Блог

28

лютого

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 23 лютого - 1 березня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

23.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114618-oask_namagaetsya_zupiniti_zapuscheniy_mehanizm_tisku_yakscho.html

Виховання норовливих. ОАСК намагається зупинити запущений механізм тиску. Якщо це не вдасться, хто стане наступною жертвою?

Тиск на володарів мантій перейшов у активну фазу: від погроз усіх звільнити та відкрити кримінальні провадження до безпосереднього втручання в діяльність. Черговою мішенню став Окружний адміністративний суд м.Києва, в якому прокуратура та міліція провели обшук. Судді кваліфікували такі дії як помсту за рішення, прийняті не на користь влади.

23.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114663-apelyaciyniy_sud_kieva_provodit_opituvannya_vidviduvachiv.html

Апеляційний суд Києва проводить опитування відвідувачів

Відвідувачам Апеляційного суду Києва пропонується відповісти на питання, що стосуються зручності умов перебування у суді, ввічливості з боку працівників суду, повноти та зрозумілості інформації, розміщеної на стендах, дотримання строків та процедур розгляду справ.

23.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114662-suddiv_i_prokuroriv_zmusyat_obirati_mizh_pensieyu_ta_zarplat.html

Суддів і прокурорів змусять обирати між пенсією та зарплатою

Працюючі пенсіонери, такі як судді, прокурори, народні депутати, інші чиновники, повинні будуть обирати: або працювати і отримувати заробітну плату, або йти на спецпенсію. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

23.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114661-suddyu_pidozryuvanogo_u_vbivstvi_ogolosheno_u_rozshuk.html

Суддю, підозрюваного у вбивстві, оголошено у розшук

11 лютого суддю Центрального районного суду м. Миколаєва, який підозрюється у замовному вбивстві заступника начальника управління Головдержслужби України в Миколаївській області, оголошено у розшук.

23.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114632-za_scho_golosuvali_deputati_za_spravedliviy_sud_chi_za_cherg.html

Парламент тисне на гальмо. За що голосували депутати: за справедливість для громадян чи за чергову люстрацію?

Дедалі міцніше загвинчуються гайки в лещатах для вітчизняної Феміди. Слабка надія на втілення судової реформи в життя потонула в небажанні нардепів поквапитися з кардинальними змінами. Численні обговорення, заперечення, наради й зауваження іноземних експертів так і не привели до створення компромісного акта. Замість цього обмежилися урізаною версією «справедливого суду», яка невдовзі набере чинності. Про наслідки такого кроку і судді, і нардепи поки що говорять тільки пошепки.

23.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114651-suddyu_volkovu_hochut_zmusiti_shvidshe_chitati_ii_spravu.html

Суддю Волкову хочуть змусити швидше читати її справу. В прокуратурі стверджують, що суддя та її  адвокати свідомо затягують процес

Шевченківській райсуд столиці розгляне клопотання прокуратури міста Києва щодо встановлення граничного строку для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження суддею Печерського райсуду столиці Світланою Волковою.

23.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114619-golova_oask_pvovk_provedennya_organami_prokuraturi_nepravomi.html

Голова Окружного адмінсуду м. Києва Павло Вовк: «Проведення неправомірного обшуку в ОАСК є нічим іншим, як спробою підкорення суддівського корпусу»

Події, які відбулися на цьому тижні в Окружному адмінсуді м.Києва, обурили суддівську спільноту: такого зухвалого втручання в правосуддя Феміда ще не бачила. «ЗіБ» вирішив з перших вуст дізнатися про причини та наслідки проведення обшуку працівниками прокуратури та міліції в ОАСК. Своїми думками щодо ситуації поділився очільник установи Павло Вовк.

23.02.2015

http://sud.ua/news/2015/02/23/73686-plenym-vasy-razyasnil-praktiky-primeneniya-adminsydami-polozhenij-zakona-o-sydebnom-sbore

Пленум ВАСУ разъяснил практику применения админсудами положений Закона "О судебном сборе".

Обнародовано постановление Пленума ВАСУ от 23 января "О практике применения административными судами положений Закона "О судебном сборе". По результатам изучения и обобщения была сформирована справка. В частности, разъяснено, что за подачу в суд административного иска об отмене постановления по делу об административном правонарушении, которым лицо привлечено к административной ответственности и наложено взыскание в виде штрафа, судебный сбор не уплачивается в порядке и размерах, установленных Законом о судебном сборе. Причины возникновения разногласий при решении вопроса об уплате судебного сбора за подачу кассационной жалобы в этой категории дел лежат в законодательной плоскости и требуют немедленного нормирования.

23.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046472

Надо честно сказать, что есть практика ВСУ, которую надо менять, — народный депутат Украины С.Алексеев

Часть поправок новопринятого Закона Украины «Об обеспечении права на справедливый суд» должна усилить роль Верховного Суда Украины. Народный депутат Украины Сергей Алексеев в интервью Ирине Гончар рассказал о том, что ожидает судей и систему судов в целом.

23.02.2015

http://judges.org.ua/dig6367.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?chinovnikipensioneri_vibiratimut_abo_zarplata_abo_pensiya__rozenko&objectId=547137

Чиновники-пенсіонери вибиратимуть: або зарплата, або пенсія, — Розенко

Працюючі пенсіонери — судді, прокурори, народні депутати, інші чиновники — будуть обирати: або працювати далі й мати заробітну плату, або йти на пенсію і отримувати лише пенсію.

Про це в інтерв'ю Главкому заявив міністр соціальної політики України Павло Розенко.

