Блог

30

квітня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 25 квітня - 1 травня 2016 року (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123294-do_suddiv_maydanu_slid_zastosuvati_3-richniy_strok_davnosti_.html

До суддів Майдану слід застосувати 3-річний строк давності - ВСУ

Верховний Суд України вважає, що наявність у діях судді порушення присяги або її відсутність має визначатися виходячи з трирічного строку давності, на відміну від позиції Вищого адміністративного суду України, який у своєму рішенні від 1 лютого 2016 року вказав, що строк притягнення суддів до відповідальності, які виносили рішення під час подій на Майдані, складає один рік.  До такого висновку дійшла Судова палата в адміністративних справах ВСУ у справі судді Шевченківського районного суду м. Києва Дмитра Кравця. Про таку позицію Суду повідомив суддя Судової палати в адміністративних правах ВСУ Олександр Прокопенко на брифінгу.

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123261-verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_vidklikannya_pozovnoi_zayav.html

Як відмовитися від поразки

Клопотання про відкликання позовної заяви подається до виходу суду в нарадчу кімнату й ухвалення рішення щодо предмета спору. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 3 лютого 2016 року №817/4248/14, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123293-okruzhniy_adminsud_kieva_rozyasnyue_pitannya_propusku_stroki.html

ОАСК роз'яснює питання пропуску строків звернення до суду

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала, пояснює Окружний адміністративний суд Києва в рамках проекту «Обізнаний – значить озброєний». Таким чином, суд вимушений буде постановити ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач дійсно без поважних причин пропустив строки звернення, пояснили "ЗіБ" в ОАСК.

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123247-golova_radi_suddiv_v_simonenko_yakscho_navantazhennya_na_sis.html

Голова РСУ, суддя ВСУ Валентина Сімоненко: «Якщо навантаження на систему буде зменшуватися, такий великий штат, можливо, й непотрібний»

Детальніше про механізм визначення кількості служителів Феміди в судах «ЗіБ» попросив розповісти очільницю Ради суддів Валентину Сімоненко. Також вона поділилася своїм баченням того, коли та за яких умов у судових установ можуть «без дозволу» забирати вакансії.

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123289-oprilyudneno_oglyad_praktiki_espl_za_pershe_pivrichchya_2015.html

Оприлюднено огляд практики ЄСПЛ за перше півріччя 2015

Верховний Суд України публікує на своєму сайті Огляд прецедентного права Європейського суду з прав людини (січень – червень 2015 року).

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123260-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_rozroblennya_proektu_ze.html

Спір з органом влади

Приймаючи рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, сільрада реалізує свої функції контролю у сфері управління діяльністю. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 19 січня 2016 року №824/167/15-а, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123287-vischiy_gospodarskiy_sud_ukraini_pidgotuvav_list_schodo_prak.html

ВГСУ підготував лист щодо практики та юрисдикції ЄСПЛ

Господарським судам України слід враховувати, що Європейський суд з прав людини може прийняти справу до розгляду тільки після того, як було вичерпано всі національні засоби захисту, відповідно до загальновизнаних норм міжнародного права і впродовж шести місяців від дати прийняття остаточного рішення. На це увагу господарських судів ВГСУ звертає в інформаційному листі від 22.04.2016 №01-06/1444/16"Про Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, юрисдикцію та практику Європейського суду з прав людини", повідомляє "ЗіБ" з посиланням на ВГСУ.

25.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123246-skilki_suddiv_potribno_odniy_ustanovi_abi_zabezpechiti_rivni.html

Поділись вакансією своєю. Скільки володарів мантій потрібно одній установі, аби забезпечити рівні навантаження та винагороду

Рада суддів спільно з Державною судовою адміністрацією прагне впорядкувати визначення кількості законників у всіх установах вітчизняної Феміди. Пропонується такий підхід: щоб одному суду додати посади, потрібно в іншого їх забрати. На думку згаданих органів, маніпуляції щодо збільшення чи зменшення штату допоможуть вирівняти навантаження в усій країні та досягти зарплатної справедливості. Однак, як виявилося, не завжди вдається без зайвих клопотів провести такі зміни.

25.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/25/89989-verkhovnij-syd-opredelil-granitsi-vimogatelstva-vzyatki

Верховный Суд определил границы вымогательства взятки

Верховный Суд Украины пришел к выводу, что если виновное лицо с целью получения взятки грозит совершению или не совершению действий, которые могут нанести вред правам или законным интересам того, кто дает взятку, или создает такие условия, при которых лицо не должно было, но вынуждено было дать взятку с целью предотвращения вредных последствий для своих прав и законных интересов, то действия получателя взятки следует рассматривать как соединенные с требованием последнего. В отличие от этого, вымогательство взятки исключается, если взяткодатель заинтересован в незаконном, неправомерном поведении должностного лица; стремится обойти закон, установленную процедуру решения того или иного вопроса, достичь удовлетворения своих незаконных интересов, получить незаконные льготы, преимущества и т.д. Об этом идет речь в Постановлении Судебной палаты в уголовных делах ВСУ от 21 января 2016 года №5-124 кс15.

