Блог

04

липня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 29 червня - 5 липня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

30.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/u_kijevi_vidbulasja_konferencija_z_pitan_probaciji_dlja_nepovnolitnih.html

У Києві відбулася конференція з питань пробації для неповнолітніх

24 – 25 червня 2015 року в рамках українсько-канадського проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» відбулася національна конференція на тему: «Моделі та апробаційні програми в контексті нового законодавства». Участь у заході взяли представники Посольства Канади в Україні, Міністерства юстиції України, Верховного Суду України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства соціальної політики України, органів прокуратури, громадських організацій. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ представляли судді Станіслав Міщенко, Наталія Квасневська та начальник відділу забезпечення діяльності заступника голови та секретаря судової палати ВССУ Тетяна Слуцька.

30.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/gromadske_obgovorennja_napracjuvan_konstitucijnoji_komisiji.html

Громадське обговорення напрацювань Конституційної Комісії

Суддя, секретар Пленуму ВССУ, член Конституційної Комісії Дмитро Луспеник у складі членів Робочої групи з правосуддя, суміжних правових інститутів та правоохоронної діяльності 24 червня 2015 року у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара взяв участь у громадському обговоренні напрацювань Конституційної Комісії у сфері правосуддя та суміжних правових інститутів. Захід, до роботи якого долучилися  науковці-правники ДНУ, судді регіону, адвокати та представники органів місцевої влади й регіональних громадських організацій, відбувся за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя». Після обговорення учасники надали свої пропозиції щодо змін до Конституції України, які буде доведено до відома та обговорено на Робочій групі з питань правосуддя.

30.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vizit_golovi_vssu_zastupnika_golovi_ta_sekretarja_plenumu_vssu_do_apeljacijnih_sudiv_zaporizkoji_j_d.html

Візит Голови ВССУ, заступника Голови та секретаря Пленуму ВССУ до апеляційних судів Запорізької й Дніпропетровської областей

25–26 червня 2015 року Голова ВССУ Борис Гулько, його заступник Станіслав Кравченко та суддя, секретар Пленуму ВССУ Дмитро Луспеник з робочим візитом відвідали апеляційні суди Запорізької й Дніпропетровської областей з метою надання методичної допомоги судам нижчого рівня для забезпечення однакового застосування норм Конституції та законів України.

30.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/960

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

30 червня 2015 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів  на посади та звільнення їх з посад. За результатами розгляду питань порядку денного під час засідання секції оголошено наступні висновки.

30.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/959

Секція рекомендувала Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення подання про звільнення 50 суддів з посад за загальними обставинами

30 червня відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. До порядку денного було включено 72 матеріали про звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у відставку, за власним бажанням, у зв’язку із закінченням строку, на який було призначено суддю. За результатами розгляду секцією ухвалено висновки стосовно 50 матеріалів про звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме: 38 суддів – у зв’язку з поданням заяви про відставку та 12 – у зв’язку з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням.

30.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/obrano-tchlieniw-komisii-wid-zizdu-priedstawnikiw-iuriditchnich-wishtchich-nawtchalnich-zakladiw-ta-naukowich-ustanow/

Обрано членів Комісії від з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ

30 червня 2015 року в Києві відбувся з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, на якому обрано членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Відповідно до статей 102, 103 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та на підставі протоколу Лічильної комісії №2 про результати таємного голосування рішенням з’їзду призначено Прилипка Сергія Миколайовича на посаду члена Комісії (дисциплінарна палата) та Василенка Андрія Володимировича на посаду члена Комісії (кваліфікаційна палата).

30.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/0BB568713CFACAF8C2257E74001D5453?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Додатковим і дуже важливим ресурсом для всієї судової системи держави є реалізація ініціатив Проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні»», – суддя Верховного Суду України Тетяна Таран

Виступаючи з вітальним словом на Національній конференції з питань пробації для неповнолітніх «Моделі та пробаційні програми в контексті нового законодавства», суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Тетяна Таран зауважила, що обговорювані питання є надзвичайно актуальними саме тепер, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про пробацію», який набрав чинності 27 лютого 2015 року і незабаром вводиться в дію.

