Блог

07

листопада

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 2-8 листопада (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

02.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119557-vischiy_specsud_z_rozglyadu_civilnih_ta_kriminalnih_sprav_zr.html

ВССУ зробив висновок щодо самочинного будівництва

Правильне застосування законодавства незаперечно становить суспільний інтерес. Однак, захищаючи права одних власників майна, не можна порушувати таке ж право інших співвласників. До такого висновку дійшов  Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, прийнявши ухвалу по справі №6-21211 св 15, повідомили “ЗіБ” у ВССУ.

02.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119553-pidvischennya_sudovogo_zboru_udvichi_zmenshilo_kilkist_sprav.html

Підвищення судового збору удвічі зменшило кількість справ

У Київському районному суді міста Одеси підвищення ставок судового збору призвело до зменшення кількості судових справ майже удвічі, що зменшило навантаження на суддів.

02.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119552-suddi_chernigivskogo_okruzhnogo_adminsudu_proyshli_lyustraci.html

Судді ЧОАС пройшли люстраційну перевірку

16 суддів Чернігівського окружного адміністративного суду пройшли люстраційну перевірку відповідно до вимог Закону України "Про очищення влади".

02.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119551-u_vr_vivchat_iniciativu_groysmana_schodo_onovlennya_suddivsk.html

У ВР вивчать ініціативу оновлення суддівського корпусу

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман доручив профільному парламентському Комітету опрацювати його ініціативу про оновлення суддівського корпусу і внести відповідні пропозиції щодо її реалізації на законодавчому рівні.

02.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119492-vischiy_adminsud_virishiv_dolyu_kandidativ_u_suddi_schodo_st.html

Мої роки — моя посада. ВАС вирішив долю кандидатів, щодо стажу яких виникли сумніви

Вища рада юстиції отримала прецедентне рішення, завдяки якому зможе поставити крапку в суперечках щодо досвіду, який повинен бути в кандидатів у судді. Як наслідок, без посад залишаться кілька претендентів, котрі успішно подолали всі етапи відбору.

02.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119479-zastupnik_golovi_vasu_mcurkan_yakscho_suddyam_ponovlyat_gara.html

Ключ до перезавантаження. М.Цуркан: «Якщо суддям поновлять гарантії, відбудеться природне оновлення системи»

Сьогодні темою №1 для служителів Феміди є проведення судової реформи. Особливо обговорення цього питання пожвавилося після отримання висновку Венеціанської комісії щодо змін до Конституції в частині правосуддя, запропонованих Конституційною комісією. У Вищому адмінсуді розповіли, як документ сприйняли володарі мантій, та підказали, який ключ підібрати для перезавантаження судової системи.

02.11.2015

http://www.pravda.com.ua/columns/2015/11/2/7086911/

Як судді можуть довести суспільству, що вони не такі погані

Суспільство не довіряє судам і суддям. Недовіра до судової системи колосальна – більша, ніж до інших державних інституцій. Основні претензії суспільства до судової системи – корупція, відсутність належних знань та високих морально-вольових якостей. Усі ці складові безумовно негативно впливають на рівень довіри. Треба пам'ятати, що судова система обслуговує суспільство, а не навпаки. Таким чином, якщо судді не довіряють суспільству, то у них є завжди вибір піти. - Роман Брегей, суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду, для УП.

02.11.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/11/2/7087181/

Гройсман придумав, як прискорити оновлення судової системи

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман вважає, що оновити судову систему можна навіть не чекаючи змін до Конституції. Про це він розповів на погоджувальній раді у понеділок. Гройсман нагадав, що наразі в парламенті знаходиться близько 800 питань, пов'язаних із призначенням суддів. Із них трохи більше 200 - на звільнення і 547 - щодо призначення посаду на безстроковий термін.

02.11.2015

http://ua.racurs.ua/990-ukrayinski-posadovci-nadaut-ievrosudu-nedostovirnu-informaciu

Українські посадовці надали Євросуду недостовірну інформацію

З якої причини в. о. урядового уповноваженого припускається перекручування фактів та надання ЄСПЛ недостовірної інформації? Невідомо. Але виправити таку помилку неможливо, не існує відповідної процедури.

02.11.2015

http://sud.ua/news/2015/11/02/82835-chast-chlenov-konstitytsionnoj-komissii-vistypila-protiv-ytverzhdennikh-30-oktyabrya-izmenenij-v-konstitytsiyu-v-chasti-pravosydiya

Часть членов Конституционной комиссии выступила против утвержденных 30 октября изменений в Конституцию в части правосудия

Часть членов Конституционной комиссии заявила о своем несогласии с утвержденным на общем заседании 30 октября проектом изменений в Конституцию в части правосудия. О своем несогласии заявили шесть членов Комиссии, среди них, народные депутаты фракции «Народный фронт» Леонид Емец и Игорь Алексеев, а также депутат от фракции «Оппозиционный блок» Василий Нимченко. Как рассказал «Судебно-юридической газете» Л. Емец, он и ряд других членов комиссии считают, что предложенный проект не отвечает задаче «перезагрузки судебной системы страны».

