Блог

26

листопада

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 21-27 листопада (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

21.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/CF29141C1B5AC183C2258072002A47F3?OpenDocument&year=2016&month=11&

У Верховному Суді України відбудеться міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя»

24–25 листопада 2016 року у Верховному Суді України відбудеться міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя».

Організаторами конференції є Верховний Суд України, Національна академія правових наук України та Київський національний університет імені Тараса Шевченка у співпраці з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ), проектом Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» за фінансової підтримки уряду Канади, проектом РЄ «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», спільним проектом ЄС/РЄ «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Консультативною місією ЄС в Україні.

21.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/418FB90B2530A212C22580720033FBE8?OpenDocument&year=2016&month=11&

Делегація Верховного Суду України взяла участь у роботі 17-ї Міжнародної конференції голів верховних судів світу в місті Лакнау (Індія)

Із 7 по 16 листопада 2016 року в місті Лакнау (штат Уттар-Прадеш, Індія) проходила 17-а Міжнародна конференція голів верховних судів світу.

За дорученням Голови Верховного Суду України делегація у складі судді Верховного Суду України Михайла Грицівата головного консультанта відділу міжнародного співробітництва Олександра Баранюка взяла участь у роботі цього заходу.

Метою проведення цьогорічної конференції було запобігання знищенню навколишнього середовища й попередження нової світової війни шляхом консолідації зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом та беззаконням.

21.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2789/

У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів

21 листопада 2016 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та в. о. ректора НШСУ Наталія Шукліна. 

Звертаючись до своїх колег, Голова ВГСУ зазначив, що з огляду на суспільну важливість судової реформи, суддям необхідно максимально зосередитись під час проходження конкурсу до Верховного Суду. На завершення Богдан Львов побажав усім присутнім плідної і конструктивної роботи.

21.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/informaciia-shtchodo-kilkosti-kandidatiw-iaki-powidomili-pro-namir-wziati-utchast-u-konkursi-do-wierchownogo-sudu7/

Інформація щодо кількості кандидатів, які повідомили про намір взяти участь у конкурсі до Верховного Суду

7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. 

Станом на 10 годину 21 листопада 2016 року про намір взяти участь у 
конкурсі повідомило 1136 кандидатів.

22.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1879

ОГЛЯД ЗМІ. "Питання безстрокового призначення всіх суддів-«п'ятирічок» буде розглянуто до весни 2017 року", - О. Маловацький

 Как известно, в Высший совет юстиции из Верховной Рады Украины поступили 856 материалов и рекомендаций Высшей квалификационной комиссии судей Украины об избрании судей, которые были назначены впервые и проработали пять лет — бессрочно.

Материалы были распределены между членами Высшего совета юстиции на одном из последних заседаний — 15 ноября 2016 года.

Как именно будет проходить процедура назначения судей бессрочно и сколько времени придется ждать до получения мантии судьям-«пятилеткам» в эксклюзивном интервью «Судебно-юридической газете» рассказал секретарь секции по назначению и увольнению судей Высшего совета юстиции Алексей Маловацкий.

22.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/informaciia-shtchodo-kilkosti-kandidatiw-iaki-powidomili-pro-namir-wziati-utchast-u-konkursi-do-wierchownogo-sudu9/

Інформація щодо кількості кандидатів, які повідомили про намір взяти участь у конкурсі до Верховного Суду

7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. 

Станом на 10 годину 22 листопада 2016 року про намір взяти участь у 
конкурсі повідомило 1174 кандидати.

22.11.2016

http://kompravpol.rada.gov.ua/news/main_news/72964.html

22 листопада 2016 року у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя відбувся "круглий стіл» на тему: «Реформування парламентських процедур: конституційно-правовий аналіз»

Захід проведено спільно комітетами Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України у співпраці з Лабораторією законодавчих ініціатив та Програмою USAID«РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво».

Під час «круглого столу» обговорено необхідність реформування українського парламенту, виклики сьогодення, а також можливі шляхи вдосконалення роботи Верховної Ради України.

22.11.2016

http://kompravpol.rada.gov.ua/news/main_news/72970.html

22 листопада 2016 року Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя спільно з Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини та проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» проведено «круглий стіл» на тему: «Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади».