30.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/92E2BF0352097B30C2257E74003F2436?OpenDocument&year=2015&month=06&

Процес практичної імплементації в Україні нового антикорупційного законодавства потребує консолідації зусиль усіх державних органів, – суддя Верховного Суду України Богдан Пошва

Для реалізації кримінально-правової відповідальності юридичних осіб в Україні, переконаний суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Богдан Пошва, необхідно доповнити загальну частину Кримінального кодексу України положеннями про підстави притягнення юридичної особи до кримінальної відповідальності. Йдеться, зокрема, про вчинення її керівником, засновником, іншою особою, уповноваженою діяти від імені юридичної особи, злочину, передбаченого КК України, коли внаслідок вчинення цього злочину юридичною особою було отримано матеріальну чи іншу вигоду, поліпшено її становище на ринку або отримано інші незаконні пільги чи переваги; а також щодо визначення юросіб суб’єктом відповідальності тощо, зазначив суддя Верховного Суду України.

30.06.2015

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/560-19

Постанова Верховної Ради України Про надання згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді господарського суду Одеської області Меденцева П.А.

30.06.2015

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/559-19

Постанова Верховної Ради України Про надання згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді апеляційного суду міста Києва Чернушенка А.В.

01.07.2015

http://court.gov.ua/184127/

Державна судова адміністрація України інформує

Станом на 1 липня 2015 року до виконання річного плану з надходження коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету залишилося 70 млн гривень. Разом з тим, ДСА України інформує, що річний план надходжень, передбачений Законом України "Про державний бюджет України на 2015 рік", складає 902 млн гривень.

01.07.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/zakonodavstvo_ne_mozhe_buti_doskonalim_ale_vono_povinno_buti_efektivnim.html

Законодавство не може бути досконалим, але воно повинно бути ефективним

30 червня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: «Роль судової влади у законодавчому процесі (зміни до ЦПК та КПК)», організований Асоціацією суддів України за підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя».  Усвідомлюючи необхідність активної участі суддів у законотворчих процесах та напрацювання конкретних законодавчих пропозицій у напрямі підвищення ефективності законодавства, представники судових установ міста Києва, а також законодавчої та виконавчої влади відвідали круглий стіл, присвячений обговоренню запропонованих змін до Цивільного процесуального та Кримінального процесуального кодексів України.

01.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/963

У Вищій раді юстиції розпочато прийом громадян

Відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 25 червня 2015 року № 100/0/15-15 «Про організацію особистого прийому у Вищій раді юстиції» відбувся перший прийом громадян, який провела член ВРЮ Наталя Волковицька.

01.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/962

Триває робота над створенням Практичного посібника для суддів з питань захисту інтелектуальної власності

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк у складі авторського колективу взяв участь у робочому семінарі з розробки Посібника для суддів з питань захисту інтелектуальної власності. Семінар, що триватиме з 29 червня по 3 липня 2015 року у м. Львові, проходить за підтримки Програми розвитку комерційного права (CDLP), Міністерства торгівлі США, Вищого господарського суду України у координації із Посольством США в Україні та Федеральним судовим центром США. Участь у роботі семінару взяли члени редакційної комісії, до складу якої входять судді Вищого господарського суду України, зокрема і Голова Вищої ради юстиції, суддя Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк.

01.07.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia01/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 30 червня – 1 липня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

01.07.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widkrito-disciplinarni-sprawi-stosowno-7-suddiw-/

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 7 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 1 липня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

01.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/2F1535C66CBC63B9C2257E750021E4BB?OpenDocument&year=2015&month=07&

У Страсбурзі обговорили стан реформування правосуддя в Україні в контексті відповідності стандартам та рекомендаціям Ради Європи

У рамках співробітництва з Координатором проектів ОБСЄ в Україні судді Верховного Суду України Галина Канигіна,Єлизавета Ковтюк та Людмила Охрімчук взяли участь у навчальному візиті представників судової влади України до Європейського суду з прав людини. Під час фахових зустрічей із юристами Секретаріату ЄСПЛ українські судді обговорили питання, що стосуються ролі та процедури Європейського суду з прав людини, обґрунтованості судових рішень та забезпечення принципу юридичної визначеності, ознайомилися з роботою секції допуску заяв Секретаріату ЄСПЛ, заслухали огляд рішень Великої Палати ЄСПЛ за останній рік.

01.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/B534D06043C8DF63C2257E750025E88D?OpenDocument&year=2015&month=07&

Інформація про виконання Верховним Судом України Закону України «Про доступ до публічної інформації» у червні 2015 року

За червень 2015 року до Верховного Суду України надійшло 20 письмових запитів на інформацію від громадян України

01.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A601C2FCFDBB1973C2257E75004B3F2D?OpenDocument&year=2015&month=07&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про виселення з гуртожитку

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 24 червня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-191цс15, предметом якої був спір про виселення з гуртожитку.

