Блог

01

жовтня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 26 вересня - 2 жовтня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

26.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddi_vssu_vzjali_uchast_u_prezentaciji_rezultativ_monitoringu_zastosuvannja_sudami_novogo_kpk_ukraj.html

Судді ВССУ взяли участь у презентації результатів моніторингу застосування судами нового КПК України

Заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко та секретар судової палати у кримінальних справах Валентина Щепоткіна взяли участь у презентації результатів моніторингу застосування судами нового Кримінального процесуального кодексу України для суддів апеляційних судів областей.

Як відомо, у період 5 липня 2014 - 15 лютого 2015 року було проведено пілотний проект «Моніторинг реалізації нового КПК України», який реалізовувався в рамках проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», Програми реформування кримінального судочинства та боротьби з корупцією в Україні Департаменту юстиції США, а також Програми розвитку ООН в Україні.

26.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123657/

Рубрику «Cудова практика» доповнено новим інформаційним листом

Рубрику «Судова практика» на офіційному веб-сайті Вищого адміністративного суду України доповнено новим інформаційним листом від 26 вересня 2016 року № 2033/10-14/16, який підготовлено у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 8 вересня 2016 року. 

26.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widobraziennia-praktiki-ewropiejskogo-sudu-z-praw-liudini-u-zawdanniach-dlia-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddiw-w-ukraini/

Відображення практики Європейського суду з прав людини у завданнях для кваліфікаційного оцінювання суддів в Україні

26 вересня 2016 року відбувся круглий стіл на тему: «Відображення практики Європейського суду з прав людини у завданнях для кваліфікаційного оцінювання суддів в Україні», організований Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Упродовж двох сесій представники Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації України, громадських організацій, а також експерти Ради Європи обговорювали завдання для кваліфікаційного оцінювання суддів різних інстанцій в Україні та включення до завдань практики Європейського суду з прав людини.

Захід організовано з метою обговорення

26.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1799

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

16 вересня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, В.Беляневич, Н.Волковицька, Т.Малашенкова, А.Олійник, М.Гусак. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад залучено члена дисциплінарної секції Вищої ради юстиції А.Мірошниченка.

26.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1798

Оприлюднено Укази Президента України про звільнення трьох суддів за порушення присяги судді

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №408/2016

Про звільнення судді

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №409/2016

Про звільнення суддів

26.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1797

Президент України підтримав подання ВРЮ про призначення кандидатів на посади суддів вперше

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №410/2016

Про призначення суддів

26.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1796

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

19 вересня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, В.Беляневич, Н.Волковицька, Т.Малашенкова, А.Олійник, М.Гусак.

26.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1795

ВРЮ внесе подання про звільнення у відставку 14 суддів

23 вересня 2016 року Вища рада юстиції продовжила розгляд питань порядку денного засідання від 22 вересня 2016 року, в якому було оголошено перерву.

Зокрема, ВРЮ розглянула матеріали щодо внесення подань про звільнення 19 суддів з посад у зв’язку з поданням заяв про відставку.

26.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1794

ВРЮ внесе подання про звільнення суддів Донеччини та АРК за порушення вимог законодавства про несумісність

3 вересня 2016 року, розглянувши провадження щодо вимог законодавства про несумісність за рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 18 листопада 2015 року № 3270/ДП-15, за результатами таємного голосування Вища рада юстиції вирішила внести подання Президенту України про звільнення Жолтого Дениса Володимировича з посади судді Кіровського районного суду міста Донецька, Клюєвої Анастасії Андріївни з посади судді Ленінського районного суду міста Донецька, Мітькова Михайла Вячеславовича з посади судді Калінінського районного суду міста Горлівки Донецької області та Шумакової Юлії Володимирівни з посади судді Донецького окружного адміністративного суду у зв’язку з порушенням вимог щодо несумісності.