У заході взяли участь народні депутати України – члени комітету з питань правової політики та правосуддя Яніцький ВП., Черненко О.М., Сидорович Р.М., суддя Верховного Суду України Гуменюк В.І., представники вищих спеціалізованих судів України, Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Ліщина І.Ю., представники Кабінету Міністрів України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також представники та експерти Ради Європи і громадських організацій.

23.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/41C7323687B2FAADC2258074004FCCE1?OpenDocument&year=2016&month=11&

Суддя Верховного Суду України наголосив на важливості ролі Верховного Суду України для виконання рішень Європейського суду з прав людини на національному рівні

Суддя-спікер Верховного Суду України Василь Гуменюк взяв участь у міжнародному круглому столі «Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади», який відбувся 22 листопада 2016 року в рамках проекту Ради Європи «Підтримка впровадження судової реформи в Україні»

23.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/5D9006AB632B27A7C2258076003889DF?OpenDocument&year=2016&month=11&

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк узяв участь у роботі круглого столу «Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні»

23 листопада 2016 року Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк узяв участь у роботі круглого столу «Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні».

Метою заходу була презентація Висновку № 19 Консультативної ради європейських суддів щодо ролі та повноважень голів судів, а також обговорення основних положень зазначеного нового Висновку Консультативної ради європейських суддів з точки зору судової реформи в Україні.

23.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2794/

Представники ВГСУ взяли участь в обговоренні національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні

22 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади", організований спільно Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини та проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

23.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/u-kiewi-projshlo-zasidannia-kruglogo-stolu-algoritmi-miechanizmi-ta-prawila-roboti-gromadskoi-radi-dobrotchiesnosti/

У Києві пройшло засідання круглого столу «Алгоритми, механізми та правила роботи Громадської ради доброчесності»

21 листопада 2016 року відбулося засідання круглого столу «Алгоритми, механізми та правила роботи Громадської ради доброчесності», організованого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України спільно з Асоціацією правників України (АПУ) та проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

23.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/golowa-komisii-wziaw-utchast-u-sieminari-obse-z-liudskogo-wimiru-2016-spriiannia-iefiektiwnim-ta-cilisnim-sistiemam-prawosuddia-zabiezpietchiennia-niezalieznosti-ta-iakosti-sudowoi-sistiemi/

Голова Комісії взяв участь у семінарі ОБСЄ з людського виміру-2016 «Сприяння ефективним та цілісним системам правосуддя: забезпечення незалежності та якості судової системи»

21-23 листопада 2016 року у місті Варшава, Республіка Польща, відбувся семінар ОБСЄ з людського виміру-2016 на тему: «Сприяння ефективним та цілісним системам правосуддя: забезпечення незалежності та якості судової системи».

Вищу кваліфікаційну комісію суддів України на заході представляв Голова Комісії Сергій Козьяков.

23.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/informaciia-shtchodo-kilkosti-kandidatiw-iaki-powidomili-pro-namir-wziati-utchast-u-konkursi-do-wierchownogo-sudu11/

Інформація щодо кількості кандидатів, які повідомили про намір взяти участь у конкурсі до Верховного Суду

7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. 

Станом на 10 годину 23 листопада 2016 року про намір взяти участь у 
конкурсі повідомило 1217 кандидатів.

23.11.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1880

Проблема виконання рішень Європейського суду з прав людини: необхідність системного аналізу та впровадження

22 листопада 2016 року у столиці відбувся круглий стіл «Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади», у якому взяли участь представники Міністерства юстиції України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів України, інших органів судової влади України, представники міжнародних, громадських організацій, експерти Ради Європи. Круглий стіл було організовано спільно Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини  та проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». 

23.11.2016

http://court.gov.ua/309506/

Українська делегація представників органів судової влади відвідала суди Боснії та Герцеговини

 21-23 листопада 2016 року делегація представників органів судової влади з робочим візитом відвідаласуди Боснії та Герцеговини. Метою робочого візиту був обмін досвідом із запровадження та ефективної роботи "Електронного суду".

