Блог

01

листопада

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 27 жовтня - 2 листопада (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

27.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107062-suddyam_ta_pracivnikam_aparatu_na_shodi_ne_platyat_zarplatu_.html

Суддям на Сході не платять зарплату

Виплату суддівської винагороди суддям та заробітної плати працівникам апаратів судів, розташованих на території Донецької та Луганської областей, було заблоковано Державною казначейською службою України. Як зазначено в Рішенні Ради суддів України від 14 жовтня №46, відповідні виплати повинні були здійснюватися через органи судової влади Дніпропетровської, Київської, Харківської областей та м.Києва.

27.10.2014

http://zib.com.ua/ua/106976-lyustraciyna_komisiya_viyavila_porushennya_v_diyah_4-h_suddi.html

Люстраійна комісія виявила порушення у діях 4–х суддів. Остаточне рішення ухвалять ВРЮ та ВККС

Під час засідання 24 жовтня 2014 року ТСК з перевірки суддів загальної юрисдикції констатовано в діях двох суддів ознаки порушення присяги судді, ще стосовно двох суддів ухвалено рішення про передачу матеріалів до ВККС для розгляду питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Як пояснили  у ВРЮ, за результатами розгляду заяви Войтка Я.О. від 17 липня 2014 року проведено перевірку та ухвалено висновок про порушення присяги суддею Дарницького районного суду міста Києва Сергієм Пойдою.

27.10.2014

http://zib.com.ua/ua/106974-minfin_zbilshiv_fond_oplati_praci_sudiv_na_69_7_mln_grn.html

Мінфін збільшив фонд оплати праці судів на 69, 7 млн. грн.

За рахунок понадпланових надходжень коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету Міністерством фінансів України за поданням Державної судової адміністрації України судам загальної юрисдикції збільшено на жовтень поточного року фонд оплати праці разом з нарахуванням на 69,7 млн. грн.

27.10.2014

http://judges.org.ua/dig5420.htm

http://ukr.segodnya.ua/life/stories/oboyti-korrupciyu-kak-postavit-kapkan-dlya-sudeyskoy-lapy-564231.html

Обійти корупцію: як поставити "капкан" для суддівської "лапи"

Розцінки "хабарів" та поради від екс-судді Зварича, засудженого за хабар. Про корупцію в Україні говорять на всіх рівнях і в усіх сферах життя. Стало загальним місцем згадувати про корумпованість нашої судової системи. Мовляв, нічого без хабара в суді не вирішиш. Розмови ці ведуться з часів 90-х і донині. Цього року навіть прийняли спеціальний закон "Про відновлення довіри до судової системи". Однак якихось корінних змін поки не видно. Є думки, що після Майдану судді стали більше побоюватися, а тому... хабарі зросли в рази, компенсуючи небезпека. "Сегодня" опитала колишніх і діючих суддів, політологів, адвокатів в пошуках панацеї від цієї хвороби нашої країни. Адвокат, доктор права Іван Боднарук розкрив нам "розцінки" на "послуги" Феміди і запропонував неординарні шляхи вирішення корупційної проблеми.

28.10.2014

http://judges.org.ua/dig5425.htm

https://tsn.ua/groshi/skandalni-suddi-pecherskogo-sudu-chasiv-yanukovicha-y-dosi-prodovzhuyut-pracyuvati-388544.html

Скандальні судді Печерського суду часів Януковича й досі продовжують працювати

Міністр юстиції пообіцяв, що суддя Вовк першим підпаде під закон про люстрацію. Печерський районний суд міста Києва називають найскандальнішим в Україні. Саме у його стінах за часів екс-президента Віктора Януковича слухали найрезонансніші справи – Тимошенко, Мельника, Луценка. Тут дивом виправдовували скандалістів і трамбували за ґрати політичних опонентів. Тут на всю країну прославився суддя Кірєєв, кинувши за ґрати Тимошенко. Журналісти програми "Гроші" вирішили дізнатися, як сьогодні почувається скандальне гніздо юридичного свавілля під час тотальної люстрації.

28.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107208-yuristi_obgovoryat_zahist_v_espl.html

Юристи обговорять захист в ЄСПЛ

12 листопада о 17.00 відбудеться спільний круглий стіл Асоціації правників України та Платформи стратегічного судового захисту «Стратегічний судовий захист в Європейському суді з прав людини». Як повідомили в УГСПЛ, для обговорення плануються наступні питання:

Практичні приклади стратегічного судочинства на прикладі конкретних справ, та практичні поради щодо стратегічного судочинства.

