Блог

29

листопада

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 24-30 листопада (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

24.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110534-v_ukraini_shvidshe_vikonuvatimut_rishennya_espl_-_minyust_na.html

Мін’юст пришвидшить реалізацію рішень ЄСПЛ

З 2010 до 2014 р. в Європейському суді з прав людини спостерігалось значне збільшення кількості справ проти України, однак, є гарні передумови для зниження цього показника. Про це заявив заступник голови Секції з допуску заяв Секретаріату ЄСПЛ Хасан Бакірсі на зустрічі з Міністром юстиції Павлом Петренко.

24.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110528-donecke_terupravlinnya_dsa_pereizhdzhae_v_slovyansk.html

Донецьке тер управління ДСА переїжджає в Слов’янськ

Тимчасово територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області буде розміщено в приміщенні Слов’янського міськрайонного суду Донецької області за адресою: 84112, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Добровольського, 2.

24.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110412-yak_plenum_vsu_priymav_rishennya_schodo_konstituciynosti_zak.html

Люстраційна гра на конституційному полі. Питання очищення судової влади розсварило «верховників»  і поставило КС перед дилемою: стати на бік міжнародних стандартів чи суспільної необхідності

У суддівському колі думки щодо процедури проведення люстрації не є однозначними. Аби зняти всі питання, Пленум Верховного Суду попросив Конституційний Суд перевірити деякі норми закону «Про очищення влади». Однак це рішення далося «верховникам» непросто: колектив розділився на два табори — тих, хто вірить, що КС може врятувати від допущення люстраційних помилок, і тих, хто знає, що це може призвести до «знерухомлення» закону. Тепер складний «люстраційний іспит» має скласти і КС: визначити, чи є положення «очисного» закону конституційними. Від того, який він зробить вибір, можливо, залежатиме і його доля.

24.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110410-sudi_avtomatizuyut_rozsilku_sms-povistok_dlya_vodiiv.html

Суди автоматизують розсилку смс-повісток для водіїв

Автоматизована система документообігу суду на базі отриманих від ДАІ протоколів про адмінправопорушення у сфері дорожнього руху автоматично формуватиме підписку на розсилку sms-повісток та за результатами розгляду цих справ надсилає до НАІС ДАІ винесені постанови (інші судові рішення) у вигляді електронних даних, а також відомості про апеляційні оскарження.  Такими планами поділився Генеральний директор ДП "Інформаційні судові системи" Віталій Живаєв на засіданні робочої групи з доопрацювання Положення про автоматизовану систему документообігу суду та організації переходу до системи "Електронний суд".

24.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110408-suddyu_zvinuvatili_u_vimaganni_100_tis_dolariv.html

Суддю звинуватили у вимаганні 100 тис. доларів

Суддю Вінницького міського суду підозрюють в тому, що він за пособництва керівника одного з місцевих благодійних фондів та ще двох громадян, вимагав від керівника лікувального закладу неправомірну вигоду в розмірі 100 тис доларів США. Як пояснюється в прокуратурі, свою "винагороду" вказаний суддя хотів отримати за задоволення цивільного позову керівника лікувального закладу про визнання протиправним і скасування розпорядження голови Вінницької обласної ради про звільнення її з посади.

24.11.2014

http://yur-gazeta.com/publications/practice/sudova-praktika/mizhnarodni-principi-ta-standarti-pravosuddya.html

Міжнародні принципи та стандарти правосуддя

При реформуванні судової гілки влади у нашій країні необхідно враховувати міжнародні стандарти правосуддя, вимоги суспільства, а також існуючі найбільш якісні моделі правосуддя, які довели свою ефективність та працездатність. Ці міжнародні акти містять численні норми, що визначають роль суддів при вчиненні правосуддя. Це цілком закономірно, оскільки саме правосуддя є найважливішою гарантією захисту принципів верховенства права та прав і свобод людини. У даному контексті зосередимося на основних принципах та правилах їх використання, визначених у Бангалорських принципах поведінки суддів.

24.11.2014

http://www.epravda.com.ua/columns/2014/11/24/507567/

Статки суддів ВАСУ

Останнім часом в Україні набула популярності фундаментальна ідея західних демократій: прозорість доходів та видатків державних службовців. Безперечно, ситуація ще далека до показників фінансово-майнової підзвітності суддів, депутатів та прокурорів у країнах Європи та США. Недавно радіо "Свобода" у програмі "Схеми" опублікувало інформацію про майновий стан суддів Вищого господарського суду України. Документи були знайдені на сайті зазначеної судової інстанції. Завдяки такій інформації громадяни мають змогу контролювати відповідність стилю життя задекларованому майну. Наразі зосереджуємо увагу на суддях Вищого адміністративного суду України.

24.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045047

В суд переданы еще 6 дел против препятствовавших «Автомайдану» гаишников

Прокуратура Киевской области направила в суд еще 6 обвинительных актов в отношении сотрудников ГАИ Киевской области, которые в январе-феврале этого года незаконно привлекали к административной ответственности водителей-участников акции «Автомайдан». Об этом говорится в сообщении пресс-службы Генпрокуратуры.

