Блог

23

квітня

2016

Дайджест подій у сфері правосуддя 18-24 квітня 2016 року (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123138-suddyam_potribne_realne_zabezpechennya_garantiy_diyalnosti_-.html

Суддям потрібне реальне забезпечення гарантій діяльності

Процедуру дисциплінарного провадження слід виписати з урахуванням гарантій для здійснення незалежного правосуддя. У такому разі скарги на суддів не зможуть бути використані як інструмент тиску на служителів Феміди, а самі судді не боятимуться справляти судочинство. На це вказала член Вищої ради юстиції, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Алла Олійник на Харківському регіональному форумі.

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123135-zhurnalistam_hochut_poyasniti_okremi_aspekti_roboti_suddiv.html

Журналістам хочуть пояснити аспекти роботи суддів

Представник Вищої кваліфікаційній комісії суддів України вважає за необхідне проводити просвітницьку роботу серед журналістів в частині оцінки аналітичних показників роботи суддів. Зокрема, що стосується скасованих рішень. Про це зазначив член ВККСУ, суддя ВСУ у відставці Станіслав Щотка під час Харківського регіонального форуму, повідомляє кореспондент "ЗіБ".

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123132-mizh_suddyami_zbirayutsya_nalagoditi_efektivnu_komunikaciyu.html

Між суддями збираються налагодити комунікацію

Замість чуток і домислів між суддями має ширитися ефективна комунікація. Саме таке першочергове завдання перед новоствореною Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України ставить її очільник. Про суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент АРССУ Володимир Кравчук розповів у коментарі "ЗіБ" під час Харківського регіонального форуму.

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123130-specializaciyu_suddiv_minyatimut_cherez_tisk_pravoohoronciv.html

Спеціалізацію суддів мінятимуть через тиск?

Збори суддів повинні подбати про такого колегу, який опинився під тиском правоохоронців, і змінити цьому судді спеціалізацію. Про це заявила голова Ради суддів України Валентина Сімоненко під час своєї доповіді в рамках Харківського регіонального форуму.

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123128-suddyam_brakue_vnutrishnoi_nezalezhnosti_-_vsimonenko.html

Суддям бракує внутрішньої незалежності, - В.Сімоненко. "Хай прийдуть ті, хто не буде боятися"

Голова Ради суддів України вважає, що суддям не вистачає внутрішньої незалежності. "Наляканий суддя не може бути незалежним", зауважила Валентина Сімоненко. Про це очільниця РСУ заявила під час виступу на Харківському регіональному форумі, повідомляє кореспондент "ЗіБ".

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123126-suddi_poyasnyuvatimut_zvidki_u_nih_doroga_zbroya_ta_seyfi.html

Судді пояснюватимуть, звідки у них зброя та сейфи

Під час кваліфоцінювання суддів Вища кваліфкомісія у рамках співпраці з Національним антикорупційним бюро має поцікавитися походженням майна, наявність якого викликає сумніви у доброчесності судді. Зокрема, у випадку, якщо такий суддя має цінну зброю, вартість якої перевищує вартість автомобіля, або є користувачем банківського сейфу на підставі довіреності тощо. Про таку практику в роботі ВККСУ судді довідалися в рамках Харківського регіонального форуму, повідомляє кореспондент "ЗіБ".

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123054-yak_noviy_gpk_zminit_pravila_gri_dlya_storin_i_do_yakih_rizi.html

Реформа в процесі. Як новий ГПК змінить правила гри для сторін і до яких ризиків їм слід готуватися

Проект нового Господарського процесуального кодексу передбачає, що докази можна буде подавати лише разом з позовною заявою або запереченнями до неї. Пізніше — у виняткових випадках і з дозволу суду. Зате тепер господарські суди отримають можливість допитувати свідків. Судді, юристи, науковці вже зараз аналізують ризики зловживань новими правами та обмеженнями.

