Блог

03

жовтня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 28 вересня - 4 жовтня 2015 року (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

28.09.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56627

Проект Постанови про звільнення суддів

Гройсман В.Б.

Етап проходження: направлено до Комітету (28.09.2015)

28.09.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/u_razi_vidachi_sudovogo_nakazu_ne_potribno_ponovljuvati_pozovnu_davnist_oskilki_vin_pererivaje_pereb.html

У разі видачі судового наказу не потрібно поновлювати позовну давність, оскільки він перериває перебіг позовної давності, але якщо це здійснено в межах строку давності

Суд апеляційної інстанції задовольнив вимоги позивача про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання. Також суд у своєму рішенні визначив, що строк позовної давності позивачем пропущено з поважних причин, оскільки переривався видачею судового наказу, який в подальшому було скасовано. Колегія суддів ВССУ не погодилася з таким висновком суду і зазначила таке.

28.09.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1832/

Представники ВГСУ взяли участь у засіданні Наглядового комітету проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні"

24 вересня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України  відбулася шоста робоча зустріч з членами Наглядового комітету з питань реалізації проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні". У заході взяли участь Голова ДСІВ Алла Жарінова, керівник Проекту від ЄС Крістіна Фернандез, постійний радник Проекту Пабло Роденас, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олена Мініч, фахівці в сфері інтелектуальної власності та представники Національного агентства України з питань державної служби.  Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя ВГСУ Валентин Палій, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський. 

29.09.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56648

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо строків досудового розслідування)

   Геращенко Антон Юрійович

Проектом пропонується внести зміни до статей 197, 219, 294, 314 Кримінального процесуального кодексу України.

29.09.2015

http://court.gov.ua/205113/

Думати по-новому: майбутнє судової влади України створюють голови судів

29 вересня 2015 року у м. Києві розпочалась інноваційна пілотна навчальна програма з питань судового адміністрування "Думати по-новому: майбутнє судової влади України створюють голови судів", що триватиме протягом трьох днів. Участь у навчанні беруть 40 голів судів, керівники апаратів яких вже були учасниками та успішно завершили подібну навчальну програму для судових адміністраторів. Відтак, щонайменше 40 судів в України зможуть стати модельними із ведення судового менеджменту та налагодження діалогу із суспільством.  Організаторами заходу виступили Державна судова адміністрація України, Проект USAID "Справедливе правосуддя", Університет штату Мічиган та Національна школа суддів України.

29.09.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/ninishnja_sudova_sistema_unikalna_dlja_ukrajini_jiji_sprijnjato_tomu_csho_vona_zapracjuvala_%E2%80%93_suddja.html

«Нинішня судова система унікальна для України. Її сприйнято тому, що вона запрацювала» – суддя, секретар пленуму ВССУ, член КК Дмитро Луспеник

28 вересня 2015 року у ВССУ обговорили питання реформування судової системи України в контексті змін до Конституції та законів України. Захід організовано в рамках спільного проекту ВГО «Асоціація суддів України» та USAID «Справедливе правосуддя» «Розробка та імплементація національних стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних та європейських стандартів і досвіду судових систем світу». У роботі круглого столу взяли участь судді ВССУ, апеляційних та місцевих судів, представники органів державної влади.

29.09.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1835/

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 24.09.2015 № 01-06/1593/15 "Про внесення змін і доповнень до пунктів 5, 6 Інформаційного листа ВГСУ "Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" (у редакції Закону України від 15.01.2015 № 119-VIII).

29.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1078

Результати засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

28 вересня 2015 року секція Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад продовжила розгляд питань порядку денного засідання від 23 вересня, в якому було оголошено перерву.У роботі секції взяли участь О.Маловацький, Т.Малашенкова, А.Олійник, Н.Волковицька, М.Гусак, А.Мірошниченко, В.Беляневич.

