Блог

07

березня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 2-8 березня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

02.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114811-nacionalna_shkola_suddiv_pochala_pidgotovku_do_vikonannya_za.html

НШСУ почала підготовку до виконання Закону про справедливий суд

Відповідно до Закону “Про забезпечення права на справедливий суд” з 28 березня 2015 року буде діяти нова редакція Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, якою передбачено обов’язкове проходження суддями підготовки в Національній школі суддів України.

02.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114771-yak_gerodot_zavadiv_provedennyu_plenumu_vss.html

Психічна атака замінює тиск. Як Геродот завадив проведенню Пленуму ВСС

Невдоволення судовою владою, яке обізнана громадськість демонструвала здебільше під час розгляду судами резонансних справ, перейшло в нову фазу. Недавно через активність мітингувальників було зірвано проведення пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Схоже, тепер кожна формальна зустріч чи нарада вищих судів відбуватиметься під пильним оком народу. Або не відбуватиметься взагалі…

02.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114800-verhovniy_sud_iniciyue_provedennya_perevirki_schodo_suddi_ya.html

ВС ініціює перевірки щодо судді, який погрожував даішнику

Верховний Суд України звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з проханням невідкладно розпочати проведення перевірки та за її результатами вирішити питання про притягнення до відповідальності судді Макарівського районного суду Київської області Оберемка Владислава Олександровича.

02.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114772-dostup_do_vs_vidkrietsya_cherez_misyac_a_pereobirati_chleniv.html

Справедливість у покаранні. Доступ до ВС відкриється через місяць, а переобирати членів ВРЮ та звільняти законників по-новому почнуть вже з понеділка

Справедливого суду доведеться почекати ще місяць. Саме такий строк відведено в «Перехідних положеннях» закону, напевне, — на його вивчення та виявлення недоліків. Утім, навіть побіжне ознайомлення з текстом оприлюдненого акта наводить на думку, що влада не відмовилася від ідеї добиватися справедливості для одних через покарання інших.

02.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114791-suddya_postaviv_pid_sumniv_spravzhni_cili_obshuku_u_pechersk.html

Суд поставив під сумнів справжні цілі обшуку у  Печерському суді

За заявами прокуратури, обшук в приміщенні Печерського районного суду м. Києва 26 лютого проводився з метою вилучення справ про адміністративні правопорушення. Однак, це було здійснено ще наприкінці грудня 2014 року шляхом виконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів. Про це у своєму зверненні у зв’язку із кримінальним переслідуванням заявив суддя Печерського районного суду м.Києва Віктор Кицюк, зазначивши, що законність своїх дій при розгляді справи доводитиме виключно в процесуальний спосіб.

02.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114774-u_protistoyanni_z_oask_visokoposadovci_pogrozhuyut_likviduva.html

Об’єкт «владних звинувачень». У протистоянні з ОАСК високопосадовці пустили в хід важку артилерію — погрожують ліквідувати установу та всіх звільнити

Події довкола Окружного адміністративного суду м.Києва набули «політичного забарвлення». Після проведення обшуку в установі до гри долучилися міністр юстиції Павло Петренко та народний депутат Сергій Власенко. Перший має намір довести, що всі судді ОАСК порушили присягу, а другий просить ліквідувати установу.

02.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046607

Факт безосновательного возбуждения уголовного дела подрывает доверие к отдельным судьям и судебной власти в целом - судьи Одесского апелляционного админсуда

В распоряжении редакции «ЮП» оказалось письмо трех судей Одесского апелляционного административного суда Степана Домусчи, Александра Кравца и Людмилы Шеметенко, адресованного председателю Совета судей Украины Валентине Симоненко. В соответствии со статьей 127 Закона Украины «О судоустройстве и статусе судей», они просят рассмотреть их обращение на очередном заседании Совета судей Украины и принять меры относительно защиты от попыток посягательства на независимость судебной власти и предотвращения возможности давления на отдельных судей.

02.03.2015

http://judges.org.ua/dig6436.htm

http://www.5.ua/ukrayina/Suddia-iakyi-pohrozhuvav-spivrobitnykam-DAI-pistoletom-mozhe-sisty-na-7-rokiv-71967.html

Суддя, який погрожував співробітникам ДАІ пістолетом, може сісти на 7 років

Представник Феміди Макарівського району Київської області Владислав Оберемко ризикує сісти на сім років. 28 лютого він був настільки п'яний, що погрожував пістолетам інспекторам ДАІ, котрі зупинили його машину. Зараз триває слідство. Прокуратура розпочала кримінальні провадження стосовно скандального судді за трьома статтями Кримінального кодексу: погроза правоохоронцеві, погроза вбивства і хуліганство. У прокуратурі, щоправда, зізнаються, що відсторонити суддю від роботи не так вже і просто через імунітет.

02.03.2015

http://judges.org.ua/dig6437.htm

http://podrobnosti.ua/2019379-rabotnikov-adminsuda-kieva-prizvali-na-mobilizatsiju.html

Работников админсуда Киева призвали на мобилизацию

Уверены - на судей давят, чтобы затянуть дела

Окружной административный суд Киева обвиняет власти в давлении. Уже вторую неделю столичная прокуратура и УБОП проводят здесь обыски. А теперь четыре судьи получили повестки в зону АТО. Служители Фемиды уверены - это месть за отмену судом решения Кабмина о приостановлении соцвыплат на Донбассе. Среди мобилизованных и судья Кузьменко - который вел дело о запрете компартии. Остальные ведут иски люстрированных чиновников. Уверены - на судей давят, чтобы затянуть дела.

