Блог

25

квітня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 20-26 квітня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

20.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115784-ksu_publikue_grafik_roboti_na_tizhden.html

КСУ публікує графік роботи на тиждень

Конституційний Суд України обнародував проект порядку денного засідань та пленарних засідань Суду на 21 - 23 квітня 2015 року.

20.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115780-rishennya_sudu_schodo_diy_subektiv_vladi_dozvolyat_oskarzhit.html

Рішення суду щодо дій суб’єктів влади дозволять оскаржити. Остаточним стане рішення апеляції

За день після проголошення Конституційним Судом України неконституційними положень щодо неможливості оскарження судового рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень суб’єктів владних повноважень про притягнення особи до адміністративної відповідальності, нардеп Сергій Ківалов запропонував вирішення цього питання.

20.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115749-analiz_lyustraciynogo_zakonu_zagrozhue_peretvoritisya_na_och.html

На барикадах конституційності. Аналіз люстраційного закону загрожує перетворитися на очищення самого КС

На цьому тижні єдиний орган конституційної юрисдикції розпочав слухання справи, яка стане доленосною не тільки для десятків тисяч державних службовців, а й для самих суддів. При цьому і серед фахівців, і у владних коридорах насамперед дискутується питання готовності Конституційного Суду заперечити доктрину «політичної доцільності» в праві, яка в останній рік стала домінуючою у вітчизняній законотворчості.

20.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115777-rsu_shvalila_polozhennya_pro_zbori_suddiv_dokument.html

РСУ схвалила положення про збори суддів

Рада суддів України прийняла за основу Типове положення про збори суддів судів загальної юрисдикції. Це передбачено рішенням РСУ від 16 квітня 2015№40.

20.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115748-golova_vkks_sergiy_kozyakov_mozhu_tverdo_obicyati_mi_zrobimo.html

Голова ВККС Сергій Козьяков: «Можу твердо обіцяти: ми зробимо все, щоб оцінювання було прозорим і непринизливим»

Вища кваліфікаційна комісія суддів незабаром вийде з кризи і впорається з усіма завданнями, у тому числі й з проведенням кваліфоцінювання. У цьому переконаний очільник цього органу Сергій КОЗЬЯКОВ. Розповів він і про враження від роботи на держпосаді, любов до опери та суддів, побутові труднощі нинішніх членів комісії через незговірливість колишніх.

20.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115773-stazh_suddi_ne_pidlyagae_pererahuvannyu_-_rsu.html

Стаж судді не підлягає перерахуванню -
РСУ

Радою суддів України прийнято рішення, що стаж роботи судді, нарахований відповідно до діючого законодавства на момент набрання чинності Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд", перерахуванню не підлягає. Про це йшла мова на минулому засіданні Ради суддів України.

20.04.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047511

К рассмотрению «люстрационных» дел будут привлекать всех судей ВАСУ

Распределение судебных дел, которые возникают в спорах по правоотношениям урегулированных Законом Украины «Об очищении власти» от 16 сентября 2014 года, будет осуществляться между всеми судьями Высшего административного суда Украины. Кроме того, на собрании судей Высшего административного суда Украины секретарем первой судебной палаты был избран Константин Конюшка.

20.04.2015

http://pravo.org.ua/2010-03-07-18-06-07/lawreforms/1921-khto-pretenduie-do-vyshchoi-rady-iustytsii-dosie-na-kandydativ.html

Х-то претендує до Вищої ради юстиції. Досьє на кандидатів

Вища рада юстиції - ключовий орган, від якого залежить якість суддівського корпусу. Тому від складу цього органу, його професіоналізму та політичної нейтральності не в останню чергу залежатиме рівень довіри до судової влади. Робоча група з питань судової реформи і реформи прокуратури Реанімаційного пакету реформ з відкритих джерел зібрала відомості щодо кандидатів про Вищу раду юстиції. Розраховуємо, що ця інформація дозволить органам, які призначатимуть найближчим часом членів нової Вищої ради юстиції, прийняти найбільш виважене рішення. 