23.02.2015

http://blogs.pravda.com.ua/authors/sokolenko/54eb40943d832/

Дарувальник Януковича – суддя Татьков більше не в тренді, але Путін воює за Татькова

Від новини про те, що скандально відомий суддя Віктор Татьков отримав за "автоматичним" розподілом у Вищому Господарському Суді справу по компанії Ахметова ДТЕК, мені, як тепер і вам, хотілось плакати і сміятися водночас. Вищий господарський суд України у справі N910/11243/14 в лютому 2015 розглядає справу (Головуючий суддя Г.К. Прокопанич, суддя (доповідач) В.І. Татьков, суддя І.В. Алєєва), в якій ПАТ "ДТЕК "Дніпроенерго" програв в господарських судах першої та апеляційної інстанції. В цій справі ПАТ "ДТЕК "Дніпроенерго" намагалось під приводом начебто прострочення підрядника вийти з договірних відносин з чинним підрядником, а також стягнути вже перераховану підряднику оплату в розмірі 174 мільйонів гривень. Однак притамуємо емоції. І подивимося з точки зору здорового глузду й моралі, чи може суддя Татьков судити цю справу, навіть якщо вона потрапила до нього за "автоматичним" розподілом?

23.02.2015

http://ua.racurs.ua/755-jak-podaty-isk-do-sudu

Як пробитися до Феміди крізь судові перепони

На вході в суді стоїть «фільтр», та ще й не один. І лише якщо ви проявите наполегливість, пройдете крізь випробування, розгадаєте всі судові шаради — аж тоді ваш позов почнуть розглядати. Серйозна професійна розмова про проблеми реформування української судової системи неможлива без докорінних змін процесуального законодавства.

23.02.2015

http://ua.racurs.ua/751-ocinka-rivnya-zadovolenosti-gromadyan-yakistu-okremyh-aspektiv-funkcionuvannya-sudiv

Громадяни і суди: не все так погано?

Опитування відвідувачів в трьох українських судах показало, що проблеми в діяльності судової системи дуже схожі, а оцінка діяльності суддів і судів відрізняється від негативної громадської думки, бо виявилася доволі високою.

23.02.2015

http://ua.racurs.ua/760-zahyst-suddi-ce-zahyst-gromadyan

Захист судді – це захист громадян

Проект, що триватиме рік, буде спрямовано на реформування системи дисциплінарної відповідальності судді. Крім того, експерти Ради Європи допомагатимуть Україні втілювати люстраційне законодавство відповідно до європейських стандартів.

23.02.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1424701971

Допрос задержанного лица без адвоката в нарушение права на защиту по статье 6 Конвенции

Европейский суд по правам человека 29 января 2015 года вынес решение "А. В. (A.V.) против Украины", № 65032/09, признав нарушение статьи 6 §§ 1 и 3 (c) Конвенции, и определив справедливое возмещение: 2400 евро в счет возмещения нематериального вреда и 716,61 евро в счет возмещения затрат и расходов. 

24.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114695-prokuror_kieva_poyasniv_chomu_obshuk_v_okruzhnomu_adminsudi_.html

Прокурор Києва пояснив, чому обшук в ОАСК санкціонували в Чернівцях

«Смішно було слухати голосіння деяких суддів, що обшук в Окружному адмінсуді Києва було зроблено через справу про заборону КПУ, яка слухається в цьому суді. Скажіть мені: кому зараз взагалі може бути цікавий цей комуністичний труп, який вже майже розклався? Нікому!». Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «Главком» заявив Прокурор міста Києва Сергій Юлдашев.

24.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114609-chi_e_nalezhnim_povidomlennya_za_zareestrovanim_miscem_prozh.html

Повістка з терміном зберігання. Чи є належним повідомлення за зареєстрованим місцем проживання учасника цивільного процесу?

При поверненні поштою судових відправлень із приписом «За закінченням строку зберігання» судді першої інстанції вважають, що виклик учасника процесу здійснений належним чином. Однак апеляційний суд із цим не погоджується.

24.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114690-golova_verhovnogo_sudu_pogodivsya_podilitis_povnovazhennyami.html

Голова ВС погодився поділитися повноваженнями з нотаріусами

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк підтримав пропозицію Нотаріальної палати стосовно передачі частини справ, які підлягають обов’язковому розгляду в суді, до компетенції нотаріусів. Відповідний лист надійшов на адресу Нотаріальної палати від голови ВСУ Я.Романюка 18 лютого.

24.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114688-suddiv_luganskogo_okruzhnogo_adminsudu_pidozryuyut_u_obmezhe.html

Суддів ЛОАС підозрюють у порушенні права на мирні зібрання

Слідчими прокуратури Луганської області здійснюється досудове розслідування у 3-х кримінальних провадженнях стосовно суддів Луганського окружного адміністративного суду за фактами ухвалення ними завідомо неправосудних рішень про встановлення обмежень з реалізації права на мирні зібрання громадян під час Революції Гідності (ч.1 ст.375 КК України).

24.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114593-naperekir_uryadovcyam_nardepi_pragnut_pozbaviti_vikonavchu_s.html

Зарплатна видимість. Наперекір урядовцям нардепи прагнуть позбавити виконавчу службу всіх бонусів

За виконання своїх безпосередніх обов’язків державні службовці не повинні отримувати додаткових виплат, переконані окремі народні обранці. Як наслідок, втратити частину доходів можуть працівники виконавчої служби.

24.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114612-yak_vplivae_dumka_gromadskosti_ta_reputaciya_suddi_na_otrima.html

Безстроковий інтерес. Як впливає думка громадськості та репутація судді на отримання рекомендації ВККС

Вища кваліфікаційна комісія суддів продовжує давати рекомендації «безстроковикам». Утім, жадане пожиттєве право одягати мантію отримують лише ті, чия репутація, на думку членів комісії, є бездоганною.

24.02.2015

http://glavcom.ua/news/273422.html

В прокуратуре рассказали, как судьи «клепали» решения, разъезжая по заграницам

Прокурор Киева Сергей Юлдашев утверждает, что устроенный недавно обыск в Окружном административном суде Киева связан с тем, что судьи выносили судебные решения, находясь за границей. По его словам, этот обыск никак не связан с делом о запрете КПУ, которое рассматривалось в данном суде. Об этом он сказал в интервью «Главкому». «Никакого политического подтекста и давления на судей этого суда нет и быть не может. Смешно было слушать причитания некоторых судей, что это, мол, было сделано из-за дела о запрете КПУ, которое слушается в этом суде. Скажите мне: кому сейчас вообще может быть интересен этот полуразложившийся коммунистический труп? Никому!», - заявил Юлдашев.

