Блог

28

березня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 23-29 березня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

23.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115201-rsu_hoche_pobuduvati_micnu_nezalezhnist_rukami_vss_vr_ta_evr.html

Розгублена незалежність. РСУ хоче вибороти істинну самостійність руками ВСС, ВР і Європи. А потреби та пропозиції колег відклала в шухляду

Рада суддів поповнила колекцію рішень, які стосуються незалежності володарів мантій, 8-им екземпляром. Проте така кількість поки що не принесла жодних результатів. Можливо, через те, що РСУ не готова до радикальних кроків, яких від неї чекає суддівська спільнота, і перекладає відповідальність за захист Феміди на інших.

23.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115223-suddi_pidsumuvali_praktiku_schodo_rozboyu.html

Судді підсумували практику щодо розбою

В Київському районному суді м. Одеси підготували узагальнення судової практики щодо розгляду кримінальних проваджень про злочини, вчинені особами за ст. 187 Кримінального кодексу (Розбій), за 2014 рік.

23.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115172-deputati_povernut_vkks_podannya_schodo_obrannya_bezstrokovo_.html

Шантаж і приниження

Комітет з питань правової політики та правосуддя ВР нарешті знайшов час для розгляду кандидатур претендентів на обрання на посади суддів безстроково. Користуючись тим, що володарі мантій, за новим Регламентом, не відвідують засідань комітету, парламентарі, не добираючи слів, розповіли, що вони думають про вітчизняних законників.

23.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115233-venecianska_komisiya_hoche_obmezhiti_povnovazhennya_vr_ta_pr.html

ВК хоче обмежити повноваження ВР та Президента щодо суддів

Експерти Венеціанської комісії вважають, що Україні слід внести зміни до Конституції, зокрема, виключити роль Верховної Ради з процесу призначення суддів безстроково та звільнення суддів, а також скасувати повноваження Верховної Ради в питанні зняття суддівського імунітету.

23.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115117-yuristi_zaproponuvali_zmini_dlya_garantii_povnoi_nezalezhnos.html

Звільніть Феміду! Юристи запропонували 10 радикальних змін для гарантії повної незалежності суддів

Однією з найгостріших проблем сучасного пострадянського суспільства є недовіра громадян і бізнес-товариства до судової системи. При цьому якість законів, особливо базових, досить висока. Відомі юристи — Михайло Барщевський, Андрій Клішас, Сергій Пашин і Михайло Федотов — розповіли «Российской газете» про своє бачення тих механізмів, які можуть забезпечити реальну незалежність суддів. Частина з них уже реалізована в нас, але деякі ідеї цілком можуть бути використані для подальшого реформування української Феміди.

23.03.2015

http://sud.ua/news/2015/03/23/74649-v-ksy-postypilo-predstavlenie-ot-verkhovnogo-syda-po-zakony-ob-ochishchenii-vlasti

В КСУ поступило представление от Верховного Суда по закону об "Очищении власти"

В Конституционный суд Украины (КСУ) в понедельник, 23 марта, поступило конституционное представление Верховного суда Украины (ВСУ) относительно соответствия Конституции Украины отдельным положениям закона "Об очищении власти". Об этом сообщает пресс-служба КСу.

23.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047003

Апелляционный суд оставил для В.Кицюка меру пресечения в виде личного обязательства

Апелляционный суд Винницкой области не удовлетворил апелляцию судьи Печерского райсуда Киева Виктора Кицюка об отмене меры пресечения в виде личного обязательства, с ношением электронного браслета. Соответствующее решение объявил судья, рассмотрев данную апелляцию.

