Блог

29

серпня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 24-30 серпня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

25.08.2015

http://court.gov.ua/195845/

Господарські суди повертають державну власність

 Господарський суд Львівської області зобов'язав ПАТ "Галичина" сплатити до бюджетів різних рівнів понад 14 мільйонів гривень. Вказана компанія впродовж 2 років здійснювала незаконний видобуток прісних підземних вод на адміністративній території Радехівської міської ради за відсутності спеціального дозволу на користування надрами.

25.08.2015

http://court.gov.ua/195971/

З нагоди Дня незалежності України Президент відзначив державними нагородами представників судової влади

За значний особистий внесок у державне будівництво, консолідацію українського суспільства, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, активну громадську діяльність, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм Указом Президента України №491/2015 почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно низці юристів.

25.08.2015

http://court.gov.ua/195986/

Визначений переможець Кубка адміністративних судів 2015

У Вінниці до Дня незалежності України відбувся турнір з міні-футболу «Кубок адміністративних судів – 2015». У змаганнях, які відбулися в період з 22 по 23 серпня 2015 року в Центральному міському парку Вінниці, взяли участь вісім  команд юристів-футболістів з різних куточків  України. Зокрема, за право носити звання переможця змагалися команди Вінницького апеляційного адміністративного округу, Вищого адміністративного суду України, Донецького апеляційного адміністративного суду, Львівського апеляційного адміністративного суду, Київського апеляційного адміністративного суду, Київського окружного адміністративного суду, Івано-Франківського окружного адміністративного суду та Одеського апеляційного адміністративного суду.

25.08.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56290

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо надання права народному депутату України на отримання інформації та ознайомлення з матеріалами справи на стадії досудового слідства)

Кривошея Г.Г.

Етап проходження: надано для ознайомлення (27.08.2015)

26.08.2015

http://www.vasu.gov.ua/123477/

Опубліковано робочий варіант змін до Конституції в частині правосуддя

На сайті Конституційної комісії 22 серпня 2015 року опубліковано робочий варіант змін до Конституції в частині правосуддя.

26.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1019

"Діяльність Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції показала лише верхівку айсберга", - Петро Варишко

26 серпня 2015 року в приміщенні Українського кризового медіа-центру відбувся прес-брифінг на тему «Які зміни до Конституції гарантують незалежний та справедливий суд?» У заході взяли участь незалежні експерти з питань судової реформи: Роман Куйбіда – заступник голови Центру політико-правових реформ, головний експерт судової групи Реанімаційного пакету реформ (далі – РПР), Михайло Жернаков – експерт судової групи РПР, Петро Варишко – член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції та Тарас Шепель – адвокат, голова третейського суду, експерт РПР.

26.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/pierielik-kandidatiw-dlia-priznatchiennia-tchlienami-wishtchoi-kwalifikacijnoi-komisii-suddiw-ukraini-zizdom-suddiw-ukraini/

Перелік кандидатів для призначення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з’їздом суддів України

Відповідно до частини сьомої статті 103 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомляє, що 24 серпня 2015 року завершився прийом документів від кандидатів для призначення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України.

26.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/tchas-pishow-startue-kwalifikacijnie-ociniuwannia-suddi-/

Час пішов! Стартує кваліфікаційне оцінювання судді

28 серпня відбудеться брифінг членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України присвячений початку кваліфікаційного оцінювання судді. У брифінгу візьмуть участь Голова Комісії Сергій Козьяков, члени Комісії Станіслав Щотка та Андрій Василенко, а також директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді секретаріату Комісії Роман Савчук.

26.08.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56296

Проект Закону про внесення змін та доповнень до Закону України "Про судовий збір" (щодо окремих питань сплати/повернення судового збору)

Міщенко С.П.

Законопроектом пропонується доповнити Закон України «Про  судовий збір” окремими положеннями щодо слати/повернення судового збору. Так, пропонується новою статтею Закону визначити перелік документів, що підтверджують сплату судового збору, а також  передбачити, що у разі  відмови заявника за видачу судом копій документів, а також в разі неподання до суду заяви чи скарги, сплачена ним сума судового збору повертається.

Етап проходження: надано для ознайомлення (31.08.2015)

27.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1020

Секція рекомендує ВРЮ відкрити дисциплінарні справи стосовно 19 суддів за висновками ТСК

27 серпня 2015 року дисциплінарна секція ВРЮ вперше розглянула висновки Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, що надійшли до ВРЮ. Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» від 8 квітня 2014 року № 1188-VII(далі – Закон) визначено правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Для реалізації цього Закону була утворена ТСК з метою проведення перевірок дій суддів, що виносили рішення проти учасників масових акцій протестів в Україні у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року, та інших рішень судів, визначених у статті 3 Закону. З початку своєї діяльності ТСК ухвалила висновки про порушення присяги стосовно 46 суддів, які передала до ВРЮ для вирішення питання про звільнення суддів з посад. За допомогою автоматизованої системи визначення члена Вищої ради юстиції при здійсненні ним повноважень відповідно до законів України було проведено авторозподіл висновків ТСК між членами ВРЮ для проведення перевірки.

27.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/na-wsich-ietapach-doboru-za-kandidatami-pilno-spostierigae-gromadskist/

«На всіх етапах добору за кандидатами пильно спостерігає громадськість»

Начальник відділу з питань проведення спеціальних перевірок кандидатів на посаду судді департаменту з питань суддівської кар’єри секретаріату ВККСУ Віталій Барський розказав «Юридичній газеті» про те, в чому полягатиме спеціальна перевірка суддів та як її проходитимуть служителі Феміди.

