Блог

04

квітня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 30 березня - 5 квітня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

30.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115395-vr_mozhe_zminiti_mehanizm_viznachennya_navantazhennya_na_sud.html

ВР може змінити механізм визначення навантаження на суддів

Збори суддів можуть отримати ширші повноваження стосовно права визначати навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді.

30.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115341-eksperti_z_es_radyat_ukraini_ne_vtrachati_zdorovogo_gluzdu_v.html

За обрієм реформи. Експерти з ЄС радять Україні не втрачати здорового глузду в гонитві за євростандартами

Якщо виходити зі слів експертів, Україна великими стрибками наближається до європейської спільноти. І свідченням тому, кажуть вони, є сучасна судова реформа, яка має втілити в життя передові принципи європейського права та змусити західних сусідів повірити в рішуче бажання вітчизняного правосуддя походити на Феміду Старого світу. Чи на уторований шлях ступила наша держава, яких помилок треба уникнути? Ці питання юристи-практики обговорили на ІІІ міжнародному судово-правовому форумі «Судова реформа в Україні».

30.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115339-chi_navazhitsya_rsu_na_nastupnomu_tizhni_viznachiti_datu_pro.html

Мовчання самоврядування. Чи наважиться РСУ на наступному тижні визначити дату проведення з’їзду та чи може Рада працювати, маючи «зайвих»  членів?

За кілька днів Рада суддів збереться «на вимогу» — аби реалізувати деякі приписи нової редакції закону «Про судоустрій і статус суддів», яка набирає чинності 28 березня. Проте в порядку денному засідання немає питання щодо скликання ХІІІ з’їзду суддів, на чому наполягають служителі Феміди. Очевидно, на зібранні не обговорюватимуть і подальшу долю самої ради, чисельність членів якої має зменшитися на 7. Так само в повітрі повисло й питання, що робити з незавершеними справами трьох «спеціалізованих» рад суддів, які ліквідовані.

30.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115334-zastupnik_sekretarya_pershoi_sudovoi_palati_vgs_o_evsikov_dl.html

Заступник секретаря першої судової палати ВГС О. Євсіков: "Для спрощення реструктуризації заборгованості необхідно дозволити укладання мирових угод на будь-якій стадії судового процесу"

Приводом для зустрічі з Олексієм Євсіковим став його виступ під час засідання пленуму Вищого господарського суду. Тоді заступник секретаря першої судової палати ВГС попередив колег про окремі методи тиску, які застосовує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. «ЗіБ» вирішив дізнатись, як судді реагують на такі випадки й чому фонд удається до таких кроків. Крім цього, ми обговорили проблеми банківської сфери, а також результати візиту представників місії Міжнародного валютного фонду, з якими голова та судді ВГС провели зустріч буквально за кілька годин до інтерв’ю.

30.03.2015

http://sud.ua/news/2015/03/30/74933-kak-sydej-privlekayut-k-otvetstvennosti-za-nepravosydnie-resheniya

Как судей привлекают к ответственности за неправосудные решения?

В последнее время набирает популярность тенденция открытия уголовных производств в отношении судей. Теперь им все чаще вменяется ст. 375 Уголовного кодекса, непосредственно связанная с выполнением их профессиональных обязанностей – вынесение заведомо неправосудного решения. Причем вменяется она не в связи с тем, что они вели судебные процессы в отношении известных политических деятелей (по крайней мере, официально), а в связи с решениями, которые касались обычных граждан, принимавших участие в Революции Достоинства – в основном активистов Автомайдана, лишенных права управлять транспортными средствами, или других участников массовых акций.

30.03.2015

http://sud.ua/newspaper/2015/03/30/74912-nepravosydnij-syd

Неправосудный суд

В последнее время набирает популярность тенденция открытия уголовных производств в отношении судей. И ранее были известны случаи, когда к представителям Фемиды применялись достаточно жесткие санкции за совершенные преступления, как правило, коррупционного характера. Но теперь им все чаще вменяется ст. 375 Уголовного кодекса, непосредственно связанная с выполнением их профессиональных обязанностей – вынесение заведомо неправосудного решения. Причем вменяется она не в связи с тем, что они вели судебные процессы в отношении известных политических деятелей (по крайней мере, официально), а в связи с решениями, которые касались обычных граждан, принимавших участие в Революции Достоинства – в основном активистов Автомайдана, лишенных права управлять транспортными средствами, или других участников массовых акций.

30.03.2015

http://yur-gazeta.com/dumka-eksperta/znachushchist-aktu-sudovoyi-vladi-potribno-pidnimati-na-odin-riven-iz-aktom-parlamentu.html

Значущість акту судової влади потрібно піднімати на один рівень із актом парламенту

Продовжуємо коментувати судову реформу. - Арсен Мілютін «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв та партнери в Україні, ЮБ» Адвокат, старший юрист.

