Блог

29

серпня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 24-30 серпня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

26.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118265-kabmin_hoche_zvernutis_do_espl_stosovno_osencova.html

Кабмін хоче звернутись до ЄСПЛ стосовно О.Сенцова

Уряд України прийняв рішення щодо направлення четвертого позову до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Це позов «Україна проти Росії», частиною якого є порушення права на правосуддя Олега Сенцова і інших українських громадян, які були незаконно засуджені російським судом.

26.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118111-u_vkks_konstatuyut_zbilshennya_kilkosti_skarg_na_suddiv.html

Лавини невдоволених. У ВККС констатують збільшення кількості скарг на володарів мантій

Останнім часом кількість звернень до Вищої кваліфікаційної комісії суддів істотно зросла. За два літні місяці до кваліфоргану надійшло понад 2000 скарг на поведінку суддів. Якщо громадяни не збавлять обертів, то новий сезон у роботі ВККС буде доволі «спекотним».

26.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118258-opublikovano_robochiy_variant_sudovih_zmin_do_konstitucii_do.html

Опубліковано робочий варіант “судових” змін до Конституції. В судді - після 30

На сайті Конституційної комісії 22 серпня 2015 року опубліковано робочий варіант змін до Конституції в частині правосуддя. Пропозиції стосуються як діяльності судів, так і прокуратури та адвокатури.

26.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118104-opracyuvavshi_lishe_pyatu_chastinu_materialiv_tsk_z_perevirk.html

Скарги тимчасового значення. Опрацювавши лише п’яту частину матеріалів, ТСК виконала свою основну функцію — громовідводу

Упродовж двох місяців Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції перебуває в підвішеному стані. З одного боку, її члени подовжили свої повноваження, а з другого — правомірність цього рішення оскаржується в суді. Відновити роботу тимчасовий орган сподівається вже найближчим часом, та в будь-якому разі зі своїм головним завданням він упорався.

26.08.2015

http://ua.racurs.ua/915-eks-golova-verhovnogo-sudu-sud-nynishnya-vlada-velyka-pomylka

Екс-голова Верховного суду Василь Маляренко: Не вживайте слів «реформа судової системи»

«Ракурс» продовжує публікувати коментарі відомих українських юристів щодо перебігу, підсумків і рецептів судової реформи

27.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118106-schob_navesti_lad_u_sistemi_neobhidno_pidvischiti_rol_suddiv.html

Пропозиції для дієвості. Щоб навести лад у системі, необхідно підвищити роль професійного самоврядування

В сентябре 2015 состоится съезд судей. Среди вопросов повестки дня - избрание Совета судей. Нынешний состав органа судейского самоуправления работает уже год. Каковы достижения членов ССУ и какие меры следует принять, чтобы решение совета были эффективными?

27.08.2015

http://sud.ua/news/2015/08/27/80241-konstitytsionnyyu-komissiyu-i-prezidenta-prizvali-ystranit-politicheskoe-vliyanie-na-karery-sydej

Конституционную Комиссию и Президента призвали устранить политическое влияние на карьеру судей

Конституционную Комиссию и Президента призвали устранить политическое влияние на карьеру судей. Об этом сообщает пресс-служба Высшего совета юстиции. 26 августа 2015 состоялся пресс-брифинг на тему «Какие изменения в Конституцию гарантируют независимый и справедливый суд?»

28.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118312-vidstoroneniy_suddya_rozpoviv_novi_podrobici_u_spravi_gongad.html

Відсторонений суддя розповів нові подробиці у справі Гонгадзе

В травні 2015 року мене викликав заступник глави Адміністрації президента України пан Філатов, і довів до мого відома позицію президента, про те що, вирок суду першої інстанції бажано залишити, як він висловився, таким, як він є.

28.08.2015

http://zib.com.ua/ua/118296-yaki_dokumenti_pidtverdzhuyut_splatu_sudovogo_zboru_-_proekt.html

Які документи підтверджують сплату судового збору? - проект

Верховній Раді пропонують визначити, що документами про сплату судового збору є платіжне доручення або квитанція установи банку оформлені в установленому порядку.

28.08.2015

http://judges.org.ua/dig7486.htm

http://zaxid.net/news/showNews.do?golova_apelyatsiynogo_sudu_kiyeva_zayaviv_pro_kuluarni_domovlenosti_v_administratsiyi_prezidenta&objectId=1363479

Голова Апеляційного суду Києва заявив про кулуарні домовленості в Адміністрації президента

Відсторонений голова Апеляційного суду Києва Антон Чернушенко заявив, що його кримінальне переслідування є наслідком незгоди співпрацювати з Адміністрацією президента Петра Порошенка. «Це розправа у зв’язку з тим, що я не виконав відповідне замовлення Адміністрації президента. Що я ослухався президента України, а також заступника голови Адміністрації пана Філатова Олексія Валерійовича і не вирішив в судовому засіданні відповідні судові справи, так як вони від мене вимагали», – сказав Чернушенко у відео-зверненні на YouTube.

29.08.2015

http://sud.ua/news/2015/08/29/80292-neobkhodimo-prinyat-paket-zakonov-o-novoj-spravedlivoj-sisteme-sydov---yatsenyuk

Необходимо принять пакет законов о новой справедливой системе судов, - Яценюк

«Действующий состав судов не способен обеспечить правосудие и справедливость в Украине. И ни одна реформа, которая проводится, не будет иметь результата до того момента, пока в украинских судах не воцарится справедливость и закон», - подчеркнул Премьер-министр Украины Арсений Яценюк во время отчета Кабинета Министров о своей деятельности в пятницу, 28 августа.

Цікаве