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123125-yakih_povnovazhen_ne_vistachae_vischiy_radi_yusticii_-_harki.html

Яких повноважень не вистачає ВРЮ?

Через відсутність діалогу з іншими гілками влади, зокрема, із законодавчою, судді позбавлені можливості брати участь у законотворчому процесі. Втім, це не єдина сфера, повноваження в якій хоче отримати Вища рада юстиції. У зв’язку з цим Вища кваліфікаційна комісія суддів України та ВРЮ покладають великі надії на спільні ініціативи новоствореної Асоціації розвитку суддівського самоврядування та Асоціації правників України в частині обговорення нагальних проблем суддівського корпусу та залучення до професійної дискусії представників влади.

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123121-verhovniy_sud_ukraini_zrobiv_visnovok_schodo_strokiv_oskarzh.html

ВСУ висловився щодо оскарження ухвали слідчого судді

Для особи, яка оспорює рішення слідчого судді, ухвалене з викликом такої особи, але без її участі, початком перебігу строку на подання апеляційної скарги є день оголошення цього рішення. До такого висновку дійшов Верховний Суд України на засіданні Судової палати у кримінальних справах 24 березня 2016 року, розглядаючи справу № 5-16кс 16 щодо порядку і строків апеляційного оскарження ухвали слідчого судді, постановленої з викликом особи, яка її оскаржує, але без участі такої особи.

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123122-v_ukraini_narahuvali_2_tis_vakantnih_posad_suddiv.html

В Україні нарахували 2 тис. вакантних посад суддів

В Україні наразі вакантні майже 2 тисячі посад суддів. Для прикладу, у Брусилові відправлення правосуддя взагалі не здійснювалось протягом декількох місяців - тамтешні судді подали у відставку. На це під час виступу в рамках Харківського регіонального судового форуму звернув увагу секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя ВСУ у відставці Станіслав Щотка, повідомляє кореспондент "ЗіБ".

18.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123062-zvolikannya_z_vregulyuvannyam_situacii_schodo_ohoroni_sudiv_.html

На сторожі без порядку. Тривала реєстрація документа та відсутність грошей на охорону відкрили безперешкодний доступ до втручання в правосуддя

Половину будівель судів узагалі ніхто не охороняє. При цьому під пильним цілодобовим оком вартових перебуває всього-на-всього 19% приміщень. Ситуація може змінитися після реєстрації в Міністерстві юстиції тимчасового порядку охорони судів або ж виділення коштів на забезпечення діяльності відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації. Проте урядовці поки що не наважилися на жоден із цих кроків. Як наслідок, почастішали випадки протиправних дій щодо законників та втручання в здійснення правосуддя.

18.04.2016

http://pravo.ua/news.php?id=0053652

НАБУ передало в суд 9 антикоррупционных дел

Национальное антикоррупционное бюро Украины передало в суд 9 антикоррупционных дел. Об этом сообщил глава НАБУ Артем Сытник.

18.04.2016

http://sud.ua/newspaper/2016/04/18/89639-iz-za-otsenivaniya--v-otstavky

Из-за оценивания – в отставку?

В соответствии с п. 6 р. II «Заключительные и переходные положения» Закона «Об обеспечении права на справедливый суд» Высшая квалификационная комиссия судей обеспечивает проведение первичного квалификационного оценивания судей с целью принятия решений о возможности осуществления ими правосудия в соответствующих судах. Решением Комиссии№17/зп-16 от 22 марта 2016 г. было объявлено проведение первичного квалификационного оценивания судей апелляционных судов Киева и Киевской области.