02.11.2015

http://sud.ua/news/2015/11/02/82828-pravookhraniteli-ne-obnaryzhili-nikakikh-vzrivnikh-ystrojstv-v-dvykh-sydakh-kharkova

Правоохранители не обнаружили никаких взрывных устройств в двух судах Харькова

На данный момент уже завершен осмотр Харьковского апелляционного хозяйственного суда в Дзержинском районе и апелляционного административного суда в Октябрьском районе. Об этом сообщает ОСО ГУМВД Украины в Харьковской области.

02.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050741

Премьер-министр А.Яценюк ответил на обращение ГСА касаемо статуса Национальной школы судей

Премьер-министр Украины Арсений Яценюк ответил на обращение председателя Совета судей Украины и председателя Государственной судебной администрации. Об этом сообщается на веб-портале Судебной власти Украины. Как ранее сообщала «ЮП», согласно информации о предельных объемах расходов общего фонда государственного бюджета, полученной от Министерства финансов Украины для подготовки бюджетного запроса на 2016 год, следует, что расходы на обеспечение деятельности одного из органов судебной власти Национальной школы судей Украины предусмотрены органу исполнительной власти Министерству образования и науки Украины.

02.11.2015

http://judges.org.ua/dig7909.htm

http://www.kpu.ua/ru/82679/advokaty_kpu_vymagajut_prytjagnennja_suddi_okruzhnogo_adminsudu_kyjeva_kuzmenka_do_dystsyplinarnoji_vidpovidalnosti

Адвокати КПУ вимагають притягнення судді Окружного адмінсуду Києва Кузьменка до дисциплінарної відповідальності

Адвокати Комуністичної партії України у справі за позовом Міністерства юстиції України до КПУ про припинення діяльності партії звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із закликом притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Окружного адміністративного суду міста Києва Валерія Кузьменка. Захист КПУ наголошує, що вказаний суддя показав своє упереджене ставлення до розгляду справи за позовом Міністерства юстиції України до Комуністичної партії України.

02.11.2015

http://judges.org.ua/dig7921.htm

http://www.epochtimes.com.ua/ostanni-novyny-ukrayiny/vidkrytyy-sud-yak-ukrayincyam-polipshyty-pravosuddya-v-krayini-121415

Відкритий суд: як українцям поліпшити правосуддя в країні

В українців є можливість взяти участь у проекті «Відкритий суд» і тим самим поліпшити стан правосуддя в країні. До участі в національному проекті запрошують юристів, правозахисників та всіх звичайних громадян України, які хочуть справедливості в судах. З 12 жовтня 2015 року організатори проекту «Відкритий суд» розпочали моніторинг діяльності всіх судів України, що, за їхньою інформацією, не має аналогів у світі.

02.11.2015

http://judges.org.ua/dig7920.htm

http://www.zaas.gov.ua/pres-sluzhba/novyny-i-podii/801-naibilshe-hromadianske-suspilstvo-ochikuie-vid-sudovoi-reformy-nezalezhnoho-ta-spravedlyvoho-sudu.html

Найбільше громадянське суспільство очікує від судової реформи незалежного та справедливого суду

28-29 жовтня  2015 року суддя-речник  Житомирського апеляційного адміністративного суду Моніч Б.С. взяв участь у дводенному форумі "Судова реформа та громадянське суспільство в Україні: розбудова партнерства з метою посилення довіри громадськості", організованому Проектом USAID "Справедливе правосуддя" у співпраці з проектом "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя" Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

03.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119494-yak_zabezpechiti_pravo_na_zahist_u_kriminalnomu_provadzhenni.html

Як забезпечити захист

За наявності ознак «символічного надання послуг» адвокатом судове рішення підлягає скасуванню. Про це йдеться в узагальненні судової практики, здійсненої ВССУ, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

03.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119567-rozglyad_klopotan_pro_uchast_u_zasidanni_sudu_v_rezhimi_vide.html

Розгляд клопотань щодо відеоконференції можуть прискорити

Клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції пропонують подавати не пізніш як за три дні до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.

03.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119569-golova_evropeyskoi_komisii_za_demokratiyu_cherez_pravo_dzhan.html

Голова ВК Джанні Букіккіо: "Венеціанська комісія не схвалює повного перезавантаження судової системи"

Після оприлюднення висновку Венеціанської комісії стосовно проекту змін до Конституції в частині правосуддя в інформаційному просторі з’явилися різні, іноді — протилежні коментарі щодо можливості тотального звільнення всіх суддів. Аби з’ясувати ситуацію, наш тижневик звернувся безпосередньо до голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

03.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119483-pravniki_viznachili_dvi_pereponi_scho_obumovlyuyut_nekvapliv.html

У режимі перспективи. Правники визначили дві перепони, що обумовлюють неквапливість у створенні патентних судів

Аби покращити ефективність вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності, окремі правники пропонують створити патентні суди. Інші фахівці переконані в тому, що започаткування нової юрисдикції не на часі, адже на заваді цьому стоять відсутність коштів і кваліфікованих кадрів.