30.03.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/03/30/7063112/

Мін'юст хоче покарати суддів, які саботують розгляд заборони КПУ

Міністерство юстиції продовжує юридичний супровід справи щодо заборони Комуністичної партії України та вимагає якнайшвидше призначити її розгляд. Про це у понеділок повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

30.03.2015

http://judges.org.ua/dig6701.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?golovoyu_vasu_pereobrali_nechitayla_v_okruzhnomu_adminsudi_golovoyu_stav_soratnik_kivalova&objectId=559987

Головою ВАСУ переобрали Нечитайла, в Окружному адмінсуді головою став соратник Ківалова

Олександр Нечитайло і надалі буде очолювати Вищий адміністративний суд України, а новообраним головою Окружного адміністративного суду Києва став Павло Вовк.

30.03.2015

http://judges.org.ua/dig6704.htm

http://v4asno.com/aktyvisty-pryjidut-v-cherkasy-zahyschaty-suddyu-scho-pishov-proty-systemy/

Активісти приїдуть в Черкаси захищати суддю, що пішов проти системи

31-го березня, о 10:30 активісти “Автомайдану” приїдуть до апеляційного суду Черкаської області вимагати звільнення голови суду Володимира Бабенка.

“Голова погрожував судді Сергію Бондаренку за винесення законного рішення наприкінці 2013р. (відмовився виселяти вчителя з гуртожитку за позовом фірташовського “Азоту”), чим, за словами голови суду Бабенка, “втіхаря зробив маленьку пакость, оголосив війну йому та всьому колективу”, – пишуть активісти на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук“.

30.03.2015

http://judges.org.ua/dig6705.htm

http://dt.ua/POLITICS/nechitaylo-pereobravsya-golovoyu-vasu-i-virishiv-iniciyuvati-stvorennya-verhovnogo-adminsudu-168303_.html

Нечитайло переобрався головою ВАСУ і вирішив ініціювати створення Верховного адмінсуду

Суди адміністративної юрисдикції повинні бути відокремлені від судів загальної юрисдикції, а Верховний Суд має бути позбавлений повноважень переглядати рішення адмінсудів нижчого рівня, вважає новий-старий голова ВАСУ.

30.03.2015

http://judges.org.ua/dig6706.htm

http://uainfo.org/blognews/520084-sudnyy-den-zvarichey-i-pecherskogo-suda.html

Судный день зваричей и печерского суда

Это новые патрульные машины можно разрисовать и выставить на всеобщее обозрение на Крещатике – чтобы прохожие видели, что Аваков работает, реформы в милиции – идут. А судей не выкрасишь в желто-голубое и не выставишь на Майдане. Хотя было бы зрелищно и символично, пишет Елена Трибушная в своем блоге на "Новом времени".

30.03.2015

http://judges.org.ua/dig6710.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/article/26928095.html

Генпрокурор підписав подання про зняття недоторканності з судді Оберемка

Генеральний прокурор України Віктор Шокін підписав подання про зняття недоторканності з судді Макарівського районного суду Київської області Владислава Оберемка, який погрожував вбивством співробітнику ДАІ. «Оберемко буде покараний. Я підписав подання про зняття недоторканності», – сказав Шокін під час брифінгу в Києві.

30.03.2015

http://judges.org.ua/dig6715.htm

http://vinnitsaok.com.ua/2015/03/30/198038

Вінницький апеляційний адміністративний суд уже - он-лайн

Вінницький апеляційний адміністративний суд  осучаснюється швидкими темпами, навіть із деяким випередженням. Ось-ось набудуть чинності законодавчі новації про скасування необхідності журналістам писати клопотання на проведення фото-відеозйомки в судах, а ВААС вже відкрив он-лайн трансляцію судових засідань на своєму сайті. Кожен бажаючий, у кого є доступ в мережу Інтернет, може в будь-який момент подивитися, що ж відбувається в суді.  Ці та інші новації голова суду Віталій Кузьмишин у п'ятницю, 27 березня, представив журналістам.

31.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115416-utrimannya_vryu_obhoditsya_v_23_mln_grn.html

Утримання ВРЮ обходиться в 23млн. грн.

Утримання Вищої ради юстиції, яка вже рік як не працює, обходиться країні в 23 млн грн на рік. Про це сьогодні на прес-конференції заявила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

31.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115314-golova_vas_o_nechitaylo_adminsudi_nezruchni_dlya_bagatoh_chi.html

Боротьба за юстицію. Олександр НЕЧИТАЙЛО: «Адмінсуди незручні для багатьох чиновників і навіть цілих державних інституцій, але вони й повинні такими бути»

На порозі 10-річчя з початку фактичної роботи адміністративних судів в Україні доводиться аргументувати необхідність їх існування. Втім, життя непередбачуване, а радше — циклічне, і все, вочевидь, розвивається по спіралі, щоб через певний проміжок часу знову повторитися. Тож голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло вирішив нагадати власну позицію щодо оптимальної моделі судової системи.

31.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115336-yak_dovgo_vss_zmozhe_pracyuvati_na_mezhi_mozhlivogo.html

Під тягарем вакансій. Як довго ВСС зможе працювати на межі можливого?

Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ нарешті пощастило зібратися в спокійній атмосфері. Судді обох палат мали змогу без тиску та закликів громадськості обговорити нагальні питання здійснення судочинства та підбити підсумки роботи за минулий рік.

31.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115399-suddi_vaas_pereobrali_svoim_golovoyu_kuzmishina.html

Судді ВААС переобрали своїм головою Кузьмишина

30 березня збори суддів обрали головою Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталія Кузьмишина, а його заступниками - Жанну Мельник-Томенко та Віктора Гонтарука.

