Блог

02

травня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 27 квітня - 3 травня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

27.04.2015

http://court.gov.ua/170481/

Збільшена середньомісячна заробітна плата працівникам апаратів судів

За ініціативою Державної судової адміністрації України у квітні 2015 року наближено видатки на оплату праці з нарахуванням.

27.04.2015

http://court.gov.ua/170733/

На Тернопільщині відреставровано приміщення двох судів

24 квітня 2015 року Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк відкрив приміщення двох відреставрованих судів на Тернопільщині – Тернопільського міськрайонного і Теребовлянського районного судів.

27.04.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddju_vssu_obrano_chlenom_vicshoji_radi_justiciji.html

Суддю ВССУ обрано членом Вищої Ради юстиції

На ІІІ з’їзді адвокатів призначено двох із трьох членів ВРЮ. Адвокати висловили свою довіру судді ВССУ Аллі Лесько серед кандидатів з числа суддів та суддів у відставці та адвокату Павлу Гречківському з числа інших кандидатів.

27.04.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/zastupnik_golovi_vssu_stanislav_kravchenko_vzjav_uchast_u_roboti_mizhnarodnoji_konferenciji_povernen.html

Заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко взяв участь у роботі міжнародної конференції «Повернення украдених активів корумпованої політичної еліти в Україні»

27 квітня 2015 року стартувала дводенна міжнародна конференція з питань пошуку, арешту, конфіскації та повернення активів, здобутих злочинним шляхом. Конференція покликана продовжити започаткований експертний діалог щодо законодавчого регулювання, використання нових інструментів та інститутів для ефективного пошуку, арешту, повернення та управління конфіскованими активами в Україні.

Неформальні практики

27.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1748/

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у обговоренні міжнародного досвіду оцінювання професійної діяльності суддів

24 квітня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у співпраці з Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) й проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провела семінар на тему «Оцінювання професійної діяльності суддів». Захід організовано у зв'язку з законодавчими змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими запроваджується кваліфікаційне оцінювання суддів. ВККСУ уповноважена на проведення такого оцінювання за погодженою з Радою суддів України процедурою і визначеними законом критеріями. Дотримання визнаних стандартів суддівської незалежності й підзвітності суддів є важливим компонентом такої роботи.

Неформальні практики

27.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1749/

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Міжнародному форумі по боротьбі з підробками та піратством

24 квітня 2015 року під патронатом Кабінету Міністрів України відбувся Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством, присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності. Організаторами виступили Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба інтелектуальної власності, ДП "Український інститут промислової власності". Мета Форуму - вдосконалення української стратегії й тактики розв'язання однієї з найгостріших у сучасному світі проблем - контрафакції та піратства, реалізація реформи захисту інтелектуальної власності і системи заходів протидії виробництву й розповсюдженню підробок, формування цивілізованого українського товарного ринку та сприятливого інвестиційного клімату в державі.

Неформальні практики

27.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/870

Фоторепортаж. Відбулася всеукраїнська конференція працівників прокуратури України

27 квітня 2015 року делегати всеукраїнської конференції працівників прокуратури призначили членами Вищої ради юстиції суддю Апеляційного суду м. Києва Вадима Нежуру та адвоката АО "Фортес" Володимира Комкова.

27.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/868

ОГЛЯД ЗМІ. "Выборы в ВСЮ: адвокатский конклав"

Конституционный орган - Высший совет юстиции - не работает уже год, что блокирует функцию контроля над судьями и мешает реформированию судебной системы. За последнее время полномочия ВСЮ прекращались сначала Законом «О восстановлении доверия к судебной власти в Украине», потом - Законом «Об обеспечении права на справедливый суд». Не обошлось и без судебных споров - назначения Одесского съезда адвокатов были отменены в связи с нарушением процедуры и сроков проведения. Следующий - ІІІ съезд, проходивший в Мукачево, был прерван до решения этого вопроса судом.

