Блог

30

серпня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 25-31 серпня (ЗМІ)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
26.08.2014
Суд заборонив організації Ківалова обирати членів ВРЮ
Личаківський районний суд Львова заборонив ВГО "Рада представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ", яку очолює народний депутат Сергій Ківалов, обирати членів Вищої ради юстиції. Таке рішення суд прийняв за позовом члена Вищої ради юстиції Андрія Бойка.
26.08.2014
Суд додав незаконно засудженій 1 млн. грн. відшкодування
Апеляційний суд Чернігівської області змінив рішення суду першої інстанції, збільшивши суму відшкодування моральної шкоди апелянту у зв’язку з його незаконним засудженням.
26.08.2014
В законе о люстрации должны доминировать не партийные  лозунги, а четкая позиция по очистке власти, - А.Турчинов
В законе о люстрации должны доминировать не партийные лозунги, а четкая позиция по очистке власти. Об этом заявил Председатель Верховного Совета Украины Александр Турчинов. Руководитель парламента отметил, что при доработке законопроекта ко второму чтению нужно «очень прагматично подходить к решению этой важной для общества проблемы».
26.08.2014
Какая судьба ожидает закон о люстрации?
26 августа состоялось второе заседание рабочей группы по доработке ко второму чтению законопроекта №4359а «Об очищении власти». Рабочая группа надеется доработать документ, чтобы он был принят ВР еще до парламентских выборов, как и планировалось, 4 сентября. Однако, как отметила народный депутат Наталья Агафонова, в случае его непринятия Радой в данной каденции, законопроект может стать неплохим пунктом предвыборной программы для кандидатов в парламент.
26.08.2014
Європейські експерти подали пропозиції до українського законопроекту про люстрацію
Про це під час засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання люстраційного законопроекту «Про очищення влади» (№4359-а) сказав керівник прес-служби фонду "Відкритий діалог" в Україні Андрій Шумський. Він зазначив, що законопроект був перекладений на 8 мов і направлений європейським експертам, які сформулювали 8 ключових пропозицій до нього. У своєму висновку експерти відзначили, що законопроект може порушувати права на недоторканність приватного житла через глибоку перевірку членів сімей людей, які в рамках люстрації підлягають перевірці. Пропонується, щоб терміни перевірки осіб становили від 4 до 6 місяців, враховуючи необхідність проаналізувати значну кількість документів. Підкреслюється необхідність створення люстраційного трибуналу, який займався б справами про оскарження рішень органів перевірки. Крім того, європейські експерти відзначили, що наявність в українському законопроекті пункту про публічний контроль і залучення міжнародних спостерігачів позитивно виділяє його серед подібних законів інших країн. Експерти вітають публічність і закликають до участі міжнародних спостерігачів в люстраційному процесі.
27.08.2014
Ігри в люстрацію. Хто за кулісами?
Люстрація досі залишається серед невиконаних вимог Майдану. Ухваливши у першому читанні законопроект №4359а «Про очищення влади» Верховна Рада зробила перший крок на шляху до люстрації. Вже на наступному пленарному засіданні депутати голосуватимуть за цей закон в цілому. Чи підтримають законопроект народні обранці у другому читанні – питання відкрите. Воно залишається предметом домовленостей і компромісів. Але чи стане можливе прийняття цього закону відправною точкою створення нової української політичної еліти – питання риторичне. – Володимир Слов’ян.
27.08.2014
Суддю звинувачують у зловживанні владою та шахрайстві
Прокуратура стверджує, що суддя заволодів грошовими коштами громадянина, повідомивши йому неправдиву інформацію про те, що нібито передасть вказані кошти іншому судді за закриття провадження у адміністративній справі.
27.08.2014
Скільки платять суддям? – пояснює Мінфін
За ініціативи Уряду з серпня 2014 року розмір суддівської винагороди у судах України не перевищуватиме 18 270 грн. Умови оплати праці суддів визначені статтею 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Зокрема, відповідно до норм цієї статті суддівська винагорода складається з посадового окладу (з 1 січня 2013 року - 10 мінімальних заробітних плат) та доплат.
27.08.2014
Керівник фірми не повинен повертати її борги – суд
Апеляційний суд Тернопільської області відмовив банку в задоволенні вимог щодо відшкодування майнової шкоди посадовцем приватної фірми через його непричетність до даних правовідносин та відсутність вироку у кримінальній справі.
27.08.2014
ВСУ прокомментировал ложную информацию одного из телеканалов о судейских зарплатах
25 августа 2014 в программе телеканала ІСТV«Достало» ведущий сообщил телезрителям, что 3 августа вступили в силу изменения в Государственный бюджет Украины, в соответствии с которыми, «судьям повысили зарплату, и теперь оклад судьи местного общего суда составит 18 тыс. 270грн. ». Пресс-служба Верховного суда Украины сообщает: "Это является откровенной дезинформацией, поскольку изменения в Закон Украины «О Государственном бюджете на 2014 год»,внесенные Законом Украины от 31 июля 2014 № 1622-VII «О внесении изменений в Закон Украины« О Государственном бюджете Украины на 2014 год », на самом деле предусматривают не повышение зарплаты судьям, а ограничение максимального месячного размера судейского вознаграждения  5 размерам минимальной заработной платы." - пояснили в ВСУ. 