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6881.htm

http://ksza.ks.ua/news/society/56101-suddya-povernuv-lyudyam-ponad-5-mlyonv-griven.html

Суддя повернув людям понад 5 мільйонів гривень  

У порівнянні з попередніми роками, у 2014 році, кількість позовів у сфері трудових відносин, що надійшли до Дніпровського районного суду значно зросли. До таких ситуацій в процесі трудової діяльності часто призводить неналежне виконання трудових договорів роботодавцями або підприємствами. Повідомляє прес-служба Дніпровського райсуду м.Херсона. За статистичними даними, у минулому році, до Дніпровського районного суду звернулись 398 херсонців із позовами що виникають із трудових правовідносин. Левова частка їх (а це 375 позовів) стосуються невиплати або заборгованості заробітної плати. Майже усі звернення судом були розглянуті, та у 353 випадках вимоги позивачів було задоволено. Нарахована сума виплат заробітної плати херсонцям становила понад 5 мільйонів 236 тисяч гривень, в тому числі 6000 гривень – моральної шкоди. Слід зазначити, що по 3 справам закрито провадження, 1 позов передано до іншого суду, а решта звернень перенесено до розгляду на 2015 рік.

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6880.htm

http://vn.presspoint.in.ua/2015/04/20/35820

Шокін відсторонив від посади суддю з Вінниці

За клопотанням генпрокурора Віктора Шокіна тимчасово відсторонили від посад шість суддів у зв’язку з їх притягненням до кримінальної відповідальності, Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6879.htm

http://zhitomirinfo.cinfoo.com/news-8434.html.html

Бердичівського суддю знову підозрюють в корупції

Вища кваліфікаційна комісія суддів задовольнила клопотання Генерального прокурора України Віктора Шокіна щодо відсторонення шістьох суддів від виконання своїх обов’язків. Серед них – суддя Бердичівського міськрайонного суду Олександр Дубцов, його підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень.

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6878.htm

http://o1.ua/articles/o-chem-rasskazal-v.html

О чем рассказал в Одессе американский судья?

Посетивший Одессу судья окружного суда американского штата Флорида Марк Спайзер работает судьей уже тридцать три года. В штате Флорида, где он проживает в округе Форт-Лодердейл, судьи избираются населением. Срок их работы до следующих выборов — шесть лет. «В США судебная система не имеет отношения к процессу расследования. Расследованием дел занимается исключительно прокуратура и полиция. Рассмотрением же дел в судах штатов и федеральных судах занимаются народные заседатели либо суд присяжных», — рассказывает Марк Спайзер.

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6877.htm

http://kropyva.ck.ua/content/v-skandalnomu-sud-ne-zmogli-obrati-golovu-sudu-v-deo

В скандальному суді не змогли обрати голову суду (Відео)

На виборах голови Апеляційного суду Черкаської області які відбулися 17 квітня судді не змогли обрати голову суду. Жоден з двох кандидатів, діючий голова суду Володимир Бабенко та екс-голова суду Віктор Подорога, не набрали необхідної більшості голосів. Наступна спроба результативно провести вибори відбудеться 27 квітня.

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6876.htm

Суддя Ландіка повинен бути притягнутий до відповідальності - Геращенко

Геращенко доручив помічникам готувати подання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів про початок процедури притягнення судді, який виніс рішення до відповідальності за свідомо не правосудне рішення.

Прийняв рішення про те, що Ландік не бив дівчину, Сватівський районний суд Луганської області в особі судді Юрченко С. О. Повідомляє про це new-s.com.ua з посиланням на дані Антона Геращенка, радника міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, у Facebook.

За словами Геращенка, на жаль, сумний досвід суддів Кірєєва, Вовка, Царевич, Кицюка нічому не навчив цього суддю.

