Блог

26

квітня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 21-27 квітня 2014 (офіційні джерела)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
22.04.2014
Державна судова адміністрація України звернулася до Ради суддів України щодо затвердження нового Положення про виготовлення та видачу посвідчень суддям
В.о. Голови Державної судової адміністрації України Володимир Півторак звернувся до Ради суддів України з листом щодо затвердження проекту Положення "Про порядок виготовлення, обліку, видачі, заміни та знищення посвідчень суддів, суддів, яких призначено на адміністративні посади, суддів у відставці, народних засідателів та присяжних".
22.04.2014
Ярослав РОМАНЮК: «Членами ТСК за квотою ВС повинні бути особи, які могли б чесного суддю відстояти, а іншому в очі сказати: «Ти — негідник»
Після того як Пленум Верховного Суду схвалив пропозиції щодо внесення змін до Конституції, на запитання журналістів відповів Голова ВС Ярослав РОМАНЮК. Він пояснив, чому «верховники» підтримують ідею триланкової судової системи і що буде з трьома спеціалізованими судами. Також Я.Романюк розповів, хто може стати членом тимчасової спецкомісії з перевірки суддів за квотою ВС.
Неформальні практики
«Закон і Бізнес». – 2014.04.19. - №16
22.04.2014
Відбулося засідання керівного комітету Проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні»
У рамках проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» (далі Проект), що впроваджується за фінансового сприяння Уряду Данії, відбулося засідання керівного комітету, на якому представлено звіт Проекту за минулий рік та обговорено план діяльності на 2014 рік.
Неформальні практики
Одним із пріоритетних завдань зазначеного Проекту РЄ є підвищення ефективності системи кримінальної юстиції в Україні відповідно до європейських стандартів.
22.04.2014
Набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про доступ до публічної інформації»
Метою закону, яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та ще до 53 законів України, є приведення деяких законодавчих актів України у відповідність із законами "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації".
22.04.2014
Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до статті 68 Закону України "Про виконавче провадження" щодо встановлення місця отримання доходів боржника
Писаренко В.В.
Постановляє: Проект Закону України про внесення змін до статті 68 Закону України «Про виконавче провадження» щодо встановлення місця отримання доходів боржника (реєстр. № 3334), поданий народним депутатом України Гороховим С.О., відхилити.
Етап проходження: Вручено для розгляду (24.04.2014)
23.04.2014
Правовий Висновок Верховного Суду України у справі про визнання прилюдних торгів недійсними
Верховний Суд України на спільному засіданні Судових палат у цивільних та господарських справах 23 квітня 2014 року ухвалив постанову у справі № 6-26цс14, предметом якої був спір про визнання прилюдних торгів недійсними.
23.04.2014
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо усунення неузгодженостей між окремими положеннями Закону)
Стаднійчук Р.В.
Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України  «Про судоустрій і статус суддів» передбачає усунення розбіжностей між окремими нормами Закону України  «Про судоустрій і статус суддів», які виникли після набрання чинності Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» від 8 квітня 2014 р. № 1188-VII, а також передбачає запровадження нового підходу щодо призначення суддів на адміністративні посади. Відповідно до проекту призначення суддів на адміністративні посади  здійснюватиме відповідна рада суддів. Пропонується встановити, що пропозицію про призначення на такі посади до ради суддів будуть вносити збори відповідного суду. Такий порядок запровадить систему стримання та противаг під час призначення суддів на адміністративні посади.
Етап проходження: Надано для ознайомлення (25.04.2014)
24.04.2014
У Верховному Суді України обговорили план дій щодо відновлення довіри суспільства до судової системи України
Круглий стіл за участю представників судової, законодавчої та виконавчої влад, дипломатичного корпусу, міжнародних та громадських організацій і ЗМІ організовано Верховним Судом України спільно з проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Захід відбувся 24 квітня 2014 року.
Неформальні практики
Учасники засідання обмінялися думками щодо підвищення авторитету судової влади й довіри громадян до неї, відновлення законності та справедливості у світлі Закону України від 8 квітня 2014 року № 1188-VII «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».
24.04.2014
Судді Вищого господарського суду України взяли участь в роботі "круглого столу" на тему: "Робота банківського сектору в Україні: нові виклики"
24 квітня 2014 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Робота банківського сектору в Україні: нові виклики", генеральним медіапартнером якого виступила редакція газети "Юридическая практика". Співорганізаторами заходу стала Незалежна асоціація банків України за підтримки Торгово-промислової палати України та проекту FinMaidan.
Неформальні практики
24.04.2014
Призначено заступників Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
23 квітня 2014 року збори суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ шляхом таємного голосування призначили на посаду заступника Голови ВССУ з координації роботи судової палати у кримінальних справах – Станіслава Кравченка, заступника з координації роботи судової палати у цивільних справах Марину Червинську, із загальних питань – Євгена Літвінова.
24.04.2014
ВССУ відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні та Республіці Молдова
24 квітня 2014 року Голова ВССУ Борис Гулько провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні та Республіці Молдова Кім Ин-Цжуном. У зустрічі також взяли участь радник Посольства Республіки Корея в Україні Лім Хун Мін, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВССУ Артем Рибченко, головний консультант цього відділу Михайло Вайнагій та керівник прес-служби Ніла Мартинюк. 
Неформальні практики
