Блог

07

лютого

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 2-8 лютого (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

02.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114249-suddyam_pecherskogo_raysudu_ogolosyat_pro_pidozru.html

Суддям Печерського райсуду оголосять про підозру

Генеральний прокурор Віталій Ярема підписав підозру двом суддям Печерського районного суду міста Києва у вчиненні кримінальних правопорушень проти учасників «Автомайдану» за ч.2 ст.375 КК України. Про це В. Ярема повідомив у ході спільного брифінгу з Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим.

02.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114233-suddyu_z_kiivskoi_oblasti_pidozryuyut_u_habari_na_1_tis_dola.html

Суддю з київської області підозрюють у хабарі на 1 тис. доларів

Суддю Обухівського районного суду Київської області підозрюють в отриманні неправомірної вигоди у сумі, еквівалентній 1000 доларів США, за задоволення цивільного позову потерпілого під час розгляду кримінальної справи. Таку діяльність судді було виявлено Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та співробітниками ГУБОЗ МВС України.

02.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114228-oprilyudnennya_sumnivnoi_novini_stalo_privodom_dlya_protesti.html

Вийшли з мережі. Оприлюднення сумнівної новини стало приводом для протестів під стінами ВГС

Упродовж кількох днів під стінами Вищого господарського суду не вщухали мітинги, підставою для яких стала інформація про арешт очільника суду. Щоправда, слідчі органи вже спростували цю інформацію, а представники суддівського самоврядування заявили про чергову спробу тиску на третю гілку влади.

02.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046095

«В моем деле, как ни парадоксально выиграло государство», – А. Волков о своем восстановлении в должности судьи Верховного Суда Украины

Как сообщает Управление обеспечения взаимодействия со средствами массовой информации и издательской деятельности Верховного Суда Украины, в соответствии с пунктом 4 части 1 статьи 41 Закона Украины «О судоустройстве и статусе судей» и на основании Постановления Верховного Совета Украины от 25 декабря 2014 года №60-VIII Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк издал приказ о восстановлении в должности судьи ВСУ Александра Волкова. Таким образом исполнено решение Европейского суда по правам человека от 9 января 2013 года по делу «Александр Волков против Украины».

02.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046073

Судью Обуховского райсуда подозревают в получении взятки в размере 1 тыс. долл. США

Судье Обуховского районного суда Киевской области выдвинуто подозрение в получении взятки размером 1 тыс. долл. США за удовольствие гражданского иска потерпевшего при рассмотрении уголовного дела. Об этом сообщает пресс-служба Генпрокуратуры.

02.02.2015

http://judges.org.ua/dig6227.htm

http://www.rbc.ua/ukr/news/politics/sud-ostavil-v-sile-lyustratsiyu-harkovskogo-prokurora-02022015172600

Суд залишив у силі люстрацію харківського прокурора

Харківський апеляційний адміністративний суд на засіданні 2 лютого задовольнив клопотання колишнього начальника відділу по роботі з кадрами прокуратури області Володимира Сухододубова, про залишення без розгляду його позову на поновлення на посаді. Тим самим суд визнав законним звільнення люстрированного прокурора, передає кореспондент РБК-Україна.
"(Мій клієнт) попросив залишити позовну заяву без розгляду у зв'язку з тиском на суддів і всіх учасників процесу», - пояснила рішення екс-прокурора його захисник Юлія Плетньова.

02.02.2015

http://judges.org.ua/dig6226.htm

http://blogs.lb.ua/mykhailo_zhyrnakov/293698_pro_korist_nalezhnoi_komunikatsii.html

Про користь належної комунікації, або суддя в твіттері

«Якщо ти не говориш про себе те, що хочеш сказати, про тебе скажуть інші те, що вважатимуть за потрібне» – такі слова часто говорять тренери з комунікації. Якість комунікації формує рівень довіри. Наразі громадянське суспільство в Україні активне як ніколи, а запит на інформацію про все, що становить суспільний інтерес, дуже високий. Критично низьким, натомість, є сьогодні рівень довіри до судів. Причиною цього, безумовно, є стан судової системи, яка потребує невідкладного глибинного реформування. Водночас, не сприяє підвищенню рівня довіри до судової влади й те, що щоденна робота судів та суддів – інформаційна «терра інкогніта». Переважна більшість людей отримують інформацію про суди виключно зі ЗМІ, які об’єктивно надають превагу сенсаційним матеріалам про виявлені хабарі та відпущених під заставу вбивць. За тим самим принципом люди, які ніколи не літали літаками, мають чимало скепсису щодо повітряної подорожі, адже в новинах про літаки згадують тільки тоді, коли ті розбиваються об землю.

