Блог

31

жовтня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 26 жовтня - 5 листопада (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

26.10.2015

http://court.gov.ua/212527/

Вінницький апеляційний адміністративний суд розкрив нові технології фальсифікацій виборчого процесу

Прес-служба Вінницького апеляційного адміністративного суду поширила інформацію про постановлення окремої ухвали у справі, що пов'язана з виборчим процесом. Так, судом постановлено окрему ухвалу за фактом незаконної реєстрації більше 10 осіб за однією адресою за п’ять днів до початку виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Інформація була відстежена та проаналізована за допомогою комп'ютерної програми "Діловодство", яка працює в апеляційних судах України.

26.10.2015

http://court.gov.ua/212753/

Венеціанська комісія підтримала позицію Конституційної Комісії щодо шляхів оновлення суддівського корпусу

"Венеціанська комісія вважає, що звільнення усіх суддів не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права", - сказав заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, коментуючи рішення Венеціанської Комісії під час брифінгу 26 жовтня 2015 року.

26.10.2015

http://court.gov.ua/212767/

У Миколаївській області підведені підсумки роботи за 9 місяців 2015 року

22 жовтня 2015 року в м. Миколаїв відбулася розширена нарада за участю Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка, голови апеляційного суду Миколаївської області Олександра Ржепецького, голови господарського суду Миколаївської області Костянтина Василяки, голови Миколаївського окружного адміністративного суду Всеволода Князєва, начальника територіального управління ДСА України в Миколаївській області Віктора Сікиринського, голів та керівників апаратів місцевих загальних судів Миколаївської області, прокурора Миколаївської області В’ячеслава Кривов’яза, та керівників Миколаївського спецпідрозділу судової міліції "Грифон".

26.10.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddja_vss_volodimir_kolesnichenko_jakcsho_zmini_provoditimut_abi_pidporjadkuvati_sudovu_sistemu_to_.html

Суддя ВСС Володимир Колесниченко: «Якщо зміни проводитимуть, аби підпорядкувати судову систему, то не варто очікувати, що вона стане незалежною»

Представники влади планують кардинальні зміни в судовій системі, аби Феміда стала більш незалежною. Однак не всі засоби досягнення цієї мети видаються правильними самим представникам суддівської спільноти. Яка небезпека криється в деяких положеннях проекту змін до Конституції? До чого може призвести звільнення відразу всіх володарів мантій? Чому суддів — порушників присяги не поспішають позбавляти посад? Про все це та багато іншого «ЗіБ» розповів голова Вищої ради юстиції в 2010—2013 роках, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Володимир Колесниченко.

26.10.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/nezalezhnij_sudovij_vladi_potribna_nezalezhna_presa_i_nasampered_ce_potribno_suspilstvu.html

Незалежній судовій владі потрібна незалежна преса, і насамперед це потрібно суспільству

Під таким гаслом 13-14 жовтня 2015 року у м. Харкові проведено круглий стіл «Взаємодія представників мас-медіа із судами. Сучасні моделі співпраці преси і судових установ у США та країнах Європи» та тренінг «Зв’язки з громадськістю в судах», до участі у роботі яких було запрошено суддю ВССУ Галину Юровську.

26.10.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1850/

За підсумками робочого візиту керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу

19-23 жовтня 2015 року відбувся робочий візит керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу: Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей. В ході візиту Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук провели низку зустрічей з колективами судів, на яких обговорили найважливіші аспекти судової та конституційної реформи, зокрема: щодо змін в судовій системі; питання організації роботи судів та якості відправлення правосуддя; шляхи покращення комунікації судів зі ЗМІ та громадськістю з метою підвищення іміджу судової влади і відновлення рівня довіри до неї; проблеми матеріального забезпечення судів тощо.

26.10.2015

http://www.vasu.gov.ua/123511/

Заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович взяв участь у круглому столі щодо ролі і місця адмінюстиції в умовах проведення конституційної реформи

23 жовтня 2015 року за ініціативи Вищого адміністративного суду України, Запорізького окружного адміністративного суду, Класичного приватного університету відбувся науково-практичний круглий стіл «Роль і місце адміністративної юстиції в умовах проведення конституційної реформи». Участь у заході взяли голова Запорізького окружного адміністративного суду Олег Прудивус, судді Запорізького окружного адміністративного суду та Апеляційного суду Запорізької області, науковці з Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, а також представники Прокуратури міста Запоріжжя і юристи-практики.

