Блог

30

травня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 25-31 травня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

25.05.2015

http://court.gov.ua/176109/

Дистанційне судове провадження – ще один крок для забезпечення права кожного громадянина на справедливий суд

За інформацією Державної судової адміністрації України, за перший квартал 2015 року в місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції під час здійснення досудового розслідування та судового провадження було проведено 11 039 сеансів відеоконференцзв’язку. У 2014 році такі сеанси відбувалися  53 тисячі 85 разів, а у 2013 – 10 тисяч  995 разів.

25.05.2015

http://court.gov.ua/176019/http://court.gov.ua/176019/

У травні 2015 року судам збільшено фонд заробітної плати

Державною судовою адміністрацією України спільно з Міністерством фінансів України у травні 2015 року з метою повної та своєчасної виплати суддівської винагороди суддям та заробітної плати працівникам апаратів судів у поточному місяці з IV кварталу поточного року проведено наближення видатків судам загальної юрисдикції в сумі 47 706,4 тис. грн.

25.05.2015

http://court.gov.ua/176123/

Оріхівський районний суд Запорізької області забезпечено власним приміщенням

Державною судовою адміністрацією України було підготовано проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про передачу нерухомого майна в м. Оріхові до сфери управління Державної судової адміністрації".

25.05.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1763/

Голова ВГСУ Богдан Львов та заступник голови Геннадій Кравчук відвідали з робочим візитом господарські суди Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської і Черкаської областей та Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Протягом 21-22 травня 2015 року керівництво Вищого господарського суду України відвідало з робочим візитом господарські суди Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської і Черкаської областей та Дніпропетровський апеляційний господарський суд. Окрема увага на зустрічах з колективами судів приділялась питанням виявлення та недопущення застосування різної судової практики у розгляді справ та проблемам матеріального забезпечення судів, суддів і працівників апаратів судів, статусу помічника судді, забезпечення безпеки суддів, працівників апаратів і відвідувачів судів, підтримання громадського порядку в судах тощо.

25.05.2015

http://www.vasu.gov.ua/123430/

Пленум ВАСУ наполягає на необхідності прийняття закону про мирні зібрання

Пленум Вищого адміністративного суду України під час свого засідання 22 травня 2015 року ухвалив рішення звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно необхідності правового врегулювання відносин щодо реалізації права на мирні зібрання. Про це йдеться в постанові «Про обговорення постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 15 травня 2014 року №5 «Про правове регулювання відносин щодо реалізації права на мирні зібрання».

25.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widkrito-disciplinarni-sprawi-stosowno-15-suddiw/

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 15 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 22 травня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

25.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-siergij-koziakow-prowiw-osobistij-prijom-gromadian/

Голова Комісії Сергій Козьяков провів особистий прийом громадян

25 травня 2015 року Голова Комісії Сергій Козьяков провів особистий прийом громадян. Під час прийому С. Козьяков поспілкувався з 9 громадянами, які прибули в Комісію з Харківської, Чернігівської, Донецької областей та міста Києва.

26.05.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/predstavniki_juridichnoji_spilnoti_ukrajini_obgovorili_zokrema_pitannja_sudovoji_reformi__borotbi_z_.html

Представники юридичної спільноти України обговорили, зокрема, питання судової реформи, боротьби з корупцією, люстраційні процеси

Заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко взяв участь у V Західноукраїнському юридичному форумі, організованому Асоціацією правників України – всеукраїнською громадською організацією, яка об'єднує правників з усіх регіонів України. Під час тематичних сесій учасники обговорили практичні аспекти діяльності юридичних фірм, питання судової реформи, новели законодавства та тенденції розвитку юридичного бізнесу в Україні.

26.05.2015

http://www.vasu.gov.ua/123431/

Відкрите звернення ініціативної групи помічників суддів ВАСУ

З прийняттям нової редакції Закону України «Про державну службу», відповідно до якого помічників суддів позбавляють статусу державного службовця, виникає багато проблем, пов’язаних з порушенням їхніх законних прав та інтересів.

26.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-kandidatiw-iaki-zwiertaiutsia-dlia-utchasti-u-dobori-na-obrannia-suddieiu-biezstrokowo/

Про затвердження графіку та строків прийому секретаріатом Комісії документів від кандидатів, які звертаються для участі у доборі на обрання суддею безстроково.

26 травня 2015 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України затверджені графік та строки прийому секретаріатом Комісії документів від кандидатів, які звертаються для участі у доборі на обрання суддею безстроково.