23.03.2015

http://judges.org.ua/dig6639.htm

http://www.mk.mk.ua/rubric/politic/2015/03/23/20533/

Роман Куйбида: «К сожалению, политические органы сохраняют свои рычаги влияния на формирование судейского корпуса»

Реформа судово-правової системи в Україні є одним із наріжних каменів реформування усієї країни. Майже половина українців вважають, що проведення судової реформи є першочерговим та одним із найнагальніших завдань для країни. У свою чергу влада вже почала робити перші кроки. За тиждень, 28 березня, набирає чинності Закон «Про забезпечення права на справедливий суд», ініціатором якого стала команда Президента. Експерти Реанімаційного пакету реформ намагалися вплинути на розробку документа. Наскільки це вдалося і чи відповідає новий закон запитам громадян, розповів заступник голови Центру політико-правових реформ, експерт Реанімаційного пакету реформ Роман Куйбіда.

24.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115258-lyustraciyu_slid_provoditi_demokratichno_-_asociaciya_suddiv.html

Люстрацію слід проводити демократично – Асоціація суддів

Порушення основних норм і правил демократичного суспільства під час процедури очищення влади призведе до відсутності очікуваного результату. Надзвичайно важливо застосовувати виважений підхід з обов’язковим дотриманням принципу індивідуальної відповідальності та презумпції невинуватості.

24.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115257-minyust_spivpracyuvatime_z_usaid_pochnut_iz_sudiv.html

Мін’юст співпрацюватиме з USAID. Почнуть із судів

У Мін’юсті відбулося підписання Протоколу про співпрацю між Міністерством юстиції України та проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». Як пояснили у Мін’юсті, основними завданнями цього документу є технічна, експертна та фінансова підтримка реформ, які започатковані й запроваджуються міністерством у сфері органів юстиції та судовій системі.

24.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115180-zarplati_suddiv_i_pracivnikiv_aparatu_zrostut_yakscho_znaydu.html

Багаті на папері, бідні гаманцем

Зарплати суддів і працівників апарату зростуть, якщо знайдуться кошти. Зняття обмежень на максимальний розмір винагороди служителів Феміди та визначення в законі рівня зарплат працівників апарату судів не гарантує, що в гаманцях цих осіб з’явиться більше грошей. Адже в держбюджеті коштів катма. Один з виходів — виконати обіцянку, яку Уряд дав Міжнародному валютному фонду, — протягом року вдвічі збільшити надходження коштів від сплати судового збору. Проте чи вдасться це зробити?

24.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115153-vkks_radit_ne_nehtuvati_socialnimi_sporami_ta_ne_hovati_prof.html

З байдужістю не жартують. ВККС радить не нехтувати соціальними спорами та не ховати професійні недоліки за мінливістю практики

Вища кваліфкомісія суддів майже в режимі нон-стоп продовжує розглядати кандидатури претендентів на обрання суддями безстроково. Цього разу, попри те, що відмов було обмаль, «кваліфікаційники» зосередили увагу володарів мантій на низькій зацікавленості та, відповідно, не завжди задовільній якості розгляду соціальних спорів.

24.03.2015

http://judges.org.ua/dig6653.htm

http://www.5.ua/suspilstvo/Ukraintsi-stavliatsia-do-Natsbanku-sudiv-i-prokuratury-tak-samo-iak-do-rosiiskykh-ZMI--sotsioloh-74398.html?PageSpeed=noscript

Українці ставляться до Нацбанку, судів і прокуратури так само, як до російських ЗМІ – соціолог

Найбільше українці довіряють Церкві, армії, Нацгвардії, а найбільше не довіряють – НБУ, прокуратурі, судам. Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

24.03.2015

http://judges.org.ua/dig6651.htm

http://24ua.me/sl-dami-nevdalo-sudovo-reformi-d-kutah/

Слідами невдалої судової реформи (Д.Кутах)

8 квітня 2014 року Верховна Рада України ухвалила закон з достатньо амбітною назвою — " Про відновлення довіри до судової влади в Україні ". Дія цього закону була обмежена терміном в один рік з моменту формування тимчасової слідчої комісії. Зазначений строк збігає через кілька місяців, але вже зараз можна констатувати повний концептуальний провал проголошеної реформи.