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6875.htm

http://www.rbc.ua/ukr/news/vsk-prosit-vsyu-otreagirovat-narushenie-prisyagi-1429544533.html

ТСК просить ВРЮ відреагувати на порушення присяги суддею Оболонського райсуду Києва Ліщуком

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з перевірки суддів судів загальної юрисдикції направила висновок і матеріали перевірки судді Оболонського райсуду Києва Тараса Ліщука до Вищої ради юстиції для подальшого розгляду та прийняття рішення. Про це повідомили у відділі взаємодії зі ЗМІ Вищої ради юстиції. ТСК угледіла в діях Ліщука у справі активіста Євромайдану ряд порушень присяги судді.

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6872.htm

http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=154851

Віктор Шокін звернувся з клопотанням про відсторонення від посад суддів, які виносили неправосудні рішення стосовно учасників Революції Гідності

Генеральний прокурор України Віктор Шокін звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з клопотаннями про відсторонення від посад двох суддів Полтавської та Сумської областей, які в січні-лютому минулого року винесли низку неправосудних ухвал стосовно учасників Революції Гідності. 

20.04.2015

http://judges.org.ua/dig6868.htm

http://www.facenews.ua/news/2015/270083/

Эксперт рассказала, что нужно для успешного реформирования судопроизводства Украины

Для успешного реформирования судопроизводства Украины нужно изменить Конституцию. Об этом в статье для «Зеркало недели» пишет бывший руководитель главного управления по вопросам конституционно-правовой модернизации администрации президента Украины Марина Ставнийчук.

21.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115751-vkks_zaprovadzhue_praktiku_pereocinki_rishen_scho_nabrali_za.html

У кіпті доказів. ВККС запроваджує практику переоцінки рішень, що набрали законної сили

Чергове засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів показало: кримінальні справи проти суддів, що з недавнього часу стали вважатися резонансними, розбиратимуться всіма державними органами. Цього разу об’єктом дослідження у ВККС стала «справа судді Солом’янського районного суду м. Києва Світлани Кушнір». Генпрокуратура вимагала від «кваліфікаційників» відсторонити законницю від займаної посади.

21.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115791-suddi_dnipropetrovskogo_okruzhnogo_adminsudu_obrali_zastupni.html

Судді ДОАС обрали заступника Голови суду

Збори суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду обрали заступником голови суду Кальника Віталія Валерійовича.

21.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115789-deputati_hochut_zvilniti_suddiv_konstituciynogo_sudu_priznac.html

Депутати хочуть звільнити суддів КС, призначених з’їздом

Народні депутати - члени Радикальної партії Олега Ляшка зареєстрували у парламенті законопроект щодо дострокового позбавлення повноважень суддів Конституційного Суду України, які були призначені на з'їздах суддів України.

21.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115740-yak_ceremonialni_povnovazhennya_verhovnoi_radi_stali_pereshk.html

Інсцинуація справедливості або к церемоніальні повноваження Верховної Ради стали перешкодою для обрання безстроково

Тиждень тому парламентарі вчергове порушили власні обіцянки щодо обрання суддів-«безстроковиків». Приїзд до сесійної зали близько 200 володарів мантій виявився для них не тільки марним, а й образливим. Натомість те, що над українськими законниками згущаються хмари, було зрозуміло ще під час засідання комітету, коли нардепи, не добираючи висловів, продемонстрували своє ставлення до служителів Феміди.

21.04.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/04/21/7065358/?attempt=2

Шокін просить ВСУ посприяти затриманню судді з Одещини

Генпрокурор Віктор Шокін звернувся до Верховного Суду України з клопотанням про внесення до Верховної Ради країни подання про надання згоди на затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для одного з суддів господарського суду Одеської області. Про це повідомили у ГПУ.

21.04.2015

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2015/4/20/127359.htm

Высший совет юстиции: «предвыборная агитация»

17 апреля 2015 года состоялись публичные дебаты кандидатов в члены Высшего совета юстиции, которые должны быть назначены Съездом адвокатов Украины 24-25 апреля. Участие в дебатах приняли не все претенденты, с кандидатурами неприбывших можно ознакомиться на сайте ВСЮ.

21.04.2015

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2015/4/21/127457.htm

«Дикая люстрация»: очищение судебной власти - восстановление доверия или месть?