Важливість стратегічного судочинства в Україні.

Неформальні практики

28.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107152-suddi_vssu_iniciyuyut_zvernennya_do_ksu_schodo_zakonu_pro_ly.html

Судді ВССУ ініціюють звернення до КСУ щодо закону про люстрацію. Рішення пленуму підтримали керівники ВГСУ та ВАСУ

Пленум Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ прийняв рішення звернутися до Верховного Суду України з пропозицією внесення подання до Конституційного Суду України щодо конституційності деяких положень Закону «Про очищення влади». Відповідне звернення затверджено рішенням Пленуму ВССУ від 17.10.2014 №12. Таке рішення підтримали заступник Генерального прокурора України, а також керівники Вищого адміністративного та Вищого господарського судів України.

28.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107146-petrenko_pidpisav_nakaz_pro_priznachennya_kozyakova_chlenom_.html

Петренко підписав наказ про призначення Козьякова членом ВККС

28 жовтня, Міністр юстиції Павло Петренко підписав наказ про призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України адвоката Сергія Козьякова. Відповідний наказ було підписано на підставі Протоколу засідання конкурсної комісії для призначення на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 17 жовтня 2014 року. Як раніше повідомлялось, Сергій Козьяков готовий залишити практику заради посади у ВККС.

29.10.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0044643

Суд ЕС опубликовал информацию об иске «Газпром нефти»

Суд Европейского союза опубликовал информацию об иске компании «Газпром нефть» в открытом реестре дел, зарегистрированных учреждением. По данным искового заявления, зарегистрированного 24 октября, ОАО «Газпром нефть» оспаривает решение Cовета ЕС. Вся документация ведется на английском языке. Другой информации в реестре пока не приводится. Источник в структурах Евросоюза сообщил что «Газпром нефть» оспаривает наложенные ЕС на компанию санкции, отмечает РИА Новости. Пресс-служба суда также заявила изданию, что процесс по снятию санкций в среднем занимает от двух до трех лет.

29.10.2014

http://hr-lawyers.org/index.php?id=1414584531

Аналіз рішення ЄСПЛ у справі Серебрянський проти України

03.06.2014 р. Європейським судом з прав людини було прийнято рішення у справі Іван Миколайович Серебрянський проти України, яким визнано заяву неприйнятною. У своїй скарзі Заявник скаржився на незгоду суду повернути йому соціальні виплати у тому розмірі, який він вимагав. Під соціальними виплатами маються на увазі виплати ветеранам війни до Дня Перемоги. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Заявник має право на одноразовий платіж, який виплачується йому щороку до 5 травня. Станом на час звернення з позовом до національного суду, Заявник мав право на отримання таких виплат у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком. Однак за період з 2004 по 2008 роки такі одноразові виплати здійснювалися у менших розмірах, що і стало підставою для звернення Заявника до національного суду. Причиною здійснення виплат у меншому ніж передбачено наведеним законом розмірі стало прийняття Законів України «Про державний бюджет України» на 2007 та 2008 роки, якими вносилися зміни до ряду нормативних актів, в тому числі й до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Вказаними змінами було встановлено, що одноразові виплати до Дня Перемоги здійснюються у розмірі, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Конституційним судом України (надалі також – КСУ) у 2007 та 2008 роках було прийнято рішення, яким подібні положення в Законі України «Про державний бюджет України» на 2007 та 2008 роки були визнані неконституційними. Однак, не дивлячись на це, Заявнику не було проведено перерахунку одноразових виплат, оскільки вказані рішення КСУ не мали зворотної сили. Суди першої та апеляційної інстанції задовольнили вимоги Заявника здійснити перерахунок виплат до Дня Перемоги. Однак Вищий адміністративний суд України скасував рішення судів попередніх інстанцій та залишив позов без задоволення. Рішенням ЄСПЛ встановлено, що частина позовних вимог залишена національним судом без задоволення обґрунтовано, оскільки була заявлена після спливу строку на оскарження.

29.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107346-vidbulos_pershe_zasidannya_radi_z_pitan_sudovoi_reformi.html

Відбулось перше засідання Ради з питань судової реформи

Будь-які вибори, які намагаються провести в окремих районах Донецької та Луганської областей всупереч українському законодавству, не будуть визнані цивілізованим світом та поставлять під загрозу мирний процес на Донбасі. Про це заявив на першому засіданні Ради з питань судової реформи Президент України Петро Порошенко. 