18.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/18/89666-13-klyuchevikh-izmenenij-khozyajstvennogo-i-grazhdanskogo-sydebnogo-protsessa-ot-prezidenta

13 ключевых изменений хозяйственного и гражданского судебного процесса от президента

Внесение изменений в процессуальное законодательство является определенным шагом на пути проведения судебной реформы. Рабочей группой по реформированию процессуального законодательства, которая создана Советом по вопросам судебной реформы при президенте Украины, разработаны проекты изменений в три процессуальных кодекса – Хозяйственный, Гражданский и административного судопроизводства. Совет по вопросам судебной реформы при Администрации президента выделяет 13 главных изменений в хозяйственном и гражданском процессах.

18.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/18/89678-verkhovnij-syd-sdelal-vivod-o-srokakh-obrashcheniya-s-zayavleniem-o-razreshenii-trydovogo-spora

Верховный Суд сделал вывод о сроках обращения с заявлением о разрешении трудового спора

Верховный Суд Украины пришел к выводу, что установленные статьями 228, 223 КЗоТ Украины сроки обращения в суд применяются независимо от заявления сторон. В каждом случае суд обязан проверить и обсудить причины пропуска этих сроков, а также привести в решение мотивы, почему он восстанавливает или считает невозможным восстановить нарушенный срок. Об этом идет речь в Постановлении Судебной палаты в гражданских делах Верховного Суда от 6 апреля 2016 года №6-409 цс16.

18.04.2016

http://yur-gazeta.com/publications/events/sudoviy-heppiend.html

Судовий хеппі-енд

Після більш ніж 2-х років розгляду дисциплінарної справи за висновком Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції стосовно законників з Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Лічевецького та Володимира Мельничука, а також стосовно володільця мантії з окружного адміністративного суду м. Києва Богдана Саніна, Вища рада юстиції прийняла рішення. Шляхом таємного голосування більшість (12) членів ВРЮ не підтримали позицію ТСК, про направлення подання до Президента та Верховної Ради України щодо звільнення служителів Феміди за порушення присяги. Троє членів Ради проголосували проти, а один виклав окрему думку.

19.04.2016

http://zib.com.ua/ua/122961-verhovniy_sud_ukraini_vislovivsya_pro_nepodilnist_mayna.html

Про неподільність майна

Постановою від 30.03.2016, ухваленою у справі №6-2811цс15, Верховний Суд поповнив базу правових позицій щодо поділу майна та роз’яснив, коли спірне майно слід уважати неподільним.

19.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123181-deputati_pogodilis_zvilniti_193_krimskih_suddiv_prizvischa.html

Депутати погодились звільнити 193 кримських суддів

Верховна Рада України прийняла постанови, якими передбачається звільнити з посад 193 судді Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у зв’язку з порушенням присяги судді. Відповідні постанови (№3823-№3823-192)  "Про звільнення суддів" було прийнято ВР в цілому.

19.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123079-verhovniy_sud_ukraini_zrobiv_visnovok_schodo_stroku_predyavl.html

Запізнилися на півтора мільйона

Строк пред’явлення виконавчого листа до виконання встановлений імперативною нормою закону й не може бути змінений судом. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 20 січня 2016 року №6-711цс15, текст якої друкує видання "Закон і Бізнес".

19.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123143-25_suddiv_otrimali_bezstrokovi_rekomendacii_dlya_obrannya_pr.html

25 суддів отримали безстрокові рекомендації для обрання

За результатами засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яке відбулося 18 квітня 2016 року, прийнято рішення про рекомендування 25 кандидатів для обрання на посаду судді безстроково, які успішно пройшли первинне кваліфікаційне оцінювання, та відкласти розгляд щодо 5 кандидатів.

19.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123067-kilka_porad_pracivnikam_aparatu_sudu_yak_prishvidshiti_rozgl.html

«Діти судів». Кілька порад працівникам апарату, як пришвидшити розгляд власних позовів про стягнення недорахованої зарплати

Реалізація завдань та виконання обов’язків, покладених на працівників апарату суду, прямо пропорційно залежать від гідної оплати праці з метою заохочення до роботи висококваліфікованих фахівців. З 26 жовтня 2014 року за працівниками апарату було визнано право на посадові оклади у нових (підвищених) розмірах. Однак до кінця 2015-го зарплати, передбаченої законом, вони так і не побачили, що зумовило їх звернення по захист своїх прав до суду.

