Блог

31

жовтня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 26 жовтня - 1 листопада (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119404-vpershe_ukrainskiy_gromadyanin_vigrav_spravu_proti_es_dovivs.html

Обережніше із припущеннями/ Вперше український громадянин виграв справу проти ЄС, довівши безпідставність його включення до санкційного списку

Європейський суд справедливості в Люксембурзі повністю задовольнив позов колишнього першого заступника глави Адміністрації Президента України Андрія Портнова щодо незаконності дій Євросоюзу в частині введення проти нього санкцій у березні 2014 року. Щоправда «постраждалими» від цього вердикту виявилися лише чиновники Євросоюзу, які сприйняли на віру клопотання української сторони. Поки що…

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119400-yuristi_obgovorili_praktiku_vinesennya_vipravduvalnih_viroki.html

Юристи обговорили практику винесення виправдувальних вироків

Під час засідання дискусійного клубу «Ефективне правосуддя», яке зібрало суддів, адвокатів, робітників прокуратури та науковців, були висунуті пропозиції щодо необхідності законодавчого закріплення відповідальності за подачу неправдивих свідчень та можливості оскарження внесення в ЄДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення.

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119401-suddyu_z_mariupolya_ta_pomichnika_advokata_pidozryuyut_v_otr.html

Суддю та помічника адвоката підозрюють в отриманні хабара

Слідчим відділом прокуратури Донецької області повідомлено про підозру судді одного з районних судів м. Маріуполя, яка підозрюються у скоєнні кримінального правопорушення разом з помічником адвоката, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (отримання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище за попередньою змовою групою осіб).

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119347-suddi_rekomenduyut_vdoskonaliti_proces_priznachennya_ekspert.html

Запорука сумлінності

Судді наполягають на встановленні відповідальності для осіб, які вимагають проведення експертизи та ухиляються від її оплати.

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119396-ksu_pislya_perervi_virishit_pitannya_vidvodu_suddiv_u_spravi.html

КСУ вирішить питання відводу суддів у справі щодо Закону про люстрацію

Конституційний Суд України оголосив перерву у розгляді справи щодо конституційності окремих положень Закону України „Про очищення влади“. Про дату та час подальшого розгляду справи буде оголошено додатково.

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119333-yak_praktika_espl_schodo_vlasnosti_vryatue_ukrainski_sudi_v_.html

Володіння з єврогарантіями, або Як практика ЄСПЛ щодо власності врятує українські суди в майбутньому

Рано чи пізно в нашій державі з’явиться велика кількість справ щодо втрати власності в зоні проведення антитерористичної операції чи в Криму. Тому українським володарям мантій у пригоді може стати практика Європейського суду з прав людини щодо захисту права власності.

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119337-yak_odna_skarga_zmusila_vryu_kilka_godin_diskutuvati_schodo_.html

Конфлікт теорії та практики. Як одна скарга змусила конституційний орган кілька годин дискутувати щодо власних повноважень

Аби з’ясувати, чи може Вища рада юстиції з власної ініціативи внести подання про звільнення судді за порушення присяги, члени колегіального органу кілька годин сперечалися з приводу норм Конституції, позиції Європейського суду з прав людини та недавніх змін до законодавства. Рішення ж, яке прийняли в Раді, матиме практичне значення не тільки для конкретного питання, а й деяких суддів.

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119386-vischa_kvalifikaciyna_komisiya_suddiv_viznachila_poryadok_pe.html

ВККСУ визначила порядок переведення суддів у разі ліквідації суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила положення про порядок переведення судді до іншого суду того самого рівня у випадку реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, а також визначила зразки документів, які додаються.

26.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119385-kandidati_v_suddi_prosyat_prodovzhiti_strok_perebuvannya_v_r.html

Кандидати в судді просять продовжити строк перебування в резерві

В листопаді 2012 р. до резерву кандидатів на посаду судді було зараховано більше тисячі осіб, термін дійсності кваліфікаційного іспиту яких спливає через 3 роки. Таким чином ці кандидати зараз знаходяться під загрозою виключення їх з резерву, а судова система може стикнутись з проблемою нестачі кадрів.

26.10.2015

http://www.venice.coe.int/webforms/documents/default.aspx?pdffile=CDL-AD(2015)026-e

Висновок ВК (англійська)

26.10.2015

http://www.unian.ua/politics/1164487-venetsianska-komisiya-vvajae-nedotsilnim-zvilnennya-vsih-suddiv-v-ukrajini.html

Венеціанська комісія вважає недоцільним звільнення всiх суддів в Україні

Венеціанська комісія вважає недоцільним звільнення всiх суддів в Україні і встановлення заборони їм брати участь у конкурсах на посади в нових судах, коли вони будуть створені.

26.10.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050613

Совет судей Украины опроверг информацию о промедлении с принятием Порядка и методологии квалифоценивания судей

Совет Судей Украины ответил на обращение Высшей квалификационной комиссии судей Украины. Об этом сообщается на сайте Судебной власти Украины. «Совет судей Украины, поддерживая желание Высшей квалификационной комиссии судей Украины общения через СМИ и в ответ на ее обращение, вынуждена опровергнуть опубликованную информацию относительно промедления с принятием Порядка и методологии квалификационного оценивания судей и Положения о порядке сдачи экзамена и методику его оценки при проведении квалификационного судьи», - идет речь в ответе ССУ.

26.10.2015

http://judges.org.ua/dig7821.htm

http://www.ednist.info/news/26347

Суддя районного суду Маріуполя вимагала хабар у розмірі 1000 дол США за прийняття "правильного" рішення

Санкція статті передбачає покарання у вигляді від 5 до 10 років позбавлення волі. Як повідомили у прес-службі прокуратури Донецької області, під час досудового слідства встановлено, що суддя районного суду міста Маріуполя разом з помічником адвоката вимагали та отримали неправомірну вигоду від місцевої мешканки за прийняття рішення на її користь у цивільній справі, передає «Єдність». Розмір хабара склав 1000 дол США.

