Блог

22

листопада

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 17-23 листопада (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

17.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109569-golovu_raysudu_zvinuvachuyut_u_zavolodinni_37_tis_grn.html

Голову райсуду звинувачують у заволодінні 37 тис грн..

Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишніх заступника начальника відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирський області, оперуповноваженого цього ж відділу та голови Богунського районного суду міста Житомира за ч. 4, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 369-2 (зловживання впливом) КК України. Як повідомили в Генпрокуратурі, їх підозрюють у  заволодінні грошовими коштами фізичної особи на суму майже 37 тис грн.. за прийняття позитивного рішення суддею Корольовського районного суду міста Житомира.

Неформальні практики

17.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109563-robotu_lyustraciynoi_komisii_suddiv_zablokovano.html

Роботу Люстраційної комісії суддів заблоковано. Пленум ВСУ не зміг обрати члена ТСК

24 жовтня Юрій Кармазін, який був обраний до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції від ВСУ, подав заяву про припинення повноважень його як члена ТСК. Відтак виникла необхідність у призначенні нового кандидата на цю посаду. Про це заявив голова ВСУ Ярослав Романюк на сьогоднішньому засіданні Пленуму Верховного Суду.

17.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109463-vasu_poyasniv_sudam_kieva_yak_rozglyadati_krimski_spravi.html

ВАСУ пояснив судам Києва, як розглядати кримські справи

Підсудність усіх адміністративних справ, які були і є підсудні Окружному адміністративному суду Автономної Республіки Крим або Окружному адміністративному суду міста Севастополя, змінено та зобов’язано розгляд таких справ забезпечити відповідно Київським окружним адміністративним судом або Окружним адміністративним судом міста Києва. Це передбачено положеннями Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», норми якого судам Києва роз’яснив ВАСУ в інформаційному листі від  10.11.2014 №1543/11/10/14-14.

17.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109462-v_ukraini_mozhe_zyavitis_institut_molodshih_suddiv.html

В Україні може з’явитись інститут молодших суддів. Судді ВСУ хочуть змінити систему підготовки суддів

В Україні хочуть запровадити шведську систему підготовки професійних суддів, яка передбачає функціонування інституту стажерів та молодших суддів, для яких у шведській Академії суддів розроблені спеціалізовані програми підвищення кваліфікації, обов’язкові для проходження. Таку думку висловила суддя ВСУ, викладач Національної школи суддів України Тетяна Жайворонок під час зустрічі з представниками Ради Європи.

17.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109460-povistki_pro_viklik_v_sud_obvinuvachenih_publikuvatimut_u_zm.html

Повістки про виклик в суд обвинувачених опублікують у ЗМІ

Невдовзі шляхом публікації у визначених Кабміном друкованих ЗМІ розміщуватимуть не лише оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме, а й повістки про виклик підозрюваного, обвинуваченого та інформація про процесуальні документи. Відповідні зміни внесено до постанови КМУ від 25.01.06 р. № 52 та розпорядження КМУ від 18.12.13 р. № 1022 постановою Кабміну від 30.10.2014 №598.

17.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109458-yuristi_zbirayut_strategichni_sudovi_spravi_dlya_publikacii_.html

Юристи збирають стратегічні судові справи

Платформа стратегічного судового захисту запрошує правозахисників, юристів та адвокатів до участі в проекті «Стратегічні судові справи, які змінюють Україну» - 2, метою якого є збір та публікація інформації про стратегічні судові справи, як один з ефективних інструментів правозахисту. Як повідомляє  УГСПЛ, юристів просять надсилати справи, які вони вважають стратегічними, і можливо, саме вони стануть частиною збірки, яку отримають судді, адвокатська спільнота, правозахисні та громадські організації.

17.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109457-lyustraciyna_komisiya_suddiv_zminyue_reglament.html

Люстраційна комісія суддів змінює Регламент

Проведення перевірки стосовно судді Тимчасовою спеціальною комісією передбачає витребування та одержання необхідної інформації від судових та правоохоронних органів. Відповідні зміни внесено до регламенту Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, внесені відповідно до рішення ТСК від 24.09.2014.

17.11. 2014

http://pravo.ua/news.php?id=0044934

Суд в Крыму не передал в киевский суд иск о правах на санаторий в Евпатории

Хозяйственный суд республики Крым отказал в удовлетворении ходатайства Фонда госимущества Украины о передаче в киевский суд иска правительства Москвы о признании права собственности на имущественный комплекс санатория «Первомайский», расположенного в Евпатории, говорится в определении суда. Суд отклонил ходатайство о передаче этого дела по подсудности в Хозяйственный суд Киевской области, так как предметом данного спора является признание права собственности субъекта РФ (город Москва) на имущественный комплекс санатория «Первомайский», расположенного в республике Крым. «То есть спорное недвижимое имущество находится на территории Российской Федерации», - отметил суд. Предварительные слушания по иску продолжатся 4 декабря.

