Блог

31

травня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 26 травня - 1 червня (офіційні джерела)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
26.05.2014
Підписано договір щодо пілотного проекту із встановлення в судах інформаційно-платіжних терміналів
Відбулася робоча зустріч Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка з Керівником Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя" Девідом Воном. Учасники зустрічі обговорили пріоритети та робочі питання подальшої співпраці, зокрема щодо дослідження з питань навантаження на суддів, стандартів приміщень судів, стану документообігу в судах, ведення судової статистики, оплати судового збору, використання карток громадянського звітування, доступу до суду осіб з обмеженими фізичними можливостями, підвищення кваліфікації працівників апаратів судів та інше. Наприкінці зустрічі підписано тристоронній договір стосовно впровадження пілотного проекту із встановлення в судах інформаційно-платіжних терміналів.
26.05.2014
Керівництво Вищого господарського суду України та голови апеляційних та місцевих господарських судів обговорили подальші дії в частині зміцнення довіри до судової влади
Відбулася нарада голів апеляційних і місцевих господарських судів України під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова. Основною темою наради стало обговорення та вирішення проблемних питань, пов'язаних з функціонуванням системи господарських судів, і координація подальших дій у частині зміцнення довіри до судової влади.
26.05.2014
Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до статті 17 Закону України «Про Конституційний суд України» щодо приведення у відповідність із Конституцією України
Ківалов С.В.
Пропонується відхилити проект Закону про внесення змін до статті 17 Закону України "Про Конституційний Суд України" щодо приведення у відповідність із Конституцією України, поданий народним депутатом України Кошулинським Р.В.
Етап проходження: вручено для розгляду (29.05.2014)
28.05.2014
Державною судовою адміністрацією України затверджено Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів
28.05.2014
Судді Вищого господарського суду України взяли участь у Семінарі з альтернативних методів врегулювання комерційних спорів
Семінар організовано Програмою розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США, Посольством США в Україні у координації з Українським центром медіації при Києво-Могилянській Бізнес Школі. Учасниками Семінару обговорювалися питання законодавства та зарубіжного досвіду, пов'язані з розробкою і застосуванням альтернативних методів врегулювання спорів в Україні, зокрема, необхідність розвитку медіації та арбітражу як альтернативних методів врегулювання спорів, методи та процедури переговорів і консультацій, які забезпечують взаємовигідні результати.
Неформальні практики
28.05.2014
Обрано делегатів на VI  конференцію суддів господарських судів України та позачерговий ХІІ з’їзд суддів України
28 травня 2014 року на зборах суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів від ВГСУ на VI конференцію суддів господарських судів України: суддів першої судової палати ВГСУ Аллу Демидову, Валерія Картере, Ніну Кочерову, суддю другої судової палати ВГСУ Ларису Рогач, суддів третьої судової палати ВГСУ Володимира Погребняка і Олександра Удовиченка. Крім того, збори суддів ВГСУ обрали делегатів на позачерговий XII з'їзд суддів України: суддю першої судової палати ВГСУ Неонілу Мележик, суддів другої судової палати ВГСУ Наталію Волковицьку і Анатолія Полянського, суддю третьої судової палати ВГСУ Володимира Коваленка та суддю четвертої судової палати ВГСУ Миколу Черкащенка.
29.05.2014
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення ефективного виконання судових рішень)
Іщенко В.О., Карпунцов В.В., Паламарчук М.П., Романюк Р.С., Чугунніков В.С.
Законопроектом пропонується внести зміни у низку статей Кодексу адміністративного судочинства та у Закон України «Про судовий збір», що покликані удосконалити процедуру судового контролю за виконанням судових рішень та підвищити ефективність адміністративного судочинства в цілому. Зокрема, надано право суду зобов’язувати суб’єкта владних повноважень подавати звіт про виконання судового рішення, а у випадку не подання такого звіту або невиконання судового рішення суду надані повноваження накладати штраф за невиконання судового рішення тощо. Законопроектом встановлюється додаткове право позивача (не суб’єкта владних повноважень), на користь якого ухвалене судове рішення, подавати до суду заяву про зобов’язання суб’єкта владних повноважень (відповідача) надати звіт про виконання судового рішення та накладення на нього штрафу.
Етап проходження:  направлено на розгляд комітету (30.05.2014)
30.05.2014
Відбулося засідання Ради суддів адміністративних судів України
На засіданні Ради суддів вирішено питання скликання конференції суддів адміністративних судів, а також Державною судовою адміністрацією України підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України про перерозподіл бюджетних коштів із поточних видатків між програмами та між судами.
30.05.2014
Представники ВССУ взяли участь у відкритті проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»
29 травня 2014 року відбулася конференція, присвячена відкриттю проекту технічної допомоги Європейського Союзу Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні». Одним із завдань зазначеного Проекту є здійснення аналізу деяких законодавчих актів у сфері інтелектуальної власності щодо їх відповідності законодавству ЄС.
Неформальні практики
30.05.2014
Рада суддів адміністративних судів запропонує своє бачення змін до Конституції
Рада суддів адміністративних судів України під час свого засідання 29 травня 2014 року погодила доповнення і зауваження до пропозицій членів Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України, що стосуються Розділу VІІІ Правосуддя. Зокрема, пропонується розділити судову систему на суди загальної юрисдикції та адміністративні суди. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції визначити Верховний суд України, а в системі адмінсудів – Верховний адміністративний суд України. Також обговорювалося питання надання права законодавчої ініціативи Верховним судам України.
Неформальні практики
30.05.2014
Рада суддів адмінсудів вимагає притягнути до відповідальності осіб, які влаштували бійку в ОАС Києва
Рада суддів адміністративних судів звернулася до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо подій, які мали місце в Окружному адміністративному суді міста Києва 23 травня 2014 року. Таке рішення було прийнято у ході засідання РСАС України 29 травня 2014 року.
30.05.2014
Проект Закону про внесення змін до статті 34 Кримінального процесуального кодексу України (щодо посилення гарантій здійснення незалежного правосуддя)
Ємець Л.О.
Етап проходження:  передано на розгляд керівництву (30.05.2014)

Цікаве