"Сроки их рассмотрения будут растягиваться, люди будут стоять в очереди. Если в нашем суде по штату 43 человека, а в наличии 23, то какое-то количество нужно забронировать, иначе суд просто остановится и не будут работать", - говорит Руслан Арсирий, судья Окружного административного суда Киева.

03.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114827-deputati_terminovo_rozglyanut_pitannya_schodo_areshtu_suddiv.html

Депутати терміново розглянуть питання щодо арешту суддів

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман доручив Комітету з питань правової політики та правосуддя сьогодні розглянути питання щодо арешту суддів. Ймовірно, маються на увазі судді Печерського райсуду м. Києва, згоду на арешт яких вже надав голова ВСУ.

03.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114817-kabmin_zmozhe_rozporyadzhatis_koshtami_suddiv_priynyato_zmin.html

Кабмін зможе розпоряджатися коштами суддів. Прийнято зміни до Закону про бюджет-2015

Норми Закону “Про судоустрій та статус суддів” застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабміном, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

03.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114758-vkks_vidkladae_rozglyad_disciplinarnih_sprav_abi_ii_rishenny.html

Застрахувати від скасування. ВККС відкладає розгляд дисциплінарних справ, аби її рішення «встояли» в разі оскарження

Вирішуючи питання щодо притягнення володарів мантій до дисциплінарної відповідальності, Вища кваліфікаційна комісія суддів застосовує своєрідний запобіжний захід: якщо є підстави, відкладає розгляд справи. Пояснюється це бажанням застрахувати своє рішення, яке, можливо, оскаржуватиметься до суду, від скасування через процедурні нюанси.

03.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114776-sponukati_suddiv_do_prohodzhennya_lyustracii_virishili_za_ra.html

Стороннім виїзд заборонений. Спонукати суддів до проходження люстрації вирішили за рахунок додаткових обмежень їхніх прав

Пригадуєте слова однієї з героїнь фільму «Діамантова рука»: «Наші люди в булочну на таксі не їздять»? Українські високопосадовці вирішили втілити цей лозунг у життя. Та заборонили вони їздити не в булочну, не на таксі й не всім, а тільки суддям і — за кордон. Це обмеження діятиме доти, доки володарі мантій не пройдуть люстрацію.

03.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114813-glava_verhovnogo_sudu_zradiv_suddiv.html

Глава Верховного суду зрадив суддів. Романюк погодився на арешт суддів Печерського райсуду

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк підтримав подання Генпрокурора про надання згоди на затримання та арешт трьох суддів Печерського районного суду міста Києва - Оксани Царевич, Віктора Кицюка та Сергія Вовка.

03.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046620

Юристы и судьи обсудили возможность внедрения преюдициального запроса

2 марта, состоялось совместное заседание Комитета Ассоциации юристов Украины по процессуальному праву и Верховного Суда Украины на тему «Преюдициальный запрос в Верховный Суд Украины, как механизм единства судебной практики: международный опыт».

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6452.htm

http://zik.ua/ua/news/2015/03/03/suddyapyanytsya_yakyy_pogrozhuvav_daivtsyam_pistoletom_mozhe_y_dali_zdiysnyuvaty_pravosuddya__prokuror_kyieva_569083

Суддя, який погрожував ДАІвцям пістолетом, може й далі здійснювати правосуддя, – прокурор Києва

Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом погроз співробітникам Державтоінспекції нетверезим суддею Макарівського районного суду Київської області Владиславом Оберемком.

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6468.htm

http://ukr.lb.ua/news/2015/03/03/297453_suddya_tsarevich_vvazhaie_shcho.html

Суддя Царевич вважає, що в Печерському суді немає корупції

Скандальна суддя сама запропонувала зустрітися з журналістами.

Суддя Печерського районного суду Києва Оксана Царевич вважає, що громадська думка про корумпованість Печерського суду не відповідає дійсності.

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6465.htm

http://kiyany.obozrevatel.com/life/06157-skandal-s-sudyami-pecherskogo-suda-arestov-poka-ne-budet.htm

Скандал с судьями в Киеве: почему откладываются аресты

Судей Печерского районного суда Киева пока не будут арестовывать. Подробности "Обозревателю" рассказали в Верховном Суде Украины.

03.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046624

Совет судей Украины намерен уведомить все международные учреждения о систематических нарушениях принципов независимости судей и права на справедливый суд, — Решение ССУ

В распоряжении «Юридической практики» появилось Решение № 1 Совета судей Украины от 5 февраля с.г. (полный текст), в котором Совет судей Украины как высший орган судейского самоуправления выражает обеспокоенность ситуацией, сложившейся в сфере соблюдения конституционных гарантий самостоятельности судов, независимости и неприкосновенности судей.

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6462.htm

http://dzvin.org/dobri-suddi-vidpustyly-na-volyu-vbyvtsyu/

“Добрі” судді відпустили на волю вбивцю

Зловмисника, який восени 2012 року завдав декількох ударів ножем чоловікові, від яких останній помер, в 2014 році було засуджено до 13 років позбавлення волі. Апеляційним судом рішення було скасовано та колегією суддів Чорнобаївського районного суду, змінено підслідному запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт із застосуванням електронного засобу контролю.