27.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/866

До Вищої ради юстиції надійшло рішення ІІІ з’їзду адвокатів України про призначення членів ВРЮ

Відповідно до документа ІІІ з’їзд адвокатів України, що відбувся 24–25 квітня 2015 року в м.Києві, у правомочному складі (за участі 184 делегатів від 259 загальної кількості обраних делегатів, які представляють 24 конференції адвокатів регіонів), за результатами таємного голосування призначив до складу ВРЮ адвоката Павла Гречківського (134 голоси «за») та суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Аллу Лесько (157 голосів «за»).

27.04.2015

http://www.vasu.gov.ua/123411/

Судді Верховного адмінсуду Литви ознайомилися з роботою ВАСУ та окружних адміністративних судів

З 22 по 25 квітня 2015 року в рамках двостороннього співробітництва адміністративних судів України та Литви відбувся візит делегації Верховного адміністративного суду Литви до України. До складу делегації увійшли судді Верховного адміністративного суду Литви Віргінія Вольскене (глава делегації), Даля Вішінскене, Романас Клішаускас, Лаймутіс Алехнавічус та канцлер ВАС Литви Зенонас Каралюс.  22 квітня 2015 року відбулася офіційна зустріч Голови Вищого адміністративного суду України Олександра Нечитайла з делегацією.  23 квітня відбулася зустріч делегації з працівниками апарату ВАСУ, участь у якій взяли керівник апарату ВАСУ Роман Кайдашев, заступник керівника апарату ВАСУ Олександр Шевченко, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, начальник управління електронного документального забезпечення Віктор Магрело, начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Олена Тимченко, керівник прес-служби ВАСУ Марія Швенько  та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак. 24 квітня делегація відвідала Чернігівський окружний  адміністративний суд з метою ознайомлення з роботою адміністративних судів першої інстанції. У зустрічі з представниками ВАС Литви взяли голова суду Віталій Добрянський, судді Дмитро Лобан, Валентина Падій, Світлана Бородавкіна, а також керівник апарату ЧОАС Тетяна Бойко.

Неформальні практики

27.04.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/AC770940B8FE9585C2257E34004F0F1E?OpenDocument&year=2015&month=04&

«Наші громадяни мають відчути, що суд дійсно гарантує захист їх прав», - Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк

 Судді судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України з експертами та представниками Ради Європи обговорили особливості перегляду рішень Верховним Судом України по дисциплінарних справах суддів та ознайомилися з європейським досвідом організації системи оскарження рішень у рамках дисциплінарного провадження щодо судді. Метою проведення семінару «Особливості перегляду рішень Верховним Судом України по дисциплінарних справах суддів» стала необхідність обговорення особливостей перегляду Верховним Судом України рішень у дисциплінарній справі щодо судді як окремої стадії дисциплінарного провадження, аналіз відповідності цієї стадії дисциплінарного провадження європейським стандартам і практикам з урахуванням рішень Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України».

28.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/871

ФОТОРЕПОРТАЖ. Відбувся з'їзд представників юридичних ВНЗ та наукових установ щодо призначення членів ВРЮ

28.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/869

До Вищої ради юстиції надійшов документ про призначення членів ВРЮ всеукраїнською конференцією працівників прокуратури

Відповідно до документа всеукраїнська конференція працівників прокуратури, що відбулася 27 квітня 2015 року в м. Києві, у складі 88 делегатів, за результатами таємного голосування призначила до складу ВРЮ суддю Апеляційного суду м. Києва Вадима Нежуру (81 голос «за») та адвоката, директора товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Фортіс» Володимира Комкова (83 голоси «за»).

29.04.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54989

Проект Закону про внесення змін до статті 202 Цивільного процесуального кодексу України (щодо забезпечення права на захист та участь у судовому процесі для осіб, які беруть участь в антитерористичній операції та бойових діях)

Семенченко С.І.

Проектом запропоновано викласти п. 1 ч. 1 ст. 202 ЦПК у новій редакції. У попередній редакції суд міг зупинити провадження у справі тільки, якщо сторона у справі проходила строкову військову службу. У запропонованій редакції таке обмеження знято. Також добавлено положення, що право зупинити провадження у суду виникає не тільки, якщо військовослужбовець проходить службу «за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання», а й також у випадку, якщо служба проходить «поза пунктом постійної дислокації військової частини (підрозділу)». Дане положення додано у зв’язку з тим, що підсудність судів у зоні АТО змінено, що могло б стати перепоною для зупинення провадження, в якому беруть участь військовослужбовці, зареєстровані у зоні АТО.