03.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114280-proces_lyustracii_slid_prizupiniti_-_golova_venecianskoi_kom.html

Процес люстрації слід призупинити – Венеціанська комісія

Говорячи про Закон «Про очищення влади», голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо зауважив, що це «поганий закон», і Венеціанська комісія дуже критична в оцінках щодо нього. Про це мова йшла під час зустрічі Президента Петра Порошенка з делегацією Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) на чолі з її Головою Джанні Букіккіо.

03.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114274-sud_viznachit_chi_vinni_suddi_u_otrimanni_50_tisyach_habara.html

Суд визначить, чи винні судді у вимаганні 50 тисяч доларів хабара

Провадження щодо двох суддів про отримання ними $50 тисяч хабара, направлено на повторний судовий розгляд до Оболонського райсуду.

03.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114261-lyustrovaniy_prokuror_vidmovivsya_vid_pozovu_prichina_-_tisk.html

Люстрований прокурор відмовився від позову. Причина – тиск на суддів

Харківський апеляційний адміністративний суд залишив без розгляду позов колишнього начальника відділу по роботі з кадрами прокуратури області Володимира Суходубова, який мав намір відновитися на посаді після звільнення за критеріями закону «Про очищення влади».

03.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114226-yakoyu_mae_buti_reakciya_organiv_samovryaduvannya_na_fakti_v.html

Тиски, утиски, погрози… Якою має бути реакція органів самоврядування на факти втручання в діяльність судів?

Дії громадськості, спрямовані на встановлення справедливого, з їхньої точки зору, правосуддя останнім часом значно розширили свою географію. Окремі верстви населення вважають їх закономірними, хоч і протиправними, хтось сприймає такий тиск схвально, решта ж мовчазно очікує розв’язки. Схожу позицію останнім часом займає і суддівське самоврядування, яке, хоча й активно засуджує такі дії на своєму веб-сайті, але бити на сполох поки що не збирається.

03.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114259-osnovoyu_sudovoi_reformi_povinen_stati_proekt_pro_spravedliv.html

Основою реформи може стати проект про справедливий суд. Наступний крок – вдосконалення процесу та реформування адвокатури

Верховній Раді України буде запропоновано при подальшій роботі над законопроектом щодо судової реформи взяти за основу законопроект № 1656 «Про забезпечення права на справедливий суд», розроблений Радою з питань судової реформи при Президентові України і внесений Президентом на розгляд Парламенту. Таке рішення було прийнято за результатами обговорення на засіданні Національної ради реформ.

03.02.2015

http://ukranews.com/news/156423.Lutsenko-schitaet-netselesoobraznim-naznachenie-Radoy-5-chlenov-spetskomissii-po-proverke-sudey.uk

Луценко вважає недоцільним призначення 5 членів спецкомісії з перевірки суддів

Голова фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді Юрій Луценко не бачить необхідності в призначенні парламентом за своєю квотою п'яти членів спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Про це він сказав Українським Новинам.

03.02.2015

http://ua.racurs.ua/734-megdynarodnij-sud-gaaga

Заява РНБО про Міжнародний кримінальний суд юридично неграмотна – експерт

Суддя Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії (2002−2005) Володимир Василенко, який був представником України при ЄС і НАТО, прокоментував «Ракурсу» заяву РНБО про Міжнародний кримінальний суд у Гаазі та ратифікацію Римського статуту.

03.02.2015

http://ukranews.com/news/156423.Lutsenko-schitaet-netselesoobraznim-naznachenie-Radoy-5-chlenov-spetskomissii-po-proverke-sudey.uk

Луценко вважає недоцільним призначення 5 членів спецкомісії з перевірки суддів

Голова фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді Юрій Луценко не бачить необхідності в призначенні парламентом за своєю квотою п'яти членів спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Про це він сказав Українським Новинам.

03.02.2015

http://judges.org.ua/dig6237.htm

http://www.telekritika.ua/pravo/2015-02-03/103241

Суддя у Миколаєві Володимир Безпрозванний не знає про права ЗМІ у суді і забороняє аудіозапис

Голова Корабельного районного суду Миколаєва Володимир Безпрозванний заборонив журналістам вести аудіозапис відкритого судового засідання. На думку судді, для цього необхідний його дозвіл.