26.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1783

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

У засіданні Вищої ради юстиції взяли участь 12 членів ВРЮ: І.Бенедисюк, О.Маловацький, А.Лесько, Т.Малашенкова, Н.Волковицька, І.Мамонтова, В.Беляневич, В.Нежура, В.Комков, М.Гусак, А.Мірошниченко, А.Бойко. Заступник Голови ВРЮ Муравйов О.В. покинув засідання Вищої ради юстиції після прийняття Верховною Радою України рішення про його звільнення з посади судді Вищого адміністративного суду України за власним бажанням, що тягне за собою втрату членства у ВРЮ.

27.09.2016

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/135125.html

Відповідно до розпорядження Голови Верховної Ради України 29 вересня 2016 року на пленарному засіданні Верховної Ради України заплановано розгляд подань Вищої ради юстиції про звільнення суддів

Керуючись положеннями Регламенту Верховної Ради України, які передбачають обов’язкову присутність судді на пленарному засіданні Верховної Ради України під час розгляду питання про його звільнення на підставі частини п’ятої статті 126 Конституції України, запрошуємо для участі у розгляді питання про звільнення суддів.

27.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/92B3246DEE1206E4C225803B003E47C0?OpenDocument&year=2016&month=09&

Інтерв'ю Голови Верховного Суду України Ярослава РОМАНЮКА тижневику "Юридическая практика"

30 сентября с.г. наступит час «Ч» для реализации, наверное, самых масштабных за последние 20 лет реформенных новаций в сфере правосудия. И если к глубинным изменениям на конституционном уровне у судей было время подготовиться, то для осмысления имплементационных пертурбаций, предусмотренных новым Законом Украины «О судоустройстве и статусе судей, им было отведено менее трех месяцев. С каким настроением судьи будут вступать в новую законодательную эру, как они оценивают предложенные изменения и какие проблемы в процессе их реализации могут возникнуть, а также каких дальнейших шагов от законодателей они ожидают — эти и другие вопросы мы адресовали Председателю Верховного Суда Украины Ярославу Романюку.

27.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/pri_kvalifikacijnomu_ocinjuvanni_suddiv_vazhlivo_pereviriti_ne_lishe_formalne_znannja_suddeju_prakti.html

«При кваліфікаційному оцінюванні суддів важливо перевірити не лише формальне знання суддею практики ЄСПЛ, а й вміння її застосовувати», – Голова ВССУ Борис Гулько

26 вересня 2016 року Голова ВССУ Борис Гулько взяв участь у роботі круглого столу «Відображення практики Європейського суду з прав людини у завданнях для кваліфікаційного оцінювання суддів в Україні», організованого проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

27.09.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2620/

Представники господарських судів беруть участь у роботі антикорупційного семінару

Програма розвитку комерційного права та посольство США в Україні спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною фіскальною службою України і в координації з Організацією економічного співробітництва та розвитку, Митно-прикордонною службою США, Вищою радою юстиції та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) протягом 27-29 вересня 2016 року проводять семінар з питань боротьби з корупцією: "Етика і прозорість державних органів влади, корпоративний комплаєнс".

27.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widkrila-disciplinarnu-sprawu-stosowno-golowi-apieliacijnogo-sudu-tchierkaskoi-oblasti-babienka-wolodimira-mikolajowitcha-/

Комісія відкрила дисциплінарну справу стосовно голови апеляційного суду Черкаської області Бабенка Володимира Миколайовича

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 27 вересня 2016 року, вирішувалися дисциплінарні питання.

Розглянувши звернення народного депутата України Соболєва Є.В., заяву судді апеляційного суду Черкаської області Бондаренка С.І., колективне звернення народних депутатів України Гарбуза Ю.Г., Капліна С.М., Сугоняка О.Л., Побера І.М., Горвата Р.І., Пацкана В.В., Іщейкіна К.Є., звернення Ради суддів України, громадян Коробки Ю.О., Маселка Р.А. Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарну справу стосовно голови та судді апеляційного суду Черкаської області Бабенка Володимира Миколайовича.

27.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widkrito-disciplinarni-sprawi-stosowno-99-suddiw-z-krimu-/

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 99 суддів з Криму

27 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішувалися питання про відкриття дисциплінарних справ чи відмову в їх відкритті.