19.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123081-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_pidvidomchosti_treteysk.html

Споживачі коштів

Третейському суду не підвідомча справа щодо стягнення заборгованості за кредитом. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 27 січня 2016 року №6-2712цс15, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

19.04.2016

http://judges.org.ua/dig9759.htm

http://newsradio.com.ua/2016_04_19/P-dvishhennja-zarplat-suddjam-habar-brati-vse-odno-ne-perestanut-SHishk-na-8806/

Підвищення зарплат суддям: хабарі брати все одно не перестануть — Шишкіна

Голова Ради суддів України Валентина Симоненко впевнена, що зарплату суддям потрібно встановити на рівні 50 тисяч грн. Цю заяву в ефірі Голосу Столиці прокоментувала експерт групи судової реформи «РПР» Еліна Шишкіна.

19.04.2016

http://ua.racurs.ua/news/69949-ludy-semenchenka-prosto-v-sudi-napaly-na-jurnalistiv-suddya-vtekla

Люди Семенченка просто в суді напали на журналіста, суддя втекла

У Києво-Святошинському райсуді Києва, де розглядається позов Семена Семенченка до журналіста «Ракурсу», люди в камуфляжі погрожували і намагалися напасти на Володимира Бойка, автора статей про злочини комбата.

19.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/19/89705-podrobnosti-attestatsii-sydej-apellyatsionnogo-syda-kievskoj-obl

Подробности аттестации судей Апелляционного суда Киевской области

На данный момент собеседование прошли трое судей из Апелляционного суда Киевской области: Елена Белоконь, Сергей Верланов и Руслана Березовенко. Как отметили члены Комиссии, все трое судей по результатам тестирования признаны квалифицированными и такими, что могут работать судей.

19.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/19/89714-verkhovnij-syd-razyasnil-srok-rassmotreniya-zayavlenij-sydej-ob-yvolnenii-visshim-sovetom-yustitsii

Верховный Суд разъяснил срок рассмотрения заявлений судей об увольнении Высшим советом юстиции

12 апреля 2016 года Верховный Суд Украины оставил в силе решение Высшего административного суда Украины по делу судьи Высшего хозяйственного суда Станислава Мирошниченко.

19.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/19/89715-verkhovnij-syd-sdelal-zaklyuchenie-o-zarplate-sydi-

Верховный Суд сделал заключение о зарплате судьи

 Верховный Суд Украины пришел к выводу, что, поскольку в период с 1 июня 2005 года по 1 января 2006 года никаких изменений ни в объеме финансирования, ни в выплате заработной платы судей Украины (кроме должностных лиц, указанных в постановлениях №513 и №514) законодательные или другие нормативные акты не предусматривали, то правовых оснований для выплаты судьям разницы в заработной плате не было. Об этом идет речь в Постановлении Судебной палаты в административных делах Верховного Суда от 30 марта 2016 года №21-271а16.

19.04.2016

http://judges.org.ua/dig9762.htm

http://censor.net.ua/news/385216/mif_o_kvalifikatsionnom_otsenivanii_kak_sposobe_ochistki_sudebnoyi_vlasti_dlya_menya_polnostyu_razveyan

"Миф о квалификационном оценивании как способе очистки судебной власти для меня полностью развеян", - адвокат Автомайдана Маселко

 Высшая квалификационная комиссия судей оценивала судей Апелляционного суда Киевской области: 8 из 9 прошли оценивание успешно. Как передает Цензор.НЕТ, об этом написал адвокат Роман Маселко на своей странице в Facebook.