Нынешнее очищение судебной власти - это не восстановление доверия, а банальная месть и построение тоталитарного государства, считают юристы

21.04.2015

http://judges.org.ua/dig6883.htm

http://realno.te.ua/novyny/%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%96-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%8F%D0%B6%D0%BD%D1%96-%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D1%81%D1%8C/

На Тернопільщині присяжні судили всього один раз

Загалом після запровадження інституту відбулося 71 засідання за участі суду присяжних. З яких на Тернопільщині всього одне. Після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу, у 2013-2014 роках найчастіше суд присяжних залучали до судових процесів у Луганській області – 6 разів.

21.04.2015

http://judges.org.ua/dig6891.htm

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/suddi-hto_123/

А судді хто? Кому заважає очищення влади

Конституційний Суд України переніс на невизначений термін розгляд претензій до закону про люстрацію. Таке рішення ухвалене у зв’язку з тим, що парламент повинен розглянути зміни до цього закону, які враховують критику Венеціанської комісії.

21.04.2015

http://judges.org.ua/dig6893.htm

http://newsradio.com.ua/2015_04_21/Zm-ni-do-Konstituc-pitannja-nomer-odin-kontrol-nad-sudovoju-vladoju-1647/

Зміни до Конституції: питання номер один — контроль над судовою владою

Концепцію змін до Конституції України планується затвердити 13 травня. На думку юристів, труднощі виникнути можуть, але вкластися в терміни цілком реально. Парламент до кінця поточної сесії має затвердити законопроект про внесення змін до Конституції і остаточно внести ці зміни вже на наступній сесії. Про це заявив член Конституційної комісії Віктор Мусіяка.

21.04.2015

http://judges.org.ua/dig6892.htm

http://www.varianty.net/25709-stvoreno-sait-yakyi-dopomozhe-provesty-liustratsiiu-sudovoi-hilky-vlady

Створено сайт, який допоможе провести люстрацію судової гілки влади

Нардеп України з фракції «Блоку Петра Порошенка» Юрій Македон розповів журналістам в кулуарах парламенту про новий сайт, який допомагатиме проводити люстрацію. Про це повідомляє прес-служба Блоку Петра Порошенка.

22.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115737-konstituciyniy_sud_rozyasniv_koli_parlament_ne_mozhe_obmezhu.html

Тест на пропорційність. КС роз’яснив, коли законодавець не може обмежувати право на оскарження

В яких випадках допустимо позбавляти громадян права на оскарження судового рішення та яка практика склалась із цього питання в Страсбурзі — вказав Конституційний Суд. Завдяки роз’ясненням Верховна Рада отримала «методичку», яку за бажання зможе використовувати для встановлення апеляційних і касаційних фільтрів.

22.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115808-genprokuratura_informue_pro_kilkist_kriminalnih_provadzhen_s.html

Генпрокуратура інформує про кількість проваджень щодо суддів

Органами прокуратури зареєстровано 7 кримінальних проваджень за фактами прийняття рішень суддями щодо учасників Євромайдану та учасників масових акцій протестів протягом листопада 2013 - лютого 2014 року.

22.04.2015

http://judges.org.ua/dig6903.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1459245-dvokh-suddiv-solomyanskogo-sudu-vidstoroneno-vid-posad

Двох суддів Солом’янського суду відсторонено від посад

Вища кваліфікаційна комісія суддів прийняла рішення про відсторонення двох суддів Солом’янського району від посад. Про це УНН повідомили у суді. Зокрема, від посад відсторонено суддів А.Макуху та А.Демидовську.

22.04.2015

http://judges.org.ua/dig6904.htm

http://real-vin.com/%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F-%D0%B2-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B8%D0%BB%D1%81%D1%8F-%D1%81%D1%83%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-%D1%81

Сегодня в Виннице закончился суд над судьей. Винницкий суд подтвердил невиновность своей тывровской коллеги

Апелляционный суд Винницкой области 22 апреля вынес определение, которым оставил в силе решение суда первой инстанции относительно того, что действия замглавы Тывровского райсуда Марией Лищишеной не признаны коррупционными. Протокол об админнарушении, составленный в отношении судьи в начале января, Фемида признала неправильным.

