Блог

30

березня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 22-31 березня 2014 (ЗМІ)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
22.03.2014
Україна: звільнення та кримінальне переслідування суддів підривають незалежність судової системи
Міжнародна комісія юристів (МКЮ) сьогодні закликала українську владу припинити кримінальне переслідування та звільнення суддів Конституційного Суду. Ці заходи, що припали на період кризи в країні, були вжиті через незгоду з постановою суду, яка була винесена суддями в 2010 році.
Неформальні практики
24.03.2014
Павло Гвоздик: «Суддя, який боїться, ніколи не зможе постановити законного рішення»
Конференція довела, що нестабільна політична ситуація та тиск з боку держави та громадськості на суддівський корпус спричинили розгубленість представників третьої гілки влади. Репутація судової влади та сам статус судді останнім часом похитнулися у занепаді та опалі. Суддівська спільнота з великою настороженістю сприйняла законопроект «Про відновлення довіри до судової системи». Тож проведений захід дав змогу кожному висловити свою думку.
Неформальні практики
24.03.2014
«Господарники» обговорили можливу люстрацію та загрози, які вона несе
Можливість перевірки не особливо лякає суддів господарських судів. З одного боку, вони переконані в необхідності підвищення довіри до судової системи, з другого — у тому, що суб’єкти господарювання позитивно ставляться до їхньої роботи. Разом з тим учасники конференції закликали нардепів стежити за тим, щоб законодавчі новації не порушували приписів Конституції та не обмежували свободи судової системи.
24.03.2014
ВСУ визначився щодо позовної давності в кредитних спорах
Початок перебігу позовної давності по кожному черговому платежу починається з моменту порушення терміну його погашення. Як зрозуміло з постанови ВСУ від 19 березня 2014 року по справі № 6-20цс14 про стягнення заборгованості за кредитним договором, згідно з умовами кредитного договору позичальник зобов'язаний здійснювати повернення кредиту щомісячними платежами у розмірі та у строки, визначені договором, і щомісяця сплачувати відсотки за користування кредитом, а також сплатити пеню за порушення строків повернення кредиту і відсотків за користування ним.
25.03.2014
Микола Кобилянський: «Неприпустимо нищити судову владу, ганьбити тисячі гідних, порядних, професійних суддів»
Конференція суддів адміністративних судів не змогла бути осторонь обговорення питання, яке сьогодні турбує все суспільство, — майбутнього проведення атестації та люстраційної перевірки володарів мантій. «Адміністративники» погодились: очистити судову владу потрібно. Але цей процес повинен відбуватися без політичного втручання.
Неформальні практики
25.03.2014
Мін'юст звернувся до ВРЮ та ВККСУ щодо перевірки суддів, які виносили політичні рішення
Міністр юстиції України Павло Петренко звернувся до Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії з вимогою терміново провести перевірку діяльності суддів, які брали участь у політичних переслідуваннях, повідомляє прес-служба Мін’юсту.
Неформальні практики
25.03.2014
Кому війна, а кому мати рідна: активна реформа судової системи триває
Цікаві законопроекти, що заслуговують на пильну увагу громадськості через можливі наслідки їх ухвалення, виникають мало не щодня.
Неформальні практики
25.03.2014
Втручання правоохоронців «розвалює» справи в судах
Чи мають право правоохоронці вилучати матеріали господарських справ, розповідають судді Валерій Князьков, Артур Ємельянов, Світлана Шевчук
Неформальні практики
25.03.2014
Судді рік від року роблять одні й ті самі помилки
Виїзна робоча група досліджувала різні аспекти діяльності судів. Про підсумки перевірки — Володимир Погребняк, Артур Ємельянов, Тетяна Оленич.
Неформальні практики
25.03.2014
Суды в Крыму начали судить по законам РФ
С 24 марта суды на территории Крыма принимают только те заявления, авторы которых опираются на нормы российского законодательства.
25.03.2014
Дві третини суддів Криму і майже всі працівники прокуратури просять про переведення на континентальну частину України, - Соболєв
Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв заявляє, що дві третини суддів Криму і майже всі працівники прокуратури просять про переведення на континентальну частину України.
Неформальні практики
25.03.2014
Кто представит общественность в процессе люстрации судей?