29.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107263-yaku_sudovu_reformu_zaproponuvali_koalicii.html

Судова реформа від Порошенка

Блок Петра Порошенка пропонує підвищити вимоги для призначення на посаду судді, зокрема щодо віку і досвіду, а також проводити регулярну атестацію суддів на підставі незалежного тестування та прозорого конкурсу. Такі положення містить проект коаліційної Угоди, підготовлений Блоком Петра Порошенка та запропонований для обговорення „Народному фронту” та „Самопомочі”.

29.10.2014

http://sud.ua/news/2014/10/29/69615-prezident-syd-dolzhen-zashchishchat-zakon-i-grazhdanina-a-ne-mificheskie-interesi-gosydarstva

Президент: Суд должен защищать закон и Гражданина, а не мифические интересы государства

Президент Украины Петр Порошенко отмечает необходимость немедленного проведения судебной реформы, которая будет способствовать установлению верховенства права, обеспечению эффективной защиты прав и свобод граждан. Об этом сообщает пресс-служба главы государства. "Мне не нужен суд, лояльный к президенту. Мне и всему обществу нужен суд, который защищает закон и Гражданина", - подчеркнул глава государства во время встречи с членами нового Совета по вопросам судебной реформы.

29.10.2014

http://sud.ua/news/2014/10/29/69613-v-ramkakh-sydebnoj-reformoj-trebovaniya-k-sydyam-otnositelno-vozrasta-i-opita-povisyat

В рамках судебной реформы требования к судьям относительно возраста и опыта повысят

Требования для назначения на должность судей относительно возраста и опыта будут повышены, а для судей Верховного суда Украины и Конституционного суда Украины будет повышен возрастной ценз. Об этом говорится в разделе "Судебная реформа" проекте коалиционного соглашения, обнародованном на сайте партии "Блок Петра Порошенко" в среду утром.

30.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107512-pensionerci_yaka_zrizala_strichku_z_vinka_yanukovicha_zaplat.html

За зрізану стрічку з вінка Януковича заплатять 5 тис.

Європейський суд з прав людини визнав надмірним засудження до арешту на 10 діб української пенсіонерки за зрізані стрічки з вінка тодішнього президента країни Віктора Януковича. Як повідомляє "ЗіБ" з посиланням на ЄС-плюс, відповідне рішення суду прийнято сьогодні у справі «Галина Швидка проти України».

30.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107462-opublikovano_zakon_pro_zaochne_sudochinstvo.html

Опубліковано Закон про заочне судочинство. Порошенко дозволив судити Януковича заочно

Стосовно підозрюваного (обвинуваченого), який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, якщо він перебуває поза межами України, здійснюватиметься за обов’язкової участі захисника спеціальне кримінальне провадження. Така можливість передбачена Законом ”Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини” (проект №4448а), який сьогодні було опубліковано в газеті "Голос України".

30.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107410-suddyu_apelyaciynogo_sudu_pidozryuyut_v_habarnictvi.html

Суддю Апеляційного   суду підозрюють у хабарництві

У ході досудового розслідування встановлено, що 13 серпня 2014 року суддя одержав від заявника неправомірну вигоду у сумі 2000 доларів США для іншого судді цього ж апеляційного суду за прийняття постанови про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення. Як пояснили  в ГПУ, 19 серпня 2014 року судді оголошено про підозру та рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України його відсторонено від посади.

30.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107407-rada_suddiv_zvilnila_zastupnikiv_golovi_dsa.html

Рада суддів звільнила заступників Голови ДСА

Рада суддів України прийняла рішення звільнити Півторака Володимира Вікторовича з посади першого заступника Голови Державної судової адміністрації України та Положишника Віталія Володимировича з посади заступника Голови Державної судової адміністрації України за власним бажанням. Відповідне рішення про звільнення В.Півторака таВ.Положишника було прийнято вчора, 29 жовтня 2014 року, на засіданні Ради суддів України.

30.10.2014

http://glavred.info/proisshestvija/v-mariupole-sudya-otpustil-zaderzhannogo-diversanta-dnr-domoy-294424.html

В Мариуполе судья отпустил задержанного диверсанта ДНР домой

В Донецкой области сотрудники Службы безопасности Украины задержали гражданина Яцько Ивана Владимировича.

