Блог

31

січня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 26 січня - 1 лютого (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114114-suddyu_vasilkivskih_teroristiv_hochut_zvilniti_cherez_porush.html

Суддю хочуть звільнити через порушення порядку призначення. ВР обрала суддю на посаду безстроково за 2 місяці до закінчення 5-річного терміну

Депутатам пропонують визнати нечинною постанову ВР «Про обрання суддів» від 7 червня 2012 р. №4919-VI в частині обрання на посаду судді Києво-Святошинського районного суду Київської області безстроково Бурбели Юрія Сергійовича. Відповідний проект постанови ВР №1827 “Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови ВР “Про обрання суддів” (в частині)” сьогодні було зареєстровано у ВР народними депутатами А.Лозовим та Д.Лінько.

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114113-vasu_viznachatime_chi_e_organizaciya_teroristichnoyu.html

ВАСУ визначатиме чи є організація терористичною

На сьогодні не визначено порядок визнання організації терористичною, а саме не встановлено підсудність таких справ, можливу доказову базу, процедуру розгляду судами. З огляду на це Кабмін пропонує ВР механізм вирішення даної проблеми. Так,  26 січня, Уряд зареєстрував у ВР законопроект №1840 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними”.

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114110-sud_uzagalniv_praktiku_po_zakonu_pro_gromadski_obednannya.html

Суд узагальнив практику по Закону про громадські об’єднання

У Львівському апеляційному адміністративному суді узагальнили практику застосування положень закону про громадські об’єднання. Метою узагальнення його автори визначили виявлення складних питань практики розгляду таких спорів.

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114108-vr_v_lyutomu_rozglyane_proekt_pro_obmezhennya_imunitetu_sudd.html

ВР в лютому розгляне проект про обмеження імунітету суддів

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман сподівається, що парламентарії у перший тиждень роботи нової сесії направлять до Конституційного Суду законопроект щодо скасування недоторканності народних депутатів і суддів. Про це В.Гройсман заявив  під час спілкування з журналістами.

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113986-golova_vasu_nechitaylo_poperediv_pro_riziki_reformuvannya_su.html

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло: «Моноцентрична організація судової влади таїть в собі серйозну небезпеку»

На продовження обговорення законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд» пропонуємо вашій увазі черговий блок ексклюзивних коментарів, які «ЗіБ» отримав від членів Ради з питань судової реформи при Президентові.

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114104-sud_poyasnyue_scho_take_vpliv_na_suddiv.html

Суд пояснює, що таке вплив на суддів

З огляду на резонанс у справі за обвинуваченням Слабенка І. Р. у суді першої інстанції апеляційний суд Черкаської області вважає необхідним роз’яснити окремі положення чинного законодавства України щодо тримання під вартою та втручання у роботу суду. Як пояснили  у суді, відповідно до  п. 4 ч. 2 ст. 183 Кримінального процесуального кодексу України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п’ять років.

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114098-uryad_zvernetsya_do_gaazkogo_tribunalu_prichina_-_zlochini_t.html

Уряд звернеться до Гаазького трибуналу щодо «ЛНР» та «ДНР». Люстрація військових скасовується

Рада національної безпеки та оборони доручила Уряду почати процедуру звернення до Гаазького трибуналу щодо злочинів проти людяності, скоєних терористами проти українських громадян у 2014-2015 роках, а також щодо визнання "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями.

26.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114056-zastupnik_golovi_vasu_mihaylo_smokovich_likvidaciya_adminsud.html

Заступник голови ВАСУ Михайло Смокович: «Ліквідація адмінсудів свідчитиме про небажання будувати демократичну державу»

Під час розгляду виборчих спорів адмінсуди працюють в особливому режимі: і вдень, і вночі, й у вихідні, й у свята. Як їм удається подолати колізії виборчого законодавства? Чи пришвидшиться та полегшиться розгляд виборчих спорів у разі прийняття виборчого кодексу? Із цими запитаннями ми звернулися до заступника голови Вищого адміністративного суду, секретаря пленуму ВАС Михайла Смоковича. Також він розповів нашому виданню, чому в ідеї ліквідації адмінсудів немає майбутнього та від розгляду яких категорій справ Феміді варто відмовитися.