03.02.2015

http://pravda.if.ua/print.php?id=71672

Судді в окупації: співпраця з терористами та борги по зарплаті

На окупованих територіях Криму та Донбасу припинили свою роботу українські суди. Але деякі судді почали працювати на терористів та загарбників. Тому саме час з'ясувати, якою ж виявилася реакція із цього приводу української влади та правоохоронців. Як відомо, першими відступниками стали кримські служителі Феміди. Після окупації півострову російськими військами, з 479 суддів, які працювали в судах Криму, лише 52 подали заяву про переведення на материкову частину України. Тобто чисельність у тамтешній судовій системі українських патріотів станом на 5 серпня 2014 року склала менше 10%. На окупованому ж Донбасі – дещо інша ситуація. Проте, вона теж не надто оптимістична. Коли своїм указом від 12 листопада 2014 року президент Петро Порошенко змінив місце розташування семи найбільших судових установ, перевівши їх із зони АТО на контрольовану Україною територію, то далеко не всі судді залишили окупований регіон. Спершу 92 донецьких та луганських служителя Феміди подали заяви на звільнення. "Уже тоді виникли підозри про те, що вони мають намір працювати в "судах" ДНР і ЛНР, – зазначає експерт Центру політико-правових реформ з судівництва Роман Куйбіда. – Адже на той момент терористами активно проводилася інвентаризація приміщень донецьких судів.

03.02.2015

http://judges.org.ua/dig6241.htm

http://vchaspik.ua/ukraina/301579viktor-chumak-nam-nuzhno-nayti-balans-mezhdu-prozrachnostyu-i-nezavisimostyu-sudebnoy

Виктор Чумак: нам нужно найти баланс между прозрачностью и независимостью судебной системы Национальное антикоррупционное бюро является лишь одной из составляющих борьбы с коррупцией. Об этом в эфире "Общественного ТВ" заявил народный депутат Виктор Чумак.

"НАБ - только один из инструментов борьбы с коррупцией. Это - сегмент уголовного преследования, и хотя он касается коррупции среди чиновников, он не является самым важным. Все будет зависеть от того, как будет работать Национальное агентство по предупреждению коррупции, поскольку именно на него возлагается противодействие коррупции среди госслужащих на общенациональном уровне", - отметил депутат.

04.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114311-suddi_ne_prohoditimut_komitet_verhovnoi_radi_pered_ih_obrann.html

Судді не проходитимуть комітет ВР перед їх обранням

Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя не викликатиме служителів Феміди на свої засідання перед процедурою обрання їх безстроково. Таке рішення було прийнято на засіданні комітету з питань правової політики та правосуддя.

04.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114307-deputati_opracovuyut_pravki_do_proektiv_po_sudoviy_reformi.html

Депутати опрацьовують правки до проектів по судовій реформі

Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя створив робочу групу з питань підготовки законопроектів №1656 “Про забезпечення права на справедливий суд” та депутатського №1497 до другого читання.

04.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114301-verhovna_rada_viznala_yurisdikciyu_mizhnarodnogo_kriminalnog.html

ВР визнала юрисдикцію МКС щодо злочинів військових РФ

Верховна Рада України визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та іншими особами, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян починаючи з 20 лютого 2014 року і по теперішній час. Відповідний проект Заяви ВР було прийнято на засіданні парламенту (проект №1887).  

04.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114299-golova_pecherskogo_sudu_kieva_tisk_na_suddiv_povyazaniy_iz_k.html

Тиск на суддів пов'язаний із конкретними справами – Смик

Голова Печерського районного суду м.Києва Світлана Смик пов’язала системний тиск на суддів з конкретними резонансними кримінальними справами, що перебувають сьогодні на розгляді.

04.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114171-yak_doopracyuvati_dva_alternativni_proekti_schob_provesti_di.html

Тест на професіоналізм. Як доопрацювати два альтернативні законопроекти, щоб провести дієву судову реформу

 Суспільство чекає від парламенту дієвої судової реформи. Проте перші кроки в цьому напрямку не виправдовують очікувань. Обидва законопроекти, які нині готують до другого читання у ВР, не позбавлені недоліків і піддаються критиці. Розглянемо, наскільки вона обґрунтована та в чому принципові відмінності президентської (№1656) і депутатської (№1497) законодавчих ініціатив.