03.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050767

ВСЮ подтвердил вывод спецкомиссии о нарушении присяги в действиях судьи столичного райсуда

Дисциплинарная секция Высшего совета юстиции подтвердила вывод ВСК о нарушении присяги в действиях судьи Днепровского районного суда города Киева Марцинкевича Виталия Анатольевича (вывод ВСК от 9 июня 2015 № 52/02-15) при избрании им меры пресечения в отношении активистов Майдана в виде содержания под стражей Карагяура Владимира Степановича, Маркуся Владимира Викторовича, Маркуся Алексея Викторовича и Кравченко Сергея Анатольевича, подозреваемых в совершении уголовного преступления, предусмотренного частью 2 статьи 294 Уголовного кодекса Украины, и при принятии решений о предоставлении разрешений на проведение обысков. Об этом сообщает пресс-служба ВСЮ.

03.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050773

Мы говорим о цивилизованном механизме, который не даст возможности судьям, ушедшим из профессии, вернуться в нее, — вице-спикер парламента О.Сыроид

Ввиду наличия концептуальных расхождений в вопросе создания конституционного механизма обновления судейского корпуса во взглядах правительства и конституционалистов, «Юридическая практика» поинтересовалась у вице-спикера парламента Оксаны Сыроид, какой она видит дальнейшую судьбу изменений Основного Закона в части правосудия? Скажем, есть ли вероятность, что после того, как глава государства зарегистрирует в Верховном Совете Украины законопроект, разработанный Конституционной комиссией, народные депутаты (как минимум 150 человек) подадут альтернативный вариант усовершенствования конституционного регулирования судебной власти?

03.11.2015

http://judges.org.ua/dig7926.htm

http://hromadskeradio.org/gromadska-hvylya/yakymy-ye-nacionalni-tradyciyi-shchodo-pravosuddya-likbez-vid-bogdana-lvova

Якими є національні традиції щодо правосуддя, — лікбез від Богдана Львова

В «Громадській хвилі» гостра дискусія щодо ухваленого Конституційною Комісією проекту конституційних змін щодо правосуддя. Як позначиться реформа на судовій системі та суддях? Ухвалення яких законів викликають пропоновані зміни? Питання суддівської честі, самоврядування, навчання та переобрання суддів — всебічно під час прямого ефіру в студії.

03.11.2015

http://judges.org.ua/dig7930.htm

http://www.rbc.ua/rus/news/sudah-ukrainy-imeetsya-100-vakansiy-sudey-1446564615.html

В судах Украины имеется более 100 вакансий для судей

В резерве находятся более тысячи судей. В судах Украины имеется 111 вакансий для судей. Об этом на брифинге заявила председатель Совета судей Украины Валентина Симоненко, передает корреспондент РБК-Украина.

03.11.2015

http://judges.org.ua/dig7943.htm

http://rg.kiev.ua/page5/article34975/

Еще никогда судья не был так близок к провалу

Очередному рассмотрению в суде скандального дела о запрете Компартии Украины предшествовала подача иска в Европейский суд по правам человека. 
В эту инстанцию обратились коммунисты, полагающие, что государство Украина нарушает основополагающие права и свободы собственных граждан. А на самом заседании в Киеве грянул скандал.

03.11.2015

http://judges.org.ua/dig7941.htm

http://zakarpattya.net.ua/News/147224-Apeliatsiinyi-sud-v-Uzhhorodi-zamist-realnoho-pryznachyv-Bohdanovi-Pylypivu-umovnyi-termin

Апеляційний суд в Ужгороді, замість реального, призначив Богданові Пилипіву умовний термін

Рішення щодо зміни міри покарання добровольцю, учаснику міліцейської провокації під УСБУ, вчиненої «з благословіння» тодішнього начальника УМВС в області Сергія Шаранича, було винесене сьогодні колегією суддів апеляційного суду Закарпатської області.

03.11.2015

http://judges.org.ua/dig7940.htm

http://karpatskijobjektiv.com/na-chergovomu-zasidanni-diskusiynogo-klubu-efektivne-pravosuddya-zakarpatski-suddi-proanalizuvali-praktiku-uhvalennya-sudami-vipravduvalnih-virokiv/

На черговому засіданні дискусійного клубу «Ефективне правосуддя» закарпатські судді проаналізували практику ухвалення судами виправдувальних вироків

Нещодавно у Івано-Франківську відбулося засідання дискусійного клубу «Ефективне правосуддя» на тему: «Практика ухвалення судами виправдувальних вироків: надії та реальність» у якому взяли участь судді, адвокати, працівники прокуратури та науковці з різних регіонів України. Апеляційний суд Закарпатської області представляла суддя судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення – Лілія Симаченко.

