Блог

27

червня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 22-28 червня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

22.06.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55682

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо узгодження положень частини другої цієї статті

Князевич Р.П.

Етап проходження: направлено до Комітету (22.06.2015)

22.06.2015

http://court.gov.ua/181913/

Фонд заробітної плати в червні 2015 року судам загальної юрисдикції збільшено

З метою повної та своєчасної виплати суддівської винагороди суддям та заробітної плати працівникам апаратів судів за ініціативою Державної судової адміністрації України в червні 2015 року проведено наближення видатків судам загальної юрисдикції в сумі 55 239,7 тис. грн з IV кварталу поточного року.

22.06.2015

http://court.gov.ua/182103/

Брусилівський районний суд Житомирської області отримав нове приміщення

Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк 19 червня 2015 року взяв участь у церемонії відкриття нового приміщення Брусилівського районного суду Житомирської області. На урочистостях також були присутні заступник голови апеляційного суду Житомирської області Ірина Гансецька, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області Василь Морей, а також Герой України, депутат Верховної Ради України попередніх скликань, колишній Київський міський голова Олександр Омельченко, керівники району та інші поважні гості.

22.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/u_kijevi_vidbuvsja_mizhnarodnij_forum_z_intelektualnoji_vlasnosti.html

У Києві відбувся Міжнародний форум з інтелектуальної власності

18 червня 2015 року секретар судової палати у цивільних справах ВССУ Олена Кафідова та головний консультант науково-експертного управління ВССУ Наталія Кузьменко взяли участь у Міжнародному форумі з інтелектуальної власності, організованому газетою «Юридична практика». На форумі виступали голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, прокурор відомства Вищого касаційного суду у м. Бухаресті Моніка Поп (Румунія) та інші фахівці в сфері правового забезпечення і захисту інтелектуальної власності. Учасники форуму висловили свої думки та пропозиції щодо розвитку національного законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності та приведення його до європейських стандартів, захисту об’єктів промислової власності, авторського права в медіа тощо.

Неформальні практики

22.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/golova_vssu_boris_gulko_vzjav_uchast_u_prezentaciji_proektu_jevropejskogo_sojuzu_ta_radi_jevropi_kon.html

Голова ВССУ Борис Гулько взяв участь у презентації проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні»

19 червня 2015 року відбулася презентація проекту ЄС та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції України». Мета проекту, як зазначили його представники під час презентації, – надання підтримки органам державної влади та Проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» у реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та Плану Дій до Стратегії,  а також у визначенні цілей та контрольних показників у процесі їх реалізації. Крім того, Проект має намір надати експертну підтримку з метою реалізації стандартів Ради Європи у процесі проведення реформ у сфері юстиції, забезпечити узгоджений підхід та розуміння сучасних методів управління ефективністю на основі нормативно-правової бази Ради Європи в сфері юстиції, сприяти координації та моніторингу процесу реалізації Стратегії та покращенню комунікації із громадськістю у ході реалізації цілей Проекту.

Неформальні практики

22.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/suddi_vssu_vzjali_uchast_u_obgovorenni_ekspertnih_visnovkiv_predstavnikiv_radi_jevropi_cshodo_preven.html

Судді ВССУ взяли участь у обговоренні експертних висновків представників Ради Європи щодо превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту, які можна запровадити в Україні

Надання Радою Європи експертної допомоги та підтримки представникам органів державної влади в Україні було розпочато у грудні 2014 року. Тоді було проведено ряд консультацій стосовно можливих шляхів вирішення проблеми відсутності ефективних засобів правового захисту від неналежних умов тримання під вартою. 17 червня 2015 року Міністерство юстиції України спільно з Комітетом міністрів Ради Європи організували круглий стіл з метою обговорення можливих шляхів забезпечення превентивних та компенсаційних засобів правового захисту від неналежних умов тримання під вартою. Під час заходу учасники заслухали доповіді експертів щодо європейського досвіду створення превентивних та компенсаційних заходів юридичного захисту, на прикладі країн Італії та Франції, обговорили презентовані експертні висновки та надали пропозиції щодо запровадження дієвих механізмів юридичного захисту в Україні.

