчизняні тенденції розвитку права інтелектуальної власності, вплив підробок та контрафакту на економіку країни, концепцію реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності України. У ході трьох паралельних секцій присутні проаналізували найактуальніші питання авторського права та суміжних прав, патентного права і торгівельних марок, географічних позначень, комерційних найменувань, остання сесія була присвячена судовій практиці.

06.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1555

«Закон – не ідол, а інструмент, який покликаний служити справедливості»

3 червня 2016 року Вищу раду юстиції із ознайомчою екскурсією відвідали ліцеїсти Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, під час якої вони мали змогу поспілкуватися із членом Вищої ради юстиції Анатолієм Мірошниченком, який до призначення до складу ВРЮ обіймав посаду завідувача кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету університету. А. Мірошниченко висловив ліцеїстам кілька порад щодо здобуття ними юридичної освіти, наголосивши на тих навичках, якими повинен володіти справжній юрист. Серед цих навичок на першому місці, на його думку, вміння витлумачити і застосувати закон таким чином, щоб отриманий результат був і розумним, і справедливим. Адже «jus est ars boni et aequi», «право – наука добра і справедливості».

06.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1554

А.Лесько: вперше в законодавстві нашої країни передбачено можливість зайняття посади судді Верховного Суду України особами, які не мають стажу роботи суддею

3 червня 2016 року у Харкові відбувся круглий стіл «Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні: проблеми і перспективи». Метою заходу було обговорення актуальних питань дисциплінарної відповідальності суддів. Його організаторами виступили Асоціація правників України спільно із Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» за участю Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.У ході круглого столу учасники обговорили актуальні питання діяльності ВРЮ, а також питання звільнення суддів за порушення присяги, критерії вибору виду дисциплінарного стягнення ВККС, пропозиції АПУ щодо внесення змін до Регламентів ВРЮ та ВККСУ, перші результати реалізації Проекту АПУ «Ефективність дисциплінарних органів в системі судочинства».

06.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1553

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

6 червня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, Н.Волковицька, Т.Малашенкова, В.Беляневич, А.Олійник, М.Гусак. За результатами розгляду питань порядку денного секція дійшла таких висновків.

06.06.2016

http://www.vasu.gov.ua/123625/

Представники адміністративних судів відвідали Європейський суд з прав людини

Представники адміністративних судів України взяли участь у візиті української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка), який відбувся 1 – 2 червня 2016 року та здійснювався в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України. У ході візиту до Європейського суду з прав людини учасники української делегації ознайомилися із організацією його роботи, оглянули приміщення суду та провели зустрічі з його представниками.

06.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/7-suddiw-z-9-pidtwierdili-mozliwist-zdijsniuwati-prawosuddia/

7 суддів з 9 підтвердили можливість здійснювати правосуддя

6 червня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результати первинного кваліфікаційного оцінювання 9 суддів Київського апеляційного господарського суду. За підсумками оцінювання колегія Комісії у складі Анастасії Заріцької – голови колегії, Станіслава Щотки та Михайла Макарчука вирішила, що 7 суддів здатні здійснювати правосуддя у відповідному суді.

06.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-zustriwsia-z-diriektorom-z-praw-liudini-gienieralnogo-diriektoratu-z-praw-liudini-ta-wierchowienstwa-prawa-radi-ewropi-ta-spiecialnim-priedstawnikom-gienieralnogo-siekrietaria-radi-ewropi-w-ukraini/

Голова Комісії зустрівся з Директором з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи та Спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні

3 червня 2016 року Голова Комісії Сергій Козьяков та член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко зустрілися з Директором з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Джакомопулосом, Спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режісом Брія та новообраним Головою Офісу Ради Європи в Україні Мортеном Енбергом.

Сергій Козьяков поінформував європейських колег про основні процедури, що здійснюються Комісією з метою виконання її повноважень, та про виклики, що постануть перед Комісією у зв’язку із впровадженням чергової судової реформи. Під час зустрічі обговорювались, зокрема, питання реалізації законопроекту «Про судоустрій і статус суддів» та змін до Конституції України в частині правосуддя.

06.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia8/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

6 червня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто дисциплінарні питання.

06.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/shtchie-dwoe-suddiw-kiiwskogo-apieliacijnogo-administratiwnogo-sudu-projshli-pierwinnie-kwalifikacijnie-ociniuwannia-/

Ще двоє суддів Київського апеляційного адміністративного суду пройшли первинне кваліфікаційне оцінювання

6 червня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результати первинного кваліфікаційного оцінювання двох суддів Київського апеляційного адміністративного суду. За підсумками оцінювання колегія Комісії у складі Сергія Козьякова – голови колегії, Володимира Бутенка та Валентини Устименко вирішила, що двоє суддів здатні здійснювати правосуддя у відповідному суді.