04.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119489-hto_postavit_krapku_v_istorii_z_viroblennyam_pravil_ocinyuva.html

Затяжний кваліфспір. Хто поставить крапку в історії з напрацюванням правил профперевірки

Уже 4 місяці два органи не можуть дійти згоди щодо того, як повинно відбуватися первинне кваліфоцінювання служителів Феміди. Вища кваліфікаційна комісія суддів та Рада суддів мають діаметрально протилежні погляди на те, яким буде перший етап: складення іспиту чи дослідження досьє. Також комісія ігнорує пропозицію РСУ, аби спочатку перевірку пройшли судді — члени ВККС та Вищої ради юстиції. Чому установи не йдуть одна одній на поступки і хто врешті-решт поставить крапку в цьому затяжному кваліфспорі?

04.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119499-sud_uzagalniv_praktiku_schodo_materialnoi_vidpovidalnosti_pr.html

Винність під сумнівом

При розгляді справ щодо застосування законодавства, яке регулює матеріальну відповідальність працівників за шкоду, заподіяну роботодавцю, актуальним є питання доказування протиправної винної поведінки працівника у випадку, коли відсутнє судове рішення, яке набрало законної сили.

04.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119596-suddi_protestuyut_proti_ih_zvilnennya_z_iniciativi_glavi_vr_.html

Судді протестують проти їх звільнення з ініціативи глави ВР

Своє невдоволення пропозицією голови ВР В.Гройсмана щодо звільнення суддів, які очікують на безстрокове обрання, почали висловлювати колективи суддів. Відповідну заяву опублікував Окружний адміністративний суд Києва.

04.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119590-suddyam_hochut_oplachuvati_vidryadzhennya_v_mizhnarodni_sudi.html

Суддям хочуть оплачувати відрядження в міжнародні суди

Суддю за його заявою пропонують відряджати для роботи міжнародній судовій установі, юрисдикція якої визнана Україною, із збереженням розміру суддівської винагороди за основним місцем роботи та встановлених законом доплат.

04.11.2015

http://sud.ua/news/2015/11/04/82935-s-provedeniem-konkyrsa-na-dolzhnosti-sydej-mogyt-vozniknyt-problemi---predsedatel-ssy-v-simonenko

С проведением конкурса на должности судей могут возникнуть проблемы, - Председатель ССУ В. Симоненко

«Законодательство не позволяет провести конкурсный отбор между действующими судьями и претендентами, которые никогда судьями не были, как на этом настаивает ряд политсил», - считает председатель Совета судей Украины Валентина Симоненко. Сейчас, по ее словам, нет даже критериев, по которым можно было бы сравнить тех судей, которые отработали пять лет, и кто не работал вообще. Конкурс было бы целесообразно проводить только на открытые вакансии. В судах первой инстанции насчитывается 111 вакантных мест. На них могут претендовать более 1100 судей, находящихся в резерве с 2012 г. Впрочем, ситуация осложняется: 12 ноября истекает срок пребывания в резерве шестисот из них. Как отметила Симоненко, заявления политиков о том, что все судьи, которые находятся в резерве, «никуда не годные» потому, что попали туда во времена Януковича, неубедительны.

04.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050784

На XIII съезде судей будут выбирать судью Конституционного суда среди четырех кандидатов

На XIII съезде судей Украины, который пройдет 12-13 ноября 2015 года, будут выбирать нового судью Конституционного суда среди четырех кандидатов. Об этом на брифинге заявила председатель Совета судей Украины Валентина Симоненко. "На сегодня 5 человек. Но сегодня пришло заявление от одной кандидатуры о том, что она просит ее не включать в список. То есть реальных кандидатов, я так понимаю, четыре", - сообщила она.

04.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050797

Одесский окружной админсуд будет сотрудничать с «репортерами» «Открытого суда»

2 ноября с.г. Одесский окружной административный суд заключил соглашение о сотрудничестве с проектом «Открытый суд». Об этом сообщает пресс-служба суда. В понедельник координаторы проекта вместе со студентами-юристами посетили Одесский окружной административный суд с учебной целью. Так, будущие юристы имели возможность наблюдать настоящее судебное заседание и снимать его.

04.11.2015

http://ua.racurs.ua/995-veneciyska-komisiya

Венеційська комісія: Навіть кваліфоцінювання має розглядатися як виняткове і здійснюватися за гарантій захисту суддів

Обізнані з українськими реаліями експерти зазначають, що розв’язання питань можливих затримок та блокувань призначень президентом слід вирішити на рівні закону.

