Блог

22

серпня

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 17-23 серпня (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

17.08.2015

http://dsa.court.gov.ua/dsa/194108/

Голова Державної судової адміністрації України з робочою поїздкою відвідав Кіровоградську область

14 серпня 2015 року Голова Державної судової адміністрації України з робочою поїздкою відвідав Кіровоградську область. Під час перебування на Кіровоградщині Зеновій Холоднюк взяв участь у підведенні підсумків діяльності судів Кіровоградської області в першому півріччі поточного року. На нараді були присутні: голова апеляційного суду Кіровоградської області Валерій Драний, в.о. голови господарського суду Кіровоградської області Володимир Балик та голова Кіровоградського окружного адміністративного суду Вадим Мирошниченко, начальник територіального управління ДСА України в області Григорій Дрок, голови, судді та керівники апаратів місцевих загальних судів.

17.08.2015

http://court.gov.ua/194124/

Очільники вищих органів судової влади звернулись до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо виконання вимог Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд"

Успішне проведення судової реформи, зміст та заходи з реалізації якої передбачені Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, схваленої Указом Президента України від 20 травня 2015 р. № 276, безпосередньо пов’язане із забезпеченням належного виконання усіма органами державної влади, насамперед Кабінетом Міністрів України, вимог Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд".

17.08.2015

http://court.gov.ua/194065/

Президент вніс на розгляд Парламенту законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень та рішень інших органів, які спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень та забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду.

17.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1016

Голову ВРЮ І.Бенедисюка введено до складу Конституційної Комісії та Ради з питань судової реформи

Президент України Петро Порошенко указами від 17 серпня 2015 року № 475/2015 та № 476/2015 ввів Голову Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка до складу Конституційної Комісії та Ради з питань судової реформи.

18.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-widstoronila-suddiw-wid-posadi-/

Комісія відсторонила суддів від посади

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 18 серпня 2015 року, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади 2 суддів та продовжити строк відсторонення від займаної посади 1 судді.

18.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/poriadok-ta-mietodologiia-kwalifikacijnogo-ociniuwannia-suddi-naprawlieni-do-radi-suddiw-ukraini/

Порядок та методологія кваліфікаційного оцінювання судді направлені до Ради суддів України

18 серпня 2015 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України прийнято рішення про направлення до Ради суддів України доопрацьованого, за результатами проведеної 14 – 15 серпня узгоджувальної наради, Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді.

18.08.2015

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56276

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження у формі приватного обвинувачення

Левченко Юрій Володимирович

Законопроектом надається право потерпілим від кримінальних правопорушень, провадження щодо яких здійснюється у формі приватного обвинувачення, звертатися безпосередньо до суду для доведення перед судом обвинувачення з метою забезпечення кримінальної відповідальності особи, яка вчинила таке кримінальне правопорушення. Вказане право надається потерпілим за умови попереднього звернення до органів, що здійснюють досудове розслідування та закриття ними кримінального провадження. Такий підхід зумовлений тим, що органи досудового розслідування, володіючи спеціальними повноваженнями та знаннями можуть самостійно здійснити передбаченні законом дії для відновлення прав потерпілого та реалізації принципу невідворотності покарання. Крім того, інформація отримана ними може в подальшому бути використана судом для всебічного розгляду справи. Таким чином, потерпілий може звернутися до суду лише, якщо вважатиме, що органи досудового розслідування необґрунтовано відмовили йому у відновлені його прав та необґрунтовано не виконали свій обов’язок щодо притягнення винних осіб до відповідальності. Також законопроектом надається можливість особі, яка повідомила про корупційне правопорушення, самостійно збирати докази та підтримувати обвинувачення у разі закриття кримінального провадження або відмови від підтримання державного обвинувачення. У такому разі вказані кримінальні провадження прирівнюються до кримінальних проваджень приватного обвинувачення.

Етап проходження: надано для ознайомлення (20.08.2015)

19.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-pitannia-pro-nadannia-riekomiendacij-kandidatam-na-posadu-suddi-wpiershie/

Комісія розглянула питання про надання рекомендацій кандидатам на посаду судді вперше

19 серпня, на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглядалося питання про надання рекомендацій кандидатам для призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції. Комісія надала рекомендацію Лахніку Андрію Олександровичу на посаду судді Тульчинського районного суду Вінницької області. Водночас відмовлено у наданні рекомендації Цибіну Андрію Володимировичу на посаду судді Харцизького міського суду Донецької області. Відкладено розгляд питання про надання рекомендації Мартьяновій Тамарі Сергіївні на посаду судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області.

19.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/wirishieno-pitannia-shtchodo-prikripliennia-suddi-do-inshogo-sudu/

Вирішено питання щодо прикріплення судді до іншого суду

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 19 серпня 2015 року, розглянуто питання про прикріплення судді місцевого суду до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості.

19.08.2015

http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/10-kandidatiw-otrimali-riekomiendacii-dlia-priznatchiennia-na-posadu-suddi-wpiershie/

10 кандидатів отримали рекомендації для призначення на посаду судді вперше

 На засіданні кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 19 серпня 2015року, за результатами розгляду матеріалів було прийнято рішення надати рекомендації про призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

19.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1017

Огляд змі. Справа є — результату немає

Для того щоб ефективніше захистити право на справедливий суд, необхідно звузити трактування цього права. Зокрема, відмова від розгляду позовних заяв, рішення за якими не матимуть жодного практичного наслідку, зменшить навантаження на судову систему та дозволить зекономити кошти сторін. Головне, щоб така позиція не потягла за собою притягнення до відповідальності самих суддів.

21.08.2015

http://www.vru.gov.ua/news/1018

У Вищій раді юстиції проведено прийом громадян

21 серпня 2015 року заступник Голови Вищої ради юстиції Олексій Муравйов провів особистий прийом громадян.

Цікаве