26.10.2015

http://judges.org.ua/dig7820.htm

http://expres.ua/news/2015/10/26/157358-ap-anonsuvaly-masovi-perevirky-suddiv

У АП анонсували масові перевірки суддів
Заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов заявив про масові перевірки суддів в Україні, повідомляє Еспресо.TV. Філатов нагадав, що Венеціанська комісія виступила проти звільнення усіх суддів в Україні, але підтримала реорганізацію системи судів.

26.10.2015

http://judges.org.ua/dig7827.htm

http://www.eurointegration.com.ua/news/2015/10/26/7039937/

Портнов виграв справу в суді ЄС – санкції на нього накладені безпідставно

 Суд Європейського союзу, розташований у Люксембурзі, ухвалив рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС" за позовом колишнього заступника глави адміністрації президента Андрія Портнова. Про це "Європейській правді" повідомили в прес-службі Суду ЄС. Текст рішення французькою також доступний на сайті суду. Суд визнав, що накладення санкцій лише за ознакою співпраці з колишнім режимом є неприпустимим.

27.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119418-deputat_hoche_nalagoditi_stosunki_z_suddyami_i_domovitis_pro.html

Депутат хоче налагодити стосунки з суддями

З огляду на ситуацію, що склалась в Україні з судовою реформою, депутат виступив з пропозицією звернутись до суддів та окреслити ряд перспектив і відповідних взаємодій представників судової влади та парламенту.

27.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119338-proguli_ta_nespishnist_parlamentariv_ne_dozvolili_vryu_podat.html

ВРЮ втратила голос. «Прогули» та неспішність парламентарів не дозволили Раді подати матеріали на звільнення судді

Вищій раді юстиції не вдалось ухвалити рішення про внесення матеріалів до Верховної Ради щодо звільнення судді, яку звинувачували в порушеннях під час розгляду «справ майдану». Однак політикам у цій ситуації немає на кого нарікати, крім самих себе.

27.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119412-portnov_predyaviv_ultimatum_ukrainskiy_vladi.html

Портнов пред'явив ультиматум українській владі

У зв'язку з оголошеним учора рішенням Європейського суду справедливості, який повністю задовольнив позов екс-першого заступника глави Адміністрації Президента України Андрія Портнова про незаконність дій Євросоюзу в частині введення проти нього санкцій у березні 2014 року, останній дав 10 днів українській владі для припинення офіційно оголошеного в країні розшуку.

27.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119410-nashih_suddiv_zahistili_vid_nashoi_vladi.html

Наших суддів захистили від нашої влади

Провідні представники української влади обдурили своїх громадян - ніхто їм в Європі ніяких прав на повне перепризначення всіх суддів не давав. І вже тим більше не пропонував ніяких механізмів для цього. Тепер складається цікава ситуація: довіри суддів до актуальної судової реформі і до реформаторів немає; довіри суспільства немає ні до суддів, ні до реформи, ні до реформаторів; а реформу потрібно рухати далі. У реформаторів немає іншого виходу - їм потрібно завойовувати довіру до своєї реформи і до себе особисто і у суддів, і у суспільства. Або чесно всім сказати, що ніякої судової реформи в країні не буде.

27.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119336-vgs_viyaviv_spirni_momenti_u_zastosuvanni_korporativnogo_zak.html

Правила виживання акціонера. ВГС виявив спірні моменти у застосуванні корпоративного законодавства й невдовзі надасть роз’яснення

Уже наступного місяця пленум Вищого господарського суду планує затвердити постанову «Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин». У документі, зокрема, передбачається приділити увагу таким питанням, як визначення моменту виникнення та порядку набуття корпоративних прав, аспекти реалізації корпоративних прав, способи підрахунку голосів учасників для встановлення повноважності загальних зборів, застосування строку позовної давності тощо.

27.10.2015

http://news.liga.net/ua/news/politics/6955313-v_nnitsk_sudd_pogor_li_na_makh_nats_yakh_z_zaareshtovanimi_mashinami.htm

Вінницькі судді погоріли на махінаціях із заарештованими машинами

Прокуратура готує дисциплінарні провадження на вінницьких суддів, які "переписували" на третіх осіб автомобілі, заарештовані за борги власників.

27.10.2015

http://judges.org.ua/dig7837.htm

http://karpatskijobjektiv.com/v-uzhgorodi-prezentuvali-proekt-vidkritiy-sud/

В Ужгороді презентували проект «Відкритий Суд»

27 жовтня 2015 року в Ужгороді презентували проект «Відкритий Суд», аналогів якому не має у світі. Керівник ініціативи, правозахисник Станіслав Батрин розповів про те, як дисциплінувати і контролювати суддів, прокурорів та адвокатів лише за допомогою маленької відеокамери. Під час виступу було продемонстровано відеозаписи судових засідань, на яких видно, як судді реагують на публічність процесу. Зокрема, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М. вважає, що суд – це фізична особа і в неї є приватне життя, у яке активісти не мають права втручатися.

27.10.2015

http://judges.org.ua/dig7836.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/article/27330174.html

Суд в Гаазі. Як каратимуть за воєнні злочини на Донбасі?

До Гааги вже передали свідчення про 300 випадків воєнних злочинів та злочинів проти людяності на Донбасі.

27.10.2015

http://judges.org.ua/dig7835.htm

http://politika.eizvestia.com/full/

Наших судей защитили от нашей власти

Ведущие представители украинской власти обманули своих граждан — никто им в Европе никаких прав на полное переназначение всех судей не давал. И уж тем более не предлагал никаких механизмов для этого. Теперь складывается любопытная ситуация: доверия судей к актуальной судебной реформе и к реформаторам нет; доверия общества нет ни к судьям, ни к реформе, ни к реформаторам; а реформу нужно двигать дальше. У реформаторов нет другого выхода — им нужно завоёвывать доверие к своей реформе и к себе лично и у судей, и у общества. Или честно всем сказать, что никакой судебной реформы в стране не будет.