26.10.2015

http://www.vasu.gov.ua/123510/

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло: «Венеціанська комісія рекомендує Україні закріпити автономію адміністративних судів»

Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) у своєму Висновку щодо запропонованих Конституційною Комісією змін до Конституції України у сфері правосуддя від 26.10.2015 № CDL-AD(2015)27 підтримала свою попередню позицію, яка передбачає існування системи спеціалізованих адміністративних судів. При цьому у висновку, оприлюдненому на офіційному веб-сайті Комісії (http://www.venice.coe.int) Венеціанська комісія посилила свою рекомендацію, вказавши на доцільність автономії системи адміністративних судів.

26.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1129

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

26 жовтня 2015 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів  на посади та звільнення їх з посад. У ньому брали участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів  на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, Т.Малашенкова, А.Олійник, Н.Волковицька, А.Мірошниченко, В.Беляневич.  Розпорядженням Голови ВРЮ до роботи секції залучено (з правом голосу) членів дисциплінарної секції Вищої ради юстиції А.Лесько та І.Мамонтову.

26.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1130

Члени ВРЮ А.Олійник та А.Мірошниченко взяли участь у міжнародній конференції «Право власності: європейський досвід та українські реалії»

22–23 жовтня 2015 року у Верховному Суді України відбулась Міжнародна конференція «Право власності: європейський досвід та українські реалії». Організаторами заходу були Верховний Суд України, Проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Проект Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» за фінансової підтримки уряду Канади, юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У заході брали участь судді з України та країн ЄС, міжнародні експерти, науковці та юристи-практики. Учасники конференції обговорили актуальні питання, пов’язані з правом на мирне володіння майном, захистом права власності, корпоративних, інших речових прав, а також особливості захисту права власності на тимчасово окупованій території, на території проведення АТО та у зв’язку з проведенням АТО тощо.

26.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widkladieno-rozgliad-pitannia-pro-pritiagniennia-do-disciplinarnoi-widpowidalnosti-283-krimskich-suddiw/

Відкладено розгляд питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності 283 кримських суддів

26 жовтня 2015 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалось питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Комісія, розглянувши звернення заступника Генерального прокурора України Матіоса А.В, народного депутата України Лещенка С.А, Голови Верховного Суду України Романюка Я.М. стосовно дисциплінарної відповідальності 283 суддів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, прийняла рішення відкласти розгляд питання на 10 листопада 2015 року.

26.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widkrila-disciplinarni-sprawi-stosowno-10-suddiw-/

Комісія відкрила дисциплінарні справи стосовно 10 суддів

На засіданні дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 26 жовтня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

27.10.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1851/

“Поглиблення спеціалізації — ефективний інструмент підвищення якості правосуддя”, - Голова ВГСУ Богдан Львов

27 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл “Патентний суд: за та проти”, організований Комітетом Асоціації правників України з інтелектуальної власності. У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко, суддя Солом'янського районного суду міста Києва Олена Букіна, начальник відділу організації захисту прав і розгляду заперечень ДП “Український інститут інтелектуальної власності” Микола Потоцький, експерти в галузі захисту прав інтелектуальної власності, практикуючі юристи та науковці.

27.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1135

Відбулася зустріч членів ВРЮ з делегацією Національної ради судівництва Республіки Польща

«Вища рада юстиції зацікавлена у започаткуванні довготривалого та взаємовигідного співробітництва з Національною радою судівництва Республіки Польща», – заявив Голова Вищої ради юстиції І.Бенедисюк під час зустрічі зі своїм польським колегою Петром Рачковським, заступником Голови Національної ради судівництва. Зустріч відбулася у Вищій раді юстиції 26 жовтня 2015 року в рамках робочого візиту делегації Національної ради судівництва до України, організованого за сприяння Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні». У зустрічі взяли участь члени Вищої ради юстиції та Національної ради судівництва. 