01.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/73C37BCF2942F2B7C2257E75004B7A46?OpenDocument&year=2015&month=07&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про скасування рішень сільської ради, визнання державних актів на право приватної власності на земельну ділянку недійсними

Верховний Суд України на спільному засіданні Судових палат у цивільних та адміністративних справах 24 червня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-228цс14, предметом якої був спір про скасування рішень сільської ради, визнання державних актів на право приватної власності на земельну ділянку недійсними.

01.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/1945F6BBC189170CC2257E75004B9B45?OpenDocument&year=2015&month=07&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про знесення самочинного будівництва

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 24 червня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-381цс15, предметом якої був спір про знесення самочинного будівництва.

01.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/02BE255BD3094849C2257E75004BD8AE?OpenDocument&year=2015&month=07&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про визнання рішення селищної ради і державного акта на право власності на землю недійсними та визнання права власності на земельну ділянку

Верховний Суд України на спільному засіданні Судових палат у цивільних та господарських справах 24 червня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-472цс15, предметом якої був спір про визнання рішення селищної ради і державного акта на право власності на землю недійсними та визнання права власності на земельну ділянку.

01.07.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55804

Проект Постанови про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів

Князевич Р.П.

Етап проходження: направлено до Комітету (01.07.2015)

02.07.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1787/

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за червень 2015 року

У червні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 41 звернення і 4779 запитів на інформацію.

02.07.2015

http://www.vasu.gov.ua/123459/

З 1 липня українці можуть скористатися послугами безкоштовних адвокатів у цивільних та адміністративних справах

"З 1 липня по всій Україні почнуть працювати 100 нових центрів безоплатної правової допомоги. Це 5 тисяч адвокатів, які працюватимуть для незахищених верств населення. В кожному регіоні буде від 3 до 7 таких центрів, на кожен з яких припадатиме до 500 тис. громадян. Ми очікуємо, що близько 8 млн українців зможуть звернутися до цих центрів не лише у кримінальних, а й у цивільних та адміністративних справах, у тому числі й проти держави". Про це повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

02.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/967

Результати засідання Вищої ради юстиції 2 липня 2015 року

Оприлюднено результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 2 липня 2015 року.

02.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/966

Ігор Бенедисюк: «Розгляд матеріалів про відставку двох суддів відкладено для додаткової перевірки»

2 липня 2015 року відбулося засідання Вищої ради юстиції. За результатами розгляду питань порядку денного Вища рада юстиції ухвалила низку рішень щодо внесення подань до Президента України та Верховної Ради України стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а також з питань організації роботи секретаріату Вищої ради юстиції. Як повідомив після засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Вища рада юстиції ухвалила рішення про внесення подання про звільнення 35 суддів з посад у відставку та 12 суддів у зв’язку з поданням ними заяв про звільнення з посади за власним бажанням. Крім того, Рада відклала розгляд матеріалів стосовно звільнення трьох суддів у відставку.

02.07.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/wishtcha-kwalifikacijna-komisiia-suddiw-ukraini-widkrila-6-disciplinarnich-spraw/

Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила 6 дисциплінарних справ

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 
2 липня 2015 року, розглянуто питання про відкриття та відмову у відкритті дисциплінарної справи.

02.07.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55827

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до правосуддя та поваги до судової влади

Черненко О.М.

Попов І.В.

Сидорович Р.М.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (02.07.2015)

03.07.2015

http://court.gov.ua/184838/

У ДСА України обговорено співпрацю з Консультативною місією ЄС з реформ цивільного сектору безпеки України

3 липня 2015 року Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк провів робочу зустріч з представниками Консультативної місії ЄС з реформ цивільного сектору безпеки України (EUAM), зокрема, начальником консультативного відділу зі здійснення правосуддя Робертом Боєром та старшим помічником з судової реформи Оленою Точиловською. Під час робочої зустрічі сторони обговорили питання реформування судової системи та подальшу співпрацю. Зокрема, очільник ДСА України ознайомив представників місії із структурою судової влади України, розповів про роботу ДСА України, як головного менеджера судової системи, а також про поточні і стратегічні завдання, над вирішенням яких працюють в Державній судовій адміністрації України. 

03.07.2015

http://court.gov.ua/184842/

В апеляційному суді міста Києва зборами суддів обрано голову суду – Ярослава Головачова

"Сьогодні рішенням загальних зборів апеляційного суду Києва мене обрали головою апеляційного суду Києва", - сказав Ярослав  Головачов на брифінгу, одразу після свого обрання.