22.04.2015

http://judges.org.ua/dig6905.htm

http://112.ua/politika/poroshenko-sformyroval-konkursnuiu-komyssyiu-po-otboru-kandydatov-v-visshyi-sovet-iustytsyy-223388.html

Порошенко сформировал конкурсную комиссию по отбору кандидатов в Высший совет юстиции

Главой конкурсной комиссии назначен профессор кафедры международного права и специальных правовых наук Национального университета "Киево-Могилянская академия" Владимир Василенко. Президент Украины Петр Порошенко распорядился создать конкурсную комиссию по отбору кандидатов в Высший совет юстиции. Соответствующий указ № 227/2015 от 21 апреля размещен на сайте главы государства.

23.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115846-dsa_spivpracyuvatime_z_kolegami_z_litvi.html

ДСА співпрацюватиме з колегами з Литви

23 квітня 2015 року у приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася зустріч Голови ДСА України Зеновія Холоднюка з директором Національної судової адміністрації Литви Редою Молієне.

23.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115735-zbilshennya_stavok_sudovogo_zboru_mozhe_prizvesti_do_vtrati_.html

Ризики дорожнечі. Збільшення ставок судового збору може призвести до втрати кадрів, прощання з ЄСПЛ та потрапляння на фінансову мілину

Послуги Феміди подорожчають. Експерти вважають, що така фінансова новація може негативно позначитись як на громадянах, так і на самих володарях мантій: через великі ставки судового збору стежки до храмів Феміди поростуть травою, законники залишаться без роботи, а держава кине їх напризволяще.

23.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115828-dsa_provodit_nablizhennya_byudzhetnih_priznachen_.html

ДСА проводить наближення бюджетних призначень

За рахунок залишку коштів спеціального фонду державного бюджету Міністерство фінансів України разом з Державною судовою адміністрацією погодило наближення на квітень 2015 року бюджетних призначень з травня – грудня 2015 року.

23.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115752-yaku_zarplatu_otrimuyut_pracivniki_aparatu_sudiv_nini_y_na_y.html

Від окладу до окладу. Яку зарплату отримують працівники апарату судів нині й на яку можуть сподіватися в майбутньому

Як показує статистика, оклад є лише частиною коштів, які отримують працівники апарату судів. При цьому в деяких випадках не надто значною частиною порівняно з преміями. Водночас урядовці планують суттєво обмежити «понаднормові» доходи й самостійно визначати оклад.

23.04.2015

http://judges.org.ua/dig6907.htm

Готуються нові законопроекти щодо додержання конституційних прав учасників кримінального провадження

23.04.2015

http://judges.org.ua/dig6906.htm

Суддя В. Фролов: "Судова реформа по-українськи. Найвищий посадовий суддя вимушений виконувати обов’язки на найнижчій суддівській посаді"

Європейський суд з прав людини повідомив (повідом. ECHR-LUkr1/1R HH/VBO/oco від 19.03 2015) про розгляд справи за зверненням судді. 

24.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115861-zastupnikami_golovi_verhovnogo_sudu_stali_vbarbara_ta_mklime.html

Заступниками голови ВС стали В.Барбара та М.Кліменко

Сьогодні у Верховному Суді України відбуваються вибори заступників голови Суду. За результатами таємного голосування заступниками голови Суду строком на 5 років обрано Валентина Барбару та Марину Кліменко.

24.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115750-zmini_kerivnictva_vischih_specsudiv_ne_vidbulosya_vibori_adm.html

На місцях – без особливостей. Зміни керівництва вищих спецсудів не відбулося. Вибори адмінкорпусу у ВСС це остаточно підтвердили

Естафета перевиборів у всіх судових інстанціях поступово сходить нанівець. Цього року, на відміну від минулого, кадрових пертурбацій верхівка судової системи не зазнала. Обійшлося й без надмірної уваги з боку народних люстраторів та інших радикально налаштованих представників суспільства.

