Блог

24

січня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 19-25 січня (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

19.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113893-golova_vgsu_pidtrimav_ideyu_rozshirennya_disciplinarnih_stya.html

Голова ВГСУ Богдан Львов: «Об’єктивно важливим і необхідним є розширення видів дисциплінарних стягнень, що будуть застосовуватися»

Вивчаючи положення законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд», ЗіБ  поставив кілька запитань Голові Вищого господарського суду України Богдану Львову.

19.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113894-golova_konstituciynogo_sudu_ukraini_prokomentuvav_prezidents.html

Голова КС Юрій Баулін: «Це плід спільної праці багатьох фахівців, об’єднаних однією метою»

Вивчаючи положення законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд», ЗіБ  поставив кілька запитань Голові Конституційного Суду України Юрію Бауліну.

19.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113956-v_robotu_suddiv_stali_chastishe_vtruchatis.html

В роботу суддів стали частіше втручатися. Судді просять про захист

Останнім часом дедалі більше трапляються випадки втручання в роботу суду та суддів з метою примушення до прийняття рішення на користь та в інтересах інших осіб шляхом фізичного та психологічного тиску на суддів.

19.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113932-zastupnik_golovi_pravlinnya_go_cppr_r_kuybida_proekt_sudovoi.html

Заступник Голови ППР Роман Куйбіда: «Проект судової реформи від Президента не передбачає зменшення політичного впливу на суди з боку глави держави. І це було зроблено свідомо»

13 січня парламент поіменним голосуванням прийняв за основу відразу 2 законопроекти, які реформують суддівський корпус: президентський (№1656) і депутатський (№1497). Про те, який з документів має шанси на життя, ми вирішили запитати у експерта Громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Романа Куйбіди, який волею випадку став причетним до опрацювання обох законопроектів: президентського - як член Ради з питань судової реформи, а депутатського - як співавтор. Розмова відбулася напередодні розгляду законопроектів у парламенті.

19.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113951-vimogi_do_kandidativ_v_suddi_hochut_zminiti.html

Вимоги до кандидатів в судді хочуть змінити

На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як вісім років, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою. Такі зміни до Закону про судоустрій пропонує внести народний депутат Юрій Чижмарь, зареєструвавши проект №1716 «Про внесення змін до частини першої статті 64 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо вимог до кандидатів на посаду судді)».

19.01.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/01/19/7055554/?attempt=1

Мінюст: суддя, яка скасувала люстрацію прокурора, переплутала норми закону

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Валентина Самойлова, яка прийняла рішення про відновлення в прокуратурі Харківської області Володимира Суходубова, не розібралася в люстраційних перевірках і переплутала норми закону. Про це в Харкові заявила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

19.01.2015

http://racurs.ua/news/43060-prokuratura-otpravila-v-sud-delo-vinnickogo-sudi-vzyatochnika

Прокуратура отправила в суд дело
Винникого судьи-взяточника

Генеральная прокуратура направила в суд обвинительный акт о взяточничестве судьи Винницкого городского суда. Об этом сообщает в понедельник, 19 января, управление связей с общественностью и СМИ Генеральной прокуратуры Украины.

19.01.2015

http://judges.org.ua/dig6139.htm

Жоден суддя України поки не люстровано, - голова Ради суддів

В Україні в рамках люстрації поки ще не звільнений жоден суддя. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявила голова Ради суддів України Валентина Симоненко. "У більшої частини суден перевірка суддів розпочалася з 1 грудня 2014 р. Що стосується звільнень, то можу сказати, що на сьогодні жоден суддя не звільнений. Тому що навіть при наявності рішення про звільнення судді Вища рада юстиції не працює. Верховна Рада тільки нещодавно почала приймати рішення про звільнення і те суддів у відставку", - заявила Симоненко.