04.02.2015

http://judges.org.ua/dig6242.htm

http://www.dsnews.ua/politics/donetskie-sudy-vyshli-na-tropu-voyny-03022015061500

Донецкие суды вышли на тропу войны. Решения судов Донбасса могут спровоцировать новую волну корпоративных войн в стране.

В конце января по иску житомирского завода "Биомедстекло" - монопольного производителя фармацевтической стеклотары в нашей стране, местный окружной админсуд запретил фиксировать любые изменения в структуре собственности предприятия в Государственном реестре юрлиц и физлиц-предпринимателей. Запрет будет действовать до апреля. Таким образом от потери своего главного актива в Украине решил перестраховаться греческий мультимиллионер Еванге­лос Вулгаракис - глава совета директоров и основной владелец греческого стекольного холдинга Yioula Glassworks, который контролирует около 85% акций "Биомедстекла".

04.02.2015

http://judges.org.ua/dig6246.htm

http://www.5.ua/ukrayina/sydovy-reformy-slid-pochinati-z-yakisnoj-ocinki-stany-sydovoj-sistemi--ekspert-69155.html

Судову реформу слід починати з якісної оцінки стану судової системи - експерт

Розпочинати судову реформу потрібно не із законопроектів, а з правильної оцінки стану, в якому перебуває судова система України. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького Микола Сірий.

04.02.2015

http://pravo.org.ua/politicreformandconstitutionslaw/humanrights/1867-maksym-sereda.html

Судова практика у справах про мирні зібрання 2014: старі виклики і нові тенденції

04.02.2015

http://ukranews.com/news/156593.Glave-VHSU-Bogdanu-Lvovu-dali-chetire-dnya-dlya-dobrovolnoy-otstavki.ru

Главе ВХСУ Богдану Львову дали четыре дня для добровольной отставки (фото, документ)

Председатель Высшего хозяйственного суда Украины Богдан Львов должен подать в отставку со своего поста до понедельника, 9 февраля, а судьи должны объявить о досрочных выборах руководителя суда. Такое требования выдвинули судьям ВХСУ и лично Богдану Львову активисты инициативной группы общественной организации "Патриотическая инициатива", которые в течение полутора недель пикетируют здание суда.

04.02.2015

http://judges.org.ua/dig6248.htm

Апеляційний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції відносно жителя Рівненщини, який намагався незаконно ввезти на територію України 320 тисяч доларів. Торік у жовтні жителя Зарічненського району затримали на пункті пропуску «Городище» Рівненської митниці. Чоловік повертався з Російської Федерації з кількома прямокутними пакетами у рюкзаку. Як з’ясувалося, у них були долари на загальну суму 320 тисяч доларів. Провозив він їх, приховавши від митного контролю.

04.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046131

В апелляционном и кассационном порядке отменено всего 2,7% решений Хозсуда г.Киева

Хозяйственный суд г.Киева на своей странице в соцсети привел интересную статистику. Так. Высший хозяйственный суд Украины сформировал статистический бюллетень хозяйственных судов за 2014 год. В результате статистического анализа получается, что в апелляционном и кассационном порядке отменено всего 2,7% по отношению к принятым хозяйственным судом г. Киева 49775 постановлений, решений, определений, подлежащих обжалованию.

04.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046143

Профильный комитет рекомендовал парламенту направить в КСУ проект изменений в Конституцию о снятии неприкосновенности депутатов и судей

Как передает корреспондент «ЮП», Комитет по вопросам правовой политики и правосудия рекомендовал парламенту предварительно согласовать и направить в Конституционный Суд Украины проект изменений в Конституцию Украины относительно снятия неприкосновенности народных депутатов и судей, поданный Президентом Украины.

04.02.2015

http://sud.ua/news/2015/02/04/73006-5-fevralya-sostoitsya-pervoe-zasedanie-rabochej-gryppi-po-dorabotke-edinogo-proekta-sydebnoj-reformi

5 февраля состоится первое заседание рабочей группы по доработке единого проекта судебной реформы

Комитетом по вопросам правовой политики и правосудия создана рабочая группа по доработке единого проекта судебной реформы. В состав рабочей группы вошли все кандидаты, которые были предложены Комитету парламентариями, субъектами законодательной инициативы, судами, Национальной ассоциацией адвокатуры Украины, Ассоциацией юристов Украины, экспертными учреждениями и гражданами в порядке самовыдвижения.