Однако, как сообщил источник в штабе АТО, позже судья Жовтневого районного суда Мариуполя Соловьев отпустил диверсанта под домашний арест, пишет 0629.com. В ходе обыска у него были изъяты агитационные материалы террористического содержания с призывами к свержению конституционного строя и территориальной целостности Украины, самодельные взрывные устройства, большое количество сырья для изготовления взрывчатки.

30.10.2014

http://antikor.com.ua/articles/17857-golova_shostkinsjkogo_sudu_litovka_nepravomirno_prihovuje_deklaratsiji_suddiv

Голова Шосткинського суду Литовка неправомірно приховує декларації суддів

Українці за 2014 рік сплатили 2,5 млрд гривень на здійснення правосуддя місцевими загальними судами. Але попри таку значну суму, Україна посідає перше серед усіх країн-відповідачів місце за кількістю скарг, які чекають розгляду Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ). Київський адвокат Олег Веремієнко вважає, що така ситуація в країні склалася через відсутність якісної судової системи.

30.10.2014

http://judges.org.ua/dig5438.htm

http://yur-gazeta.com/publications/events/sudova-reforma-stan-i-perspektivi.html

Судова реформа: стан і перспективи

Як свідчать останні події, уряд України демонструє своєрідний підхід до реформування судової системи, дозволяючи собі презентувати проекти законів, у розробці яких не брали участі ані практикуючі юристі, ані судді. Тож останнім часом юридична спільнота все більше занурюється у питання судової реформи, оскільки залишити цю проблему осторонь означає дозволити провести неповноцінне та некомпетентне реформування, в результаті якого і без того низька довіра до судів взагалі може зникнути, а у судовій системі, скоріш за все, запанує безладдя. 22 жовтня з ініціативи Вищого господарського суду України при інформаційній підтримці «Юридичної газети» відбувся круглий стіл, присвячений саме питанням стану і перспектив судової реформи в Україні. Участь у цьому заході взяли не лише судді всіх юрисдикцій, а й практикуючі юристи, адвокати, вчені-правники, народні депутати, представники правоохоронних органів.

30.10.2014

http://ua.racurs.ua/659-sudova-reforma-ochyma-fahivciv

Судова реформа очима прокурора, судді і адвоката

Політики зацікавлені, щоб конституційні органи (ВККСУ і ВРЮ), які впливають на можливість вирішити питання проходження суддею публічної служби, не працювали.

30.10.2014

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/30/7042765/

ГПУ вимагає усунути з посади суддю, який відпустив Садовника

Генпрокуратура подала клопотання про відсторонення від посади судді Печерського суду Світлани Волкової, яка відпустила з-під варти командира "Беркута" Дмитра Садовника. Про це в інтерв'ю "Главкому" заявив прокурор Києва Сергій Юлдашев.

30.10.2014

http://gk-press.if.ua/index.php?q=node/15601

В Івано-Франківську громадські активісти спробували виховати суддю (ФОТО, ВІДЕО)

 Суддя Апеляційного суду в Івано-Франківській області Ярослав Ковалюк сьогодні, 30 жовтня, припаркувався на тротуарі. Відтак франківські революціонери вирішили його навчити правильно паркуватися. Викликали охорону й ДАІ. Суддя виходив із приміщення суду годину. Каже, раніше не міг, тому що в кабінеті були люди. За цей час приїхали інспектори ДАІ. Перевірили документи й констатували: вони не мають права складати адмінпротокол на суддів, тому що є відповідний закон. Суддя Ковалюк погодився з тим, що повівся неправильно, і забрав машину.

30.10.2014

http://judges.org.ua/dig5431.htm

http://ntn.ua/uk/products/programs/svidok/news/2014/10/30/14959

Корпоративна етика чи закон - справа судді проти ДСО в Харкові

У Харкові цього тижня передають до суду провадження про те, як міліціянти образили суддю. Історія набула розголосу приблизно рік тому. Наряд Держслужби охорони викликали до ресторану, де учинилася бійка. Один із розбишак, котрого вгамували правоохоронці, виявився служителем Феміди. Він одразу ж натякнув охоронцям, що їм це так не минеться. Тепер трьом співробітникам ДСО загрожує до восьми років позбавлення волі.

