Блог

04

квітня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 30 березня - 5 квітня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

30.03.2015

http://court.gov.ua/163732/

Відбувся семінар у рамках TAIEX з питань судового адміністрування

За ініціативою ДСА України в рамках залучення інструмента допомоги Європейського Союзу для країн Східного партнерства TAIEX у м. Києві в готелі "Президент" відбувся семінар на тему: "Судове адміністрування: європейський досвід та практика".  Серед основних питань, що обговорювались на семінарі, були наступні: функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень та робота подібних реєстрів у європейських країнах; функціонування судової системи Німеччини з врахуванням навантаження на суддів; судова статистика та автоматизований розподіл справ. Також учасники семінару мали змогу отримати відповіді щодо питань справляння судового збору в країнах-членах ЄС, розподілу справ у суді з огляду на досвід Іспанії, взаємодії судів із засобами масової інформації, адміністрування в суді відповідно до європейських стандартів незалежності, ефективності та підзвітності, передбачених у 2014 році судово-правовою реформою Португалії.

30.03.2015

http://court.gov.ua/163625/

Важливі Рішення Ради суддів України

Детальніше ознайомитися з рішеннями Ради суддів України на офіційному веб-порталі "Судова влада України" на сторінці "Рада суддів України" у закладці "Рішення Ради". 

30.03.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1724/

У Харківському апеляційному господарському суді відбувся круглий стіл на тему: «Особливості розгляду справ про банкрутство»

27 березня 2015 року в новому сучасному приміщенні Харківського апеляційного господарського суду відбувся розширений круглий стіл на тему «Особливості розгляду справ про банкрутство». Захід відкрив голова Харківського апеляційного господарського суду Павло Тихий, який побажав його учасникам плідної праці. Під час круглого столу судді обмінялись думками щодо висвітлених питань, відмітили важливість проведення таких заходів для формування єдиної практики застосування законодавства про банкрутство.

30.03.2015

http://www.vru.gov.ua/news/831

Оприлюднено переліки кандидатів для призначення членами ВРЮ всеукраїнською конференцією працівників прокуратури

Відповідно до статті 62 Закону України «Про Вищу раду юстиції» секретаріат ВРЮ повідомляє, що 27 березня 2015 року завершився прийом документів від кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, та оприлюднює переліки кандидатів.

30.03.2015

http://www.vru.gov.ua/news/830

Переліки кандидатів для призначення членами ВРЮ з’їздом представників юридичних ВНЗ та наукових установ

Відповідно до статті 62 Закону України «Про Вищу раду юстиції» секретаріат ВРЮ повідомляє, що 28 березня 2015 року завершився прийом документів від кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, та оприлюднює переліки кандидатів.

30.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123396/

Представники ВАСУ зустрілися з експертами ЄС з планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні у сфері міграції

З 16 по 27 березня 2015 року відбувся четвертий візит до України експертів ЄС з питань планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні у сфері міграційної політики Пітера ван Крікена та Лорана Поте (який замінив експерта Даміано Бельтраме, що брав участь у попередніх візитах) з метою доопрацювання трьох проектів допомоги в рамках програми ЄС «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні».

30.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123391/

Луганський окружний адміністративний суд відновив свою роботу

27 березня 2015 року відновлено роботу Луганського окружного адміністративного суду. Відповідне Розпорядження Вищого адміністративного суду України видано на підставі подання Голови Державної судової адміністрації України від 24.03.2015 №8-5442/15 та листа Луганського окружного адмінсуду від 16.03.2015 №239/2015 щодо відновлення роботи суду за новою адресою у місті Сєвєродонецьк.

30.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123388/

Головою Вищого адміністративного суду України обраний Олександр Нечитайло

30 березня 2015 року збори суддів Вищого адміністративного суду України під час свого засідання обрали Головою суду Нечитайла Олександра Миколайовича. «За» відповідне рішення проголосувало 69 суддів, ВАСУ із 72-х присутніх на зборах, двоє суддів проголосували «проти», один бюлетень було погашено.

