Блог

01

серпня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 27 липня - 2 серпня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

27.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117720-eksperti_byut_na_spoloh_i_nagoloshuyut_na_svidomiy_stagnacii.html

Примара конструктивних змін. Експерти б’ють на сполох і наголошують на свідомій стагнації реформ в Україні

Доля конституційних перевтілень, за твердженням фахівців і народних обранців, вже вирішена: чекати грунтовних змін у правових інституціях держави не варто. Тематичний круглий стіл, який мав на меті висвітлити основні аспекти реформ, неочікувано виявив вади як самого процесу напрацювання змін до Основного Закону, так і окремих формулювань його норм. Експертне середовище незадоволене напрацьованими змінами й пророкує посилення владного впливу на суд.

27.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117763-rsu_prosit_vidklasti_vnesennya_do_reestru_vsih_rishen_sudu.html

РСУ просить відкласти внесення до Реєстру всіх рішень суду

Закон про справедливий суд надав ДСА півроку на внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень тих судових рішень, які не були внесені до Реєстру, починаючи з 1 січня 2010 р. Рада суддів України хоче відтермінувати виконання цього завдання.

27.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117738-rozmir_sudovogo_zboru_dlya_yurosib_syagne_milyoniv_a_ekonomi.html

Новий курс Феміди

Розмір судового збору для юросіб сягне мільйонів, а економити вони зможуть у «господарників» Після тривалого періоду, коли юрособи для економії коштів намагалися судитися в загальних чи адміністративних судах, парламент перевернув все з ніг на голову. Відповідно до нових правил судовий збір для підприємств у справах щодо майнових вимог обмежуватиметься 180000 грн., але лише в «господарників». В інших судах верхньої межі не буде, і залежно від суми вимог збір може сягнути мільйонів.

27.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117709-kerivnik_viddilu_verhovenstva_prava_koordinatora_proektiv_ob.html

Керівник відділу Координатора проектів ОБСЄ О.Водянніков: «Судова влада та конституційна юстиція покликані бути головним запобіжником проти мажоритарного фатуму демократії»

Реформування правових інститутів, зокрема судової ланки, за твердженням вітчизняних правників та іноземних експертів, не може відбуватися без урахування європейських стандартів. Утім, на думку Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександра Водяннікова, сучасні реформатори не повинні сліпо копіювати західний підхід до права та суду. Адже українське суспільство має ще «дозріти», аби зрозуміти істинну мету справжніх демократичних цінностей.

27.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117746-venecianska_komisiya_shvalila_tekst_zmin_do_konstitucii_v_ch.html

ВК схвалила текст змін до Конституції в частині правосуддя

Експерти Венеціанської комісії підтримали варіант змін до Конституції, який передбачає існування системи спеціалізованих судів із зазначенням, що вищі спеціалізовані суди можуть функціонувати відповідно до закону. Також, Венеціанська комісія схвалила конституційне закріплення адміністративних судів як важливого елементу контролю за здійсненням органами держаної влади своїх повноважень.

28.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117796-v_kaas_viznachili_scho_robitime_suddya-rechnik.html

В КААС визначили, що робитиме суддя-речник

Суддя-речник надає офіційні коментарі, відповіді, інтерв’ю від імені суду представникам ЗМІ, у тому числі у справах, що становлять суспільний інтерес, погоджує прес-релізи, що готуються прес-секретарем суду.

28.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117740-abi_prishvidshiti_pravosuddya_suddi_zmusheni_balansuvati_na_.html

Мати право — тонка справа. Аби пришвидшити правосуддя, законники змушені балансувати на межі професійності та упередженості

Юристи вимагають від суддів притягати до відповідальності осіб, які зловживають своїми процесуальними правами та надмірно затягують розгляд справи. Законники вважають вимогу цілком обгрунтованою, однак, аби уникнути звинувачень в упередженості, очікують гарантій від законодавця. Фахівці ж упевнені, що професійність судді визначається його вмінням реагувати на порушення без подібних гарантій.

28.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117782-skilki_pracivnikam_aparatu_sudu_zaplatili_za_cherven_-_infor.html

Скільки працівникам апарату суду заплатили за червень?