31.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115340-hto_z_suddiv_otrimav_kredit_doviri_vid_vkks.html

Квиток на кар’єрну драбину, або Хто з «безстроковиків» отримав кредит довіри від ВККС?

Нагальною проблемою для судової системи залишається працевлаштування володарів мантій, які з примхи долі не можуть продовжувати кар’єру на малій батьківщині — в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також в Автономній Республіці Крим. Утім, прагнення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів якомога швидше перевести законників до більш безпечних районів інколи наражається на доволі наполегливе бажання останніх реалізувати свої амбіції.

31.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115398-sud_pidtrimav_advokativ_kieva_yakih_ne_pustili_na_zizd.html

Суд підтримав адвокатів Києва, яких не пустили на З’їзд

 Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив позов Ради адвокатів міста Києва, визнавши протиправними дії Національної асоціації адвокатів в особі Ради адвокатів України та дії РАУ в особі її голови щодо забезпечення скликання та проведення III З’їзду адвокатів України в частині не прийняття даних протоколу Конференції адвокатів м. Києва від 14.11.2014, на якій обрано делегатів на III З’їзд адвокатів України.

31.03.2015

http://www.pravda.com.ua/columns/2015/03/31/7063210/

Несудимі будете. Як змінити судову систему?

Судячи з інформації, яка постійно лунає у вітчизняних ЗМІ, головним бар'єром на шляху боротьби з корупцією стала судова система.

Здається, судова корупція незнищенна. Суди не піддаються люстрації й чинять їй ефективний опір. Суди вперто намагаються не засуджувати суддів за жодних обставин і за жодні злочини. Прокуратура, СБУ та МВС нібито й арештовують високопоставлених корупціонерів та злочинців – а суди їх відпускають на волю під будь-яким приводом. Отже, у громадській думці образ головного гальма зміни системи вже створено. Це, у першу чергу, наша "найгуманніша" судова гілка влади. Чи так це є насправді – важко сказати. Особливого бажання з боку президента, нардепів та урядовців змінити цю ситуацію – на жаль, також не помітно. Законів, які б кардинально вирішували проблему, навіть не зареєстровано. А вже ухвалені закони відчутного ефекту не приносять. Дмитро Сінченко, Всеукраїнська ініціатива "Рух Державотворців", для УП.

31.03.2015

http://yur-gazeta.com/publications/events/oleksandr-volkov-proti-ukrayini-monitoring-vikonannya-rishen.html

«Олександр Волков проти України»: моніторинг виконання рішень

Круглий стіл, присвячений питанням виконання рішень Європейського суду з прав людини, відбувся 25 березня. Зазначимо, що під час заходу було обговорено низку питань пов’язаних з реформуванням системи суддівської відповідальності. Зокрема йшлося про механізми Ради Європи стосовно нагляду за виконанням рішень ЄСПЛ державами – членами Ради Європи. Також учасники обговорили українські процедури виконання рішень Європейського суду з прав людини та сучасний стан виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України» та у групі справ «Салов проти України».

31.03.2015

http://yur-gazeta.com/publications/events/ukrayinska-lyustraciya-ochima-evropeyskih-suddiv-.html

Українська люстрація очима європейських суддів

24.03.2015 у стінах  Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ відбулась прес-конференція за участю представників делегації Європейської асоціації суддів з представниками ЗМІ. Участь у заході взяли віце-президент світової асоціації суддів, президент Європейської асоціації суддів Крістофер  Регнард, члени асоціації –  суддя Базельського апеляційного суду Швейцарії Штефан Гасса й суддя Талліннського адміністративного суду Мееліс Еерік.  З української сторони участь у заході взяла президент Асоціації суддів України, суддя ВССУ Олена Євтушенко. Так, за словами пані Євтушенко, європейські експерти відвідали Україну на запрошення  української Асоціації суддів з метою ознайомлення із ситуацією щодо реформування судової системи, проведення люстраційних процесів, збереження балансу неупередженості суддів та їхньої незалежності під час здійснення судочинства. «У зв’язку з тим, що в Україні склалася досить складна ситуація щодо роботи суду, щодо нових законів, які приймає Верховна Рада України, що під сумнів ставлять ефективний розгляд справ суддями, на запрошення Асоціації суддів України до нас приїхали члени Європейської асоціації суддів, щоб обговорити всі ці складні питання з українськими колегами», зазначила під час вступного слова суддя.

31.03.2015

http://judges.org.ua/dig6717.htm

http://adm.dp.court.gov.ua/sud0470/

Обрано голову Дніпропетровського окружного адміністративного суду

Відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015 року № 192-VІІІ) в приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду 30 березня 2015 року відбулися збори суддів, на яких проведено вибори голови суду. За підсумками  таємного голосування головою Дніпропетровського окружного адміністративного суду обрано Голобутовського Романа Зіновійовича.