17.11. 2014

http://ua.racurs.ua/675-shahrayi-zaroblyaut-na-sudoviy-korupciyi

Шахраї заробляють на судовій корупції. Судова практика свідчить, що судді фактично їм підігрують

Неодмінним супутником корупції судової системи є шахрайство під приводом посередництва у даванні хабарів суддям. Це коли, запудривши клієнтові мозки, плутяги беруть у нього гроші, проте за призначенням не доставляють, а кладуть собі до кишені. Аналіз матеріалів кримінальних проваджень цієї категорії частково пояснює, чому наші суди такі продажні: та тому що дуже багато людей зацікавлені в тому, щоб вони були саме такими. Однак дивує інше. З точки зору здорового глузду, судді мали би судити цю публіку за всією суворістю закону, оскільки вона вносить хаос у нормальний процес руху фінансових потоків. Але, на підставі постановлених протягом останніх місяців рішень, складається враження, що служителі Феміди зовсім не вбачають у шахраях небезпечних конкурентів, а сприймають їх швидше як партнерів по спільному бізнесу.

17.11. 2014

http://news.liga.net/news/politics/4086403-sudebnaya_sistema_teryaet_uzhe_vtoroy_shans_na_ochishchenie_sobolev.htm

Судебная система теряет уже второй шанс на очищение - Соболев

Глава люстрационного комитета раскритиковал обращение ВСУ в Конституционный суд по поводу люстрации. Судебная система теряет второй шанс на самоочищение. Об этом заявил представитель партии Самопомич, глава люстрационного комитета Егор Соболев, комментируя сегодняшнее обращение пленума Верховного суда в Конституционный суд. "Судебная система теряет уже второй шанс на очищение. Она не использовала шанс, предоставленный законом о возобновлении доверия к судебной системе, и она всем своим поведением показывает, что не хочет проходить и люстрацию", - сказал он.

17.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5545.htm

http://espreso.tv/article/2014/11/17/chy_vdastsya_suddyam_vidkaraskatysya_vid_lyustraciyi

Чи вдасться суддям відкараскатися від люстрації

Конституційний суд має всі підстави визнати багатостраждальний закон про люстрацію таким що суперечить Основному закону. Сьогодні пленум Верховного суду України прийняв рішення звернутися до Конституційного суду з конституційним поданням щодо конституційності закону від 16 вересня цього року «Про очищення влади». Голова люстраційного комітету Єгор Соболєв вбачає в такому рішенні суддів Верховного суду страх суддівського корпусу перед люстрацією та небажання очищуватися. В той же час опитані Еспресо.TV правники вважають, що закон про люстрацію був написаний недостатньо продумано, та вимагає змін, які можуть бути внесені після рішення Конституційного суду.

17.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5547.htm

http://newsradio.com.ua/2014_11_17/Verhovnij-sud-proti-ljustrac-komentar-eksperta-9222/

Верховний суд проти люстрації: коментар експерта

 Звернення Верховного суду України до Конституційного суду з приводу деяких положень закону про «очищення» влади в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментувала експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко. Верховний суд України вирішив звернутися до Конституційного суду з приводу конституційності окремих положень закону про люстрацію. Зокрема голова Верховного суду Ярослав Романюк підкреслив, що окремі положення закону про «очищення» влади не відповідають нормам Конституції. Йдеться про гарантування незалежності суддів. Про перспективи цієї справи радіостанція Голос Столиці поговорила з експертом з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлією Кириченко.

17.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5555.htm

http://legalans.com/articles/news/5711-vsu-hochet-vynosit-protivorechivye-resheniya.html

ВСУ хочет выносить противоречивые решения

 Верховный Суд оставил за собой право выносить противоречивые решения по одному и тому же вопросу. Об этом говорится в разъяснении ВСУ №6-309з14, предоставленном по адвокатскому запросу. Поводом для него послужило разное толкование правовых последствий закона «Об ипотеке»: два противоположных решения ВСУ по одной проблеме вышло 23 апреля (№6-26цс14) и 23 сентября (3-113гс14) — оба в 2014 г.

18.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109646-derzhpidpriemnictvo_hoche_zamist_sudiv_rozglyadati_adminspra.html

У судів можуть "відібрати" справи з ліцензування

Держпідприємництво виступає з пропозицією передати право розгляду адміністративних справ за порушення законодавства у дозвільній сфері, сферах ліцензування та державного нагляду і контролю (статті 166-10, 166-12, 166-21, 188-38 та 188-45 КУпАП) від судів до Держпідприємництва. Це не означає, що особа, яка притягається до відповідальності, не зможе захистити свої права у суді, оскільки згідно з законодавством рішення посадових осіб у адміністративних справах можуть бути оскаржені до суду, пояснили в Держпідприємництва.