24.02.2015

http://judges.org.ua/dig6368.htm

http://prokurorska-pravda.today/article/bali-sudyi-narodnyie-a-stanut-prokurorskie/

БЫЛИ СУДЫ НАРОДНЫЕ, А СТАНУТ ПРОКУРОРСКИЕ?

Итак, свершилось! Со сменой Генерального прокурора Украины, как из рога изобилия, посыпались резонансные дела. Произвели обыск в офисе бизнесмена Вадима Новинского, арестовали экс-главу фракции ПР в парламенте Александра Ефремова. Правда, обыск ничего не дал, а экс-регионала отпустили под залог в 3,6 миллиона гривен, что скорее говорит о громкой пиар-акции нового Генпрокурора Виктора Шокина. Но все-таки есть одна вещь, за которую прокуратура взялась со всей ответственностью. (Кстати, продолжая генеральную линию поведения экс-Генпрокурора Виталия Яремы). Речь идет о борьбе все с теми же «продажными» судьями, которые привели к импотенции государственную машину.

24.02.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1424768374

Отсутствие эффективного расследования органами власти жестокого обращения со стороны сотрудников милиции

Европейский суд по правам человека вынес решение "А.Н. (A.N) против Украины", № 13837/09, 29 января 2015 года, в котором признал нарушение статьи 3 (процессуальный аспект) Конвенции, постановив справедливое возмещение: 7 500 евро в счет возмещения нематериального вреда

25.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114721-vsi_rishennya_zagalnih_sudiv_publikuvatimut_u_reestri.html

Всі рішення загальних судів публікуватимуть у реєстрі

Суд загальної юрисдикції вносить до Єдиного державного реєстру судових рішень всі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту. Такі зміни до Закону про доступ до судових рішень передбачені Законом №192-VIII "Про забезпечення права на справедливий суд", який 24 лютого підписав Президент України Петро Порошенко.

25.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114590-posilayuchis_u_svoih_rishennyah_na_doktrini_suddi_zmushuyut_.html

Понаднормові докази. Посилаючись на доктрини, платників податків змушують доводити обставини, не передбачені законодавством

Приймаючи рішення в податкових справах, судді посилаються не тільки на законодавчі приписи, а й на доктрини, що покладає на платників додатковий тягар доказування. Адвокати критикують застосування доктрин і вимагають слідувати букві закону. Судді ж розповідають, як доктрини можуть сприяти захисту.

25.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114635-7_vimog_espl_do_zaochnogo_provadzhennya.html

Заочний розгляд очима Європи. Які вимоги висувають у Страсбурзі, аби відсутність обвинуваченого не порушувала конвенційних гарантій

Запровадити заочне кримінальне провадження в Україні намагаються з початку 2014-го. Як відомо, першу спробу здійснено 16 січня минулого року, коли ці норми були включені до так званих диктаторських законів. У жовтні оновлена Верховна Рада знову дала правоохоронцям і судам таку можливість під приводом забезпечення невідворотності покарання за окремі злочини. Проаналізуємо, як співвідносяться положення національного законодавства в цій частині з європейськими вимогами до справедливого судового процесу.

25.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114709-prokuratura_rozslidue_dii_eks-suddi_u_spravi_na_34_mln.html

Прокуратура розслідує дії екс-  судді у справі на 3,4 млн.

Прокуратурою Миколаївської області в лютому розпочато кримінальне провадження стосовно колишнього судді районного суду міста Миколаєва за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки).

25.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114703-chomu_vlasenko_hoche_likviduvati_okruzhniy_adminsud_kieva_ta.html

Чому Власенко хоче ліквідувати ОАСК та Печерський райсуд?

Народний депутат Сергій Власенко звернувся до Президента України Петра Порошенка з пропозицією щодо ліквідації Окружного адміністративного суду м.Києва та Печерського районного суду м.Києва. Відповідні проекти постанов ВР №2204, 2205 23 лютого було зареєстровано у парламенті. 

25.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114637-sproba_zminiti_yurisdikciyu_u_sporah_z_organami_advokatskogo.html

Компетенція на двох. Спроба змінити юрисдикцію в спорах з органами адвокатського самоврядування заведе всіх у глухий кут

Ухвала, винесена Вищим адміністративним судом наприкінці минулого року, на думку експертів, спричинить лавину заяв та скарг про перегляд судових рішень щодо притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності. Це також може заблокувати розгляд нових скарг на рішення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

25.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046525

ВККС отложила рассмотрение «дисциплинарного» вопроса в отношении О.Царевич

5 февраля проходит очередное заседание Высшей квалификационной комиссии судей Украины, посвященное дисциплинарным вопросам. Рассматривая вопрос о привлечении судьи Печерского районного суда г.Киева Оксаны Царевич к дисциплинарной ответственности (по обращению народного депутата Украины VII созыва Павла Петренко, ныне — министр юстиции Украины) стало известно, что г-жа Царевич обратилась в Комиссию с просьбой перенести заседание, поскольку на сегодня у нее запланированы судебные заседания. ВККС отложила рассмотрение вопроса. Впрочем, как и вопрос о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи Голосеевского районного суда г.Киева Ларисы Калиниченко. Председатель суда сообщила, что судья находиться на больничном, ее не проинформировали о предстоящем заседании. Это уже далеко не первый перенос заседания в отношении судьи Калиниченко. Дисциплинарное дело на нее было открыто еще предыдущим составом ВККС.

