Блог

01

серпня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 27 липня - 2 серпня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

27.07.2015

http://court.gov.ua/189771/

Суди в Одеській області на початку вересня почнуть впроваджувати систему «Електронний суд»

Вперше в Україні планується впровадження повної версії проекту "Електронний суд", що передбачає електронний документообіг між учасниками процесу та судом, а також повне ведення діловодства по справі в електронному вигляді. Таке рішення прийняла Рада суддів України  на засіданні 22 липня 2015 року. Впровадження зазначеного проекту буде здійснюватись за сприяння проекту USAID "Справедливе правосуддя" та при співпраці із Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області.

27.07.2015

http://court.gov.ua/189778/

Рада судів України повернула на доопрацювання Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів

Рада судів України повернула на доопрацювання Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів з урахуванням зауважень та пропозицій, які було внесено під час засідання 22 липня 2015 року та, які надійшли від судів України. Під час обговорення цього питання, члени Ради суддів України зійшлися на тому, що розроблений ВККС і запропонований для затвердження РСУ Порядок суперечить цілому ряду як міжнародних нормативних актів, якими регламентується діяльність суддів, так і українських законів.

27.07.2015

http://www.vasu.gov.ua/123464/

Венеціанська комісія схвалила конституційне закріплення адміністративних судів

Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила попередній текст змін до Конституції в частині правосуддя. Венеціанська комісія позитивно оцінила розроблений Робочої групою з питань правосуддя та суміжних правових інститутів попередній текст змін до Конституції України в частині правосуддя. Про це йдеться у Попередньому висновку Європейської комісії «За демократію через право», який був оприлюднений 24 липня.

27.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/CDE6E41198E2CA16C2257E8F003EC824?OpenDocument&year=2015&month=07&

Україна долучилася до діяльності Форуму юридичного співробітництва

Координатором Форуму з боку української держави став Верховний Суд України.  За результатами Литовсько-молдовсько-українського правового Форуму, який відбувся 22 – 24 липня 2015 року у місті Молетаї (Литовська Республіка), підписано Декларацію Форуму юридичного співробітництва Республіки Молдова, України і Литовської Республіки.

28.07.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1797/

Забезпечення гласності та відкритості судового процесу під час здійснення судочинства

У зв'язку з численними зверненнями, які надходять до Вищого господарського суду України, нагадуємо, що 28 березня 2015 року набув чинності Закон України "Про забезпечення права на справедливий суд", метою якого є підвищення національних стандартів судоустрою і судочинства та забезпечення права на справедливий суд. Зокрема, статтею 11 цього Закону передбачено, що учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

28.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/999

Результати засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

28 липня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. За результатами розгляду питань порядку денного під час засідання секції оголошено такі висновки.

28.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/998

Суддів, які отримали громадянство Російської Федерації, притягнуть до відповідальності

Під час розгляду матеріалів перевірки за скаргою Григоряна Н.М. від 10 липня 2010 року на дії судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура В.М. при розгляді справи стосовно банкрутства ЗАТ «Сімферопольська конфетна фабрика» доповідачем у справі було встановлено ознаки можливого отримання громадянства іншої держави.

28.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/997

Інформація про порушення у діях суддів, попри відсутність фактичних стягнень, заноситиметься у суддівське досьє, – Голова ВРЮ

28 липня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції, під час якого було розглянуто матеріали перевірок, проведених членами Вищої ради юстиції, щодо наявності підстав для відкриття дисциплінарної справи стосовно 25 суддів, у тому числі 11 суддів вищих та Верховного Суду України, а саме: судді Верховного Суду України Сімоненко Валентини Миколаївни; суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Мазур Лідії Михайлівни, Карпенко Світлани Олексіївни, Леванчука Андрія Олексійовича, суддів Вищого адміністративного суду України Чалого Сергія Яковича, Заїки Миколи Миколайовича, Юрченка Василя Васильовича, Кобилянського Миколи Генріховича, Стародуба Олександра Павловича, Амєліна Сергія Єгоровича, Тракало  Валентини Володимирівни, а також суддів місцевих та апеляційних судів.

29.07.2015

http://court.gov.ua/187799/

Вища рада юстиції затвердила зразки заяв (скарг) щодо відповідальності судді чи прокурора

Вища рада юстиції на засіданні ухвалила рішення про затвердження зразків скарг (заяв) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді або відповідальність стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності.

29.07.2015

http://www.vasu.gov.ua/123465/

Рубрику «Узагальнення судової практики» доповнено новим документом

У рубриці «Узагальнення судової практики» на офіційному веб-сайті Вищого адміністративного суду України розміщено «Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України «Про очищення влади».

29.07.2015

http://www.vasu.gov.ua/123466/

Заява прес-служби ВАСУ

 У зв’язку з появою у ЗМІ інформації про рішення ВАСУ, яким начебто скасовано штрафи для ВАТ «Аерофлот-російські авіалінії» прес-служба повідомляє…

29.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1000

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

29 липня 2015 року член Вищої ради юстиції Тетяна Малашенкова провела особистий прийом громадян. Під час здійснення прийому громадяни звернулися зі скаргами до Вищої ради юстиції, що стосувалися обмеження права доступу до правосуддя, повноти з'ясування обставин справи та інших проблем розгляду у судах справ за їх участю, та подали звернення з порушених ними питань.