19.01.2015

http://www.rbc.ua/ukr/interview/politics/valentina-simonenko-monitoring-obraza-zhizni-sudi-budet-19012015090600

Валентина Симоненко: «Моніторинг способу життя судді буде корисний під час всієї його роботи»

Голова Ради суддів України Валентина Симоненко в інтерв'ю РБК-Україна розповіла про нововведення судової реформи, про недоліки законопроектів у цій сфері, про необхідність створення єдиного органу управління судової системи, а також про те, коли судова реформа в Україні може бути завершена.

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113902-radnik_koordinatora_obse_v_ukraini_poradiv_yak_posiliti_legi.html

Радник координатора ОБСЄ О.Водянніков: «Направлення проекту на розгляд Венеціанської комісії, безперечно, може підсилити і якість змін, і їх легітимність»

Вивчаючи положення законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд», ЗіБ  поставив кілька запитань національному раднику з юридичних питань координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександру Водяннікову.

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114002-portnov_vigrav_u_generalnoi_prokuraturi_11-y_sud.html

Портнов виграв у Генпрокуратури 11-й суд

Сьогодні 20 січня Апеляційний суд м.Києва залишив у силі рішення Печерського районного суду, який задовольнив черговий позов керівника Інституту правових реформ екс-першого заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова до Генеральної прокуратури України. Про це повідомив адвокат Портнова Станіслав Нікітін.

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113995-nova_procedura_zaochnogo_rozsliduvannya_ne_zabezpechit_prava.html

Нова процедура заочного розслідування не забезпечить права людини – юристи. Деякі категорії громадян залишаються без права на захист

Внесені Верховною Радою України 15 січня 2015 зміни в законодавчо врегульовану процедуру заочного засудження забезпечують не стільки реалізацію права на справедливий суд і принцип невідворотності покарання як таких, скільки отримання рішення суду, на підставі якого можна гарантовано провести конфіскацію майна засудженого. До такого висновку прийшли юристи ЮК Prove Group, проаналізувавши прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про невідворотність покарання осіб, які переховуються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції".

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113988-suddi_mozhut_sche_raz_oskarzhiti_konstituciynist_lyustracii.html

Судді можуть ще раз оскаржити конституційність люстрації

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк допускає подачу до Конституційного Суду другого подання з приводу Закону "Про очищення влади" (люстрації).

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113984-suddyu_zvinuvachuyut_u_habarnictvi_na_sumu_45_tis_grn.html

Суддю звинувачують у хабарництві на суму 45 тис. грн.

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України 19 січня 2015 року направило до суду обвинувальний акт стосовно судді Вінницького міського суду Вінницької області, який в жовтні 2014 року отримав неправомірну вигоду у сумі 45 тис грн. Як повідомили у Генпрокуратурі, за вказану грошову суму служитель Феміди збирався прийняти позитивні рішення та задовольнити позови у цивільних справах про визнання недійсними кредитних угод.

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113940-suddiv_chekae_totalna_pereatestaciya_ta_primusovi_perevedenn.html

На п’ятдесят відтінків темніше. Суддів чекає тотальна переатестація та примусові переведення. А ВККС додадуть роботи на два роки наперед

У той час як люстрація суддів, по суті, загальмувала, глава держави, вочевидь, вирішив задовольнити очікування суспільства, пообіцявши перевірити всіх суддів на профпридатність. Що криється за такими обіцянками гаранта і як така перевірка виглядатиме на практиці?

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113969-suddi_analizuyut_prichini_skasuvannya_ih_rishen_vasu.html

Судді аналізують причини скасування їх рішень ВСУ

У Львівському апеляційному адміністративному суді проаналізували причини скасування та зміни рішень Вищим адміністративним судом. Автори узагальнення виявили проблеми, що виникають при перегляді адміністративних справ у апеляційному порядку, а також проаналізували причини скасування та зміни рішень ЛААС, вивчили складні та спірні питання у судовій практиці й законодавстві, підготували пропозиції для забезпечення правильного та однакового застосування норм права в правозастосовній діяльності суду.