04.02.2015

http://judges.org.ua/dig6252.htm

http://galnet.org/news/255455-na-luhanschyni-suddiv-doluchylysya-do-diyalnosti-lnr

На Луганщині судді долучилися до діяльності «ЛНР» Прокуратурою Луганської області розпочато досудове розслідування за фактом сприяння окремими суддями судів Луганської області створенню та діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації).

05.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114338-yuristi_prodovzhuyut_obgovoryuvati_sudovu_reformu.html

Юристи продовжують обговорювати судову реформу

Асоціація правників України провела відкрите громадське обговорення на тему «Судова реформа в Україні: перші кроки». Захід став одним з найбільш масштабних громадських обговорень судової реформи, проведених останнім часом.

05.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114336-nardepi_priznachili_chleniv_lyustraciynoi_komisii_suddiv_v_i.html

Нардепи призначили членів люстраційної комісії суддів. В їх складі – кілька адвокатів

Після місяців прохань та нагадувань ВР нарешті зібралась з силами, щоб призначити своїх представників до складу Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, яка вже довгий час не працює. Наразі в Комісії є 7 членів, в той час як Закон вимагає мінімум 9.

05.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114332-suddyu_gospsudu_pidozryuyut_u_perevischenni_povnovazhen_cina.html

Суддю госпсуду підозрюють у перевищенні повноважень. Ціна питання – 171 млн. грн.

Управлінням нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту Генеральної прокуратури України розпочато кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень суддею господарського суду Рівненської області. Як пояснили “ЗіБ” в Генпрокуратурі, встановлено, що суддя господарського суду Рівненської області, який на той момент ще не прийняв присягу, тобто не мав повноважень судді, виніс рішення про визнання права власності на нафту, яка знаходиться в магістральному нафтопроводі «Кременчук-Херсон», за приватним підприємством.

05.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114321-deputati_dali_zgodu_na_aresht_r_kireeva_ta_sche_dvoh_suddiv.html

Депутати дали згоду на арешт судді Р. Кірєєва

297 народних депутатів дали згоду на затримання та арешт судді Печерського районного суду міста Києва Кірєєва Родіона Володимировича.

05.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114216-nedoliki_koshtorisu_ta_situaciya_na_shodi_kraini_zgurtuvali_.html

Замальовки з побуту. Недоліки кошторису та ситуація на Сході країни згуртували представників володарів мантій. Скруту долатимуть разом

На своєму січневому засіданні Рада суддів загальних судів вирішила розібратись у питанні обчислення суддівської винагороди та заробітної плати працівників апарату. Пролити світло на окремі особливості бюджету вирішила Державна судова адміністрація.

05.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114227-administrativniki_ne_povinni_staviti_na_pokaznikah_roboti_gr.html

Статистичне перезавантаження. «Адміністративники» не повинні ставити на показниках гриф «Корпоративна інформація». Ними варто ділитися з громадськістю

Пленум Вищого адміністративного суду не повинен бути звичайним статистом і поширювати інформацію про результати роботи лише серед колег. Сухі аналітичні показники діяльності судів потрібно оживити, адаптувавши для сприйняття кожним українцем. Про такі зміни говорили на черговому засіданні цього колегіального органу.

05.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114314-pecherskiy_sud_kieva_naviv_radi_suddiv_ukraini_fakti_sistemn.html

Печерський суд навів РСУ факти системного тиску

Останнім часом мають місце спроби перешкоджання здійсненню суддями правосуддя, тиск на суддів шляхом погроз суддям та членам їх сімей, пошкодження їх майна та іншого протиправного впливу, в тому числі у формі неправомірного використання суб'єктами влади наданих їм повноважень. Про це йдеться у зверненні Печерського районного суду м.Києва від 03.02.2015.

05.02.2015

http://ua.racurs.ua/735-lustraciya-suddiv-cherez-ob-iednannya-procedur

Що гальмує процес очищення  судової системи в Україні?