30.03.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-zatwierdila-piersonalnij-sklad-kwalifikacijnoi-ta-disciplinarnoi-palat/

Комісія затвердила персональний склад кваліфікаційної та дисциплінарної палат

30 березня 2015 року відбулось перше засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України після набрання чинності Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд». На засіданні затвердили персональний склад кваліфікаційної та дисциплінарної палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. До складу кваліфікаційної палати увійшло 5 членів Комісії: Голова палати Сергій Козьяков, Станіслав Щотка, Юрій Тітов, Тетяна Весельська та Микола Мішин. До складу дисциплінарної палати було обрано 4 члена Комісії: Голова палати Микола Патрюк, Михайло Макарчук, Анастасія Заріцька та Валентина Устименко.

30.03.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/5128FD8BC53C3AC0C2257E180049C7FE?OpenDocument&year=2015&month=03&

«Верховний Суд України має посідати чільне місце у процесі реформування судової системи в Україні», - Крістос Джакомопулос, спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи по Україні

«Верховний Суд України братиме найактивнішу участь у реформуванні судової системи, у запровадженні європейських стандартів судочинства», - наголосив суддя Верховного Суду України, секретар Судової палати у господарських справа Валентин Барбара під час зустрічі з міжнародними експертами з питань ефективності правосуддя, що відбулася у Верховному Суді України 30 березня 2015 року. У зустрічі також взяли участь судді Верховного Суду України Людмила Охрімчук, Микола Короткевич та Ігор Самсін.

30.03.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/76E6FFA249264763C2257E18004E8A26?OpenDocument&year=2015&month=03&

До уваги користувачів сайту: спільний висновок Венеціанської комісії і директорату з прав людини  Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і внесення змін до Закону України «Про Вищу раду юстиції» розміщено у розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства»

До уваги користувачів сайту: спільний висновок Венеціанської комісії і директорату з прав людини  Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи (ГД-І) щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і внесення змін до Закону України «Про Вищу раду юстиції» розміщено у розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства».

30.03.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54567

Проект Закону про внесення змін до статті 15 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення механізму визначення рівня навантаження на суддів відповідного суду

Романюк Р.С.

Яніцький В.П.

Законопроектом пропонується виключити частину 8 статті 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якою передбачений граничний обсяг навантаження щодо розгляду справ, на який зборами суддів воно може бути зменшено для тих суддів, що обіймають адміністративні посади.          Крім цього, проектом закону пропонується викласти останню частину статті 15 у більш чіткій редакції, якою передбачити, що особливості розподілу судових справ у випадках, визначених цією статтею та порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду визначаються Положенням про автоматизовану систему документообігу суду документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України. Адже в діючий редакції положення викладені таким чином, що у випадку буквального текстуального тлумачення їх змісту (ч.10-11 ст.15) складається враження, що Положенням про автоматизовану систему документообігу визначаються лише особливості розподілу судових справ у випадку, коли АСД не застосовується з підстав, визначених у частині десятій статті 15. Водночас, слід зважати на те, що стаття 15 також містить й інші випадки щодо особливостей яких під час розподілу судових справ існує необхідність в їх деталізації та конкретизації, у зв’язку з чим пропонується відповідна зміна.

Етап проходження: надано для ознайомлення (31.03.2015)

31.03.2015

http://court.gov.ua/165168/

Відбулася зустріч з міжнародними експертами Європейської комісії з питань ефективності правосуддя та Консультативної ради європейських судів

31 березня 2015 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася зустріч керівництва ДСА України з міжнародними експертами Європейської комісії з питань ефективності правосуддя та Консультативної ради європейських суддів. Візит експертів було організовано Проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні". На зустрічі було обговорено застосування інструментів Європейської комісії з питань ефективності правосуддя" (CEPEJ) та початок роботи нового Проекту. Метою цього Проекту, який працюватиме в Україні протягом 2015-2016 років та фінансуватиметься Європейським Союзом, є покращення судового менеджменту в Україні та його наближення до європейських стандартів і найкращих практик європейських держав.

31.03.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/pidstavoju_dlja_zamini_storoni_vikonavchogo_provadzhennja_u_porjadku_civilnogo_sudochinstva_maje_but.html

Підставою для заміни сторони виконавчого провадження  у порядку цивільного провадження має бути виконавчий лист, виданий судом на підставі судового рішення

Заявник на підставі ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 378 ЦПК України просив замінити стягувача у виконавчому провадженні, що було відкрите на виконання виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом.  Ухвалою районного суду в задоволенні заяви про заміну стягувача у виконавчому провадженні відмовлено. Ухвалою апеляційного суду ухвалу районного суду скасовано та постановлено нову, якою заяву про заміну стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання  напису задоволено. 18 березня 2015 року колегія суддів судової палати у цивільних справах ВССУ скасувала судові рішення.