25.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046515

Почему стоит начать ликвидацию Печерского райсуда г.Киева — объясняется на сайте парламента

На сайте парламента появился текст пояснительной записки к законопроекту № 2204 «проект Постановления Верховного Совета Украины «Об обращении к Президенту Украины относительно ликвидации Печерского районного суда г.Киева». Автор этой инициативы в пояснительной записке объяснил необходимость ликвидации Печерского райсуда г.Киева — суд окончательно дискредитировал себя тем, что во времена режима Януковича был образцом провозглашения заведомо не правосудных решений, в суде происходила расправа над политическими оппонентами Януковича, выносились неправомерные исключительно политически мотивированные решения под копирку и по заказу администрации бывшего Президента Украины.

25.02.2015

http://sud.ua/news/2015/02/25/73782-sydej-okryzhnogo-adminsyda-kieva-zapygivayut

Судей Окружного админсуда Киева запугивают?

Глава Общественного совета (2013-2014 гг.) при Министерстве юстиции Игорь Мариен рассказал, что ему известны случаи, когда на судей в Украине осуществляется непосредственное давление со стороны министерства. По его словам, Минюст «повлиять» на неудобные правительству решения. Если же судья отказывается идти на компромисс, - его пугают отправкой в зону боевых действий.

25.02.2015

http://glavcom.ua/news/273542.html

В прокуратуре рассказали, за что хотят привлечь одиозного судью Вовка

Прокурор Киева Сергей Юлдашев в интервью «Главкому» рассказал, что сейчас прокуратура рассматривает уголовные производства в отношении судей Печерского суда. «Вот как раз судьи – это и есть наша активность. Мы расследуем четыре уголовных производства в отношении судей Печерского суда – это судьи Царевич, Кицюк, Вовк и Волкова. Это без преувеличения беспрецедентные дела. Такого нет ни в одном регионе», - рассказал Юлдашев.

25.02.2015

http://judges.org.ua/dig6391.htm

http://www.5.ua/suspilstvo/Prysudzhennia-Yefremovu-zastavy-lohichne-dlia-rozghliadu-spravy-pro-rozpaliuvannia-mizhnatsionalnoi-vorozhnechi--ekspert-71512.html

Присудження Єфремову застави логічне для розгляду справи про розпалювання міжнаціональної ворожнечі - експерт

Обрання міри запобіжного заходу у вигляді застави для екс-регіонала Олександра Єфремова у справі про розпалювання міжнаціональної ворожнечі цілком логічне. Про таке в ефірі безстрокового телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" старший науковий співробітник Інституту держави і права імені Корецького Микола Сірий.

25.02.2015

http://judges.org.ua/dig6390.htm

http://osvita.mediasapiens.ua/media_law/law/yak_otrimati_dostup_do_deklaratsiy_suddiv_maysterklas_vid_zhurnalista/

Як отримати доступ до декларацій суддів: майстер-клас від журналіста

Сумський окружний адмінсуд назвав відмову голови шосткинського суду в доступі до декларацій про доходи суддів неправомірною. Історія одного інформаційного запиту та юридичний аналіз підстав для відмови. Рівень корумпованості будь-якого службовця можна грубо заміряти деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Маючи на руках ці декларації, можна приблизно відповісти, чи відповідає спосіб життя судді задекларованим статкам. Аби з’ясувати це, я надіслав інформаційний запит до Шосткинського міськрайонного суду.

25.02.2015

http://judges.org.ua/dig6389.htm

http://ua-pressa.com/polotica/33106-sudd-bagatyi-prihovuyut-zvdki-statki-u-nih-ta-rodichv-rozslduvannya.html

Судді-багатії приховують, звідки статки у них та родичів – розслідування

В порушення закону значна кількість українських суддів, порушуючи закон, відмовляється вказувати майно своїх родичів або пояснювати походження власних розкішних будинків та машин. Про це йдеться у розслідуванні проекту "Слідство.Інфо", журналісти якого перевірили декларації суддів Київського апеляційного адміністративного та Вищого господарського судів.

25.02.2015

http://judges.org.ua/dig6388.htm

http://www.rbc.ua/ukr/analytics/show/spravedlivyy-sud-bez-materialnoy-bazy-25022015090000

Справедливий суд без матеріальної бази

12 лютого 2015 р. Верховна Рада прийняла в другому читанні президентський законопроект №1656 "Про забезпечення права на справедливий суд". Мета законопроекту - вдосконалення правового механізму забезпечення права людини на справедливий суд, підвищення ефективності діяльності судової системи, забезпечення однакового застосування закону і т. д.

Обсяг виконаної роботи з урахуванням усіх змін та поправок - колосальний, масштаби внесених змін - більш ніж значні. Громадський резонанс, широке висвітлення в ЗМІ, гостра соціальна і правова необхідність реформування цієї сфери - фактори, що відіграли не останню роль у прийнятті цього закону.

З одного боку, увага громадськості сприяла прояву максимальної відповідальності законодавців та експертних комісій при його розробці. Але тиск громадськості призвів до зайвого поспіху. Як наслідок, ряд важливих питань, піднятих у первинній редакції, за якими нардепи не прийшли до спільної думки, опущені в кінцевій редакції законопроекту, спірні норми законодавства так і не переглянуті.

25.02.2015

http://judges.org.ua/dig6387.htm

http://ukranews.com/news/159772.Prokuror-Kieva-sudya-po-delu-Efremova-do-sotrudnichestva-so-sledovatelyami-nedelyu-pryatalas-v-soveshchatelnoy-komnate.uk

Прокурор Києва: суддя у справі Єфремова до співпраці зі слідчими тиждень "ховалася" в нарадчій кімнаті

Суддя Печерського райсуду Оксана Царевич, яка зараз розглядає справу Олександра Єфремова, активно співпрацює зі слідчими, від яких їй довелося тиждень ховатися в нарадчій кімнаті. Таку інформацію підтвердив в інтерв'ю виданню "Главком" прокурор Києва Сергій Юлдашев. "Вдумайтесь - Царевич тиждень ховалася в нарадчій кімнаті. І слідчий не міг ні зайти туди, не викликати її звідти. Їй носили обіди. Навіть не знаю, як вона весь цей тиждень справляла потребу (сміється) ... Жила, поки не прийняла рішення і сама не з'явилася до слідчого", - розповів прокурор.

