Блог

25

червня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 20-26 червня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

21.06.2016

http://www.vasu.gov.ua/123626/

Спеціалізований верховний адміністративний суд у системі адмінсудів має перевагу – з листа Європейської асоціації адміністративних суддів

Європейська асоціація адміністративних суддів висловила занепокоєння з приводу положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Про це зазначено у листі від 13 червня 2016 року до Європейського комісара з питань юстиції, Президента України та Міністра юстиції України, який підписано Президентом Європейської асоціації адміністративних суддів Едіт Целлер.   Європейська асоціація адміністративних суддів обґрунтовує свої міркування виходячи зі змісту листа ВАСУ від 9 червня 2016 року, адресованого Президенту України.  

21.06.2016

http://www.vasu.gov.ua/123630/

Проведено низку семінарів з актуальних питань розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій

Протягом травня – червня  2016 року Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні у рамках проекту “Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України” проведено низку семінарів «Актуальні питання розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій». Семінари, зокрема, відбулися  25 травня у м. Дніпро, 27 травня у м. Харків, 14 червня у м. Львів та 16 червня у м. Вінниця.

21.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1597

Суддю, який залишився вірним присязі і повернувся з окупованої території Криму до України, люструвати не будуть

Вища рада юстиції на засіданні 16 червня 2016 року розглянула провадження щодо вимог законодавства про несумісність за зверненням Міністерства юстиції України, в якому ставиться питання про визнання порушення суддею апеляційного суду Вінницької області Юненком Миколою Олександровичем вимог щодо несумісності та звернення до Верховної Ради України з поданням щодо прийняття рішення про звільнення вказаного судді із займаної ним посади.

21.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1596

Судовій владі не вистачає єдиного центру, відповідального за стандарти та якість її роботи

15 червня 2016 року у Вищій раді юстиції відбулась робоча зустріч Голови ВРЮ І.Бенедисюка із новопризначеним координатором Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Довідасом Віткаускасом, який змінив на цій посаді Вергіліуса Валанчуса. Від Проекту участь також взяла національний експерт Юлія Землицька, від секретаріату ВРЮ – радник Голови ВРЮ Дар’я Богатчук, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко і начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Оксана Лисенко. Учасники зустрічі обговорили напрями подальшого співробітництва у рамках Проекту, який активно підтримує прагнення Вищої ради юстиції до інституційного розвитку згідно з європейськими стандартами та сприяє налагодженню міжнародного співробітництва Ради.

21.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-riekomienduwala-9-kandidatiw-dlia-obrannia-na-posadu-suddi-biezstrokowo/

Комісія рекомендувала 9 кандидатів для обрання на посаду судді безстроково

21 червня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалося питання про рекомендування кандидатів для обрання на посаду судді безстроково, які успішно пройшли первинне кваліфікаційне оцінювання.

22.06.2016

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/opriljudneno_uzagalnennja_ta_pravovi_poziciji_vssu.html

Оприлюднено узагальнення та правові позиції ВССУ

Відповідно до постанов пленуму ВССУ від 03 червня 2016 року № 2 "Про узагальнення судової практики вирішення слідчими суддями питань, пов'язаних із слідчими (розшуковими) діями", № 3 "Про узагальнення практики розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів проти життя і здоров'я особи" та  № 6 "Про правові позиції Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ" оприлюднюємо узагальнення та правові позиції, з текстами яких можна ознайомитись у розділі "Судова практика" .

22.06.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2413/

ВГСУ надав Господарському суду Одеської області методичну допомогу з питань банківського та корпоративного законодавства

Протягом 13-17 червня 2016 року робоча група першої судової палати ВГСУ з робочим візитом відвідала Господарський суд Одеської області. До складу цієї робочої групи увійшли: секретар першої судової палати, суддя Картере В.І. – керівник робочої групи, судді Барицька Т.Л. та Губенко Н.М., начальник управління забезпечення роботи першої судової палати Умрихін Д.Л., головний консультант у складі відділу управління Криштак І.В., головний спеціаліст цього відділу Лебенчук І.О. та помічник судді Чумак В.І.