31.03.2015

http://judges.org.ua/dig6721.htm

http://humanrights.org.ua/material/za_nepravosudni_rishennja_v_ukrajini_zvilnili_lishe_troh_suddiv

За неправосудні рішення в Україні звільнили лише трьох суддів

Притягнення трьох суддів Печерського суду до відповідальності за ухвалення неправосудних рішень - не перший випадок. Раніше п'ятеро суддів було визнано винними у цьому злочині, двоє з них засуджені до реального покарання, троє - звільнені з посад. Як повідомляє Центр політико-правових реформ, на запит представників Центру Державна судова адміністрація відмовилася надати інформацію про кількість розглянутих судами справ за цією статтею, посилаючись на відсутність таких даних. Проте у Єдиному державному реєстрі судових рішень присутні 8 справ за статтею 375 Кримінального кодексу України (ухвалення завідомо неправосудного судового рішення).

31.03.2015

http://judges.org.ua/dig6723.htm

http://vnews.agency/news/polnocennaya-sudebnaya-reforma-poka-nevozmozhna-eksperty

Полноценная судебная реформа пока невозможна, - эксперты

Закон «Об обеспечении права на справедливый суд», который дал начало судебной реформе, вступил в силу 28 марта. Удастся ли благодаря ему кардинально изменить ситуацию в украинском правосудии? Ответ на этот вопрос мы узнали у судей и экспертов. Главная проблема судебной системы сегодня заключается в несправедливости судебной системы и невозможности привлечь к ответственности судей, которые стали источником такой несправедливости. Хотя для этого было принято два соответствующих закона «О восстановлении доверия к судебной власти» и «Об очистке власти», исполнение которых не принесло ожидаемых результатов.

31.03.2015

http://judges.org.ua/dig6725.htm

https://ukr.media/politics/231602/

Петренко: КС може скасувати закон про люстрацію

Міністр юстиції України побоюється, що нинішній склад Конституційного суду України може прийняти багато неоднозначних рішень. Міністр юстиції України Павло Петренко побоюється, що нинішній склад Конституційного суду України, який в 2010 році сприяв конституційному  перевороту в країні, може прийняти багато неоднозначних рішень, в тому числі, скасувати закон про очищення влади.

31.03.2015

http://judges.org.ua/dig6726.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?sud_nad_kernesom__tse_test_dlya_ukrayinskoyi_sudovoyi_sistemi__gerashhenko&objectId=560222

Суд над Кернесом — це тест для української судової системи, — Геращенко

Судові процеси, які безпосередньо стосуються долі Геннадія Кернеса, будуть своєрідним тестом для судової системи України та окремих суддів. Таку думку на своїй сторінці у Facebook та в ефірі Телеканалу новин "24" висловив радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко.

01.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115429-suddyu_z_zhitomirschini_pidozryuyut_u_habari_na_1_tis_dolari.html

Суддю з Житомирщини підозрюють у хабарі на 1 тис. доларів

Суддя одного з районних судів Житомирської області підозрюється в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 1 000 доларів США за винесення рішення на користь позивача у цивільній справі про стягнення суми боргу.

01.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115428-vidteper_suddi_ta_pracivniki_aparatu_mozhut_zapisatis_na_pri.html

Судді можуть записатись на прийом до психолога у Школі суддів. Відкриття кабінету психолога у лютому погодила ВККС

У Національній школі суддів України з 1 квітня 2015 року починає роботу кабінет психолога.

01.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115325-aresht_ranishe_sudimogo_uchasnika_antimaydanu_mozhe_koshtuva.html

По інший бік барикад. Арешт раніше судимого учасника «антимайдану» може коштувати законнику посади

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції продовжила роботу після 5-місячної перерви й відразу нагадала, що рішуче виступає за звільнення законників, які розглядали справи учасників подій на майдані. Разом з тим під гарячу руку потрапив і суддя, який запевняє, що лояльно ставився до останніх. А ось представника «антимайдану» відправив за грати.

01.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115419-vkks_i_tsk_z_perevirki_suddiv_viroblyayut_spilni_pidhodi_do_.html

ВККС і ТСК працюють над дисциплінарною практикою

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції обговорили питання дисциплінарної практики, зокрема, вироблення спільного підходу до розгляду справ.

01.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115418-poroshenko_priviv_do_prisyagi_suddiv_kogo_same_-_nevidomo.html

Порошенко привів до присяги суддів. Кого саме – невідомо. Всі судді пройдуть кваліфікаційне оцінювання

31 березня 2015 року низка суддів, які у відповідності до вимог законодавства України пройшли спеціальну підготовку та склали кваліфікаційний іспит, присягнула українському народові в порядку, визначеному Законом «Про судоустрій та статус суддів».

01.04.2015

http://ukranews.com/news/164697.Genprokuratura-vozobnovila-rassledovanie-po-sude-Litvinovoy-prinyavshey-zavedomo-nepravosudnoe-reshenie-v-dele-Shepelevoy-dokument.uk

Генпрокуратура відновила розслідування щодо судді Литвинової, яка прийняла свідомо неправосудне рішення в справі Шепелевої (документ)

Після звернень громадських активістів Генеральна прокуратура України поновила кримінальне провадження у відношенні судді Печерського райсуду Ірини Литвинової, яка прийняла свідомо неправосудне рішення в справі про викрадення коштів вкладників "Родовід банку". Про це сказано у відповіді Генпрокуратури на звернення профільного комітету ВР й активіста "Автомайдану" Ярослава Гончара.