22.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1781/

Відбулось засідання круглого столу з питань застосування земельного законодавства

19 червня 2015 року на базі Одеського апеляційного господарського суду проведено засідання круглого столу з питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні спорів, пов'язаних з орендою землі державної та комунальної власності. Цей захід проведено на виконання пункту 3.23 розділу 3 Плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік за ініціативи другої судової палати Вищого господарського суду України в особі її секретаря Дроботової Тетяни Борисівни та активного сприяння суддів і працівників апарату Одеського апеляційного господарського суду, очолюваного Морщагіною Наталією Станіславівною.  Засідання проведено в форматі дискусії щодо всебічного обговорення з погляду науки і закону та з урахуванням думок практиків. Учасниками проаналізовано найбільш актуальні питання, що виникають під час розгляду господарськими судами земельних спорів.

22.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-wziaw-utchast-u-widkritti-pidgotowki-goliw-ta-zastupnikiw-goliw-apieliacijnich-sudiw/

Голова Комісії взяв участь у відкритті підготовки голів та заступників голів апеляційних судів

22 червня 2015 року розпочалась підготовка голів та заступників голів апеляційних судів областей та Апеляційного суду міста Києва, апеляційних адміністративних судів та апеляційних господарських судів, яку проводить Національна школа суддів України. Під час відкриття підготовки з вітальним словом до слухачів звернулись ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

22.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123455/

У Комітеті Верховної Ради говорили про житлові права мешканців гуртожитків

17 червня 2015 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянули питання «Про стан виконання Рекомендацій парламентських і комітетських слухань на тему: «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків: проблеми та шляхи їх вирішення».          Участь в засіданні Комітету під час розгляду цього питання взяв виконуючий обов’язки Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович.

22.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123447/

У Вінниці відбувся Міжнародний правовий форум – 2015

19 червня 2015 року у Вінниці відбувся Міжнародно-правовий форум «Правова реформа в Україні: європейський вектор». Організатори заходу - Асоціація правників України, Вищий адміністративний суд України та Вінницький апеляційний адміністративний суд. Участь у форумі взяли провідні правники України та Польщі. Учасники форуму зібрались для спільного обговорення конкретних шляхів вдосконалення вітчизняного законодавства з урахуванням правових стандартів, вироблених на загальноєвропейському рівні, та з метою приєднатись до формування дієвої стратегії комплексної реформи національної правової системи.

Неформальні практики

22.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/950

Крістос ДЖАКОМОПУЛУС: «Ми вважаємо Вищу раду юстиції ключовою інституцією як для системи судочинства в Україні, так і для Ради Європи в її роботі в Україні»

У Вищій раді юстиції 19 червня 2015 року відбулася зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка із Директором з прав людини, Спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні Крістосом Джакомопулусом. У зустрічі також взяли участь члени Вищої ради юстиції Вадим Беляневич та Микола Гусак. Сторони обговорили напрями подальшого співробітництва в контексті початку роботи в Україні нового Проекту Ради Європи та Європейського Союзу для України «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», який було презентовано 19 червня2015 року. Проект має на меті надати експертну підтримку для забезпечення реалізації стандартів Ради Європи в процесі проведення реформи у сфері юстиції, забезпечити узгоджений підхід та розуміння сучасних методів управління ефективністю на основі нормативно-правової бази Ради Європи у сфері юстиції, сприяти координації та моніторингу процесу реалізації затвердженої Указом Президента України від 20 травня 2015 року Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки та Плану дій до Стратегії, а також у визначенні цілей та контрольних показників у процесі їх реалізації. Проект включає до сфери свого впливу всі органи державної влади у галузі юстиції, зокрема й Вищу раду юстиції, а також інститут адвокатури.