24.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045060

В Минюсте разработают ряд инициатив, ускоряющих реализацию решений   Евросуда по делам граждан против Украины

Минюст совместно со специалистами Европейского суда по правам человека разработает ряд инициатив, направленных на ускорение реализации решений Евросуда по делам граждан Украины против государства. Об этом шла речь на встрече министра юстиции Украины с представителями Секретариата Европейского суда по правам человека.

24.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045063

Пленум ВХСУ принял постановление о некоторых вопросах практики разрешения споров, возникающих из кредитных договоров

На очередном заседании Пленума Высшего хозяйственного суда Украины было принято постановление «О некоторых вопросах практики разрешения споров, возникающих из кредитных договоров». Как отметил докладчик по этому вопросу судья ВХСУ Александр Кот, работа над данным постановлением началась еще в 2011 году. Указанное постановление основано на правовых позициях Верховного Суда Украины. Пленум принял его в целом.

24.11.2014

http://tyzhden.ua/Politics/124030

Чи житимемо за законом?

У проекті коаліційної угоди реформування правоохоронної та судової систем і боротьба з корупцією поставлені на перші місця. Однак ефективність запланованих перетворень викликає сумніви…

24.11.2014

http://zn.ua/POLITICS/kievskiy-sud-rassmotrit-delo-ob-ustanovlenii-fakta-vooruzhennoy-agressii-protiv-ukrainy-159794_.html

Киевский суд решит, был ли факт вооруженной агрессии РФ против Украины

Апелляционный суд города Киева признал незаконным и отменил постановление Шевченковского районного суда об отказе в открытии производства по делу об установлении факта вооруженной агрессии против Украины. Теперь дело будет рассмотрено по существу Шевченковским судом. В Шевченковский районный суд города Киева с требованием установить юридический факт вооруженной агрессии против Украины обратился 29 августа Станислав Батрин, заместитель председателя Общественной комиссии по расследованию и предупреждению нарушений прав человека в Украине.

24.11.2014

http://judges.org.ua/dig5597.htm

http://provce.ck.ua/u-cherkasah-hochut-lyustruvaty-suddiv-yaki-fabrykuvaly-kryminal-proty-majdanivtsiv/

У Черкасах хочуть люструвати суддів, які фабрикували кримінал проти майданівців 

У Черкаському громадському люстраційному комітеті підготували заяви до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. У полі зору активістів – судді, які в січні-лютому 2014 року виносили учасникам акцій протесту в Черкасах та випадковим городянам ухвали про тримання під вартою по сфабрикованим нашвидкуруч кримінальним провадженням. Майже всі ці “слуги Феміди” працюють досі.

24.11.2014

http://judges.org.ua/dig5596.htm

http://newsradio.com.ua/2014_11_24/Gromadsk-sluhannja-ne-ochistjat-sudi-v-d-korupc-advokat-1636/

Громадські слухання не очистять суди від корупції – адвокат

Коаліція зобов'язалася ввести публічне обговорення кандидатур суддів до Верховного та Конституційного судів України. Про це йдеться в тексті коаліційної угоди. Але в Конституції та законах України закріплено порядок призначення суддів, де такі поняття, як громадські слухання не передбачені, заявив експерт в галузі права Ростислав Кравець. Згідно з коаліційною угодою, суди формуватимуться на конкурсній основі з визнаних фахівців у галузі права за визначеними законом критеріями. Ці нововведення передбачається ввести в судах всіх рівнів. Детальніше про цей пункт коаліційної угоди в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

24.11.2014

http://judges.org.ua/dig5594.htm

Засуджений екс-суддя Зварич вимагає поновити його на посаді

У понеділок, 24 листопада, Львівський окружний адміністративний суд закінчив розгляд клопотань за позовом славнозвісного засівальника, екс-голови цього ж суду Ігоря Зварича, поданої ще 16 січня 2009 року, тож надалі справу вже розглядатимуть по суті. Ігор Зварич наполягає на тому, що під час його звільнення було порушено процедуру. Зокрема, на посаду судді його призначили ще в радянський час, а звільнили з мотивів порушення присяги народові України, якої він не давав. Зважаючи на це, він вимагає скасування постанови ВР від 18 грудня 2008 року, за якою його звільнили.

25.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110725-sud_zrobiv_visnovok_schodo_prava_advokata_na_uchast_v_organi.html

Суд зробив висновок щодо права адвоката на участь в ВКДКА

Право на участь в органі адвокатського самоврядування до якого адвоката було обрано, не поновлюється після закінчення строку притягнення його до дисциплінарної відповідальності. До такого висновку дійшов Київський апеляційний адміністративний суду сьогодні, 25 листопада, відмовивши Роману Мартиновському у задоволенні його апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 24.05.2014 у справі №826/5355/14 за його позовом до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про визнання її дій неправомірними.