Уже 27 марта с.г. Верховная Рада может принять законопроект о возобновлении доверия к судебной системе Украины.
На данный момент в Верховной Раде Украины зарегистрировано 6 альтернативных т.н. «люстрационных» законопроектов – о возобновлении доверия к судебной системе Украины №4378, №4378-1 и №4378-2 (внесены на рассмотрение парламента 6, 11 и 12 марта с.г. соответственно), а также №4378-3, №4378-4, №4378-5, внесенные 13 и 14 марта.
Неформальні практики
25.03.2014
Раді пропонують заборонити суддям, які займають адмінпосади, входити до складу ВРЮ, ВКК та Ради суддів
Народний депутат з фракції "Батьківщина" Леонід Ємець пропонує Верховній Раді Україні заборонити суддям, які займають адміністративні посади,обиратися складу Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України. Про це йдеться у законопроекті № 4540 "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо суміщення адміністративних посад в судових органах)".
26.03.2014
ВСУ та спецкомісія не можуть брати участь у люстрації суддів
Рішення про звільнення всіх керівників судів включно із заступниками неприпустиме і може мати ознаки диверсії проти власної держави. В сьогоднішніх, напіввоєнних умовах – це теж саме, що звільнити командирів військових частин.
Неформальні практики
26.03.2014
Нардепи можуть прискорити роботу Конституційного Суду, скоротивши строки розгляду подань і звернень
Скільки часу необхідно, щоб розглянути звернення до єдиного органу конституційної юрисдикції? Відповідь на це питання запропоновано закріпити безпосередньо в законі: не більше місяця для відкриття провадження у справі і трьох — для ухвалення остаточного рішення.
26.03.2014
АПУ склала свій список суддів на люстрацію
АПУ проаналізувала сотні рішень за ЄДРСР та склала перелік суддів, які, з її точки зору, порушували права людини на висловлення своєї громадської думки та мирний протест. Як наслідок, був створений проект типової скарги до ВРЮ та ВККС.
26.03.2014
У Зарічному районному суді м. Суми відбулася зустріч з представниками ЗМІ
24 березня 2014 року у приміщенні Зарічного районного суду м. Суми відбулася зустріч голови суду Шелєхової Г.В. та керівника апарату суду Ковтун А.М. з представниками ЗМІ.
Присутні були ознайомлені із заходами, що розроблені та впроваджуються судом у сфері комунікаційної діяльності; просвітницьку роботу суду; запровадження в роботу суду інноваційних технологій.
Неформальні практики
26.03.2014
Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини призначено Наталію Севостьянову.
Через Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерство юстиції здійснює представництво України в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) у разі розгляду питань дотримання нею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та звітування про хід виконання рішень ЄСПЛ у справах проти України.
26.03.2014
Європейський суд з прав людини призупинив на наступні шість місяців розгляд справ проти України щодо невиконання рішень національних судів
Так, 11 березня 2014 року Європейський суд з прав людини (V Секція) ухвалив рішення призупинити на наступні шість місяців розгляд справ проти України щодо невиконання рішень національних судів, подібних до справи Юрій Миколайович Іванов проти України (рішення від 15 жовтня 2009 року, заява №40450/04), та повернутися до цього питання після завершення вищезгаданого строку.
26.03.2014
А.Лабунская предлагает Председателю ВСУ подать в отставку
Народный депутат Украины Анжелика Лабунская предлагает Председателю Верховного Суда Украины Ярославу Романюку подать в отставку. Соответствующее заявление она сделала во время заседания комитета при обсуждении законопроекта 4378-1 о восстановлении доверия к судебной системе.
Неформальні практики
27.03.2014
Закон про люстрацію суддів може підірвати довіру до судової влади - експерти РЄ
Урядовий проект закону про люстрацію суддів не відповідає міжнародним стандартам справедливості, і не відновить, а, навпаки, може підірвати довіру до судової влади. «Лікування може посилити хворобу».
Неформальні практики
27.03.2014
Нардепи вирішили звільнити у всіх судах керівництво
Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради перевірятиме суддів і надаватиме висновки до Вищої ради юстиції, склад якої буде повністю переобраний. Також з адміністративних посад будуть звільнені усі керівники судів.