Сторони обговорили подальші напрями співпраці, у тому числі й щодо зміцнення верховенства права та підвищення рівня судового захисту прав фізичних і юридичних осіб.
24.04.2014
Представники судової, законодавчої та виконавчої влади обговорили шляхи відновлення довіри суспільства до судової влади
Під час засідання представники судової, законодавчої, виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій висловили думки щодо підвищення рівня довіри громадян до суду, ознайомилися з досвідом вирішення проблем в судових системах інших країн, визначили заходи, які необхідно вжити для досягнення зазначеної мети. 
Неформальні практики
24.04.2014
Постанова Верховної Ради України
«Про направлення на повторне друге читання проекту Закону України про реабілітацію осіб, які були незаконно засуджені» Постановляє: Проект Закону України про реабілітацію осіб, які були незаконно засуджені (реєстр. № 4389), поданий народним депутатом України Пашинським С.В., повернути Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя для доопрацювання та внесення на повторне друге читання.
24.04.2014
Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку звільнення від відбування покарання
Бондарєв К.А.
Етап проходження: Передано на розгляд керівництву (24.04.2014)
24.04.2014
Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України щодо поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною
Бондарєв К.А.
Етап проходження: Передано на розгляд керівництву (24.04.2014)
24.04.2014
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судовий збір" щодо звільнення від сплати судового збору позивачів за подання позовів про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Бондарєв К.А.
Етап проходження: Передано на розгляд керівництву (24.04.2014)
24.04.2014
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо забеспечення невтручання в діяльність суддівського самоврядування в Україні)
Стаднійчук Р.В., Лабунська А.В
Етап проходження: Передано на розгляд керівництву (24.04.2014)
25.04.2014
Відповідно до Указу Президента України переведено суддю адміністративного суду
23 квітня 2014 року виконуючий обов'язки Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав Указ № 430/2014 «Про переведення суддів», відповідно до якого обраного безстроково суддю Севастопольського апеляційного адміністративного суду Кобаля Михайла Івановича переведено на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду.
Указ Президента України від 23.04.2014 № 430/2014 «Про переведення суддів»
25.04.2014
В.о. Голови ВАСУ Катерина Леонтович взяла участь у обговоренні плану дій щодо відновлення довіри суспільства до судової системи України
Обговорення плану дій щодо відновлення довіри суспільства до судової системи України за участі представників судової, законодавчої та виконавчої влад, дипломатичного корпусу, міжнародних та громадських організацій, а також засобів масової інформації відбулося у рамках круглого столу, організованого Верховним Судом України спільно з проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» 24 квітня 2014 року.
Неформальні практики
Учасники круглого столу обмінялися думками щодо підвищення авторитету судової влади й довіри громадян до неї, відновлення законності та справедливості у світлі Закону України від 8 квітня 2014 року № 1188-VII «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».
25.04.2014
Секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Бенедисюк І.М. взяв участь у Загальних зборах Української асоціації власників торговельних марок
24 квітня 2014 року за участю Державної служби інтелектуальної власності України, державного підприємства "Український інститут промислової власності" та Вищого господарського суду України відбулися Загальні збори Української асоціації власників торговельних марок, на яких, зокрема, обговорювалися питання функціонування та напрямків діяльності названої Асоціації.
Неформальні практики
25.04.2014
Відбувся Пленум Верховного Суду України
25 квітня 2014 року під головуванням Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду України.
Пленум постановив обрати членами Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Кармазіна Юрія Марковича, Лавренюка Миколу Юхимовича, Мачужак Ярославу Василівну, Мойсика Володимира Романовича, Щотку Станіслава Олексійовича.
Також шляхом таємного голосування судді Верховного Суду України звільнили Гриціва Михайла Івановича з посади заступника секретаря Судової палати у кримінальних справах.
Пленум Верховного Суду підтримав висновок щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (про скасування щомісячного довічного грошового утримання суддів) (реєстр.№4572 від 26 березня 2014 року).
25.04.2014
Правовий Висновок Верховного Суду України у справі про поновлення на роботі, оплату вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди
Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 23 квітня 2014 року ухвалив постанову у справі № 6-30цс14, предметом якої був спір про поновлення на роботі, оплату вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди і зробив правовий висновок ще і з питань допуску справи до провадження та її розгляду Верховним Судом України.
25.04.2014
Правовий Висновок Верховного Суду України у справі про надання дозволу на примусове виконання рішення Міжнародного арбітражного центру Федеральної палати економіки Австрії про стягнення боргу
Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 23 квітня 2014 року ухвалив постанову у справі № 6-39цс14, предметом якої був спір про надання дозволу на примусове виконання рішення Міжнародного арбітражного центру Федеральної палати економіки Австрії про стягнення боргу.
25.04.2014
Пропозиція співпраці та взаєморозуміння
Сьогодні на засіданні Ради суддів України Голова Ради суддів Онопенко В. В. звернувся до суб’єктів формування Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з пропозицією врахування думки вищого органу суддівського самоврядування при обрані кандидатур з числа суддів за квотами цих органів.
«Це сприятиме порозумінню і поліпшенню ефективності та прозорості в роботі важливих конституційних установ, що забезпечують формування суддівського корпусу» – заявив В. В. Онопенко.
Неформальні практики

Цікаве