25.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110718-opublikovano_visnovok_pro_ocinyuvannya_roboti_suddiv.html

Опубліковано висновок про оцінювання роботи суддів

Під час дискусійної платформи з питань судової реформи було презентовано Висновок Консультативної ради європейських суддів щодо оцінки роботи суддів, якості правосуддя та поваги до суддівської незалежності.

25.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110620-scho_dumayut_suddi_pro_likvidaciyu_gospodarskih_sudiv.html

Від стабільності до хаосу? Пересічний громадянин буде приречений на борсання в павутинні вітчизняного законодавства

Упродовж усього періоду незалежності України судова система держави зазнає змін. На жаль, реформування третьої гілки влади стало перманентним процесом, що триває не один рік і часом набуває непередбачуваних і навіть протилежних одна одній форм.

25.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110616-skargi_na_suddiv_rozglyane_noviy_sklad_vryu.html

Скарги на суддів розгляне новий склад ВРЮ

У зв’язку із припиненням з 11 квітня 2014 року повноважень членів Вищої ради юстиції відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» скарги, заяви та звернення громадян розглядатимуться після набуття повноважності новим складом Вищої ради юстиції та обрання Голови і заступника Голови ВРЮ. Про це сьогодні, 25 листопада, повідомив керівник Секретаріату ВРЮ О.А.Булка.

25.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110415-yaka_sudova_reforma_potribna_suddyam.html

Реформа: погляд зсередини і зовні. Які зміни необхідні, на думку суддів, але не відображені в проектах влади?

Для того щоб зробити правосуддя доступнішим для громадян, законодавець має забезпечити зменшення навантаження на суддів та розвиток позасудових засобів вирішення спорів. За нинішніх же умов більше третини судових справ — це марне витрачання часу як позивачів, так і судів при тому, що правові ситуації самоочевидні.

25.11.2014

http://life.pravda.com.ua/society/2014/11/25/184673/

Лебідь, рак та щука. Або як влада забиває на доступність до суду

Українські реалії. З війни повертаються хлопці й дівчата, на жаль, багато хто з інвалідністю. Через події на сході збільшується кількість людей з інвалідністю і серед цивільного населення. Держава не дає точної статистки, оскільки кожне міністерство і відомство веде свої підрахунки. Однак сумніву в тому немає – людей з інвалідністю побільшає. Сподіваюсь, чимало з них захоче захисти свої права в суді. Та чи потраплять вони до суду? Доступність суду – архітектурна, інформаційна – одна з моїх журналістських тем. - Ірина Виртосу, Центр інформації про права людини

25.11.2014

http://www.pravda.com.ua/news/2014/11/25/7045369/

Судді, які забороняли Майдан, оскаржують свою люстрацію

Судді, які забороняли проведення акцій протесту в центрі Києва, оскаржують рішення про їхню люстрацію у судах. Про це "Українській правді" повідомив заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала. Своїм висновком комісія визнала винесення рішення про заборону акцій протесту – порушенням присяги. Тепер це рішення оскаржують суддя Окружного адміністративного суду Києва Богдан Санін, судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Личевецький та Володимир Мельничук.

25.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045079

Суд отменил увольнение екс-зампрокурора г. Харькова В. Суходубова

Суд отменил увольнение сотрудника прокуратуры Владимира Суходубова, который лишился должности на основании закона о люстрации. Такое решение было принято Харьковским окружным административным судом в лице судьи Самойловой. Судья зачитала лишь резолютивную часть, мотивационная будет обнародована позже. Своим решением суд обязал немедленно восстановить Владимира Суходубова в должности начальника отдела по работе с кадрами прокуратуры Харьковской области. Кроме того, суд принял решение компенсировать заработок В.Сухобудова за время "вынужденного прогула за период с 21 октября по 24 ноября".

25.11.2014

http://ua.racurs.ua/682-reformuvannya-sudovoyi-systemy-po-kabminivsky-dorogo-i-kardynalno

Реформування судової системи по-кабмінівськи: дорого і кардинально

Реформування судової системи держави сьогодні знову популярна тема. Цю тему основні політичні гравці не обійшли навіть при складанні коаліційної угоди, пунктиром намітивши прийдешні нововведення. Поки створена 27 жовтня Рада з питань судової реформи напрацьовує глобальну стратегію реформування, на суд громадськості було представлено відповідний законопроект Кабінету міністрів України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інші законодавчі акти щодо вдосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів». Що принесуть пропоновані нововведення громадянам? 

25.11.2014

http://sud.ua/news/2014/11/25/70617-glava-vsy-nadeyus-chto-v-obshchestve-vozobladaet-zdravij-smisl-i-lyudi-ne-pojdyt-na-nasilie-dazhe-esli-vlast-bydet-potakat-etomy

Глава ВСУ: «Надеюсь, что в обществе возобладает здравый смысл, и люди не пойдут на насилие, даже если власть будет потакать этому»

Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк в эксклюзивном интервью «Судебно-юридической газете» прокомментировал заявление Министра юстиции Павла Петренко относительно критической оценки представления Пленума ВСУ по поводу конституционности отдельных положений Закона «Об очищении власти». Напомним, Павел Петренко недавно публично заявил: «Хочу подчеркнуть, что если не использовать этот шанс на очищение, то уже в скором времени может возникнуть ситуация, когда народ самостоятельно проведет люстрацию судебной системы».