26.01.2015

http://pravo.org.ua/2010-03-07-18-06-07/lawreforms/1860-dialoh-hromadskosti-iz-suddiamy-pohliad-zhurnalista.html

Діалог громадськості із суддями: погляд журналіста

Представники Центру політико-правових реформ і групи Реанімаційного пакету реформ намагаються шляхом діалогу радикально налаштованої громадськості та суддів знайти спільне вирішення проблем, які виникають із люстрацією суддівських кадрів та реформуванням судової системи. На першій такій зустрічі побувала і я. Тож ділюся своїми враженнями. – Леся Шутко.

27.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114143-vkks_pracyue_nad_pitannyam_zdiysnennya_pravosuddya_na_shodi.html

ВККС працює над питанням здійснення правосуддя на сході

27 січня, у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулась робоча нарада з питань здійснення правосуддя на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Як пояснили у ВККС, під час зустрічі обговорювались проблемні питання нинішнього стану судової системи України. У зв’язку із ситуацією з судами Донецької та Луганської областей були порушені питання про переведення суддів до інших судів через неможливість здійснювати правосуддя у зоні проведення АТО.

27.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114137-u_sudah_rozglyadayut_kriminalni_provadzhennya_schodo_37_sudd.html

У судах розглядають кримінальні провадження щодо 37 суддів. Органи прокуратури проводять моніторинг незаконних судових рішень

Упродовж 2014 року слідчими органів прокуратури до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 17 суддів. Водночас наразі у провадженні судів першої інстанції перебуває 36 кримінальних проваджень стосовно 37 суддів, які обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів. Зокрема, як пояснили в Генпрокуратурі, до Вишгородського районного суду Київської області направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням судді апеляційного суду Чернігівської області, який одержав 2 тис дол США неправомірної вигоди за закриття адміністративного провадження.

27.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114123-pereatestaciya_suddiv_superechit_evropeyskim_standartam_-_na.html

Переатестація суддів суперечить європейським стандартам, - нардеп

Відмовитися від переатестації всіх суддів та підвищити гарантії їх соціального захисту запропонував член Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, народний депутат Валерій Писаренко. Він підготував та відповідно до Регламенту Верховної Ради вніс відповідні поправки до президентського проекту Закону «Про забезпечення права на справедливий суд» (реєстр. №1656), який 13 січня був прийнятий парламентом у першому читанні. Про це у телефонній розмові із кореспондентом видання «Закон і Бізнес» розповів сам В.Писаренко.

27.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114117-rada_suddiv_pracyue_nad_pitannyam_skorochennya_pracivnikiv_a.html

РСУ працює над питанням скорочення працівників апарату суду

Відповідно до вимог Закону "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено скорочення працівників апаратів судів на 20%. Одним із варіантів вирішення вказаного питання є скорочення працівників апаратів судів, які не працюють та знаходяться на тимчасово окупованій території. Таку думку на нараді висловили голови комітетів Ради суддів України.

27.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114069-pracivnikam_aparatu_sudiv_znovu_poobicyali_pidvischiti_zarpl.html

На п’ятдесят відсотків світліше. Працівникам апарату вкотре пообіцяли суттєво підвищити зарплати, а новим суддям збираються платити менше

Для сприйняття перебудови тими, кого вона стосується, в неї, як правило, закладають бодай один пряник, аби не такими болісними були батоги. У законопроекті «Про забезпечення права на справедливий суд» (№1656) роль світла в кінці реформеного тунелю відведено матеріальному забезпеченню суддів та працівників апарату. Втім, внести пропозицію — це 50% справи. З огляду на проголошений режим жорсткої економії Уряду не доведеться докладати особливих зусиль, аби переконати парламент погасити це світло або зробити його дуже й дуже слабким.