25.04.2016

http://sud.ua/newspaper/2016/04/25/89948-est-li-bydyshchee-y-lyustratsii

Есть ли будущее у люстрации?

Разговоры о люстрации многих уже утомили. И вроде бы процесс идет, но результаты его пока видны слабо. Есть немало уволенных согласно Закону «Об очищении власти», но некоторые из них уже успели восстановиться в должностях через суд, а сам люстрационный закон вызывает массу вопросов, в т. ч. насколько он соответствует Конституции. На днях в студии программы «Реальный суд» телеканала «Право ТВ» состоялась дискуссия, в которой приняли участие те, кто высказывал противоположные точки зрения на люстрационный закон на последнем заседании КСУ 22 марта. Это экс-председатель Конституционного Суда Украины Иван Домбровский, директор департамента по вопросам люстрации Министерства юстиции Украины Татьяна Козаченко и заместитель председателя Совета судей Украины Богдан Монич.

25.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/25/89978-konstitytsionnij-syd-rassmotrit-vopros-garantirovaniya-vkladov-fizicheskikh-lits

Конституционный Суд рассмотрит вопрос гарантирования вкладов физических лиц

Во вторник, 26 апреля 2016 года, Конституционный Суд Украины в форме устного слушания начнет рассмотрение дела по конституционному представлению Верховного Суда Украины относительно соответствия Конституции Украины (конституционности) Закона Украины «О системе гарантирования вкладов физических лиц». Об этом сообщает пресс-служба Конституционного Суда.

25.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053826

НАБУ не уполномочена давать заключения о добропорядочности судей – профессор И.Невзоров

В рамках проводящегося ныне квалификационного оценивания судей, помимо собственно знаний действующих судей, проверяется и их добропорядочность, отсутствие коррупционных рисков. В частности, Национальное антикоррупционное бюро Украины (НАБУ) проводит «проверку на добропорядочность», о чем выдает соответствующее заключение.

25.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053835

Помощникам судей необходимо предоставить процессуальный статус - Я.Романюк, Председатель ВСУ

На брифинге, который состоялся сегодня в Верховном Суде Украины, Председатель указанного суда поделился своим видением относительно статуса должности помощника судьи. В частности, Ярослав Романюк считает, что помощнику судьи необходимо предоставить процессуальный статус. Так, например, в практике других европейских стран, где технические функции (проверки должным ли образом оформлено заявление, правильность уплаты судебного сбора) т.е. эти функции возлагаются так называемого судью-клерка. По словам г-на Романюка, эти же функции на Украине фактически выполняют помощники судей, по поручению судьи.

25.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/25/7106618/

ВРЮ знайшла порушення присяги у судді, що судив сина Демішкана

ВРЮ встановила порушення присяги в діях судді Баришівського райсуду Київської області Володимира Єременка при винесенні вироку для сина колишнього глави "Укравтодору" Володимира Демішкана Сергія. Про це сказано в повідомленні прес-служби ВРЮ, передають Українські Новини.

25.04.2016

http://gordonua.com/publications/sudya-kolyadnik-zvarych-alfovcy-skazali-nuzhdu-spravlyayte-tut-v-kabinete-ya-snyal-shtany-129375.html

Судья-"колядник" Зварыч: Альфовцы сказали: "Нужду справляйте тут, в кабинете". Я снял штаны: "Точно хотите, чтобы я здесь это сделал?"

Экс-глава Львовского апелляционного административного суда Игорь Зварыч вышел на свободу после семи с половиной лет в тюрьме по обвинению в получении взяток в особо крупных размерах. Первое после освобождения эксклюзивное интервью он дал изданию "ГОРДОН" и заявил, что дело против него "сфабриковали экс-президент Виктор Ющенко, экс-глава СБУ Валентин Наливайченко, экс-министр обороны Анатолий Гриценко, главный военный прокурор Анатолий Матиос" и другие высокопоставленные чиновники Украины.

