Блог

03

листопада

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 31 жовтня - 4 листопада (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

31.10.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/83BDDE15A8F5826DC225805D0032D743?OpenDocument&year=2016&month=10&

Відбувся Пленум Верховного Суду України

31 жовтня 2016 року відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду України під головуванням Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка. Відповідно до порядку денного Пленум Верховного Суду України розглянув питання звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) окремих положень пунктів 8 і 11 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 2 липня 2015 року № 580-VІІІ «Про Національну поліцію» частині першій статті 8 та частині третій статті 22 Конституції України. Підставою для розгляду цього питання на Пленумі стала ухвала одного з апеляційних судів, який зупинив провадження у справі та звернувся до Верховного Суду України з приводу необхідності перевірити на відповідність Конституції України деяких положень Закону України «Про національну поліцію».

31.10.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/3FA8EC0BF653939BC225805D00465053?OpenDocument&year=2016&month=10&

У Верховному Суді України відбулася зустріч із Міністром юстиції Китайської Народної Республіки

Делегація Міністерства юстиції КНР на чолі із Міністром юстиції пані У Айін здійснила візит до України, метою якого стало зміцнення українсько-китайської співпраці у правовій сфері та обговорення питань надання взаємної допомоги у цивільних та кримінальних справах. Розпочинаючи зустріч, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк наголосив на тому, що двосторонні відносини між Україною та Китайською Народною Республікою носять характер стратегічного партнерства, відображають багаторічні традиції дружби та співробітництва.

31.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widnowliennia-prowadziennia-u-sprawi-iak-odin-z-nacionalnich-miechanizmiw-wikonannia-rishien-ewropiejskogo-sudu-z-praw-liudini/

Відновлення провадження у справі як один з національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини

Наприкінці минулого тижня представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України взяли участь у круглому столі: «Відновлення провадження у справі як один з національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини».

Учасники круглого столу, серед яких були судді, представники Вищої ради юстиції, Міністерства юстиції України, представники міжнародних громадських організацій, експерти Ради Європи, обговорили механізми виконання рішень ЄСПЛ шляхом відновлення провадження у справі.

31.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/tarasa-lukasha-priznatchieno-tchlienom-komisii-wid-golowi-dierzawnoi-sudowoi-administracii-ukraini/

Тараса Лукаша призначено членом Комісії від Голови Державної судової адміністрації України

Відповідно до наказу Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка від 28 жовтня 2016 року Лукаша Тараса Валерійовича призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

31.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/u-nowomu-wierchownomu-sudi-praciuwatimut-120-suddiw/

У новому Верховному Суді працюватимуть 120 суддів

Державна судова адміністрація України за погодженням з Вищою радою юстиції визначила, що чисельність штатних посад суддів касаційних судів Верховного Суду становитиме 120 одиниць.

Кількість посад суддів розподілена таким чином, що у кожному суді, а саме: Касаційному адміністративному суді, Касаційному господарському суді, Касаційному кримінальному суді та Касаційний цивільному суді, працюватиме по 30 суддів.

31.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/popri-zawiershiennia-strokiw-prijomu-do-komisii-prodowzuiut-nadchoditi-dokumienti-wid-gromadskich-organizacij/

Попри завершення строків прийому до Комісії продовжують надходити документи від громадських організацій

31 жовтня 2016 року відбулося засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на якому розглядалося питання про відповідність громадської організації вимогам до участі у зборах представників громадських об’єднань для створення Громадської ради доброчесності.

31.10.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-zatwierdzieno-formi-dieklaracij-rodinnich-zwiazkiw-ta-dobrotchiesnosti/

Комісією затверджено форми декларацій родинних зв’язків та доброчесності

31 жовтня 2016 року Комісією ухвалено рішення про затвердження форм декларацій родинних зв’язків судді та кандидата на посаду судді, форми декларації доброчесності судді та їх оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті.