27.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widbuwsia-miznarodnij-kruglij-stil-priswiatchienij-ewropiejskim-standartam-u-sfieri-suddiwskoi-widpowidalnosti-w-ramkach-proiektu-radi-ewropi-pidtrimka-rieformi-sistiemi-suddiwskoi-widpowidalnosti-w-ukraini/

Відбувся міжнародний круглий стіл, присвячений європейським стандартам у сфері суддівської відповідальності в рамках Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні»

27 жовтня 2015 року секретар дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Михайло Макарчук, член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Павло Луцюк та начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич взяли участь у роботі міжнародного круглого столу, присвяченого питанням європейських стандартів у сфері суддівської відповідальності. Захід відбувся в рамках зустрічі мережі вітчизняних проектних команд і національних партнерів з реформи правосуддя, організованої Проектом Ради Європи «Підтримка системи суддівської відповідальності в Україні».

27.10.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/00B5253D73C01B3FC2257EEB0034CFF7?OpenDocument&year=2015&month=10&

– У законодавстві, що регулює корпоративні правовідносини, і досі є низка прогалин та колізій, які призводять до його неоднакового тлумачення та застосування судами, — заступник Голови Верховного Суду України Валентин Барбара

Корпоративним спорам належить одне із провідних місць у судовій практиці, адже вони стосуються діяльності господарських товариств, а тому потреба у напрацюванні єдиних підходів при розгляді такої категорії справ є досить актуальною. Про це йшлося у ході міжнародної конференції «Право власності: європейський досвід та українські реалії».

27.10.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56881

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедури проведення судового засідання в режимі відеоконференції

 Помазанов Андрій Віталійович

Законопроектом пропонується внести зміни до відповідних положень Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України. Проектом Закону передбачається:

запровадити перелік підстав для відмови у задоволенні клопотання про проведення відеоконференції;

передбачити порядок прийняття рішення про визначення суду, у якому відбуватиметься відеоконференція, а також відповідальну особу за її проведення;

встановити положення, відповідно до якого докази, письмові пояснення, заяви, клопотання та інші документи або їх копії невідкладно засвідчуються відповідальною особою і головою суду та скріплюються печаткою суду, у якому проводиться відеоконференція, і не пізніше наступного дня після її проведення надсилаються поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення або через кур’єра до суду, що здійснює розгляд справи;

зобов’язати суд у разі виникнення технічних проблем, які носять тимчасовий характер та можуть бути усунені в найкоротший термін, оголосити перерву на час, необхідний для цього.

Етап проходження: надано для ознайомлення (30.10.2015)

28.10.2015

http://dsa.court.gov.ua/dsa/213550/

"У будівлі суду не тільки здійснюється правосуддя, а й закладається повага до держави та її законів", - Зеновій Холоднюк

Під час розширеної наради за підсумками дев’яти місяців роботи місцевих загальних судів Миколаївської області, в якій взяв участь Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, а також голова апеляційного суду Миколаївської області Олександр Ржепецький, голова господарського суду Миколаївської області Костянтин Василяка, голова Миколаївського окружного адміністративного суду Всеволод Князєв, начальник територіального управління ДСА України в Миколаївській області Віктор Сікиринський, голови та керівники апаратів місцевих загальних судів Миколаївської області, прокурор Миколаївської області В’ячеслав Кривов’яз, значна увага приділялася стану матеріально-технічної бази судів регіону.

28.10.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/mizhnarodnij_dosvid_z_pitan_nediskriminaciji_dlja_vicshogo_specializovanogo_sudu_ukrajini_z_rozgljad.html

Міжнародний досвід з питань недискримінації для Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Проблема дискримінації для українського суспільства є надзвичайно актуальною. Проте доволі часто люди, стикаючись в реальному житті із проявами дискримінації, через певні історичні, культурні переконання сприймають це як норму, як стереотип. Саме питання недискримінації в контексті європейських стандартів прав людини стали темою семінару для суддів, помічників суддів, працівників апарату ВССУ, який відбувся 27 жовтня 2015 року.