31.03.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidbulas_zustrich_z_ekspertami_proektu_jes_pidtrimka_reform_u_sferi_justiciji_ukrajini.html

Відбулася зустріч з експертами проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції України»

30 березня 2015 року у Верховному Суді України відбулась зустріч з місією експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції України», яку представляли керівник експертів Проекту Віргіліюс Валанчюс, Голова Національної Судової Адміністрації Литви і експерт Проекту Реда Молієнье, міжнародний експерт Проекту Сальвія Кавальне і національний експерт Проекту Юлія Землицька. Під час заходу учасники мали можливість обговорити питання стосовно форми суддівського досьє, кваліфікаційних вимог до суддів, дисциплінарної відповідальності суддів, форми оцінювання суддів, врахування спеціалізації суддів і критеріїв їх оцінки.

31.03.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1722/

Заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук взяв участь у робочій зустрічі з експертами Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

30 березня 2015 року у приміщенні Верховного Суду України відбулася робоча зустріч з іноземними експертами Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" щодо оцінювання суддів та імплементації нового законодавства. Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова.

31.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123390/

Затверджено Порядок здійснення виймання кореспонденції зі скриньки у ВАСУ

Наказом Вищого адміністративного суду України від 26.03.2015 №47/а затверджено Порядок здійснення виймання кореспонденції зі скриньки у Вищому адміністративному суді України.

31.03.2015

http://www.vasu.gov.ua/123393/

Рубрику «Судова статистика» доповнено новими статистичними даними

Рубрику «Судова практика» на офіційному веб-сайті Вищого адміністративного суду України доповнено статистичними даними про основні показники здійснення адміністративного судочинства окружними, апеляційними адміністративними судами та Вищим адміністративним судом України

31.03.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-praciue-nad-impliemientacieiu-nowogo-zakonodawstwa-shtchodo-ociniuwannia-suddiw/

Комісія працює над імплементацією нового законодавства щодо оцінювання суддів

31 березня 2015 року у приміщенні Комісії було проведено перше організаційне засідання робочої групи щодо запровадження системи оцінювання суддів. Робочу групу було створено з метою розробки локальних нормативно-правових актів, які регулюватимуть проведення кваліфікаційного оцінювання суддів відповідно до положень Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд».

31.03.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/iekspierti-ewropiejskoi-komisii-z-pitan-iefiektiwnosti-prawosuddia-radi-ewropi-widwidali-komisiiu/

Експерти Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи відвідали Комісію

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков провів робочу зустріч з представниками Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи. В рамках заходу координатор Консультативної ради європейських суддів (CCJE) та секретар Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ) Арташес Мелікян ознайомив Голову Комісії з діяльністю CEPEJ. Також він повідомив про основний компонент «Посилення ефективності судової системи в Україні згідно з інструментами та методологією Європейської комісії з питань ефективності правосуддя» проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

31.03.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/rozpotchato-spiwpraciu-miz-wishtchoiu-kwalifikacijnoiu-komisieiu-suddiw-ukraini-ta-timtchasowoiu-spiecialnoiu-komisieiu-z-pieriewirki-suddiw-sudiw-zagalnoi-iurisdikcii/

Розпочато співпрацю між Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції

31 березня 2015 року відбулася зустріч членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, на якій обговорено питання дисциплінарної практики. Учасники зустрічі також обговорили питання розмежування порушення присяги і дисциплінарної відповідальності та строків притягнення суддів до відповідальності.

31.03.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/45AC884E07612672C2257E1900449DC0?OpenDocument&year=2015&month=03&

Змінено порядок перегляду судових рішень Верховним Судом України

Законом України від 12.02.2015 № 192-VIII «Про забезпечення права на справедливий суд» було внесено зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших законодавчих актів України, у зв’язку із чим змінився Порядок перегляду рішень  Верховним Судом України.

31.03.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54590

Проект Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо повноважень Верховного Суду приймати окремі ухвали

Шевченко О.Л.