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6458.htm

http://k-z.com.ua/pravovoi-aktsent/33581-tsarevich-ukrainskoj-femidy-uverena-bez-nee-sudy-umrut?ModPagespeed=noscript

Царевич украинской Фемиды уверена: без нее - суды умрут

Судебная система в Украине со времен Януковича осознала свою полезность власти и нужным людям. И судьи, подражая средневековой римско-католической церкви, начали также выдавать за деньги своеобразные индульгенции, точно зная: кого засудить, кого – оправдать. Судья Царевич, не смотря на еще юный для судьи возраст, усвоила: раз власти нужно, судейская мантия не только поспорит с законом, но и Фемиду научит правильно судить. И потому, когда власть Януковича начала личные разборки с неугодными оппонентами, в то время когда более опытные судьи, боясь за свою репутацию, не ввязывались в скандальные и дурно пахнущие судебные процессы, более напоминавшие уничтожение оппонентов чужими руками, с удовольствием стала власти помогать.

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6457.htm

http://espreso.tv/news/2015/03/03/apelyaciynyy_sud_perenis_rozhlyad_spravy__za_yaku_mayut_areshtuvaty_suddyu_vovka

Апеляційний суд затягує розгляд справи, за яку мають арештувати суддю Вовка

Півроку тому сумнозвісний суддя печерського суду Сергій Вовк виніс протиправне рішення на користь позивача-рейдера. Апеляційний суд, до якого подала постраждала, вже вчетверте затягує винесення рішення. Новий генпрокурор пан Шокін ініціював відсторонення від виконання обов'язків трьох суддів печерського суду і має відкрити кримінальні провадження щодо численних фактів порушень з їхнього боку. У трійку потрапив і пан Вовк, котрий раніше брав участь у винесенні обвинувального вироку пану Луценко.

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6453.htm

http://pravo.org.ua/2010-03-07-18-06-07/lawreforms/1893-roman-kuibida-pro-perevahy-i-nedoliky-novoho-zakonu-pro-zabezpechennia-prava-na-spravedlyvyi-sud.html

Роман Куйбіда про переваги і недоліки нового закону «Про забезпечення права на справедливий суд»

Минулого тижня Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про забезпечення права на справедливий суд». Втім, цей документ є лише першим кроком в реформуванні судової системи України. Про це заявив заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт Реанімаційного пакету реформ Роман Куйбіда.

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6451.htm

https://www.youtube.com/watch?v=dyQEqFaFy9I

Антон Геращенко рассказывает о судейской неприкосновенности

03.03.2015

http://judges.org.ua/dig6450.htm

http://ranok.ictv.ua/v-ukrayini-ye-vsi-zakonodavchi-mozhlivosti-dlya-areshtu-suddiv-deputativ-golovatiy/

В Україні є всі законодавчі можливості для арешту суддів і депутатів, – Головатий

Ще на початку лютого Парламент прийняв законопроект “Про внесення змін до Конституції України щодо зняття недоторканності суддів”. Щоправда, щоб документ набув чинності, його ще має схвалити Конституційний суд. І поки законопроект вивчають – судді продовжують бешкетувати й порушувати закон.

03.03.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/03/3/7060341/

"Батьківщина" просить швидше забрати недоторканність у суддів-порушників

У фракції "Батьківщина" заявляють, що питання зняття недоторканності трьох суддів Верховна Рада може розглянути у четвер. Про це розповів журналістам у вівторок член фракції Сергій Власенко.

03.03.2015

http://precedent.in.ua/index.php?id=1425370004

Обновлен обзор решений Европейского суда по правам человека против Украины за 2014 год

Украинским Хельсинским союзом по правам человека обновлен обзор решений Европейского суда по правам человека против Украины за 2014 год!

04.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114851-suddiv_dnipropetrovska_pidozryuyut_u_vinesenni_nepravosudnih.html

ГПУ склала повідомлення про підозру щодо двох суддів

Заступником Генерального прокуратура України складено повідомлення про підозру двом суддям Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська за ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 375 КК України (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою та постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови).

04.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114719-znachni_vidstani_mizh_rayonnimi_ta_oblasnimi_centrami_usklad.html

На шляху до справедливості. Значні відстані між районними та обласними центрами ускладнюють оперативне оскарження взяття під варту

У кримінально-процесуальному законодавстві передбачений 3-денний строк розгляду скарги на ухвалу слідчого судді після її надходження до апеляційного суду. Водночас ці вимоги не враховують відстані між населеними пунктами, складність доставки матеріалів, а також перевезення підозрюваного.

04.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114756-vkks_rozglyanula_skargu_na_suddiv_yaki_vinesli_virok_kolishn.html

Вибухові обвинувачення. «Кваліфікаційники» розглянули скаргу на суддів, які винесли вирок колишньому працівникові СБУ за замах на нардепа

Апеляційний суд скасував вирок, яким було засуджено колишнього працівника СБУ, обвинуваченого в підготовці вбивства народного депутата Станіслава Березкіна. Як наголошували в апеляційній інстанції, суд допустив цілу низку процесуальних порушень, зокрема не зберіг аудіозапис процесу. Водночас представники райсуду переконують, що таких висновків їхні колеги могли дійти під тиском. Розібратись у перипетіях справи спробувала Вища кваліфікаційна комісія суддів.

