Блог

10

вересня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 5-11 вересня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

05.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123647/

Огляд ЗМІ. Суддя ВАСУ Микола Сорока: «Я не відчуваю себе захищеним, коли доводиться зважувати, чи не загрожуватиме безпеці майбутнє законне рішення»

Сьогодні сотні суддів подають у відставку. Володарі мантій пояснюють: лякає не переатестація, люстрація, звітування щодо доходів та майна. Головною причиною є дискредитація професії, постійний тиск на суд у вигляді публічних негативних висловлювань і звинувачень з боку політиків та високопосадовців, особливо при розгляді резонансних справ, а часом — і відчуття небезпеки. Суддя Вищого адміністративного суду Микола СОРОКА — один із тих, хто направив подання про відставку й чекає відповідного рішення. Про причини свого бажання піти з посади, про безпідставні звинувачення в ЗМІ, а також про розгляд резонансних справ він розповів у ексклюзивному інтерв’ю «ЗіБ».

05.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123648/

Огляд ЗМІ. Михайло Смокович: "Нам вдалося переконати Раду з питань судової реформи, що КАСУ не може бути уніфікований з ЦПК і ГПК". От перемены мест слагаемых сумма не меняется?

С какими проблемами столкнутся административные суды в процессе судебной реформы, почему нельзя унифицировать гражданский, хозяйственный и административный процессы, какие пробелы усматриваются в Законе «О судоустройстве и статусе судей» и возможно ли их устранить, а также о судьбе судей в разрезе законодательных изменений «Судебно-юридической газете» рассказал Михаил Смокович.

06.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/informacija_pro_vikonannja_vssu_zakonu_ukrajini_pro_dostup_do_publichnoji_informaciji_u_serpni_2016_.html

Інформація про виконання ВССУ Закону України «Про доступ до публічної інформації» у серпні 2016 року

У серпні 2016 року до ВССУ надійшло 9 210 запитів на публічну інформацію   (8 869 усних та 341 письмовий), що на 470 запитів, або 5,4% більше ніж в аналогічному періоді 2015 року (8 740 запитів).

06.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/z_nagodi_25ji_richnici_nezalezhnosti_ukrajini_pracivnikiv_vssu_vidznacheno_derzhavnimi_nagorodami.html

З нагоди 25-ї річниці незалежності України працівників ВССУ відзначено державними нагородами

Відповідно до Указу Президента України № 336/2016 від 19 серпня 2016 року «Про нагородження відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України» за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу працівників ВССУ було відзначено державними нагородами.

06.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1731

Відбулася зустріч Голови ВРЮ І.Бенедисюка із директором представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунером

5 вересня 2016 року відбулася зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка із директором представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунером, під час якої сторони обговорили основні зміни, на які очікує судова система України у результаті проведення судової реформи, зокрема і щодо створення Вищої ради правосуддя, удосконалення дисциплінарних процедур тощо, а також обмінялися думками з приводу ключових проблемних питань у діяльності вітчизняного правосуддя.

06.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1730

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

5 вересня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, Н.Волковицька, Т.Малашенкова, В.Беляневич, А.Олійник. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад залучено члена дисциплінарної секції Вищої ради юстиції О.Муравйова.

07.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widstoronila-wid-posadi-tchotiroch-suddiw-534534/

Комісія відсторонила від посади чотирьох суддів

7 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення про відсторонення та продовження строку відсторонення суддів від займаної посади.

07.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1728

Представники Вищої ради юстиції взяли участь у міжнародній конференції «Адміністративна юстиція в Україні: досягнення та перспективи»

6 вересня 2016 року відбулася міжнародна конференція на тему «Адміністративна юстиція в Україні: досягнення та перспективи».  У ході конференції учасники обговорили досягнення адміністративних судів за 11 років існування, особливості адміністративної юстиції, її місце в системі судоустрою України та перспективи подальшого розвитку у світлі змін, запроваджених новою редакцією Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що набуває чинності 30 вересня 2016 року.