19.04.2016

http://judges.org.ua/dig9754.htm
https://www.rbc.ua/rus/news/rada-odobrila-zaderzhanie-arest-sudi-yuhimuka-1461075394.html

Рада одобрила задержание и арест судьи Юхимука, подозреваемого в вынесении неправосудного решения

  Задержание судьи поддержали 228 парламентариев, а арест – 238. Верховная Рада Украины (ВРУ) одобрила задержание и арест судьи Северодонецкого городского суда Луганской области Руслана Юхимука, передает корреспондент РБК-Украина. В частности, задержание судьи поддержали 228 парламентариев, а арест - 238.

19.04.2016

http://judges.org.ua/dig9772.htm

http://region.unn.ua/uk/news/45944-dnipropetrovskiy-gospodarskiy-sud-povernuv-viyskoviy-shpital-u-derzhavnu-vlasnist

Дніпропетровський господарський суд повернув військовий шпиталь у державну власність

 Суддя господарського суду Дніпропетровської області, Станіслав Юзіков, оголосивна засіданні суду про рішення повернути військовий шпиталь у державну власність, передає кореспондент УНН. Засідання проходило у будівлі районної Соборної у місті раді.

19.04.2016

http://judges.org.ua/dig9771.htm

http://imi.org.ua/news/53146-u-sumah-prokuratura-cherez-sud-namagalasya-zobovyazati-jurnalistku-rozkriti-djerelo-svoeji-informatsiji.html

У Сумах прокуратура через суд намагалася зобов'язати журналістку розкрити джерело інформації 

Ковпаківський районний суд м.Суми відмовив прокурору Сумської місцевої прокуратури Максиму Петренку в задоволенні клопотання, яким просив зобов'язати журналістку UA:Суми Олену Адаменко розкрити джерело своєї інформації. Таке рішення суд ухвалив 19 квітня, повідомляє Данкор. Як пише видання, у суді прокуратура заявила, що нібито журналістці було заздалегідь відомо про вибух в “Маркет-опті”, який відбувся у місті в ніч на 1 квітня. Своє клопотання прокурор Максим Петренко обґрунтовував тим, що напередодні вибуху в магазині “Маркет-опт” на вул. Прокоф'єва (в ніч на 1 квітня в магазин кинули гранату) журналіст телефонувала прес-секретарю поліції і питала: чи правда, що в районі вул. Прокоф'єва або СКД щось вибухнуло. Це телефонне питання і стало підставою для звернення прокурора до суду за розкриттям джерела інформації, пише видання.

20.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123205-v_okruzhniy_adminsud_kieva_prodovzhuyut_nadhoditi_pozovi_do_.html

В ОАСК продовжують надходити позови до Фонду гарантування вкладів. У 2014 таких позовів за аналогічний період надійшо 10

З початку 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва отримав на розгляд понад 530 позовів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що становить 8% від загальної кількості надходжень. Як пояснили "ЗіБ" в ОАСК, аналогічна тенденція прослідковується і за період з 1 січня по 20 квітня минулого року. Для порівняння – за такий же період 2014 року до суду надійшло всього 10 позовів до Фонду гарантування вкладів фізичних  осіб.

20.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123185-mayzhe_3_tisyachi_suddiv_hochut_zalishiti_svoi_posadi.html

За інформацією Ради суддів України, в результаті нинішньої судової реформи готові звільнитися майже три тисячі суддів. На їхнє місце можуть прийти суддів без досвіду, що, як відзначають в РСУ, може негативно позначитись на загальній ситуації

Про це зазначила голова РСУ Валентина Сімоненко під час зустрічі з представниками канадського Проекту підтримки судової реформи (SJRP), повідомляє "ЗіБ" з посиланням на РСУ.