25.04.2016

http://texty.org.ua/pg/article/Oximets/read/67106/Milicejskyj_sabotazh_i_sudpska_zmova_Jak_stara

Міліцейський саботаж і суддівська змова. Як стара міліція повертається через суди

Позови переважно складені за принципом «килимового бомбардування»: оскаржується й атестація як така, і її процедура, і всілякі цікаві конструкції на кшталт: атестацію мають проходити поліцейські, а я не приймав присягу поліцейського, тож я і не поліцейський. У кожному позові також обов’язково оскаржується власне рішення членів комісії: позивач описує, який він чудовий з усіх сторін співробітник, а тому будь-яке інше, крім позитивного, рішення — несправедливе та упереджене, і його треба скасувати.

25.04.2016

http://ukranews.com/news/206951.Glava-VS-viskazalsya-protiv-privlecheniya-inostrannih-sudey-k-sudebnim-protsessam.uk

Голова ВС висловився проти залучення іноземних суддів до судових процесів

Голова Верховного Суду Ярослав Романюк проти ініціативи про залучення іноземних суддів до судових процесів в Україні. Про це він заявив на брифінгу, передають Українські Новини. "Правосуддя в Україні можуть здійснювати тільки громадяни України", - процитував він українське законодавство.

25.04.2016

http://judges.org.ua/dig9820.htm

http://voas.gov.ua/news/podiy/voas_ma_sertif_kovanikh_sekretar_v_sudovogo_zas_dannya_/

ВОАС має сертифікованих секретарів судового засідання

 Підвищення кваліфікації – вимога сьогодення та запорука успішної діяльності установи. Саме таким гаслом керуються у своїй діяльності працівники апарату Вінницького окружного адміністративного суду та завжди дбають про належний рівень знань та навичок у щоденній роботі. Саме тому начальник відділу організації судового процесу та служби судових розпорядників Вінницького окружного адміністративного суду Інна Гонта щотижнево організовує навчання для працівників відділу.

25.04.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/2006869-visa-kvalifikacijna-komisia-mae-vze-23-tisaci-skarg-na-suddiv.html

Вища кваліфікаційна комісія має вже 23 тисячі скарг на суддів

На розгляді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України станом на сьогодні перебуває близько 23 тисяч скарг-заяв на суддів першої та другої інстанцій. Про це в понеділок під час круглого столу «Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні: проблеми і перспективи, європейський досвід» у Києві заявила керівник служби інспекторів ВККСУ Олена Ващук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

25.04.2016

http://judges.org.ua/dig9819.htm

http://nashigroshi.org/2016/04/25/sud-znyav-aresht-z-dilyanok-prysyazhnyuka-z-fraktsiji-yatsenyuka/

Суд зняв арешт з ділянок Присяжнюка з фракції Яценюка

 Апеляційний суд скасував рішення суду про арешт ділянок у смт Козин Обухівського району. Про це свідчить ухвала Апеляційного суду Київської області від 13 квітня.

25.04.2016

http://judges.org.ua/dig9814.htm

http://zakarpattya.net.ua/Zmi/155035-84-zakarpattsiv-ne-doviriaiut-suddiam-VIDEO

84% закарпатців не довіряють суддям (ВІДЕО)

Та схвально ставиться до запровадження їхньої переатестації. Найбільш негативно впливає на довіру до служителів Феміди – корупція. Такі дані оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» та центр політико-правових реформ.

25.04.2016

http://judges.org.ua/dig9807.htm

http://judges.org.ua/pressa@adm.ki.court.gov.ua

Які наслідки очікують позивача у випадку пропуску строків звернення до суду?

 Окружний адміністративний суд міста Києва продовжує проект «Обізнаний – значить озброєний» та роз’яснює наслідки пропущення строків звернення до суду з адмінпозовом. В попередній публікації в рамках проекту ми детально розповіли про поняття строків звернення до суду та їх видів - http://oask.gov.ua/node/1907, а сьогодні мова йтиме саме про правові наслідки пропущення строків звернення до

25.04.2016

http://judges.org.ua/dig9805.htm

https://site.ua/leonid.homyakov/3612/

Вищий Антикорупційний суд – як панацея для України

 Коли політики, громадські діячі, журналісти, блогери кажуть, що без реформування судової системи в Україні нічого путнього не буде - вони мають рацію. Наші наскрізь корумповані суди вбивають людську віру у справедливість, топлять будь-які спроби вибратись із трясовини беззаконня та корупції. Заклики звільнити всіх суддів та набрати нових не мають реального підґрунтя для реалізації. Замкнуте коло? Аж ніяк Ні. Є дуже слушна та мудра думка, яка стверджує: щоб зламати стару систему, треба створити нову, паралельну - тоді стара поступово відпаде сама...

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123309-sudovi_debati_v_harkovi_vigrala_komanda_taxadvisors_.html

Навчальні дебати

В Харкові відбувся ІІ всеукраїнський конкурс навчальних судових дебатів, до участі в якому було допущено 12 команд. Переможцем дебатів стала команда Інституту прокуратури та кримінальної юстиції TaxAdvisors у складі Дмитра Романенка та Миколи Пушинського.