04.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114842-praktika_nadannya_verhovnim_sudom_pravovih_visnovkiv_e_neefe.html

Практика надання ВС правових висновків є неефективною – суддя

Ситуація, яка наразі існує у вітчизняному судочинстві, коли Верховний Суд України, спрямовуючи судову практику у правильне русло, робить відповідний правовий висновок у певній категорії справ, а від початку розгляду цих справ пройшло декілька років і розглянуто десятки тисяч справ, не є ефективною. Таку думку висловив суддя Верховного Суду України Олег Кривенда під час засідання Комітету з процесуального права Асоціації правників України.

04.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114713-pyat_poglyadiv_na_lyustraciyu_na_yaki_nedoliki_proceduri_pos.html

П’ять поглядів на люстрацію. На які недоліки процедури заплющують очі посадовці задля очищення влади?

До обговорення закону «Про очищення влади» адвокати запросили суддів, прокурорів, чиновників та європейських експертів. Законники запевняють, що акт порушує права людини. Чиновники ж пояснюють це унікальною політичною ситуацією, в якій проводяться реформи.

04.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046655

Генпрокуратура готовит дела против еще нескольких сотен судей – народный депутат Л.Емец

Генпрокуратура рассматривает документы по возможности привлечь к ответственности несколько сотен судей. Об этом на брифинге в Верховном совете рассказал народный депутат из фракции партии «Народный фронт» Леонид Емец.По его словам, прежде всего, речь идет о судьях, которые выносили неправосудные решения против Евромайдана и АвтоМайдана.

04.03.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046657

Парламентский комитет просит проверить сохранение украинского гражданства за крымскими судьями, претендующими на избрание бессрочно

Комитет по вопросам правовой политики и правосудия просит спикера парламента передать на дополнительную проверку материалы по судьям, претендующим на избрание бессрочно, в отношении судей из АРК, г.Севастополя, Донецкой и Луганской областей, а также по судьям претендующим на перевод.

04.03.2015

http://gazeta.ua/articles/politics/_suddi-vovk-kicyuk-ta-carevich-otrimayut-po-povnij-politolog/613307

Судді Вовк, Кицюк та Царевич отримають по повній — політолог

Трьох суддів столичного Печерського районного суду чекають максимальні терміни. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив політолог Віктор Таран, коментуючи, що парламент дозволив арештувати та затримати Сергія Вовка, Віктора Кицюка та Оксану Царевич. Ці судді вели гучні справи за правління Віктора Януковича.

04.03.2015

http://news.liga.net/news/politics/5235153-sudya_tsarevich_zayavila_chto_ot_nee_trebovali_arestovat_efremova.htm

Судья Царевич заявила, что от нее требовали арестовать Ефремова

До этого, по словам Царевич, она никакого давления никогда не чувствовала

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6481.htm

http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/

КОМІТЕТ СУДДІВСЬКОЇ ЕТИКИ. БУТИ! (продовження)

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6482.htm

http://glavnoe.ua/news/n216128

Эксперт сказал, через кого Россия влияет на украинские суды

Отказ Окружного административного суда Киева рассматривать запрет КПУ говорит о влиянии России на судебную систему Украины. Об этом в комментарии порталу «Главное» рассказал политолог, директор компании стратегического консалтинга «Berta Communications» Тарас Березовец.

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6484.htm

http://obozrevatel.com/politics/71954-sudnyij-den-verhovnoj-radyi.htm?full=1

Показательная порка. Чем грозит решение Рады по трем одиозным судьям?

Снятие неприкосновенности и перспектива ареста трех судей Печерского суда Киева вызвало горячие споры в Верховной Раде и добавило горячих новостей в СМИ. И дело не в персоналиях – всем очевидно, что это только начало большого процесса. А вот где этот процесс финиширует – вопрос дискуссионный. Болезнь украинского правосудия настолько запущена, что отдельные хирургические решения не спасут. Тут нужен комплексный подход и ликвидация причин заболевания. Если, конечно, власть ставит перед собой такую задачу. "Слегка больная" правоохранительная система - слишком удобный инструмент, чтобы так просто от него отказаться.

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6485.htm

http://www.gogetnews.info/news/politics/87282-nardep-rasskazal-o-reformirovanii-sudebnoy-sistemy.html

Нардеп рассказал о реформировании судебной системы

Примерно 70% судей могут уволить в связи с реформированием судебной ветви власти. Об этом в эфире радио «Вести» заявил народный депутат (депутатская группа «УДАР») Сергей Алексеев.

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6486.htm

http://www.dsnews.ua/politics/emets-anonsiroval-proverku-9-000-ukrainskih-sudey-04032015215000

Емец анонсировал проверку 9 000 украинских судей

В ближайшее время 9 000 украинских судей пройдут проверку. Об этом в эфире "Радио Свобода" сообщил первый заместитель председателя комитета Верховной Рады по вопросам правовой политики и правосудия Леонид Емец.

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6488.htm

http://newsradio.com.ua/2015_03_04/Gavrish-sudd-povinn-unikati-peresl-duvan-opozic-3194/

Гавриш: судді повинні уникати переслідувань опозиції

Опозиція, як критика влади, це єдине свідчення демократії. Судді в цьому сенсі повинні зберігати якийсь нейтралітет. Якщо суддя відчуває, що на нього чиниться тиск, то він повинен заявити про самовідвід, піти на лікарняний, заявити про свою відставку – що завгодно, аби не приймати політичних рішень, заявив екс-суддя Конституційного суду України Степан Гавриш.