04.11.2015

http://judges.org.ua/dig7945.htm

http://report.if.ua/lyudy/u-kolomyyi-suddya-prygrozyv-zhurnalistu-ohoronoyu-za-zjomku-pid-chas-zasidannya-video/

У Коломиї суддя пригрозив охороною за зйомку під час засідання (ВІДЕО)

На каналі Відкритий Суд відеохостингу Youtubе з’явилося відео, на якому суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Іван Хільчук забороняє журналісту зйомку судового засідання.

04.11.2015

http://judges.org.ua/dig7946.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/article/27345246.html

Про суддів-перебіжчиків Донбасу. Кілька суддів, які лишилися працювати під контролем сепаратистів, можуть незабаром отримати українську суддівську пенсію рішенням Верховної Ради

Ватажок угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький приймає присягу у суддів. (Фото з сайту lug-info.com)

Десятки суддів із тих, які працювали у судах Луганської та Донецької областей, зараз працюють на сепаратистів. Водночас вони намагаються звільнятися з українських судів на загальних підставах: це дозволить їм отримувати від України суддівські пенсії у розмірі 6-15 тисяч гривень. Вища рада юстиції повідомляє, що наразі подання щодо 11 таких суддів – у Верховній Раді, яка може найближчим часом ухвалити рішення про їхнє «м’яке» звільнення.

04.11.2015

http://judges.org.ua/dig7947.htm

http://hromadskeradio.org/2015/11/04/ideya-groysmana-pro-zvilnennya-547-suddiv-ne-vidpovidaye-ku-adminsud

«Ідея Гройсмана про звільнення 547 суддів не відповідає КУ» — адмінсуд 

Окружний адміністративний суд Києва звернувся до Голови Ради суддів України з проханням не допустити прийняття Парламентом рішення щодо звільнення кандидатів на посади суддів безстроково. Окружний адміністративний суд міста Києва звернувся до Голови Ради суддів України з проханням не допустити прийняття Парламентом рішення щодо звільнення кандидатів на посади суддів безстроково. Про це йдеться у зверненні до голови Ради суддів України, текст якого викладено на сайті Окружного адмінсуду.

04.11.2015

http://judges.org.ua/dig7948.htm

http://uba.ua/ukr/news/4016/

АПУ виступає проти колективного звільнення суддів: публічне звернення

  КИЇВ – 4 листопада 2015 року. Асоціація правників України (АПУ) направила відкрите звернення щодо неприпустимості колективного звільнення суддів.

30 жовтня 2015 року на засіданні Конституційної комісії Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман висловив ідею «істотного і якісного» оновлення суддівського корпусу за рахунок звільнення 547-ми суддів, які очікують безстрокового призначення, та проведення публічного конкурсу на ці посади. 3 листопада 2015 року ним була дана вказівка профільному Комітету ВРУ опрацювати згадану ініціативу про оновлення суддівського корпусу та внести пропозиції щодо її реалізації на законодавчому рівні.

05.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119616-golova_radi_suddiv_ukraini_poskarzhitsya_groysmanu_na_nepova.html

Голова РСУ поскаржиться Гройсману на неповагу до суддів

Порушення порядку у судовому засіданні, суперечки з головуючим суддею, образи присутніх у залі судового засідання, заклики до фізичної розправи над суддями та будь-якими іншими особами є проявами неповаги до суду. На цьому наголосила Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко у зв'язку з подіями, що мали місце у Печерському районному суді міста Києва під час розгляду резонансної кримінальної справи, інформували "ЗіБ" у РСУ.

05.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119619-sud_areshtuvav_mayno_eks-prokuroriv_ark_na_18_mln_grn.html

Суд арештував майно екс-прокурорів АРК на 18 млн грн.

Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчих управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України та наклав арешт на нерухоме і рухоме майно колишніх прокурорів АР Крим на сумму близько 18 млн гривень.

05.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119609-bezpidstavne_ne_obrannya_suddi_mozhe_oskarzhuvatis_do_sudu_-.html

Безпідставне не обрання судді може оскаржуватись до суду

Не голосування у парламенті за певну кандидатуру судді для обрання його безстроково без достатнього приводу може потягнути за собою оскарження відповідної постанови з подальшим зверненням суддів до Європейського Суду.

05.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119497-u_spravah_schodo_zlochiniv_proti_zhittya_i_zdorovya_na_vines.html

Вирок за кілька тижнів. У справах щодо злочинів проти життя і здоров’я на винесення вердиктів іде від 16 до 34 днів

Злочини проти життя і здоров’я становлять найпоширенішу категорію справ, які розглядають місцеві суди. Як правило, йдеться про заподіяння середньої тяжкості або легких тілесних ушкоджень, за що передбачено штраф. При цьому судді звертають увагу на моральну шкоду, завдану потерпілому, задовольняючи відповідні компенсації в розумних межах.