20.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123083-_verhovniy_sud_vislovivsya_schodo_nikchemnosti_pravochiniv_t.html

Злочин — ще не доказ фіктивності операцій

За умови невстановлення наявності замкнутої схеми руху коштів товариство не може зазнавати негативних наслідків діянь інших осіб. До такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 27 січня 2016 р. №4842/11/2670, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

20.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123203-onovleno_informaciyu_v_rezervi_kandidativ_na_posadi_suddiv_.html

Оновлено інформацію в резерві кандидатів у судді

Станом на 8 квітня 2016 р. у переліку осіб, які перебувають у резерві на заміщення вакантних посад суддів, знаходяться 453 особи.

20.04.2016

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3671700-sud-posle-maidana-pryhovory-po-zvonku-ostalys

Суд после Майдана: приговоры "по звонку" остались

Глава Совета судей Украины Валентина Симоненко дала интервью журналу Корреспондент.

20.04.2016

http://www.pravda.com.ua/news/2016/04/20/7106207/

Апеляційний суд скасував рішення про арешт акордеоніста Завадського

Апеляційний суд Києва скасував рішення Подільського райсуду столиці, який засудив заслуженого артиста України, акордеоніста Ігоря Завадського до 13 років в'язниці за розбещення неповнолітніх і направив справу райсуд на новий розгляд. Про це "Українським Новинам" повідомила спікер прокуратури Києва Надія Максимець.

20.04.2016

http://judges.org.ua/dig9766.htm

http://judges.org.ua/pressa-apel.sud@ukr.net

Суд виправдав приватного підприємця, який обвинувачувався у несплаті півмільйона гривень податків

 Оскільки державний обвинувач не зумів довести у суді винуватість приватного підприємця за ч.1 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах).

20.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/20/89794-v-verkhovnom-syde-kadrovij-kollaps-video

В Верховном Суде кадровый коллапс. ВИДЕО

В Верховном Суде Украины может наступить кадровый коллапс. Несмотря на 48 штатных должностей, в ВСУ имеют право осуществлять правосудие только 36 судей. Самая сложная ситуация в судебной палате ВСУ по гражданским делам. К концу марта в ней останется всего шесть судей, что грозит кворуму. Однако, Высшая квалификационная комиссия судей Украины не спешит объявлять конкурс на замещение вакантных должностей судей ВСУ.

20.04.2016

http://judges.org.ua/dig9791.htm

http://4vlada.com/rivne/48337

Рівненський суддя, який поновив голову-радикала, вмив руки від суперечки в облраді

 Андрій Сало, суддя Рівненського окружного адміністративного суду, відмовив обласній раді, яка просила роз’яснити виконання його постанови.

21.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123074-naybilshe_spikeriv_obrano_na_dnipropetrovschini_y_harkivschi.html

Говорить Феміда. Найбільше спікерів обрано на Дніпропетровщині й Харківщині, найменше — на Рівненщині й Буковині

Як відомо, рік тому Рада суддів схвалила рекомендації міжнародної конференції «Зміцнення довіри до судової гілки влади через покращення комунікації», яка радила обрати в кожному суді одного суддю-спікера. Як же відбувається впровадження цієї новели для вітчизняної Феміди?

21.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123196-obrazlivi_posti_v_interneti_vidalyatimut_za_rishennyam_sudu.html

Або добре, або нічого

Судам хочуть надати право забороняти поширення інформації про особу в Інтернеті, а також зобов’язувати вилучати повідомлення, які паплюжать чиюсь честь, гідність та ділову репутацію. Для цього планується внести змін до ст.278 Цивільного кодексу.

21.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123055-yak_potribno_vidnovlyuvati_doviru_do_sudovoi_vladi.html

Засоби ефективної взаємодії. Налагодження діалогу з громадськістю — крок до відновлення довіри

Становлення незалежної судової системи в Україні неможливе без довіри громадян до судових процесів і рішень, без підтримки громадськості, що сприятиме виробленню ефективного зв’язку між державою та суспільством. Тож суддя повинен не тільки здійснювати правосуддя як основну функцію, покладену на нього законом, а й вживати розумні заходи для збереження та розширення своїх знань, вдосконалення практичного досвіду та особистих якостей, необхідних для належного виконання обов’язків.