22.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/949

Ігор Бенедисюк: «Судова реформа має забезпечити функціонування судової влади, яке б відповідало суспільним очікуванням»

Про це Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк сказав, вітаючи з початком роботи учасників Програми Національної школи суддів України з підготовки голів та заступників голів апеляційних загальних, адміністративних та господарських судів, а також Апеляційного суду міста Києва, яка триватиме протягом 22–24 червня.

23.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/pid_chas_mizhnarodnoji_konferenciji_suddi_obgovorili_problemi_ta_zavdannja_sudovogo_reformuvannja_j_.html

Під час міжнародної конференції судді обговорили проблеми та завдання судового реформування й упровадження європейських стандартів правосуддя в Україні

Асоціація суддів України спільно з Ужгородським національним університетом та Проектом USAID «Справедливе правосуддя» 15-16 червня 2015 року у м. Ужгороді провела міжнародну конференцію на тему: «Незалежність судової влади, імплементація європейських стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних і європейських стандартів і досвіду судових систем світу». Судді з України, Азербайджану, Естонії, Литви, Молдови, міжнародні експерти й викладачі юридичного факультету Ужгородського національного університету обговорили інновації законодавства України та їх вплив на судову систему, питання незалежності суддів, а також досвід країн Європи щодо забезпечення незалежності суддів. Своє бачення вирішення окремих проблем в діяльності судової системи України висловила президент Асоціації суддів України, суддя ВССУ Олена Євтушенко. Зокрема, вона наголосила на необхідності якісного реформування судової системи, дотримання принципу верховенства права при проведенні люстраційних процесів, а також міжнародних та європейських стандартів незалежності судочинства.

23.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/951

«Увага, яку приділяє Рада Європи реформам в Україні, дає надію, що напрям змін відповідатиме стандартам, за якими розвиваються правові системи країн європейського співтовариства», – Алла Олійник

Завдяки реалізації проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» з 16 по 19 червня 2015 року відбувся робочий візит представників судової гілки влади України до м. Страсбургу (Французька Республіка). До складу делегації судової гілки влади увійшли: Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, член Вищої ради юстиції, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Алла Олійник, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар.

23.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/robotchij-wizit-priedstawnikiw-ukrainskoi-sudowoi-wladi-do-radi-ewropi/

Робочий візит представників української судової влади до Ради Європи

З метою обговорення процесу реформування судової системи в Україні з 16 по 18 червня 2015 року у рамках проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» українська делегація з робочим візитом відвідала місто Страсбург. До її складу ввійшли: Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та член Вищої ради юстиції Алла Олійник.

У ході візиту члени делегації зустрілися з Президентом Європейського суду з прав людини Діном Шпільманом, Віце-Президентом ЄСПЛ Еріком Фрібергом, радником Президента ЄСПЛ Джоном Дарсі, Секретарем Венеційської комісії Томасом Маркертом та суддею від України в ЄСПЛ Ганною Юдківською.

23.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/F1CD69D988357BCBC2257E6D00230279?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Міжнародна експертна підтримка реформ у сфері юстиції в Україні – надзвичайно важлива й актуальна», – заступник Голови Верховного Суду України Марина Кліменко

Виступаючи на офіційному відкритті проекту РЄ/ЄС «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», заступник Голови Верховного Суду України підкреслила важливість та актуальність надання експертної підтримки реформ у сфері юстиції в Україні.

24.06.2015

http://court.gov.ua/182526/

У Державній судовій адміністрації України обговорено нові підходи до бюджетного планування з експертами Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

23 червня 2015 року у приміщенні Державної судової адміністрації України  відбулася  робоча зустріч Голови ДСА України Зеновія Холоднюка  з Старшим радником Вищої судової і прокурорської ради Боснії та Герцеговини Адісом Ходжич, та Незалежним експертом з питань фінансів, Об’єднаного Королівства Рупіндером Сінх. Метою зустрічі було обговорення можливого співробітництва в рамках реалізації Плану дій Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки.