24.03.2015

http://judges.org.ua/dig6642.htm

http://ualife.net/politics/v-verxovnoj-rade-prizyvayut-odnovremenno-uvolit-vsex-sudej/7065/

В Верховной Раде призывают одновременно уволить всех судей

«Частичная люстрация или замена судей ничего не даст», — так считает член комитета Верховной Рады по вопросам правовой политики и правосудия Вадим Денисенко. По его убеждению, чтобы реформировать судебную систему, надо идти не эволюционным, а революционным путем. Следует освободить всех судей без исключения. А их в Украине почти 9000.

25.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115297-vr_prosyat_prishvidshiti_obrannya_suddiv_bezstrokovo.html

Зневажаючи  незалежність. Запровадження практики оцінки діяльності роботи суддів Верховною Радою є кроком назад від досягнутого в реформуванні

Рада суддів підтримала звернення голови ВККС та звертається до Голови Верховної Ради, народних депутатів з пропозицією негайно розглянути питання про обрання кандидатів на посади суддів безстроково.

25.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115203-yaki_riziki_mistyat_metodi_ta_kriterii_kvalifikaciynogo_ocin.html

Плюси й мінуси атестації. Які ризики містять методи та критерії кваліфікаційного оцінювання суддів?

Оцінювання суддів — одна з найпомітніших ідей закону «Про забезпечення права на справедливий суд», які позиціонуються як реформаторські. Атестаційні процедури для суддів не є чимось абсолютно новим для України: атестація та кваліфікаційні класи суддів існували до 30 липня 2010 року, але запропоноване законом «оцінювання» від атестації відрізняється принципово. Проаналізуємо, за якими критеріями робитиметься висновок про професійну придатність судді та які проблеми з їх застосуванням можуть виникнути.

25.03.2015

http://europravda.com.ua/usti/78995-reformuvannya-sudovoyi-vladi-tema-zustrch-z-delegacyeyu-yevropeyskoyi-asocacyi-suddv.html

Реформування судової влади – тема зустрічі з делегацією європейської асоціації суддів

«Ми повинні знайти таку формулу реформування судової влади, за якої б судді не брали хабарів, були незалежними від політичної кон’юнктури в країні та стали б тим інститутом, якому б довіряло суспільство. Це завдання надважливе і в нас немає вибору, адже нашій країні вкрай потрібні інвестиції, створення нових робочих місць, поновлення економіки. А все це без становлення справедливої та незалежної судової гілки влади неможливо здійснити», - сказав Гія Гецадзе, заступник Міністра юстиції України, під час зустрічі з делегацією Європейської асоціації суддів в рамках її робочого візиту до України.

25.03.2015

http://sud.ua/news/2015/03/24/74689-tot-fakt-chto-sydya-ispolnyal-svoi-professionalnie-obyazannosti-pri-kakoj-libo-konkretnoj-vlasti--ne-mozhet-bit-osnovaniem-dlya-presledovaniya---prezident-evropejskoj-assotsiatsii-sydej-#.VRHP9CpmUhA.facebook

"Тот факт, что судья исполнял свои профессиональные обязанности при какой-либо конкретной власти – не может быть основанием для преследования", - Президент Европейской ассоциации судей

В связи с тем, что в Украине сложилась сложная ситуация в работе судов, а также ситуация относительно нового люстрационного законодательства, которое ставит под сомнение рассмотрение дел судьями Украины, Ассоциацией судей Украины были приглашены в Киев судья Базельского апелляционного суда  (Швейцария) Штефан Гасс,  судья Таллиннского административного суда Меэлиса Эрик и президент Европейской ассоциации судей, вице-президент мировой ассоциации судей Кристофер Регнард.