01.04.2015

http://judges.org.ua/dig6732.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?politolog_poyasniv_chomu_sud_vidkladaye_rozglyad_zaboroni_kompartiyi&objectId=560101

Політолог пояснив, чому суд відкладає розгляд заборони Компартії

Небажання Окружного адміністративного суду розглядати позив, який передбачає заборону діяльності Комуністичної партії в Україні свідчить про те, що у цьому питанні співпали і відсутність вагомих юридичних аргументів для заборони КПУ, і критична позиція Заходу із даного питання, і суто політтехнологічні інтереси. Таку думку сайту "24" висловив керівник центру прикладних і політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

01.04.2015

http://judges.org.ua/dig6733.htm

http://vikka.ua/news/10475-stolichnij-avtomajdan-navidavsya-do-oskandalenogo-golovi-sudu-video.htm

Столичний Автомайдан навідався до оскандаленого голови суду (ВІДЕО)

Тиран" проти "грубіяна". Двоє черкаських суддів ніяк не порозуміються між собою. Рядовий служитель Феміди звинувачує голову у тиску та безпідставні втручання в роботу. "Обвинувачений" теж на заяви не скупиться. І говорить про наклеп та шантаж. Під обласним апеляційним судом – непрохані візитери. Столичні автомайданівці та місцеві активісти. Прийшли, кажуть, по душу голови суду. Бо той, мовляв, пресує тутешнього працівника. А отже – народна люстрація по ньому плаче.

01.04.2015

http://judges.org.ua/dig6735.htm

http://newsradio.com.ua/2015_03_31/Bashlovka-adm-nsudi-ce-narosti-na-t-l-pravosuddja-3254/

Башловка: адмінсуди - це нарости на тілі правосуддя

В Україні найбільша кількість суддів у світі на душу населення. Про те, що необхідно змінити в судовій системі країни, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів адвокат Анатолій Башловка.

01.04.2015

http://judges.org.ua/dig6737.htm

http://akulamedia.com/sergii-alekseev-politichna-i-materialna-nezalezhnist-suddi-tse-garantija-zabezpechennja-spravedlivogo-pravosuddja

Сергій Алєксєєв: Політична і матеріальна незалежність судді – це гарантія забезпечення справедливого правосуддя

Політична і матеріальна незалежність судді – це гарантія забезпечення справедливого правосуддя. Про це заявив народний депутат-«ударівець», заступник голови комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв в ефірі телеканалу «Рада».

01.04.2015

http://judges.org.ua/dig6738.htm

http://i-vin.info/news/z-20-vinnytskykh-suddiv-tilky-3-stanut-dovichnykamy-10583

З 20 вінницьких суддів тільки 3 стануть «довічниками»

Минулого місяця відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Одним з питань порядку денного зібрання парламентарів було обрання українських служителів Феміди на суддівські посади безстроково. Відповідно до процедури Вища кваліфікаційна комісія суддів направила на розгляд комітету подання по 359 служителям Феміди, в тому числі і 20-ти вінницьким суддям. Однак народні депутати – члени комітету порахували непосильним навантаженням розглянути таку кількість документів і винайшли власний спосіб відбору суддів.

01.04.2015

http://judges.org.ua/dig6739.htm

http://newsonline24.com.ua/news/show/19199

Венеціанська комісія була проти скасування депутатської недоторканості в Україні ще у 2000 році

Висновок Венеціанської комісії щодо зняття депутатської недоторканості буде дійсно критичним. І не безпідставно. Але поки українська влада не воліє про це ані згадувати, ані чути. Обережно на таку можливість днями натякнула віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. Справа в тому, що експерти Ради Європи вже давали свій негативний висновок стосовно ідеї скасування депутатської недоторканості в Україні, і було це у далекому 2000 році. Тоді, нагадаю, питання зняття депутатської недоторканості планували винести на референдум ще при Президентові Леоніді Кучмі. Але сама ідея зняття недоторканості саме для українських парламентарів викликала не тільки шквал критики з боку експертів Ради Європи, а й ледве не коштувала Україні членства у ПАРЄ. Парламентська асамблея Ради Європи навіть ставила питання про виключення України зі свого складу.

02.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115471-petrenko_pidtrimav_proekt_schodo_nedotorkannosti_suddiv_ta_n.html

Петренко підтримав проект щодо недоторканості суддів та нардепів

Міністр юстиції Павло Петренко в Конституційному суді України виступив із підтримкою проекту закону щодо обмеження недоторканості депутатів Верховної Ради і суддів, розгляд якого сьогодні розпочали судді КСУ.

02.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115461-rsu_rozyasnyue_poryadok_obrannya_suddiv_na_adminposadi.html

РСУ роз’яснює порядок обрання суддів на адмінпосади

Рада суддів України прийняла рішення щодо нового порядку обрання суддів на адміністративні посади, передбаченого Законом про судоустрій в редакції Закону про забезпечення права на справедливий суд. Так, відповідно до нового порядку голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади строком на 2 роки, але не більше як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.