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123333-proceduru_prityagnennya_suddiv_do_vidpovidalnosti_hochut_uni.html

Дисциплінарні процедури щодо суддів збираються уніфікувати

Перше завдання, яке ми ставимо перед собою, - це максимальна уніфікація процедур притягнення до дисциплінарної відповідальності, щоб вона була передбачуваною, відкритою, доступною та зрозумілою як для заявника, так і суддів, щодо яких подано скаргу. Про це заявив заступник голови ВРЮ Олексій Муравйов під час спільного круглого столу Асоціації правників України та Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» щодо актуальних питань дисциплінарної відповідальності суддів, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на АПУ.

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123331-tehnichni_funkcii_suddiv_hochut_zakripiti_za_ihnimi_pomichni.html

Технічні функції суддів хочуть закріпити за помічниками

Голова Верховного Суду України вважає, що помічникам суддів слід надати процесуального статусу з правом самостійно, від свого імені, перевіряти, приймати рішення про надання строку на усунення недоліків, визнавати неподаним та повертати відповідне звернення до суду. Про це Ярослав Романюк сказав під час брифінгу у ВСУ, коментуючи питання стосовно інтерв'ю Міністра юстиції Павла Петренка РадіоСвобода в частині позбавлення помічників суддів статусу державного службовця, повідомляє кореспондент "ЗіБ".

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123329-vkks_formue_spravedliviy_sud_porushuyuchi_proceduru_kvalifoc.html

ВККС формує справедливий суд, порушуючи процедуру кваліфоцінювання?

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд» поклав на Вищу кваліфікаційну комісію суддів обов’язок забезпечити проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя.

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123327-u_verhovnomu_sudi_ukraini_proti_zaluchennya_suddiv-inozemciv.html

У ВСУ проти залучення суддів-іноземців

Голова Верховного Суду Ярослав Романюк виступив проти ініціативи щодо залучення іноземних суддів до судових процесів в Україні, коментуючи пропозицію Міністра юстиції про те, що на деякі процеси потрібно запрошувати іноземних суддів. Про це він заявив на брифінгу, який відбувся 25 квітня у Верховному Суді України, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на РСУ.

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123262-verhovniy_sud_ukraini_vislovivsya_schodo_pripinennya_poruki.html

Припинення іпотеки

Установлені обставини, зокрема у цивільній справі, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті ж особи або особа, щодо якої або яких вони встановлені. Такий висновок міститься в постанові Верховного Суду України від 3 лютого 2016 року №6-2017ц15, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123316-vischiy_gospodarskiy_sud_ukraini_rozyasnyue_pitannya_pohidni.html

ВГСУ роз'яснює питання похідних позовів

З 1 травня 2016 р. набирає чинності Закон щодо захисту прав інвесторів, яким у господарському судочинстві запроваджується нова категорія справ – справи у спорах між господарським товариством та його посадовою особою про відшкодування збитків, завданих такою посадовою особою господарському товариству. Вищий господарський суд України вирішив пояснити низку питань з цього приводу. З цією метою Вищий господарський суд України схвалив інформаційний лист від 25.04.2016 р. №01-06/474/16 "Про Закон України від 07.04.2015 № 289-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів".

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123249-yak_ne_dopustiti_togo_abi_sud_stav_zaruchnikom_storin_u_spra.html

Змагальність в абсолюті. Як не допустити того, аби суд став заручником сторін у справі

Робочою групою з питань реформування процесуального законодавства, що працює в рамках Ради з питань судової реформи, розроблений проект Господарського процесуального кодексу в новій редакції. Його автори пропонують кілька новацій, які фактично змінюють підхід суду до збирання та оцінки доказів. Цей акт, по суті, уніфікує господарське та цивільне процесуальне законодавство шляхом запровадження ідентичних інститутів і процедур. Утім, поряд із позитивним впливом указаних напрацювань на судову процедуру в господарських спорах є й певні застереження, які доцільно врахувати задля недопущення маніпуляцій з доказовою базою під час розгляду справ.

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123299-verhovniy_sud_virishit_chi_varto_osporyuvati_pitannya_neprav.html

ВСУ вирішить, чи варто оспорювати ст. 375 КК в КСУ

У травні - червні Пленум Верховного Суду України вирішить, чи є необхідність звертатися до Конституційного Суду України щодо питань: електронного декларування, Закону про державну службу та ст. 375 Кримінального кодексу (постановлення суддями завідомо неправосудних рішень). Про це під час брифінгу у ВСУ 25 квітня розповів Голова Суду Ярослав Романюк, повідомляє кореспондент "ЗіБ".