07.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1558

Про розгляд Вищою радою юстиції запитів на публічну інформацію у травні 2016 року

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» Вища рада юстиції оприлюднює звіт про розгляд запитів на публічну інформацію, надісланих до ВРЮ протягом травня 2016 року. За даними відділу по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення особистого прийому громадян секретаріату Вищої ради юстиції, у травні 2016 року до Вищої ради юстиції надійшло 13 запитів на інформацію.

07.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/B9B507E667320980C2257FCB0053A975?OpenDocument&year=2016&month=06&

Представники Верховного Суду України взяли участь у навчальному візиті до Європейського суду з прав людини

1 й 2 червня 2016 року суддя Верховного Суду України Олександр Волков та начальник управління забезпечення діяльності керівництва Верховного Суду України Людмила Майстренко взяли участь у навчальному візиті до Європейського суду з прав людини. Метою візиту було вивчення роботи ЄСПЛ. Члени делегації ознайомилися з повноваженнями та діяльністю ЄСПЛ, особливостями практики застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Представники Верховного Суду відвідали відкрите судове засідання ЄСПЛ, на якому розглядалася справа «Морейра Ферейра проти Португалії» стосовно порушення права заявниці на справедливий суд за статтею 6 згаданої Конвенції.

07.06.2016

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/131420.html

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон щодо змін Конституції України у частині правосуддя

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон щодо змін Конституції України у частині правосуддя. Про це він повідомив у вівторок після вручення відзнак Верховної Ради України журналістам, які працюють у зоні АТО.

08.06.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2389/

Керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс отримала сертифікат Програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган (США)

8 червня 2016 року відбулася урочиста церемонія вручення сертифікатів 40 випускникам третього кола інноваційної навчальної Програми з питань судового адміністрування.  В урочистій церемонії взяли участь керівник Проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, Директор Програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган (США) Морін Коннер, заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та на Кіпрі Деніел Райан, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк. На завершення заходу випускникам вручили відповідні сертифікати.

08.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1563

Результати засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

7 червня 2016 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. У ньому взяли участь члени дисциплінарної секції: А.Лесько, О.Муравйов, І.Мамонтова, А.Мірошниченко, В.Нежура, П.Гречківський, А.Бойко. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи дисциплінарної секції залучено членів секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад О.Маловацького, Т.Малашенкову, А.Олійник, В.Беляневича, М.Гусака. У засіданні дисциплінарної секції взяв участь Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк.

08.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-zastosuwala-disciplinarnie-stiagniennia-do-troch-suddiw/

Комісія застосувала дисциплінарне стягнення до трьох суддів

7 червня 2016 року на засіданні дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішувались питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарних справ.

09.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1566

Генерального прокурора України Юрія Луценка введено до складу секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

9 червня 2016 року Генеральний прокурор України Юрій Луценко вперше взяв участь у засіданні Вищої ради юстиції. Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк привітав Ю.Луценка та вручив новопризначеному члену Ради Почесну відзнаку члена ВРЮ – колар. Рішенням ВРЮ члена Вищої ради юстиції Юрія Луценка було введено до складу секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад.

09.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1565

Вища рада юстиції внесе подання про звільнення 21 судді за загальними обставинами

Під час засідання 9 червня 2016 року Вища рада юстиції розглянула матеріали щодо внесення подань про звільнення суддів з посад за загальними обставинами. За результатами розгляду Вища рада юстиції вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення у зв’язку з поданням заяв про відставку суддів.

09.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1564

ВРЮ відкрила дисциплінарні справи стосовно 5 суддів на підставі матеріалів, переданих ТСК

9 червня 2016 року Вища рада юстиції продовжила розгляд питань про відкриття дисциплінарних справ чи відмову в їх відкритті за матеріалами, переданими Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

09.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1562

Завдання ВРЮ ми бачимо у формуванні в суддів розуміння, що вони підзвітні суспільству, - Голова ВРЮ І.Бенедисюк

Про це Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк сказав під час прес-конференції, присвяченої підсумкам року діяльності нового складу Ради, яка 9 червня 2015 року провела перше засідання у складі, сформованому відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд». За цей період ВРЮ та її секретаріатом розглянуто та опрацьовано близько 6000 звернень (в тому числі заяв та скарг) громадян, народних депутатів України, установ, організацій, що становить майже 68% загальної кількості звернень, які надійшли на адресу Ради (всього надійшло 8800 звернень). Залишились нерозглянутими близько 3500 звернень.