Розглянувши звернення заступника Генерального прокурора України Матіоса А.В. та інших стосовно 99 суддів Автономної Республіки Крим, Комісія вирішила відкрити дисциплінарну справу

27.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widstoronila-tchotiroch-suddiw-wid-posadi-/

Комісія відсторонила чотирьох суддів від посади

27 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення про відсторонення та продовження строку відсторонення суддів від займаної посади.

Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія відсторонила Вовка Сергія Володимировича від посади судді Печерського районного суду міста Києва строком на два місяці.

27.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1805

Член ВРЮ Алла Олійник взяла участь у роботі круглого столу «Міжнародно-правові і національні механізми захисту прав людини»

23−24  вересня 2016 року за ініціативи Національної школи суддів України та проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» в Одеському апеляційному господарському суді відбувся круглий стіл «Міжнародно-правові і національні механізми захисту прав людини».

27.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1804

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

21 вересня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, В.Беляневич, Н.Волковицька, Т.Малашенкова, А.Олійник, М.Гусак.

27.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1803

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

26 вересня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, В.Беляневич, Н.Волковицька, Т.Малашенкова, А.Олійник, М.Гусак.

27.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1802

ВРЮ відклала розгляд питання про призначення семи кандидатів до судів, які знаходяться в районі проведення антитерористичної операції

27 вересня 2016 року відбулося засідання Вищої ради юстиції, під час якого ВРЮ розглянула рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо внесення подання Президентові України про призначення кандидатів на посади суддів місцевих судів вперше.

27.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1801

Суддю ВАСУ Донця О.Є. притягнуто до дисциплінарної відповідальності

Вища рада юстиції під час засідання 27 вересня 2016 року розглянула дисциплінарну справу, відкриту за скаргою Сандуляк А.В., стосовно судді Вищого адміністративного суду України ДОНЦЯ Олександра Євгеновича.

28.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/F7A2AFD8375B370CC225803C0020B69B?OpenDocument&year=2016&month=09&

– Сильна судова влада – сильна держава, – суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк

Суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк у складі делегації України взяв участь у Щорічній нараді Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з людського виміру в місті Варшава в межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

28.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/B3138E733846C55AC225803C0030547C?OpenDocument&year=2016&month=09&

Суддя Верховного Суду України взяв участь у конференції верховних судів держав-членів ЄС та держав-кандидатів ЄС

Темою конференції стала «Роль верховних судів у формуванні судової практики». Основною метою форуму було ознайомлення з різними видами судових систем у європейських країнах, а також пошук та обговорення ефективних моделей співпраці судової влади із суспільством.

Під час заходу учасники розглянули низку питань, а саме: європейський шлях судової влади країн Західних Балкан; подібність судових систем та їх відмінність, ефективні практики для якісного правосуддя; роль верховних судів у формуванні судової практики; формування довіри суспільства до судової влади, співробітництво із суспільством та інформування громадськості про діяльність судів.

28.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/7A4C20D9E4397E36C225803C003FD924?OpenDocument&year=2016&month=09&

Суддя Верховного Суду України взяла участь у ІІ Львівському форумі з проблем кримінальної юстиції

Цьогорічний форум було присвячено правовій реформі у сфері кримінальної юстиції, її ключовим параметрам та прогнозу подальшого розвитку. До формального відкриття заходу відбулася попередня тематична дискусія на критично важливу для сучасної України, з точки зору організаторів, тему «Регулювання правових відносин в зоні конфлікту на Донбасі в контексті дотримання прав людини». У контексті обговорення цієї теми суддя Верховного Суду України Галина Канигіна зупинилася на проблемних питаннях, які виникають в судовій практиці при застосуванні законодавства про кримінальну відповідальність за злочини, пов’язані з тероризмом.

28.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/0D0F439BF6C5A3D5C225803C004BE934?OpenDocument&year=2016&month=09&

Україна відповідатиме світовим стандартам незалежних судових систем європейських держав - суддя Верховного Суду України Олександр Волков

Суддя Верховного Суду України Олександр Волков взяв участь у круглому столі (стан виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі «Олександр Волков проти України» та у групі справ «Салов» у світлі конституційних змін) організованому спільно Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ з проектом Ради Європи «Підтримка впровадження судової реформи в Україні».