27.10.2015

http://judges.org.ua/dig7834.htm

http://oask.gov.ua/node/1385

Інтерв'ю судді Окружного адмінсуду міста Києва Богдана Саніна "Юридичній газеті"

Про своє бачення конституційної реформи, роль суддівського самоврядування та важливість адмінюстиції «Юридичній газеті» розповів суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін.

27.10.2015

http://judges.org.ua/dig7839.htm

http://nikorupciji.org/2015/10/27/suddya-vidmovyvsya-vid-uchasti-v-u-spravi-korumpovanoho-prokurora/

Суддя відмовився від участі у справі корумпованого прокурора

Суддя Суворовського райсуду Одеси Дмитро Шкорупєєв відмовився розглядати справу корумпованого прокурора Емми Михайлової, затриманої за хабар у п’ять тисяч доларів. Як повідомляє видання «368.media», суддя вирішив заявити про самовідвід, оскільки протягом 2014-2015 років Михайлова неодноразово здійснювала процесуальне керівництво у ряді кримінальних виробництв, а також брала участь у судових засіданнях щодо їх розгляду та інших питаннях в Суворовському райсуді.

27.10.2015

http://judges.org.ua/dig7840.htm

http://khmelnytsky.com.ua/fullnews/194880

На Хмельниччині суддя отримав п'ять років тюрми

Судами усіх інстанцій підтверджено законність вироку Летичівського районного суду Хмельницької області, в якому суддю Тульчинського районного суду Вінницької області визнано винним у службовому підробленні та постановленні завідомо неправосудних рішень, які спричинило тяжкі наслідки (частини 1,2 ст.366 та частини 1,2 ст.375 КК України).

27.10.2015

http://judges.org.ua/dig7841.htm

http://vinnitsaok.com.ua/2015/10/27/205535

Вінницький суддя радить не опускати руки через борги перед комунальниками

Опускати руки через захмарні борги перед комунальниками не варто, - довела одна з вінницьких багатодітних родин. Через скрутне матеріальне становище сім'я, що виховує трьох дітей, за три роки заборгувала комунальному підприємству “Вінницяміськтеплоенерго” майже 14,5 тисяч гривень. А вже у судовому позові до родини фігурувала сума ледь не на 10 тисяч  більша. Суд першої інстанції вимоги позивача задовольнив,  та в апеляційному - справу переглянули. Перед винесенням рішення варто було пройнятися проблемами людей, ретельно вивчити усі розрахунки, аргументи як позивачів, так і відповідачів, - говорить суддя Апеляційного суду області Володимир Чуприна.

28.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119444-yacenyuk_vidpoviv_na_zverennya_schodo_voenizovanoi_ohoroni_d.html

Яценюк відповів на звернення щодо воєнізованої охорони ДСАУ

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Міністр фінансів Наталія Яресько невідкладно розглянуть питання щодо утворення відомчої воєнізованої охорони та недопущення зміни статусу Національної школи суддів України.

28.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119443-u_vischomu_adminsudi_rozkazali_yak_mozhe_vidbutis_onovlennya.html

У ВАСУ розказали, як може відбутись оновлення системи

Спочатку потрібно досліджувати суддівські досьє, і вже потім, якщо виникне така необхідність (виникнуть сумніви в кваліфікації, професійній придатності судді), відправляти суддів на іспит.

28.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119441-eksperti_proinspektuvali_chigirinskiy_raysud_cherkaskoi_obla.html

Експерти проінспектували Чигиринський райсуд Черкаської області

Делегація судового моніторингу відвідала Чигиринський районний суд Черкаської області. За висновками експертів - в робочих приміщеннях суду обмежений простір, місця для ознайомлення з інформацією не розраховані на декількох людей, проте для розгляду справ місця вистачає, а також вхід до суду не облаштований пандусом для інвалідів.

28.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119431-poroshenko_vidpoviv_na_peticiyu_schodo_onovlennya_suddivskog.html

Порошенко відповів на петицію щодо оновлення суддівського корпусу. Створено законодавчі механізми для перезавантаження суддівського корпусу

Сьогодні було опубліковано відповідь Президента України на електронну петицію щодо оновлення суддівського корпусу за прикладом патрульної поліції. П.Порошенко зазначає, що дане питання наразі проходить громадське обговорення, за результатами якого Конституційна комісія повинна схвалити відповідний проект змін до Основного закону.

28.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119348-zakonniy_predstavnik_poterpilogo_ne_mae_dovoditi_pravo_na_os.html

Доведення не потребує!

Залучений до участі в кримінальному провадженні законний представник потерпілого не зобов’язаний доводити своє право на оскарження рішення слідчого або прокурора.

28.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119349-scho_naspravdi_krietsya_za_namirami_perezavantazhiti_vitchiz.html

Примари оновлення. Що насправді криється за намірами «перезавантажити» вітчизняну Феміду — очищення від корупції чи руйнація всієї системи?

В останні роки стали популярними гасла щодо «перезавантаження» судової системи та її очищення від корупціонерів у мантіях. ЗМІ рясніють результатами соціологічних досліджень, згідно з якими рівень довіри до вітчизняної Феміди є одним з найнижчих у світі. Водночас з’являються публікації, що розкривають залежність деяких судів від політичного впливу. Отже, численні спроби законодавців удосконалити судову систему зазнали фіаско. В якому ж напрямку має рухатися судова реформа, аби він не змінювався залежно від політичного курсу в країні та волі нових можновладців?

28.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119342-skilki_koshtue_stati_suddeyu_.html

Мантія із цінником або Скільки коштує стати суддею

5 років тому законодавець кардинально змінив процедуру добору суддів. Це позначилося і на «вартості» суддівської посади. Якою ціною тепер дістається правникам крісло в обителі Феміди і скільки коштів витрачається державою на поповнення системи новими кадрами?