09.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/10-suddiam-likwidowanich-sudiw-chiersona-nadano-riekomiendacii-dlia-pieriewiediennia-biez-konkursu-do-inshogo-sudu/

10 суддям ліквідованих судів Херсона надано рекомендації для переведення без конкурсу до іншого суду

9 червня 2016 року на засіданні кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами розгляду матеріалів прийнято рішення надати рекомендації щодо переведення суддів до іншого суду того самого рівня без конкурсу. Йдеться про суддів з міста Херсона, які працювали у ліквідованих судах.

09.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/aktualni-pitannia-disciplinarnoi-widpowidalnosti-suddiw/

Актуальні питання дисциплінарної відповідальності суддів

3 червня 2016 року в Харкові відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню актуальних питань дисциплінарної відповідальності суддів. Захід проводила Асоціація юристів України спільно з проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» за підтримки Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. Модератором заходу був адвокат Максим Шевердін, який підкреслив значущість заходу у світлі проголосованих Верховною Радою України 2 червня 2016 року змін до Конституції України щодо реформи судочинства.

09.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/riezultati-pierwinnogo-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddiw-stanom-na-9-tchierwnia-2016-roku-infografika/

Результати первинного кваліфікаційного оцінювання суддів станом на 9 червня 2016 року. Інфографіка

Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершила оцінювання суддів апеляційних судів Київського регіону. Пропонуємо для ознайомлення результати оцінювання станом на 9 червня 2016 року.

09.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/CC1D0B7A629AE842C2257FCD00470DC7?OpenDocument&year=2016&month=06&

У Верховному Суді України відбулася зустріч із Представником Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зустрівся з новопризначеним Головою Офісу Ради Європи в Україні, Представником Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортеном Енбергом. Зустріч відбулася за ініціативи пана Мортена Енберга з метою знайомства та обговорення поточного стану співробітництва між Верховним Судом України й Радою Європи.

10.06.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2393/

Судді ВГСУ взяли участь у міжнародному "круглому столі" на тему: "Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах"

10 червня 2016 року у Верховному Суді України відбувся "круглий стіл" на тему: "Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах". Захід організований за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя", проекту ЄС та  РЄ "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні", Проекту РЄ "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" та Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Мета зустрічі – ознайомитися з міжнародними стандартами та практикою Європейського Суду з прав людини у питаннях захисту права на мирне володіння майном у контексті порушення цього права внаслідок дії особливих умов, з досвідом іноземних держав, які свого часу стикалися з подібними проблемами, а також пошук ефективних з точки зору практичної реалізації, корисних для судової практики механізмів захисту права власності.

10.06.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2397/

Суддя ВГСУ Галина Прокопанич взяла участь у роботі II UKRAINIAN ANTITRUST FORUM

10 червня 2016 року відбувся II UKRAINIAN ANTITRUST FORUM, традиційно організований редакцією газети “Юридична практика”, в роботі якого взяли участь народні депутати, судді, представники Антимонопольного комітету України, топ-менеджери підприємств, юрисконсульти та партнери провідних юридичних компаній. В ході заходу учасники обговорили концептуальні питання правозастосовчого аспекту конкурентної політики держави та ефективності Антимонопольного комітету України  в системі захисту конкуренції, актуальні тенденції галузевих ринків та роль судів у забезпеченні захисту конкуренції.

10.06.2016

http://www.vasu.gov.ua/123620/

ВАСУ просить Президента України застосувати право вето щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

Вищий адміністративний суд України звернувся до Президента України Петра Порошенка з проханням застосувати надане йому Конституцією України право вето щодо ухваленого 2 червня 2016 року Верховною Радою України Закону «Про судоустрій і статус суддів».

10.06.2016

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/zustrich_iz_suddjami_jevropejskogo_sudu_z_prav_ljudini.html

Зустріч із суддями Європейського суду з прав людини

Про належний захист прав людини на національному рівні, необхідність застосування практики Європейського суду з прав людини у рішеннях вітчизняних судів, стан і напрями розвитку судової реформи в Україні йшлося під час зустрічі суддів та працівників апарату ВССУ із суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською та суддею Європейського суду з прав людини від Республіки Вірменії Арменом Арутюняном.

10.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1578

Діяльність Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції буде офіційно припинено

Відповідно до положень Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» при Вищій раді юстиції було утворено Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів судів загальної юрисдикції для проведення спеціальної перевірки суддів як тимчасового посиленого заходу розгляду питань про притягнення суддів судів загальної юрисдикції до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв’язку з порушенням присяги з метою підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості.

10.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1573

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

Оприлюднено результати розляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 9 червня 2016 року.