Неформальні практики

24.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123449/

Заява прес-служби ВАСУ стосовно відомостей про земельні ділянки Голови суду О.Нечитайла, озвучених ГО Transparency International Україна

23 червня 2015 року Громадська організація Transparency International Україна під час прес-конференції у медіа-центрі УНІАН представляла засобам масової інформації деякі дані з декларацій керівництва міністерств та відомств, а також керівників найвищих судових інстанцій. Змушені констатувати, що під час представлення інформації про володіння земельними ділянками експерти Transparency International Україна допустили суттєву помилку в оцінці реальних площ задекларованих земельних ділянок Голови Вищого адміністративного суду України Олександра Нечитайла.

24.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/952

Олексій Муравйов: «Вища рада юстиції об’єктивно реагуватиме на випадки порушення з боку судів і суддів, але й вимагатиме поважного ставлення до судової влади»

Про це заступник Голови Вищої ради юстиції Олексій Муравйов заявив під час  робочої зустрічі із делегацією Великої Британії, що відбулася 24 червня 2015 року у Вищій раді юстиції. Учасники зустрічі обговорили основні питання діяльності судової влади, основні підходи до реформування судової системи України та участі міжнародної спільноти у цьому процесі, роль політичних інститутів у питанні призначення та звільнення суддів, запровадження процедури оцінювання суддів, особливості дисциплінарних процедур, питання суддівської недоторканності та ін. Від делегації Великої Британії у зустрічі взяли участь старший радник Міністерства закордонних справ Великої Британії Лоренс Бройд та радник з питань управління Міністерства міжнародного розвитку Великої Британії Кейт Уайт. Від Вищої ради юстиції – заступник Голови Вищої ради юстиції Олексій Муравйов, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату ВРЮ Владислав Гуртенко, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ секретаріату ВРЮ Оксана Лисенко.

24.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-prodowzila-strok-widstoroniennia-wid-posadi-6-suddiw-/

Комісія продовжила строк відсторонення від посади 6 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 24 червня 2015 року, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення продовжити строк відсторонення від займаної посади 6 суддів.

24.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-wirishila-pitannia-pro-prikripliennia-suddiw-misciewich-sudiw-do-inshogo-sudu-togo-z-riwnia-w-inshij-misciewosti11/

Комісія вирішила питання про прикріплення суддів місцевих судів до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 24 червня 2015 року, розглянуто питання про прикріплення суддів місцевих судів до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості. Зокрема, Комісія прийняла рішення про прикріплення до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області судді Кіровського районного суду міста Донецька Анісімової Наталі Дмитрівни та судді Докучаєвського міського суду Донецької області Черткової Любові Олександрівни. Комісією вирішено прикріпити суддю Жовтневого районного суду міста Луганська Селинного Михайла Сергійовича до Рубіжанського міського суду Луганської області.

24.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia-2-dogani-2-popieriedziennia/

Комісія розглянула дисциплінарні питання: 2 догани, 2 попередження

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 
23 червня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

24.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/F9CE3CF5ADA807F0C2257E6E004ED2BF?OpenDocument&year=2015&month=06&

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Висновку Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) щодо проекту Закону про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів. З текстом Висновку можна ознайомитись у розділі "Міжнародні стандарти у сфері судочинства"

У Верховному Суді України здійснено неофіційний переклад Висновку Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) щодо проекту Закону про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів. З текстом Висновку можна ознайомитись у розділі "Міжнародні стандарти у сфері судочинства".

25.06.2015

http://court.gov.ua/183024/

Офіційне повідомлення Ради суддів України

Офіційно повідомляємо, що до Ради суддів України, звернення тимчасово виконуючого обов'язки  Голови Апеляційного суду міста Києва Антона Чернушенка з приводу втручання в його діяльність при здійсненні ним правосуддя, не надходило.

25.06.2015

http://court.gov.ua/183029/

Очільники органів судової влади здійснили робочу поїздку в Запорізьку область

Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько та Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк 25 червня 2015 року здійснили робочу поїздку в Запорізьку область, де взяли участь у нараді з суддями апеляційного суду Запорізької області, головами, керівниками апаратів місцевих судів Запорізької області та працівниками територіального управління ДСА України в Запорізькій області.