28.10.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050677

Представители ВККС встретились с судьями судов в зоне проведения АТО для обсуждения проблемных вопросов их перевода без конкурса

Сегодня состоялась встреча председателя Высшей квалификационной комиссии судей (ВККС) Сергея Козьякова, секретаря квалификационной палаты ВККС Станислава Щотки, члена квалификационной палаты ВККС Николая Мишина и руководителя секретариата Комиссии Елены Пономаренко с судьями судов, находящимися в зоне проведения антитеррористической операции.

28.10.2015

https://ukranews.com/ru/interview/2015/10/28/663

Глава Совета судей Валентина Симоненко: Давайте увольнять только тех, кто поставил пятно на судебной системе

12-13 ноября в Киеве должен пройти очередной 13-й Съезд судей Украины - высшей инстанции судейского самоуправления, на которой традиционно определяется список актуальных вопросов функционирования судебной власти на будущий год и избирается новый состав Совета судей. В этом году Съезд пройдет на фоне уничижительной критики судей со стороны как общественности, так и властей. В частности, Премьер-министр и Президент публично выражают поддержку радикальной инициативе активистов уволить абсолютно всех "представителей Фемиды", а Генеральная прокуратура продолжает открывать уголовные производства против судей, кидавших за решетку евромайдановцев. Как на этом фоне продолжает функционировать судебная власть и когда провинившиеся судьи наконец-таки будут люстрированы, Українські Новини решили узнать у председателя Совета судей Валентины Симоненко. Кроме того, она рассказала нам о зарплате судьи Киреева, перспективах избрания судьи Царевич членом Совета судей и объяснила, почему квалификационное оценивание судей так и не началось.

28.10.2015

http://ukranews.com/news/187416.Obyavlennomu-v-rozisk-sude-Kireevu-do-sih-por-nachislyaetsya-zarplata.ru

Объявленному в розыск судье Кирееву до сих пор начисляют зарплату

Совет судей констатирует начисление зарплаты объявленному в розыск судье Печерского районного суда Киева Родиону Кирееву. Об этом в интервью Українським Новинам сообщила председатель Совета судей Валентина Симоненко. По ее данным, судья Киреев отстранен от должности, но зарплату ему начисляется.

28.10.2015

http://ua.racurs.ua/news/59881-zahody-schodo-suddiv-yaki-maut-zdiysnuvatysya-shvydko-i-efektyvno-roztyagnuti-v-chasi

Заходи щодо суддів, які мають бути швидкими й ефективними, розтягнуті в часі й незрозумілі — Венеційська комісія

Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) вважає, що наявність декількох паралельних процедур перевірки суддів є досить проблематичною.

28.10.2015

http://ua.interfax.com.ua/news/general/299903.html

Рішення ВАСУ щодо соцвиплат жителям окупованого Донбасу не передбачає їх відновлення - заступник голови суду

Під час ухвалення рішення щодо соцвиплат жителям тимчасово окупованої частини Донбасу на Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) жодного тиску не чинили, саме рішення не є шляхом відновлення виплат, заявляють у ВАСУ.

28.10.2015

http://tyzhden.ua/News/149943

Суд обрав запобіжний захід судді Бердянського міськсуду, якого затримали на хабарі 30 тис. грн

Підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Печерський районний суд міста Києва 22 жовтня обрав запобіжний захід судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області, якому повідомили про підозру в отриманні хабара 30 тис. грн. про це повідомила Генеральна прокуратура.

28.10.2015

http://judges.org.ua/article/%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BA_%D0%92%D0%9A_CDL-AD(2015)027.pdf

Висновок щодо проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, затвердженого конституційною комісією 4 вересня 2015 року.

28.10.2015

http://judges.org.ua/dig7853.htm

http://khoas.gov.ua/home/101002/588/

Судді в прямому ефірі

Людмила Волкова, суддя Харківського окружного адміністративного суду 23 жовтня 2015 року в прямому ефірі телеканалу ОТБ розповіла про свій шлях до професії, про Харківський окружний адміністративний суд та що є дійсно Незалежний суддя.

28.10.2015

http://judges.org.ua/dig7857.htm

http://espreso.tv/news/2015/10/28/yevropeyskyy_sud_vzyavsya_za_yevromaydan_ugspl

Європейський суд взявся за Євромайдан, - УГСПЛ

Європейський суд з прав людини оприлюднив 26 жовтня на своєму сайті повідомлення про Комунікацію українському уряду щодо 33 скарг, які стосуються трагічних подій, що сталися під час Революції Гідності на Євромайдані.

28.10.2015

http://judges.org.ua/dig7858.htm

http://blogs.lb.ua/taras_shepel/319503_krive_dzerkalo_sudovoi_reformi_.html

Криве дзеркало судової реформи - Верховний Суд «люструє» третейські суди

Тяжка ситуація зі спроможністю захистити порушені права в Україні, на жаль, не поліпшується. Рівень довіри до судів падає, до справжньої реформи судочинства незважаючи на гучні заяви політиків «не доходять руки». Лише цього тижня намітилися позитивні зворушення в судовій реформі, при цьому, як це часто буває, «вітер подув» з поза меж нашої держави, а саме з мальовничої Венеції, оскільки Венеційська комісія досить оперативно надала висновок щодо змін до Конституції України в частині судочинства, що має примирити різні позиції реформаторів та консолідувати їх зусилля в напрямку проведення справжньої реформи. Проте, цей шлях не буде швидким, оскільки мають бути спочатку ухвалені зміни до Конституції, потім прийнято законодавство, створені органи, які здійснять кадрове оновлення складу суддів, і побудують якісно нову судову систему. Важко прогнозувати скільки часу на це знадобиться, ще й за умови протидії потужних сил, яким вигідне існування підконтрольної складної корумпованої судової вертикалі.