25.02.2015

http://judges.org.ua/dig6377.htm

http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/

Комітет суддівської етики. Бути? (Продовження)

Нормативна регламентація етики суддів є обов’язковою умовою незалежної судової системи сталої демократичної держави. Народ України здійснивши дві Революції Свободи (2004 р.) та Гідності (2014 р.) вибрав шлях до європейської та трансатлантичної  цивілізації, заслуговує захисту своїх прав справедливим судом, де судді дотримуються високих стандартів поведінки направленої на зміцнення єдності та незалежності судової системи та досягнення високої довіри  всього народу.

25.02.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1424847671

Гарантия безотлагательного рассмотрения судом законности содержания под стражей

Европейский суд по правам человека вынес решение "Малык (Malyk) против Украины", № 37198/10, 29 января 2015 года, признав нарушение статьи 5 §§ 1, 4 Конвенции, и определив справедливое возмещение: 2000 евро в счет возмещения нематериального вреда и 564 евро в счет возмещения затрат и расходов, а также 78 евро в счет затрат на перевод.

26.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114760-stali_vidomi_podrobici_obshuku_v_pecherskomu_sudi.html

Стали відомі подробиці обшуку в Печерському суді

Прокуратура м.Києва спільно з оперативними працівниками ГУБОЗ проводять обшук в приміщенні Печерського районного суду міста Києва (вул. Хрещатик, 42А), дозвіл на проведення якого дав Вінницький міський суд Вінницької області.Як повідомляє кореспондент "ЗіБ" з місця подій, представник прокуратури заявив, що обшук здійснюється у присутності суддів. Однак, це не відповідає дійсності. Як стало відомо "ЗіБ", суддя Оксана Царевич перебуває в судовому засіданні.

26.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114752-lyustraciya_v_okruzhnomu_adminsudi_kieva_trivae_-_suddi.html

Люстрація в Окружному адмінсуді триває, - судді. Двоє суддів успішно пройшли перевірку

Окружний адміністративний суд міста Києва повідомляє, що поширена у ЗМІ інформація про те, що суддям Окружного адміністративного суду міста Києва ніби-то вдалось оминути перевірку відповідно до ЗУ «Про очищення влади», не відповідає дійсності. Як пояснили “ЗіБ” в Окружному адмінсуді Києва, у грудні 2014 року всі без виключення судді ОАСК написали заяви та надали необхідну інформацію для початку перевірки. Як це і передбачено Порядком проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон відповідно до ч.3 і ч.4 ст.1 ЗУ «Про очищення влади», ОАСК повідомив Міністерство юстиції про початок  проходження суддями перевірки.   

26.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114566-neobhidno_viznachiti_mozhlivist_dlya_vidmovi_v_zadovolenni_k.html

Коли таємне стає явним. Необхідно визначити можливість для відмови в задоволення клопотання в тій формі, в якій винесено судове рішення

У другій частині узагальнення його автори, аналізуючи практику національних судів та Європейського суду з прав людини, вказують на відмінності інституту перегляду рішення за нововиявленими обставинами від апеляційного та касаційного перегляду та пропонують конкретизувати окремі норми законодавства.

26.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114741-suddyu_yaka_vidpustila_efremova_pid_zastavu_viklikali_na_dop.html

Суддю, яка відпустила Єфремова під заставу, викликали на допит в прокуратуру

Сьогодні вранці суддя Печерського районного суду Києва Оксана Царевич прибула до прокуратури Києва, у відділ за дотриманням законності. Пані Царевич запросили на допит. Крім того, їй мають намір вручити повідомлення про підозру за винесення рішень у справі щодо автомайданівців.

26.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114633-u_vkks_radyat_vesti_proces_tak_schob_oskarzhuvali_rishennya_.html

Нічого особистого, лише справа. У ВККС радять вести процес так, щоб оскаржували рішення, а не дії законника

Судді, які за перші 5 років своєї кар’єри вже «здобули» значну кількість скарг, поки що без зайвих ускладнень можуть отримати рекомендації на обрання безстроково. Проте, як наголошують у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, навіть якщо скарга не стала приводом для дисциплінарного стягнення, ставитися до неї легковажно не варто. Особливо після внесення змін до законодавства.

26.02.2015

http://ua.racurs.ua/765-novyy-zakon-pro-sudoustriy-i-status-suddiv-spravjnya-reforma-chy-imitaciya

Судова реформа: будинок почали зводити не з фундаменту, а зі стін

Проведена реформа не стала системною, а передбачені нею зміни більше нагадують термінове латання дірок на дорозі.

26.02.2015

http://ukranews.com/news/159978.Kvalifikatsionnaya-proverka-visshih-sudey-Ukraini-prodlitsya-do-kontsa-sentyabrya.uk

Кваліфікаційна перевірка вищих судів України триватиме до кінця вересня

Вища кваліфікаційна комісія суддів зобов'язана провести кваліфікаційне оцінювання суддів Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів до 28 вересня. Про це йдеться в законі "Про забезпечення права на справедливий суд", опублікованому в офіційній парламентській газеті "Голос України" у четвер.

26.02.2015

http://judges.org.ua/dig6395.htm

http://platforma-reform.org/?p=1467

Заява РПР щодо нового Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»

Вчора Президент підписав Закон «Про забезпечення права на справедливий суд». Цей закон був широко анонсований як перший крок у напрямку судової реформи, яка б гарантувала б усім громадянам України право на справедливий суд. Вважаємо цей Закон значно кращим від чинного сьогодні законодавства щодо судоустрою і статус судді. Однак шкодуємо, що політичні органи не змогли відмовитися від важелів впливу на суди і суддів, використання яких призвело до узурпації влади Януковичем.