25.03.2015

http://judges.org.ua/dig6663.htm

http://vikka.ua/novini/20769-chotiroh-cherkaskih-suddiv-tak-i-ne-obrali-na-posadu-bezstrokovo.htm

Чотирьох черкаських суддів так і не обрали на посаду безстроково

Справи чотирьох судді з Черкас, які розглядалися у Верховній Раді України для обрання на посаду безстроково, направлено до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для повторної перевірки. Перевірку у Парламенті не змогли пройти чотири судді Черкаського окружного адміністративного суду, а саме: Гаращенко Валентин Валентинович, Кульчицький Сергій Олександрович, Руденко Алла Василівна та Холод Руслан Віталійович. Про це пише видання "Про Головне" із посиланням на повідомлення сайту Програми підкомітету Верховної Ради України з питань судоустрою та статусу суддів.

25.03.2015

http://judges.org.ua/dig6655.htm

Черкаський суддя заявив про тиск голови суду

Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалі та систематичні втручання керівництва цього суду в його роботу як судді. Про це сам суддя детально розповів під час судового засідання в Олександрівському районному суді Кіровоградської області, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини із зали судового засідання.

26.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115320-suddi_luganschini_sturbovani_vidsutnistyu_ohoroni.html

Без захисту та фінансування

Судді Луганщини стурбовані станом власного захисту через відсутність належної охорони установ. Про це, зокрема, йшлося під час зборів голів місцевих судів, що відбулися у м.Сєвєродонецьку в тимчасовому приміщенні Апеляційного суду Луганської області.

26.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115323-v_ukraini_rozroblyayut_proekt_pro_elektronne_sudochinstvo.html

В Україні розробляють проект про електронне судочинство

Наразі Державна судова адміністрація України та інші зацікавлені органи державної влади працюють над підготовкою проекту закону "Про електронне судочинство". Про це розказав голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк під час зустрічі з експертною місією в рамках інструмента допомоги Європейського Союзу для країн Східного партнерства TAIEX, повідомили "ЗіБ" у ДСА.

26.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115154-scho_mozhe_sponukati_yurista_pretenduvati_sogodni_na_mantiyu.html

Справедливість гарантуватимуть злиднями. Що може спонукати юриста претендувати сьогодні на мантію?

Років 5 тому один із корифеїв вітчизняної Феміди в інтерв’ю нашому тижневику заявив, що завжди мріяв стати суддею, оскільки це — найпрестижніша професія для юриста. Втім, навряд чи він повторив би це сьогодні. Мантія стала не тільки червоною ганчіркою для суспільства та політиків, а ще й відкинула її носія років на 20 назад у матеріальному забезпеченні.

26.03.2015

http://judges.org.ua/dig6673.htm

http://www.vv.com.ua/news/88235

Дело пономарей: Высший суд отменил судимость троих невинных жителей Запорожья

Высший спецсуд Украины отменил приговоры первой и второй инстанции в отношении Антона  Харитонова, Сергея Демина и Евгения Федорченко, которых осудили к длительным срокам тюрьмы за взрыв запорожского Свято-Покровского храма. Как рассказала «Всей власти» Ольга Демина, мама двоих незаконно осужденны парней Антона Харитонова и Сергея Демина, сегодня, 26 марта 2015 года состоялось последнее судебное заседание в Высшем спецсуде Украины по рассмотрению уголовных дел по кассационным жалобам адвокатов Антона Харитонова, Сергея Демина и Евгения Федорченко на неправомерные приговор Жовтневого суда и постановление апелляционного суда Запорожской области, которые признали «пономарей» виновным в особо тяжких злодеяниях. Своим решением Высший спецсуд направил материалы уголовного дела на новое судебное рассмотрение. Учитывая многочисленные нарушения материального и процессуального права,  допущенные во время дознания, следствия и обоих судебных процессов, стоит надеяться, что новое судебное рассмотрение направит уголовное дело на новое расследование.

27.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115356-viznacheno_pidsudnist_sprav_debalcevskogo_misksudu_.html

Визначено підсудність справ Дебальцевського міськсуду

Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ визначив територіальну підсудність для забезпечення розгляду справ та кримінальних проваджень, підсудних Дебальцевському міському суду Донецької області.