25.11.2014

http://yur-gazeta.com/interview/vlada-povinna-unikati-kritiki-na-adresu-sudu--shchob-ne-pidrivati-nezalezhnist-suddiv.html

Влада повинна уникати критики на адресу суду, щоб не підривати незалежність суддів

Про співпрацю судів із ЗМІ, міжнародний комерційний арбітраж та неарбітрабільність корпоративних спорів «Юридичній газеті» розповіла суддя Вищого господарського суду України Світлана Самусенко.

26.11.2014

http://ua.racurs.ua/news/39870-kabmin-proponuie-zbilshyty-termin-oskarjennya-sudovyh-rishen-i-dozvolyty-videozapys-v-sudi

Кабмін пропонує збільшити термін оскарження судових рішень і дозволити відеозапис в суді

Новий законопроект Кабінету міністрів про судоустрій передбачає низку нововведень, зокрема збільшує терміни оскарження судових рішень і дозволяє вести відеозапис у суді без попереднього дозволу. Серед приємних сюрпризів законопроекту «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та інші законодавчі акти щодо вдосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів» можна назвати збільшення терміну на апеляційне оскарження рішення суду (з 10 до 20 днів), на касаційне — з 20 днів до одного місяця.

26.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110906-zapracyuvav_sche_odin_sud_v_doneckiy_oblasti.html

Запрацював ще один суд в Донецькій області

Голова ВССУ Б. Гулько розпорядився відновити роботу Волноваського районного суду Донецької області.

26.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110902-suddivskiy_imunitet_mozhut_obmezhiti.html

Суддівський імунітет можуть обмежити. Судова фантасмагорія крізь призму коаліційної угоди

Коаліційна угода, підписана 20 листопада, мабуть, найзабавніша в історії незалежної України. Юристів, напевно, зацікавлять норми про реформування системи судустрою. А норми ці дійсно заслуговують уваги. Не тільки (і не стільки) характером змін, а й розмахом, з яким коаліція планує провести судову реформу.

26.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110813-dlya_advokativ_ta_suddiv_organizuyut_spilni_seminari.html

Для адвокатів та суддів організують спільні семінари

В рамках реалізації в Україні Проекту Ради Європи «Підвищення якості освітньої та практичної підготовки суддів та адвокатів в аспекті європейських стандартів прав людини» оголошується конкурс на участь в навчальних семінарах для суддів та адвокатів, на яких будуть апробовані навчально-методичні рекомендації розроблених освітніх курсів. Як пояснили в НААУ, семінари будуть присвячені вивченню окремих (некримінальних) положень Конвенції.

26.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110637-simonenko_poyasnila_poziciyu_suddiv_v_pitanni_konstituciynos.html

Подвійна страта або чому демократичне суспільство вимагає від законників покарання на біс?

Голова Ради суддів Валентина Сімоненко вирішила відверто поспілкуватися з представниками мас-медіа. Розмова стосувалася змісту подання, яке було направлено до Конституційного Суду відповідно до рішення Пленуму Верховного Суду. Проте брифінг голови РСУ цього разу був схожий швидше на лікнеп, ніж на конструктивну розмову: не всі члени суспільства правильно уявляють процес очищення влади, зокрема втілення в життя певних положень спеціально розробленого для цієї мети закону.

26.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045098

Главным заданием судебной реформы должна стать деполитизация системы, - эксперты

В г.Киеве проходит международная конференция «Стратегия реформы правосудия: задание для нового парламента», организованная Центром политико-правовых реформ совместно с Общественной инициативой «Реанимационный пакет реформ» при содействии международных организаций. Целью конференции названо обсуждение ключевых вызовов для реализации права на справедливый суд на Украине, стратегии реформ в сфере правосудия и выработки рекомендаций для политических партий - членов парламентской коалиции относительно дальнейших изменений в судебной системе и уголовной юстиции в контексте имплементации Соглашения об ассоциации Украина - ЕС. Как сообщает корреспондент «ЮП» участие в мероприятии принимают отечественные и международные эксперты в сфере правосудия, представители судейского корпуса и представит политических сил.

26.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045101

Евросуд ждет от РФ реакции по двум жалобам, поданным Украиной

Европейский суд по правам человека в Страсбурге уведомил РФ о двух жалобах, поданных украинскими властями в связи с событиями вокруг республики Крым и Восточной Украины, говорится в обнародованном в среду сообщении суда. Свои комментарии в связи с поданными жалобами власти РФ могут направить в Страсбургский суд в течение 16 недель, говорится в сообщении.