Учасниками форуму стали представники усіх гілок влади України – законодавчої, судової та виконавчої, оскільки цей судовий процес був одним з найважливіших для реформування всієї країни. Звернення судді ВСУ до ЄСПЛ та подальше рішення по цій справі стало своєрідним маркером прогресу України на шляху до становлення демократичної держави, й дало поштовх до кардинальних змін судової системи.

28.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123660/

Судді Вищого адміністративного суду України взяли участь у роботі Щорічної наради ОБСЄ з огляду зобов’язань у галузі «людського виміру»

Cудді Вищого адміністративного суду України Ірина Приходько та Юрій Черпак у складі української делегації узяли участь у роботі Щорічної наради Організації з безпеки і співробітництва в Європі з огляду зобов’язань у галузі «людського виміру», яка триває у м. Варшава (Республіка Польща) з 19 по 30 вересня ц.р. Візит суддів ВАСУ організований у співробітництві з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамкахпроектів «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» та «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

28.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widkrito-disciplinarni-sprawi-stosowno-12-suddiw-/

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 12 суддів

На засіданні дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 28 вересня 2016 року, вирішувалися питання про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарних справ.

Комісія вирішила відкрити дисциплінарні справи стосовно 12 суддів

28.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/proiekti-dieklaracij-rodinnich-zwiazkiw-ta-dobrotchiesnosti/

Проекти декларацій родинних зв’язків та доброчесності

Відповідно до підпункту 1 пункту 41 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року на Вищу кваліфікаційну комісію суддів України покладено обов’язок протягом тридцяти днів з дня набрання чинності цим Законом затвердити форми декларацій родинних зв’язків судді та кандидата на посаду судді, форму декларації доброчесності судді, а також оприлюднити затверджені форми декларацій на офіційному веб-сайті Комісії.

28.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-riekomienduwala-kandidata-dlia-obrannia-na-posadu-suddi-biezstrokowo/

Комісія рекомендувала кандидата для обрання на посаду судді безстроково

28 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України продовжили розгляд питання про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково, стосовно якого було оголошено перерву 23 вересня цього року.

28.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-wierchownoi-radi-ukraini-komisieiu-wniesieno-podannia-pro-obrannia-kandidatiw-na-posadu-suddi-biezstrokowo5454/

До Верховної Ради України Комісією внесено подання про обрання кандидатів на посаду судді безстроково

За результатами розгляду питань щодо рекомендування для обрання на посаду судді безстроково Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 28 вересня 2016 року до Верховної Ради України внесено подання про обрання на посаду судді безстроково кандидатів.

28.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1811

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

У засіданні Вищої ради юстиції взяли участь 14 членів ВРЮ: І.Бенедисюк, О.Маловацький, А.Лесько, Я.Романюк, Т.Малашенкова, Н.Волковицька, І.Мамонтова, А. Олійник, В.Беляневич, В.Нежура, В.Комков, М.Гусак, А.Мірошниченко, А.Бойко.

29.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/F827787D2D9F1A74C225803D00212695?OpenDocument&year=2016&month=09&

Суддя Верховного Суду України взяла участь у роботі круглого столу «Функціонування правосуддя під впливом конфлікту на сході та півдні України: відновлення втрачених матеріалів судового провадження»

Роботу зазначеного заходу було зосереджено на проблемних питаннях застосування процесуальних норм при відновленні матеріалів втрачених проваджень всіх чотирьох юрисдикцій: адміністративної, господарської, кримінальної, цивільної.

Суддя Верховного Суду України Тетяна Жайворонок подякувала представникам Ради Європи за підтримку України в проведенні судової реформи та висловила впевненість у дієвості дискусії, яка сприяла пошуку можливих процесуальних рішень та законодавчих пропозицій.

Учасники обговорили, зокрема, і судову практику Європейського суду з прав людини та практику європейських країн щодо функціонування правосуддя під впливом конфлікту.