05.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050821

Судебный корпус не против обновления и очищения, но делать это нужно законно, - В.Кравчук, судья, член Конституционной комиссии

Сегодня стало известно об открытом обращении украинских судей из разных судов к Президенту Украины, народным депутатам Украины - председателю и членам Комитета Верховного Совета Украины по вопросам правовой политики и правосудия. Судьи просят обеспечить порядок избрания судей бессрочно, предусмотренный Законом, действующим на момент избрания судей, а также обеспечить базовые конституционные принципы распределения власти и международные стандарты независимости судебной ветви власти и не поддерживать на законодательно инициативу по обновлению судейского корпуса путем, предложенным спикером парламента Владимиром Гройсманом. Владимир Кравчук, судья Львовского окружного административного суда, д.ю.н., профессор, член Конституционной комиссии, в своем комментарии для «Юридической практики» отметил следующее…

05.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050820

Судьи просят обеспечить порядок избрания судей бессрочно, предусмотренный Законом, действующим на момент избрания судей, - открытое обращение к Президенту и народным депутатам

Почти 50 украинских судей из разных судов написали открытое обращение к Президенту Украины, народным депутатам Украины - председателю и членам Комитета Верховного Совета Украины по вопросам правовой политики и правосудия. Побудило их к этому публичное выступление 30 октября с.г. Председателя Верховной Совета Украины Владимира Гройсмана, в котором прозвучал призыв к обновлению судейского корпуса за счет кандидатов, которые ожидают бессрочного назначения и материалы в отношении которых длительное время находятся на рассмотрении парламента. Уже 2 ноября с.г. г-н Гройсман поручил профильному парламентскому комитету по вопросам правовой политики и правосудия разработать высказанную им инициативу об обновлении судейского корпуса до внесения изменений в Конституцию Украины и внести соответствующие предложения по ее реализации на законодательном уровне.

05.11.2015

http://sud.ua/news/2015/11/05/82962-vsyu-vnes-v-parlament--predstavleniya-na-yvolnenie-sydej-andreya-makykhi-i-nelli-tsibri

ВСЮ внес в парламент представления на увольнение судей Андрея Макухи и Нелли Цыбры

Высший совет юстиции на заседании 5 ноября внес в Верховную Раду представления на увольнение судьи Соломенского райсуда Киева Андрея Макухи и судьи Чернобаевского райсуда Черкасской области Нелли Цыбры. В действиях обоих судей члены ВСЮ усмотрели нарушения присяги. Напомним, в январе 2014 года они арестовали нескольких участников акции протеста в Киеве и Черкассах. В то же время, ВСЮ отложил рассмотрение дел судьи Оболонского райсуда Киева Юлии Швачач, которая в настоящее время находится в больнице, и еще одного судьи этого же суда Тараса Лищука, который с июня 2015 года мобилизован в Вооруженные силы Украины.

05.11.2015

http://ukranews.com/news/188309.VSYu-uvolil-dvuh-sudey-za-prigovori-evromaydanovtsam.uk

ВРЮ звільнила низку суддів за вироки євромайданівцям

Вища рада юстиції схвалила звільнення судді Солом'янського районного суду Києва Андрія Макухи, який судив активістів Євромайдану, за порушення присяги. Про це сказано в повідомленні прес-служби ВРЮ в соціальній мережі Facebook. Зазначено, що на засіданні в четвер члени ради таємним голосуванням вирішили внести подання про звільнення судді Макухи з посади за порушення присяги. У січні 2014 року зазначений суддя виніс низку безпідставних рішень про арешт активістів Євромайдану.

05.11.2015

http://judges.org.ua/dig7961.htm

https://www.facebook.com/highcouncilofjustice/

ВРЮ розпочала розгляд звернень Мінюсту щодо люстрації суддів: відкрито провадження стосовно судді ВГСУ Татькова В.І.

Вища рада юстиції відкрила провадження стосовно судді Вищого господарського суду України ТАТЬКОВА Віктора Івановича за порушення вимог щодо несумісності відповідно до Закону України "Про очищення влади" (доповідь члена ВРЮ Мірошниченка А.М.). Сьогодні, 5 листопада ВРЮ розпочала по суті розгляд звернень Мінюсту щодо люстрації суддів.

05.11.2015

http://judges.org.ua/dig7965.htm

http://nsj.gov.ua/ua/news/spivpratsya-u-formuvanni-sudovogo-korpusu-novogo-pokolinnya/

Співпраця у формуванні судового корпусу нового покоління

4 листопада 2015 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук взяв участь у засіданні щорічної Координаційної платформи рамкової програми співпраці ЄС–РЄ 2015–2017 для країн Східного партнерства. Платформа - механізм забезпечення всеосяжної координації між Радою Європи, Європейським Союзом, представництвом та проектами Європейського Союзу та національними зацікавленими сторонами і партнерами. Метою зібрання були консультації щодо підготовки річного плану дій на 2016 рік та обговорення імплементації проектів рамкової програми співпраці. У ході зустрічі обговорювалися напрямки та заходи з підтримки України у виконанні її зобов’язань як держави члена Ради Європи, націлені на  вирішення фундаментальних питань у сфері прав людини, верховенства  права та демократії.