21.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123071-scho_vvazhati_efektivnim_kontrolem_za_diskreciynimi_povnovaz.html

Захист не має альтернативи. Що вважати ефективним контролем за дискреційними повноваженнями суб’єктів владних повноважень?

За своєю правовою природою суди адміністративної юрисдикції не тільки розглядають та вирішують публічно-правові спори, а й забезпечують судовий контроль за суб’єктами владних повноважень при реалізації ними своїх повноважень. Яким чином повинен здійснюватися такий контроль і що вважати ефективним захистом порушених прав, наприклад, у сфері реєстрації прав та ведення містобудівної діяльності?

21.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123156-verhovniy_sud_ukraini_vislovivsya_schodo_povernennya_nadmiru.html

Про характер правовідносин

У постанові від 30.03.2016, прийнятій у справі №6-495цс16, Верховний Суд висловив правову позицію щодо повернення надміру сплачених коштів.

21.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/21/89850-odesskogo-sydyu-lishili-prava-na-doplati

Одесского судью лишили права на доплаты

21 апреля 2016 года на заседании дисциплинарной палаты Высшей квалификационной комиссии судей Украины решался вопрос о привлечении судей к дисциплинарной ответственности. Об этом сообщает пресс-служба ВККС. Комиссия решила применить к судье Приморского районного суда города Одессы Деруса Анатолия Владимировича дисциплинарное взыскание в виде выговора с лишением права на получение доплат к должностному окладу судьи в течение одного месяца.

21.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/21/89829-verkhovnij-syd-sdelal-vivod-o-prinyditelnoj-realizatsii-zalozhennogo-imyshchestva

Верховный Суд сделал вывод о принудительной реализации заложенного имущества

Верховный Суд пришел к выводу, что, согласно положениям ч. 3 ст. 2 Хозяйственного процессуального кодекса Украины (ГПК), правоотношения по принудительной реализации заложенного имущества должны регулироваться нормативными актами, действующими в момент совершения определенного процессуального действия, в частности, проведения публичных торгов. Об этом идет речь в Постановлении Судебной палаты по гражданским делам Верховного Суда от 30 марта 2016 года №6-2411цс15.

21.04.2016

http://sud.ua/news/2016/04/21/89817-podrobnosti-rezyltatov-testirovaniya-i-dose-predsedatelya-kievskogo-apellyatsionnogo-adminsyda-a-goryajnova

Подробности результатов тестирования и досье председателя Киевского апелляционного админсуда А. Горяйнова

Председатель Киевского апелляционного административного суда Андрей Горяйнов прошел собеседование во время аттестации. Согласно результатам тестирования, судья признан нуждающимся в повышении квалификации, в частности, по вопросам практики Европейского суда по правам человека и Верховного Суда Украины. По всем остальным пунктам и в целом Андрей Горяйнов признан квалифицированным и способным работать судьей.

21.04.2016

http://judges.org.ua/dig9774.htm

http://fakty.ua/215819-sudya-otkazavshayasya-prinyat-vzyatku-ot-posrednika-mera-poltavy-teper-boretsya-za-svoe-chestnoe-imya

Судья, отказавшаяся принять взятку от посредника мэра Полтавы, теперь борется за свое честное имя

 В Киевском районном суде Полтавы рассматривается уголовное производство, открытое в отношении Дмитрия Трихны, ранее занимавшего должность заместителя городского головы Александра Мамая. Но интерес общественности к этому процессу вызывает не столько личность подсудимого, сколько личность потерпевшей. Ведь вряд ли еще есть в Украине судья, который пытается привлечь к уголовной ответственности человека, имевшего намерения подкупить служителя Фемиды. Пожалуй, Лариса Гольник, судья Октябрьского районного суда Полтавы, создала прецедент.