02.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115458-privivshi_do_prisyagi_suddiv_glava_derzhavi_legalizuvav_ukaz.html

Церемоніальні сутінки. Привівши до присяги «новобранців», глава держави легалізував укази свого попередника

Судова система нарешті дочекалася поповнення молодими кадрами. 31 березня, як повідомили на сайті Державної судової адміністрації, 282 судді нарешті склали присягу. Цієї урочистої події довелося чекати безпрецедентно довго — понад рік, а комусь і більше. Що ж завадило виконанню главою держави такої церемоніальної функції і чому сам захід виявився закритим для преси?

02.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115337-vkks_provela_ostanne_zasidannya_pered_podilom_na_palati.html

Останнє перед поділом.

Вища кваліфікаційна комісія суддів не оголосила догани жодному володарю мантії. Втім, щодо 9 законників, 6 з яких працюють у столичних храмах Феміди, були відкриті дисциплінарні справи. Такі результати засідання ВККС, яке відбулося 26 березня.

02.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115286-suddi_pidrahovuyut_u_skilki_derzhavi_obhodyatsya_kriminalni_.html

Дороге задоволення. Законники підраховують, у скільки державі обходяться кримінальні провадження

У першій частині узагальнення названі суб’єкти процесуальних витрат у кримінальному провадженні. Зазначені особи, чия участь у процесі є неоплачуваною. Вказано, що входить до переліку речей та цінностей, які підлягають зберіганню за рахунок держави.

02.04.2015

http://judges.org.ua/dig6749.htm

http://infoprostir.com.ua/archives/63151/%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B4%D1%8F-%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D1%80%D1%8E%D1%94%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F-%D0%B2-%D0%BE%D0%B4/

Житомирський суддя підозрюється в одержанні хабаря

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) судді одного з районних судів Житомирської області.

02.04.2015

http://judges.org.ua/dig6750.htm

http://humanrights.org.ua/material/dajte_garantiji_suddjam_jaki_gotovi_svidchiti_pro_tisk__suddja_sergij_bondarenko_visokoposadovcjam

Черкаський суддя просить гарантій для суддів, що свідчать про тиск

Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко закликав перших осіб держави надати гарантії суддям, які будуть свідчити проти втручань керівників судів у роботу суддів.  Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини з-під будівлі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, куди суддя Сергій Бондаренко прийшов свідчити у справі про переслідування євромайданівців. 

02.04.2015

http://judges.org.ua/dig6751.htm

http://www.ccu.gov.ua/uk/publish/article/269457

Конституційний Суд України розпочав у формі усного слухання розгляд справи за зверненням Верховної Ради України щодо недоторканності народних депутатів і суддів

02.04.2015

http://judges.org.ua/dig6755.htm

http://www.5.ua/polityka/Cherkaskyi-suddia-poskarzhyvsia-do-HPU-na-prymus-z-boku-svoho-kerivnytstva-ukhvaliuvaty-potribni-rishennia-75534.html?PageSpeed=noscript

Черкаський суддя поскаржився до ГПУ на примус з боку свого керівництва ухвалювати "потрібні рішення"

Кілька годин свідчить у Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури щодо своєї скарги суддя Черкаського обласного апеляційного суду. Сергій Бондаренко заявив про тиск з боку голови Апеляційного суду Черкаської області. Володимир Бабенко, зі слів судді, примушує служителів Феміди нижчого рангу ухвалювати "потрібні рішення". Бондаренко звернувся до Генпрокуратури з вимогою розібратися в таких діях свого керівництва. З приводу заяви  Бондаренка ГПУ відкрила кримінальне провадження. Нині суддя каже, що постійно отримує погрози, також невідомі спалили його автомобіль.

03.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115509-ruslan_kozlov_obraniy_golovoyu_pecherskogo_raysudu_kieva.html

Руслан Козлов обраний головою Печерського райсуду Києва

На зборах суддів Печерського районного суду міста Києва головою суду було обрано Руслана Козлова.

03.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115372-na_rivnenschini_vidzvituvali_pro_navchannya_pracivnikiv_apar.html

На Рівненщині відзвітували про навчання працівників апарату суду

Для забезпечення належної якості здійснення правосуддя на Рівненщині велику увагу приділяють навчанню працівників апарату. Секретарі та спеціалісти беруть участь у численних семінарах та тренінгах з питань застосування програмного забезпечення.

03.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115494-vkks_opracovue_pitannya_prikriplennya_suddiv_do_inshih_sudiv.html

ВККС опрацьовує питання прикріплення суддів до інших судів

Відтепер Вища кваліфікаційна комісія суддів України уповноважена вирішувати питання про прикріплення суддів до інших судів того ж рівня в іншій місцевості у разі якщо суд припиняє роботу у зв’язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції або іншими надзвичайними обставинами.

03.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115283-pitannya_doviri_do_vitchiznyanoi_femidi_lezhit_u_ploschini_v.html

Тиск по вертикалі. Питання довіри до вітчизняної Феміди лежить у площині відсторонення всіх політичних фігур від впливу на судову систему

Незалежність судової влади є не просто метою держави, а й однією з головних умов реалізації принципу верховенства права. Натомість, незважаючи на заяви влади, що закон «Про забезпечення права на справедливий суд» спрямований на реалізацію принципу незалежності судової системи, він фактично збільшує політичний вплив на вітчизняну Феміду.