27.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114112-sud_analizue_praktiku_schodo_slidchih_diy.html

Суд аналізує практику щодо слідчих дій

Узагальнення судової практики розгляду слідчими суддями клопотань про проведення слідчих (розшукових) дій підчас досудового розслідування проведено в Іллінецькому районному суді Вінницької області.

27.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0045989

В ВККС обсудили вопросы о переводе судей из зоны АТО в другие суды

7 января, в Высшей квалификационной комиссии судей Украины состоялось рабочее совещание по вопросам правосудия на отдельных территориях Донецкой и Луганской областей. Об этом сообщает пресс-служба ВККС. Во время встречи обсуждались проблемные вопросы нынешнего состояния судебной системы Украины. В связи с ситуацией с судами Донецкой и Луганской областей были затронуты вопросы о переводе судей в другие суды из-за невозможности осуществления правосудия в зоне проведения АТО.

27.01.2015

http://judges.org.ua/dig6187.htm

http://www.theinsider.ua/politics/54c77bfa45dce/

Прокуратура за рік звинуватила 17 суддів у корупції

Органи прокуратури спільно з Службою безпеки та Міністерством внутрішніх справ за минулий рік звинуватили 17 суддів у корупції, стосовно ще 14 тривають досудові розслідування. "Загалом упродовж 2014 року слідчими органів прокуратури до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 17 суддів", - повідомляє прес-служба Генпрокуратури. Повідомляють, що на даний час здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно 14 суддів, чотирьом з яких повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, пов’язаних з одержанням неправомірної вигоди.

27.01.2015

http://ua.racurs.ua/730-sud-reforma

Найголовніше питання реформи – очищення судового корпусу

Підготовка законодавчої основи судової реформи перейшла в парламентську фазу, але так і не набула єдиного узгодженого напрямку. Свій варіант нової редакції закону «Про судоустрій і статус суддів» запропонували Верховній Раді відразу два суб'єкти — президент і група депутатів. 13 січня парламент ухвалив за основу обидва законопроекти.

28.01.2015

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2015/1/28/123421.htm

Налоговий компромис – подарок или ловушка?

Действующие нормы Налогового кодекса о налоговом компромиссе не совершенны и ставят под сомнение целесообразность его применения добросовестными налогоплательщиками.

28.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114170-50_sudiv_ogolosili_pro_pochatok_lyustracii.html

50% судів оголосили про початок люстрації

Із грудня минулого року проходить люстраційна перевірка суддів. Нині вже понад 50% судів різних рівнів оголосили про початок люстрації та розмістили на своїх сайтах інформацію про суддів, які дали згоду на проведення перевірки. Про це на засіданні Кабміну заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

28.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114165-likvidaciya_gospodarskih_sudiv_ne_e_pershochergovim_zavdanny.html

Ліквідація господарських судів не є першочерговим завданням реформи- РПР

У Реанімаційному пакеті реформ не вважають ініціативу ліквідації господарських судів наріжним каменем судової реформи. Натомість увагу слід зосередити на забезпеченні незалежності суддів. Про це заявив експерт проекту Роман Куйбіда під час круглого столу присвяченого судовій реформі.

28.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114163-yuristam_zaboronyat_predstavlyati_interesi_ukrainciv_v_sudah.html

Юристам заборонять представляти інтереси українців в судах?

Представництво інтересів в судах та інших державних органах повинні здійснювати виключно адвокати. Дана вимога не стосується тих юристів, які перебувають в трудових відносинах зі своїми довірителями – юридичними особами та фізичними особами-підприємцями. З такою пропозицією виступив народний депутат Ігор Лапін, який зареєстрував законопроект №1866«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права фізичних та юридичних осіб на професійний захист та представництво їх інтересів у судах та інших державних органах».