20.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113443-ekspert_cppr_oleksandr_banchuk_i_miliciya_i_prokuratura_nama.html

Експерт центру політико-правових реформ, к.ю.н. Олександр Банчук: «І міліція, і прокуратура намагаються підлаштувати нові норми під старі методи»

Вже другий рік поспіль кримінальна юстиція звикає до нових підходів, запроваджених Кримінальним процесуальним кодексом. Про те, з якими проблемами доводиться стикатися сучасним правоохоронцям, захисникам та іншим учасникам кримінального процесу, розповів експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук. На його думку, прийняття КПК є важливим етапом реформи кримінальної юстиції, але лише початковим.

20.01.2015

http://www.pravda.com.ua/news/2015/01/20/7055707/

Київський суд заочно заарештував Януковича

Київський суд ухвалив рішення про арешт екc-президента Віктора Януковича, що дає змогу вимагати його екстрадиції з Росії.

20.01.2015

http://www.pravda.com.ua/columns/2015/01/20/7055758/

Необхідний мінімум для судової реформи

Зараз революція перейшла з "гарячої" фази громадянського протистояння – коли криза легітимності влади була такою, що ти довіряв хлопцеві в масці більше ніж міліціонеру – у площину політичну: за півроку ми спромоглися оновити Президента, парламент і уряд. Обравши в легітимний спосіб своїх представників до органів влади, ми переклали на них як повноваження, так і відповідальність за впровадження необхідних реформ для досягнення омріяних цілей. І найближчим часом Україна або досягне цілей, які поставив собі її народ – читай: змінитися докорінно, – або перестане існувати в тому вигляді, у якому ми її знаємо.

20.01.2015

http://judges.org.ua/dig6150.htm

http://www.rbc.ua/ukr/news/accidents/prokuratura-nachala-rassledovanie-po-faktu-uchastiya-13-donetskih-20012015154700

Прокуратура розпочала розслідування за фактом участі 13 донецьких суддів у "ДНР"

У Донецькій області розпочато розслідування за фактом участі суддів у терористичній організації "Донецька народна республіка". Про це повідомили в прес-службі прокуратури Донецької області. Розслідування розпочато за ст.258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації) за фактом участі суддів у діяльності самопроголошеної "ДНР". Санкція цієї статті передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

20.01.2015

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1421760753

Чи планує держава виплачувати свою заборгованість по рішеннях судів в 2015 році?

Для реалізації Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», що критикувався експертами після його прийняття через його фактичне невиконання. Для забезпечення виконання положень цього Закону 3 вересня цього року була прийнята Кабінетом Міністрів України Постанова № 440 «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою. На сьогодні невиконання рішень національних судів у справах, що стосуються держави залишається основною причиною звернення до Європейського суду з прав людини. Відсутність ефективного механізму відшкодування заборгованостей, присуджених національними судами фактично призводить до невиконання пілотного рішення ЄСПЛ у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України». У цьому сенсі затвердження Порядку, спрямованого на виконання Закону, є позитивним. Однак, необхідним є проаналізувати чи відповідний механізм є ефективним.

21.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114032-sudovu_reformu_zatverdyat_v_lyutomu_-_ap.html

Судову реформу затвердять у лютому, - АП

В Адміністрації Президента прогнозують, що парламент схвалить проект судової реформи на початку наступної сесії. При цьому базовим документом для доопрацювання й обліку пропозицій нардепів називається саме проект очільника держави. «Чим швидше ми почнемо процес судової реформи, тим більше в нас шансів провести цю реформу ефективно», — підкреслив заступник глави АП Олексій Філатов у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна». Він уважає, що «практично всі істотні позитивні пропозиції» з інших 5 законопроектів ураховані в проекті №1656.