24.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115858-z_personalnogo_skladu_palat_verhovnogo_sudu_viveli_4_suddiv.html

З персонального складу палат ВС вивели 4 суддів

Пленум Верховного Суду України прийняв рішення вивести з персонального складу палат Суду 4 суддів у зв'язку з досягненням ними 65 років. Як пояснив голова Верховного Суду Ярослав Романюк, відповідно до нового Закону кворум у палатах обчислюється, виходячи із загальної кількості суддів, які в ній працюють.

24.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115864-advokati_zabrakuvali_notariusa_ta_menedzhera_yak_kandidativ_.html

Адвокати забракували двох кандидатів до ВРЮ. З'їзд адвокатів вивчає кандидатів на посади у ВРЮ

Сьогодні в Києві проходить З'їзд адвокатів України, який зараз приступив до розгляду кандидатів на посаду у Вищій раді юстиції, які не є суддями, або суддями у відставці.

24.04.2015

http://zib.com.ua/ua/115877-zizd_advokativ_dosi_ne_obrav_chleniv_vryu.html

З'їзд адвокатів досі не обрав членів ВРЮ

Станом на 21.00 24 квітня З'їзд адвокатів України, який сьогодні проходить в Києві, так і не обрав членів Вищої ради юстиції. Жоден з кандидатів не набрав потрібної кількості голосів - 130

24.04.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0047610

Изменения в законодательство должны исключать любую возможность влияния на судебную власть, — зампредседателя ОАС г.Киева судья Е.Аблов

В парламенте зарегистрирован законопроект №2630 «О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно финансового обеспечения работников судебной системы), которым предлагается внести изменения в законы «О Высшем совете юстиции», «О судоустройстве и статусе судей», установив, в частности, что условия оплаты труда членов комиссии, работников секретариата и инспекторов Высшей квалификационной комиссии судей Украины, а также судей судов всех юрисдикций определяются Кабинетом Министров Украины. Кроме того, правительством определяются условия материального, бытового обеспечения и социальной защиты работников судебной системы. Нет ли в этом проекте попытки «приструнить» судебную ветвь власти или это просто «косметические» изменения в проекте?

24.04.2015

http://sud.ua/news/2015/04/24/75954-kogda-stoit-majdan-a-rykovoditel-syda-govorit-o-tom-chto-progolosovannie-16-yanvarya-zakoni--pravilnie-i-svoevremennie-mne-kazhetsya-chto-eto-slishkom-bolshaya-oshibka---sydya-vsy-p-pantalienko

Почему судья ВСУ Петр Панталиенко снял свою кандидатуру на должность заместителя главы ВСУ?

24 апреля состоялось заседание пленума Верховного Суда Украины, на котором в частности, избрали заместителей председателя ВСУ. Изначально на должности заместителей председателя ВСУ претендовали 3 кандидата. Так, по решению Судебной палаты по хозяйственным делам ВСУ на должность заместителя была выдвинута кандидатура Валентина Барбары. Судебная палата по уголовным делам ВСУ выдвинула кандидатуру Марины Клименко. Также Анатолий Ярема выдвинул кандидатуру Василия Гуменюка.

24.04.2015

http://judges.org.ua/dig6919.htm

http://zik.ua/ua/news/2015/04/24/sbu_dopytala_dvoh_suddiv_ksu_na_cherzi__shche_dva_dopyty_584170  

СБУ допитала двох суддів КСУ, на черзі – ще два допити

СБУ допитала вже двох суддів Конституційного суду за підозрою в причетності до узурпації влади екс-президентом Віктором Януковичем.

24.04.2015

http://judges.org.ua/dig6920.htm

http://ntn.ua/uk/products/programs/svidok/news/2015/04/24/16411

Судді, винні у п'яних ДТП, виходять сухими з води

Напилися - й до керма, тільки без суддівської  мантії. Такі розваги волинських служників Феміди. Торік у серпні заступник голови районного суду протаранив автомобіля, ще й намагався  втекти з місця ДТП. А нещодавно вже суддя Господарського суду області також позашляховиком уїхав в іншу машину.

Цікаве