Етап проходження: направлено на розгляд комітету (30.04.2015)

29.04.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vssu_vidvidali_studenti_juridichnogo_fakultetu_kijivskogo_nacionalnogo_lingvistichnogo_universitetu.html

ВССУ відвідали студенти юридичного факультет Київського національного лінгвістичного університету

29 квітня 2015 року двері ВССУ гостинно відчинилися перед студентами 3-5 курсів юридичного факультету Київського національного лінгвістичного університету. Особливо цікавим та корисним для студентів стало відвідання судових засідань, під час яких присутні мали змогу візуалізувати теоретичні знання та усвідомити важливість суддівської професії.

29.04.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/eksperti_radi_jevropi_prezentuvali_zvit_cshodo_rezultativ_vprovadzhennja_kriminalnogo_procesualnogo_.html

Експерти Ради Європи презентували звіт щодо результатів впровадження Кримінального процесуального кодексу України

27 квітня у рамках проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» відбувся круглий стіл щодо результатів впровадження Кримінального процесуального кодексу України. Метою заходу було представлення та обговорення звіту експертів ЄС, в якому виокремлені проблемні аспекти реалізації Кодексу та надані рекомендації, що стосуються практики застосування та вдосконалення певних його положень.

29.04.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1750/

Керівником апарату Вищого господарського суду призначено Пляс Наталію Петрівну

29 квітня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов представив колективу суду керівника апарату Пляс Наталію Петрівну, яку призначено відповідним наказом Державної судової адміністрації України від 29 квітня 2015 р. № 303/к.

29.04.2015

http://www.vasu.gov.ua/123412/

Представники адміністративних судів України відвідали Європейський суд з прав людини

Представники адміністративних судів взяли участь у візиті української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка), який відбувся 21 – 22 квітня 2015 р. та організований Вищим адміністративним судом України спільно з Радою Європи у рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» (фінансується Урядом Канади).

Неформальні практики

29.04.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/rieformuwannia-sudowoi-sistiemi-rada-ewropi-konsultue-ukrainskich-kolieg/

Реформування судової системи: Рада Європи консультує українських колег

Представники Комісії взяли участь у третьому засіданні робочої групи проекту Ради Європи «Підтримка реформи суддівської відповідальності в Україні», яке відбулося 28 квітня 2015 року в Києві. У ході обговорення учасниками порушувались питання реформування судової системи, залучення представників громадянського суспільства до цього процесу, формування правосвідомості у суспільстві та забезпечення незалежності суддів у нових умовах. «Судді мають усвідомлювати, з якою метою реформується система, в якій вони працюють», - зазначив Джуро Сесса.

30.04.2015

http://court.gov.ua/171763/

У Державній судовій адміністрації України обговорено можливості співпраці з Всеукраїнською громадською організацією «Правозахисна спілка інвалідів»

29 квітня 2015 року у приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася зустріч Голови Ради суддів України Валентини Сімоненко та Голови ДСА України Зеновія Холоднюка з представниками Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Правозахисна спілка інвалідів". Метою зустрічі було обговорення можливих напрямів співпраці з метою покращення доступу до правосуддя громадян з обмеженими можливостями.

30.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/875

Президент призначив членів Вищої ради юстиції за своєю квотою

Президент 30 квітня підписав Указ про призначення членами Вищої ради юстиції суддів Вищого господарського суду України Ігора Бенедисюка,  Верховного суду України Миколи Гусака та адвоката Тетяни Малашенкової. Про це вказується на офіційному веб-сайті Президента України.

30.04.2015

http://www.vru.gov.ua/news/862

ОГЛЯД ЗМІ. «Новопризначений член Вищої ради юстиції Володимир Комков про судову реформу в Україні»

У студії Телеканалу новин «24» Володимир Комков, член Вищої ради юстиції розповів про люстрацію суддів та судову реформу.

Цікаве