28.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1074

Голова ВРЮ І.Бенедисюк і члени ВРЮ Н.Волковицька й А.Олійник взяли участь у круглому столі «Суддівська відповідальність»

27 жовтня 2015 року Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк та члени Вищої ради юстиції Наталя Волковицька й Алла Олійник взяли участь у круглому столі на тему: «Дисциплінарна відповідальність суддів». Круглий стіл організовано Проектом Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» в рамках зустрічі мережі національних представників проектних команд та головних національних партнерів.

28.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1119

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

28 жовтня 2015 року член Вищої ради юстиції Тетяна Малашенкова провела особистий прийом громадян. На особистому прийомі громадяни скаржилися на порушення, на їхню думку, норм чинного законодавства України суддями різних судових інстанцій, зокрема й Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, під час здійснення правосуддя. Крім того, один із заявників висловив незгоду з організацією діяльності роботи Вищого адміністративного суду України, в тому числі стосовно неналежного функціонування автоматизованої системи документообігу суду, а також з результатами розгляду попереднім складом Вищої ради юстиції його звернень щодо дій суддів ВАСУ.

28.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1132

Відсьогодні громадяни мають можливість подати електронне звернення до Вищої ради юстиції

28 жовтня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», згідно з яким громадяни можуть подавати електронні звернення з використанням мережі Інтернет та засобів електронного зв’язку. Відповідно до вимог зазначеного Закону у Вищій раді юстиції визначена адреса електронної пошти для роботи з електронними зверненнями громадян: e-zapyt@vru.gov.ua.

28.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1133

Результати засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

27 жовтня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. У ньому брали участь члени дисциплінарної секції: А.Лесько, А.Бойко, В.Комков, І.Мамонтова, В.Нежура. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи дисциплінарної секції залучені члени секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад В.Беляневич та О.Маловацький. За результатами розгляду питань порядку денного під час засідання секції оголошено такі висновки.

28.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/z-28-zowtnia-2015-roku-gromadiani-zmozut-podawati-do-komisii-ieliektronni-zwierniennia/

З 28 жовтня 2015 року громадяни зможуть подавати до Комісії електронні звернення

У зв’язку з набранням чинності 28 жовтня 2015 року Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України створено поштову скриньку zvernennia@vkksu.gov.ua для забезпечення можливості подання громадянами електронних звернень з використанням мережі Інтернет та засобів електронного зв’язку.

28.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/22-suddiam-nadano-riekomiendacii-komisii-dlia-obrannia-na-posadu-biezstrokowo/

22 суддям надано рекомендації Комісії для обрання на посаду безстроково

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 28 жовтня 2015 року, розглянуто питання про рекомендування кандидатів для обрання на посаду судді безстроково.

28.10.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/B1C801E0598D60F2C2257EEC004C1D6C?OpenDocument&year=2015&month=10&

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад висновку Венеціанської комісії щодо проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, затвердженого Конституційною Комісією 4 вересня 2015 року

Текст неофіційного перекладу Висновку розміщено у підрозділі «Висновки Венеціанської комісії» розділу«Міжнародні стандарти у сфері судочинства» офіційного веб-сайту Верховного Суду України.

28.10.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56884

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо обмеження права на проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їх результатів

Яценко Антон Володимирович

Законопроектом доповнюється діюча стаття Кримінального процесуального кодексу України щодо підстав проведення негласних слідчих (розшукових) дій, яка встановлює заборону проведення таких дій в окремих випадках, пов'язаних із забезпеченням конституційних прав громадян та рівних можливостей для учасників кримінального процесу. Запропонована норма носить імперативний характер і унеможливлює альтернативну поведінку окремих зацікавлених суб'єктів кримінального провадження, і ,відповідно,  зловживання наданими правами. Пряма заборона використовувати відомості, які підтверджують причетність особи до вчинення злочину,  отримані в результаті негласних (слідчих) розшукових дій після повідомлення їй про підозру у вчиненні цього злочину спростить порядок оцінки доказів під час судового розгляду, оскільки унеможливить неоднакове трактування ст. 246 КПК України судами в частині допустимості доказів. Так, допустимими для використання у якості доказів будуть вважатися лише ті відомості, отримані в результаті проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо причетності особи, яка вчинила злочин, які здобуті до повідомлення їй про підозру у вчиненні цього злочину.