Як можна зрушити процес люстрації суддів з місця, розповідає автор законопроекту про вдосконалення механізму відновлення довіри до судової влади — заступник голови Тимчасової слідчої комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6254.htm

http://newsradio.com.ua/2015_02_04/Dejak-nardepi-vir-shili-shho-voni-mozhut-vkazuvati-Gaazkomu-sudov-kogo-suditi-ekspert-2875/

Деякі нардепи вирішили, що вони можуть вказувати Гаазькому судові, кого судити – експерт

Верховна Рада визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду відносно злочинів, які були скоєні в Україні з 20 лютого минулого року. Про рішення парламенту радіостанція Голос Столиці поговорила з кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Миколою Гнатовським. Парламент України визнав юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі у частині злочинів проти людяності та воєнних злочинів, скоєних на території України, починаючи з 20 лютого 2014 року і по нинішній час. Визнавши юрисдикцію, Верховна Рада звернулася до Міжнародного кримінального суду з метою притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб Російської Федерації і керівників ДНР і ЛНР, яких визначить прокурор Міжнародного кримінального суду. За це рішення проголосував 271 народний депутат. Про це парламентське звернення радіостанція Голос Столиці поговорила з кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Миколою Гнатовським.

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6255.htm

http://nr2.com.ua/News/politics_and_society/Nardepov-prizvali-ostanovit-razmnozhenie-sudey-Kireevyh-89789.html

Нардепов призвали остановить «размножение» судей Киреевых (ФОТО, ВИДЕО)

Для этого необходимо провести судебную реформу .  Сегодня активисты общественной организации «Реанимационный пакет реформ» пикетировали здание комитетов Верховной Рады с требованием провести судебную реформу.

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6257.htm

http://24tv.ua/news/showNews.do?ekspert_rada_ne_mozhe_vkazuvati_mizhnarodnomu_kriminalnomu_sudu&objectId=539673

Експерт: Рада не може вказувати Міжнародному кримінальному суду

Віце-президент Європейського комітету проти тортур переконаний, що Україна не повинна перекладати всю роботу з притягнення до відповідальності винних у скоєнні воєнних злочинів на території України на Міжнародний кримінальний суд. Микола Гнатовський наголосив, що для того, аби всі винні у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, які були вчинені на території України, були притягнуті до відповідальності, Україна має зробити дві речі: самостійно та активно розслідувати усі ці злочини, хто б їх не вчинив та ратифікувати Римський статут.

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6258.htm

http://newsradio.com.ua/2015_02_03/Sudova-reforma-pro-nezalezhn-st-sluzhitel-v-Fem-di-ne-jdetsja-ekspert-5409/

Судова реформа: про незалежність служителів Феміди не йдеться – експерт

Проект закону про зміни в судовій системі України містить безліч норм, які можуть бути використані виключно як важелі тиску на суддю, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець. Кожна нова влада в Україні традиційно проводить судову реформу. Винятком не став і прихід нинішнього керівництва країни. Суспільству навіть роз’яснення дають однакові – ми живемо погано, тому що суди не працюють за законом, тому що судді беруть хабарі, і панацеєю від цих бід нам пропонується чергова реформа. При цьому покарання реальних суддів-корупціонерів завжди залишається «за дужками».

05.02.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/02/5/7057536/

Соболєв: Скасування недоторканності суддів – "мертвонароджена норма"

Коаліція єдина у питанні підтримки рішення щодо скасування депутатської недоторканності. Про це заявив член фракції БПП Степан Кубів перед початком засідання парламенту, в якому спікер оголосив перерву, щойно відкривши, бо через снігопад зала була напівпорожня.

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6263.htm

http://iz.com.ua/ukraina/63148-neobhodimo-ubrat-polnostyu-neprikosnovennost-i-s-prezidenta-i-s-deputatov-i-s-sudey.html

"Необходимо убрать полностью неприкосновенность и с президента, и с депутатов, и с судей"

"Я проголосовал за законопроект о снятии неприкосновенности с депутатов и судей, хотя считаю, что при окончательном голосовании он должен быть существенно доработан", - сказал Александр Вилкул, один из лидеров Оппозиционного блока. "В частности, по судьям этим законопроектом снимается неприкосновенность не полностью, так как окончательное решение принимает контролируемый властью Совет Юстиции. Поэтому принимаемый вариант – профанация.