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114785-u_minyusti_zvinuvatili_veneciansku_komisiyu_v_nekompetentnos.html

У Мінюсті звинуватили ВК у некомпетентності

Якщо читати висновок Венеціанської комісії від 13 грудня 2014 року, стає зрозуміло, що багато положень ними були трактовані невірно. Про це в інтерв'ю «Главкому» розповіла голова департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114787-ksu_publikue_grafik_roboti_na_nastupniy_tizhden.html

КСУ публікує графік роботи на наступний тиждень

Конституційний Суд України обнародував проект порядку денного засідань та пленарних засідань Суду на 3 - 5 березня 2015 року.

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114782-carevich_zayavila_pro_tisk_na_nei_u_spravi_efremova_i_zvernu.html

Царевич заявила про тиск на неї у справі Єфремова. І звернулася до американського посла

Під приводом допиту у прокуратурі судді Печерського райсуду Києва Оксані Царевич висловлювалися погрози щодо необхідності прийняття рішення у справі про застосування запобіжного заходу відносно Єфремова О.С. у вигляді тримання під вартою.

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114589-kpk_ne_vstanovlyue_pidstav_dlya_vidmovi_u_vnesenni_zayav_do_.html

Злочин без критеріїв. КПК не встановлює підстав для відмови у внесення заяв до ЄРДР

Правоохоронці скаржаться на неможливість унесення всіх заяв про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань і вимагають законодавчих змін. Цю вимогу підтримують захисники та судді. Та чи достатньо буде змінити тільки законодавство? І чи можна відмовляти в реєстрації заяви, посилаючись на закон «Про звернення громадян»?

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114779-spravu_suddi_yaka_vidpustila_eks-komandira_berkutu_peredano_.html

Справу судді, яка відпустила екс – командира Беркуту, передано до суду

Суддя Печерського районного суду міста Києва Світлана Волкова із захисниками закінчила ознайомлюватися із матеріалами свого кримінального провадження.

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114766-vischiy_adminsud_viznav_protipravnoyu_diyalnist_prokuraturi_.html

ВАС визначив протиправною діяльність прокуратури стосовно суду

Вищий адміністративний суд України підтвердив протиправність бездіяльності прокуратури м. Вінниці, прокуратури Вінницької області за позовом Вінницького апеляційного адміністративного суду, прийнявши відповідну ухвалу і залишивши касаційні скарги прокуратури без задоволення.

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114765-suddi_obuhivskogo_raysudu_obrali_zapobizhniy_zahid.html

Судді Обухівского райсуду обрали запобіжний захід. Суддю підозрюють в отриманні неправомірної вигоди

За клопотанням Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ухвалою Печерського районного суду м. Києва 25 лютого 2015 року судді Обухівського районного суду Київської області обрано запобіжний захід - особисте зобов’язання.

27.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114763-suddya_pecherskogo_sudu_prokomentuvav_obshuk_u_primischenni_.html

Суддя Печерського суду прокоментував обшук у приміщенні суду

«Дії прокуратури міста Києва щодо проведення обшуку в приміщені Печерського райсуду міста Києва не мають нічого спільного з досягнення цілей в кримінальному провадженні. Це ніщо інше як чергова спроба тиску на судову систему та створення перед громадськістю оманливого уявлення щодо нібито належного виконання прокуратурою своїх обов’язків». Так суддя Печерського райсуду міста Києва Віктор Кицюк прокоментував кореспонденту видання«Закон і Бізнес» обшук в приміщенні його суду.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6400.htm

http://ru.slovoidilo.ua/news/7937/2015-02-27/za-proshlyj-god-ne-byl-lyustrirovan-ni-odin-sudya--sobolev.html

За минулий рік не був люстрований жоден суддя – Соболєв

Народний депутат від фракції «Самопомочі» Єгор Соболєв заявив, що, незважаючи на те, що в Україні були прийняті необхідні закони, жоден служитель Феміди так і не потрапив під люстрацію.

«На початку минулого року був прийнятий закон про відновлення довіри до суду, потім, восени – закон про очищення влади. Тобто закон є, але його тотально саботують всі, починаючи з Президента», – цитує Соболєва прес-служба «Самопомочі», передає «Слово і Діло».

27.02.2015

http://racurs.ua/762-zarubejnyy-opyt-sudoproizvodstva-cherez-ocenivanie-k-sovershenstvu

Зарубежный опыт судопроизводства: через оценивание к совершенству

Как показывает опыт других стран, невозможно что-то изменить в сфере отправления правосудия без попытки самих судов улучшить качество своей работы

27.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046566

Ю.Луценко заявил, что парламент в понедельник может начать работу с рассмотрения вопросов о предоставлении разрешения на арест судей и народных депутатов

 Народный депутат Украины Юрий Луценко заявил, что парламент в понедельник может начать свою работу с принятия решений о разрешении на арест некоторых судей и народных депутатов. Об этом он сказал в эфире 5 канала вчера вечером. «Я думаю, что мы придем в зал, и в первую очередь рассмотрим представление ГПУ о разрешении на арест одиозных судей, а также, насколько я знаю, и некоторых народных депутатов», — сообщил г-н Луценко.

27.02.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/suddiv_propuskatimut_cherez_podviyni_filtri_2026893

Суддів пропускатимуть через "подвійні фільтри"

Зміни, внесені до закону "Про судоустрій і статус суддів", передбачають процедуру оцінювання, яку мають пройти всі судді. Про це повідомив на брифінгу заступник глави Адміністрації Президента, координатор роботи ради з питань судової реформи Олексій Філатов, передає кореспондент Укрінформу.

27.02.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/na_bankoviy_kagut_shcho_mayut_chitkiy_plan_sudovoii_reformi_2026835

На Банковій кажуть, що мають чіткий план судової реформи

Адміністрація Президента має чіткий план проведення судової реформи. На цьому наголосив заступник глави АП Олексій Філатов під час свого виступу на ІХ Щорічному юридичному форумі, що проходить у Києві, передає кореспондент Укрінформу. «У планах є зміна процесуального законодавства. Тут є багато проблем, які вимагають вирішення», - сказав Філатов.