21.04.2016

http://judges.org.ua/dig9790.htm

https://www.rbc.ua/ukr/news/apellyatsionnyy-sud-ostavil-strazhey-odesskogo-1461251446.html

Апеляційний суд залишив під вартою одеського суддю Бурана

 Рішення Солом'янського райсуду Києва залишається в силі. Апеляційний суд Києва визнав законним арешт одеського судді Олексія Бурана і залишив його під вартою, передає кореспондент РБК-Україна.

22.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123157-verhovniy_sud_ukraini_vislovivsya_schodo_samochinnogo_budivn.html

Про самочинне будівництво

В постанові від 30.03.2016, ухваленій у справі №6-265цс16, Верховний Суд висловив правову позицію щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу.

22.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123275-v_radi_evropi_zaklikali_ukraini_ratifikuvati_rimskiy_statut_.html

ПАРЄ закликала Україну ратифікувати Римський статут

Парламентська Асамблея Ради Європи закликає Україну ратифікувати в найкоротші терміни Римський статут. Таким чином Міжнародний кримінальний суд отримає можливість провести ефективне розслідування конкретних випадків порушень норм міжнародного гуманітарного права під час війни в Україні. Про це йде мова у резолюції ПАРЄ стосовно подій в Україні, зокрема, Н.Савченко та інших захоплених чи викрадених українців.

22.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123272-suddya_unik_zvilnennya_cherez_zakinchennya_strokiv_davnosti.html

Суддя уник звільнення через закінчення строків давності

Вища рада юстиції вирішила відмовити у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення В.Єременка з посади судді Баришівського районного суду Київської області у зв’язку з порушенням присяги судді. Підставою для ухвалення такого рішення стало закінчення строків притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Таке рішення стосовно Володимира Єременка ВРЮ прийняла за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 березня 2014 року, повідомляє "ЗіБ" з посланням на ВРЮ.

22.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123088-nevidkrittya_materialiv_kriminalnogo_provadzhennya_protilezh.html

Які ваші докази? Невідкриття матеріалів кримінального провадження протилежній стороні матиме наслідком скасування вироку

Частина 12 ст.290 Кримінального процесуального кодексу встановлює: якщо сторона кримінального провадження не відкриває матеріалів відповідно до положень цієї статті, суд не має права приймати відомості, що містяться в них, як докази. В більшості випадків суди вказують на те, що невідкриті матеріали є недопустимими доказами. Чи правильно це?

22.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123239-onovleno_polozhennya_schodo_dokumentiv_dlya_obrannya_suddi_b.html

Оновлено положення щодо документів для обрання судді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України оновила Положення про порядок подання документів, підготовки та розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково. Це передбачено рішенням ВККСУ від 8 квітня 2016 року № 26/зп-16.

22.04.2016

http://zib.com.ua/ua/123233-opublikovano_posibnik_radi_evropi_schodo_prava_na_spravedliv.html

Опубліковано посібник РЄ щодо права на справедливий суд

Верховний Суд України опублікував на власному сайті посібник Ради Європи стосовно захисту права на справедливий суд в рамках Європейської конвенції про захист прав людини. Як пояснили "ЗіБ" у ВСУ, відповідний посібник розроблений у 2012 році експертами Ради Європи Довідасом Віткаускасом та Григорієм Діковим.

22.04.2016

http://judges.org.ua/dig9801.htm

http://expres.ua/news/2016/04/22/183837-ukrayini-hochut-stvoryty-specialni-sudy

В Україні хочуть створити спеціальні суди

У Міністерстві юстиції пропонують під час проведення судової реформи залучати до процесу іноземних суддів, розповів міністр юстиції Павло Петренко, пише Радіо Свобода. За його словами, судову реформу, яка включатиме конкурсні відбори і тестування, планують проводити два роки. Згідно з концепцією, на цей час пропонують ухвалити пакет проміжних законів і сформувати спеціальні суди.

Цікаве