03.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115482-v_ukraini_zbirayutsya_pokraschuvati_sudoviy_menedzhment.html

В Україні збираються покращувати судовий менеджмент

Протягом 2015-2016 років в Україні працюватиме проект, метою якого є покращення судового менеджменту в Україні та його наближення до європейських стандартів і найкращих практик європейських держав. Проект фінансуватиметься Європейським Союзом.

03.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115298-yaki_riziki_mistyat_metodi_ta_kriterii_regulyarnogo_ocinyuva.html

Плюси та мінуси атестаційної процедури. Які ризики містять методи та критерії регулярного оцінювання суддів?

Якщо процедура оцінки кваліфікаційного рівня загалом знайома вітчизняній Феміді, то регулярне оцінювання є абсолютно новим видом контролю, покликаним відображати поточну кваліфікацію судді. Проаналізуємо, як воно проводитиметься та які наслідки матиме для кожного судді.

03.04.2015

http://interfax.com.ua/news/political/258441.html

В ходе судебной реформы необходимо обеспечить гарантии независимости судей – мнение

В ходе судебной реформы необходимо обеспечить гарантии независимости судей и судебной системы как таковой, считает сопредседатель комитета Американской торговой палаты (АмТП) по вопросам правовой политики Сергей Верланов.

03.04.2015

http://ukranews.com/news/165092.Oppozitsiya-initsiiruet-otstavku-ministra-Petrenko-za-vmeshatelstvo-v-rabotu-sudebnoy-sistemi.uk

Опозиція ініціює відставку міністра Петренка за втручання в роботу судової системи

Політична партія "Опозиційний блок" ініціює відставку міністра Петренка за втручання в роботу судової системи. Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Опозиційного блоку Микола Скорик.

03.04.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/04/3/7063588/

Євросуд визначатиме, чи є підпис нардепа таємницею

Європейський суд з прав людини має вирішити, чи є підпис народного депутата є таємницею. З відповідним позовом у п’ятницю до Євросуду звернувся Інститут Медіа Права в інтересах кореспондентки "Української правди" Оксани Коваленко. Йдеться про підписані депутатами списки реєстрації "виїзного" засідання парламенту на Банковій 4 квітня 2013 року.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6766.htm

http://4vlada.com/rivne/42504

«Розбірки» голови і працівників Рівненського господарського суду із журналістами (ФОТО)

На фото грифонівець (після вказівки керівника апарату суду), відсторонює журналіста і запевняє, що не варто стукати у двері і таким чином псувати майно суду. За дверима в приймальні голови суду лежить мікрофон, попередньо залишений там, проте судді закрились і двері не відчиняють. На момент фото збори суддів вже закінчились. Всі фото з відео Валерія Мартинюка. Протягом 2014 року платникам податків голова Господарського суду Рівненської області обходився у 12 180 гривень щомісячно. І це лише посадовий оклад, тобто не враховуючи премій, надбавок та іншої матеріальної допомоги. Далі про те, як ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спробувала поглянути на вибори голови суду і стикнулась з перешкоджанням, закритістю і «уроками» від голови суду та міліції.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6765.htm

https://www.youtube.com/watch?v=PG0KDbVyhj8

Чи потрібно зняти недоторканність з суддів та депутатів?

Журналісти Громадського запитали у людей на вилицях міст (Дніпропетровськ, Запоріжжя, Полтава, Черкаси, Краматорськ) чи потрібно зняти недоторканність з суддів та депутатів?

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6752.htm

http://www.korupciya.com/?p=51858

Про любов українських суддів до екзотики. Численні об’єкти нерухомості, мільйони на банківських рахунках типові для наших служителів Феміди. Та остаточна відірваність суддівської касти від суспільства довершується відпочинком.

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», деякі судді так люблять теплі моря, що судові рішення примудряються ухвалювати буквально на пляжах. У середині лютого прокуратура та міліція провели обшук в окружному адміністративному суді Києва. Дев’ять годин слідчі вилучали документи та опитували служителів Феміди. «У нас кримінальне провадження за статтею 366 Кримінального Кодексу. Це підробка документів. Для того щоб встановити, є факт підробки чи нема, потрібно проводити почеркознавчу експертизу. Для почеркознавчої експертизи потрібні оригінали документів», – розповів слідчий прокуратури м. Києва Юрій Куташі. Підробкою документів слідчі вважають той факт, що деякі рішення судді виносили тоді, коли фізично перебували не в Україні.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6753.htm

http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=043189

Де взяв голова суду п'ять автомобілів і мільйони в банку?

«РВ» продовжує аналізувати декларації рівненських суддів, які вони змушені були оприлюднити відповідно до вимог закону про очищення влади. На черзі — Господарський суд області. Тут працює 14 суддів, які подали відносно скромні декларації. А от голова суду 41-річний Вадим Торчинюк виявився найбагатшим на Рівненщині — майже п'ять мільйонів на рахунках у банку, дев'ять автомобілів, сотні квадратних метрів нерухомості та гектари землі.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6756.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/article/26933466.html

Судді не можуть реформувати самі себе – представник Адміністрації президента України

Судді не приймають жодних рішень стосовно судової реформи» – суддя Жернаков . Гості «Вашої Свободи»: Костянтин Красовський, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації президента та секретар Ради з питань судової реформи при президентові України; Михайло Жернаков, суддя Вінницького окружного адміністративного суду, експерт «Реанімаційного пакету реформ».