29.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/19-kandidatiw-otrimali-riekomiendacii-dlia-priznatchiennia-na-posadu-suddi-wpiershie/

19 кандидатів отримали рекомендації для призначення на посаду судді вперше

На засіданні кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 28 вересня 2015 року, за результатами розгляду матеріалів було прийнято рішення надати рекомендації про призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

29.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/u-komisii-rozgliadaiut-skargi-na-suddiw-iaki-prijmali-rishiennia-pid-tchas-riewoliucii-gidnosti-tchotiroch-uzie-riekomienduwali-zwilniti/

У Комісії розглядають скарги на суддів, які приймали рішення під час Революції гідності. Чотирьох уже рекомендували звільнити

9 грудня 2014 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала роботу у новому складі. Одним із нагальних завдань Комісії був розгляд скарг щодо неналежної поведінки суддів, які приймали рішення стосовно учасників масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року. До Комісії надійшло 84 скарги зазначеної категорії від Міністра юстиції України, народних депутатів України, ГО «Майдан-Громадський контроль», Асоціації правників України. Також з квітня 2015 року до ВККСУ почали надходити матеріали справ щодо Євромайдану та Автомайдану від Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції.

30.09.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddi_majut_buti_zahicsheni_vid_zaljakuvannja_%E2%80%93_specialnij_dopovidach_oon_z_pitannja_strat_bez_nalez.html

«Судді мають бути захищені від залякування», – Спеціальний доповідач ООН з питання страт без належного судового розгляду Крістоф Хайнс

8-18 вересня 2015 року з офіційним візитом в Україні перебував Спеціальний доповідач ООН з питання позасудових страт, страт без належного судового розгляду або довільних страт Крістоф Хайнс. Метою візиту пана Хайнса було вивчення стану захисту права на життя в Україні, заходів, що вживаються для попередження протизаконних вбивств, забезпечення відповідальності, правосуддя та відшкодування в таких випадках. За результатами візиту було підготовлено відповідну заяву: «Україна: Втрата життів в умовах відсутності відповідальності» (неофіційний переклад) .

30.09.2015

http://www.vasu.gov.ua/123494/

У ВАСУ обрали делегатів на ХІІІ з’їзд суддів України

Збори суддів Вищого адміністративного суду України, що відбулися 28 вересня 2015 року, в результаті таємного голосування обрали делегатами на ХІІІ з’їзд суддів України суддів Сергія Островича, Катерину Леонтович, Володимира Бутенка, Василя Юрченка.

30.09.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1080

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

30 вересня 2015 року член Вищої ради юстиції Павло Гречківський провів особистий прийом громадян.

30.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/wirishieno-pitannia-shtchodo-prikripliennia-suddiw-do-inshogo-sudu/

Вирішено питання щодо прикріплення суддів до іншого суду

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 30 вересня 2015 року, розглянуто питання про прикріплення суддів місцевого суду до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості.

30.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/13-suddiam-nadano-riekomiendacii-komisii-dlia-obrannia-na-posadu-biezstrokowo-/

13 суддям надано рекомендації Комісії для обрання на посаду безстроково

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 30 вересня 2015 року, розглянуто питання про рекомендування кандидатів для обрання на посаду судді безстроково.

30.09.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/7-kandidatiw-otrimali-riekomiendacii-dlia-priznatchiennia-na-posadu-suddi-wpiershie/

7 кандидатів отримали рекомендації для призначення на посаду судді вперше

На засіданні кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 30 вересня 2015 року, за результатами розгляду матеріалів було прийнято рішення надати рекомендації про призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

01.10.2015

http://court.gov.ua/205949/

ДСА України створила на веб-порталі "Судова влада України" дуже корисні сервіси - головне, щоб цей ресурс грамотно використовувався на сайтах судів

30 вересня 2015 року Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг відкритості 47-ми офіційних веб-сайтів судів вищого та апеляційного рівня, що проводився протягом серпня-вересня в рамках реалізації проекту "Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України". До участі в семінарі були запрошені працівники відділів зв’язків з громадськістю та прес-секретарі з усіх 47-ми судів, які моніторилися ІРРП з тим, аби ознайомитися з результатами дослідження та обмінятися досвідом наповнення веб-сайтів.