Проектом пропонується доповнити КАС України новою статтею 244-3, в якій визначити, що виявивши під час перегляду справи допущення грубого порушення закону під час здійснення судочинства суддями судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій або при виконанні своїх управлінських функцій суб’єктами владних повноважень, Верховний Суд України може постановити окрему ухвалу і направити її відповідно до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи до вищестоящого суб’єкта владних повноважень для розгляду питання відповідальності винної особи, вжити заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли зазначеному порушенню закону.

Етап проходження: надано для ознайомлення (02.04.2015)

31.03.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54592

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо негласних слідчих (розшукових) стосовно працівників суду та правоохоронних органів)

Луценко Ю.В

Основні положення проекту Закону полягають у доповненні статті 247 КПК України другою частиною, яка дозволятиме розглядати клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування у випадку, якщо таке клопотання буде стосуватися судді, працівника суду або працівника правоохоронного органу та/або щодо приміщення суду або правоохоронного органу.

Зазначені зміни до статті 247 КПК України не порушують вимоги статті 8 Конвенції про захист прав людини, статей 8 та 9 КПК Украйни і спрямовані на більш ефективне виконання завдань кримінального провадження, встановлених статтею 2 КПК України. Зазначені зміни будуть відповідати вимогам статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з огляду на наступне:

1) захід, що пропонується, матиме конкретну підставу в національному законодавстві (частину другу статті 247 КПК України);

2) зазначена норма, що регламентуватиме розгляд клопотань щодо негласних слідчих (розшукових) дій щодо суддів, працівників суду та правоохоронних органів, характеризуватиметься належною якістю закону;

3) зазначена норма буде доступна відповідній особі, яка повинна бути здатна передбачити його наслідки для себе;

4) зазначена норма відповідатиме принципу верховенства права («Kotiy v. Ukraine», п.65; «Kurić та інші проти Словенії», п.241; «S. and Marper v. the UK», п.95; «Герцегафалві проти Австрії», п.88; «Полторацький проти України», п.153).

Отже, подібне втручання буде здійснюватися «згідно із законом» та переслідувати легітимну мету, буде необхідним у демократичному суспільстві для досягнення цієї мети, тобто відповідатиме усталеній прецедентній практиці Європейського суду з прав людини («Сілвер та інші проти Сполученого Королівства», п.84; «Кузнецов проти України», п.134; «Класс та інші проти Німеччини», п.54).

Головним є те, що в умовах сучасного державотворення створення умов для незалежного та неупередженого поставлення ухвал за результатом розгляду клопотань щодо негласних слідчих (розшукових) дій щодо суддів, прокурорів, працівників інших правоохоронних органів є нагальною потребою та засобом уникнення впливу корупційної складової на процес прийняття процесуальних рішень. Тому такі причини, що обумовлюють запровадження зазначених змін, є більш ніж «суттєвими і достатніми» («S. and Marper v. the UK», п.101).

З огляду на зазначене вище, таке втручання, передбачене проектом частини другої статті 247 КПК України, буде необхідним в демократичному суспільстві, адже воно відповідатиме вимогам нагальної суспільної необхідності та буде пропорційним переслідуваній законній меті.

Етап проходження: надано для ознайомлення (02.04.2015)

01.04.2015

http://court.gov.ua/164370/

31 березня 2015 року в приміщенні Адміністрації Президента України 282 судді урочисто присягнули Українському народові в порядку, визначеному статтею 56 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

01.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1736/

Юридична спільнота обговорила перші кроки нової судової реформи

За підтримки Американсько-української ділової ради (U.S.-Ukraine Business Council), яка представляє інтереси американських підприємств, що здійснюють свою діяльність на території України, 31 березня 2015 року відбувся круглий стіл "Судова реформа в Україні: перспективи для бізнесу". На обговорення під час проведення круглого столу було винесено такі теми: основні завдання судової реформи очима представників бізнесу, перспективи розвитку вітчизняного бізнесу в світлі нової судової реформи, дисциплінарна відповідальність суддів як механізм захисту інтересів бізнесу, роль господарських судів у майбутній судовій системі України, майбутні зміни процесуального характеру, європейський досвід реформування судової системи тощо.

01.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1723/

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2015 року

У березні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 50 звернень і 4432 запити на інформацію.