05.11.2015

http://judges.org.ua/dig7975.htm

http://atn.ua/politika/sudi-ne-schitayut-chto-oni-vse-dolzhny-prohodit-totalnuyu-attestaciyu

Судьи не считают, что они все должны проходить тотальную аттестацию

 Мало просто принять изменению к закону о судоустройстве - нужно изменить Конституцию. Именно этот принцип заложен в основу реформирования судебной системы в Украине. Речь идет о большей независимости судебной власти от остальных ветвей. Верховная Рада, скорее всего, больше не будет иметь отношение к назначению судей, а у Президента останется лишь церемониальное полномочие подписания назначений - определять, кто будет судьей, станет Высшая квалификационная комиссия. И хотя Венецианская комиссия, которая анализировала изменения, рекомендовала все-таки оставить парламентариев среди субъектов избрания членов Высшего совета правосудия Украины, сами судьи говорят – они, таким образом, не будут независимы от воли политиков. Также среди позитивных изменений служители Фемиды называют, расширение возрастных рамок для претендентов на должность судей, увольнение за неподтвержденные данные об имуществе, возможность в несложных процессах представлять сторонам свои интересы юристами, не имеющими адвокатских свидетельств. При этом опасения судей вызывает тот факт, что изменения Конституции фактически лишают работы всех служителей Фемиды, которые назначены не пожизненно, а на первый пятилетний срок. Так как нет дополнительного разъяснения, как им восстановиться на работе.

05.11.2015

http://judges.org.ua/dig7973.htm

http://karpatnews.in.ua/news/109360-chy-zastosovuiut-zakarpatski-suddi-konventsiiu-pry-zdiisnenni-pravosuddia.htm

Чи застосовують закарпатські судді Конвенцію та практику Європейського суду?

 Питанням зацікавились Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Апеляційний суд Закарпатської області. На виконання вимог ст. 90 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» Національна школа суддів України, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи 17-18 листопада 2015 року в м. Ужгород в приміщенні Апеляційного суду Закарпатської області проводитиме семінар на тему: «Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя». До участі у заході запрошені судді місцевих судів та Апеляційного суду Закарпатської області. Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Закарпатської області.

05.11.2015

http://judges.org.ua/dig7972.htm

http://hromadskeradio.org/2015/11/05/vryu-zvilnyla-troh-suddiv-za-nezakonni-spravy-nad-yevromaydanivcyamy

ВРЮ звільнила трьох суддів за незаконні справи над євромайданівцями

Вища рада юстиції продовжує розглядати дисциплінарні справи за підозрою в порушенні присяги проти 39 суддів, що судили активістів євромайдану. Про результати повідомляє прес-служба ВРЮ у Facebook.

05.11.2015

http://judges.org.ua/dig7971.htm

http://blog.liga.net/user/vpylypenko/article/19815.aspx

Українські судді звинуватили Голову ВРУ в порушенні Конституції

 Днями голова парламенту та 33 народні депутати, всі - члени комітету з питань правової політики і правосуддя отримають дуже цікавого листа. Я би навіть сказав сенсаційного. Так в ньому українські судді звинуватили голову парламенту Володимира Гройсмана в порушенні Конституції та політичному тиску, а також натякнули на наміри скаржитись в ЄСПЛ. Ця подія заслуговує на окрему увагу, адже вперше за роки незалежності в українських суддів, ймовірно, урвався терпець. Їм набридло слухати нападки депутатів, а також постійний потік популізму під соусом реформ.#звільнитивсіх – один з таких.

06.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119688-konstituciyniy_sud_ukraini_publikue_grafik_roboti_na_tizhden.html

КСУ публікує графік роботи на тиждень

Конституційний Суд України оприлюднив проект порядку денного засідань і пленарних засідань Суду на 9 - 11 листопада 2015 року.

06.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119498-sud_uzagalniv_praktiku_schodo_keruvannya_tz_v_stani_spyaninn.html

Протоколи з недоліками

У деяких протоколах судді виявляють виправлення, закреслення, неточні адреси місця проживання правопорушників та відомості про їх особу, що свідчить про низький рівень складання документів працівниками Державної автоінспекції.

06.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119633-normi_schodo_zvilnennya_suddiv_za_rezultatami_kvalifocinyuva.html

Окремі норми щодо звільнення суддів можуть оскаржити до КСУ

9 листопада 2015 року о 10 годині Пленум Верховного Суду України розгляне звернення Ради суддів України щодо можливості й підстав звільнення суддів за результатами їх оцінювання та вирішить питання про направлення його до Конституційного Суду України.