01.10.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/provedeno_monitoring_vidkritosti_vebsajtiv_sudiv_ukrajini.html

Проведено моніторинг відкритості веб-сайтів судів України

Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» за сприяння Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки та Офісу Ради Європи в Україні в рамках реалізації проекту «Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України» протягом серпня-вересня 2015 року проводила моніторинг відкритості офіційних веб-сайтів органів судової влади України, результати якого було обговорено на конференції, що відбулася 30 вересня 2015 року. Як повідомила представник ІРРП, медіа-юрист Людмила Пакратова, метою дослідження було визначити, наскільки наповненість веб-сайтів судів відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації», оцінити зручність користування інформацією та електронними сервісами, а також надати допомогу судовим органам у створенні офіційних веб-сайтів, що будуть містити максимум публічної інформації. За її словами, такий моніторинг веб-сайтів судів України проводився вперше та включав оцінювання на предмет повноти, актуальності та навігаційної доступності інформації, а також наявності певних технічних можливостей.

01.10.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1837/

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2015 року

У вересні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 115 звернень і 6776 запитів на інформацію

01.10.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1838/

Обрано делегатів від Вищого господарського суду України на ХІІІ з'їзд суддів України

1 жовтня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів на ХІІІ з'їзд суддів України від ВГСУ (з урахуванням рішення Ради суддів України від 17.09.2015 № 94) Бориса Грека, Наталію Дунаєвську, Лілію Катеринчук, Анатолія Полянського та Миколу Черкащенка.   

01.10.2015

http://www.vasu.gov.ua/123495/

На Міжнародній науково-практичній конференції обговорюється сучасний стан і перспективи розвитку захисту прав людини в адмінсудочинстві

 1 жовтня 2015 року розпочала роботу дводенна Міжнародна науково-практична конференція “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні”, присвячена десятій річниці започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України. Захід організовано Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні (проект “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”), Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

01.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1079

«Усі дисциплінарні справи, зокрема і за висновками ТСК, ми розглядатимемо лише з точки зору відповідності дій суддів вимогам законодавства», – Голова ВРЮ

На засідання Вищої ради юстиції 1 жовтня 2015 року було винесено шість дисциплінарних справ за висновками Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.. Утім, жоден суддя, стосовно якого було заплановано розгляд дисциплінарної справи, на засідання не з’явився. Відповідно до частини п’ятої статті 32 Закону України «Про Вищу раду юстиції» запрошення суді на засідання є обов’язковим, але повторне неприбуття судді без поважних причин є підставою для розгляду справи за його відсутності. Таким чином, Рада відклала розгляд чотирьох дисциплінарних справ через відсутність суддів на засіданні.

01.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1081

Вища рада юстиції внесе подання Президентові України про призначення 14 осіб на посади суддів місцевих судів

На засіданні 1 жовтня 2015 року Вища рада юстиції розглянула 15 матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів та ухвалила рішення внести подання стосовно 14 кандидатів на посади суддів місцевих судів Донецької, Закарпатської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Одеської, Чернігівської, Житомирської областей.

01.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/obgoworieno-spiwpraciu-miz-komisieiu-ta-asociacieiu-prawnikiw-ukraini/

Обговорено співпрацю між Комісією та Асоціацією правників України

1 жовтня 2015 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулась робоча зустріч між представниками Комісії та Асоціації правників України. Під час зустрічі обговорювалися питання щодо внесення змін до регламенту ВККСУ. Від Комісії у заході взяли участь Заступник Голови Микола Патрюк, члени Комісії Михайло Макарчук та Павло Луцюк, начальник юридичного управління секретаріату Комісії Микола Миколюк, заступник начальника юридичного управління секретаріату Комісії Олена Рудень, інспектори Яна Третяк, Володимир Іщенко, Олена Ващук. Асоціацію правників України представляли її президент Денис Бугай, координатор законопроектної роботи Ярина Дупай та адвокат Микита Нуралін. Сторони обмінялись думками в контексті змін до регламенту Комісії в частині розгляду дисциплінарних справ. Зокрема, детально обговорювалося питання дотримання розумних строків їх розгляду, зважаючи на велику кількість скарг, які надходять до Комісії. На сьогодні їх близько 10 тисяч.

