Блог

02

серпня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 28 липня - 03 серпня (офіційні джерела)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
28.07.2014
Державна судова адміністрація інформує
Інформація державної судової адміністрації щодо виконання річного плану надходжень до спеціального фонду державного бюджету.
28.07.2014
Огляд ЗМІ: «Про довіру до судової влади»
Александр Нечитайло: Я не замечал у политиков позитивного отношения к судебной системе. Не такая уж она и плохая!
Глава Высшего административного суда Украины  Александр Нечитайло не может вспомнить свое первое дело — а было это в Арбитражном суде Херсонской области, но точно помнит дату самого громкого. Судьей-докладчиком по делу об обжаловании Юлией Тимошенко результатов второго тура президентских выборов Нечитайло назначили аккурат в день его рождения. До переезда в кабинет председателя суда Нечитайло был секретарем четвертой судебной палаты ВАСУ, которую принято называть «налоговой». Его считают крупным специалистом в налоговых спорах. В своей риторике Нечитайло настойчиво акцентирует внимание на необходимости единства судебной практики — очевидно, это станет главным информационным направлением Высшего админсуда на ближайший год. Одна из главных законодательных инициатив, проявленных депутатами за последнее время в отношении судейского корпуса, — принятие закона о восстановлении доверия к судебной власти в Украине, который должен ударить по тем служителям Фемиды, которые запятнали мантию во время Майдана. Нечитайло уверен, что разговоры о крайнем недоверии граждан к судебной системе несколько преувеличены, а положительную роль в борьбе с коррупцией сыграл бы показательный судебный процесс.
28.07.2014
Інтерв’ю Голови Верховного суду України інформаційній агенції РБК-Україна. "Рада має бути повністю відсторонена від формування суддівського корпусу".
Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк в інтерв'ю РБК-Україна розповів, як бачить реформу суддівської системи в Україні, чи потрібна переатестація суддів та коли може відбутися З'їзд.
28.07.2014
Судді Верховного Суду України відвідали Вищий касаційний Суд Італійської Республіки
У рамках спільного проекту Верховного Суду України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Зміцнення єдності судової практики у сфері прав людини» делегація суддів Верховного Суду України на чолі із суддею Верховного Суду України, секретарем Пленуму ВСУ Юрієм Сеніним здійснила ознайомчий візит до Вищого касаційного суду Італійської Республіки. Представників найвищого судового органу України цікавили підходи й методи Вищого касаційного Суду Італії, спрямовані на забезпечення єдності судової практики у межах всієї судової системи, включаючи функцію Суду із забезпечення дотримання судами уніфікованого тлумачення норм національного права.
Неформальні практики
29.07.2014
Оголошення від 29 липня 2014 року
Вища кваліфікаційна комісія суддів України відповідно до статей 74, 76, частин 2 та 3 статті 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» повідомляє про підготовку матеріалів щодо обрання кандидатів на посаду судді безстроково та переведення суддів, обраних безстроково, до іншого суду.
29.07.2014
Розпочався тренінг щодо методології навчання викладачів другого етапу програми з питань судового адміністрування
29 липня 2014 року в місті Києві розпочалося навчання нових викладачів другого етапу програми з питань судового адміністрування. Метою зазначеного навчального тренінгу є опанування його учасниками методології навчання дорослих, отримання знань та навичок, необхідних для викладання, та створення команди викладачів з судового адміністрування. Захід проводиться в рамках продовження започаткованої у 2013 році програми з судового адміністрування.
Неформальні практики
29.07.2014
Мінфіном проведено наближення видатків на оплату праці суддів та працівників апаратів судів у липні поточного року
Державна судова адміністрація України звернулася до Міністерства фінансів України з пропозицією щодо наближення видатків на оплату праці з нарахуванням з метою повного та своєчасного фінансування видатків на виплату суддівської винагороди, заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та оплату часу перебування у відпустці суддів та працівників апаратів судів у липні поточного року.
30.07.2014
Проект Постанови про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення конституційних прав учасників кримінального провадження
Ківалов С.В.
Етап проходження:  передано в тираж (30.07.2014)
31.07.2014
ДСА України видано наказ «Про визначення кількості суддів у деяких окружних адміністративних судах»
З метою врегулювання питання правового та соціального захисту суддів, які працювали в судах, розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та членів їх сімей, та виявили бажання перевестися до інших судів України, Державною судовою адміністрацією України, відповідно до частини четвертої статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статті 16  Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», з урахуванням рішення Ради суддів України від 25 квітня 2014 року № 18, на підставі подання, внесеного Міністром юстиції України за пропозицією Голови Вищого адміністративного суду України щодо визначення кількості суддів в окремих окружних адміністративних судах України, видано наказ від 30 липня 2014 року № 104 «Про визначення кількості суддів у деяких окружних адміністративних судах».
31.07.2014
ДСА України інформує
У зв’язку із проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, блокуванням діяльності відповідних територіальних органів Державної казначейської служби України, а також неможливістю здійснення розрахунково-касових операцій місцевими та апеляційними судами Донецької області, територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Донецькій області та господарським судом Луганської області Державна судова адміністрація України, як вимушений захід, прийняла рішення про забезпечення виплати суддівської винагороди та заробітної плати за липень 2014 року, перерахування належних коштів до відповідних бюджетів, цільових фондів, за зобов’язаннями суддів та працівників зазначених установ органами судової влади в інших областях України.
01.08.2014
Інформація про виконання Верховним Судом України Закону України «Про доступ до публічної інформації» у липні 2014 року
За липень 2014 року до Верховного Суду України надійшло 15 письмових запитів на інформацію (14 – від громадян України, 1 – від громадської організації).

Цікаве