29.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/obgovoreno_aktualni_pitannja_zdijsnennja_pravosuddja_na_shodi_ta_pivdni_ukrajini.html

Обговорено актуальні питання здійснення правосуддя на сході та півдні України

27 вересня 2016 року в рамках проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» відбувся круглий стіл на тему: «Функціонування правосуддя під впливом конфлікту на сході та півдні України: відновлення втрачених матеріалів судового провадження».

Участь у заході взяли експерти Ради Європи, судді й представники Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, судді, що здійснюють правосуддя на сході та півдні України, представники інших державних органів та юридичних факультетів вищих навчальних закладів України.

29.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123661/

Саме адміністративні суди є індикаторами ефективності діяльності публічної адміністрації, зокрема, щодо впроваджуваних ними реформ

Про це сказав Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло під час свого виступу на засіданні Пленуму ВАСУ, яке відбулося сьогодні, 29 вересня 2016 року.

О.Нечитайло, звітуючи про стан здійснення правосуддя адміністративними судами у першому півріччі 2016 року, зокрема, зазначив, що протягом першого півріччя законодавство зазнало ряд змін, які безпосередньо пов’язані та вплинули на роботу адміністративних судів.

29.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123662/

Збори суддів ВАСУ обрали секретарів судових палат

Відповідно до частини четвертої статті 31 та статті 126 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі результатів голосування збори суддів Вищого адміністративного суду України на засіданні 29 вересня 2016 року обрали секретарів

29.09.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2633/

У ВГСУ відбулося засідання робочої групи з підготовки зауважень та пропозицій до проекту Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”

Гостру дискусію серед учасників засідання викликали положення Проекту Закону про корпоративний договір. Зокрема, було відзначено, що стаття, яка регулює цей договір, у запропонованому законодавцем вигляді існує автономно від попередніх статей, в яких викладено права та обов’язки учасника і в яких корпоративний договір не згадується. Також учасниками робочої групи підкреслено, що правова природа корпоративного договору викладена у Проекті Закону не чітко, що призведе у майбутньому до появи нового виду судових спорів.

Не менш гостра дискусія точилася і навколо частини восьмої статті 7 та частини третьої статті 20 Проекту Закону, які встановлюють право сторін корпоративного договору та договору про відчуження частки або частини частки самостійно здійснювати вибір права, що регулює відповідний договір за умови, що хоча б одна із сторін договору є іноземною юридичною чи фізичною особою.

29.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia22/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

28 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішувалися питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарних справ.

Комісія вирішила відкрити дисциплінарну справу стосовно судді апеляційного суду Харківської області Бородіна Михайла Михайловича.

Відкладено розгляд питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Луганського окружного адміністративного суду Каюди Андрія Миколайовича та судді Харківського окружного адміністративного суду Самойлової Валентини Василівни.

29.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-wziala-utchast-u-sieminari-z-pitan-borotbi-z-korupcieiu-ietika-i-prozorist-dierzawnich-organiw-wladi-korporatiwnij-komplaens/

Комісія взяла участь у семінарі з питань боротьби з корупцією: «Етика і прозорість державних органів влади, корпоративний комплаєнс»

27-29 вересня 2016 року представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України взяли участь у семінарі з питань боротьби з корупцією: «Етика і прозорість державних органів влади, корпоративний комплаєнс». Захід організовано Програмою розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США та Посольством США в Україні спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), Державною фіскальною службою України (ДФС) в координації з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Митно-прикордонною службою США, Вищою радою юстиції та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

29.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-priznatchieno-powtornie-kwalifikacijnie-ociniuwannia-suddiw/

Комісією призначено повторне кваліфікаційне оцінювання суддів

Відповідно до пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» (далі – Закон) Комісія забезпечує проведення повторного кваліфікаційного оцінювання суддів, які за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання не підтвердили можливості здійснювати правосуддя у відповідних судах, відсторонені від здійснення правосуддя та пройшли перепідготовку у Національній школі суддів України.