28.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114161-notariusi_proponuyut_rozvantazhiti_suddiv.html

Нотаріуси пропонують розвантажити суддів

На сьогодні значна кількість справ, спір у яких фактично відсутній, підлягають розгляду в суді в порядку наказного провадження. Це в свою чергу призводить до збільшення навантаження на суддів та не сприяє швидкому захисту порушеного права та економії коштів. Вирішити цю проблему президент Нотаріальної палати Н.Василина пропонує голові Верховного Суду України Я.Романюку в рамках судової реформи. Очільника ВСУ просять підтримати ініціативи НПУ.

28.01.2015

http://judges.org.ua/dig6196.htm

http://glavnoe.ua/news/n210872

Харьковские судьи пожаловались генпрокурору на нардепов Соболева и Семенченко

Судьи Харьковского апелляционного административного суда просят генерального прокурора Виталия Ярему принять меры для защиты судей от давления со стороны представителей исполнительной власти и народных депутатов.

Об этом говорится в письме на имя Яремы, принятом 22 января на собрании судей Харьковского апелляционного административного суда.

28.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114034-rsu_zasudzhue_serednovichni_zasobi_tisku_na_suddiv_prote_vid.html

Лікнеп в умовах протистояння. РСУ засуджує середньовічні засоби тиску на Феміду. Проте від порад утримується

Попри заклики керівництва держави й володарів мантій, а також застереження європейської спільноти про неприпустимість громадського чи політичного тиску на судову владу, українське суспільство продовжує люструвати суддів у зручний йому спосіб. Про ще один такий випадок Раду суддів повідомив очільник одного з районних судів Херсонщини.

28.01.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/01/28/7056635/?attempt=1

40 суддів відмовилися проходити люстрацію, - прокурори ідуть в суд

Близько 40 суддів судів різних інстанцій відмовились проходити люстрацій ну перевірку. Про це заявив глава Мінюсту Павло Петренко на засіданні уряду. "Мова йде про 40 суддів різних судів, по яких ми уже підготували подання на звільнення, бо вони відмовились проходити перевірку і давати інформацію про себе", - розповів міністр. "Частина службовців, які були звільнені у порядку люстрації, намагаються оскаржити це рішення у судах. Мінюст супроводжує усі ці справи і жорстко контролює дотримання закону", - розповів міністр. За його даними, наразі, скасувати свою автоматичну люстрації у судах намагаються 67 екс-працівників прокуратури, 17 екс-працівників податкової та 11 екс-працівників СБУ.

28.01.2015

http://judges.org.ua/dig6195.htm

http://ru.golos.ua/

Член «семьи» Януковича влияет на украинские суды из России

Революция достоинства, похоже, никак не ударила по коррупционному бизнесу в Украине высокопоставленных членов «Семьи». Одиозный замглавы АП Януковича Андрей Портнов продолжает командовать из России украинскими судами, зарабатывая на «крышевании» мошеннических схем бывших регионалов, некоторые из которых здравствуют и в постреволюционном составе Верховной Рады.

28.01.2015

http://judges.org.ua/dig6197.htm

http://argumentua.com/stati/vasilii-kisil-nam-sleduet-vystroit-sudebnuyu-vetv-vlasti-kotoroi-v-ukraine-net

Василий Кисиль: Нам следует выстроить судебную ветвь власти, которой в Украине нет

В Украине есть судебная мафия. У нас уже есть судейские династии. Закон о судебной реформе должен быть одним из первых шагов. Невозможно глубоко провести судебную реформу без активной оперативной работы служб, которые занимаются государственной безопасностью. Они же знают, кто из судей берет ... Им надо только дать команду «вперед».

29.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114190-adminsuddi_bratimut_uchast_u_proektah_obse.html

Адмінсудді братимуть участь в проектах ОБСЄ

Адміністративні суди держави вивчатимуть досвід інших країн. Таке рішення було прийнято керівництвом Вищого адміністративного суду на зустрічі з координатором проектів ОБСЄ. Під час зустрічі голови ВАС Олександра Нечитайла з послом, координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою, яка відбулася 22 січня, було підписано Меморандум про співробітництво.