28.10.2015

http://judges.org.ua/dig7862.htm

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/sudnij-den-dlya-suddiv/

Судний день для суддів

Політиків позбавлять змоги впливати на служителів Феміди. В Україні триває боротьба із двома головними ворогами: зовнішнім — російською агресією і внутрішнім — корупцією. Для подолання другого ворога потрібен передовсім справедливий суд. Хоч би як намагалися правоохоронні органи знайти й покарати злочинців, усі старання будуть марними, якщо суди їх виправдовуватимуть. Не секрет, що саме завдяки діяльності деяких служителів Феміди під сміхотворні застави виходять корупціонери, які використовують це як шанс уникнути відповідальності, зникнувши в невідомому напрямку.

28.10.2015

http://judges.org.ua/dig7860.htm

http://www.gazeta.lviv.ua/news/2015/10/28/49570

Судова реформа: звільнення суддів чи переатестація?

Минулого тижня у Львові відбулася зустріч колективів Львівського апеляційного господарського суду та Господарського суду Львівської області з головою Вищого господарського суду України Богданом Львовим та його заступником Геннадієм Кравчуком. Така зустріч була вкрай необхідною, бо нині багато розмов точиться навколо конституційної і судової реформ, але до кінця остаточно не відомо, яких змін очікувати. Тож судді хотіли почути думку з цього приводу безпосередньо від вищого керівництва.

28.10.2015

http://yur-gazeta.com/interview/sudova-reforma-mae-vidbuvatisya-odnochasno-z-reformoyu-zakonodavchoyi-ta-vikonavchoyi-vladi.html

Судова реформа має відбуватися одночасно з реформою законодавчої та виконавчої влади

Про ситуацію з правами людини в анексованому Криму, взаємодію журналістів з судами, а також про своє бачення реформи судової гілки влади «Юридичні газеті» розповів суддя Голосіївського районного суду м. Києва Микола Шкірай.

28.10.2015

http://judges.org.ua/dig7857.htm

http://espreso.tv/news/2015/10/28/yevropeyskyy_sud_vzyavsya_za_yevromaydan_ugspl

Європейський суд взявся за Євромайдан, - УГСПЛ

Європейський суд з прав людини оприлюднив 26 жовтня на своєму сайті повідомлення про Комунікацію українському уряду щодо 33 скарг, які стосуються трагічних подій, що сталися під час Революції Гідності на Євромайдані.

28.10.2015

http://judges.org.ua/dig7848.htm

http://rsu.court.gov.ua/rsu/213575/

"Перезавантаження" суддів: правові ризики експерименту

В інформаційному просторі України судова реформа поступово скотилась до ідеї «перезавантаження» суддів. Народжена в середовищі Реанімаційного пакету реформ, вона активно просувається «в маси» і набирає багато прихильників. Суть ідеї проста і радикальна: перенабрати усіх суддів за конкурсом, за зразком поліції. Було висловлено багато аргументів щодо доцільності, правомірності та ефективності такої ідеї. Не висловлюючись ні «за», ні «проти», спробую проаналізувати ризики, які її супроводжують, і про які зазвичай або мовчать, або не замислюються.

29.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119467-banki_scho_likviduyutsya_hochut_zvilniti_vid_splati_sudovogo.html

Банки, що ліквідуються, хочуть звільнити від сплати судового збору

Звільнити від сплати судового збору пропонують Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - при здійсненні своїх повноважень та банки, що виводяться з ринку або ліквідуються відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» - за позовами майнового чи немайнового характеру.

29.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119462-prezident_doruchiv_priskoriti_lyustraciyu_suddiv_i_prokurori.html

Президент доручив прискорити люстрацію суддів і прокурорів

Петро Порошенко відповів на петицію щодо люстрації прокурорів і суддів та публікації відповідних результатів. Зокрема, він висловив незадоволення станом люстрації та доручив вжити заходів щодо завершення очищення органів прокуратури та судів від осіб, які підпадають під відповідні заборони.

29.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119450-poroshenka_prosyat_vidnoviti_sistemu_viyskovih_sudiv.html

Порошенка просять відновити систему військових судів

На президентському сайті зареєстрована петиція №22/016243-еп щодо відновлення системи військових судів. На думку її автора, останні повинні розглядати всі справи за участю військовослужбовців.

29.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119460-za_yakih_umov_vidmovlyatimut_v_uchasti_u_zasidanni_sudu_v_re.html

За яких умов відмовлятимуть в участі у засіданні суду в режимі відеоконференції?

На практиці нерідко виникають проблеми, пов’язані із необґрунтованою відмовою в постановленні ухвали суду про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З огляду на це нардеп запропонував внести зміни до процесуальних кодексів, визначивши перелік підстав для відмови.

29.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119346-nepovnolitnih_ukrainciv_pozbavlenih_batkivskogo_pikluvannya_.html

Чужих дітей не буває. Неповнолітніх українців, позбавлених батьківського піклування, радо всиновлюють іноземці

Захищаючи інтереси неповнолітніх українців, судді готові позбавляти батьківських прав недбайливих матерів та долучати до їх виховання іноземців. Водночас позбавлення батьківських прав законники вважають крайнім заходом та підкреслюють, що його застосування не звільняє батьків від виконання обов’язків стосовно чад.

29.10.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050697

Профильная рабочая группа Конституционной комиссии учла «венецианские» замечания, откорректировав проект изменений в части правосудия

Вчера состоялось заседание рабочей группы по вопросам правосудия и смежных правовых институтов Конституционной комиссии, в ходе которого были внесены изменения в проект конституционных изменений в части правосудия, который, напомним, был одобрен Конституционной комиссией в начале сентября с.г., после чего направлен на экспертизу в Европейскую комиссию за демократию через право (Венецианская комиссия).

29.10.2015

http://ua.racurs.ua/news/59857-joden-z-iniciatoriv-perezavantajennya-sudovoyi-vlady-ne-zaproponuvav-produmanoyi-modeli-novoyi

Жоден з ініціаторів «перезавантаження» судової влади не запропонував продуманої моделі нової судової системи — голова суду

Пропоноване сьогодні «переформатування» судової системи, по суті, є лише кадровим оновленням суддівського корпусу і зовсім не зачіпає глибинних проблем, що не розв’язуються з моменту проголошення незалежності України.