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6475.htm

http://gazetavv.com/news/ukraine/1425462742-andrey-kurkov-esli-seychas-ne-syadut-sudi-to-syadem-my-vse.html

Андрей Курков: Если сейчас не сядут судьи, то сядем мы все

Известный украинский писатель Андрей Курков на своей страничке в Фейсбуке комментирует информацию о том, что Рада дала добро на арест трех судей.

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6474.htm

http://fakty.ua/196416-sudya-pecherskogo-rajsuda-sergej-vovk-ne-prishel-v-parlament-poskolku-nahoditsya-v-dekretnom-otpuske

Судья Печерского райсуда Сергей Вовк не пришел в парламент, поскольку находится в "декретном" отпуске

 Верховная Рада рассмотрела представление генпрокурора о лишении неприкосновенности судей Печерского райсуда столицы Виктора Кицюка, Сергея Вовка и Оксаны Царевич. Депутаты планировали сделать это вчера, но помешала драка Олега Ляшко с Сергеем Мельничуком, изменившим ему с Игорем Еремеевым. После инцидента спикер Владимир Гройсман закрыл заседание. А сегодня руки народных депутатов дотянулись и до судей. На заседание пришли Царевич и Кицюк. Вовк отсутствовал, поскольку взял отпуск по уходу за ребенком. Это сразу же насторожило некоторых депутатов: в прошлом году не менее известный судья Родион Киреев тоже брал длительный отпуск, после которого его уже почти год не могут найти ни милиция, ни прокуратура.

04.03.2015

http://judges.org.ua/dig6469.htm

http://kowel.com.ua/news/article/1291

Ковельські судді впроваджуватимуть медіацію при вирішенні справ

Судді з Луцького, Ковельського, Шацького, Ківерцівського, Нововолинського та Апеляційного судів оволоділи навичками вирішення справ альтернативним способом за допомогою медіації. Вони залучатимуть медіаторів для врегулювання конфліктів позивачів і відповідачів, не доводячи справ до суду.

05.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114901-prokuror_kieva_sprostuvav_pidstavi_areshtu_suddi_carevich_oz.html

Прокурор Києва спростував підстави арешту царевич, озвучені головою ВС

Підставою для згоди ВР на арешт судді Печерського райсуду Києва Оксани Царевич стала інформація про те, що вона відмовляється від участі в процесуальних діях в рамках кримінальної справи щодо винесення нею неправосудного рішення. Втім напередодні у столичній прокуратурі стверджували зворотне.

05.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114900-advokat_namagavsya_pidkupiti_suddyu_apelyaciynogo_sudu_kieva.html

Адвокат намагався підкупити суддю Апеляційного суду Києва

У ході спецоперації, проведеної прокуратурою Дніпровського району м. Києва спільно із співробітниками міліції та управління «К» УСБУ в м. Києві, викрито адвоката, який намагався передати хабар у сумі 10 тис. доларів США судді Апеляційного суду м. Києва.

05.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114889-prokuror_poyasniv_chomu_klopotannya_pro_aresht_suddiv_rozgly.html

Прокурор пояснив чому клопотання про арешт розглянуть у Вінниці

6 березня Вінницький міський суд розгляне клопотання слідчих столичної прокуратури щодо обрання запобіжних заходів двом суддям Печерського райсуду м. Києва Оксані Царевич та Віктору Кицюку. У своїх клопотаннях прокуратура наполягатиме на арешті суддів. Обидва судові засідання відбудуться під головуванням судді О.Олійник: щодо О.Царевич - об 11.30, щодо В.Кицюка - о 15.30.

05.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114717-v_odesi_viznachili_yakim_iz_zahodiv_zabezpechennya_kriminaln.html

Закон перевірили математикою. Яким заходам забезпечення кримінального провадження віддають перевагу правоохоронці

За даними одеських суддів, найбільш поширеними заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів, а також тримання під вартою. Накладення грошового стягнення та тимчасове обмеження в користуванні спеціальним правом є не такими «популярними».

05.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114878-suddi_oberemku_yakiy_pogrozhuvav_daishniku_vzhe_pidgotuvali_.html

Суді Оберемку вже підготували підозру і хочуть арештувати

Генеральний прокурор України Віктор Шокін підписав підозру судді Владиславу Оберемку у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 345 (Погроза щодо працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 129 (Погроза вбивством), а також ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.

05.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114868-suddi_hochut_komentuvati_sudovi_rishennya_ale_ne_mozhut.html

Судді хочуть коментувати судові рішення. А не можуть. Часи, коли суди і судді були закриті для суспільства давно минули – Нечитайло

“Можливість коментування судового рішення суддею необхідно закріпити законодавчо. Ми будемо ініціювати це питання. Судді не повинні бути обмеженні у коментуванні своїх рішень” – Михайло Смокович.

05.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114770-suddyam_radyat_zaymati_aktivnu_poziciyu_ta_vlasnimi_silami_f.html

У темряві довіри. Служителям Феміди радять займати активну позицію та власними силами формувати свій позитивний образ

Методи відновлення довіри до судової влади не повинні насаджуватися. Так принаймні вважають володарі мантій з Івано-Франківщини, які були запрошені на чергове засідання Ради суддів загальних судів. «Самоврядники» розпитали гостей, як можна знайти спільну мову з громадянами та що робити, коли виникають непорозуміння.

05.03.2015

http://gazeta.ua/articles/politics/_treba-zvilniti-vsih-suddiv-cornovol/613612

Треба звільнити всіх суддів – Чорновол

Нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол вважає, що прокуратура повинна зайнятися суддями Господарського суду.

