Блог

24

вересня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 19-25 вересня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

19.09.2016

http://court.gov.ua/294516/

У Київському апеляційному адміністративному суді встановлено термінал для сплати судового збору

 У Київському апеляційному адміністративному суді встановлено термінал для сплати судового збору. Це перший термінал в Україні, який розроблено спеціально для людей з обмеженими фізичними можливостям, а встановлено на виконання рішення Ради суддів України від 05 червня 2015 року № 54, яким схвалено Програму "Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями". 

19.09.2016

http://sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/vidpovidalnist_suddiv_u_svitli_novogo_zakonodavstva_ukrajini.html

Відповідальність суддів у світлі нового законодавства України

16 вересня 2016 року у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ відбулась конференція «Відповідальність суддів у світлі нового законодавства України», організована ВССУ спільно з проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

19.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123653/

Огляд ЗМІ: "Ефективність адміністрування ПДВ"

Захід організовано в рамках співпраці ВАСУ, Громадської організації "Асоціація адміністративних суддів", Національної школи суддів України, Громадської організації "Асоціація податкових радників", Платформи "Taxlink", як одна із серії тематичних зустрічей. Податкові спори,як було підкреслено у вступній частині засідання, є одними з найбільш значних для побудови прававої держави, адже все на цьому нелегкому шляху, впевнені спікери, зводиться до фінансів.

19.09.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2595/

Судді ВГСУ взяли участь в обговоренні щодо відповідальності суддів у світлі нового законодавства України

Під час конференції учасники обговорили окремі положення, що регулюють підстави притягнення суддів до відповідальності, зокрема, за ухвалення завідомо неправосудного рішення та за порушення прав людини, встановлених в рішеннях Європейського суду з прав людини, критерії розмежування зловживання, недбалості і добросовісної поведінки судді, а також обмінялись думками щодо внесення інформації про рішення Європейського суду з прав людини до суддівського досьє. 

19.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-riekomiendue-zwilniti-krimsku-suddiu-za-porushiennia-prisiagi/

Комісія рекомендує звільнити кримську суддю за порушення присяги

19 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалися дисциплінарні питання.

Комісія, розглянувши звернення директора ТОВ «Богдан-Авто Сімферополь» Оранського О.М. стосовно судді окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кудряшової Анастасії Миколаївни, прийняла рішення направити рекомендацію до Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади, вбачаючи факти, які свідчать про порушення нею присяги.

19.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1767

Указом Президента України звільнено двох суддів за порушення присяги

Відповідне рішення Вища рада юстиції прийняла 4 серпня 2016 року, дійшовши висновку, що суддя Бойко М.І. безпідставно був відсутній на роботі та не виконував обов’язки судді без поважних причин. Крім того встановлені факти, які свідчать про призначення Бойка М.І. суддею терористичної організації. Встановлені обставини кожна окремо та в сукупності підривають авторитет правосуддя, порочать звання судді та беззаперечно свідчать про порушення присяги судді.

19.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1766

Розпочато аудит проектів міжнародної допомоги, що фінансуються Європейським Союзом

16 вересня 2016 року у Вищій раді юстиції відбулася зустріч представників секретаріату Ради із Консуело Наварро, експертом з оцінки діяльності проектів, що фінансуються Європейським Союзом, зокрема спільного Проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні». Участь у зустрічі від ВРЮ взяли керівник секретаріату Сергій Пушкар, начальник відділу правового співробітництва Владислав Гуртенко та начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Оксана Лисенко.

20.09.2016

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/92DED855D51256F6C2258034004B65B2?OpenDocument&year=2016&month=09&

Повідомляємо про утворення вакансій суддів Верховного Суду України

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 41 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" повідомляємо про утворення у Верховному Суді України двох вакантних посад суддів у зв’язку із виключенням зі складу Верховного Суду України суддів Гусака Миколи Борисовича та Панталієнка Петра Васильовича, яких Постановою Верховної Ради України від 8 вересня 2016 року № 1515-VІІІ звільнено з посад суддів Верховного Суду України у зв’язку з поданням заяв про відставку.

20.09.2016

http://www.arbitr.gov.ua/news/2610/

Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь у підписанні Меморандуму з питань захисту інтелектуальної власності в контексті судової та податкової реформ

19 вересня 2016 року відбувся «круглий стіл» щодо реалізації принципів та положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» за участю заступника Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил та помічника Голови ВГСУ Миколи Будька.

20.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widkrila-disciplinarni-sprawi-stosowno-shiesti-suddiw-/

Комісія відкрила дисциплінарні справи стосовно шести суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 19 вересня 2016 року, вирішувались питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарних справ.