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6265.htm

http://nua.in.ua/novosti/ukraina/do-six-por-ne-lyustrirovan-ni-odin-sudya-pri-tom-chto-prinyali-dva-zakona-o-lyustracii-sudej-sobolev/

До сих пор не люстрирован ни один судья, при том что приняли два закона о люстрации судей, — Соболев

До сих пор не люстрирован ни один судья, при том что приняли два закона о люстрации судей, — Соболев — сюжет телеканала «112 Украина»

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6268.htm

http://humanrights.org.ua/material/zalezhnist_sudu_vid_vladi__ce_sudovij_kontrakti_z_dijavolom__aktivisti

Активісти вимагали від депутатів незалежності судової влади

Вісім активістів Реанімаційного пакету реформ (РПР) пікетували 4 лютого Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя.  Про це повідомляє журналіст Центру інформації про права людини.  13 січня Верховна Рада вирішила прийняти за основу як ініційований президентом законопроект №1656 "Про забезпечення права на справедливий суд", так і розроблений громадськими експертами та депутатами документ №1497 "Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів". Тепер Комітет має намір на їх основі створити єдиний законопроект, який поєднав би позитивні сторони обох проектів. 

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6267.htm

http://lb.ua/news/2015/02/05/294408_sergiy_golovatiy_oligarhi.html

Сергій Головатий: «Олігархи повністю заволоділи господарськими судами»

На часі проведення судової реформи. Відповідні законопроекти від ініціативної групи «Реанімаційний пакет реформ» та Адміністрації Президента нещодавно були прийняті Верховною Радою у першому читанні за основу. Тепер триває робота з їх удосконалення шляхом внесення змін та пропозицій. Разом з цим відбувається публічне обговорення запропонованих новацій, яке чомусь здебільшого зосередилося навколо пропозиції з ліквідації судів господарської юрисдикції. Ми ж вирішили запитати з цього приводу думку відомого науковця – доктора юридичних наук, професора, екс-міністра юстиції та народного депутата минулих скликань Сергія Головатого.

05.02.2015

http://judges.org.ua/dig6261.htm

http://www.segodnya.ua/politics/pnews/sudey-zashchityat-personalnym-podhodom-589797.html

Доработка люстрации: судей защитят "персональным подходом"

Закон "Об очищении власти" доработают до конца февраля. "Сегодня" выяснила, что именно будут менять.

Эксперты Венецианской комиссии, прибывшие в Киев, совместно с Минюстом пропишут правки в закону об очищении власти. С этой целью во вторник глава комиссии Джанни Букиккио встретился в Киеве с президентом Петром Порошенко, а также с министром юстиции Павлом Петренко. По мнению Букиккио, Украине нужно пока приостановить "очищение власти", так как закон, который его нормирует, — плохой. Через неделю эксперты Венецианской комиссии вернутся и доработают закон — сделать это обещают до конца февраля. "Сегодня" выяснила, что планируется изменить.

06.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114367-suddi_prosyat_pripiniti_pogrozi_zayava_radi_suddiv.html

Судді просять припинити погрози

Рада суддів закликає використовувати законні методи боротьби з негативом у судовій системі й припинити публічні звинувачення та відкриті погрози на адресу судів загалом та суддів зокрема. З відповідним відкритим листом звернулась Рада суддів України, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на РСУ. Судді хочуть привернути увагу суспільства до проблеми публічної зневаги до представників судової влади.

06.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114365-rada_suddiv_viznachila_yak_ocinyuvati_robotu_sudiv.html

Рада суддів визначила як оцінювати роботу суддів. Від оцінки рішень суддів відмовилися

Донині Україна не мала жодної системи оцінки діяльності судів, а проводилися лише дослідження окремих напрямків роботи суду. Однак, цей період закінчується – Рада суддів України затвердила в цілому "Систему оцінки якості роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи".

06.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114350-suddi_pecherskogo_raysudu_kieva_vimagayut_pripiniti_tisk.html

Судді Печерського райсуду вимагають припинити тиск. Судді Печерського райсуду м. Києва вимагають усунути втручання в їхню професійну діяльність

На суддів Печерського районного суду м. Києва здійснюється незаконний тиск для відстоювання інтересів певних груп чи осіб, що є проявом неповаги до суддів, спробами їх дискредитаціі. Про це йдеться у зверненні суддів до Ради суддів України, Асоціації суддів України, Ради суддів загальних судів, Адміністрації Президента України, Верховної Ради, Верховному Суду України, ВККС, текст якого друкує "Закон і Бізнес".