10.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1571

Відкритість ВРЮ, перш за все в дисциплінарних процедурах, випереджає багато європейських країн, які вже цікавляться нашим досвідом, – О.Муравйов

Під час прес-конференції, присвяченої підсумкам року діяльності нового складу Вищої ради юстиції, заступник Голови ВРЮ О.Муравйов прозвітував про діяльність ВРЮ зі зв’язків з громадськістю, співпрацю з міжнародними проектами та громадськими організаціями. Зокрема, О.Муравйов наголосив учасникам брифінгу, що діяльність Вищої ради юстиції є максимально відкритою як для ЗМІ, так і для громадських активістів.

10.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1570

«Початок розгляду матеріалів щодо суддів показує, що не всі судді діяли всупереч закону», – Алла Лесько

Секретар дисциплінарної секції Вищої ради юстиції Алла Лесько під час прес-конференції, присвяченої підсумкам року діяльності нового складу ВРЮ, найперше поінформувала про діяльність дисциплінарної секції, зокрема з розгляду заяв, переданих Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, до яких нині прикута пильна увага громадськості та юридичної спільноти. Зокрема, Алла Лесько звернула увагу на те, що Тимчасова спеціальна комісія завершила передачу до Вищої ради юстиції заяв щодо 305 суддів, які не були розглянуті нею і не повернуті заявникам, 7 квітня 2016 року, при тому що фактично припинила свою діяльність ще 10 червня 2015 року, коли ухвалила  останні висновки.

10.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1569

Подальше оновлення судової системи без змін до Конституції неможливе, – Ігор Бенедисюк

Про це Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк зазначив під час прес-конференції для представників ЗМІ за підсумками року діяльності Вищої ради юстиції, що відбулася 9 червня. Відповідаючи на запитання представників ЗМІ стосовно оцінки нового Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Ігор Бенедисюк сказав, що загалом позитивно оцінює його прийняття.

10.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widstoronila-wid-posadi-dwoch-suddiw1/

Комісія відсторонила від посади двох суддів

10 червня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення про відсторонення та продовження строку відсторонення суддів від займаної посади. Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія відсторонила Вознюка Сергія Михайловича від посади судді та голови Бориспільського міськрайонного суду Київської області строком на два місяці. Комісія продовжила на місяць строк відсторонення Кренцеля Михайла Івановича від посади судді та голови Козівського районного суду Тернопільської області.

10.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widbuwsia-widkritij-forum-ruchu-tchiesno/

Відбувся відкритий форум Руху «ЧЕСНО»

9 червня 2016 року в Києві відбувся форум Руху «ЧЕСНО»: «Фільтруй суд: через очищення – до справедливого суду». Модератором заходу виступили Тарас Шевченко – директор Центру демократії та верховенства права й Ірина Соломко, журналіст, керівник комунікаційного напряму Реанімаційного пакету реформ.  

10.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/1939A3F5103FA2A8C2257FCE002A72B9?OpenDocument&year=2016&month=06&

У Верховному Суді України розпочав роботу міжнародний круглий стіл «Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах»

10 червня 2016 року у Верховному Суді України проходить міжнародний круглий стіл «Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах», участь у якому беруть Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та судді Верховного Суду України Людмила Охрімчук та Іван Шицький.

10.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/C15ADEAFE45A2ACFC2257FCE004E2267?OpenDocument&year=2016&month=06&

Доповідь Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка на міжнародному круглому столі «Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах»

10.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/7492F0B3929A6092C2257FCE00424AAF?OpenDocument&year=2016&month=06&

Відносини у сфері права власності є основою громадянського суспільства

У Верховному Суді України триває робота міжнародного круглого столу «Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах», у якому беруть участь Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та судді Верховного Суду України. Верховний Суд України виступив ініціатором обговорень на зазначену тему, оскільки вона є надважливою та безумовно актуальною у теперішній ситуації в Україні, а висновки, вироблені у ході професійних дискусій, є підґрунтям для подальших теоретичних та практичних напрацювань.

10.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/D003174E8398837CC2257FCE00522507?OpenDocument&year=2016&month=06&

До уваги користувачів сайту! Розміщено інформаційно-тематичний листок Європейського суду з прав людини щодо його рішень стосовно питань оподаткування

У розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства», у рубриці «Огляд прецедентного права Європейського суду з прав людини», розміщено інформаційно-тематичний листок Європейського суду з прав людини щодо його рішень стосовно питань оподаткування.

10.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/1635123FC594833BC2257FCE00516543?OpenDocument&year=2016&month=06&

Конституційний Суд України оприлюднив Рішення у справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень частини третьої, абзаців першого, другого, четвертого, шостого частини п'ятої статті 141 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та положень пункту 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення"

Конституційний Суд України оприлюднив на офіційному веб-сайті Рішення у справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень частини третьої, абзаців першого, другого, четвертого, шостого частини п'ятої статті 141 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та положень пункту 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення".

Цікаве