21.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114030-vr_prosyat_viznachitis_z_predstavnikami_v_tsk_z_lyustracii_s.html

ВР має визначитися з представниками в ТСК з люстрації суддів. У складі Комісії залишилося сім діючих членів

На даний момент Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції не може виконувати своїх функцій у зв’язку з її неправомочністю. Своїх представників до ТСК досі не призначила Верховна Рада. З проханням невідкладно ініціювати вирішення питання щодо призначення до складу Комісії представників від ВР відповідно до вимог Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» до голів депутатських фракцій коаліції звернувся Голова ТСК Володимир Мойсик.

21.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114026-ukrainsku_sudovu_sistemu_buduyut_za_radyanskim_zrazkom.html

Українську судову систему будують за радянським зразком

Повернення до централізованої побудови системи судів загальної юрисдикції не розв’яже проблеми низької якості окремих законів та підзаконних актів, що є основною перешкодою в забезпеченні єдності та однаковості судової практики. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю газеті «Закон і Бізнес» висловив голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, коментуючи новели президентського проекту Закону «Про забезпечення права на справедливий суд».

21.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114024-prokuratura_rozslidue_robotu_13_suddiv_v_dnr_prizvischa.html

Прокуратура розслідує роботу 13 суддів в «ДНР»

Прокуратура Донецької області контролює хід розслідування, розпочатого за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації) за фактом участі суддів у діяльності терористичної організації «ДНР». Як повідомили в прокуратурі Донецької області, встановлено, що голова терористичної організації «ДНР» призначив так званих керівників спеціалізованих та територіальних судів.

21.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113942-dsau_otrimala_groshey_menshe_nizh_3_roki_tomu_a_robota_vsih_.html

Назад у бюджетне минуле. ДСАУ отримала грошей менше, ніж три роки тому. А роботу всіх суддів оцінюватиметься однаково – у 8,5 тис. грн.

Фінансування судової системи застрягло десь на рівні між 2011 та 2012 рр. Розмір суддівської винагороди суттєво знизився. Причому законник будь-якої інстанції та юрисдикції щомісяця отримуватиме не більш ніж 7 «мінімалок». Усе це викличе у Феміди відчуття фінансового дежа-вю: такий рівень забезпечення судді переживали в минулому.

21.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114023-suddi_sturbovani_dumkami_pro_nasilnicke_virishennya_sprav_v_.html

Судді стурбовані думками про насильницьке вирішення справ. Безпека працівників суду та його відвідувачів під загрозою

Проведення масових акцій під будівлями судів, втручання в судочинство, врешті, вибух під будівлею суду – все це говорить про те, що в державі, яка прагне до справедливості та незалежності судової гілки влади під гаслом її реформування здійснюються заходи які зовсім не мають наслідками наголошені цілі. Так події під Московським районним судом Харкова прокоментував прес-центр судової влади.

21.01.2015

http://judges.org.ua/dig6160.htm

http://www.5.ua/suspilstvo/syddivska-sistema-ne-daye-borotis-iz-rosiiskou-propagandou-v-ykrajni--sumar-67965.html

Суддівська система не дає боротись із російською пропагандою в Україні – Сюмар

Голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики пояснила неефективність дій української влади у боротьбі з російськими і проросійськими телеканалами. Під час патріотичного телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" Вікторія Сюмар заявила: "За нинішнього складу судової системи ми російські канали досі не можемо заборонити, їхнє мовлення в Україні. Суд вже майже рік не може ухвалити рішення щодо остаточної заборони трансляції російських каналів. Тимчасова заборона досі діє і рік суд не може винести остаточне рішення по справам, які очевидні".

21.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0045866

Люстрация «толпы» недопустима, - зампредседателя ВККС Н. Патрюк

На этих выходных Украину облетел сюжет из г.Кременца Тернопольской области, где недовольные решением суда митингующие поместили в мусорный бак судью и председателя этого суда. В связи с тем, что такие действия впервые были совершены относительно судей, редакция «ЮП» обратилась за комментарием к заместителю Председателя Высшей квалификационной комиссии судей, судье Верховного Суда Украины Николаю Патрюку.