26.11.2014

http://ua.racurs.ua/news/39877-vytraty-budjetu-pislya-likvidaciyi-gospsudiv-u-2-5-tys-raziv-perevyschat-peredbacheni

Витрати бюджету після ліквідації госпсудів у 2,5 тис. разів можуть перевищити передбачені заощадження

Аналіз законопроекту Кабміну свідчить, що збільшення видатків державного бюджету України, яке спричинить ліквідація системи господарських судів в Україні, перевищуватиме можливі заощадження в 2,5 тис. разів.

26.11.2014

http://yurincom.com/ua/legal_news/V-YeSPL---ponad-160-sprav-shchodo-Donbasu-ta-Krimu-publication/

В ЄСПЛ — понад 160 справ щодо Донбасу та Криму

На розгляді Європейського суду з прав людини , розташованого в Страсбурзі, перебуває більше 160 скарг громадян на адресу України та Росії, які пов’язані із російською агресією в Криму та збройним протистоянням на Донбасі. Про це повідомили в прес-службі ЄСПЛ. "Більш ніж 140 заяв до Суду від приватних осіб пов’язані з подіями на сході України. Більшість із них подані одночасно проти України та Росії та містять скарги щодо різних форм негідного поводження з людьми та незаконного позбавлення волі", - зазначили в ЄСПЛ. Також є скарги, які містять звинувачення у порушенні права на життя (ст.2 Європейської конвенції з прав людини), включаючи зумисні поранення та викрадення людей. Невелика частина скарг пов’язана з порушення права на приватну власність.

26.11.2014

http://yurincom.com/ua/legal_news/KSU-v-dmoviv-deputatam--yak--skarzhilisya-na-zakon-pro-lyustrats-yu-sudd-v-publication/

КСУ відмовив депутатам, які скаржилися на закон про люстрацію суддів

Колегія суддів Конституційного суду України  відмовила у відкритті конституційного провадження у справі про конституційність закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Про це повідомляється на сайті КСУ в розділі конституційних подань, які перебувають на розгляді суду станом на 25 листопада. 76 народним депутатам України Верховної Ради сьомого скликання, які звернулися до КСУ щодо відповідності Конституції України закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», було відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі. Разом з тим, вказується, що справу готують до розгляду на засіданні Конституційного суду.

26.11.2014

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1417005041

Незаконно засуджені – на волі. Чому на їх виправдання знадобилися роки?

Справа Нечипорука та Йонкало стала знаковою для України. Оскільки, вигравши її в ЄСПЛ, заявники нехай зі скрипом та судовими зволіканнями вперше домоглися повної перемоги також і на національному рівні. Адже спочатку виправдали засудженого за вбивство Івана Нечипорука, який уже відсидів у в’язниці довгих 8 років, а згодом – й іншого «фігуранта» цієї справи – Олександра Моцного.  

26.11.2014

http://judges.org.ua/dig5621.htm

http://dzvin.org/umanskyh-suddiv-scho-vymahaly-rekordnyj-habar-zatrymaly-odnoho-z-nyh-vzhe-ne-vpershe/

Уманських суддів, що вимагали рекордний хабар, затримали. Одного з них вже не вперше

На Черкащині затримали двох служителів Феміди, які вимагали кошти у вдови за прийняття «необхідного» судового рішення для отримання нею спадщини після смерті цивільного чоловіка, –повідомляє “Кропива”. Вимога суддів була солідною – 46 тисяч доларів. Про затримання суддів повідомив на своїй сторінці у Facebook радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

26.11.2014

http://judges.org.ua/dig5614.htm

http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=147356

Генеральною прокуратурою відкрито кримінальне провадження за фактом одержання хабара суддями

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). У ході досудового розслідування встановлено, що двоє суддів одного з районних судів Черкаської області у період з 12 по 25 листопада цього року отримали неправомірну вигоду у сумі 570 тис грн.. та 9000 дол. США за винесення рішень у цивільних справах на користь заявника. 

27.11.2014

http://zib.com.ua/ua/111167-naau_zbirae_informaciyu_pro_vikonannya_sudovih_rishen.html

НААУ збирає інформацію про виконання судових рішень

Національна асоціація адвокатів України збирає інформацію від адвокатів про виконання судових рішень в Україні та проблеми, пов’язані з цим, у рамках реалізації в Україні Проекту Європейського Співтовариства «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

27.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110722-yak_priznachati_ta_zvilnyati_suddiv_ks_reglament.html

Як призначати та звільняти суддів КС?

З моменту оприлюднення інформації про кандидата в судді КСУ громадяни, їх об’єднання, усі зацікавлені особи можуть обговорювати кандидатів, висловлювати підтримку, зауваження, пропозиції, застереження. Це передбачено Регламентом призначення та звільнення суддів КСУ з посад за квотою з'їзду суддів, текст якого друкує "Закон і Бізнес".