27.08.2014
Судью апелляционного суда Черниговской области подозревают в мошенничестве
Следственным отделом по расследованию преступлений относительно коррупционных действиях Генеральной прокуратуры судье апелляционного суда Черниговской области сообщено о подозрении в совершении преступлений, предусмотренных ч. 1 ст. 190 (мошенничество), ч. 1 ст. 364(злоупотребление властью или служебным положением), ч. 4 ст. 27 (виды соучастников),ч. 2 ст. 15 (покушение на преступление), ч. 3 ст. 369 (предложение, обещание или предоставление неправомерной выгоды должностному лицу) Уголовного кодекса Украины.
Неформальні практики
28.08.2014
Комітет ВР рекомендуватиме звільнення суддів?
Комітет ВР з питань верховенства права та правосуддя надаватиме рекомендації за результатами розгляду питання щодо звільнення суддів, обраних безстроково, та вноситиме це рішення на розгляд ВР. Такі зміни до ст.18 Закону «Про комітети Верховної Ради України» передбачено законопроектом №4544а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку реалізації повноважень ВР з окремих питань судоустрою та статусу суддів».
28.08.2014
В Україні не надають значення судовій реформі, - РЄ
В Раді Європи висловили жаль із приводу того, що в Україні проведенню судової реформи не надається такого важливого значення, якого подібним процесам надають і в Європі, і в Раді Європи. Про це директор Генерального департаменту прав людини Крістос Джакомопулос заявив під час зустрічі з в. о. Голови Верховного Суду України Валентином Барбарою.
28.08.2014
Парламентарий просит временную спецкомиссию проверить 42 судьи, которые рассматривали дела участников Евромайдана
Народный депутат, член фракции УДАР Виталия Кличко Оксана Продан направила депутатское обращение во Временную специальную комиссию по проверке судей общей юрисдикции с просьбой дать оценку действиям судей, которые помогали режиму В.Януковича оказывать давление на участников Евромайдана и запрещали проведение митингов. Всего Оксана Продан просит провести проверку соблюдения присяги 42 судьями, среди которых судьи Окружного административного суда Киева, а также Харьковского, Одесского, Николаевского, Львовского окружных судов.
28.08.2014
В дело о членах ВСЮ вступили новые участники. Заседание отложено
Киевский апелляционный административный суд отложил рассмотрение дела по иску Инны Богословской к Внеочередному съезду адвокатов Украины, членам Высшего совета юстиции Сергею Балацу, Алексею Резникову, Павлу Гречковскому о признании противоправными решений съезда о назначении членов ВСЮ. Суд рассмотрел ряд ходатайств и заявлений. В частности, были установлены лица, принимающие участие в деле.  Также суд удовлетворил заявление адвоката Татьяны Козаченко о вступлении в дело в качестве третьего лица без самостоятельных требований на стороне истца, и отказал в удовлетворении подобного заявления адвокату Марии Ортинской, пожелавшей вступить в дело на стороне ответчика., к апелляционным жалобам присоединились два адвоката. Вместе с тем, суд рассмотрел заявление Сергея Власенко о желании принимать личное участие в рассмотрении его апелляционного заявления В этой связи, учитывая наличие оснований для отложения рассмотрения дела (по заявлениям Сергея Власенка и Алексея Шевчука) суд принял решение о таковом, и назначил следующее заседание.
29.08.2014
На засіданні РСУ обговорять переатестацію суддів
5 вересня 2014 року відбудеться засідання Ради суддів України. В порядку денному засідання Ради суддів України наступні питання:
- про проект Регламенту з’їзду суддів України
- про проект Регламенту призначення та звільнення суддів КСУ з посад за квотою з’їзду суддів України;
- щодо проекту змін до положення про Раду суддів України;
- про проект положення про комітети Ради суддів України;
- щодо положення про прес-центр судової влади України при РСУ;
- про проект Регламенту РСУ;
- щодо проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оновлення державного апарату та спрощення надання адміністративних послуг». Даним проектом, зокрема, передбачена переатестація суддів;
-про визначення граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації, у тому числі її територіальних управлінь;
- про внесення змін до Положення про ДСАУ;
- про хід підготовки позачергового з’їзду суддів України.
29.08.2014
КСУ визначить конституційність ліквідації фракції Компартії
Депутати просять визнати неконституційним положення Закону про Регламент ВР, яке дозволило О.Турчинову розпустити фракцію комуністів в парламенті. 60 народних депутатів звернулись із конституційним поданням до Конституційного Суду України щодо конституційності ч. 4 ст. 60 Закону „Про Регламент Верховної Ради України” в редакції Закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо кількісного складу та припинення діяльності депутатських фракцій (депутатських груп)» від 22 липня 2014 р. №1599-VII.

Цікаве