07.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1727

Рада з питань судової реформи схвалила проект Закону «Про Вищу раду правосуддя»

6 вересня 2016 року відбулося засідання Ради з питань судової реформи, на якому прийнято рішення схвалити проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» і після технічного та редакційного доопрацювання направити його Главі держави для подальшого внесення на розгляд парламенту. Участь у засіданні взяли члени Вищої ради юстиції, що входять до складу Ради з питань судової реформи: Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк, члени ВРЮ Андрій Бойко та Вадим Беляневич. На початку засідання заступник Глави Адміністрації Президента, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов наголосив, що наразі судові реформатори працюють над створенням імплементаційного законодавства, необхідного для реалізації конституційних новацій у частині правосуддя, які набирають чинності 30 вересня цього року: розробкою проектів законів «Про Вищу раду правосуддя» і «Про Конституційний Суд України».

08.09.2016

http://court.gov.ua/292458/

Відбулося перше засідання дисциплінарної комісії Державної судової адміністрації України

 5 вересня 2016 року відбулося перше засідання дисциплінарної комісії Державної судової адміністрації України щодо державних службовців, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В" у Державній судовій адміністрації України, категорії "Б" — начальників територіальних управлінь Державної судової адміністрації України та їх заступників, керівників апаратів апеляційних судів та їх заступників.

08.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/zastupnik_golovi_vssu_stanislav_kravchenko_proviv_robochu_zustrich_z_ekspertami_norvezkoji_misiji_z_.html

Заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко провів робочу зустріч з експертами Норвезької місії з питань верховенства права в Україні

8 вересня 2016 року заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко зустрівся з головою проекту, радником з питань юстиції Посольства Королівства Норвегія в Україні Тоніє Мейнік та експертом місії, суддею Дагом Братолє. Станіслав Кравченко поінформував про ті законодавчі, зокрема й конституційні, зміни у сфері правосуддя, які наразі відбуваються в Україні.

08.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123649/


«Без адміністративної юстиції утвердження в Україні верховенства права неможливе» - позиція учасників міжнародної конференції

    6 вересня 2016 року Вищим адміністративним судом України спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація адміністративних суддів», Громадською організацією «Асоціація податкових радників», Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація адвокатів України» та платформою Taxlink проведено Міжнародну конференцію «Адміністративна юстиція в Україні: досягнення та перспективи».

08.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/priedstawniki-komisii-wziali-utchast-u-iekspiertnomu-obgoworienni-proiektu-zakonu-ukraini-pro-wishtchu-radu-prawosuddia/

Представники Комісії взяли участь у експертному обговоренні проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя»

7 вересня 2016 року Рада з питань судової реформи  та Проект Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» спільно провели експертне обговорення проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та презентацію Висновку Ради Європи щодо зазначеного законопроекту, розробленого провідними експертами Ради Європи Герхардом Райснером та Лорен Бахмайєр Вінтер.

08.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/wierchowna-rada-ukraini-zwilnila-blizko-500-suddiw/

Верховна Рада України звільнила близько 500 суддів

Сьогодні, 8 вересня, у Верховній Раді України було прийнято декілька постанов про звільнення суддів. Зокрема, звільнено 12 суддів з Донеччини за порушення присяги. Йдеться про суддів, стосовно яких 18 листопада 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила направити рекомендації на звільнення до Вищої ради юстиції. Нагадаємо, що 18 лютого 2016 року ВРЮ підтримала рекомендації Комісії та вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення згаданих суддів за порушення присяги. Також сьогодні ВРУ звільнила суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, за станом здоров'я та у зв’язку з досягненням 65-річного віку.

08.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1736

ВРЮ розглянула питання про внесення подання про звільнення суддів за загальними обставинами

8 вересня 2016 року відбулося засідання Вищої ради юстиції, на якому ВРЮ розглянула 92 заяви суддів про звільнення за загальними обставинами, а саме: у відставку – 85, за власним бажанням – 2, у зв’язку із досягненням шістдесяти п’яти років – 3, у зв’язку із закінченням строку, на який призначено, – 2.

09.09.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2581/

У ВГСУ проведено опитування громадян-учасників судового процесу
Протягом липня-серпня 2016 року у Вищому господарському суді України в рамках реалізації Системи оцінювання роботи суду (СОРС) проходило анонімне опитування громадян-учасників судового процесу щодо якості функціонування суду.

09.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1741

Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила 12 суддів за порушення присяги

Верховна Рада України 8 вересня 2016 року під час пленарного засідання розглянула подання Вищої ради юстиції та відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України постановила звільнити з посад у зв’язку з порушенням присяги судді суддів

Цікаве