27.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045127

Евросуд признал нарушение прав экс- полицейского, екстрадированного в РФ

Европейский суд по правам человека в Страсбурге признал частичное нарушение Украиной прав бывшего офицера полиции РФ, подозреваемого в мошенничестве и экстрадированного на родину, присудив ему шесть тысяч евро компенсации, говорится в обнародованном в четверг решении Евросуда. Согласно судебным материалам, заявителем в Евросуде выступил российский гражданин Андрей Хомулло, против которого российские власти в ноябре 2008 года возбудили уголовное дело по подозрению в мошенничестве, которое он якобы совершил в период своей работы офицером полиции. Его подозревали в получении фальшивых больничных листов, оправдывающих его отсутствие на работе. А.Хомулло был объявлен в международный розыск, а в апреле 2010 года арестован на Украине и помещен под стражу.

27.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045116

Суд восстановил мэра г. Ужгорода В. Погорелова в должности

Ужгородский горрайонный суд восстановил Виктора Погорелова в должности мэра Ужгорода. Отметим, что В.Погорелов обжаловал в суде свое увольнение, поскольку считал, что депутаты Ужгородского городского совета нарушили процедуру при объявлении ему отставки. Решение суда вступило в силу сразу же после принятия, и в среду, 26 ноября, В.Погорелов вышел на работу.

27.11.2014

http://sud.ua/news/2014/11/27/70719-sydi-zavisyat-ot-dollara

Судьи зависят от доллара. ВИДЕО

"Судьи зависят от доллара", - отмечает народный депутат Егор Соболев, комментируя судебную реформу. "Для уничтожения привычки зарабатывать на правосудии парламент должен внести изменения в Конституцию Украины", - заявил он.

27.11.2014

http://sud.ua/news/2014/11/27/70720-neprikosnovennosti-sydej-ne-bydet

Неприкосновенности судей не будет. ВИДЕО

"Неприкосновенности судей не будет, хотя следует решить вопрос защиты судей от мести осужденных коррупционеров", - народный депутат Светлана Залищук рассказала о следующих шагах в обновлении судебной системы.

27.11.2014

http://sud.ua/news/2014/11/27/70721-bydet-li-narod-izbirat-sydej

Будет ли народ избирать судей?

Рассказал народный депутат Леонид Емец, комментируя общественное обсуждение кандидатов в Верховный и Конституционный суд и народный контроль за их работой.

27.11.2014

http://judges.org.ua/dig5622.htm

http://lb.ua/news/2014/11/27/287457_poroshenko_sudebnaya_reforma_.html

 Предшественники окопались в судах, - Порошенко

Президент требует немедленно приступить к судебной реформе. Президент Петр Порошенко заявил, что реформа судебной ветви власти - первоочередная задача для коалиции. Об этом он сказал, выступая в Верховной Раде.

28.11.2014

http://zib.com.ua/ua/111431-311_suddiv_gotuyutsya_sklasti_prisyagu.html

311 суддів готуються скласти присягу. Цей пункт включать до графіка Порошенка

На сьогодні Указами Президента України призначено на посади професійних суддів уперше 311 суддів, які не склали присягу судді. Наразі запропоновано включити до робочого графіка П.Порошенка проведення церемонії складення присяги судді. Таку відповідь голові Ради суддів України Валентини Сімоненко надав Глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін.

28.11.2014

http://zib.com.ua/ua/110895-vs_hoche_zaprovaditi_preyudicialniy_zapit_do_sudu_es.html

ВС хоче запровадити преюдиціальний запит до суду ЄС

Для України є корисним досвід застосування преюдиціального запиту, що може подаватися до Суду Справедливості ЄС у Люксембурзі, а також досвід консультативного запиту у Франції та Молдові. До такого висновку дійшли експерти під час круглого столу в ВСУ щодо узгодженості судової практики.

28.11.2014

http://zib.com.ua/ua/111416-andriy_portnov_vosmiy_raz_vigrav_sud_u_generalnoi_prokuratur.html

Андрій Портнов восьмий раз виграв суд у Генпрокуратури

28 листопада 2014 року, Печерський районний суд Києва задовольнив черговий позов керівника Інституту правових реформ Андрія Портнова до Генеральної прокуратури України та її екс-керівника Олега Махніцького про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації. Про це виданню «Закон і Бізнес» розповів представник А.Портнова в суді адвокат Станіслав Нікітін.

28.11.2014

http://zib.com.ua/ua/111292-suddi_vimagayut_vid_vssu_konkretnih_vidpovidey.html

Судді вимагають від ВССУ конкретних відповідей

Чергова робоча нарада керівництва Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ з очільниками апеляційних судів присвячувалася переважно обговоренню тенденцій щодо узагальнення практики розгляду справ, у яких обвинувачені особи перебувають під вартою. Втім, під час спілкування в голів апеляційних судів виникло бажання з’ясувати шлях, яким Феміда повинна рухатися в нових умовах.

28.11.2014

http://zib.com.ua/ua/111290-yaki_spravi_na_comu_tizhni_rozglyadav_ksu.html

Які справи на цьому тижні розглядав КСУ?