Державна судова адміністрація повідомила розміри середньомісячної зарплати працівника апарату місцевих загальних судів за червень 2015 року по кожному регіону. Зокрема, в Києві та Київської області середня зарплата працівників апарату становить 3 882 та 3 776 грн відповідно.

28.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117780-sud_vidklav_spravu_schodo_povnovazhen_tsk_z_perevirki_suddiv.html

Суд відклав справу щодо повноважень ТСК з перевірки суддів

Розгляд справи щодо скасування рішення Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 3 червня 2015 року, яким було продовжено строк повноваження вказаної Тимчасової комісії, перенесли на серпень через неявку сторін.

28.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117777-rada_suddiv_ukraini_hoche_znati_yaki_gazeti_chitayut_suddi.html

РСУ хоче знати, які газети читають судді

Рада суддів України затвердила анкету щодо анонімного опитування суддів апеляційних та місцевих судів загальної юрисдикції як користувачів інформаційних технологій. Відповіді на запитання слід надіслати до РСУ до 1 жовтня 2015 року.

28.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117723-ochischennya_lav_kandidativ_u_suddi_yaki_vzhe_podolali_vsi_k.html

Відсіяти «недопризначених». Очищення лав кандидатів, які вже подолали всі кваліфвипробування, поставить хрест на мріях влади

Представники влади, одержимі ідеєю провести люстрацію служителів Феміди, згадали й про тих, хто лишень планує одягти мантію: кандидатів на посаду судді вперше, які перебувають у резерві, а також тих, які вже рекомендовані Вищою кваліфікаційною комісією суддів для призначення. Законодавець планує повторно перевірити їх знання. Але, вочевидь, автор такої ініціативи не передбачив наслідки, до яких може призвести очищення лав «недопризначених».

29.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117817-zaareshtovano_koshti_na_rahunkah_druzhini_suddi_vgs_-_derzhf.html

Заарештовано кошти на рахунках дружини судді ВГС - Держфінмоніторинг

Держфінмоніторингом спільно з фінансовою розвідкою Ліхтенштейну встановлено п’ять компаній, які зареєстровані в Панамі та Ліхтенштейні та мають рахунки в банківських установах Ліхтенштейну та Латвії. На їхніх рахунках протягом тривалого часу акумулювались значні суми коштів з сумнівним походженням. Вважається, що суддя ВГС та його дружина мають відношення до цих коштів.

29.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117757-sud_skasuvav_virok_cherez_vidsutnist_zvukozapisu.html

Розгляд усліпу

Відсутність можливості перевірити доводи апеляції через незабезпечення належного фіксування технічними засобами судового процесу стало підставою для скасування вироку суду та призначення нового розгляду в суді першої інстанції.

29.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117725-ekspert_centru_politiko-pravovih_reform_roman_kuybida_zaraz_.html

Експерт ЦППР Роман Куйбіда: «Зараз виник найкращий момент запровадити процес переобрання суддів на всі посади»

Претенденти на мантії активно обговорюють проект закону №2358а, розмірковуючи, якими можуть бути наслідки його прийняття. «ЗіБ» поцікавився у фахівців, чи має право на життя такий документ і якою є мета його ухвалення. На запитання відповів експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

29.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117800-vryu_rekomenduyut_vidmoviti_u_vidkritti_sprav_schodo_suddiv_.html

ВРЮ рекомендують відмовити у відкритті справ щодо суддів. Відповідну інформацію буде внесено до суддівського досьє

28 липня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. За результатами розгляду питань порядку денного було вирішено рекомендувати ВРЮ відмовити у відкритті дисциплінарних справ стосовно 12 суддів вищих судів та Верховного Суду України.

29.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117735-zastosuvannya_neyakisnogo_zakonodavstva_stae_prichinoyu_poru.html  

Норми негативного впливу. Застосування «неякісних» актів спричиняє порушення прав людини і закиди на адресу суддів

В умовах, коли Україна залишається одним із лідерів за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини, необхідно проаналізувати причину цих скарг. Як виявляється, в окремих випадках порушення прав людини відбуваються через недоліки самого законодавства, яке доводиться застосовувати суддям.