20.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-awtonomnoi-riespubliki-krim-trofimcowa-anatoliia-iwanowitcha/

До уваги судді Автономної Республіки Крим Трофімцова Анатолія Івановича

16 вересня 2016 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за заявою Вищої ради юстиції відкрито дисциплінарну справу стосовно судді Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Трофімцова Анатолія Івановича, котрий у квітні 2014 року звернувся до Вищої ради юстиції із заявою про відставку з посади судді та одночасно до Вищої кваліфікаційної колегії суддів Російської Федерації із заявою про надання йому рекомендації щодо призначення на посаду судді Верховного Суду Республіки Крим. За даними інтернет-мережі, ця заява могла бути розглянута Вищою кваліфікаційною колегію суддів Російської Федерації 25 вересня 2014 року.

20.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-siewastopolskogo-apieliacijnogo-gospodarskogo-sudu-latinina-oliega-anatolijowitcha/

До уваги судді Севастопольського апеляційного господарського суду Латиніна Олега Анатолійовича

Повідомляємо, що рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 19 вересня 2016 року відкрито стосовно Вас дисциплінарну справу за зверненням заступника Головного військогового прокурора Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України І . Козлова.

20.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1777

Член ВРЮ Андрій Бойко взяв участь у міжнародній конференції з питань незалежності суддів

17 вересня 2016 року у м. Люблін (Республіка Польща) відбулася міжнародна конференція «Верховенство права: поєднання підзвітності та незалежності судової системи», участь у якій взяв член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко. Це була ювілейна конференція, організована Інститутом верховенства права (м. Люблін) з нагоди його 15-річчя.

20.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1775

У Вищій раді юстиції відбулася зустріч із представниками Проекту «Справедливе правосуддя»

19 вересня 2016 року відбулася зустріч Голови ВРЮ І.Бенедисюка  із представниками Проекту «Справедливе правосуддя» (USAID), присвячена обговоренню зауважень та пропозицій, підготовлених експертом Проекту, суддею Апеляційного суду Лісабонського судового округу (Португалія) Жозе Мануелем Кардозо стосовно нової процедури розгляду дисциплінарних справ.

20.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1774

ВРЮ розглянула питання про внесення подання про звільнення суддів за загальними обставинами

19 вересня 2016 року відбулося засідання Вищої ради юстиції, на якому ВРЮ розглянула 431 матеріал про звільнення суддів за загальними обставинами, а саме: у відставку – 387, за власним бажанням – 15, у зв’язку з досягненням 65 років – 25, у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я – 2, у зв’язку із закінченням строку, на який призначено, – 2.

20.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1773

«Проблема відсутності належної охорони судів уже загрожує незалежності судової влади», – Голова ВРЮ

Обговоренню проблеми відсутності належної охорони в українських судах було присвячено зустріч Голови Вищої ради юстиції  Ігоря Бенедисюка із стратегічним радником з питань судової реформи Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Джоном Каббоном. Крім того, це питання стало предметом обговорення на терміновій нараді за участю голів апеляційних судів, що відбулася сьогодні із залученням представників органів у сфері судової влади у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Про це Голова ВРЮ І.Бенедисюк повідомив представника КМЄС під час зустрічі у Вищій раді юстиції

21.09.2016

http://www.vasu.gov.ua/123655/

Верховна Рада України ухвалила рішення щодо звільнення суддів ВАСУ

8 вересня 2016 року Верховна Рада України ухвалила рішення щодо звільнення 19 суддів Вищого адміністративного суду України.

21.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddiw-sudiw-mista-luganska-luganskoi-oblasti-ta-apieliacijnogo-sudu-luganskoi-oblasti/

До уваги суддів судів міста Луганська, Луганської області та апеляційного суду Луганської області

Повідомляємо, що рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 16 вересня 2016 року на підставі звернень Вищої ради юстиції та Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. було відкрито дисциплінарну справу стосовно суддів апеляційного суду.

21.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddiw-awtonomnoi-riespubliki-krim-zawgorodnoi-liudmili-mikolaiwni-ta-wodiachina-siergiia-anatolijowitcha/

До уваги суддів Автономної Республіки Крим Завгородньої Людмили Миколаївни та Водяхіна Сергія Анатолійовича

19 вересня 2016 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (далі - Комісія) відкрито дисциплінарні справи стосовно суддів Гагарінського районного суду міста Севастополя Завгородньої Людмили Миколаївни та Окружного адміністративного суду міста Севастополя Водяхіна Сергія Анатолійовича, котрі у травні та червні 2014 року ухвалили судові рішення у справах  № 2-32/11, № 827/539/14, керуючись процесуальним законодавством Російської Федерації.

22.09.2016

http://court.gov.ua/295272/

Мінфін скорочує дефіцит фонду оплати праці працівників судової системи у вересні 2016 року

 За поданням Державної судової адміністрації України Міністерством фінансів України судам та територіальним управлінням ДСА України з початку року було збільшено видатки на загальну суму 313 310,5тис. грн, при цьому у вересні поточного року – на суму 202 658,5 тис. грн.