21.01.2015

http://judges.org.ua/dig6163.htm

http://www.radiosvoboda.org/content/article/26696523.html

Судді намагаються обійти люстрацію

Київ – Верховний суд України звернувся до Конституційного суду щодо відповідності окремих положень закону «Про очищення влади» Конституції. Експерти та політики називають таке звернення свідченням небажання суддів проходити люстрацію. Між тим, експерти звертають увагу на те, що закон про люстрацію в теперішньому вигляді створює чимало проблем не стільки для судочинства, скільки для державної служби.

21.01.2015

http://judges.org.ua/dig6164.htm

http://kiyany.obozrevatel.com/crime/24197-aktivistyi-kievskogo-avtomajdana-prosyat-gpu-razobratsya-s-sudej.htm

Активисты киевского "Автомайдана" просят ГПУ разобраться с судьей

Активисты киевского "Автомайдана" подали заявление в Генеральную прокуратуру Украины о превышении служебных полномочий и принятии неправосудного решения судьей Печерского районного суда Кристиной Гладун. Об этом "Українським Новинам" сообщил координатор "Автомайдан Киев" Ярослав Гончар.

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114054-espl_pripiniv_rozglyad_spravi_timoshenko.html

ЄСПЛ припинив розгляд справи Тимошенко

22 січня, Європейський суд з прав людини опублікував рішення про припинення розгляду другої справи за позовом екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Відповідне повідомлення опубліковане на сайті ЄСПЛ.

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114053-skilki_platitimut_suddyam_u_yakih_zakinchilis_povnovazhennya.html

Скільки платитимуть суддям, у яких закінчилися повноваження?

Судді з моменту закінчення його повноважень до моменту прийняття рішення про його звільнення (відставку) здійснюється виплата суддівської винагороди у розмірі однієї мінімальної заробітної плати у розрахунку за повний календарний місяць. Ця норма Закону №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» не застосовуватиметься до тих володарів мантій, які не прийняли присягу. Таке роз'яснення надала заступник голови Державної судової адміністрації Людмила Гізатуліна.

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114048-advokat_prosit_ks_poyasniti_obovyazkovist_vnesennya_danih_do.html

КС просять пояснити обов’язковість внесення даних до ЄРДР

Конституційний Суд України просять розтлумачити ч.1 ст. 214 КПК в частині обов’язковості чи необов’язковості внесення інформації слідчим, прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин в залежності від обставин викладених у заяві та оцінки слідчим цих обставин щодо наявності та відсутності складу злочину. З відповідним конституційним зверненням до Суду звернувся адвокат Бардук Младен Валерійович.

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114047-suddyu_pidozryuyut_u_pidrobci_rishennya_sudu.html

Суддю підозрюють у підробці рішення суду. Власник земельної ділянки зазнав збитків на 37 тис. грн.

Суддя, діючи в інтересах приватної особи, підробив рішення суду, яким визнав право власності на земельну ділянку площею 0,1 га, достовірно знаючи, що вказана особа не зверталась до суду з відповідною позовною заявою. Таким чином, як стверджує Прокуратура Київської області, колишньому судді одного з районних судів області повідомлено про підозру у службовому зловживанні та службовому підроблені.

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113938-chi_varto_suddyam_zavoditi_virtualni_znayomstva_ta_hizuvatis.html

Суддя в профілі або Чи варто володарям мантій заводити віртуальні знайомства та хизуватися особистими світлинами в інтернеті

Наявність власної сторінки в соцмережі для багатьох стала невід’ємною частиною іміджу. Судді — не виняток. Якщо іноземні законники активно використовують соцмережі як майданчик для ведення дискусій, то вітчизняні тільки-но починають опановувати такий спосіб спілкування. Чи справді суддям украй необхідно створювати власні профілі в соцмережах та де має проходити межа відкритості, вихід за рамки якої може призвести до негативних наслідків для суддівської кар’єри?