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123243-chomu_kvalifikaciyne_ocinyuvannya_pripalo_do_smaku_ne_vsim_s.html

Апеляція зняла пробу, або Чому «кваліфоцінювальна страва» припала до смаку не всім законникам

Представники Апеляційного суду Київської області відкрили другий тур первинного кваліфікаційного оцінювання, а закриють його володарі мантій з Київського апеляційного господарського суду. Крім них, у квітні—червні перевірку на професійну придатність пройдуть ще законники Апеляційного суду м.Києва та Київського апеляційного адміністративного суду. Поки що рано говорити про результати, але очевидно одне: не всі володарі мантій вирішили спробувати кваліфпроцедуру на смак.

26.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123258-verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_prava_na_apelyaciyne_oskarz.html

Борг з удаваним даруванням

Право на апеляційне оскарження мають особи, які не брали участі у справі, проте ухвалене рішення завдає їм шкоди, що виражається у несприятливих для них наслідках. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 3 лютого 2016 року №6-885цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

26.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/26/90025-poryadok-naznacheniya-predsedatelej-sydov-trebyet-izmeneniya--predsedatel-soveta-sydej-v-simonenko

Порядок назначения председателей судов требует изменения, — председатель Совета судей В. Симоненко

Внутренние конфликты в судейских коллективах Днепровского районного суда города Херсона и Днепропетровского окружного административного суда завершились достаточно неожиданно. В одном случае власти пошли на полную ликвидацию суда в рамках «оптимизации», в другом — конфликт удалось решить (по крайней мере, временно) только после вмешательства в ситуацию с выборами председателя суда руководства Высшего административного суда Украины.

26.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/26/90030-evropejskij-syd-razyasnil-pravo-translyatsii-otrivkov-zasedaniya-bez-razresheniya-syda

Европейский суд разъяснил право трансляции отрывков заседания без разрешения суда

Европейский суд по правам человека в своем решении от 22 марта 2016 года по делу Pinto Coelho vs Portugal (№48718/11) признал нарушение ст. 10 Конвенции о защите прав человека и основополагающих свобод в назначении заявителю штрафа за трансляцию журналистом отрывков судебного заседания без получения разрешения суда. Это дело имеет существенные последствия для таких юрисдикций, как Англия и Уэльс, которые продолжают запрещать передачу записей уголовных дел. Кроме этого, оно показательно для других стран, в т.ч. для Украины.

26.04.2016

http://judges.org.ua/dig9821.htm

Апеляційна інстанція поновила на посаді директора одного з навчально-виховних комплексів Рівненської області

 Також колегія суддів з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Рівненської області ухвалила рішення про стягнення з відділу освіти одного з районів області на користь позивачки середній заробіток за час вимушеного прогулу  30 413 гривень, а також 2 000 моральної шкоди, витрати на надання правової допомоги та судові витрати  — понад 10 000 гривень. 

26.04.2016

http://judges.org.ua/dig9841.htm

http://zik.ua/news/2016/04/27/prokuratura_vidmovylas_govoryty_de_hovaietsya_suddya_chernushenko_694205

Прокуратура відмовилась говорити, де ховається суддя Чернушенко

 Прокуратура Чернігівської області відмовилася надати інформацію про ймовірне місцезнаходження оголошеного в розшук колишнього голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка. Про це повідомляє Українська правда.

26.04.2016

http://judges.org.ua/dig9840.htm

http://espreso.tv/news/2016/04/27/na_dnipropetrovschyni_vpiymaly_suddyu_na_khabari_10_tysyach

На Дніпропетровщині впіймали суддю на хабарі $10 тисяч

У Дніпропетровській області на хабарі розміром у $ 10 тисяч впіймали суддю одного з районів

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123352-suddyu_ta_yogo_pomichnika_pidozryuyut_u_vimaganni_habara.html

Суддю та його помічника підозрюють у вимаганні хабара

Служба безпеки України повідомляє, що в кабінеті судді одного з районів Дніпропетровської області було задокументовано факт отримання суддею та його помічником частини хабара у розмірі сім тисяч доларів.

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123256-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_perevirki_platnika_poda.html

Повідомляйте про контроль

З наказом про перевірку, відомостями про дату та місце її проведення платник має бути ознайомлений у передбачений законом спосіб до її початку. Такий висновок міститься в постанові Верховного Суду України від 9 лютого 2016 року №826/5689/13-а, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123347-golovi_vsu_romanyuku_zagrozhue_vidpovidalnist_za_grube_svavi.html

Романюку загрожує відповідальність за «грубе свавілля», встановлене ЄСПЛ

Ухвала Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 14 березня 2008 року, яка була винесена і підписана 18 суддями ВСУ, в тому числі чинним Головою Верховного Суду України Ярославам Романюком, не відповідає вимозі пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого суду.