27.03.2014
ВККС розпочала люстрацію суддів
У віданні ВККС наразі перебувають скарги на15 суддів, які розглядали справи учасників масових акцій протесту. Члени Комісії перевіряють данні про наявність підстав для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
27.03.2014
Суд засудив суддю райсуду Львова до 8 років в'язниці за хабарництво
За даними, суддю визнали винним у хабарництві, засудивши його, крім зазначеного терміну, до позбавлення права 3 роки обіймати посади, пов'язані з правосуддям, а також до конфіскації всього майна.
Сума найбільшою хабара, отримання якого інкримінували судді, становила 400 тис. гривень.
27.03.2014
Минулого року до суду дійшли лише 907 з 1927 кримінальних проваджень за фактами хабарництва
Упродовж 2013 року зареєстровано 2273 кримінальних правопорушень, пов’язаних з хабарництвом, з яких 1683 – за фактом одержання хабара. Проте за цей рік органами прокуратури направлено до суду з обвинувальним актом 291 кримінальне провадження щодо хабарництва (ст.ст. 368-370 КК України) та органами внутрішніх справ – 659 таких кримінальних проваджень.
27.03.2014
24-25 березня відбулися робочі зустрічі ректора НШСУ з керівництвом судів
Під час візиту ректор зустрівся з начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Віктором Дейнекоюта суддями місцевих загальних судів, які призначені на посаду судді вперше, що в цей період проходять щорічну двотижневу підготовку.Ректор НШС України Микола Оніщук та начальник відділу вивчення міжнародного досвіду організації діяльності судів Іван Балаклицький 24 та 25 березня 2014 року відвідали Львівське регіональне відділення.
Неформальні практики
28.03.2014
Люстрація суддів: як це буде
Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради перевірятиме суддів і надаватиме висновки до Вищої ради юстиції, склад якої буде повністю переобраний.
Народні депутати увечері 27 березня таки ухвалили за основу законопроект №4378-1 «Про відновлення довіри до судової системи України».
28.03.2014
Окуповане правосуддя в Криму і «особи, які заміщають посади суддів»
Суди в Криму не зможуть повернутися до розгляду справ доти, поки судді не отримають російське громадянство, адже судді виноситимуть рішення іменем Російської Федерації
Неформальні практики
28.03.2014
Судді ВСУ закликають ВР не поспішати з ухваленням закону про відновлення довіри до судів
Судді Верховного суду України закликають депутатів не поспішати з прийняттям закону “Про відновлення довіри до судової влади”, оскільки це може призвести до непередбачуваних наслідків.
Неформальні практики
28.03.2014
Принят за основу «Закон о люстрации судей»
Вчера, 27 марта с.г. был принят за основу с сокращенными сроками подготовки проект Закона Украины «О восстановлении доверия к судебной системе Украины» (№4378-1), поданный группой народных депутатов.
28.03.2014
Съезд судей должен предложить комплекс мероприятий по самоочистке судебной системы, – Я.Романюк
Сегодняшнее заседание Совета судей административных судов Украины посетил Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк. Он выступил с темой, посвященной люстрации судебной системы. Он подчеркнул, что ни в коем случае, не агитирует против люстрации, он призывает предложить альтернативу. Украина уже имеет соответственные органы – ВККС и ВСЮ.
Неформальні практики
28.03.2014
«Закон о люстрации судей» должен быть направлен в Венецианскую комиссию, – В.Онопенко
«Судейский корпус как никто заинтересован в возобновлении доверия к судебной системе», – заявил сегодня в рамках пресс-конференции судья Верховного Суда Украины, председатель Совета судей Украины Василий Онопенко. Мероприятие было посвящено проекту закона «О восстановлении доверия к судебной власти в Украине» (№4378-1), который парламент вчера принял в первом чтении.
Неформальні практики
31.03.2014
Во Львове состоится семинар для судей и адвокатов «Проблемы правовой защиты налогоплательщиков в административном судопроизводстве»
3 апреля 2014 в 10:00 Львовский окружной административный суд совместно с Львовским региональным отделением Национальной школы судей Украины и Львовским отделением Ассоциации юристов Украины проводят семинар для судей и адвокатов на тему "Проблемы правовой защиты налогоплательщиков в административном судопроизводстве".
Неформальні практики

Цікаве