27.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115351-suddya_nezakonno_zvilniv_lozinskogo_-_prokuratura.html

Суддя незаконно звільнив Лозінського - прокуратура

. судді повідомили про підозру

Досудовим розслідуванням установлено, що голова Бориспільського міськрайонного суду Київської області 3 червня 2014 року постановив завідомо неправосудну ухвалу, якою незаконно звільнено від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі В. Лозінського.

27.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115342-bilshist_goliv_sudiv_ne_mayut_prava_znovu_pretenduvati_na_po.html

Більшість голів судів не мають права переобиратися

За словами віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, не мають права ще раз обиратись на посаду голови суду ті судді, які вже двічі поспіль обирались на посаду. Відповідне обмеження встановлено чинною редакцією Закону про судоустрій і статус суддів, пояснила О.Сироїд на прес-конференції "Судова реформа: що очікувати від завтра?".

27.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115156-u_poltavi_vidzvituvali_schodo_sprav_styagnutih_sum_i_prichin.html

Кількість і якість. У Полтаві відзвітували щодо справ, стягнутих сум і причин недотримання процесуальних строків

Найбільша кількість справ, що надійшли торік до суду, стосувалась адміністрування податків, зборів, платежів, контролю за дотриманням вимог податкового законодавства. До стягнення було присуджено близько 135 млн грн., з яких на користь держави — близько 97 млн.

27.03.2015

http://zib.com.ua/ua/115333-dsa_prosit_vregulyuvati_pitannya_stazhu_roboti_suddi.html

ДСА просить врегулювати питання стажу роботи судді

У Законі "Про забезпечення права на справедливий суд" відсутня норма стосовно визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, яке діяло на день набрання чинності цим законом. ДСА вважає, що це є обмеженням соціальних гарантій суддів, які знаходяться під державним захистом і на сьогоднішній день користуються такими гарантіями, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на Судову владу.

27.03.2015

http://sud.ua/news/2015/03/27/74838-gsa-prosit-parlament-obespechit-gosydarstvennie-garantii-sotszashchiti-sydej

ГСА просит парламент обеспечить государственные гарантии соцзащиты судей

Государственная судебная администрация просит урегулировать стаж работы судей. Ведь в законе «Об обеспечении права на справедливый суд» это обстоятельство обошли вниманием. Поэтому ГСА обратилась в Комитет парламента с просьбой посодействовать внесению изменений в закон и обеспечить государственные гарантии социальной защиты судей.

27.03.2015

http://humanrights.org.ua/material/audiozapis_ja_tak_rozumiju_ti_ogolosiv_meni_vijnu

З'явився аудіозапис з погрозами черкаському судді по "справі Фірташа"

У мережі Facebook користувач Роман Маселко оприлюднив аудіозапис, на якому голос ймовірно голови апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка у розмові із суддею цього суду Сергієм Бондаренко застерігає від винесення законних рішень.  

27.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047103

Прокуратура расследует противоправные действия судьи Голосеевского райсуда г.Киева

Прокуратура города Киева начала уголовное производство в отношении судьи Голосеевского райсуда, которая препятствовала выполнению служебных обязанностей своей коллеге. Об этом сообщает пресс-служба столичной прокуратуры. По информации ведомства, судья вмешалась в расследование уголовного производства, которое у нее на рассмотрении не находилось. Такие противоправные действия судьи квалифицированы по ч. 2 ст. 376 Уголовного кодекса Украины (вмешательство в деятельность судебных органов).

27.03.2015

http://judges.org.ua/dig6685.htm

http://espreso.tv/news/2015/03/27/chy_zapracyuye_sudova_reforma

Чи запрацює судова реформа?