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123305-hto_z_podruzhzhya_mae_pravo_na_utrimannya_inshim_-_vsu.html

Про утримання після розлучення

У постанові від 13.04.2016, ухваленій у справі №6-3066цс15, Верховний Суд висловив правову позицію щодо стягнення аліментів на утримання непрацездатної дружини.

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123342-obvinuvacheniy_zmozhe_virishuvati_chi_rozglyadatime_yogo_spr.html

У ВР схвалили зміни щодо розгляду справ колегіями суддів

Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше 10 років, пропонують здійснювати колегіально судом у складі трьох професійних суддів лише за клопотанням обвинуваченого. Діюча редакція КПК не передбачає участі в цьому питання обвинуваченого.

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123244-rada_suddiv_ukazala_do_yakih_naslidkiv_prizvede_stvorennya_n.html

Звільнення на громадських засадах. РСУ вказала, до яких наслідків призведе створення нового органу контролю без жодного судді у складі

Лише 2 місяці минуло від початку первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, а нардепи вже встигли висловити незгоду з тими механізмами, які застосовуються для перевірки законників. Відповідно до ініціативи парламентарів судді повинні мати менше впливу на перевірку колег, натомість має з’явитися новий орган, що складатиметься з громадських активістів, адвокатів та науковців.

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123339-suddi_znovu_vimagayut_vregulyuvannya_pitan_mirnih_zibran.html

Судді знову вимагають врегулювання питань мирних зібрань

Відсутність спеціального закону не може перешкоджати організації та проведенню мирних зібрань, оскільки це право визначено у Конституції України. Проте на сьогодні в Україні це є причиною колізій і суперечностей, які виникають у реалізації права на свободу мирних зібрань. На це увагу Президента, очільників Кабміну та Верховної Ради, депутатів звертає Вищий адміністративний суд України, який звернувся до них з проханням невідкладного вирішення питання законодавчого врегулювання організації та проведення мирних зібрань в Україні.

27.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123255-vsu_vislovivsya_schodo_vstanovlenogo_sudom_rozmiru_shkodi.html

Інфляційні втрати

Встановлений судовим рішенням розмір шкоди має преюдиційне значення, і суд не вправі змінювати його, в тому числі шляхом застосування положень ст.625 ЦК. Такий висновок міститься в постанові Верховного Суду України від 13 січня 2016 року №6-3019цс15, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

27.04.2016

http://judges.org.ua/dig9846.htm

http://poltava365.com/2086-suddya-larisa-golnik-svid.html

Суддя Лариса Гольник свідчитиме проти голови Октябрського райсуду

 Полтавська суддя Лариса Гольник дасть свідчення проти свого керівника, судді Олександра Струкова. На думку судді, керівництво упереджено до неї ставиться, тому й відправило у вимушену та додаткову відпустку.

27.04.2016

http://judges.org.ua/dig9847.htm

http://ar.volyn.ua/20160427-lutsk-deputaty-rozshyryly-sud/

Луцьк: депутати «розширили» суд

 Волинському окружному адмінсуду передали в оперативне управління нежитлове приміщення на вулиці Словацького, 1. Таким чином, приміщення площею 811, 1 квадратний метр, яке перебувало в оренді міського військкомату перейде у користування суду. Про це стало відомо 27 квітня під час сесії міської ради.

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123252-opublikovano_rishennya_rsu_schodo_perevirki_v_raysudi_herson.html

Не ганьбіть систему!

Доведення ситуації до конфлікту без знаходження порозуміння та створення недопустимої обстановки є порушенням правил суддівської етики. Про це йде мова в рішенні Ради суддів України про результати перевірки організації діяльності Дніпровського районного суду м.Херсона, текст якого публікує "Закон і Бізнес".

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123374-odin_suddya_otrimav_poperedzhennya_vid_vischoi_kvalifkomisii.html

Один суддя отримав попередження від ВККСУ

Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила застосувати дисциплінарне стягнення у виді попередження до судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Дубеля Руслана Михайловича. Таке рішення було прийнято на засіданні Комісії 28 квітня 2016 року, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на ВККСУ.

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123373-verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_pidstav_nediysnosti_dogovor.html

ВСУ висловився щодо підстав недійсності договору

Визнання судом недійсним рішення загальних зборів учасників товариства саме по собі не може слугувати єдиною підставою для висновку про недійсність договору. Такий договір може бути визнаний недійсним із зазначених підстав у тому разі, якщо буде встановлено, що сама третя особа, контрагент юридичної особи за договором, діяла недобросовісно і нерозумно. До такого висновку Верховний Суд України дійшов на засіданні Судової палати у цивільних справах 27 квітня 2016 року, де розглядалась справа №6-62цс16, предметом якої був спір про визнання договору купівлі-продажу нежилого приміщення недійсним.