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/113920-yak_stavlyatsya_do_spilkuvannya_v_socialnih_merezhah_suddi.html

Приватний простір публічного характеру. «ЗІБ» з’ясував, як ставляться до спілкування в соціальних мережах служителі Феміди 

Наше видання відшукало у Фейсбуку суддів, які зареєструвалися там, аби налагоджувати комунікацію з «мешканцями» соцмережі. Законники розповідають про установи, в яких працюють, діляться новинами та ідеями. Не оминають і подій, які відбуваються у сфері судочинства. На їхніх сторінках можна знайти і привітання зі святами, і фотозвіти із зустрічей як із вітчизняними, так і з іноземними колегами. Також володарі мантій розповідають про життя за межами суду: проведення флешмобів та гуманітарну допомогу учасникам АТО. Можуть навіть перепостити оголошення про загубленого лабрадора. «ЗіБ» вирішив з перших уст дізнатися, як судді ставляться до спілкування в мережі.

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114061-simonenko_proponue_zvilniti_suddiv_yaki_pracyuyut_v_dnr.html

Сімоненко пропонує звільнити суддів, які працюють в «ДНР»

22 січня 2014 року голова Ради суддів України Валентина Сімоненко направила звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо звільнення суддів, які самовільно увільнилися від роботи в українських судах та зараховані до судів так званої "Донецької Народної Республіки". Як стало відомо Раді суддів України, голова терористичної організації "ДНР" призначив так званих керівників та суддів спеціалізованих та територіальних судів.

22.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114064-slidchomu_suddi_z_kieva_ogolosili_pro_pidozru_prichina_-_nez.html

Слідчому судді з Києва оголосили про підозру. Причина – незаконне тримання під вартою

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру одному із слідчих суддів районного суду м. Києва за фактом постановлення завідомо неправосудних рішень про обрання двом підозрюваним запобіжного заходу у виді тримання під вартою за начебто вчинення ними в січні 2014 року в місті Києві масових заворушень.

22.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0045904

На доверии к судебной системе, в том числе, влияет и материально-техническое обеспечение судов, - В.Симоненко

Председатель Совета судей Украины Валентина Симоненко уверена, что доверие к хозяйственным и административным судам согласно результатам социологического опроса больше, в том числе и благодаря лучшему материально-техническому обеспечению, чем в судах общей юрисдикции. Об этом она сообщила в рамках пресс-конференции «Оценка работы судебной системы Украины» на которой были представлены результаты социологического опроса проводимой компании Research & Branding.

22.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0045898

Судья Е. Зембра, которого «люстрировал»  народ, не считает участников акций преступниками и готов поручиться за их поведение

 В социальных сетях распространяется заявление Евгения Зембры, председателя Кременецкого районного суда Тернопольской области к органам досудебного расследования, в котором судья сообщает, что заявление о признании потерпевшим не подавал и таким себя не признает, хотя относительно него и были осуществлены противоправные действия.

22.01.2015

http://uazmi.org/article/1584730710695287

Суддя: проводити судові засідання стало небезпечніше через присутність у залі невідомих у масках

Проводити судові засідання стає все небезпечніше через те, що до зали суду приходять невідомі люди у військовій формі і балаклавах. Про це розповів заступник голови Вищого державного суду України Геннадій Кравчук на прес-конференції. За його словами, охорона стежить за тим, щоб ці люди не проносили в зал зброю. Але судді все одно не можуть відчувати себе захищеними в такій ситуації. Зрештою це перешкоджає винесенню справедливого рішення.