Етап проходження: надано для ознайомлення (30.10.2015)

29.10.2015

http://dsa.court.gov.ua/dsa/213921/

Як почувають себе судді, переведені з Автономної Республіки Крим, Луганської, Донецької областей до судів Миколаївщини

Очільник Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк у рамках робочої поїздки на Миколаївщину в апеляційному суді Миколаївської області та Центральному районному суді міста Миколаєва зустрівся з суддями, які були переведені в суди цього регіону з судів тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та зони проведення бойових дій в Луганській і Донецькій областях.

29.10.2015

http://court.gov.ua/214049/

Прем'єр-міністр України відреагував на звернення Голови Ради суддів України та Голови ДСА України щодо створення відомчої воєнізованої охорони та недопущення зміни статусу Національної школи суддів України

Голови Ради суддів України та ДСА України звернулись до Прем’єр-міністра України з відкритими листами стосовно діяльності відомчої воєнізованої охорони та з приводу необхідності вжиття заходів для забезпечення функціонування Національної школи суддів України.

29.10.2015

http://www.vasu.gov.ua/123514/

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло не підтримує ідею звільнення всіх суддів та їхньої тотальної переатестації

Про це він повідомив під час зустрічі із журналістами 28 жовтня 2015 року. «Спочатку потрібно досліджувати суддівські досьє, і вже потім, якщо виникне така необхідність (виникнуть сумніви у кваліфікації, професійній придатності судді), відправляти суддів на іспит», - заявив Голова ВАСУ.

29.10.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1138

Члени ВРЮ В.Беляневич та А.Бойко взяли участь у круглому столі з питань виконання рішення ЄСПЛ у справі «Олександр Волков проти України»

28 жовтня 2015 року в рамках зустрічі мережі національних проектних команд та національних партнерів з реформи правосуддя відбувся круглий стіл з питань виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України», організований Проектом Ради Європи «Підтримка системи суддівської відповідальності в Україні». Учасниками круглого столу були: Олександр Нечитайло, Голова Вищого адміністративного суду України, Валентина Сімоненко, Голова Ради суддів України, Олег Кривенда, суддя Верховного Суду України, Борис Бабін, Урядовий уповноважений України у справах Європейського суду з прав людини, Ханне Юнкер, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи. Також у активному обговоренні були задіяні  судді, науковці та вітчизняні експерти, представники органів судової влади Вірменії, Грузії, Молдови та Польщі. Вищу раду юстиції представляли Вадим Беляневич та Андрій Бойко.

29.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/zachodi-z-pidgotowki-do-prowiediennia-pierwinnogo-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddiw-/

Заходи з підготовки до проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів

Протягом листопада 2015 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України спільно з Державною судовою адміністрацію України, Національною школою суддів України будуть проведені зустрічі з керівниками апаратів судів та представниками кадрової служби територіальних управлінь Державної судової адміністрації для обговорення питань створення, формування та ведення суддівського досьє суддів місцевих судів.

29.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/zustritch-tchlieniw-komisii-z-dieliegacieiu-nacionalnoi-radi-sudiwnictwa-riespubliki-polshtcha-/

Зустріч членів Комісії з делегацією Національної ради судівництва Республіки Польща

28 жовтня 2015 року відбулась зустріч членів Комісії з делегацією Національної ради судівництва Республіки Польща, яка з робочим візитом відвідала Комісію. Метою візиту, що відбувся за сприяння проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні», був обмін думками та досвідом з питань добору, навчання, призначення та дисциплінарної відповідальності суддів.

29.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia3/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

29 жовтня 2015 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

29.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widbuwsia-kruglij-stil-z-pitan-wikonannia-rishiennia-ewropiejskogo-sudu-z-praw-liudini-u-sprawi-olieksandr-wolkow-proti-ukraini/

Відбувся круглий стіл з питань виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України»

28 жовтня 2015 року у рамках Проекту Ради  Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності» відбувся круглий стіл з питань виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України». У роботі круглого столу взяли участь секретар дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Михайло Макарчук, Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Урядовий уповноважений України у справах Європейського суду з прав людини Борис Бабін, суддя Верховного Суду України Олег Кривенда, суддя Верховного Суду України Олександр Волков, голова апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко.