29.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114187-vkks_obicyae_kontrolyuvati_suddiv_obranih_bezstrokovo.html

ВККС обіцяє «контролювати» суддів, обраних безстроково

Сьогодні ВККС розглядає питання стосовно надання рекомендацій для обрання суддів безстроково. На даний момент рекомендації вже отримали 27 кандидатів, а питання щодо 6 суддів відклали. Як передає кореспондент “ЗіБ”, в числі цих шести троє суддів зі столиці - Олена Соколова, Юлія Шрамко з Окружного адміністративного суду м. Києва, Олександр Білик з Голосіївського районного суду Києва.

29.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114185-v_sudah_slid_stvoryuvati_specializovani_palati_-_suddya_vs.html

В судах слід створювати спеціалізовані палати, - суддя ВС

Триланкова система судочинства здатна спростити громадянам нашої держави доступ до правосуддя, зробити судову систему простою і зрозумілою для людей. Таку думку на круглому столі висловив суддя ВСУ Олександр Прокопенко, відзначивши, що ще у квітні 2014 року Пленум суддів Верховного Суду розробив і затвердив пропозиції щодо запровадження в Україні триланкової системи судочинства.

29.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114058-yaku_zarobitnu_platu_mayut_otrimuvati_suddi.html

Ставка незалежності, або Яку заробітну плату мають отримувати володарі мантій?

У гаманці служителів Феміди останнім часом не зазирав, мабуть, тільки ледачий. Суддівським заробітком опікуються депутати, урядовці, громадські активісти та пересічні громадяни. Наразі в суспільстві панує думка, що за останні 5 років судді жирували за рахунок держбюджету, а тому винагороду їм треба урізати. Для того щоб підтвердити чи спростувати це, ми вирішили порівняти доходи українських та європейських суддів.

29.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114059-zahisnikam_potribna_zbroya_ta_ubezpechennya_vid_prosluhovuva.html

Від довіри до рівності у процесі. Захисникам потрібна зброя та убезпечення від прослуховування телефонних розмов

Закордонні експерти опитали українських захисників, як ті оцінюють кримінальну юстицію. Більшість респондентів нарікають на обвинувальний ухил судочинства, відсутність рівності сторін кримінального процесу та вимагають від прокурорів з’являтись у засідання у форменому одязі.

29.01.2015

http://judges.org.ua/dig6216.htm

http://lb.ua/news/2015/01/29/293810_vkksu_otkazalas_otstranit.html

Протест під Святошинським судом нагадав нелюстрованим суддям усі гріхи (ФОТО)

Сьогодні під Святошинським районним судом міста Києва суддям нагадали про усі злочини, які вони вчиняли і за старого, і за нового режиму. Активісти прийшли під суд із гаслами “За народну люстрацію” і залишили на брамах і стінах прихистку української Феміди багато доречних вказівок і побажань, чим збентежили і класичних міліціянтів, і загін юних нацгвардійців.

29.01.2015

http://judges.org.ua/dig6215.htm

http://lb.ua/news/2015/01/29/293810_vkksu_otkazalas_otstranit.html

ВККСУ отказалась отстранить от должности судью, рассматривавшую дела Тимошенко и Луценко

В сентябре комиссия судей отложила вопрос привлечения Оксаны Царевич к ответственности.

Высшая квалификационная комиссия судей Украины (ВККСУ) отказала в удовлетворении ходатайства генерального прокурора Украины об отстранении от должности в связи с привлечением к уголовной ответственности судьи Печерского районного суда Киева Оксаны Царевич. Такое решение огласил глава ВККСУ Сергей Козьяков в ходе заседания.