01.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/835

Представники ВРЮ і ТСК ознайомилися із польським досвідом люстрації

15-19 березня 2015 року представники ВРЮ та ТСК відвідали Польщу з метою ознайомлення українських фахівців з практичними аспектами та процедурами процесу люстрації. Візит відбувся за підтримки Проекту USAID  «Справедливе правосуддя» та Фундації «Відкритий Діалог». Під час відвідання польського Інституту національної пам’яті  члени делегації детально розглянули особливості процедури проведення люстрації у Польщі. Крім того, відвідали Територіальне відділення Інституту національної пам’яті в м. Лодзі, Національну школу державного управління, де обмінялися думками щодо методики проведення тренінгів для державних службовців, у тому числі й працівників люстраційних органів. Темою розмови у  Верховному суді Польщі було питання  судової практики у справах щодо люстрації, а у Конституційному суді Польщі – рішення Конституційного суду щодо законодавства у сфері люстрації. У Вищій раді адвокатів Польщі обговорили роль адвокатури у справах щодо люстрації та рішення ЄСПЛ у цій сфері. Крім того, під час візиту члени делегації дізналися багато нового про антикорупційну політику в Польщі, зокрема стосовно  декларування доходів і перевірки відповідних декларацій.

01.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/834

Огляд ЗМІ. ВРЮ має запрацювати до кінця квітня – Маркіян Галабала

Склад Вищої ради юстиції України повинен бути сформований до 28 квітня 2015 р. Про це заявив заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала, передає кореспондент РБК-Україна.

01.04.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/DDD649CC2401DF83C2257E1A002505E6?OpenDocument&year=2015&month=04&

ІНФОРМАЦІЯ про виконання Верховним Судом України Закону України «Про доступ до публічної інформації» у березні 2015 року

За березень 2015 року до Верховного Суду України надійшло 28 письмових запитів на інформацію.

02.04.2015

http://court.gov.ua/164962/

Суди та громадськість на шляху до співпраці

Судова влада України багато разів наголошувала на своїй відкритості та бажанні встановлення безпосереднього контакту з громадськістю, але це рідко викликало цікавість з боку суспільства та громадських організацій в ракурсі конструктивного спілкування. Одним із успіхів в налагодженні такого діалогу можна вважати візит на засідання Ради суддів України, що проходить сьогодні у приміщенні Державної судової адміністрації України, Голови Всеукраїнського громадського об'єднання "Українська Координаційна Рада" Андрія Хоми. 

02.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1732/

Головою Вищого господарського суду України обрали Богдана Львова

2 квітня 2015 року збори суддів Вищого господарського суду України таємним голосуванням обрали Головою ВГСУ Богдана Львова. За відповідне рішення проголосувало 69 суддів із 89 присутніх на зборах.

02.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1729/

Розділ «Публікацї в ЗМІ» доповнено новими матеріалами

Розділ "Публікації в ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю суддів ВГСУ щодо судового захисту іноземних інвесторів, специфіки розгляду спорів, що виникають з контрактних правовідносин, особливостей розгляду спорів про банкрутство, а також щодо новел Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд".

02.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/839

Висновок ТСК стосовно судді Бобринецького райсуду Кіровоградської області Бевза О.Ю.

На веб-сайті Вищої ради юстиції оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 24 березня 2015 року № 12/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заявах Цокалова О.С., голови громадської спілки «Українська спілка Автомайдан» Михайловського А.В., заступника прокурора Кіровоградської області Здоренка Є.В. про порушення суддею Бобринецького районного суду Кіровоградської області Бевзом Олегом Юрійовичем норм законодавства України під час здійснення правосуддя.

02.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/838

Висновок ТСК стосовно судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Прошуті І.Д.

На веб-сайті Вищої ради юстиції оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 24 березня 2015 року № 11/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заявах Сімонова М.Г. та заступника прокурора Харківської області Стратюка О.М. про порушення суддею Червонозаводського районного суду м. Харкова Прошутею Іриною Дмитрівною норм законодавства України під час здійснення правосуддя. 

02.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/837

Оприлюднено висновок ТСК стосовно судді Солом’янського райсуду міста Києва Макухи А.А.

На офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 24 березня 2015 року №9/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заяві громадянина Берко С.Т. та заяві заступника Генерального прокурора України Бачуна О.В. про порушення суддею Солом’янського районного суду міста Києва Макухою Андрієм Анатолійовичем норм законодавства України під час здійснення правосуддя.