03.07.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/informacija_pro_vikonannja_vssu_zu_pro_dostup_do_publichnoji_informaciji_za_i_pivrichchja_2015_roku.html

Інформація про виконання ВССУ ЗУ «Про доступ до публічної інформації» за І півріччя 2015 року

У І півріччі 2015 року до ВССУ надійшло 66 500 запитів на публічну інформацію (64 639 усних та 1 861письмовий), що на 9 174 запити (16,0 %) більше, ніж в аналогічному періоді 2014 року (57 326 запитів).

03.07.2015

http://www.vasu.gov.ua/123460/

Огляд ЗМІ. «Закритість судової системи від громадськості буде найближчим часом подолана»

Таким є лейтмотив круглого столу, ініційованого головами львівських судів і членами Ради суддів України й організованого за підтримки громадської організації «Гармонія та порядок» і львівського відділення Асоціації правників України (АПУ). Предметом обговорення круглого столу стали деякі проблеми практичного втілення демократичних стандартів взаємодії судів та журналістів в Україні, здійснення професійних обов’язків журналістів на судових засіданнях, доступу журналістів до матеріалів судових справ і судових рішень, а також на розкритті особливостей інтерв’ювання суддів, меж висвітлення у пресі судових процесів й етики спілкування журналістів і суддів.

03.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/970

Вища рада юстиції розглянула звернення суддів Апеляційного суду міста Києва стосовно подій, що мали місце в приміщенні суду 19–22 червня 2015 року

Заява Вищої ради юстиції за результатами розгляду  звернення суддів Апеляційного  суду міста Києва стосовно подій, що мали місце в приміщенні суду 19–22 червня 2015 року.

03.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/969

Ігор Бенедисюк: Вища рада юстиції повинна стати консолідуючим органом у системі судової влади та її представником у відносинах з іншими гілками влади

3 липня 2015 року у Вищій раді юстиції відбулася робоча зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка, членів Вищої ради юстиції Миколи Гусака і Вадима Беляневича, представників секретаріату ВРЮ із заступником Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи по Україні, куратором Проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація реформ у сфері юстиції» Маркусом Йегерем. У зустрічі взяли участь  керівник Проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація реформ у сфері юстиції» Олена Трапезнікова та менеджер Проекту Ольга Шевченко, а також менеджер Проекту «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін.

03.07.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozpotchinae-spiwrobitnictwo-z-nowim-spilnim-proiektom-ewropiejskogo-soiuzu-ta-radi-ewropi/

Комісія розпочинає співробітництво з новим спільним Проектом Європейського Союзу та Ради Європи

Голова Комісії Сергій Козьяков зустрівся із Маркусом Йегерем, заступником Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні, куратором спільного Проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні». Маркус Йегер ознайомив Голову Комісії з основними завданнями та аспектами діяльності Проекту. Учасники зустрічі також обговорили основні напрями взаємодії Комісії з Проектом та визначили подальші кроки співпраці.

03.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/3B30478B4C0F42CFC2257E7700275A64?OpenDocument&year=2015&month=07&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про стягнення відновної вартості зелених насаджень

Верховний Суд України на спільному засіданні Судових палат у цивільних та господарських справах 1 липня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-178цс15, предметом якої був спір про стягнення відновної вартості зелених насаджень.

03.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/8FF7D703A44A5486C2257E770045370E?OpenDocument&year=2015&month=07&

«Суспільство має право пред’являти високі вимоги до особи судді» – Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк

3 липня 2015 року відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду України. Зважаючи на актуальність обговорюваних питань для широкого загалу, Пленум Верховного Суду України змінив черговість розгляду питань, винесених на порядок денний.

03.07.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55895

Проект Постанови про відмову в обранні суддів

 Соболєв Є.В.

Костенко П.П.

Семенуха Р.С.

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (03.07.2015)

03.07.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55857

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення доступу до правосуддя осіб, які утримуються в установах попереднього ув'язнення та виконання покарань)

Мірошниченко Юрій Романович

Кожем'якін Андрій Анатолійович

Бухарєв Владислав Вікторович

Король Віктор Миколайович

Геращенко Антон Юрійович

Безбах Яків Якович

Мисик Володимир Юрійович

Яценко Антон Володимирович

Луценко Ірина Степанівна

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (03.07.2015)

Цікаве