29.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046020

ВККСУ предоставила «бессрочную рекомендацию» киевской судье

Как передает корреспондент «ЮП», заседание ВККС продолжается. Была предоставлена рекомендация для избрания бессрочно судьи Деснянского райсуда Киева Ольги Чернушенко. Однако отложен вопрос предоставления «бессрочной рекомендации» судьи Окружного админсуда Киева Елене Соколовой, в частности, жалобы на нее рассматривались в ВСК по ограничению судьей права на мирные собрания.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114210-pislya_likvidacii_gospsudiv_derzhava_nedootrimae__500_mlngrn.html

Після ліквідації госпсудів держава недоотримає 500 млн. грн.

Чисельність суддів-господарників становить лише 1/8 від загальної кількості суддів. Водночас у 2013 році господарські суди розглянули позовних вимог на суму 113 млрд грн., що становить 32,4% від дохідної частини державного бюджету. На це увагу звернув голова ВГСУ Богдан Львов під час круглого столу "Судова реформа в Україні. Зміна системи судів загальної юрисдикції: реформа чи перерозподіл влади".

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114207-chetvero_suddiv_peredumali_prodovzhuvati_svoi_povnovazhennya.html

Четверо суддів передумали продовжувати свої повноваження

Сьогодні проходить другий день засідання ВККС. Члени Комісії вже надали рекомендації щодо обрання безстроково 16 володарям мантій. В їх числі і голова Генічеського районного суду Херсонської області Юлія Берлімова, п'ятирічний термін повноважень якої сплинув 7 грудня минулого року.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114201-apelyaciya_pidtverdila_skasuvannya_norm_schodo_nevidimosti_a.html

Суд підтвердив скасування норм щодо «невидимості» адвокатів

29 січня апеляційна інстанція прийняла рішення за позовом Ради адвокатів міста Києва до НААУ. Суд залишив у силі рішення суду першої інстанції, який ухвалив скасувати частину норм щодо "невидимості" адвокатів в Реєстрі. Про це "ЗіБ" повідомила голова Ради адвокатів міста Києва Інна Рафальська.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114198-vkks_vpershe_vidmovila_genprokuroru_u_vidstoronenni_suddiv.html

ВККС вперше відмовила Генпрокурору у відстороненні суддів

Вперше в історії Вища кваліфікаційна комісія суддів не погодилась з поданням Генпрокурора і не відсторонила суддів від займаної посади у зв’язку з притягненням їх до кримінальної відповідальності. Таким чином на своїх посадах залишились судді Печерського райсуду м. Києва Віктор Кицюк та Оксана Царевич. Як повідомляє кореспондент “ЗіБ”, в поданні Генпрокурора відзначалось, що  ці судді підозрюються у скоєнні злочину, передбачено ч.1 ст. 375 КК (постановлення завідомо неправосудного рішення). Санкція цієї статті передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавленні волі на строк від 2 до 5 років.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ru/114055-v_kakih_sluchayah_poluchatel_nepravomernoy_vigodi_mozhet_izb.html

Взятка без наказания. В каких случаях получатель неправомерной выгоды может избежать уголовной ответственности
В обобщении судебной практики по применению Барским районным судом Винницкой области стст.364, 365, 3682 Уголовного кодекса указано, что использование служебным лицом власти или служебного положения вопреки интересам службы является преступлением только тогда, когда оно совершено с целью получения какого-либо неправомерного преимущества для себя самого или другого физического или юридического лица.

30.01.2015

http://judges.org.ua/dig6222.htm

http://glavnoe.ua/news/n211134

Европейский суд признал "газовое дело" политическим преследованием Юлии Тимошенко

Европейский суд по правам человека подтвердил то, что так называемое «газовое дело» против Юлии Тимошенко было политически мотивировано. Так же он объявил о завершении рассмотрения иска от Юлии Тимошенко.  «В конце трехлетнего рассмотрения дела Европейский суд по правам человека окончательно признал, что Юлия Владимировна была осуждена абсолютно безосновательно. В ее действиях он не обнаружил состава преступления», - рассказал народный депутат и член фракции «ВО «Батькивщина» Сергей Власенко.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114197-gospsuddi_prosyat_ne_zalyakuvati_koleg.html