24.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/E7AA4AFE94B31229C225807500282318?OpenDocument&year=2016&month=11&

У Верховному Суді України відбулася Міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя»

24 -25 листопада 2016 року у Верховному Суді України відбулася Міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя», у якій взяли участь Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та судді Верховного Суду України.

24.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/CD25575B4BCC9F46C2258075002852A7?OpenDocument&year=2016&month=11&

Доповідь Голови Верховного Суду України Ярослава РОМАНЮКА на міжнародній конференції «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя»


СУДОВА ПРАВОТВОРЧІСТЬ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ПРАВОСУДДЯ: РОЛЬ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

24.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/C2FFD69AEF4F0BC3C2258075005563E3?OpenDocument&year=2016&month=11&

Верховний Суд України є орієнтиром у процесі забезпечення єдності судової практики в Україні

24 листопада 2016 року у Верховному Суді України триває робота міжнародної конференції «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя». Захід організовано Верховним Судом України, Національною академією правових наук України та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка у співробітництві із Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ), Проектом Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» за фінансової підтримки уряду Канади, Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», Спільним проектом Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні.

24.11.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/zabezpechennja_nezalezhnosti_jakosti_ta_efektivnosti_pravosuddja_je_odnim_iz_golovnih_zavdan_golovi_.html

Забезпечення незалежності, якості та ефективності правосуддя є одним із головних завдань голови суду

Захист незалежності й безсторонності суддів та суду є головним завданням голів судів, адже верховенства права неможливо досягти без незалежності судової влади в цілому та кожного окремого судді.

Про роль голів судів у європейських державах, українську практику реформування обсягу їх повноважень, та, зрештою, досягнення балансу між механізмами, які дозволяють керувати роботою суду, і незалежністю судді, розмірковували учасники круглого столу «Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні», який відбувся 23 листопада 2016 року у м. Києві.

24.11.2016

http://www.vasu.gov.ua/123691/

Представники ВАСУ взяли участь в обговоренні національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні

Суддя Вищого адміністративного суду України Світлана Головчук та головний спеціаліст Відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Володимир Бондарчук взяли участь у круглому столі «Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади», який відбувся 22 листопада 2016 року у м. Київ. Цей захід організовано спільно Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини  та проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

24.11.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2797/

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у "круглому столі" щодо ролі та повноважень голів судів в контексті нового Висновку № 19 Консультативної ради європейських суддів

23 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

24.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/konkurs-u-ws-dokumienti-mozna-podati-lishie-w-odin-kasacijnij-sud/

Конкурс у ВС: документи можна подати лише в один касаційний суд

24.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widbulosia-zakliutchnie-ritchnie-zasidannia-koordinacijnoi-grupi-proiektu-radi-ewropi-pidtrimka-wprowadzienniu-sudowoi-rieformi-w-ukraini/

Відбулося заключне річне засідання Координаційної групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні»

23 листопада 2016 року начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Поліна Казакевич взяла участь у заключному річному засіданні Координаційної групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Учасники засідання заслухали звіт щодо діяльності Проекту за поточний рік та обговорили плани роботи на 2017 рік.

24.11.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/informaciia-shtchodo-kilkosti-kandidatiw-iaki-powidomili-pro-namir-wziati-utchast-u-konkursi-do-wierchownogo-sudu22/

Інформація щодо кількості кандидатів, які повідомили про намір взяти участь у конкурсі до Верховного Суду

7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

Станом на 10 годину 24 листопада 2016 року про намір взяти участь у 
конкурсі повідомило 1270 кандидатів.

25.11.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/B2D53737DBDE93A3C2258076002BFE5D?OpenDocument&year=2016&month=11&

Частина рішень Верховного Суду України має юридичну силу норми права, - завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Роман Майданик

Друге робоче засідання конференції «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя»,модераторами якої виступили суддя Верховного Суду УкраїниЛюдмила Охрімчук та завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Роман Майданик було присвячено тлумаченню права, а також основам юридичної та судової аргументації.