29.10.2015

http://ua.racurs.ua/news/59975-poroshenko-vymagaie-vyrokiv-u-spravah-pro-zlochyny-proty-maydanu

Порошенко вимагає вироків у справах про злочини проти Майдану

Президент Петро Порошенко вимагає судових рішень у справах про розслідування злочинів проти Майдану.

29.10.2015

http://ua.racurs.ua/news/59876-veneciyska-komisiya-zamina-vsih-suddiv-nemojlyva-bez-shkody-dlya-podalshogo-vidpravlennya

Венеційська комісія: Заміна всіх суддів неможлива без шкоди для правосуддя

Звільнення усіх суддів не вирішить проблем, визначених українською владою, вважає Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія)

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7864.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1905198-zlochini-proti-maydanu-mijnarodnomu-sudu-povidomili-pro-400-epizodiv.html

Злочини проти Майдану: міжнародному суду повідомили про 400 епізодів

Міністерство внутрішніх справ у рамках розслідування злочинів на Майдані виявило понад 400 правопорушень, вчинених стосовно активістів.

Про це повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Юрій Педос під час зустрічі з делегацією Міжнародного кримінального суду в Києві у середу, передає прес-служба відомства.

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7866.htm

http://dt.ua/POLITICS/konstituciyna-komisiya-shvalila-likvidaciyu-vischih-specializovanih-sudiv-189328_.html

Конституційна комісія схвалила ліквідацію вищих спеціалізованих судів

В Україні перезавантажать Верховний суд і апеляційні суди, а вищі суди розпустять. Робоча група з питань правосуддя Конституційної комісії пропонує ліквідувати чотирьохланкову судову систему в Україні, повідомила віце-спікер парламенту, член Конституційної комісії Оксана Сироїд.

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7868.htm

http://www.rbc.ua/rus/news/poroshenko-podderzhal-petitsiyu-lyustratsii-1446122220.html

Порошенко поддержал петицию о люстрации прокуроров и судей и публикации результатов

Президент: сейчас проведение люстрации является первоочередной задачей органов государственной власти. Президент Украины Петр Порошенко ответил на петицию о люстрации прокуроров и судей и публикации результатов. Об этом говорится в размещенном на сервисе электронных петиций ответе Порошенко на электронную петицию, в которой украинцы требовали срочной люстрации судей и публикации результатов, отстранение от работы не только тех, которые не прошли процесс, но и тех, которые не поддались ему.

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7869.htm

http://opposition.org.ua/news/yuliya-lovochkina-vladi-potribna-pidkontrolna-j-sudova-sistema-a-ne-realna-reforma.html

Юлия Лёвочкина: Власти нужна подконтрольная ей судебная система, а не реальная реформа

Власти в Украине важна подконтрольная ей судебная система, а не реальная реформа, невзирая на позицию  Венецианской комиссии. Об этом сказала народный депутат от Оппозиционного блока Юлия Лёвочкина, комментируя заявления представителя Администрации Президента о том, что Венецианская комиссия с незначительными замечаниями поддержала проект судебной реформы, подготовленный Украиной. «Складывается впечатление, что команде власти совсем не важно, что именно думает Венецианская комиссия по поводу реформирования судебной системы. Главное  - не растеряться, выдернуть угодные фразы и красиво преподнести общественности», - заявила Юлия Лёвочкина.

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7870.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1515120-a-avakov-suditimetsya-za-pravo-govoriti-rosiyskoyu

А.Аваков судитиметься за своє право говорити російською

Міністерство внутрішніх справ подало апеляцію до суду з вимогою скасувати попереднє рішення суду щодо зобов'язання Арсена Авакова вести державну діяльність українською мовою, або ж дублювати українською виступи чиновника. Цю інформацію журналісту УНН підтвердив львівський активіст Святослав Літинський, який судиться з міністром.

"Так, МВС подало апеляцію на рішення суду, яке змушувало міністра вести державну діяльність українською мовою. Засідання суду відбудеться в день української писемності – 9 листопада, у львівському апеляційному суді", - розповів активіст.

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7875.htm

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1905762-tetyana-kozachenko-direktor-departamentu-z-pitan-lyustratsiji-minyustu.html

Тетяна Козаченко: 'На засіданні КСУ я відчула таке ж безсилля, як під час судів над майданівцями"

Про плани Конституційного суду ледь не потай розглянути закон про люстрацію її активні прихильники дізналися зі своїх джерел буквально напередодні засідання. Представник парламенту в КСУ Леонід Ємець отримав офіційне повідомлення за день до засідання й одразу ж, разом з постійним представником Верховної Ради в Конституційному суді Анатолієм Селівановим, поїхав в суд для ознайомлення з матеріалами конституційного провадження. Голова КСУ у приватній бесіді попередив їх, що на засіданні 23 жовтня не буде кворуму, через те що кілька суддів захворіли. Але оскільки офіційного листа не було, а вся ця ситуація виглядала досить дивно, прихильники люстрації в уряді і парламенті разом з громадськими активістами вирішили на засідання КСУ піти. Як виявилося, це рішення було правильним, тому що «хворі» судді «прокапались» і забезпечили кворум.

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7876.htm

http://ua.112.ua/suspilstvo/yespl-rozhliadaie-30-pozoviv-proty-ukrainy-za-faktom-nezakonnykh-dii-sylovykiv-pid-chas-yevromaidanu-268441.html

ЄСПЛ розглядає 30 позовів проти України за фактом незаконних дій силовиків під час Євромайдану

Україна зобов'язана протягом найближчих місяців передати суду пояснення за цими позовами. Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) почав розглядати 30 позовів проти України за фактами незаконних дій правоохоронців у ході Євромайдану. Про це "Українським новинам" повідомив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Борис Бабін.