31.10.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1858

ОГЛЯД ЗМІ. "Здійснення дисциплінарних проваджень щодо суддів буде розпочато лише після прийняття Закону України «Про Вищу раду правосуддя»

Історія має здатність повторюватись. Судова система та юридичний ринок ще, мабуть, не забули як постреволюційним законодавством роботу ключових органів судової системи було заблоковано (Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) не працювала дев’ять місяців, Вища рада юстиція — понад рік). Черговій етап судової реформи поставив під сумнів безперервність процесу дисциплінарної відповідальності суддів.

01.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/8DBCA08E6A04C0FDC225805E0036632C?OpenDocument&year=2016&month=11&

Інформація про виконання Верховним Судом України Закону України «Про доступ до публічної інформації» у жовтні 2016 року

За жовтень 2016 року до Верховного Суду України надійшло 43 письмові запити на інформацію (36 – від громадян України, 7 – від громадських організацій)

01.11.2016

http://www.vasu.gov.ua/123681/

Огляд ЗМІ. М. Смокович - про історію підготовки Постанови Пленуму стосовно практики застосування законодавства про доступ до публічної інформації

Михайло Смокович, заступник голови Вищого адміністративного суду України, на прохання «Доступу до правди» розповів історію прийняття постанови

Те, що Закон «Про доступ до публічної інформації» потребує додаткових роз’яснень для суддів у Вищому адміністративному суді України зрозуміли ще в 2013 році: аж надто нерівною була судова практика, надто по-різному судді тлумачили положення закону.

01.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2717/

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2016 року

У жовтні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 110 звернень і 2883 запити на інформацію,

01.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/w-komisii-sformowano-nowij-sklad-palat-ta-obrano-siekrietariw/

В Комісії сформовано новий склад палат та обрано секретарів

1 листопада 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалися питання про формування та персональний склад палат Комісії.

Так, сформовано та затверджено персональний склад двох палат. До кваліфікаційної палати увійшли: Сергій Козьяков, Станіслав Щотка, Андрій Василенко, Тетяна Весельська, Микола Мішин, Юрій Тітов, Тетяна Шилова. До палати з питань добору і публічної служби суддів увійшли: Микола Патрюк, Михайло Макарчук, Володимир Бутенко, Анастасія Заріцька, Павло Луцюк, Сергій Прилипко, Валентина Устименко.

02.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/80F0355756848DFAC225805F002F822E?OpenDocument&year=2016&month=11&

У Верховному Суді України відбувся брифінг

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та судді-спікери Верховного Суду України повідомили представникам засобів масової інформації про судові рішення Верховного Суду України у справах, що розглядалися Судовими палатами в адміністративних, господарських, кримінальних і цивільних справах упродовж жовтня 2016 року.

02.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/suddia-pidtwierdila-mozliwist-zdijsniuwati-prawosuddia/

Суддя підтвердила можливість здійснювати правосуддя

2 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результати первинного кваліфікаційного оцінювання судді, стосовно якої завершено проведення додаткової перевірки.

02.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1860

Представники ВРЮ взяли участь у семінарі щодо управління ефективністю роботи системи правосуддя

31 жовтня 2016 року у Державній судовій адміністрації України відбувся семінар з питань управління ефективністю роботи системи правосуддя, в якому від Вищої ради юстиції взяли участь Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк, член ВРЮ Тетяна Малашенкова, керівник секретаріату ВРЮ Сергій Пушкар та співробітники секретаріату ВРЮ

02.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1859

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

 На особистому прийомі громадяни зазначали про порушення, на їхню думку, норм чинного законодавства України суддями Маньківського районного суду Черкаської області, Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ під час розгляду справ за участю заявників, зокрема вказували на упереджений судовий розгляд. При цьому громадяни скаржились на неналежну організацію роботи судів, тривалий розгляд справ у судах першої та касаційної інстанцій, а також порушували питання про стан розгляду раніше поданих до Вищої ради юстиції скарг (заяв) щодо поведінки суддів.

02.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1835

Керівники органів та установ системи правосуддя України звернулися зі спільним листом до Прем’єр-міністра України

Голови Верховного Суду України, Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України звернулися зі спільним листом до Прем’єр-міністра України аби спонукати Уряд вирішити проблему охорони судів.