25.06.2015

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/organizacija_ekonomichnogo_spivrobitnictva_ta_rozvitku_nadaje_ukrajini_pidtrimku_u_vprovadzhenni_ant.html

Організація економічного співробітництва та розвитку надає Україні підтримку у впровадженні антикорупційної реформи

Суддя ВССУ Наталія Марчук взяла участь у семінарі «Відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення: впровадження, практика застосування, виклики та рішення», що відбувся 23 червня 2015 року. Захід проведено в рамках проекту, що реалізується в Україні Антикорупційною мережею Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) й фінансується урядами США, Швеції, Словацької Республіки, Латвійської Республіки та Литовської Республіки. Одним із напрямів зазначеного проекту є наближення українського законодавства та практики його застосування до стандартів ОЕСР у сфері антикорупційних правових інструментів та політик. Серед таких стандартів і запровадження та застосування відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення.

25.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1782/

Судді Вищого господарського суду України взяли участь у роботі круглого столу в господарському суді міста Києва

24 червня 2015 року в господарському суді міста Києва проведено засідання круглого столу з обговорення окремих питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні земельних спорів. Захід організовано з метою реалізації принципу відкритості діяльності суду та забезпечення єдності практики застосування земельного законодавства. Під час заходу в форматі питання-обговорення та питання-відповідь проаналізовано правові підходи, зокрема, щодо:

- розгляду справ про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, у тому числі у зв'язку з непроведенням на момент їх укладення нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

- розірвання договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, у тому числі у зв'язку зі скасуванням органом місцевого самоврядування власного рішення про надання особі земельної ділянки, неналежним виконанням орендарем свого зобов'язання щодо своєчасного внесення орендних платежів, використанням орендарем земельної ділянки не за цільовим призначенням;

- вирішення спорів щодо поновлення договору оренди землі з попереднім орендодавцем;

- врегулювання відносин оренди землі після відчуження орендарем об'єкта нерухомого майна, що знаходиться на орендованій земельній ділянці;

- застосування практики Європейського суду з прав людини при вирішенні земельних спорів;

- обчислення строку позовної давності у земельних спорах за позовами прокурорів.

Неформальні практики

25.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123452/

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло відвідав Європейський суд з прав людини

Голова Вищого адміністративного суду України  Олександр Нечитайло та суддя Вищого адміністративного суду України Олександр Ситников взяли участь у візиті української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка), який відбувся 16 – 18 червня 2015 року та здійснювався в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України.

25.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123451/

Збори суддів ВАСУ обрали Михайла Смоковича заступником Голови суду

Судді обрали заступником Голови суду Михайла Смоковича. «За» кандидатуру М. Смоковича проголосували 47 суддів із 71-го зареєстрованого на засіданні зборів судді. Нагадаємо, що відповідно до статті 20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», збори суддів приймають рішення про обрання суддів на адміністративні посади більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді. Всього у Вищому адміністративному суді України працює 83 суддів.

25.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123450/

ВАСУ мотивував своє рішення у справі про законність надання Київміськрадою ГУ розвідки Міноборони землі для будівництва житлового комплексу

17 червня 2015 року колегія суддів Вищого адміністративного суду України розглянула адміністративну справу за касаційною скаргою Головного управління розвідки Міністерства оборони України на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2014 за позовом трьох громадян до Київської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення (справа про законність надання Київміськрадою ГУ розвідки Міноборони земельних ділянок для будівництва житлового комплексу).  Перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

25.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/954

Вища рада юстиції вважає необхідною участь Голови Вищої ради юстиції у складі Конституційної Комісії та Робочої групи з питань судової реформи

25 червня 2015 року члени Вищої ради юстиції під час засідання з питань організації діяльності Ради за ініціативи члена ВРЮ Андрія Бойка обговорили питання належного представництва Вищої ради юстиції у складі Конституційної Комісії при Президентові України, створеної для підготовки змін до Основного Закону України в частині здійснення правосуддя та діяльності суміжних інститутів у сфері судової влади, а також Робочої групи з питань судової реформи при Президентові України, завданням якої є  підготовка та втілення Стратегії  судової реформи, Плану заходів і низки законодавчих актів з її реалізації. На думку Андрія Бойка, участь Голови  Вищої ради юстиції у складі цих органів є очевидною з огляду на завдання, які перед ними поставлені, зокрема й в частині реформування статусу, способу формування, повноважень Вищої ради юстиції.