22.01.2015

http://judges.org.ua/dig6176.htm

http://www.rbc.ua/rus/news/accidents/vkksu-obratilas-k-rade-o-privlechenii-k-ugolovnoy-otvetstvennosti-22012015204300

ВККСУ обратилась к Раде о привлечении к уголовной ответственности судьи Волковой

Высшая квалификационная комиссия судей Украины уже обратилась к Верховной Раде Украины с просьбой о привлечении к уголовной ответственности судьи Светланы Волковой, которая освободила из-под стражи подсудимого командира роты специального назначения "Беркут" Дмитрия Садовника. Об этом заявил генеральный прокурор Украины Виталий Ярема в эфире программы "От первого лица" на "Радио Эра-FM".

22.01.2015

http://judges.org.ua/dig6167.htm

http://www.5.ua/polityka/sydova-reforma-v-ykrajni-pereishla-v-ploshiny-politichnoj-konkyrencij--depytat-68026.html

Судова реформа в Україні перейшла в площину політичної конкуренції – депутат

На сьогодні в парламенті судова реформа перейшла в площину політичної конкуренції, але депутати налаштовані, аби якнайшвидше знайти спільний знаменник. Про це заявив заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв в ефірі "Клубу реформ" на "5 каналі".

22.01.2015

http://judges.org.ua/dig6166.htm

http://www.5.ua/polityka/sydovy-gilky-vladi-treba-ochishati-primysovo--depytat-68010.html

Судову гілку влади треба очищати примусово – депутат

Судова гілка влади не може буди очищена зсередини, тому її потрібно очищати примусово. Про це в ефірі "Клубу реформ" на "5 каналі" заявила народний депутат від "Самопомочі" Олена Сотник. "Принцип дуже простий – бджоли не можуть бути проти меду. Дуже складно очищатися зсередини. Тому єдиний правильний вихід для судової гілки влади, для правоохоронної – все, що ми хочемо реформувати, воно має бути очищено примусово", - сказала вона.

23.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114079-vasu_pidsumuvav_statistiku_skasovanih_rishen.html

ВАСУ підсумував статистику скасованих рішень

Вищий адміністративний суд у 2014 р. розглянув понад 87 тисяч справ і матеріалів, у тому числі майже 81 тисячу касаційних скарг.

23.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114080-u_2014_r_vsu_rozglyanuv_482_adminspravi.html

У 2014 р. ВСУ розглянув 482 адмінсправи

Вищий адміністративний суд України у 2014 р. розглянув 5 901 заяву про перегляд судових рішень Верховним Судом України, з них допустив до провадження 547 справ. Як повідомив на сьогоднішньому засіданні пленуму голова ВАСУ Олександр Нечитайло, за звітній період ВСУ розглянув по суті 482 справи. З них у 141 справі рішення ВАСУ скасовано повністю, у 5 - частково.

23.01.2015

http://zib.com.ua/ua/114078-okruzhniy_adminsud_kieva_rozglyanuv_z_porushennyam_strokiv_4.html

ОАС  Києва розглянув з порушенням строків 40% справ

Львівський окружний адміністративний суд та Окружний адміністративний суд м. Києва розглянули з порушенням строків 40% справ. Водночас в багатьох судах розгляд справ з порушенням строків не перевищує 10%. На це увагу звернув голова Вищого адміністративного суду Олександр Нечитайло на сьогоднішньому засіданні пленуму ВАСУ.

23.01.2015

http://www.radiosvoboda.mobi/player/a/26808392.html

«Кривосуддя» по-українськи. З життя одіозного Печерського суду («СХЕМИ». Випуск №26)

Відеосюжет

23.01.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0045936

С. Мищенко предлагает вернуть военные суды в рамках судебной реформы

В процессе очередного реформирования судебной системы «Юридическая практика» решила вспомнить о системе военных судов и узнать - возможно ли их возвращение. Народный депутат Украины Сергей Мищенко в своем комментарии «ЮП» выразил уверенность в том, что военные суды необходимо возвращать немедленно. Он напомнил, что когда ликвидировались военные суды и прокуратуры, мы были внеблоковым государством, не было предположений, что на нас могут напасть. Мирному государству не нужны военные прокуроры и военные суды.

Цікаве