Госпсудді просять не залякувати колег

Рада суддів господарських судів України наголошує на неприпустимості спроб тиску на суд, залякування суддів окремими представниками органів законодавчої і виконавчої влади, громадських організацій чи будь-якими іншими особами.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114213-gromadskist_prosit_vkks_ne_prodovzhuvati_povnovazhennya_sudd.html

Громадськість просить ВККС не продовжувати повноваження судді

На думку двох представників громадськості Дніпропетровщини суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Наталія Мірошниченко не може продовжити працювати суддею.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114220-suddiv_znovu_hochut_karati_za_rishennya_pro_vzyattya_pid_var.html

Суддів знову хочуть карати за рішення про взяття під варту. Вже друга спроба нардепів

Незаконне застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, у тому числі у зв'язку з недоведеністю обставин, які суд при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу врахував як встановлені, є підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.  Такі зміни до Закону про судоустрій пропонує внести народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко, який зареєстрував законопроект №1746-1 “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо посилення дисциплінарної відповідальності”.

30.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114222-podviynu_lyustraciyu_suddiv_mozhut_skasuvati_a_proceduru_-_z.html

Подвійну люстрацію суддів можуть скасувати. А процедуру перевірки – змінити

З Закону України «Про очищення влади» пропонують виключити норми про люстрацію суддів за прийняття ними відповідних рішень. Водночас, право перевірки таких суддів залишається за Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Такі зміни передбачені проектом №1881 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму відновлення довіри до судової влади”, авторами якого є народні депутати Оксана Сироїд та Віктор Чумак.

30.01.2015

http://judges.org.ua/dig6224.htm

http://censor.net.ua/news/322290/deputat_svyatash_ugrojaet_raspravoyi_sude_vysshego_spetsializirovannogo_suda

Депутат Святаш угрожает расправой судье Высшего специализированного суда

Народный депутат и фактический совладелец корпорации "АИС" Дмитрий Святаш, проходящий ответчиком по целому ряду дел о злостном уклонении от выполнения финансовых обязательств перед кредиторами, оказывает давление представителей Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел.

Об этом стало известно из заявления судьи ВССУ Галины Мостовой, которое 27 января было направлено начальнику Соломянского райотдела милиции РУ ГУ МВД Украины в городе Киеве.

30.01.2015

http://judges.org.ua/dig6223.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1431929-yes-zaklikaye-ukrayinu-viznati-yurisdiktsiyu-mizhnarodnogo-kriminalnogo-sudu

ЄС закликає Україну визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду

Рада Європейського союзу у складі міністрів закордонних справ закликала у четвер владу України якнайшвидше піти на юридичні кроки, що дали б можливість Міжнародному кримінальному судові розглянути гадані злочини проти людяності, скоєні на території України минулого й цього року, передає УНН з посиланням на Радіо Свобода.

31.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114229-suddi_pecherskogo_sudu_zayavlyayut_pro_sistemniy_tisk.html

Судді Печерського райсуду заявляють про системний тиск

На суддів Печерського районного суду м. Києва здійснюється незаконний тиск для відстоювання інтересів певних груп чи осіб, що є проявом неповаги до суддів, спробами їх дискредитаціі. Про це йдеться у зверненні суддів Печерського районного суду до Ради суддів України, Асоціації суддів України, Ради суддів загальних судів, Адміністрації Президента України, Верховної Ради, Верховному Суду України, ВККС.

31.01.2015

http://www.unn.com.ua/uk/news/1431929-yes-zaklikaye-ukrayinu-viznati-yurisdiktsiyu-mizhnarodnogo-kriminalnogo-sudu

Хто має розслідувати воєнні злочини в Україні і чим може допомогти Міжнародний кримінальний суд

Для України Міжнародний кримінальний суд — це чи не єдиний інструмент проведення розслідування і притягнення винних до відповідальності на територіях, не підконтрольних українській владі

Цікаве