03.11.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/informacija_pro_vikonannja_vssu_zakonu_ukrajini_pro_dostup_do_publichnoji_informaciji_u_zhovtni_2016.html

Інформація про виконання ВССУ Закону України «Про доступ до публічної інформації» у жовтні 2016 року

У жовтні 2016 року до ВССУ надійшло 9 373 запити на публічну інформацію (8 986 усних та 387 письмових), що на 2 041 запит (17,9 %) менше, ніж в аналогічному періоді 2015 року (11 414 запити). На зменшення кількості запитів вплинуло відчутне збільшення тривалості телефонних розмов із запитувачами за телефоном довідкової служби ВССУ – у 1,7 разів (291 год. 31 хв. – жовтень 2015 року, 484 год. 22 хв. – жовтень 2016 року).

03.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2729/

Представники Вищого господарського суду України взяли участь у Х щорічному форумі з корпоративного права

28.10.2016 відбувся Х ювілейний щорічний форум з корпоративного права. Програма заходу складалася із чотирьох сесій, присвячених правовому регулюванню діяльності господарських товариств та судовій практиці з вирішення корпоративних спорів. Крім того, значну увагу було присвячено нещодавнім та перспективним змінам до законодавства, яке регулює відповідні правовідносини.

Учасниками форуму стали провідні юристи, науковці у сфері корпоративних правовідносин, представники господарських товариств, а також органів законодавчої, виконавчої та судової влади.

03.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-awtonomnoi-riespubliki-krim-trofimcowa-anatoliia-iwanowitcha1/

До уваги судді Автономної Республіки Крим Трофімцова Анатолія Івановича

Повідомляємо, що 15 листопада 2016 року о 10 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9, в залі засідань Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі – Комісія) відбудеться розгляд дисциплінарної справи стосовно судді Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Трофімцова Анатолія Івановича, що була відкрита 16 вересня 2016 року за заявою Вищої ради юстиції.

03.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-iasinuwatskogo-miskrajonnogo-sudu-donieckoi-oblasti-zarickoi-oksani-olieksiiwni/

До уваги судді Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області Заріцької Оксани Олексіївни

Повідомляємо, що 14 листопада 2016 року о 10 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9, у залі засідань Комісії відбудеться розгляд дисциплінарної справи, відкритої за зверненнями голови Вищої ради юстиції Бенедисюка І.М. стосовно судді Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області Заріцької Оксани Олексіївни.

03.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-gromadianina-grigoriana-nm-ta-suddi-gospodarskogo-sudu-awtonomnoi-riespubliki-krim-shkura-wadima-mikolajowitcha1/

До уваги громадянина Григоряна Н.М. та судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура Вадима Миколайовича

Повідомляємо, що 14 листопада 2016 року о 10 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9, в залі засідань відбудеться розгляд дисциплінарної справи, відкритої за зверненнями голови Вищої ради юстиції Бенедисюка І.М. та Григоряна Н.М., щодо притягнення судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура Вадима Миколайовича.

03.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/piatiero-suddiw-projshli-pierwinnie-kwalifikacijnie-ociniuwannia/

П’ятеро суддів пройшли первинне кваліфікаційне оцінювання

3 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результати первинного кваліфікаційного оцінювання восьми суддів апеляційних судів, стосовно яких завершено проведення додаткової перевірки даних суддівського досьє.

03.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1861

Верховна Рада України передала Вищій раді юстиції подання та матеріали щодо обрання суддів безстроково

 Цього тижня до Вищої ради юстиції надійшли подання та матеріали щодо обрання суддів безстроково, обрання на посади у вищі суди та інші матеріали, не розглянуті Верховною Радою України на час набуття чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (усього 868 подань стосовно 894 суддів)

03.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1829

Прийнято за основу проект Закону «Про Вищу раду правосуддя»

3 листопада 2016 року Верховна Рада України розглянула проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» (реєстраційний № 5180), поданий Президентом України та визначений ним як невідкладний, та альтернативний законопроект за № 5180-1.