22.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/widbulasia-tchiergowa-zustritch-golowi-wishtchoi-kwalifikacijnoi-komisii-suddiw-ukraini-z-priedstawnikami-proiektu-usaid-sprawiedliwie-prawosuddia-/

Відбулася чергова зустріч Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя»

Голова Комісії Сергій Козьяков 20 вересня 2016 року зустрівся з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та міжнародним експертом Проекту паном Жозе Мануелем Кардозо, суддею Апеляційного суду Лісабонського судового округу, колишнім головою кабінету Віце-президента Вищої ради суддів Португалії та колишнім членом Вищої ради суддів Португалії.

22.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-gospodarskogo-sudu-donieckoi-oblasti-miroshnitchienka-igoria-michajlowitcha/

До уваги судді господарського суду Донецької області Мирошниченка Ігоря Михайловича

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 16 вересня 2016 року № 1563/дп-16 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді господарського суду Донецької області Мирошниченка Ярослава Станіславовича за зверненням Голови Вищої ради юстиції Бенедисюка Ігоря Миколайовича.

22.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-apieliacijnogo-sudu-mista-siewastopolia-mocnogo-mikoli-wolodimirowitcha/

До уваги судді апеляційного суду міста Севастополя Моцного Миколи Володимировича

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 16 вересня 2016 року № 1562/дп-16 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді апеляційного суду міста Севастополя Моцного Миколи Васильовича за зверненням Голови Вищої ради юстиції Бенедисюка Ігоря Миколайовича.

22.09.2016

http://www.vru.gov.ua/news/1786

ВРЮ проведе перевірку фактів, викладених у листі Генпрокурора щодо порушення присяги членом ВРЮ П.Гречківським

Під час засідання 22 вересня 2016 року Вища рада юстиції розглянула звернення Генерального прокурора України до Вищої ради юстиції щодо прийняття рішення про внесення до органу, який призначив Гречківського П.М., подання щодо припинення його повноважень як члена ВРЮ.

У засіданні ВРЮ заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська за дорученням Генерального прокурора України оголосила звернення, в якому зазначено, що Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України спільно зі співробітниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України викрито члена Вищої ради юстиції Гречківського П.М. у вчиненні замаху на заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб шляхом обману (шахрайства).

23.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/wriu-pidtrimala-riekomiendacii-komisii-shtchodo-priznatchiennia-suddiami-80-kandidatiw-/

ВРЮ підтримала рекомендації Комісії щодо призначення суддями 80 кандидатів

22 вересня 2016 року Вища рада юстиції розглянула рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо внесення подання Президентові України про призначення кандидатів на посади суддів місцевих судів.

23.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddiw-okruznogo-administratiwnogo-sudu-ar-krim-kisielowoi-olieni-mikolaiwni-margaritowa-michajla-wiktorowitcha-gamanka-ewgiena-olieksandrowitcha/

До уваги суддів Окружного адміністративного суду АР Крим Кисельової Олени Миколаївни, Маргарітова Михайла Вікторовича, Гаманка Євгена Олександровича

Повідомляємо, що рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 20 вересня 2016 року на підставі звернень Вищої ради юстиції було відкрито дисциплінарні справи стосовно суддів Окружного адміністративного суду АР Крим Кисельової Олени Миколаївни, Маргарітова Михайла Вікторовича, Гаманка Євгена Олександровича.

23.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddiw-awtonomnoi-riespubliki-krim/

До уваги суддів Автономної Республіки Крим

Повідомляємо, що відповідно до рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 20 вересня 2016 року відкрито дисциплінарні справи за зверненнями Вищої ради юстиції 

23.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-okruznogo-administratiwnogo-sudu-awtonomnoi-riespubliki-krim-kudriashowoi-anastasii-mikolaiwni12/

До уваги судді окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кудряшової Анастасії Миколаївни

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 19 вересня 2016 року № 1584/дп-16 рекомендовано Вищій раді юстиції вирішити питання щодо внесення подання про звільнення судді окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кудряшової Анастасії Миколаївни з підстав, передбачених пунктом 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України (за порушення присяги).

23.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/do-uwagi-suddi-gospodarskogo-sudu-awtonomnoi-riespubliki-krim-shkura-wadima-mikolajowitcha/

До уваги судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура Вадима Миколайовича

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 20 вересня 2016 року № 1699/дп-16 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура Вадима Миколайовича за зверненнями голови Вищої ради юстиції Бенедисюка І.М., та Григоряна Н.М.

23.09.2016

http://vkksu.gov.ua/ua/news/12-kagdidatiw-riekomiendowani-dlia-obrannia-na-posadu-suddi-biezstrokowo/

12 кандидатів рекомендовані для обрання на посаду судді безстроково

23 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалося питання про рекомендування кандидатів для обрання на посаду судді безстроково.

За результатами засідання Комісією прийнято рішення рекомендувати для обрання на посаду судді безстроково 12 кандидатів

Цікаве