25.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/953

Вища рада юстиції ухвалила ряд рішень з організації роботи

Вища рада юстиції на сьогоднішньому засіданні внесла зміни до структури секретаріату Радита затвердила штат. Відповідно до статті 48 Закону України «Про Вищу раду юстиції» секретаріат Ради здійснює організаційне, інформаційно-довідкове та інше забезпечення діяльності Вищої ради юстиції, а також забезпечує надання інформації за запитами, адресованими Вищій раді юстиції, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

25.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/konflikt-intieriesiw-u-diialnosti-suddiw/

Конфлікт інтересів у діяльності суддів

25 червня 2015 року представники Комісії взяли участь у роботі круглого столу на тему: «Конфлікт інтересів у діяльності суддів: визначення, види та шляхи вирішення», який був організований Проектом USAID «Справедливе правосуддя» спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Круглий стіл було організовано для аналізу видів конфліктів інтересів у суддівській діяльності та способів їх розмежування на реальні та потенціальні конфлікти інтересів на практиці. Під час заходу було обговорено шляхи врегулювання конфліктів інтересів Радою суддів України та способи контролю за дотриманням законодавства у цій галузі та попередження виникнення конфлікту інтересів.

25.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/obgoworieno-proiekt-poriadku-ta-mietodologii-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddiw/

Обговорено проект Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання суддів

24 червня у Комісії відбулось обговорення проекту Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання суддів. Робота з розробки Порядку та методології велась із залученням міжнародних експертів проекту USAID «Справедливе правосуддя» та Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», а також спільно з Радою суддів України та Національною школою суддів України. У засіданні взяли участь Голова Комісії Сергій Козьяков, заступник Голови Комісії Микола Патрюк, секретарі кваліфікаційної та дисциплінарної палати Комісії Станіслав Щотка та Михайло Макарчук, член Комісії Тетяна Весельська, радник Голови Комісії Андрій Василенко.

25.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/C83D43B4E7BD9B59C2257E6F0040BF18?OpenDocument&year=2015&month=06&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про відшкодування збитків Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 24 червня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-530цс15, предметом якої був спір про відшкодування збитків.

Суд зробив правовий висновок про те, що відповідно до статті 3 КЗпП України трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, регулюються законодавством про працю.

25.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/BF3DA97965921682C2257E6F0041174E?OpenDocument&year=2015&month=06&

Правовий висновок Верховного Суду України у справі про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії

Верховний Суд України на спільному засіданні Судових палат у цивільних та господарських справах 24 червня 2015 року ухвалив постанову у справі № 6-535цс15, предметом якої був спір про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії. Суд зробив правовий висновок про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596 затверджено Порядок виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банківських установах (далі – Порядок).

26.06.2015

http://court.gov.ua/183477/

Радою суддів України обговорено звернення суддів апеляційного суду міста Києва про події, що відбулися в суді 19-21 червня 2015 року