26.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-zustriwsia-z-narodnimi-dieputatami-ukraini/

Голова Комісії зустрівся з народними депутатами України

26 травня 2015 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков зустрівся з народними депутатами України Ігорем Алексєєвим, Андрієм Помазановим та Дмитром Сторожуком на їх прохання. Під час зустрічі обговорювалось питання розгляду звернення Міністра юстиції Павла Петренка щодо неправомірної поведінки суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

26.05.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55366

Проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України (щодо порядку надсилання деяких процесуальних документів)

Міщенко Сергій Григорович

Законопроектом пропонується внести до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України  зміни, що стосуються надання особою, яка подає відповідну скаргу,  копій апеляційної, касаційної скарги та заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами третім особам та іншим особам, які беруть участь у цивільному та адміністративному процесі та розсилки таких копій документів суддею-доповідачем у процесі підготовки справи до розгляду. 

Етап проходження: надано для ознайомлення (28.05.2015)

27.05.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/uchasniki_nagljadovoji_radi_proektu_reformuvannja_sistemi_kriminalnoji_justiciji_cshodo_nepovnolitni.html

Учасники Наглядової Ради проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» підвели підсумки п’ятого року роботи

Засідання відбулося 26 травня в Посольстві Канади в Україні за участю представників ВССУ: судді Станіслава Міщенка та начальника відділу забезпечення діяльності заступника Голови ВССУ Тетяни Слуцької. Під час зустрічі експерти Проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» презентували результати п’ятого року його реалізації. Одним із основних завдань Проекту є поліпшення ситуації у сфері захисту прав неповнолітніх в Україні, запровадження практичних методів відновного правосуддя у вітчизняну практику. 

27.05.2015

http://www.vru.gov.ua/news/897

До Вищої ради юстиції надійшли документи про призначення членів ВРЮ з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ

Відповідно до документів, що надійшли 27 травня 2015 року до Вищої ради юстиції, з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ 28 квітня 2015 року ухвалив рішення про призначення на посаду члена Вищої ради юстиції Мірошниченка Анатолія Миколайовича та Бойка Андрія Михайловича.

27.05.2015

http://www.vru.gov.ua/news/898

Петро Варишко: «Наша оцінка змін до закону «Про очищення влади» загалом позитивна»

У Міністерстві юстиції України проведено круглий стіл з метою обговорення положень проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань очищення влади» (№2695). Зміни до закону запропоновані для вдосконалення законодавства України у сфері очищення влади з урахуванням зауважень та пропозицій органів держави, відповідальних за проведення перевірки, та з метою виконання рекомендацій проміжного висновку № 788/2014 Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) щодо Закону України «Про очищення влади».

27.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widkrito-disciplinarni-sprawi-stosowno-5-suddiw-/

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 5 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося  26 травня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

27.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/u-ramkach-spiwpraci-komisii-ta-proiektu-usaid-sprawiedliwie-prawosuddia-obgoworieno-riealizaciiu-spilnich-zachodiw/

У рамках співпраці Комісії та Проекту USAID «Справедливе правосуддя» обговорено реалізацію спільних заходів

27 травня 2015 року відбулася робоча зустріч, на якій обговорювалось виконання плану заходів у рамках співпраці між Комісією та Проектом USAID «Справедливе правосуддя». Під час зустрічі було обговорено низку важливих питань щодо вдосконалення внутрішніх процедур Комісії. Це стосувалось автоматизації проведення кваліфікаційного іспиту та кваліфікаційного оцінювання суддів. Проект забезпечить Комісію обладнанням для двох медіа-класів, де проводитимуться іспити для суддів в автоматизованому режимі.

27.05.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A76A4C856D345BE1C2257E52004A8CFB?OpenDocument&year=2015&month=05&

«Суддями не народжуються, суддями стають», – суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк

20 - 22 травня 2015 року в місті Анталія, Туреччина, пройшла щорічна Міжнародна конференція суддів. Фінансову та організаційну підтримку заходу здійснювали Фундація родини Ферт, Конституційний суд Туреччини, юридичний факультет Університету штату Мічиган та Міжнародний фонд виборчих систем.

28.05.2015

http://court.gov.ua/177493/

Під головуванням Президента відбулося засідання Ради з питань судової реформи

 27 травня 2015 року очільники органів судової влади, а саме: Голови Конституційного, Верховного, вищих спеціалізованих судів, Голова Ради суддів України, а також в. о. Голови ДСА України взяли участь у засіданні Ради з питань судової реформи, яка відбулась під головуванням Президента України Петра Порошенка. Під час засідання увагу приділили важливим крокам, які вже було зроблено завдяки спільним зусиллям роботи Ради, зокрема розробка та затвердження Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів і плану дій щодо її реалізації, прийняття Закону "Про забезпечення права на справедливий суд". Також було обговорено нові стандарти добору та переведення суддів, які запроваджуються, підходи до забезпечення прозорості та відкритості таких процедур, крім того, механізми посилення відповідальності суддів у частині розширення переліку підстав, за якими вони можуть притягуватися до дисциплінарної відповідальності.