22.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1600

Результати засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

21 червня 2016 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. У ньому взяли участь члени дисциплінарної секції: А.Лесько, О.Муравйов, В.Комков, І.Мамонтова, В.Нежура, А.Мірошниченко, А.Бойко, П.Гречківський. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи дисциплінарної секції залучено членів секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад О.Маловацького, М.Гусака.

23.06.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2416/

Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у круглому столі "Судовий захист прав та свобод особи в умовах конфлікту в Україні та заяви щодо України до Європейського суду з прав людини"

22 червня 2016 року відбувся круглий стіл "Судовий захист прав та свобод особи в умовах конфлікту в Україні та заяви щодо України до Європейського суду з прав людини", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні". Мета зустрічі – обговорення прогалин законодавства та судової практики щодо конфлікту в Україні, які потенційно можуть розглядатись як відсутність в Україні ефективного засобу юридичного захисту та бути підставою подання заяв до ЄСПЛ, напрацювання можливих шляхів вирішення зазначеної проблеми на національному рівні з метою забезпечення  ефективних механізмів захисту особи в умовах конфлікту, попередження подання відповідних заяв до Європейського суду, а також інформування учасників заходу щодо практики європейських країн за схожих обставин.

23.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1602

Члени ВРЮ та представники громадських організацій обмінялися думками з приводу актуальних питань діяльності Вищої ради юстиції

22 червня 2016 року у Вищій раді юстиції за підтримки спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції» відбувся круглий стіл «Вища рада юстиції як агент змін в системі правосуддя: спільне обговорення з представниками громадських організацій».

23.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1599

Результати засідання секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

22 червня 2016 року відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. У ньому взяли участь члени Вищої ради юстиції, які входять до складу секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад: О.Маловацький, І.Бенедисюк, Н.Волковицька, А.Олійник, М.Гусак. Відповідно до розпорядження Голови Вищої ради юстиції до роботи секції залучено члена дисциплінарної секції Вищої ради юстиції А.Мірошниченка. За результатами розгляду питань порядку денного секція дійшла таких висновків.

23.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1598

Вища рада юстиції внесе подання про звільнення 14 суддів за загальними обставинами

Під час засідання 23 червня 2016 року Вища рада юстиції розглянула матеріали щодо внесення подань про звільнення суддів з посад за загальними обставинами. За результатами розгляду Вища рада юстиції вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення у зв’язку з поданням заяв про відставку таких суддів…

23.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1595

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції

Оприлюднено результати розляду питань порядку денного засідання Вищої ради юстиції 23 червня 2016 року.

23.06.2016

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/tchietwiertie-zasidannia-koordinacijnoi-grupi-proiektu-radi-ewropi-pidtrimka-wprowadzienniu-sudowoi-rieformi-w-ukraini/

Четверте засідання координаційної групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні»

22 червня 2016 року представники Комісії взяли участь у четвертому засіданні координаційної групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». На засіданні також були присутні представники Вищої ради юстиції, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України та Міністерства юстиції України.

24.06.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2423/

У ВГСУ відбулася підготовка голів та заступників голів апеляційних судів

24 червня 2016 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) відбулася підготовки голів та заступників голів апеляційних судів. У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, ректор НШСУ Микола Оніщук, проректор з підготовки кадрів для судових органів НШСУ, суддя Верховного Суду України у відставці Анатолій Костенко, заступник начальника відділу забезпечення діяльності ректорату-радник НШСУ, суддя Верховного Суду України у відставці Ольга Шаповалова.