27.02.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/02/27/7059969/

Кожного суддю ВСУ возить два державних авто – ЗМІ. У Верховному суді на 48 суддів в автопарку тримають 92 автомобілі представницького класу.

Про це йдеться у сюжеті передачі "Схеми". Журналісти нагадують, що уже майже рік як в Україні діють нові заходи щодо суворої економії державних коштів, а у ВСУ автопарк скоротили лише на одне авто і то радянське – "Волгу".

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6401.htm

http://zaxid.net/news/showNews.do?u_samopomochi_konstatuyut_shho_vlada_sabotuye_lyustratsiyu_suddiv&objectId=1342376

У «Самопомочі» констатують, що влада саботує люстрацію суддів

За рік, що минув, жодного суддю не було люстровано, хоча для цього ухвалено два закони. Про це заявив заступник голови фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, повідомляє прес-служба партії.

«На початку минулого року було ухвалено закон про відновлення довіри до суду, потім, восени, – закон про очищення влади. Тобто закон є, але його тотально саботують усі, починаючи з президента», – зазначив він.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6402.htm

http://www.5.ua/suspilstvo/Suddi-z-okupovanykh-terytorii-iaki-zberehly-virnist-prysiazi-zmozhut-pratsiuvaty-v-Ukraini--uriadovets-71698.html?PageSpeed=noscript

Судді з окупованих територій, які зберегли вірність присязі, зможуть працювати в Україні – урядовець

Якщо суддя вірний присязі, він буде переведений з окупованої території до України, йому нададуть можливість працювати. Про це заявив в ході брифінгу заступник голови АП України Олексій Філатов.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6403.htm

http://www.5.ua/polityka/Ne-zavzhdy-mozhna-dovesty-nepravosudnist-suddivskykh-rishen-stosovno-Avtomaidanu--predstavnyk-AP-71691.html?PageSpeed=noscript

Не завжди можна довести неправосудність суддівських рішень стосовно Автомайдану – представник АП

Притягнення судді до відповідальності має відбуватися по закону. У випадку винесення неправосудного рішення потрібне його скасування судами вищої інстанції. Про це заявив в ході брифінгу заступник голови АП України Олексій Філатов.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6406.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?dlya_spravzhnih_zmin_u_sistemi_sudochinstva_treba_zminyuvati_konstitutsiyu__sotnik&objectId=548802

Для справжніх змін у системі судочинства треба змінювати Конституцію, — Сотник

Результати дії закону "Про справедливий суд" громадяни відчують не раніше, ніж за рік. Про це в ефірі "Еспресо" повідомила депутат фракції "Самопоміч" Олена Сотник.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6407.htm

http://forbes.ua/opinions/1389511-chto-proishodit-s-ukrainskimi-sudami

Що відбувається з українськими судами. Незалежна судова система не потрібна корумпованій державі

Останнім часом по всій країні вимагають люстрації суддів і обвинувачують їх у всіх можливих і неможливих гріхах. Крім ухвалення неправосудних рішень, громадська думка «інкримінує» представникам судової системи всі невдачі нової та старої влади, починаючи від розслідування резонансних справ — незважаючи на те, що цим займається прокуратура, а не суд — і закінчуючи високими тарифами на ЖКГ, хоча це входить у сферу відповідальності уряду.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6408.htm

http://4vlada.com/rivne/41824

Як і де судді ховаються від люстрації

 Усі скрін-шоти з відео Громадського Телебачення. Суддівський корпус – серед найкорумпованіших у системі українського правосуддя. Тільки його масове очищення може повернути довіру суспільства до служителів Феміди. Та люди в мантіях вперто тримаються за свої крісла. Вони проявляють дива винахідливості, щоб уникнути люстрації. «Слідство.Інфо» покаже вам, як і де судді ховаються від людей і… правосуддя. Про це пише Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо».

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6415.htm

http://realno.te.ua/polityka/%D0%BA%D0%BF%D1%83-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D1%83%D1%82%D1%8C-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%94%D0%B2/

КПУ не можуть заборонити через недієвість судової системи

Комуністичну партію в Україні не можуть заборонити через недієвість української судової системи. Про це розповів журналістам під час брифінгу начальник управління Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6416.htm

http://socportal.info/2015/02/27/v-ap-nazvali-osnovni-zavdannya-sudovoyi-reformi.html

В АП назвали основні завдання судової реформи

Реформа судоустрою  та загальної правової системи в Україні включає чотири основні напрямки. Про це в ході форуму Розвиток ринку юридичних послуг в Україні — 2015, який був організований Асоціацією правників України, розповів заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, передає кореспондент Соцпорталу.

27.02.2015

http://yur-gazeta.com/publications/events/rada-evropi-pochinae-proekt-z-reformi-vidpovidalnosti-suddiv.html

Рада Європи починає проект з реформи відповідальності суддів

«Ми сьогодні офіційно відкриваємо проект «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні», – про це 18 лютого на брифінгу для представників українських ЗМІ оголосила голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату прав людини та верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6418.htm

http://forbes.ua/nation/1389493-iski-ukrainy-k-rf-okazalis-blefom?utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=iski-ukrainy-k-rf-okazalis-blefom

Иски Украины к РФ оказались блефом. Почему чиновники до сих пор не инициировали ни одного судебного разбирательства по имущественным претензиям в связи с аннексией Крыма

Год назад, в ночь с 26 на 27 февраля, когда Украина переживала сложнейшие за всю историю своей независимости события, Российская Федерация начала активную фазу операции по аннексии полуострова Крым. В 5.30 утра группа российских солдат без опознавательных знаков начала захват здания Верховного совета АРК, после чего Кремль с помощью подконтрольных ему политиков из партий «Русский блок» и Партии регионов, а также регулярной армии РФ, начал фактическое присоединение Крыма к России.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6419.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?suddyu_vazhche_prityagnuti_do_vidpovidalnosti_nizh_nardepa_tse_yakas_svyashhenna_korova__petrenko&objectId=549012