26 червня 2015 року відбулося чергове засідання Ради суддів України. У засіданні взяли участь: 29 членів Ради, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, т. в. о. голови апеляційного суду міста Києва Антон Чернушенко, представники ЗМІ. Оскільки до Ради суддів України надійшло звернення суддів апеляційного суду міста Києва стосовно подій, що відбулися в апеляційному суді міста Києва 19-21 червня 2015 року, питання потребувало негайного розгляду. Як зазначено у зверненні колективу суду, внаслідок блокування входу до апеляційного суду міста Києва деякі судді, працівники апарату суду, а також учасники судового процесу (включаючи підсудних (засуджених), доставлених під конвоєм) не змогли пройти на свої робочі місця та в зали судових засідань, що стало причиною зриву судових засідань та є грубим порушенням конституційного права громадян на доступ до правосуддя. Також судді скаржаться на те, що під час проведення обшуку було пошкоджено майно суду та серверне обладнання, що унеможливило роботу автоматизованої системи діловодства суду тощо. Робота апеляційного суду міста Києва була фактично паралізована, оскільки вилучена гербова печатка суду. Зазначене було розцінене суддями апеляційного суду міста Києва як втручання в діяльність суддів (крім залучених до слідчих дій) та суду в цілому з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків, за що передбачена відповідальність статтею 376 Кримінального кодексу України.

26.06.2015

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1785/

Відбулось засідання круглого столу в форматі відеоконференцзв'язку

26 червня 2015 року відбулось засідання круглого столу (в форматі відеоконференцзв'язку) за участю суддів Вищого господарського суду України, Дніпропетровського апеляційного господарського суду, господарського суду Дніпропетровської області та господарського суду Кіровоградської області з обговорення специфіки розгляду справ, пов'язаних з орендною платою за землю, господарськими судами Дніпропетровського апеляційного округу. Необхідність проведення такого заходу зумовлена тим, що для обґрунтування позовних вимог у спорах про стягнення орендної плати за землю (або про внесення змін до договору оренди щодо розміру орендної плати), що розглядались господарськими судами Дніпропетровського апеляційного округу, позивач (міськрада або прокурор в інтересах міськради), як правило, посилався на рішення міської ради про затвердження нормативної грошової оцінки, яке в подальшому було визнано нечинним постановою адміністративного суду, а наступними судовими актами адміністративних судів роз'яснено визначення моменту, з якого його дія є припиненою.

Неформальні практики

26.06.2015

http://www.vasu.gov.ua/123454/

Практична реалізація проекту «Статистик» у форматі «Вебінар» для окружних адміністративних судів України завершена

26 червня 2015 року в Національній школі суддів України проведено другий етап пілотного проекту «Статистик», завданням якого є підвищення кваліфікації працівників судової статистики окружних адміністративних судів у форматі «Вебінару» на тему “Особливості формування статистичної звітності адміністративних судів першої інстанції ”.

26.06.2015

http://www.vru.gov.ua/news/957

Член ВРЮ Н.Волковицька взяла участь у правовій дискусії стосовно проблеми конфлікту інтересів у суддівській діяльності

25 червня 2015 року в місті Києві відбувся круглий стіл «Конфлікт інтересів у суддівській діяльності: визначення, види та шляхи вирішення», організований Радою суддів України спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції» та Проектом USAID «Справедливе правосуддя». Участь у роботі круглого столу взяли члени Ради суддів України, судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, народні депутати України, представники Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Генеральної прокуратури України, міністерств і відомств України, громадських організацій, міжнародні та національні експерти, адвокати.

Неформальні практики

26.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozpotchala-nadawati-riekomiendacii-kandidatam-na-posadu-suddi-wpiershie/

Комісія розпочала надавати рекомендації кандидатам на посаду судді вперше

26 червня 2015 року відбулося засідання кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. За результатами конкурсного добору прийнято рішення про надання рекомендацій кандидатам для призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

26.06.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-pitannia-shtchodo-pritiagniennia-suddiw-do-disciplinarnoi-widpowidalnosti1/

Комісія розглянула питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 
25 червня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

26.06.2015

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/2AA2D338E5281C05C2257E700022E4C9?OpenDocument&year=2015&month=06&

«Ми маємо створити таку модель судової влади, яка відповідала б і потребам суспільства, і стандартам ЄС», - заступник Голови Верховного Суду України Валентин Барбара

У Верховному Суді України відбулася зустріч заступника Голови Верховного Суду України Валентина Барбари з представниками Консультативної місії ЄС в Україні та Департаменту кризового врегулювання та планування Європейської служби зовнішньої діяльності.

Цікаве