Конституційний Суд України публікує хроніку розгляду справ 24 - 28 листопада 2014 року.

28.11.2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045143

В парламенте обьединят комитеты по вопросам правосудия и правовой политики

В украинском парламенте зарегистрирован проект постановления «О перечне, количественном составе и предметах ведения комитетов Верховного Совета Украины восьмого созыва», авторства спикера парламента Владимира Гройсмана. Согласно тексту постановления, в новоизбранном Верховном Совете будет работать 27 комитетов. Отметим, что в парламенте седьмого созыва комитетов было 29. В частности, объединены комитеты по вопросам верховенства права, правосудия и правовой политики, а также Комитет по вопросам предпринимательства, регуляторной и антимонопольной политики и Комитет по вопросам промышленной и инвестиционной политики.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5626.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1411855-suddya-kiryeyev-zaraz-pratsevlashtovaniy-v-krimu-a-geraschenko

Суддя Кірєєв зараз працевлаштований в Криму – А.Геращенко

Суддя Родіон Кірєєв, який виніс вирок Юлії Тимошенко, зараз проживає та працює в Криму. Про це в ефірі "Свободи слова" сказав радник міністра внутрішніх справ, депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5634.htm

 http://tsn.ua/ukrayina/eksperti-nazvali-sudi-v-yakih-ukrayina-mozhe-pokarati-kreml-za-agresiyu-394426.html

Експерти назвали суди, в яких Україна може "покарати" Кремль за агресію

Процес гальмує український бюрократизм і небажання Москви визнавати провину. Україна має шанс нанести РФ несподіваний удар - вимагати через міжнародні суди відшкодування матеріального збитку. На початку березня український Мін'юст почав цей процес, подавши перший позов проти Росії до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі (ЄСПЛ). Станом на сьогодні, до нього додалося ще два позови.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5630.htm

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/kasting-dlya-sluzhiteliv-femidi/

Кастинг для служителів Феміди. Депутати зобов’язалися очистити судову систему

Судді житимуть на одну зарплату, перестануть продавати рішення й затягувати розгляд справ. Приблизно такий вигляд має ідеальна формула судової реформи, яку намагаються запровадити у країні протягом багатьох років. Нині депутати вкотре спробують втілити її в життя, запланувавши в коаліційній угоді, що вже в наступному році добір на суддівські посади відбуватиметься тільки за конкурсом на підставі об’єктивних критеріїв, а політичні органи не братимуть участі у вирішенні питань кар’єри судді. Заразом народні обранці обіцяють спростити доступ громадян до судових інстанцій, поширити механізм суду присяжних на кримінальні справи та обмежити недоторканність суддів.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5633.htm

http://www.pohlyad.com/zhyttya/n/68604

Судова реформа чи катастрофа для української економіки?

Епопея із реформуванням вітчизняної судової системи триває вже не перший рік. Однак виглядає, що всі, так би мовити зміни, походили більше на імітацію реформ. Зрештою, нарікання на українську Феміду з боку, здається, усіх, кому не лінь, змушує визнати: перманентні реформи наразі не принесли очікуваних результатів і схожі більше на «потьомкінські села», збудовані задля очей європейських інституцій. Гучна «реформа» 2010 року, автором якої вважають головного юриста адміністрації Януковича Андрія Портнова, за великим рахунком призвела лише до скорочення повноважень Верховного Суду та ліквідації військових судів. Нині на черзі нова реформа, чи то пак більше продовження реформ Януковича. Саме в останній рік правління Януковича заговорили про ліквідацію господарських судів. Сьогодні цю ідею режиму вже оформлено у відповідний законопроект в Кабінеті Міністрів Яценюка. І законопроект, слід сказати, наробив немало шуму у юридичному середовищі. Здавалося б, іншого й не можна було очікувати. Суспільство, не конче вдаючись до деталей, вимагає змін у системі судочинства, вимагає прозорих правил, виконання законів і люстрації суддів. Тільки от про люстрацію не йдеться. Йдеться про ліквідацію одної з ключових ланок судової влади – господарських судів, які обслуговують економіку, що, на думку експертів-юристів, може призвести до катастрофічної ситуації. Аби точніше зрозуміти, про що власне йдеться, процитуємо деякі пункти із пояснювальної записки до згаданого законопроекту.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5635.htm

http://www.slovoidilo.ua/articles/6042/2014-11-28/kazus-nedolyustrirovannyh.html

Казус «недолюстрованих»?