Аби не було таких, як Царевич, Зварич, Кірєєв та багатьох інших - в Україні запроваджено судову реформу. Кількість суддів, які заплямували честь мантії просто зашкалює і відповідно до проведених Фондом демократичних ініціатив опитувань реформу судової системи вважають нагальною 34 відсотки опитаних українців. Громадська думка думка безапеляційна - 94% серед негативних явищ займає хабарництво. 77 - ухвалення замовних рішень. Самі ж судді вважають, що їм правильно працювати заважає у 58% випадків страх перед притягненням до відповідальності, 46 відсотків - це публічний тиск. Не заперечують вони і наявність пропозицій від впливових осіб, підкуп та тиск з боку керівництва. Щоб все це зупинити... дивіться у сюжеті для "Вечірнього телеекспресу".

27.03.2015

http://judges.org.ua/dig6698.htm

http://podrobnosti.ua/2024920-reformy-sudejskoj-sistemy-vernut-investitsii-v-ukrainu.html

Реформы судебной системы вернут инвестиции в Украину

Поборют ли коррупцию в судах? Завтра вступает в силу новый закон "об обеспечении права на справедливый суд"В обществе уже укоренилась мнение о продажности этих чиновников. Изменит ли что-то новый закон? Закон еще не вступил в силу, но уже привел к первой отставке. Уходит глава высшего административного суда Александр Нечитайло. Вот так он приходил на пост в минувшем году. Сегодня заявил - его увольнение связано с введением в действие новых норм. Срок его полномочий истекает в июне, и за два месяца Нечитайло, по его словам, провести судебную реформу не возмется. Ее необходимость, тем временем, уже слишком очевидна. Это еще раз отметил Президент Петр Порошенко во время визита в Харьков.

27.03.2015

http://judges.org.ua/dig6697.htm

http://samopomich.ua/uk-bez-kontrolyu-hromadskosti-sudova-reforma-ne-vidbudetsya-syrojid/

Без контролю громадськості судова реформа не відбудеться, – Сироїд

Попри недосконалості, на які Венеційська комісія звертає увагу, Закон “Про забезпечення права на справедливий суд” відкриває можливості для здійснення судової реформи. Таку думку висловила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд під час брифінгу в УКМЦ. Тепер, зауважує вона, важливо забезпечити роботу всіх інститутів, від яких залежить якість судової системи. “В першу чергу – це Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка вже працює, але якій дуже складно і яка потребує збільшення складу, відповідно до вимог Закону. По-друге, це Вища рада юстиції, яка не працює вже майже рік. А також органи суддівського самоврядування і керівництво судів”, – констатує Сироїд.

27.03.2015

http://judges.org.ua/dig6696.htm

http://ukr.segodnya.ua/politics/pnews/neobhodimo-umenshit-vliyanie-prezidenta-i-parlamenta-na-sudebnuyu-sistemu-predsedatel-soveta-sudey-603282.html

Необхідно зменшити вплив президента і парламенту на судову систему – голова Ради суддів

Для реформи необхідно підвищити роль суддівського самоврядування. За висновком Венеціанської комісії, без змін до Конституції України неможливо провести судову реформу. Про це під час брифінгу сказала голова Ради суддів Валентина Симоненко. "Венеціанська комісія зазначила, що без змін до Конституції неможливо провести судову реформу", – зазначила Симоненко.

27.03.2015

http://pravo.org.ua/2010-03-07-18-06-07/lawreforms/1905-venetsiiska-komisiia-dala-otsinku-zakonu-qpro-zabezpechennia-prava-na-spravedlyvyi-sudq.html

Венеційська комісія дала оцінку Закону "Про забезпечення права на справедливий суд"

28 березня набуває чинності Закон "Про забезпечення права на справедливий суд".За тиждень перед тим Венеційська комісія затвердила висновок щодо частини цього закону, яка стосується судоустрою, статусу суддів і Вищої ради юстиції. Переважно Венеційська комісія схвально оцінила закон, однак із важливими застереженнями.Які положення викликали критичні зауваження і що потрібно змінити - проаналізував наш експерт Максим Середа. Ключовий виклик, на якому наголосила Венеційська комісія – «зв'язки між судовою системою і політичними органами, які існували протягом багатьох років». Їх необхідно припинити – через зміни до Конституції, законодавства і найголовніше – на практиці.