24.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1608

Вища рада юстиції відкрила 5 дисциплінарних справ за заявами, переданими ТСК

Вища рада юстиції продовжила розгляд матеріалів, переданих до ВРЮ Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

24.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1607

ВРЮ внесе подання про звільнення судді у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього

Вища рада юстиції під час засідання 23 червня 2016 року розглянула повідомлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 23 травня 2016 року № 18-3916/16 про те, що вирок Ленінського районного суду міста Миколаєва від 5 серпня 2014 року, ухвалений стосовно Крюковського Олега Анатолійовича, набрав законної сили, що відповідно до вимог статті 117 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є підставою для звільнення його з посади судді Каховського міськрайонного суду Херсонської області.

24.06.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1606

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк взяв участь в Одеському міжнародному судовому форумі

24 червня 2016 року в приміщенні апеляційного суду Одеської області відбувся Одеський міжнародний судовий форум II Конституційний полілог «Судова реформа: важливий крок у правильному напрямку. Що далі?» Захід було присвячено обговоренню проблематики судової реформи, перспектив та реалій конституційних гарантій незалежності суду, механізмів правомірного впливу на ефективність судової діяльності, галузевих змін та міжнародних судових процесів.

24.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/ED10F2BE637055A2C2257FDC003DB188?OpenDocument&year=2016&month=06&

Верховний Суд України прискорив отримання інформації щодо результатів розгляду справ

Відтепер оперативну інформацію щодо результатів розгляду справ палатами Верховного Суду України можна отримати у новому розділі офіційного веб-сайту Суду «Результати розгляду справ Верховним Судом України».

24.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/9756C85BE1A18B65C2257FDC0042512F?OpenDocument&year=2016&month=06&

До уваги користувачів сайту! Розміщено інформаційно-тематичний листок Європейського суду з прав людини щодо його рішень стосовно права засуджених голосувати на виборах

У розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства», у рубриці «Огляд прецедентного права Європейського суду з прав людини», розміщено інформаційно-тематичний листок Європейського суду з прав людини щодо його рішень стосовно права засуджених голосувати на виборах.

24.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/0F25E947B07A63FBC2257FDC0042C20E?OpenDocument&year=2016&month=06&

Відбулася VI конференція голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи

VI конференція голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи проходила 20–22 червня 2016 року в місті Белграді. Господарем заходу цього разу став Верховний касаційний суд Сербії. У ході роботи конференції судді продемонстрували свою готовність до участі в подоланні тих викликів, які постали перед судовою системою кожної країни окремо, та до пошуку спільних шляхів їх вирішення.

24.06.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/7AF4E4B36043DBC5C2257FDC0047A46C?OpenDocument&year=2016&month=06&

Судді Верховного Суду України взяли участь у семінарі «Єдність судової практики в контексті реформи правосуддя в Україні»

17 червня 2016 року судді Верховного Суду України Василь Гуменюк та Богдан Пошва взяли участь у семінарі «Єдність судової практики в контексті реформи правосуддя в Україні», який проходив у місті Святогірську Донецької області. Семінар було організовано в рамках діяльності проекту ОБСЄ «Підтримка дотримання принципу верховенства права та захисту прав людини в законодавчій та судовій практиці».

26.06.2016

http://www.vasu.gov.ua/123632/

Питання судового захисту прав та свобод особи в умовах конфлікту в Україні обговорили під час круглого столу у Києві

Заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан взяв участь у круглому столі на тему: «Судовий захист прав та свобод особи в умовах конфлікту в Україні та заяви щодо України до Європейського суду з прав людини», який відбувся 22 червня 2016 року в м. Київ у рамках проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». Метою заходу стало обговорення прогалин законодавства та судової практики щодо конфлікту в Україні, які потенційно можуть розглядатись як відсутність в Україні ефективного засобу юридичного захисту та бути підставою подання заяв до Європейського суду з прав людини; надання пропозицій щодо шляхів вирішення цієї проблеми на національному рівні з метою забезпечення ефективних механізмів захисту особи в умовах конфлікту в Україні та попередження подання відповідних заяв до ЄСПЛ, а також інформування учасників заходу про думку експертів щодо вказаної ситуації та про практику європейських країн за схожих обставин.

Цікаве