01.10.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/788DC666E8A9A47BC2257ED1002B8CF1?OpenDocument&year=2015&month=10&

Інформація про виконання Верховним Судом України Закону України «Про доступ до публічної інформації» у вересні 2015 року

01.10.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A7CEB5C77425E878C2257ED10041232A?OpenDocument&year=2015&month=10&

Верховний Суд стає прозорим

У понеділок, 5 жовтня 2015 року у Верховному Суді України в рамках спільного проекту Верховного Суду України та Консультативної місії ЄС з питань цивільної безпеки «Прозорий суд» відбудеться прес-конференція щодо запровадження в Україні європейського досвіду комунікацій суддів з громадськістю.

02.20.2015

http://court.gov.ua/206088/

Конференція ВАСУ: "Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні"

Міжнародна науково-практична конференція "Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні" відбулася сьогодні в Києві і була присвячена десятій річниці започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України.

02.20.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1839/

Голова ВГCУ Богдан Львов взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні”

1 жовтня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні”, присвяченій 10-річчю започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України. Захід організовано Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні (проект “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”), Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя” та Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

02.20.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56672

Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо удосконалення порядку надання згоди на затримання та арешт суддів)

   Князевич Руслан Петрович

  Романюк Роман Сергійович

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (02.10.2015)

02.20.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/430681A2738CD268C2257ED2003C9C6A?OpenDocument&year=2015&month=10&

Пленум Верховного Суду України прийняв рішення про відсутність підстав для звернення до Конституційного Суду України

Відповідно до порядку денного Пленум розглянув конституційні подання щодо конституційності пункту 6-4 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16 січня 2014 року № 719-VIІ у редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31 липня 2014 року № 1622-VII та щодо конституційності частини дев’ятої статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року № 2453-VІ в редакції Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII.

02.20.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-siergij-koziakow-wziaw-utchast-u-iv-sudowomu-forumi/

Голова Комісії Сергій Козьяков взяв участь у IV Судовому форумі

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков взяв участь у IV Судовому форумі. Захід традиційно організувала Асоціація правників України. Цього року обрали тему – «Юридична синергія заради процвітання».

02.20.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widstoronila-wid-posadi-2-suddiw1/

Комісія відсторонила від посади 2 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 2 жовтня 2015 року, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення про відсторонення та продовження строку відсторонення суддів від займаної посади.

02.20.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1083

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

Оприлюднено результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 1 жовтня 2015 року.

02.20.2015

http://www.vasu.gov.ua/123495/

На Міжнародній науково-практичній конференції обговорюється сучасний стан і перспективи розвитку захисту прав людини в адмінсудочинстві

1 жовтня 2015 року розпочала роботу дводенна Міжнародна науково-практична конференція “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні”, присвячена десятій річниці започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України. Захід організовано Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні (проект “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”), Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Німецького фонду міжнародногоправового співробітництва.

02.20.2015

http://www.vasu.gov.ua/123496/

ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ

У зв'язку з появою сюжету з недостовірними відомостями у телевізійній програмі «Схеми. Корупція в деталях» від 02.10.2015 р. стосовно начебто зацікавленості суддів ВАСУ у відновленні судового розгляду щодо виділення земельних ділянок у селі Тарасівка Обухівського району Київської області,  повідомляємо, що жоден із суддів Вищого адміністративного суду України не є ініціатором звернення із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адмінсуду від 12.06.2012 року у справі щодо виділення землі в с. Тарасівка.

02.20.2015

http://rsu.court.gov.ua/rsu/205922/

Продовжено термін прийому документів на посаду судді Конституційного Суду України

 Згідно з рішенням Ради суддів України від 17 вересня 2015 року № 94,  проведення ХІІІ з’їзду суддів України перенесено на 11-12 листопада 2015 року (з резервною датою 13 листопада 2015 року).  До порядку денного з’їзду суддів включено питання про звільнення/призначення суддів Конституційного Суду України. Прийом документів від кандидатів на посади суддів Конституційного Суду України здійснює відділ організаційного забезпечення суддівського самоврядування Державної судової адміністрації України за адресою: м. Київ, вул. Липська 18\5, з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:45.

Цікаве