05.03.2015

http://ua.racurs.ua/news/45942-u-speckomisiyi-z-perevirky-suddiv-sumnivautsya-u-svoyiy-legitymnosti-cherez-povilnist-verhovnoyi

У спецкомісії з перевірки суддів сумніваються у своїй легітимності через повільність ВР

Голова Верховної Ради офіційно не надіслав постанову про призначення членів Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів ні до Вищої ради юстиції, ні до ТСК, що ставить під сумнів легітимність її роботи

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6491.htm

http://vesti-ukr.com/strana/91285-kiev-gotovit-pokazatelnye-processy-ewe-nad-200-sudjami

Киев готовит показательные процессы еще над 200 судьями. Эксперты говорят, что суды пытаются напугать и приручить

Борьба власти с судами выходит на новый уровень. В среду вечером судей Печерского райсуда Оксану Царевич и Виктора Кицюка вызвали в Киевскую прокуратуру, чтобы вручить копии ходатайства о мере пресечения. Их продержали сначала на улице, а потом в коридоре ведомства, выйти они смогли только вечером. Накануне Рада сняла с них неприкосновенность, а ГПУ потребовала у Высшей квалифкомиссии судей отстранить их от должностей и разрешить задержание. Сегодня суд Винницы может принять решение об их задержании.

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6492.htm

http://tsn.ua/ukrayina/suddi-kicyuk-vovk-i-carevich-obicyayut-z-yavitisya-na-sudi-schodo-yihnogo-areshtu-413373.html

Судді Кицюк, Вовк і Царевич обіцяють з'явитися на суди щодо їхнього арешту

Всі скандальні працівники Феміди отримали в прокуратурі документи про підозри. Троє суддів Печерського райсуду Віктор Кицюк, Сергій Вовк і Оксана Царевич, з яких Верховна Рада зняла суддівський імунітет, з'явилися до прокуратури та отримали копії клопотань про обрання запобіжного заходу. Слідчі просять про застосування арешту щодо всіх фігурантів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6499.htm

http://gordonua.com/news/society/Borislav-Bereza-o-delah-protiv-chinovnikov-i-sudey-U-nas-process-zachastuyu-vazhnee-rezultata-69878.html

Борислав Береза о делах против чиновников и судей: У нас процесс зачастую важнее результата

Народный депутат, заместитель главы парламентского комитета по борьбе с коррупцией Борислав Береза считает, что о наказание для виновных коррупционеров надо приводить в исполнение, а не говорить о нем. Внефракционный депутат Борислав Береза говоря о борьбе с коррупцией, вспомнил пример из недавней истории Украины, когда громкие заявления о скорых арестах коррупционеров окончились ничем. Об этом Береза рассказал в комментарии изданию "ГОРДОН". "В нашей стране зачастую  процесс важнее результата, особенно тогда, когда нужно показать обществу, что кто-то вновь пришедший на должность начал работать.  В данный момент мы видим  очень много разных телодвижений,  которые пока ничем не закончились", — считает Береза.

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6504.htm

http://glavred.info/politika/lishit-immuniteta-nakazanie-izbrannyh-carevich-vovka-i-kicyuka-ili-ochischenie-sudov-305389.html

Лишить иммунитета: наказание "избранных" Царевич, Вовка и Кицюка или очищение судов?

Решать судьбу печерских судей будут их коллеги в стенах других судов. В Украине такого еще не было — три судьи потеряли неприкосновенность и могут оказаться на скамье подсудимых. Их подозревают в принятии заведомо неправосудных решений — на очереди еще двести их коллег.

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6507.htm

http://gordonua.com/news/politics/Parasyuk-V-Ukraine-net-sudebnoy-vetvi-vlasti-YA-ubezhden-chto-u-nas-net-ni-odnogo-chestnogo-sudi-69910.html

Парасюк: В Украине нет судебной ветви власти. Я убежден, что у нас нет ни одного честного судьи
Внефракционный народный депутат Владимир Парасюк считает, что уголовные дела против отдельных судей свидетельствуют о том, что ситуация в обществе дошла до критической точки. По мнению народного депутата Владимира Парасюка, говорить о результатах антикоррупционной деятельности властей пока рано, но складывается впечатление, что ведется показательная игра.

05.03.2015

http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1445387-t-montyan-spravi-proti-suddiv-ganba-sudovoyi-sistemi-ta-pomsta-yu-timoshenko-i-yu-lutsenka?_part=main&_print=1

Т.Монтян: справи проти суддів – ганьба судової системи та помста Ю.Тимошенко і Ю.Луценка

На думку правозахисниці, нова влада пішла найпростішим шляхом, аби притягнути до відповідальності попередників

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6510.htm

http://zaholovok.com.ua/proti-suddiv-yaki-zvilnili-pidozryuvanikh-u-vbivstvi-vidkrili-spravu

Проти суддів, які звільнили підозрюваних у вбивстві, відкрили справу

Прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно суддів апеляційного суду за постановлення завідомо неправосудної ухвали якою з-під варти звільнено підозрюваних у вбивстві. Сьогодні, 5 березня прокуратурою Закарпатської області розпочато кримінальне провадження стосовно суддів апеляційного суду Закарпатської області за фактом постановленням ними завідомо неправосудної ухвали – ч.2 ст. 375 КК України.