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7877.htm

http://www.rbc.ua/rus/news/ukraine-vysshie-spetsializirovannye-sudy-1446110628.html

В Украине высшие специализированные суды будут ликвидированы

Украина перейдет на трехзвеньевую судебную систему. Рабочая группа по вопросам правосудия Конституционной комиссии учла рекомендации Венецианской комиссии по ликвидации четырехзвеньевой судебной системы. Об этом в ходе пресс-конференции рассказала вице-спикер ВР, член Конституционной комиссии Оксана Сыроед, передает корреспондент "РБК-Украина".

29.10.2015

http://judges.org.ua/dig7881.htm

http://espreso.tv/news/2015/10/29/chy_bude_ukrayinskyy_sud_nezalezhnym_ta_spravedlyvym

Чи буде український суд незалежним та справедливим?

Законодавці вже отримали звіт Венеційської комісії та готуються узгодити остаточний проект змін до Конституції стосовно судової системи та подати його президенту.Про це йдеться в сюжеті програми "Вечірній телеекспрес" на Еспресо.TV.

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119343-rsu_sturbovana_pozbavlennyam_suddiv_doplat.html

Позбавлення доплат неприпустиме

Зміст та обсяг досягнутих соціальних гарантій не може бути звужено або скасовано шляхом унесення змін до законодавства. Такі положення містить рішення Ради суддів України від 2 жовтня 2015 року №107, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119536-konstituciyniy_sud_publikue_grafik_roboti_na_tizhden.html

КСУ публікує графік роботи на тиждень

Конституційний Суд України оприлюднив проект порядку денного засідань і пленарних засідань Суду на 2-4 листопада 2015 року.

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119531-derzhavna_sudova_administraciya_vnesla_zmini_do_pasportiv_by.html

ДСАУ внесла зміни до паспортів бюджетних програм

Державна судова адміністрація України спільно з Міністерством фінансів України затвердила зміни до 9 паспортів бюджетних програм.

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119528-u_deyakih_kiivskih_sudah_viyavili_porushennya_norm_kpk_-_mon.html

У деяких київських судах виявили порушення норм КПК

Київські суди перевірили на дотримання норм кримінального процесуального законодавства. Під час моніторингу було виявлено низку недоліків: завищений контроль у частині доступу до приміщень суду, неналежне інформування населення про проведення судових засідань, відсутність доступу до судового засідання, затримка початку або відкладання судового засідання, а також недотримання суддями професійних стандартів поведінки.

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119529-groysman_pridumav_yak_onoviti_suddivskiy_korpus_na_10_video.html

Гройсман придумав як оновити суддівський корпус на 10%

Голова Верховної Ради України виступив з пропозицією звільнити 800 суддівських посад та набрати на ці місця нових людей. Так, він пропонує звільнити 253 суддів та не призначати безстроково 547 суддів, подання стосовно яких є на даний момент у ВР.

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119470-reforma_ukrainskoi_femidi_mozhe_provalitisya_cherez_riznochi.html

Венеціанський калейдоскоп. Реформа української Феміди може провалитися через різночитання її оцінок

Венеціанська комісія оприлюднила свій висновок щодо проекту змін до Конституції в частині правосуддя. Головний месидж: тотальне звільнення суддів не має нічого спільного з європейськими стандартами незалежності Феміди. Прикметно, що в Адміністрації Президента та Міністерстві юстиції позицію «венеціанців» зрозуміли по-різному. Чи то знову через проблеми перекладу, чи то через небажання визнавати очевидне.

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119516-proekt_sudovih_zmin_do_konstitucii_napravlyat_poroshenku.html

Проект судових змін до Конституції направлять Порошенку

Конституційна комісія схвалила сьогодні доопрацьований законопроект змін до Конституції України в частині правосуддя.

30.10.2015

http://zib.com.ua/ua/119471-prezident_venecianskoi_komisii_bukikkio_vk_ne_pidtrimue_povn.html

Можливість виключена! Президент Венеціанської комісії Букіккіо: ВК не підтримує повне перезавантаження української судової системи

В Мін'юсті останній висновок Венеціанської комісії щодо судової реформи сприйняли як схвалення повного перезавантаження судової системи. Однак президент ВК Джанні Букіккіо оцінив цей висновок зовсім інакше.

30.10.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050722

В.Гройсман предложил обновить на 10% судейский корпус за счет судей-кандидатов на увольнение и претендентов на избрание бессрочно

Сегодня состоялось пленарное заседание Конституционной комиссии под председательствованием спикера парламента В.Гройсмана, в ходе которого был рассмотрен проект конституционных изменений в части правосудия, с учетом высказанных европейской комиссией «За демократию через право» рекомендаций. По результатам обсуждения большинством голосов членов этой институции было принято решение одобрить этот документ и после технико-юридической доработки направить на рассмотрение Президенту Украины.

30.10.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050711

После внесения конституционных изменений судей-пятилеток нужно назначать бессрочно по старой процедуре, — В.Симоненко, председатель Совета судей Украины

В начале этого месяца Совет судей Украины обратился к Европейской комиссии за демократию через право (Венецианская комиссия) относительно проекта конституционных изменений в части правосудия. Члены Совета просили Венецианскую комиссию включить в свое экспертное заключение положение о необходимости автоматического бессрочного назначения тех судей, которые были назначены на должность впервые до вступления в силу конституционных изменений.

30.10.2015

http://tyzhden.ua/News/150178

Конституційна комісія направила Порошенку проект змін до Конституції в частині правосуддя

Гройсман наголосив, що запропонований законопроект повністю відповідає висновкам Венеціанської комісії.

30.10.2015

http://interfax.com.ua/news/political/300359.html

Изменения в Конституцию в части судопроизводства должны вернуть доверие к судебной власти - Гройсман

Конституционная комиссия должна утвердить такой проект изменений в Конституцию Украины в части судопроизводства, который приведет к масштабной реформе судебной системы и вернет доверие к судебной власти, заявляет глава Конституционной комиссии, спикер Верховной Рады Украины Владимир Гройсман.