06.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114169-yak_domogtis_vidkrittya_kriminalnogo_provadzhennya.html

Коли відмова під сумнівом. Як домогтися відкриття кримінального провадження

У Рожищенському районному суді Волинської області впевнені: якщо правоохоронці зволікають з повним та неупередженим дослідженням обставин справи або безпідставно закривають кримінальне провадження, їх дії чи бездіяльність мають бути оскаржені в судовому порядку.

06.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114215-zagalni_sudi_na_dumku_gromadyan_pracyuyut_girshe_za_speciali.html

Динаміка довіри. Спеціалізовані суди, на думку громадян, працюють краще за загальні

Результати соціологічного опитування, що проводилося в останні місяці минулого року, довели: довіра до вітчизняної Феміди потрохи зростає. Найвищої оцінки суспільства удостоїлися суди господарської та адміністративної юрисдикції. Найменше задоволені громадяни організацією роботи загальних судів.

06.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114223-likvidaciya_gospodarskoi_yusticii_vtratila_aktualnist_dlya_i.html

На зламі пріоритетів. Ліквідація господарської юстиції втратила актуальність для її ініціаторів. На даному етапі

У питанні ліквідації господарських судів, схоже, можна поставити крапку. Принаймні на деякий час. Експерти «Реанімаційного пакета реформ», які займалися підготовкою відповідних законодавчих змін, більше не вважають це питання одним з основних у процесі перетворень судової влади. Щоправда, наголошують вони, повернутися до даної ініціативи все одно доведеться.

06.02.2015

http://judges.org.ua/dig6272.htm

http://www.utro.ua/ru/proisshestviya/sudya_mostovaya_mozhet_byt_udalena_iz_sudeyskogo_sostava_vssu1423126719

Судья Мостовая может быть удалена из судейского состава ВССУ

После первой волны люстрационных проверок 40 судей так и не подали декларации о доходах. Об этом в эфире 5 канала заявил министр юстиции Павел Петренко. Эти 40 судей по закону о люстрации попадают под автоматическое увольнение, - подчеркнул он. Неудивительно, что в список этих 40 судей попала скандально известная судья Высшего специализированного Суда Украины - Мостовая Г.И.

06.02.2015

http://judges.org.ua/dig6273.htm

http://vikna.if.ua/news/category/if/2015/02/05/29410/view

Суддя Апеляційного суду не має жодного відношення до звинувачень “Правого сектору”. ЗАЯВА

Апеляційний суд Івано-Франківської області звертається до представників ЗМІ та користувачів мережі Інтернет з приводу поширення недостовірної інформації щодо звинувачення заступника голови Апеляційного суду Івано-Франківської області Володимира у здійсненні правопорушень. Друкуємо текст Заяви повністю.

06.02.2015

http://judges.org.ua/dig6274.htm

http://i-vin.info/news/vinnytskyy-suddya-vzyav-uchast-u-stvorenni-zakonoproektu-pro-sudoustriy-i-status-suddiv-9919

Вінницький суддя взяв участь у створенні законопроекту "Про судоустрій і статус суддів"

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Михайло Жернаков розповів в студії Громадського про роботу над створенням законопроекту. Суддя входив до робочої групи з розробки законопроекту №1497 "Про судоустрій і статус суддів". Він повідомив, що в понеділок, 2 лютого, під час засідання Нацради реформ було вирішено, що все-таки за основу буде взято законопроект №1456 (президентський). Хоча суддя має сумніви щодо того, чи має Нацрада повноваження приймати такі рішення.

06.02.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/odeskogo_suddyu_yakogo_dozvolili_areshtuvati_spiymali_na_habari_shche_pyat_rokiv_tomu_2018434

Одеського суддю, якого дозволили арештувати, спіймали на хабарі ще п'ять років тому

Суддю Малиновського райсуду Одеси, згоду на затримання якого дала у четвер Верховна Рада України, прокуратура Одеської області звинувачує в отриманні хабара в особливо великих розмірах. Про це повідомляє прес-служба Одеської облпрокуратури.

06.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046157

Совет судей Украины обратил внимание общественности на давление на судей, оказываемое в последнее время

Совет судей Украины обращает внимание общественности Украины на негативные и системные факты нарушения на Украине в последнее время принципа независимости судей, гарантирующего каждому лицу право на рассмотрение дела независимым беспристрастным судом. Угрозы судьям насилием их увольнением, требованием к ним относительно принятия судебных решений в пользу одной из сторон по делу, нарушает право другой стороны на справедливый суд.

Цікаве