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6758.htm

http://lenta.vn.ua/news/article/17768/%D0%92%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B4%D1%96%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D1%8F-%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96%D0%B9-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D1%96

Вплив на суддів не може мати місця в демократичній державі

Останнім часом під гаслами люстрації і реформування судової системи вплив на суд та суддів посилився, що стало приводом для звернень Ради суддів України та судів вищих інстанцій з відкритими листами до громадськості. Непоодинокі факти тиску на суддів і втручання в процесуальну діяльність судів все більше набувають системного та відвертого характеру, а безпідставні обвинувачення суддів стають нормою. Водночас, відповідно до Конституції України, незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України, а вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється. Де ж тоді є та червона лінія, перехід за яку буде означати порушення демократичних цінностей та правових засад, на яких базується здійснення судочинства? Адже ще у Загальній декларації прав людини 1948 року було проголошене право кожного на розгляд справи щодо його прав та обов'язків або кримінального обвинувачення стосовно нього незалежним і безстороннім судом, що згодом визначалось і в інших міжнародних договорах, до яких приєдналась Україна.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6759.htm

http://www.volynpost.com/news/49055-prokuratura-volyni-apelyuvatyme-proty-rishennia-suddi-antymajdanivcia

Прокуратура Волині апелюватиме проти рішення судді-«антимайданівця»

Суддя Луцького міськрайонного суду Віталій Ковтуненко відпустив волинянку, яка продала свою дитину, натомість прокуратура Волинської області подасть апеляцію на це рішення.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6761.htm

http://protokol.com.ua/ua/kerivniki_sudiv_ne_zminyuyutsya_shcho_posilyue_korporatizatsiyu_suddivskogo_korpusu/

Керівники судів не змінюються, що посилює корпоратизацію суддівського корпусу

30 жовтня 2015р. зборами суддів Вищого адміністративного суду України головою ВАСУ  таємним голосуванням знову обрано суддю Олександра Нечитайла. Підтримка Олександра Миколайовича цього разу більш ніж переконлива: з 72 суддів, які прийняли участь у голосуванні  69 суддів проголосували -  «За», двоє – «Проти», один бюлетень було  погашено.  Всього у ВАСу працює 83 судді і відповідно до ст. 20 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» кандидат на посаду Голови ВАСу повинен отримати не менше ніж 43 голоси. На минулих виборах голови ВАСУ у червні 2014 року суддя Нечитайло отримав  45 голосів, при цьому ці вибори неодноразово переносились з причин протидії громадських активістів.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6764.htm

http://vaas.gov.ua/

В Україні рівень довіри до Європейського суду на рівні довіри до національних судів! Чому так?!

Держава неповно забезпечує право громадян на «справедливий суд», оскільки часто судові рішення залишаються без виконання. Коли особа звертається до суду, вона розраховує на захист свого права - це випливає із суті та цілей правосуддя. Рішення, яке набрало законної сили, повинно виконуватись усіма, кого воно стосується. Хіба може бути інакше, якщо відповідні норми містить Основний Закон – Конституція України? Тому позивач, довівши свою правоту у суді, нерідко пройшовши і процедуру апеляційного оскарження, та отримавши рішення, яке набрало законної сили, вважає, що нарешті в його руках справедливість. Насправді ж ситуація із виконанням рішень в Україні катастрофічна.

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6763.htm

http://eramedia.com.ua/article/218032-z_devyati_tisyach_suddv_priblizno_tisyacha_uhvalyuvala_rshennya_/

З дев'яти тисяч суддів приблизно тисяча ухвалювала рішення в період Майдану і підлягають перевірці, - М.Галабала

Спікер - Маркіян Галабала, к.юр.н., заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів
Тема: «Хто заважає люстрації суддів. Чому не звільнено жодного судді». Спікер -  Олександр Банчук, експерт центру політико-правових реформ
Тема: «Президент підтримує скасування застави для корупціонерів, чи правомірно це. Можливо не заставу треба скасовувати, а відразу перевіряти, звідки взялися гроші на заставу»

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6762.htm

http://pro-vincia.com.ua/poltika/17516-vrus-mayora-melnichenka-v-cherkaskomu-apelyacynomu-sud.html

Вірус майора Мельниченка в Черкаському апеляційному суді

В Апеляційному суді Черкаської області – небачений досі скандал. Суддя Сергій Бондаренко звинувачує голову суду Володимира Бабенка, колишнього заступника голови Миколу Торопенка і керівника апарату Олену Стрілецьку в здійсненні тиску на себе аби в певних справах суддя ухвалював вигідні керівництву рішення. 

03.04.2015

http://judges.org.ua/dig6760.htm

http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=248065520

Депутати та судді мають нести відповідальність за кримінальні злочини на рівні з усіма, - Павло Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко у Конституційному суді України виступив із підтримкою проекту закону щодо обмеження недоторканості депутатів Верховної Ради і суддів загальних судів, розгляд якого сьогодні почали судді КСУ.

Цікаве