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123372-u_tisyachi_suddiv_zakinchivsya_5-richniy_strok_povnovazhen.html

У тисячі суддів закінчився 5-річний строк повноважень

Станом на 26 квітня 2016 року штатні суддівські посади у місцевих судах займають 5394 судді, в апеляційних судах – 1921 суддя, у вищих спеціалізованих судах – 253 судді. Такі дані визначені за результатами обліку Вищої кваліфікаційної комісії України.

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123370-chomu_suddyam_priemnishe_pracyuvati_z_advokatami_-_dumka_eks.html

Чому суддям приємніше працювати з адвокатами, - думка експерта

Монополія — це позитивний момент, якщо говорити про представництво інтересів у судах. Країни, в яких це практикується, успішні. Таку думку кореспонденту видання «Закон і Бізнес» висловив керуючий партнер АО «Спенсер і Кауфманн» Валентин Загарія під час VІІІ Щорічної конференції корпоративних юристів (юрисконсультів), що днями в Києві проводила Асоціація правників України.

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123365-vse_sho_nazhito_neposilnim_trudom_kilka_cikavih_faktiv_z_zhi.html

Всё, шо нажито непосильным трудом... Кілька цікавих фактів з життя членів ВККС у 2015 році

Декларування доходів і майна чиновників завжди викликає підвищений інтерес у суспільства. Розуміючи реальні ціни на нерухомість і вартість її утримання, а також порівнюючи заявлені доходи з власними, кожен може самостійно робити висновки про те, як живе людина, яка отримує зарплату з бюджету, чи має вона додаткові джерела для існування.

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123269-scho_privnese_v_gospodarskiy_proces_noviy_gpk_dumki_naukovci.html

Засоби не виправдовують мету. Що принесе в господарський процес новий ГПК: думки науковців та практиків

Анонсоване реформування процесуального законодавства в межах чергового етапу судової реформи вилилось у підготовку проекту Господарського процесуального кодексу. Документ, який, на думку розробників, спрямований на забезпечення «ефективності судового процесу», втричі за обсягом більший за чинний ГПК і перенасичений нововведеннями. Оцінити їх вплив на механізм захисту прав та охоронюваних інтересів осіб у рамках господарського судочинства, висловити свої зауваження та пропозиції було запропоновано безпосереднім споживачам цього продукту — суддям, адвокатам, практикуючим юристам та науковцям.

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123259-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_nediysnih_pravochiniv.html

Договір без згоди подружжя

Перебіг позовної давності за вимогами про визнання недійсним правочину починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про його вчинення. Такий висновок міститься в постанові ВСУ від 3 лютого 2016 року №6-75цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

28.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123267-procesualni_filtri_dlya_kasacii_7000_grn__ne_sprava.html

Фільтруй оскарження. Реформатори вирішили, що для касації 7000 грн. — не справа

Зміни до процесуального законодавства передбачають певні обмеження на апеляційне та касаційне оскарження — так звані процесуальні фільтри. Їх пропонується ввести, аби розвантажити суди. Втім, правники побоюються, що таке звуження можуть розцінити як перешкоду доступу до правосуддя.

28.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/28/90166-sydya-visshego-adminsyda-n-blazhivskaya-podderzhala-vivod-venetsianskoj-komissii

Судья Высшего админсуда Н. Блаживская поддержала вывод Венецианской комиссии

Как известно, Верховный Суд Украины на данный момент активно отстаивает идею ликвидации специализированных судов и введения института специализированных судей. В  подтверждение этого Верховный Суд распространил документ под названием «Построение судебной системы в Украине на принципах территориальности, инстанционности и внутренней специализации судей».

28.04.2016

http://ua.racurs.ua/1177-bogdan-lvov-sud-zobov-yazanyy-zberegty-balans

Суд зобов’язаний зберегти баланс: захистити авторське право, виключивши зловживання ним — Богдан Львов

Правовласник, звісно, має бути захищений, але й заходи, що застосовуються до порушника, не повинні бути надмірними. Тут дуже важлива підтримка балансу. Про питання захисту інтелектуальної власності, авторське право погодився розповісти читачам «Ракурсу» один з найкомпетентніших фахівців у цій царині, голова Вищого господарського суду України Богдан Львов.