29.07.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/68FE4040A60B850DC2257E91002F87C3?OpenDocument&year=2015&month=07&

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Проміжного висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) щодо запропонованих змін до Конституції України в частині правосуддя

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Проміжного висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) щодо запропонованих змін до Конституції України в частині правосуддя. З текстом перекладу можна ознайомитись у розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства».

30.07.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1798/

Повідомлення для ЗМІ

29 липня 2015 року засобами масової інформації поширено повідомлення прес-служби Державної служби фінансового моніторингу України стосовно арешту рахунків діючого судді Вищого господарського суду України та його дружини в банківських установах Ліхтенштейну і Латвії. У зв'язку з цим повідомляємо, що достовірність відомостей про наявність майна (майнових прав) та відповідність його (їх) вартості, вказаного (вказаних) суддею у Декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, доходам, отриманим із законних джерел, є одним із напрямків перевірки відповідно до вимог Закону України "Про очищення влади".

30.07.2015

http://www.vasu.gov.ua/123467/

Рубрику «Узагальнення судової практики» доповнено новим інформаційним листом

Рубрику «Узагальнення судової практики» на офіційному веб-сайті Вищого адміністративного суду України доповнено новим інформаційним листом від 29 липня 2015 року № 1546/10-14/15, який підготовлено у зв’язку з надходженням до ВАСУ листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Заїченко проти України (№ 2)», яке 6 липня 2015 року набуло статусу остаточного.

30.07.2015

http://www.vasu.gov.ua/123468/

Огляд ЗМІ. Голова ВАСУ прокоментував висновок Венеціанської Комісії та окреслив перспективи розвитку адмінюстиції

"Перший крок на шляху до посилення ефективності адміністративного судочинства в Україні – нарешті конституційно закріпити статус адміністративних судів". Так Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло прокоментував Попередній висновок Венеціанської комісії стосовно проекту змін до Конституції в частині правосуддя, розробленого Робочою групою з питань правосуддя та суміжних правових інститутів.

30.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1003

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

Оприлюднено результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 30 липня 2015 року.

30.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1002

Затверджено Регламент Вищої ради юстиції

30 липня 2015 року відбулося чергове засідання Вищої ради юстиції, на якому було розглянуто 61 матеріал стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами та один – щодо внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді місцевого господарського суду України і завершено розгляд 12 матеріалів перевірок стосовно притягнення 16 суддів до дисциплінарної відповідальності. Крім того, Рада ухвалила два рішення з питань організації роботи Вищої ради юстиції,  Регламент Вищої ради юстиції та затвердила в цілому Положення про автоматизовану систему визначення члена ВРЮ при здійсненні ним повноважень відповідно до законів України. За результатом розгляду питань порядку денного Вища рада юстиції ухвалила рішення внести подання до Верховної Ради України про звільнення у відставку 40 суддів, стосовно чотирьох – прийнято рішення про внесення подання про звільнення з посади судді за власним бажанням.

30.07.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1001

У Вищій раді юстиції вперше здійснено авторозподіл документів, скарг та заяв

Під час засідання ВРЮ 30 липня було остаточно затверджено Положення про автоматизовану систему визначення члена Вищої ради юстиції при здійсненні ним повноважень відповідно до законів України та проведено перший авторозподіл матеріалів, що надійшли на адресу Вищої ради юстиції.

31.07.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1799/

На сайті ВГСУ з’явилася нова рубрика «Базові показники роботи суду»

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розділ "Публічна інформація" доповнено новою рубрикою "Базові показники роботи суду", де всі бажаючі можуть ознайомитися з базовими показниками роботи ВГСУ за І півріччя 2015 року.

31.07.2015

http://court.gov.ua/190971/

Обговорено шляхи покращення комунікації судової влади з громадськістю

30 липня 2015 року у конференц-залі Одеського окружного адміністративного суду (м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14) відбулося засідання круглого столу на тему: "Шляхи покращення комунікації судової влади з громадськістю".

31.07.2015

http://court.gov.ua/190978/

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ повернув державі 14 гектарів лісу в Київській області

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін рішення Ірпінського міського суду від 17 жовтня 2014 року та ухвалу колегії суддів апеляційного суду Київської області від 6 лютого 2015 року та повернув у державну власність 14 га землі лісового фонду в місті Буча вартістю понад 18 млн гривень.

31.07.2015

http://www.ccu.gov.ua/uk/doccatalog/list?currDir=281857

Конституційний Суд України офіційно оприлюднив висновок у справі щодо децентралізації влади

31.07.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-siergij-koziakow-prowiw-zustritch-z-iniciatiwnoiu-grupoiu-priedstawnikiw-kandidatiw-na-posadu-suddi-wpiershie/

Голова Комісії Сергій Козьяков провів зустріч з ініціативною групою представників кандидатів на посаду судді вперше

31 липня 2015 року відбулася зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова з ініціативною групою кандидатів на посаду судді вперше – Володимиром Котвицьким, Ганною Марічевою, Ольгою Примак-Березовською, Євгеном Синельниковим, Вадимом Смітюхом, Олегом Федоровим та Павлом Черніковим. У зустрічі також взяли участь представники секретаріату Комісії Олександр Биструшкін, Ольга Лісова та Роман Палій.

Цікаве