28.08.2015

http://dsa.court.gov.ua/dsa/196836/

Збільшено фонд заробітної плати судів загальної юрисдикції

За рахунок понадпланових надходжень коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету Міністерством фінансів України за поданням Державної судової адміністрації України судам загальної юрисдикції збільшено фонд оплати праці разом з нарахуванням на  80,0 млн грн.

28.08.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/zastupnik_golovi_vssu_stanislav_kravchenko_vzjav_uchast_u_roboti_kruglogo_stolu_pravosuddja_jak_gara.html

Заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко взяв участь у роботі круглого столу «Правосуддя як гарантія інвестицій в Україну»

Захід проведено в рамках проекту «Відкритий Суд», який ініціювала всеукраїнська громадська організація «Відкрита Україна». Метою волонтерського проекту є забезпечення громадянам права на справедливий суд, що ґрунтується на принципах гласності, відкритості та змагальності процесу.

28.08.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1816/

Повідомлення для ЗМІ

29 липня 2015 року засобами масової інформації поширено повідомлення прес-служби Державної служби фінансового моніторингу України стосовно арешту рахунків діючого судді Вищого господарського суду України та його дружини в банківських установах Ліхтенштейну і Латвії. У зв'язку з цим, Вищий господарський суд України звернувся до Державної служби фінансового моніторингу України з офіційним запитом щодо підтвердження або спростування зазначеного повідомлення.

28.08.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1814/

До уваги учасників судового процесу!

1 вересня 2015 року набирає чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору". Цим Законом вносяться зміни, зокрема, до Закону України "Про судовий збір" щодо об'єктів справляння судового збору (стаття 3 Закону), розмірів ставок судового збору (стаття 4 Закону), пільг щодо сплати судового збору (стаття 5 Закону), порядку сплати та порядку повернення судового збору (статті 6, 7 Закону).

28.08.2015

http://www.vasu.gov.ua/123478/

Eco-friendly. Вищий адміністративний суд приєднався до всеукраїнського проекту «Україна без сміття»

У Вищому адміністративному суді України відсьогодні діятиме організований спосіб збору та утилізації макулатури. Це стало можливим завдяки впровадженню у суді проекту «Зелений офіс» спільно з громадською організацією «Український екологічний клуб «Зелена хвиля». У приміщенні суду встановлено спеціальні бокси для збору відпрацьованого паперу. Наразі в суді є п’ять таких боксів, найближчим часом буде встановлено ще десять.

28.08.2015

http://www.vasu.gov.ua/123479/

З 1 вересня 2015 року змінюються ставки судового збору

З 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 22 травня 2015 року  № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким змінено ставки судового збору за подання до адміністративних судів позовів, апеляційних та касаційних скарг, заяв, а також за видачу судами документів, передбачених законодавством.

28.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1022

Матеріали перевірок стосовно 16 суддів будуть направлені до ВККСУ

27 серпня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. Засідання секції відбулося у повноважному складі, оскільки відповідно до статті 24 Закону України «Про Вищу раду юстиції» були присутні більш ніж дві третини її складу. У засіданні взяли участь члени дисциплінарної секції А.Лесько, О.Муравйов, П.Гречківський, А.Бойко, В.Комков, П.Петренко. Відповідно до пункту 34 Регламенту Вищої ради юстиції, затвердженого рішенням Вищої ради юстиції від 30 липня 2015 року № 355/0/15-15, розпорядженнями заступника Голови ВРЮ до роботи секції залучені (з правом голосу) члени секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад Вадим Беляневич та Тетяна Малашенкова.

28.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1021

Результати засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

27 серпня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. У ньому взяли участь члени дисциплінарної секції А.Лесько, О.Муравйов, П.Гречківський, А.Бойко, В.Комков, П.Петренко. Відповідно до пункту 34 Регламенту Вищої ради юстиції, затвердженого рішенням Вищої ради юстиції від 30 липня 2015 року № 355/0/15-15, розпорядженнями заступника Голови ВРЮ до роботи секції залучені (з правом голосу) члени секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад Вадим Беляневич та Тетяна Малашенкова.

28.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia-1/

Комісія розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 27 серпня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Дисциплінарне стягнення у виді попередження застосовано до Ткаченка Бориса Олександровича – судді Київського апеляційного господарського суду та Чабаненко Світлани Володимирівни – судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

28.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-naprawila-do-rsu-poloziennia-pro-poriadok-skladiennia-ispitu-ta-mietodiku-jogo-ociniuwannia/

Комісія направила до РСУ Положення про порядок складення іспиту та методику його оцінювання

27 серпня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обговорила Положення про порядок складення іспиту та методику його оцінювання під час проведення кваліфікаційного оцінювання судді.

28.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/rozpotchinaetsia-kwalifikacijnie-ociniuwannia-suddi-/

Розпочинається кваліфікаційне оцінювання судді

28 серпня 2015 року відбувся брифінг членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, присвячений початку кваліфікаційного оцінювання судді. У брифінгу взяли участь Голова Комісії Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, член Комісії Андрій Василенко та директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді секретаріату Комісії Роман Савчук. У вересні Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочинає кваліфікаційне оцінювання судді. Завдання, яке стоїть перед Комісією – оцінити професійний рівень усіх суддів. Перші, хто підлягають первинному кваліфікаційному оцінюванню – 46 суддів Верховного Суду України.

28.08.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56314

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору

Князевич Р.П.

Етап проходження: направлено до Комітету (28.08.2015)

28.08.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56312

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні

Яценюк Арсеній Петрович

Етап проходження: передано на розгляд керівництву (28.08.2015)

Цікаве