29.07.2015

http://ua.racurs.ua/893-vidpovidalnist-suddi

Як суддів притягують до відповідальності — новітні тенденції

Сторона процесу, тобто сторона обвинувачення, не може вирішувати питання щодо притягнення судді до відповідальності.

30.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117848-suddyu_zapidozrili_v_otrimanni_habara_za_virishennya_spravi.html

Суддю запідозрили в отриманні хабара за справу

Заступник голови одного із місцевих судів Житомирської області підозрюється в тому, що він одержав від фізичної особи неправомірну вигоду у розмірі 1000 дол США за винесення на її користь рішення у цивільній справі про стягнення боргу.

30.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117846-gomoseksuali_poskarzhilis_na_ukrainu_do_espl.html

Гомосексуали поскаржились на Україну до ЄСПЛ

 Дві українські гомосексуальні пари подали до Європейського суду з прав людини скарги щодо врегулювання їх майнових прав.

30.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117821-chomu_nedoskonale_zakonodavstvo_ne_mozhe_vipravdovuvati_poru.html

Чому недосконале законодавство не може виправдовувати порушення суддями прав громадян

Україна залишається одним із лідерів за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини не в останню чергу через якість законодавства. То ж формально правильні судові рішення порушують права людей.

31.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117884-koli_v_reestri_zyavlyatsya_dani_pro_nabrannya_zakonnoi_sili_.html

Коли в Реєстрі з'являться дані про набрання законної сили рішеннями суду? В першу чергу вноситимуть дані щодо корупційних порушень

Державна судова адміністрація визначила строки в які керівники апаратів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції повинні надіслати відомості про набрання законної сили рішеннями суду до Єдиного державного реєстру судових рішень. Перший термін спливає 1 вересня.

31.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117881-bilshe_500_suddiv_chekayut_na_svoe_priznachennya_bezstrokovo.html

Більше 500 суддів чекають на своє призначення безстроково

На призначення суддею безстроково очікують більше 500 суддів, а кількість загальних місцевих судів, робота яких може бути призупинена через відсутність суддів, повноважних здійснювати правосуддя, у середньому становитиме близько десяти.

31.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117731-v_odesi_vstanovili_prichini_skasuvannya_rishen_pro_styagnenn.html

Все найкраще — дітям. В Одесі встановили причини скасування рішень про стягнення коштів на утримання неповнолітніх

Однією з типових помилок при ухваленні рішень у справах про стягнення аліментів на повнолітніх дітей, які продовжують навчання, є стягнення на користь того з батьків, з ким проживає дитина.

31.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117858-zapracyuvav_avtomatizovaniy_rozpodil_sprav_mizh_chlenami_vry.html

Запрацював автоматизований розподіл справ між членами ВРЮ. В першу чергу розподілили висновки ТСК

На засіданні Вищої ради юстиції 30 липня було затверджено Положення про автоматизовану систему визначення члена ВРЮ при здійсненні ним повноважень та проведено перший авторозподіл матеріалів, що надійшли на адресу Вищої ради юстиції.

31.07.2015

http://zib.com.ua/ua/117733-na_vinnichchini_viznachili_kriteriy_profesiynosti_rozglyadu_.html

Ознака якості. На Вінниччині визначили критерій професійності розгляду справ і проваджень

Низький коефіцієнт скасування чи зміни вироків свідчить про високу якість відправлення правосуддя. Втім, і тут не обходиться без помилок. Основні труднощі виникають при визначенні покарання, а також при аналізі обтяжуючих обставин.

01.07.2015

http://sud.ua/news/2015/08/01/79533-sitnik-ybezhden-v-slozhnosti-voploshcheniya-sydebnoj-reformi-v-ykraine

Сытник убежден в сложности воплощения судебной реформы в Украине

Об этом в интервью сообщил директор Национального антикоррупционного бюро Артем Сытник. По его словам, одним из приоритетных направлений работы Национального антикоррупционного бюро является борьба с коррупцией в судах.

Цікаве