27.03.2015

http://yur-gazeta.com/dumka-eksperta/za-stan-pravovoyi-sistemi-ukrayini-vidpovidalna-ne-lishe-sudova-gilka-vladi-.html

За стан правової системи України відповідальна не лише судова гілка влади

Останнім часом діяльності судової гілки влади приділяється велика увага: першочерговість судової реформи, судові процеси над суддями, постійні звинувачення судової системи у порушенні закону, що лунають як з боку громадськості, так і з боку представників влади, низький рівень довіри –  все це ми спостерігаємо щодня. Безумовно, судова система не є ідеальною. Судова гілка влади так само,  як і законодавча чи виконавча має свої вади та недоліки. І всі ми розуміємо, що на жаль, сьогодні у цій системі є судді, які не гідні цього високого звання. Є судді, які порушували закон, які недобросовісно виконували свої обов’язки та використовували свою високу посаду у  власних цілях, для задоволення особистих інтересів. Але на мою думку, у цьому випадку не слід судити про всю судову систему, оцінюючи окремих персоналій. -  Роман Романюк, народний депутат України

27.03.2015

http://judges.org.ua/dig6693.htm

http://tsn.ua/video/video-novini/yak-prosuvayetsya-sudova-reforma-v-ukrayini.html?type=14

Як просувається судова реформа в Україні

28 березня набуває чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд». Деякі його положення викликали критичні зауваження Венеціанської комісії. Розібратися у цій темі нам допоможе заступник голови Центру політико-правових реформ, експерт «Реанімаційного пакету реформ» Роман Куйбіда.

27.03.2015

http://judges.org.ua/dig6689.htm

http://7days-ua.com/news/nezalezhnosti-suddiv-iz-pryjnyattyam-zakonu-ne-vdalosya-zdobuty-ekspert-reanimatsijnoho-paketu-reform/

«Незалежності суддів із прийняттям закону не вдалося здобути», — експерт Реанімаційного Пакету Реформ

Реформа судово-правової системи в Україні є одним із наріжних каменів реформування всієї країни. Майже половина українців вважає, що проведення судової реформи є першочерговим та одним із найнагальніших завдань для країни. У свою чергу, влада вже почала робити перші кроки. Уже завтра, 28 березня, набирає чинність Закон «Про забезпечення права на справедливий суд».

27.03.2015

http://judges.org.ua/dig6690.htm

http://glavnoe.ua/news/n219290

Политолог: Если мы сейчас не ликвидируем судейскую "мафию", у нас ничего не получится

В Украине после конституционной реформы может быть ликвидирован целый мафиозный класс, а также уменьшится количество желающих стать депутатом. Об этом в комментарии порталу «Главное» сообщил заместитель директора Агентства моделирования ситуаций Алексей Голобуцкий. «В вопросе отмены депутатской неприкосновенности много популизма. Были десятки заявлений об этом, но ведь она не заявлениями отменяется, а голосованием парламента. Без неприкосновенности, минимум, треть депутатов потеряет смысл работать. Депутатское кресло им нужно было для сохранения бизнеса и влияния, то есть, в лучшем случае, мандат сразу подешевеет в 2 раза», - сказал Голобуцкий.

28.03.2015

http://judges.org.ua/dig6688.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1452779-zakonoproekti-schodo-reformuvannya-sudu-prokuraturi-ta-mvs-neobkhidno-priymati-paketom-s-piskun

Законопроекти щодо реформування суду, прокуратури та МВС необхідно приймати пакетом – С.Піскун

Законопроекти щодо реформування суду, прокуратури, МВС, СБУ та Податкової служби потрібно приймати пакетом. Таку думку в ефірі програми “Шустер live” висловив колишній. Він відзначив, що в Україні неможливо реформувати прокуратуру не реформувавши суд, міліцію, СБУ та Податкову.

Цікаве