29.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1816

Верховна Рада України підтримала подання Вищої ради юстиції стосовно звільнення суддів за порушення присяги

29 вересня 2016 року відбулося позачергове пленарне засіданні Верховної Ради України, під час якого ВРУ розглянула питання про звільнення суддів, стосовно яких внесено подання до Вищої ради юстиції.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши позачергове засідання, повідомив, що воно проводиться за вимогою Президента України та відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України.

30.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/430E09BD7AD9D890C225803E003CDD50?OpenDocument&year=2016&month=09&

Суддя Верховного Суду України взяла участь у круглому столі «Відображення практики Європейського суду з прав людини у завданнях для кваліфікаційного оцінювання суддів в Україні»

Захід організований проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Основною метою круглого столу був розгляд питань про процес підготовки завдань для кваліфікаційного оцінювання суддів в Україні, обмін думками щодо методології розробки відповідних завдань, надання інформації учасникам щодо стандартів Ради Європи та кращих європейських практик стосовно кваліфікаційного оцінювання суддів.

У роботі круглого столу взяли участь представники різних судових установ, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, міжнародні та національні експерти Ради Європи.

30.09.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2634/

Представники ВГСУ взяли участь у роботі V Судового форуму

29-30 вересня 2016 року Асоціація правників України провела один із наймасштабніших та найпливовіших заходів року на юридичному ринку країни - ювілейний V Судовий форум (далі – Форум), в роботі якого активну участь взяли керівництво, судді та працівники апарату Вищого господарського суду України (далі – ВГСУ).

30.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisieiu-priznatchieno-powtornie-kwalifikacijnie-ociniuwannia-suddiw/

Комісією призначено повторне кваліфікаційне оцінювання суддів

Відповідно до пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» (далі – Закон) Комісія забезпечує проведення повторного кваліфікаційного оцінювання суддів, які за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання не підтвердили можливості здійснювати правосуддя у відповідних судах, відсторонені від здійснення правосуддя та пройшли перепідготовку у Національній школі суддів України.

30.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddiw-awtonomnoi-riespubliki-krim-ta-mista-siewastopolia/

До уваги суддів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя!

Повідомляємо, що Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення від 27 вересня 2016 року про відкриття дисциплінарної справи за звереннями заступника генерального прокурора України Матіоса Анатолія Васильовича, старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим

30.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-apieliacijnogo-sudu-donieckoi-oblasti-mogutowoi-natalii-grigoriwni/

До уваги судді апеляційного суду Донецької області Могутової Наталії Григорівни

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 20 вересня 2016 року № 1720/дп-16 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді апеляційного суду Донецької області Могутової Наталії Григорівни за зверненням Голови Вищої ради юстиції Бенедисюка Ігоря Михайловича.

30.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-okruznogo-administratiwnogo-sudu-awtonomnoi-riespubliki-krim-suworowoi-switlani-wolodimiriwni/

До уваги судді окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Суворової Світлани Володимирівни

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 20 вересня 2016 року № 1721/дп-16 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 
Суворової Світлани Володимирівни за зверненням Голови Вищої ради юстиції Бенедисюка Ігоря Михайловича.

30.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/proiekt-programi-ispitu-pid-tchas-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-kandidatiw-na-posadu-suddi-wierchownogo-sudu/

Проект Програми іспиту під час кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посаду судді Верховного Суду

Відповідно до пункту 4 розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом утворюється Верховний Суд та призначаються судді цього суду за результатами конкурсу, проведеного відповідно до цього Закону.

30.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/proiekt-ankieti-kandidata-na-posadu-suddi-wierchownogo-sudu/

Проект анкети кандидата на посаду судді Верховного Суду

Відповідно до частини першої статті 38 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) суддею Верховного Суду може бути особа, яка відповідає вимогам до кандидатів на посаду судді, за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді, а також відповідає одній із таких вимог: 1) має стаж роботи на посаді судді не менше десяти років; 2) має науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права щонайменше десять років; 3) має досвід професійної діяльності адвоката щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення щонайменше десять років; 4) має сукупний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) відповідно до вимог, визначених пунктами 1-3 цієї частини, щонайменше десять років.

Цікаве