30.10.2015

http://www.unian.ua/politics/1168863-payett-korumpovani-suddi-v-ukrajini-zalishayutsya-bezkarnimi-lyustratsiya-povinna-buti-zavershena.html

Пайєтт: Корумповані судді в Україні залишаються безкарними, люстрація повинна бути завершена

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявляє, що корумповані судді в Україні залишаються безкарними, а тому процес їх люстрації повинен бути завершеним.

30.10.2015

http://sud.ua/news/2015/10/30/82721-reformatsiya-sydebnoj-vlasti--bez-vsekh-vetvej-vlasti-ne-projdet

Реформация судебной власти без участия всех ветвей власти не пройдет

28 октября 2015 года, при участии служителей Фемиды, рабочей группы Конституционной комиссии, и других участников юридического сообщества, прошел круглый стол на тему «Решение Европейского суда по правам человека по делу Александр Волков против Украины». К обсуждению были приглашены судьи и эксперты Армении, Грузии, Молдовы и Польши. Отдельным вопросом было освещено независимость судебной власти и ее взаимоотношение с другими органами государственного управления в свете недавно утвержденного Вывода Консультативного совета европейских судей №18. Данным выводом, кроме всего прочего, рассмотрены вопросы оценивания судей, а также привлечение к дисциплинарной ответственности.

30.10.2015

http://sud.ua/news/2015/10/30/82723-volkov-protiv-ykraini--tochka-otcheta-v-reformirovanii-sydebnoj-sistemi-ykraini

«Волков против Украины» – точка отчета в реформировании судебной системы Украины

Как отметил сам Александр Волков, принятие Европейским судом по правам человека решения о восстановлении его в должности судьи Верховного Суда имело не только индивидуальные последствия, но и общие последствия для государства.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7882.htm

http://ua.112.ua/polityka/zvilnennia-vsikh-suddiv-nemozhlyve-pry-vnesenni-zmin-do-konstytutsii-venetsianska-komisiia-268586.html

Звільнення всіх суддів неможливе при внесенні змін до Конституції, - Венеціанська комісія

За словами Маркерта, такий крок був би виправданий в кінці комуністичної ери, коли приймалася нова Конституція. Звільнення всіх суддів неможливе при внесенні змін до Конституції. Таку думку в ході засідання Конституційної комісії, яке транслював телеканал "112 Україна", заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7886.htm

http://www.unn.com.ua/uk/publication/1515174-chto-zhdet-ukrainskie-sudy-i-kakaya-uchast-postignet-sudey-analiz

Що чекає українські суди і яка доля спіткає суддів - аналіз рішення Венеціанської комісії

Оприлюднено остаточний текст висновку Венеціанської комісії щодо пропонованих змін до Конституції. Спеціально для УНН народний депутат, член Венеціанської комісії Сергій Ківалов проаналізував зміни до Конституції.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7885.htm

http://judges.org.ua/press@adm.ks.court.gov.ua

Херсонська міська рада знову просить заборонити мирне зібрання

29 жовтня 2015 року до Херсонського окружного адміністративного суду звернувся виконавчий комітет Херсонської міської ради з адміністративним позовом до Херсонської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил», Херсонської організації Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України», в якому просить заборонити проведення мітингу. Судом в цей же день розглянуто справу та відмовлено в задоволенні позову.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7889.htm

http://ukranews.com/news/187630.Evropeyskiy-sud-obyazal-Ukrainu-viplatit-1tis-kompensatsii-zhitelyu-Dnepropetrovska-za-zatyagivanie-sudebnogo-razbiratelstva.ru

Европейский суд обязал Украину выплатить €1тыс. компенсации жителю Днепропетровска за затягивание судебного разбирательства

Европейский суд по правам человека обязал Украину выплатить 1 тыс. евро моральной компенсации жителю Днепропетровска Константину Устименко за затягивание судебного разбирательства его дела. Об этом говорится в решении суда за 29 октября.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7890.htm

http://1i.com.ua/kievskie-sudi-vynosili-resheniya-iz-egipta-ispanii-i-italii/

Киевские судьи «выносили» решения из Египта, Испании и Италии

Соломенский суд Киева выносил решения от имени судей, находившихся в этот момент в далеком зарубежье. Об этом стало известно из определения Печерского суда Киева от 9 октября 2015 года, размещенного в Едином реестре судебных решений.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7891.htm

http://www.galka.if.ua/na-ivano-frankivshhini-zhivut-suddi-bezhatchenki-u-deklaratsiyah-nemaye-vkazanogo-zhitla/

На Івано-Франківщині живуть судді-безхатченки. У деклараціях немає вказаного житла, – експерт

Минув рік відтоді, як у дію вступив Закон про очищення влади. Проте  в Івано-Франківській області він майже не виконується. До такого висновку дійшли експерти “Станіславської правозахисної групи”. Вони встановлювали відповідність декларацій про майно і доходи  суддів Прикарпаття їхньому дійсному стилю життя. Про результати дослідження представники громадської організації розповіли 30 жовтня.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7893.htm

http://censor.net.ua/news/358572/konstitutsionnaya_komissiya_odobrila_proekt_izmeneniyi_v_konstitutsiyu_v_chasti_pravosudiya_ap

Конституционная Комиссия одобрила проект изменений в Конституцию в части правосудия, - АП

Конституционная Комиссии на очередном пленарном заседании одобрила окончательный вариант проекта изменений в Конституцию в части правосудия, поддержанный Венецианской комиссией.

30.10.2015

http://judges.org.ua/dig7895.htm

http://rsu.court.gov.ua/rsu/214486/

"Судді зацікавлені в очищенні судової влади, але відбуватися цей процес повинен відповідно до принципів демократичної держави"- Валентина Сімоненко, під час засідання Конституційної Комісії

30 листопада 2015 року відбулось засідання Конституційної Комісії, під час якого обговорено проект змін до Основного Закону в частинні Правосуддя. Під час засідання слово взяла і Голова Рада суддів України Валентина Сімоненко: "В цілому проект змін позитивний і ми можемо його вітати" - наголосила вона.

Цікаве