Суддю важче притягнути до відповідальності ніж нардепа. Це якась «священна корова», — Петренко

Про люстраційні процеси в Україні у студії Телеканалу новин "24" розповів міністр юстиції України Петренко Павло. Він розповів, наразі люстраційну перевірку вже пройшли найвищі щаблі влади – члени Кабінету міністрів, керівники центрального органу виконавчої влади. При цьому, за словами Петренка, близько 500 людей звільнились самі, розуміючи, що не пройдуть процес люстраційної перевірки.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6421.htm

http://1tv.com.ua/uk/news/2015/02/26/65819

Соцдослідження: Як до судової реформи ставляться українці і самі судді

Завдяки багаторічному дослідженню Інституту соціології НАН України ми знаємо, що більшість українців не довіряли судам. Рік у рік ця недовіра лише збільшувалася і нині досягла критичної точки — понад 80%. У свою чергу, завдяки опитуванню Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та соціологічної служби Центру Разумкова, можна дізнатися, як до можливих змін у судовій системі ставляться не лише прості українці, а й українські судді і порівняти їхні настрої.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6423.htm

http://www.irs.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=1520&Itemid=61

Апеляційний суд захистив право віруючого на альтернативну службу

Дніпропетровський обласний апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок для віруючого, який під час мобілізації просив направити його на альтернативну службу. Рішення суду було проголошено 26 лютого 2015 року після другого засідання в апеляційній інстанції, повідомляє Інститут релігійної свободи.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6425.htm

http://galinfo.com.ua/news/186600.html

У списку суддів, що їх мають призначити на довічно, депутат Добродомов знайшов одіозних представників Львівщини

«Після прийняття судової реформи має змінитися система. Всі судді в обов'язковому порядку пройдуть переатестацію, а судді, винну яких буде доведено, мають бути негайно заарештовані і покарані. Інакше нам не буде чого збиратися у Верховній Раді» - про це заявив Дмитро Добродомов в програмі «Година ЧЕ» на каналі Еспресо ТВ. Повідомила прес-служба депутата.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6426.htm

http://socportal.info/2015/02/27/suddi-budut-obiratis-na-konkursnij-osnovi-ap.html

Судді будуть обиратись на конкурсній основі – АП

Прийнятий в рамках судової реформи закон „Про забезпечення права на справедливий суд” має на меті зміну якості суддівського корпусу та антикорупційні механізми. Про це в ході форуму Розвиток ринку юридичних послуг в Україні — 2015, який був організований Асоціацією правників України, розповів заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, передає кореспондент Соцпорталу.

27.02.2015

http://judges.org.ua/dig6427.htm

http://www.rbc.ua/ukr/news/politics/shokin-initsiiruet-arest-sudey-tsarevich-kitsyuka-i-vovka-srazu-27022015232200

Шокін ініціює арешт суддів Царевич, Кицюка і Вовка одразу після відповідного дозволу Ради

Генеральний прокурор України Віктор Шокін буде ініціювати арешт суддів Оксани Царевич, Віктора Кицюка та Сергія Вовка відразу після відповідного дозволу Верховної Ради. Про це він заявив в ефірі 5 каналу.Так, на питання журналіста про те, наскільки може розтягнутися процес відсторонення суддів Оксани Царевич, Віктора Кицюка і Сергія Вовка, Шокін відповів: "Я направив подання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів... буде подання голови Верховного суду у Верховній Раді. Як тільки буде дано згоду, буде виконана інша дія - арешт", - заявив Шокін.

27.02.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1425030524

Применение электрического тока сотрудниками милиции к задержанному, как разновидность пыток в свете статьи 3 Конвенции

Европейский суд по правам человека вынес решение "Жизицкий (Zhyzitskyy) против Украины", № 57980/11, 19 февраля 2015 года, признав нарушение статей 3 (материальный и процессуальный аспекты) и 6 § 1 Конвенции, определив справедливое возмещение: 20 000 евро в счет возмещения нематериального вреда и 480 евро в счет возмещения затрат и расходов. 

28.02.2015

http://judges.org.ua/dig6429.htm

http://magnolia-tv.com/video-news/2015-02-28/52821-ukra-nsk-sudd-boyatsya-vinositi-zakonn-r-shennya-advokati-v-deo

Українські судді бояться виносити законні рішення. – Адвокати

Страх гніву активістів і скандалу у пресі став змушувати суддів вдаватися до всіх можливих юридичних хитрощів, аби не виносити рішення у резонансних справах. Особливо у справах пов’язаних з подіями на Євромайдані.

28.02.2015

http://judges.org.ua/dig6424.htm

http://i-vin.info/news/suddya-vinnytskogo-sudu-poprosyv-u-poroshenka-vidstavky-10169

Суддя Вінницького суду попросив у Порошенка відставки

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Михайло Жернаков попросився у відставку за власним бажанням. Відповідний лист-прохання суддя направив Президентові України 26 лютого, про що свідчать світлини, які Жернаков опублікував на власній сторінці у «Фейсбуці».

28.02.2015

http://judges.org.ua/dig6422.htm

http://galnet.org/news/265458-valerij-patskan-nespravedlyvi-rishennya-suddiv-provokuvatymut-ukrajintsiv

Валерій Пацкан: Несправедливі рішення суддів провокуватимуть українців

Довіру українців до судової гілки влади можуть повернути справедливі рішення суддів. Таку думку 27 лютого в ефірі каналу ТВі висловив народний депутат (депутатська група УДАР) Валерій Пацкан. Про це Galnet повідомила прес-служба партії УДАР.

«Судді повинні зрозуміти виключно одне: їхня доля у їхніх руках. Від кожного рішення буде залежати довіра до судової гілки влади. Рішення повинні писати самі судді, а не їхні помічники», – наголосив В.Пацкан.

Цікаве