Блог

23

серпня

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 18-24 серпня (офіційні джерела)

Дата
Посилання
Заголовок, короткий опис
Примітка
18.08.2014
Постанова Верховної Ради України від 14.08.2014 № 1643-VII
Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини
18.08.2014
Закон України від 12.08.2014 № 1632-VII
Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції
18.08.2014
Троє кримських суддів отримали рекомендації для переведення до іншого суду
На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 18 серпня 2014 року, за результатами розгляду матеріалів було прийнято рішення надати рекомендації щодо переведення суддів до іншого суду.
Неформальні практики
19.08.2014
Суддя ВГСУ, секретар пленуму Лариса Рогач взяла участь у робочій зустрічі секретарів пленумів вищих спеціалізованих судів
19 серпня 2014 року в приміщенні Вищого адміністративного суду України відбулася робоча зустріч секретарів пленумів вищих спеціалізованих судів.
У заході взяли участь: від Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, від Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитро Луспеник, від Вищого господарського суду України Лариса Рогач.
Під час зустрічі обговорено результати "круглого столу", який відбувся 5 серпня 2014 року за участю керівництва вищих спеціалізованих судів, а також узгоджено робочі питання та шляхи налагодження співпраці і взаємодія у сфері правосуддя, судоустрою та обміну досвідом.
19.08.2014
Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила дисциплінарні справи стосовно 28 суддів
На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 18 серпня 2014 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
За результатами перевірки Комісія прийняла рішення застосувати дисциплінарне стягнення у виді догани до судді Шевченківського районного суду міста Києва Кравця Дмитра Івановича.
Водночас Комісією відкладено розгляд питання про притягнення до  дисциплінарної відповідальності.
19.08.2014
Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглянула питання про виключення кандидатів на посаду судді вперше з резерву на заміщення вакантних посад судді у зв’язку із закінченням строку дійсності результатів кваліфікаційного іспиту
На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 18 серпня 2014 року було розглянуто питання про виключення кандидатів на посаду судді вперше з резерву на заміщення вакантних посад судді у зв’язку із закінченням строку дійсності результатів кваліфікаційного іспиту.
Неформальні практики
20.08.2014
Голова ВГСУ визначатиме територіальну підсудність господарських справ із зони антитерористичної операції
20 серпня 2014 року набрав чинності Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", який визначає заходи правового реагування в районі проведення антитерористичної операції і спрямований на забезпечення доступу громадян та юридичних осіб до суду. Законом встановлено зміну територіальної підсудності, зокрема, господарських справ із зони АТО і забезпечення розгляду цих справ господарськими судами, що визначаються Головою Вищого господарського суду України.
Законом передбачено передачу господарських справ судам відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття розпорядження Головою Вищого господарського суду України.
20.08.2014
Голови вищих спеціалізованих судів визначатимуть територіальну підсудність справ із зони АТО
Сьогодні, 20 серпня 2014 року, набрав чинності Закон "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", який ухвалено Верховною Радою України 12 серпня 2014 року.
Законом встановлено правила зміни підсудності цивільних, господарських та адміністративних справ та підсудності й підслідності кримінальних проваджень "у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції".
20.08.2014
Секретарі пленумів вищих спеціалізованих судів розпочали співпрацювати для вирішення актуальних питань
Учора, 19 серпня 2014 року, у приміщенні Вищого адміністративного суду  України відбулася перша спільна робоча зустріч за участю секретарів пленумів Вищого адміністративного суду Михайла Смоковича, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитра Луспеника, Вищого господарського суду Лариси Рогач. У ході засідання продовжено роботу вищих спеціалізованих судів у напрямку забезпечення єдності судової практики та визначення компетенції судів щодо розгляду справ. Нагадаємо, що обговорення цих питань було розпочато під час круглого столу, проведеного у ВССУ 5 серпня 2014 року за участю керівництва вищих спеціалізованих судів.
20.08.2014
Вищі спеціалізовані суди продовжують налагоджувати співпрацю задля забезпечення єдності судової практики
19 серпня 2014 року на виконання завдання керівників вищих спеціалізованих судів у приміщенні Вищого адміністративного суду України відбулася перша спільна робоча зустріч секретарів пленумів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитра Луспеника, Вищого господарського суду України Лариси Рогач та Вищого адміністративного суду України Михайла Смоковича.
Під час зустрічі було обговорено результати круглого столу, проведеного у ВССУ 5 серпня 2014 року за участю керівництва вищих спеціалізованих судів, а також опрацьовано запропоновані на ньому конкретні шляхи налагодження комунікації вищих спеціалізованих судів щодо забезпечення єдності судової практики.
20.08.2014
Донецький окружний адміністративний суд призупинив роботу
У зв‘язку із існуванням загрози життю та безпеці суддів, працівників апарату, відвідувачів суду Донецький окружний адміністративний суд відповідно до рішення зборів суддів цього суду від 14 липня 2014 року № 11  та наказу в. о. голови від 12 серпня 2014 року № 5/1-г, призупинив роботу суду з 13 серпня 2014 року.
Роботу суду буде відновлено після завершення проведення антитерористичної операції у Донецькій області.
Неформальні практики
21.08.2014
Луганський окружний адмінсуд призупинив роботу до 31 серпня 2014 року у зв’язку із проведенням АТО
Відповідно до наказу Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2014 року № 28/С-од у зв’язку з продовженням проведення антитерористичної операції на території міста Луганська та Луганської області та значним пошкодженням приміщення суду в результаті бойових дій, з метою збереження життя і здоров’я відвідувачів суду, суддів та працівників апарату суду продовжено призупинення роботи суду.
Справи, призначені до розгляду у цей період, буде перенесено на іншу дату.
Неформальні практики
21.08.2014
Закон України від 12.08.2014 № 1631-VII
Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливого режиму досудового розслідування в умовах воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції
21.08.2014
Оприлюднено щомісячний звіт Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції
На виконання пункту 11 статті 4 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» оприлюднено щомісячний звіт про результати діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції
Відповідно до документа, станом на 10 серпня 2014 року на адресу  Комісії надійшло 662 заяви від фізичних та юридичних осіб щодо проведення перевірок суддів. За вказаний період Комісією розглянуто  515 заяв громадян та 11 звернень народних депутатів України та призначено 69 перевірок.  446 заяв повернуто через невідповідність вимогам Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».
22.08.2014
Відбувся спільний робочий візит на Рівненщину
21 серпня 2014 року голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько та Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк відвідали з робочим візитом Рівненську область.
Передусім, здійснено робочий візит до нового приміщення апеляційного суду Рівненської області, розташованого по вул. Драгоманова, 9 у м. Рівному. У лютому 2014 року укладено договір позики зазначеного приміщення для розміщення в ньому суду строком на 49 років. Крім того, розпочаті роботи щодо відведення земельної ділянки під зазначений будинок.

Цікаве