06.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119500-chomu_sudi_ne_mayut_vidmovlyati_v_pozovah_pro_styagnennya_ko.html

Обмеження не відміняють гарантій. Чому суди не повинні відмовляти у позовах про стягнення коштів з банків з тимчасовою адміністрацією виключно на підставі мораторію

Останнім часом судам доводиться розглядати чимало справ, порушених за позовами клієнтів банків, про стягнення заборгованості з фінустанов, у яких уведено тимчасову адміністрацію. В подальшому ці банки, швидше за все, підпадуть під ліквідаційну процедуру. Така ситуація зумовлена безпрецедентною кількістю фінустанов, що ліквідуються, —понад 90. Та чи містять норми законодавства заборону щодо задоволення таких вимог?

06.11.2015

http://zib.com.ua/ua/119629-kireeva_rekomenduyut_zvilniti_za_porushennya_prisyagi.html

Кірєєва рекомендують звільнити за порушення присяги. Таке рішення відкриває шлях до вирішення питання інших суддів

5 листопада 2015 року Вища рада юстиції прийняла рішення про внесення подання про звільнення за порушення присяги Кірєєва Родіона Володимировича з посади судді Печерського районного суду міста Києва.

06.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050853

Первичное ознакомление судей с заключениями Венецианской комиссии происходит в интернете

Обычно заключения Венецианской комиссии содержат важную информацию для судей, но возникает вопрос правильного и своевременного перевода этих текстов. Как обстоит дело с переводом заключений Венецианской комиссии в Высшем хозяйственном суде Украины, — об этом «Юридической практике» рассказал Алексей Евсиков, заместитель секретаря первой судебной палаты.

06.11.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0050850

Все решения, касающиеся профессиональной карьеры судей, должны основываться на объективных критериях, а не путем необоснованно выборочного увольнения судей

Предложение Владимира Гройсмана обновить 10% судейского корпуса путем неголосования депутатами за 547 кандидатов на избрание судьями бессрочно справедливо повлекло за собой массу обращений судей как к Президенту, так и к народным депутатам Украины. Судья хозяйственного суда города Киева Татьяна Васильченко, к.ю.н., комментируя «Юридической практике» инициативу спикера по обновлению судейского состава, отметила следующее…

06.11.2015

http://judges.org.ua/dig7984.htm

http://politkuhnya.info/intervyu/karl-voloh-my-postavili-konstitucionnyi-sud-v-tupik-svoim-poslednim-hodataistvom.html

Карл Волох: Мы поставили Конституционный суд в тупик своим последним ходатайством

Недавно исполнился ровно год со дня вступления в силу закона «Об очищении власти». Сам процесс люстрации рассчитан на два года, так что половина срока вышла. Что удалось сделать? Чего не удалось? Об этом говорим с одним из главных общественных лоббистов люстрации Карлом Волохом.

06.11.2015

http://judges.org.ua/dig7985.htm

http://www.radiosvoboda.mobi/a/news/27349094.html

Порошенко: усі судді в Україні пройдуть перевірку «під лупою»

 Всі українські судді пройдуть процедуру оцінювання їхніх професійних якостей після ухвалення відповідних змін до Конституції, заявляє президент України Петро Порошенко. «Першими мають пройти перевірку судді Верховного Суду – найвищої судової інстанції України, судді вищих спеціалізованих судів. Далі – оцінювання суддів апеляційних інстанцій, і вже після них – оцінювання суддів першої інстанції», – повідомив президент, виступаючи перед студентами і викладачами Київського національного університету імені Шевченка.

06.11.2015

http://judges.org.ua/dig7979.htm

http://news.liga.net/news/politics/7039618-vsyu_nachal_protsess_ochishcheniya_sudebnoy_sistemy_poroshenko.htm

ВСЮ начал процесс очищения судебной системы – Порошенко

Пo cлoвaм пpeзидeнтa, нoвый cocтaв Выcшeгo coвeтa юcтиции зa пocлeдниe нecкoлькo мecяцeв внec в пapлaмeнт пpeдcтaвлeниe нa увoльнeниe 388 cудeй. В Украине начался процесс очищения судебной системы от кадров, действия которых были неправомерными или выполнялись в нарушения присяги. Об этом заявил сегодня президент Украины Петр Порошенко на встрече со студентами университета им. Шевченко, посвященной судебной реформе.

06.11.2015

http://judges.org.ua/dig7978.htm

http://minprom.ua/news/196936.html

Люстрацию судей необходимо отменить – Шпенов

Закон "О восстановлении доверия к судебной власти в Украине" необходимо отменить как такой, который не восстановил доверия к судебной власти. Об этом заявил глава подкомитета Верховной Рады по вопросам гражданского и административного судопроизводства Дмитрий Шпенов.

Цікаве