02.04.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/F986CC9A181E8A21C2257E1B004A2884?OpenDocument&year=2015&month=04&

Важливо обрати ту модель європейського розвитку, яка найбільш придатна для українського суспільства, – депутат Європейського парламенту Кароль Карський

Україна давно обрала свій шлях до Європейського Союзу, хоча цей шлях у силу зрозумілих обставин не є простим, зауважив секретар Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Валентин Барбара під час зустрічі із Каролем Карським у Верховному Суді України. У цьому сенсі, наголосив суддя Верховного Суду України, співпраця із шанованими європейськими інституціями, можливість отримати кваліфіковані поради щодо, зокрема, реформування судової системи є надзвичайно важливими.

03.04.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/informacija_pro_vikonannja_vssu_zakonu_ukrajini_pro_dostup_do_publichnoji_informaciji_za_i_kvartal_2.html

Інформація про виконання ВССУ Закону України «Про доступ до публічної інформації» за І квартал 2015 року

У І кварталі 2015 року до ВССУ надійшло 32 878 запитів на публічну інформацію (32 010 усних та 868письмових), що на 7 122 запити, або 27,7 % більше ніж в аналогічному періоді 2014 року (25 756 запитів). Із 868 письмових запитів 756 (87,1 %) отримано від громадян, 110 (12,7 %) – від юридичних осіб та 2 (0,2 %) – від громадських організацій. Зокрема, електронною поштою – 792 (91,2 %), поштою – 56 (6,5 %), через приймальню громадян – 20 (2,3 %).

03.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1735/

Господарський суд Луганської області відновлює свою роботу

З 6 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновить роботу Господарський суд Луганської області. Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної організації", Указу Президента України від 12.11.2014 №868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Голови Державної судової адміністрації України від 27.03.2015 №8-5754/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Луганської області.

03.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1734/

Розділ «Судова практика» доповнено новим інформаційним листом

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 18.03.2015 № 01-06/360/15 "Щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини щодо справедливої сатисфакції у справі "Бочан проти України (№ 2)".

03.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1733/

Внесено зміни до переліку ЗМІ для розміщення оголошень про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №265-р внесено зміни до переліку друкованих засобів масової інформації загальнодержавної та місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2015 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме. Затверджений  перелік друкованих ЗМІ по областях.

03.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/840

Висновок ТСК стосовно судді Червонозаводського райсуду міста Харкова Чудовського Д.О.

На офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції оприлюднено висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 24 березня 2015 року №10/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заявах Сімонова М.Г., Маринчева Д.О. та заступника прокурора Харківської області Стратюка О.М. про порушення суддею Червонозаводського районного суду міста Харкова Чудовським Денисом Олеговичем норм законодавства України під час здійснення правосуддя.

03.04.2015

http://www.vasu.gov.ua/123398/

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло пройшов люстраційну перевірку

Проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», щодо Голови ВАСУ О. Нечитайла завершено 1 квітня ц.р., про що підготовлено відповідну довідку та надіслано її до Міністерства юстиції України.

03.04.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-praciue-nad-rozrobkoiu-poloziennia-pro-wiediennia-suddiwskogo-dose/

Комісія працює над розробкою положення про ведення суддівського досьє

3 квітня 2015 року відбулось засідання робочої групи з розробки положення про ведення суддівського досьє. У засіданні брали участь представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, міжнародні та національні експерти. Як зазначив голова робочої групи та секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, завданням групи є забезпечення підготовки проекту положення про ведення суддівського досьє і подання його на затвердження до Ради суддів України. Під час засідання схвалено План заходів стосовно розробки даного положення. Зокрема, обговорено проект форми та механізму наповнення суддівського досьє. Також члени робочої групи розглядали порядок формування та ведення досьє.

03.04.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54652

Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій та статус суддів" про спрощення процедури притягнення до дисциплінарної відповідальності

Власенко С.В.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (03.04.2015)

03.04.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54653

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій та статус суддів" щодо повноважень комітету Верховної Ради України при призначенні судді безстроково

Власенко С.В.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (03.04.2015)

03.04.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54654

Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій та статус суддів" про удосконалення процедури обрання на посаду судді вперше

Власенко С.В.

Передано на розгляд керівництву (03.04.2015)

03.04.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54655

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді

Власенко С.В.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (03.04.2015)

03.04.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54656

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Вищу раду юстиції" (про відновлення роботи Вищої ради юстиції)

Власенко С.В.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (03.04.2015)

Цікаве