28.04.2016

http://interfax.com.ua/news/general/340662.html

Порошенко предложил Кабмину рассмотреть вопрос увеличения денежного обеспечения судей

Президент Украины Петр Порошенко предложил правительству изучить вопрос об увеличении денежного обеспечения судей, а представителей бизнеса призвал предоставить предложения относительно изменений в судебной реформе.

28.04.2016

http://judges.org.ua/dig9852.htm http://oda.court.gov.ua/sud1590/265418/

Позивач та відповідач в рівній мірі несуть відповідальність за зловживання своїми процесуальними правами

 Апеляційний суд Одеської області розглянув апеляційну скаргу у справі про визнання договору недійсним. Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 10 грудня 2015 року позовну заяву «Особа1» до ПАТ «УкрСиббанк», ТОВ «Кей-Колект» про визнання договору недійсним залишено без розгляду.

28.04.2016

http://judges.org.ua/dig9848.htm

http://hromadskeradio.org/programs/prava-lyudyny/suddi-u-lucku-ne-hochut-publichnosti-u-spravah-eks-policeyskyh-ekspertka

Судді у Луцьку не хочуть публічності у справах екс-поліцейських — експертка

 Протягом місяця луцькі журналісти кілька разів повідомляли, що в судах їм забороняють аудіозапис, та відеозйомку. Всі ці справи стосувалися працівників поліції, звільнених за результатами атестації. Журналісти б`ють на сполох, що їм перешкоджають у роботі, а тим часом медіаюристи говорять про те, що судді не хочуть публічності. Але, щоб кардинально змінити ситуацію ситуацію, потрібні зміни у законодавстві.
На початку квітня суддя Наталя Плахтій за запереченням адвоката заборонила журналістці «
Громадського радіо» аудіо та фотозйомку.

28.04.2016

http://judges.org.ua/dig9845.htm

http://ua.censor.net.ua/news/386691/suddi_skarjatsya_scho_yim_vajko_ale_nihto_ne_yide_tomu_scho_odnym_rishennyam_mojna_zabezpechyty_zarplatu

Судді скаржаться, що їм важко, але ніхто не йде, тому що одним рішенням можна забезпечити зарплату на 10 років уперед, - Порошенко

 Президент Петро Порошенко під час зустрічі з лідерами українського бізнесу і міжнародних компаній, що працюють в Україні, наголосив на важливості продовження судової реформи і внесення відповідних змін до Конституції. Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу Глави Української держави.

28.04.2016

http://judges.org.ua/dig9842.htm

http://judges.org.ua/pressa@adm.ki.court.gov.ua

Окружний адміністративний суд міста Києва: судові рішення необхідно виконувати, а не піддавати безпідставній публічній критиці

 У зв’язку із публічними заявами Національного банку України щодо ніби-то неправомірності прийняття рішення у справі ПАТ КБ «Союз», Окружний адміністративний суд міста Києва повідомляє наступне.

28.04.2016

http://judges.org.ua/dig9843.htm

http://judges.org.ua/pressa@adm.ki.court.gov.ua

Роз’яснення Окружного адмінсуду міста Києва щодо рішення у справі про поновлення на своїй посаді заступника начальника управління Головного слідчого управління Нацполіції України

 Для об’єктивного висвітлення у ЗМІ та поширення серед громадськості правдивої інформації про розгляд справ за позовами до Національної поліції України, Окружний адміністративний суд міста Києва повідомляє наступне.

29.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123416-chomu_zminiti_lishe_suddiv_nedostatno_-_prezident_ks_gruzii.html

Чому змінити лише суддів недостатньо? - Папуашвілі

Лише змінити суддів - те саме, що не змінювати нічого, зауважив президент Конституційного Суду Грузії. За його словами, реформа судової системи має відбуватись паралельно з реформуванням інших сфер.

29.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123414-disciplinarna_vidpovidalnist_suddiv_dumki_uchasnikiv_diskusi.html

Дисциплінарна відповідальність суддів: думки учасників дискусії у Львові

Асоціація правників України спільно із Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», за підтримки Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України провели круглий стіл з метою обговорення актуальних питань дисциплінарної відповідальності суддів.

29.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=53932

Органы исполнительной власти не наделены законными полномочиями оценивать законность судебного решения, - А.Нечитайло, Председатель ВАСУ

28 апреля, премьер-министр Украины Владимир Гройсман поручил Министру юстиции Украины проанализировать деятельность судей, а также правомерность судебных решений, связанных с ведением бизнеса в стране, с целью преодоления коррупции в судебной ветви. В связи с указанным поручением, Председатель Высшего административного суда Украины Александр Нечитайло отмечает, что во-первых, органы исполнительной власти не наделены законными полномочиями оценивать законность судебного решения, а во-вторых, создание действительно демократической и процветающей державы начинается прежде всего с уважения друг к другу.

Цікаве