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6512.htm

http://uaonline.com.ua/novyny_148603.html

«Арешти суддів і представників режиму Януковича не повинні бути показовим шоу», - Сироїд

Після цілого ряду гучних арештів і повідомлень про підозру тест на ефективність для правоохоронної та судової системи лише починається. Такою думкою поділилася віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд, передає прес-служба «Самопомочі».

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6513.htm

http://ua.golos.ua/politika/initsiativa_aresta_sudey_pecherskogo_suda_naneset_vred_mejdunarodnomu_imidju_ukrainy

«Ініціатива арешту суддів Печерського суду завдасть шкоди міжнародному іміджу України – адвокат

Ініціатива арешту трьох суддів Печерського суду не принесе нічого, крім погіршення міжнародного іміджу України.
Про це на прес-конференції в прес-центрі ГолосUA заявив адвокат Віктор Чевгуз.

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6515.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/article/26884156.html

Без демонтажу олігархії системних змін в Україні не буде – Черненко

Якщо не прибрати олігархів, в країні можливі лише фасадні реформи, вважає народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», член комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко. Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода. 

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6516.htm

http://podrobnosti.ua/2020165-dejstvija-sudej-lutsenko-obychnaja-praktika-dlja-ukrainy.html

Действия судей Луценко - обычная практика для Украины

Три судьи, не считая Киреева. Что ждет служителей фемиды, которых Рада вчера лишила имунитета. Могут ли они покинуть Украину и какие у судей шансы избежать ареста. Ярослав Кречко разбирался. "Мне обидно смотреть на некоторых судей, которые потеют, которые не знают, что сказать", - говорит  бывший глава Печерского суда, о Кирееве. Царевич, Вовк и Кицюк - еще три фамилии из самого известного суда Украины, которых Рада лишила иммунитета. "Ознакомившись с представлениями, я увидел о том, что там мало конкретики это показуха абсолютная, которая подействует на других судей и эти судьи будут бояться", - считает Николай Замковенко, глава Печерского райсуда (1998-2001).

05.03.2015

http://judges.org.ua/dig6517.htm

http://naspravdi.com.ua/news/v-ukraini-gotujut-sudnij-den-dlja-suddiv

В Україні готують «судний день» для суддів

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що нинішнє українське правосуддя збирається притягнути до відповідальності понад 100 суддів, яким інкримінують скоєння «злочинів» під час подій на Майдані наприкінці 2013 – на початку 2014 років. Про це урядовець повідомив в ефірі телеканалу «Україна».

06.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114918-poterpila_gotova_vnesti_zastavu_za_carevich_i_ne_mae_zhodnih.html

Потерпіла готова внести заставу за Царевич. Не має жодних претензій до судді

Потерпіла від «неправосудного» рішення судді Печерського райсуду Києва Оксани Царевич у справі про адміністративне правопорушення Софія Атлантова не має жодних претензій до судді у зв’язку із винесеним нею рішенням і навіть готова внести заставу за О.Царевич, якщо суд обере цей запобіжний захід.

06.03.2015

http://zib.com.ua/ua/114905-eksperti_ne_zadovoleni_sudovoyu_reformoyu_u_vikonanni_porosh.html

Експерти не задоволені судовою реформою у виконанні Порошенка

Законом "Про забезпечення права на справедливий суд" залишені важелі впливу на судову гілку влади. Про це повідомив Центру інформації про права людини головний експерт групи з судової реформи Реанімаційного пакету реформ (РПР) Роман Куйбіда.

06.03.2015

http://gazeta.ua/articles/comments-newspaper/_vovk-kicyuk-i-carevich-otrimayut-maksimalni-termini/613556

"Вовк, Кицюк і Царевич отримають максимальні терміни"

— Для Порошенка й генерального прокурора принципово довести цю справу до кінця, — каже політолог Віктор Таран, 37 років. — Інакше не потрібно було й починати. Є хороший вислів: якщо дістав пістолет, то стріляй. Щодо цих суддів є достатня доказова база по всіх епізодах. Думаю, вони отримають максимальні терміни (до 5 років ув'язнення. — "ГПУ"). Це будуть показові справи, що дозволять судовій системі почати самоочищення. Але все одно потрібен буде постійний тиск громадськості й журналістів.

06.03.2015

http://judges.org.ua/dig6523.htm

http://galnet.org/newsticker/267865-do-suddiv-pryjshlo-rozuminnya-scho-dolce-vita-zavershylasya-politoloh

До суддів прийшло розуміння, що dolce vita завершилася, – політолог

Через арешти суддів Печерського суду інші вже почали боятися цієї кампанії. Це свідчить про те, що її варто продовжувати, повідомляє Galnet із посиланням на допис у Facebook політолога Тараса Березовця.

06.03.2015

http://judges.org.ua/dig6533.htm

http://espreso.tv/news/2015/03/06/carevych_ne_vdalosya_zminyty_tretoho_suddyu

Царевич не вдалося змінити третього суддю

У Вінницькому суді триває розгляд справи щодо обрання запобіжного засобу для судді Печерського районного суду міста Києва Оксані Царевич. Клопотання про відвід третього за день судді стороною захисту суддя Вінницького суду Ігор Вишар назвав бажанням затягнути розгляд справи й залишив без розгляду заяву про свій відвід.