28.05.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidbuvsja_z%E2%80%99jizd_jevropejskoji_asociaciji_suddiv_u_gdansku.html

Відбувся з’їзд Європейської асоціації суддів у Гданську

15–17 травня 2015 року представники суддівської спільноти країн Європи (судді верховних, апеляційних і місцевих судів – члени Асоціацій суддів країн-учасниць) зібралися на щорічному міжнародному з’їзді Європейської асоціації суддів, який було організовано та проведено Асоціацією суддів Польщі у місті Гданську. Під час заходу учасники обговорили питання захисту та незалежності суддів, а також проблеми, що виникають у деяких країнах Європи у процесі відправлення правосуддя.

28.05.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1765/

Відбулося засідання Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України

27 травня 2015 року відбулося засідання Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України. Члени НКР висловили свої міркування з приводу підготовленого профільними фахівцями спільно із суддями ВГСУ проекту пропозицій щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонуванням судової влади. Як пояснив Геннадій Кравчук, документ містить позицію ВГСУ стосовно внесення змін до Конституції України в частині реформування судової системи, а тому думка наукової спільноти має важливе значення.

28.05.2015

http://www.vasu.gov.ua/123434/

Відбулося обговорення питань щодо використання угод про визнання винуватості як доказів у податкових спорах

25 травня відбулось спільне засідання Комітету з питань правової політики та Комітету з питань оподаткування Американської торгівельної палати в Україні щодо використання угод про визнання винуватості як доказів у податкових спорах. Практику адміністративних судів із зазначених питань учасники обговорили разом із Олександром Нечитайлом, Головою Вищого адміністративного суду України; Олексієм Муравйовим, секретарем другої судової палати Вищого адміністративного суду України, Антоном Поляничком, заступником начальника Відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови Вищого адміністративного суду України, а також із Андрієм Журжієм, Першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. У рамках дискусії представники Вищого адміністративного суду України окреслили основні аспекти щодо використання вироків із затвердженням угод про винуватість. Зокрема, Олександр Нечитайло підкреслив, що можливості формування єдиної практики для ВАСУ у цьому напрямку є обмеженими, зважаючи на повноваження Верховного Суду України. Олексій Муравйов зазначив, що такі вироки розглядаються у комплексі із іншими доказами і більшістю суддів не може розглядатись як безумовний доказ у податкових спорах. Антон Поляничко підкреслив, що у багатьох аспектах позиція ВАСУ з цього питання співпадає із позицією бізнесу.

28.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/wizit-ukrainskoi-dieliegacii-do-litowskoi-riespubliki/

Візит української делегації до Литовської Республіки

З 18 по 24 травня 2015 року в рамках співробітництва з проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» українська делегація у складі представників Ради суддів України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України взяла участь у робочому візиті до Литовської Республіки. Метою візиту було ознайомлення учасників української делегації з судовою системою Литовської Республіки, особливостями діяльності органів суддівського самоврядування, а також з практикою щодо оцінювання професійної діяльності суддів Литовської Республіки та досвідом реформування судової системи за європейськими стандартами.

28.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widstoronila-wid-posadi-2-suddiw/

Комісія відсторонила від посади 2 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 28 травня 2015 року, на підставі клопотання Генерального прокурора України щодо двох суддів було прийнято рішення про продовження їх відсторонення від займаної посади.

28.05.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/9C48E7C9983964E2C2257E53004CD743?OpenDocument&year=2015&month=05&

Провідним елементом поліпшення якості та ефективності національного судочинства є система суддівської освіти

Урочистим врученням сертифікатів суддям Верховного Суду України завершилося навчання, проведене Національною школою суддів України відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд». Безумовно корисними й потрібними назвав проведені заходи Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк і висловив вдячність Національній школі суддів України та її ректору Миколі Оніщуку за організацію навчання й залучення міжнародних експертів, за підбір тем і науковців-спікерів, які представляють інтерес для суддів Верховного Суду України.

28.05.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/FCAD4712AAA4AC30C2257E530044BB11?OpenDocument&year=2015&month=05&

Пропозиції Верховного Суду України Конституційній Комісії щодо побудови судової системи

Створенням згідно з Указом Президента України від 3 березня 2015 року № 119/2015 Конституційної Комісії розпочався новий етап конституційної реформи в Україні. Мета діяльності Комісії – напрацювання узгоджених пропозицій щодо вдосконалення Основного Закону нашої держави. Конституційні зміни стосуватимуться, зокрема, функціонування судової системи, адже потреба змін у цій сфері не викликає сумнівів.