29.10.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56888

Проект Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про судовий збір" щодо доповнення переліку пільгових категорій

Фурсін Іван Геннадійович

Довбенко Михайло Володимирович

Кубів Степан Іванович

Рибалка Сергій Вікторович

Дзензерський Денис Вікторович

Проектом Закону пропонується внести зміни до частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», доповнивши її новими пунктами 17, 18, відповідно до яких передбачається звільнити від сплати судового збору Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – при здійсненні своїх повноважень та банки, що виводяться з ринку або ліквідуються відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» – за позовами майнового чи немайнового характеру.

Етап проходження: надано для ознайомлення (30.10.2015)

29.10.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56892

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення граничного терміну на подання клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

Денисенко Вадим Ігорович

Мацола Роман Миколайович

Проектом пропонується внести зміни до частини другої та третьої            ст. 1581 ЦПК України, частини другої та третьої ст. 741 ГПК України, частини другої та третьої ст. 1221 КАСУ України, якими зменшити граничний строк подачі клопотання про участь у судовому засіданні з семи до трьох днів та зменшити граничний термін на вирішення питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції з п’яти до двох днів.

Етап проходження: направлено на розгляд Комітету (02.11.2015)

30.10.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/u_vssu_vidbulas_robocha_narada_iz_golovami_apeljacijnih_sudiv_oblastej_ta_apeljacijnogo_sudu_mista_k.html

У ВССУ відбулась робоча нарада із головами апеляційних судів областей та Апеляційного суду міста Києва

 У засіданні взяли участь Голова ВССУ Борис Гулько, його заступники Станіслав Кравченко та Марина Червинська, секретар пленуму ВССУ Дмитро Луспеник, голови апеляційних судів областей та Апеляційного суду міста Києва, а також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та представники Асоціації адвокатів України.

30.10.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/predstavniki_aparatu_vssu_vzjali_uchast_v_opituvanni_csho_sprjamovane_na_vdoskonalennja_sudovogo_adm.html

Представники апарату ВССУ взяли участь в опитуванні, що спрямоване на вдосконалення судового адміністрування в Україні

У рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» соціологічна компанія протягом жовтня 2015 року провела опитування у 157 судах загальної юрисдикції. Зазначений проект у співпраці з Державною судовою адміністрацією України, Національною школою суддів України, низкою українських та іноземних вищих навчальних закладів започаткував процес професійної підготовки судових адміністраторів. Ця діяльність, серед іншого, має сприяти підвищенню професіоналізму та ефективності судової системи України через розвиток особистих та професійних якостей працівників апарату суду.

30.10.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widbulasia-tchiergowa-zustritch-priedstawnikiw-komisii-z-iekspiertom-radi-ewropi-gierchardom-rajsnierom/

Відбулася чергова зустріч представників Комісії з експертом Ради Європи Герхардом Райснером

29 жовтня 2015 року, відбулася чергова зустріч представників Комісії з експертом Ради Європи й Венеціанської комісії Герхардом Райснером. У робочій зустрічі взяли участь член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко, директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді секретаріату Комісії Роман Савчук та начальник відділу статистично-аналітичної роботи секретаріату Комісії    Анна Ганник.

Під час заходу учасники обговорили попередній висновок експерта Ради Європи Герхарда Райснера щодо відповідності європейським стандартам регуляторного акта Комісії стосовно кваліфікаційного оцінювання суддів.

30.10.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/56C8B5D2C1B30883C2257EEE0052C245?OpenDocument&year=2015&month=1Д0&

- Ми прагнемо мати можливість працювати у відповідності до принципів верховенства права та міжнародних стандартів,- секретар Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Павло Колесник

У Верховному Суді України відбулась зустріч суддів Верховного Суду України з представниками делегації членів Національної ради судівництва Польщі, присвячена обговоренню актуальних питань реформування судової влади.

Цікаве