В останні два тижні сталися події, які можна вважати першими суттєвими кроками «контрреволюції» в дії. 17 листопада Верховний суд на своєму засіданні розглянув питання про вади нового закону «Про очищення влади», в якому судді знайшли загрози щодо обмеження незалежності судової влади в Україні.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5636.htm

http://www.3republic.org.ua/new_library/print.php?id=14571&lang=2

Люстрація під судом. Спадщина Медведчука

Звільнили по люстрації колишнього заступника прокурора області, а суд взяв і повернув його на посаду. Народ йому не вірить, суд вимагає: вірте! Отже, він уже святий і недоторканний для громадської думки. Такому вже не скажи, що погано поводився під час Майдану - засудять за наклеп.
Це поки перша ластівка. У тій же області звільнено по люстрації ще шість прокурорських працівників. Треба очікувати, що і вони підметушаться. Судді, що прославилися жорстокістю в часи Майдану, і з цієї причини потрапили під  люстрацію, теж рушили в похід «за правдою». Позови прийняті їхніми ж колегами, може бути, вчорашніми однокурсниками по Одеській юридичній академії імені Ківалова.
Скоро й інші відставлені чиновники кинуть свої свої справи і загрузнуть у сутяжництво. Гроші на дорогих адвокатів у них, як ми розуміємо, знайдуться. Час теж: адже за простій заплатить відповідач.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5639.htm

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2014/11/141127_lustration_cancelled_sx

У Мін’юсті припускають звільнення судді, що зупинила люстрацію

Виконувач обов’язків міністра юстиції, депутат парламенту від "Народного фронту" Павло Петренко каже, що "з високим ступенем імовірності" ініціюватиме звільнення судді, котра відновила на роботі прокурора, який раніше підпав під люстрацію. "Ми очікуємо на повний текст рішення судді, бо вона оголосила тільки його резолютивну частину. Після того я з високим ступенем імовірності – відсотків 90 – внесу подання на її звільнення", - сказав пан Петренко ВВС Україна.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5641.htm

http://obolon.rajon.kiev.ua/2014/11/28/golova-obolonskogo-sudu-dev-yatko-vkazivok-shhodo-priynyattya-rishen-zgori-ne-bulo/

Голова Оболонського суду Дев’ятко: “Вказівок щодо прийняття рішень згори не було”

Активісти “Автомайдану” прийшли до Оболонського суду нагадати, що мінімум 14 його суддів під час Майдану ухвалювали необґрунтовані рішення: вони позбавляли прав “автомайданівців” за поїздку до Межигір’я, арештовували травмованих активістів з Грушевського, Щорса та Кріпосного провулку. Тож відповідно до Закону України “Про очищення влади” вказані судді підпадають під люстрацію. Тобто мають бути не просто звільненні,а звільнені із забороною займати посаду судді наступні десять років. Окрім того, згадані дії мають ознаки злочину – прийняття завідомо неправосудного рішення та незаконного втручання у здійснення правосуддя. “Якщо Ви подивитеся, які рішення приймав Оболонський районий суд, то Ви побачите, що з тих справ, які суди відправляли на досудове розслідування, суд дуже рідко брав під варту, більшість отримували міру запобіжного заходу – домашній арешт та особисті зобов’язання, – стверджує він. – Про цю дату, яку Ви говорите, рішень про домашній арешт було ухвалено більше, ніж два. Більшість рішень по цим справам були також домашній арешт та особисте зобов’язання”…

28.11.2014

https://www.youtube.com/watch?v=tZZWUAsrXa8

Леонід Ємець: Необхідно провести переатестацію всіх суддів

Відео

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5642.htm

http://ukr.lb.ua/news/2014/11/28/287606_biznes_postavil_dvoyku_ukrainskoy.html

Бізнес поставив "двійку" українській судовій системі

Оцінки підприємців залишаються низькими, але пішли вгору. Довіра бізнесу до судової системи України перебуває на рівні двох балів із п'яти можливих. Про це свідчить щорічне дослідження Європейської бізнес-асоціації. Показник судового індексу ЄБА цього року сягнув 2,21 бала, торік він був трішки нижчим - 2,02 бала. Цей індекс складається з трьох рівнозначних компонентів: довіра керівників компаній до судової системи, оцінка неупередженості та об'єктивності судів з боку юристів компаній і середня оцінка організації та діяльності судової системи. "Ключові складові індексу вказують на те, що оцінки української системи правосуддя залишаються низькими. Але якщо порівнювати з 2013 роком, відстежується тенденція до зростання цих показників", - зазначають в ЄБА.

28.11.2014

http://judges.org.ua/dig5643.htm

http://tva.ua/show/news?id=459390

Сьогодні у Чернівцях був черговий суд над журналістами - так званий, "процес на мільйон" (ВІДЕО)

Збільшення кількості процесів проти ЗМІ медіаюристи пояснюють новим професійним рівнем, який демонструють журналісти.
- Дійсно, вплив ЗМІ підвищився, і тому образа на ЗМІ з боку певних осіб також підвищилася. І вони стали позиватися до суду. На щастя, наші суди уже почали застосовувати практику європейського суду і сучасну практику у галузі, яка стосується права ЗМІ висвітлювати інформацію про публічних осіб, - зазначив Олександр Тарасов, юрист НМПУ.
Для самих журналістів це, звісно, ще й досвід. Практика, що допомагає вижити в умовах суспільства, яке лише формується. 

Цікаве