28.05.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/6B125DB3742DC411C2257E53003C2C91?OpenDocument&year=2015&month=05&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про стягнення заборгованості за договором про надання споживчого кредиту і звернення стягнення на предмет іпотеки

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 27 травня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-57цс15 предметом якої був спір про стягнення заборгованості за договором про надання споживчого кредиту і звернення стягнення на предмет іпотеки.

28.05.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/87AE29515E3C5EC3C2257E53001E14B0?OpenDocument&year=2015&month=05&

Правовий висновок Верховного Суду України щодо належного способу захисту права власності

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 27 травня 2015 року розглянув справу № 6-92 цс 15, при розгляді якої зробив правовий висновок, відповідно до якого передбачений статтею 391 ЦК України спосіб захисту – усунення перешкод у здійсненні власником прав користування та розпорядження своїм майном, підлягає застосуванню у тих випадках, коли між позивачем, який є власником майна, і відповідачем, який користується спірним майном, не існує договірних відносин щодо цього майна і майно перебуває у користуванні відповідача не на підставі договору, укладеного з позивачем.

29.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-wirishila-pitannia-pro-prikripliennia-suddiw-misciewich-sudiw-do-inshogo-sudu-togo-z-riwnia-w-inshij-misciewosti/

Комісія вирішила питання про прикріплення суддів місцевих судів до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося  28 травня 2015 року, розглянуто питання про прикріплення суддів місцевих судів до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості.

29.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia12/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося   28 травня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. За результатами розгляду матеріалів Комісія прийняла рішення застосувати дисциплінарне стягнення у виді догани стосовно Мілєвої Ірини Вікторівни – судді господарського суду Дніпропетровської області, Іванісової Лідії Олександрівни – судді Ленінського районного суду міста Харкова та Куренкова Євгена Сергійовича – судді Дарницького районного суду міста Києва.

29.05.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/widbuwsia-robotchij-sieminar-na-tiemu-aktualni-pitannia-iendiernoi-politiki/

Відбувся робочий семінар на тему: «Актуальні питання ґендерної політики»

25-26 травня 2015 року проектом USAID «Справедливе правосуддя» спільно з проектом USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» за сприяння Верховної Ради України та Міністерства соціальної політики було проведено семінар на тему: «Актуальні питання ґендерної політики».

29.05.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/86BAC0D7FC71BFB5C2257E54003CD35B?OpenDocument&year=2015&month=05&

Суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Віктор Школяров взяв участь у Міжнародній конференції в Бухаресті

До складу української делегації увійшли представники Національної школи суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, Державної судової адміністрації, Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Доповіді учасників конференції було зосереджено, здебільшого, на різних аспектах розробки та впровадження стратегії запобігання й протидії корупції у Румунії, особливостей розслідування й розгляду справ щодо незаконного збагачення, конфлікту інтересів, справ щодо несумісності та відновлення активів.

29.05.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A533E9D58E2DEC3AC2257E54003F1B91?OpenDocument&year=2015&month=05&

– Найвищою посадою, яку можна обійняти в судовій системі України, на мою думку, є посада судді Верховного Суду України, і для мене це головне, - суддя Верховного Суду України Павло Колесник

29 травня 2015 року Пленум Верховного Суду України обрав секретарем Судової палати у господарських справах суддю Верховного Суду України Павла Колесника.

29.05.2015

http://court.gov.ua/177499/

Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової місії ОБСЄ

Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ. Під час зустрічі йшлося про ситуацію, що склалася з українськими судами, суддями та працівниками апаратів судів, які працювали в установах на тимчасово окупованих територіях. Представників СММ цікавила також організація роботи переміщених судів та забезпечення права громадян на справедливий суд з урахуванням складної ситуації, що склалася на Сході України.

29.05.2015

http://www.vasu.gov.ua/123435/

Вищий адміністративний суд України працює в особливому режимі

30 травня 2015 року, розпочинається виборчий процес проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 205 (Чернігівська область). Під час виборчого процесу Вищий адміністративний суд України працюватиме за окремим графіком, встановленим на цей період.

30.05.2015

http://court.gov.ua/177503/

Голова Державної судової адміністрації України з робочою поїздкою відвідав суди Дніпропетровської області

У рамках робочої поїздки на Дінпропетровщину 26 травня 2015 року Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк відвідав приміщення Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, апеляційного суду Дніпропетровської області та Дніпропетровського окружного адміністративного суду, а також зустрівся з суддями та працівниками апаратів зазначених судів.

Цікаве