06.03.2015

http://judges.org.ua/dig6535.htm

http://delo.ua/ukraine/kievskij-sud-otkazalsja-arestovyvat-sudju-vovka-292253/

Киевский суд отказался арестовывать судью Вовка

В Киеве Голосеевский районный суд отказал прокуратуре в избрании меры пресечения судье Печерского районного суда Сергею Вовку, сообщила пресс-секретарь прокурора Киева Алена Яхно. "Голосеевский райсуд отказал прокуратуре в избрании меры пресечения, обязав Вовка приходить к следователю", — сказала она агентству "Интерфакс-Украина" в пятницу. Яхно заявила, что прокурор города Сергей Юлдашев возмущен таким решением суда и считает, что справедливое решение столичный суд в данном случае не вынес.

06.03.2015

http://sud.ua/news/2015/03/06/74111-oksana-tsarevich-schitaet-chto-ee-delom-dolzhna-zanimatsya-gpy-a-ne-prokyratyra-vinnitskoj-oblasti

Оксана Царевич считает, что ее делом должна заниматься ГПУ, а не прокуратура Винницкой области

Судья Печерского райсуда Киева Оксана Царевич считает, что ее дело должна рассматривать Генеральная прокуратура Украины, а не прокуратура Винницкой области. Об этом она заявила в ходе заседании Винницкого городского суда по избранию ей меры пресечения.

07.03.2015

http://judges.org.ua/dig6537.htm

http://gordonua.com/news/localnews/Saakashvili-My-v-Gruzii-peresadili-12-sudey-a-v-Ukraine-nuzhno-posadit-kak-minimum-25-70125.html

Саакашвили: Мы в Грузии пересадили 12% судей, а в Украине нужно посадить как минимум 25%

Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили заявил о том, что в Украине нужно снять неприкосновенность с судей и уволить большинство из них. В Украине следует посадить как минимум 25% судей. Такое мнение высказал экс-президент Грузии Михаил Саакашвили в эфире программы "Шустер Live".

07.03.2015

http://kp.ua/print/politics/493475-pecherskykh-sudei-ostavliauit-na-svobodee-ne-khotiat-sozdavat-pretsedent

Печерских судей оставляют на свободе. Не хотят создавать прецендент?

Арестовать судей Печерского суда Оксану Царевич, Виктора Кицюка и Сергея Вовка – оказалось не так просто. И не "делом техники", как уверяли в прокуратуре. Винницкий горсуд без устали рассматривает санкцию для Царевич и Кицюка уже вторые сутки.

07.03.2015

http://judges.org.ua/dig6542.htm

http://uainfo.org/blognews/506918-po-voprosu-nashey-sudebnoy-sistemy.html

По вопросу нашей судебной системы

Мне пишут, что, мол, нужно систему менять, а не судей.

Отвечаю. Менять нужно и систему, и судей. Полностью. Опять-таки, мне справедливо напомнили, что у нас только 0,7 % оправдательных приговоров судов. Вы вдумайтесь в эти цифры. Оправдательные приговоры в границах статистической погрешности. О чем это говорит? О том, что суда нет и судей у нас тоже нет. Есть лица в мантиях, которые легитимизируют чужие решения о виновности человека. Если система в лице "правоохранителей" решила по каким-то причинам сделать кого-то виновным - она сделает. Непублично для общества, на основании собственных соображений и представлений.

07.03.2015

http://judges.org.ua/dig6540.htm

http://www.depo.ua/rus/politics/vadim-denisenko-poslat-evropu-i-uvolit-devyat-tysyach-07032015124500

Вадим Денисенко: послать Европу и уволить девять тысяч судей – в этом нет ничего страшного

В случае пробуксовки судебной реформы из-за круговой поруки украинской власти придется идти на жесткие действия. Об этом depo.ua заявил народный депутат от «Блока Петра Порошенко» Вадим Денисенко. После того, как Верховная Рада в четверг дала согласие на взятие под стражу и арест трех судей печально известного Печерского суда - Виктора Кицюка, Оксаны Царевич и Сергея Вовка - казалось, что лед тронулся, и это станет стартом для очищения судейских «авгиевых конюшен». Тем не менее, вчера Голосеевский районный суд Киева не удовлетворил ходатайство прокуратуры об избрании Вовку меры пресечения в виде содержания под стражей. Продолжаются суды над Царевич и Кицюком, но, похоже, и там решения об аресте не будет.

07.03.2015

http://judges.org.ua/dig6539.htm

http://www.informator.su/ihor-mosijchuk-zayavlyaje-pro-kruhovu-poruku-u-suddivstvi/

Ігор Мосійчук заявляє про кругову поруку у суддівстві

Депутат від Радикальної партії Олега Ляшка на своїй сторінці у Facebook говорить про “замкнуте коло кривосуддя”. “Кругова порука може залишити одіозних суддів без покарання” -пише Мосійчук.

07.03.2015

http://judges.org.ua/dig6538.htm

http://www.hromadske.tv/politics/kiyivska-prokuratura-podast-apelyatsiyu-na-rishenn/?PageSpeed=noscript

Київська прокуратура подасть апеляцію на рішення не брати під варту суддю Вовка

Київська прокуратура планує подати апеляцію на рішення Голосіївського районного суду Києва про відмову взяти під варту суддю Печерського районного суду Сергія Вовка.

07.03.2015

http://glavcom.ua/news/276396.html

Кернес раздавал имущество и землю судьям, которые его должны судить, - Богословская

Нельзя, чтобы Дзержинский районный суд Харькова рассматривал производство против мэра Геннадия Кернеса, ведь судьи и даже секретари этого суда получали от него земельные участки и имущество. Об этом в эфире «5 канала» заявила бывший народный депутат от Партии регионов Инна Богословская.

Цікаве