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/E055FE281933F8DAC2258076002DEAB7?OpenDocument&year=2016&month=11&

У Верховному Суді України обговорили особливості тлумачення права й основи юридичної та судової аргументації

У рамках Міжнародної конференції «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя», яка проходить у Верховному Суді України 24 та 25 листопада 2016 року, учасники обговорили особливості тлумачення права й основи юридичної та судової аргументації у різних країнах світу.

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/267C20D83C82C433C2258076004538AC?OpenDocument&year=2016&month=11&

У розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства» розміщено переклад Висновку Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) № 19 (2016) «Про голів судів».

Консультативна рада європейських суддів (КРЄС) опублікувала Висновок № 19 «Про голів судів».

У цьому Висновку КРЄС роз’яснює роль голови суду щодо представництва суду, стосунки голови суду з іншими суддями, а також функції управління щодо співробітників суду та інфраструктури. Основні завдання голів судів – представляти суд і всіх суддів, щоб забезпечити ефективне функціонування установи; забезпечувати поліпшення послуг, які суд надає суспільству; а також очолювати судову діяльність суду загалом.

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/85B5CBA4B349F236C22580760050C509?OpenDocument&year=2016&month=11&

Розвиток права в сучасних реаліях обумовлений діалогом між міжнародними судовими інституціями та національними судами і суддями, - суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська

У Верховному Суді України відбулась міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя».

Модераторами третьої сесії конференції виступили суддя Верховного Суду України Олександр Прокопенко та професор, завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України Наталія Оніщенко. Учасники заключного дня Конференції проаналізували проблематику формування судової практики в Україні на основі верховенства права.

http://www.vasu.gov.ua/123692/

Представники ВАСУ взяли участь у обговоренні Висновку Консультативної ради європейських суддів щодо ролі та повноважень голів судів

23 листопада 2016 року в Києві відбувся круглий стіл на тему: “Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні”, організований проектом Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні”.

Участь у роботі круглого столу взяли заступник Голови  ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва суду Світлана Пилипець.

http://vkksu.gov.ua/ua/news/informaciia-shtchodo-kilkosti-kandidatiw-iaki-powidomili-pro-namir-wziati-utchast-u-konkursi-do-wierchownogo-sudu33/

Інформація щодо кількості кандидатів, які повідомили про намір взяти участь у конкурсі до Верховного Суду

7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. 

Станом на 10 годину 25 листопада 2016 року про намір взяти участь у 
конкурсі повідомило 1352 кандидати.

Нагадаємо, що сьогодні останній день електронної реєстрації кандидатів.

http://vkksu.gov.ua/ua/news/sudowa-rieforma-nowi-mozliwosti-dlia-iuriditchnoi-spilnoti/

Судова реформа. Нові можливості для юридичної спільноти

24 листопада 2016 року в Одесі відбувся круглий стіл «Судова реформа. Нові можливості для юридичної спільноти», в роботі якого взяли участь члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Павло Луцюк та Сергій Прилипко.

Проведення заходу відбувалось за підтримки Асоціації правників України спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Основне питання, яке обговорювалось – це судова реформа та конкурс до Верховного Суду. Зокрема, чи готові адвокати, науковці та судді прийняти виклик і долучитись до формування нового складу ВС.

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widbulosia-organizacijnie-zasidannia-gromadskoi-radi-dobrotchiesnosti/

Відбулося організаційне засідання Громадської ради доброчесності

23 листопада 2016 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України Громадська рада доброчесності провела перше організаційне засідання.  Відкрив засідання Голова Комісії Сергій Козьяков. Він нагадав присутнім, що попереду серйозна робота і ГРД має розробити та ухвалити низку документів, які, можливо, призведуть до зміни деяких локальних документів Комісії.

http://www.vru.gov.ua/news/1882

Члени ВРЮ взяли участь у міжнародній конференції «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя»

24 листопада 2016 року у Верховному Суді України розпочала роботу Міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя».

Основна мета заходу – обговорити проблематику судової правотворчості як спеціальної діяльності судів у процесі здійснення правосуддя, розширення системи джерел права та ключових проблем дії принципів права в сучасному праворозумінні, ознайомитися з іноземним досвідом розвитку судової правотворчості у різних правових системах.

Цікаве