Після тривалого обговорення за результатами голосування Верховна Рада України вирішила прийняти за основу проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» (реєстраційний № 5180), поданий Президентом України. За відповідне рішення проголосували 232 народні депутати

04.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-apieliacijnogo-sudu-mista-siewastopolia-mocnogo-mikoli-wolodimirowitcha2/

До уваги судді апеляційного суду міста Севастополя Моцного Миколи Володимировича

Відповідно до частини одинадцятої статті 95 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (у редакції від 12 лютого 2015 року № 192-VIII) Комісія запрошує суддю апеляційного суду міста Севастополя Моцного Миколу Володимировича для участі в засіданні, яке відбудеться 14 листопада 2016 року о 10.00 в приміщенні за адресою: місто Київ, вул. Механізаторів, 9.

04.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-kalininskogo-rajonnogo-sudu-mista-gorliwki-donieckoi-oblasti-egorowoi-olgi-wasiliwni3/

До уваги судді Калінінського районного суду міста Горлівки Донецької області Єгорової Ольги Василівни

Відповідно до частини одинадцятої статті 95 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (у редакції від 12 лютого 2015 року № 192-VIII) Комісія запрошує суддю Калінінського районного суду міста Горлівки Донецької області Єгорову Ольгу Василівну для участі в засіданні, яке відбудеться 14 листопада 2016 року о 10.00 в приміщенні за адресою: місто Київ, вул. Механізаторів, 9.

04.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-gospodarskogo-sudu-donieckoi-oblasti-miroshnitchienka-iaroslawa-stanislawowitcha1/

До уваги судді господарського суду Донецької області Мирошниченка Ярослава Станіславовича

Відповідно до частини одинадцятої статті 95 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (у редакції від 12 лютого 2015 року № 192-VIII) Комісія запрошує суддю господарського суду Донецької області Мирошниченка Ярослава Станіславовича для участі в засіданні, яке відбудеться 14 листопада 2016 року о 10.00 в приміщенні за адресою: місто Київ, вул. Механізаторів, 9.

04.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/02-listopada-2016-roku-komisieiu-uchwalieno-rishiennia-pro-zatwierdziennia-poloziennia-pro-prowiediennia-konkursu-na-zajniattia-wakantnoi-posadi-suddi/

Комісія затвердила Положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді

02 листопада 2016 року Комісією ухвалено рішення про затвердження Положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді.

04.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-zatwierdzieno-poloziennia-pro-poriadok-ta-mietodologiiu-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-pokazniki-widpowidnosti-kritieriiam-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-ta-zasobi-ich-wstanowliennia/

Комісією затверджено Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення

Відповідно до статей 83-88 та пункту 20 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) Вищою кваліфікаційною комісією суддів України проводиться кваліфікаційне з метою визначення здатності судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді та відповідності судді займаній посаді за визначеними законом критеріями.

Частиною п’ятою статті 83 Закону передбачено, що порядок та методологія кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення затверджуються Комісією.

04.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-zatwierdzieno-poriadok-prowiediennia-ispitu-ta-mietodiku-wstanowliennia-jogo-riezultatiw-u-procieduri-kwalifikacijnogo-ociniuwannia/

Комісією затверджено Порядок проведення іспиту та методику встановлення його результатів у процедурі кваліфікаційного оцінювання

Відповідно до статей 83-88 та пункту 20 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) Вищою кваліфікаційною комісією суддів України проводиться кваліфікаційне оцінювання з метою визначення здатності судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді та відповідності судді займаній посаді за визначеними законом критеріями.

04.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1863

Про розгляд Вищою радою юстиції запитів на публічну інформацію у жовтні 2016 року

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» Вища рада юстиції оприлюднює звіт про розгляд запитів на публічну інформацію, надісланих до ВРЮ протягом жовтня 2016 року.

За даними відділу по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення особистого прийому громадян секретаріату Вищої ради юстиції, у жовтні 2016 року до Вищої ради юстиції надійшло 17 запитів на інформацію.

Цікаве