30.10.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0044668

Юристы и судьи обговорили реформу судебной системы Украины

Сегодня в гостинице Hilton Kyiv прошел круглый стол на тему: «Какой должна быть реформа судебной системы Украины», организованный Юридической группой LCF и Независимой ассоциацией банков Украины (НАБУ). В ходе мероприятия состоялось публичное обсуждение норм законопроекта «О судоустройстве и статусе судей» с привлечением судей высших специализированных судов, Конституционного Суда Украины, Верховного Суда Украины, адвокатов, ученых.

Неформальні практики

31.10.2014

http://zib.com.ua/ua/107704-17_osib_hochut_stati_prisyazhnimi_v_dniprovskomu_sudi_kieva.html

17 осіб хочуть стати присяжними в Дніпровському суді Києва.

Київська міська рада інформує, що в найближчий строк планується розгляд кандидатур осіб, які виявили бажання стати присяжними та народними засідателями Дніпровського районного суду міста Києва.

31.10.2014

http://judges.org.ua/dig5436.htm

http://rionews.com.ua/mixed/socio/now/n14303182852

Головна реформа країни: бути чи не бути? Цього місяця у Києві в офісі РПР — Реанімаційного пакета реформ — відбувся семінар-тренінг «Головна реформа країни» за участі провідних експертів зі судової реформи. Йшлося про кити судової системи в Україні, очищення влади і судів, про стратегію і технології судової реформи, а також роль ЗМІ і суспільства в цих надважливих для країни змінах.

31.10.2014

http://judges.org.ua/dig5434.htm

http://koryukivka-mayak.com/kolyshnoho-suddyu-rajonnoho-sudu-pozbavleno-voli-na-5-rokiv/

Судья Приморского районного суда Алексей Капля забыл что такое гласность судебного процесса

А может судья вообще не знает что это такое, т.к. редко с этим сталкивается. В соответствии со ст. 27 УПК Украины уголовное производство в судах всех инстанций осуществляется открыто. Каждый, кто присутствует в зале судебного заседания, может вести стенограмму, делать примечания, использовать портативные аудиозаписывающие устройства. Осуществление фото и видеозаписи разрешается на основании определения суда, которое суд выносит выслушивая мнение сторон.

31.10.2014

http://judges.org.ua/dig5433.htm

http://koryukivka-mayak.com/kolyshnoho-suddyu-rajonnoho-sudu-pozbavleno-voli-na-5-rokiv/

Колишнього суддю районного суду позбавлено волі на 5 років

На Чернігівщині винесено вирок заступнику голови Ріпкинського районного суду, який через посередника-адвоката вимагав 30 тис. грн. неправомірної вигоди від підсудного.

Суддя вимагав гроші від мешканця обласного центру за винесення завідомо неправосудного виправдувального вироку.

31.10.2014

http://judges.org.ua/dig5432.htm

http://www.poltava.pl.ua/news/30838/

Захисник Мамая на суді натякнув, що судді потрібно дати грамоту від міського голови?

Олександр Ковжога, захисник міського голови Полтави, пригадав історію, що суддя Лариса Гольник у свій час погодилася на самовідвід після того, як отримала грамоту від тодішнього мера Матковського. Сьогодні розпочалося судове засідання Октябрського райсуду Полтави, де розглядалася справа щодо корупційного діяння міського голови Полтави Олександра Мамая. Чергове засідання відбулося після хвороби судді Лариси Гольник. Самого Олександра Мамая не було — він захворів, але на яку саме хворобу — суддя не дізналася.

31.10.2014

http://fakty.ua/190368-v-odesse-shturmovali-sud-gde-prohodilo-zasedanie-po-delu-ob-izbienii-shufricha-foto

В Одессе «штурмовали» суд, где проходило заседание по делу об избиении Шуфрича (фото)

В Приморском районном суде Одессы сегодня рассматривалось дело «об избиении Нестора Шуфрича». Примечательно, что председательствующий по этому делу судья Иванов решил проводить слушание в закрытом режиме. «На скамье подсудимых — Вячеслав Бабейко, один из активистов, препятствовавших Шуфричу заниматься его грязными делишками в Одессе. Когда мы пришли поддержать своего единомышленника, наткнулись на закрытые ворота и мощный милицейский кордон, в полной экипировке. Нас не допускали не то что в зал заседания, а даже на территорию суда», — сказал «ФАКТАМ» глава одесской ячейки «Правого сектора» Сергей Стерненко.

Цікаве