18.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109644-suddyam_zagrozhue_narodna_lyustraciya_-_petrenko.html

Суддям загрожує народна люстрація, - Петренко

Якщо судова влада не використає свій шанс на очищення, то вже незабаром може виникнути ситуація, коли народ власноруч проведе люстрацію судової системи.  Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко на своїй сторінці в Fb у зв’язку з вчорашнім рішення ВСУ щодо Закону про люстрацію. На думку Міністра, Закон «Про очищення влади», який повинен виконуватися в тому числі й судовою системою, - це реальний шанс провести очищення всіх гілок влади, зокрема, й третьої.

18.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109640-suddyam_ne_podobaetsya_avtomatichniy_princip_lyustracii.html

Суддям не подобається автоматичний принцип люстрації

Законом „Про очищення влади” передбачено автоматичне настання відповідальності на підставі самого факту перебування осіб на певних посадах без проведення будь-яких перевірок щодо цих осіб, а також у разі винесення судових рішень, за прийняття яких передбачено застосування люстраційних заходів (без перевірки законності таких рішень). На думку Ради суддів господарських судів, такий підхід не відповідає конституційним приписам про те, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер, а особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Як повідомили у ВГСУ, відповідне рішення було прийнято 14 листопада на засіданні Ради.

18.11. 2014

http://www.pravda.com.ua/columns/2014/11/18/7044580/

Некролог Верховному суду

Закон про очищення влади, особливо в частині люстрації суддів, і справді юридично кульгавий. Хоча б тому, що нормами, які стосуються люстрації суддів, він не узгоджується з положеннями ухваленого у квітні закону про відновлення довіри до судової влади. Однак саме судді ВСУ чи не найкраще знають, яким шляхом треба йти, щоб заявити про позицію й вплинути на зміну законодавства. Особливо знає про це група з 27-ми верховних суддів, очолених Ярославом Романюком. Романюк – чинний глава ВСУ, а водночас і прямий ставленик на цю посаду Андрія Портнова, котрий усім своїм юридичним єством служив Віктору Януковичу. -  Аналіз журналіста Олени Перепаді.

18.11. 2014

http://pravo.ua/news.php?id=0044955

Суд ЕС поможет в формировании «черного списка» лидеров «ЛНР» и «ДНР»

Представители ЕС будут в течение двух недель обдумывать, кто именно из сепаратистов будет занесен в санкционный список, придется обращаться в Суд ЕС. Об этом сказал глава МИД Финляндии Эркки Туомиоя. «Сейчас очень важно придерживаться юридических норм. Похоже, что как минимум в двух случаях мы будем вынуждены обратиться в Суд Европейского союза. Мы хотим быть уверены в том, что не будет никаких негативных сюрпризов», - отметил он. Как сказал глава МИД, новыми решениями Евросоюз хочет напомнить, что он не одобряет действия России. Минские договоренности должны быть выполнены.

18.11. 2014

http://sud.ua/news/2014/11/18/70372-odnoj-iz-pervikh-reform-kotorie-vnedryayutsya-v-ykraine-stanet-sydebnaya-video

Одной из первых реформ, которые внедряются в Украине, станет судебная. ВИДЕО

Одной из первых реформ, которые внедряются в Украине, станет судебная, и именно она будет самой сложной. Об этом заявил заместитель главы Администрации Президента Украины Дмитрий Шимкив."Если говорить о трех первоочередных направлениях: первое - это верховенство права, т.е. судебная реформа, борьба с коррупцией и правоохранительная реформа. Для работы - это сложные реформы, потому что будет полная перезагрузка. Нельзя же сказать, чтобы сегодня судили вот так, а завтра неожиданно начнут судить по-другому ", - сообщил Шимкив. По словам Дмитрия Шимкива, следующей важной реформой в Украине будет дерегуляция, которая позволит "забрать из экономики зацепки, за которые цепляются бюрократы и коррупционеры". Не менее важна также прозрачность или публичность реформ, отметил заместитель главы АП.

18

http://blogs.pravda.com.ua/authors/kanevskiy/546b4112b2919/

Як у Вищому господарському суді тасують справи?

Представники ВГСУ на правах анонімності передали автору копію довідки про кількість касаційних скарг, які протягом 2013 року розглянув кожний суддя. З документа видно, що навантаження на суддів нерівномірне. Законодавство ж вимагає враховувати обсяг навантаження при розподілі справ. Така дивна статистика свідчить, що автоматизована система у Вищому господарському суді за часів Татькова та Ємельянова давала серйозні збої. За словами працівників суду, які передали документ, причиною нерівномірного навантаження є "людський фактор": втручання у роботу автоматизованого розподілу справ між суддями. Інакше кажучи, у Вищому господарському суді навчилися підтасовувати результати розподілу на користь "потрібних" суддів.

18.11. 2014

http://gazeta.ua/articles/life/_ci-vidnovlyuyetsya-dovira-do-sudovoyi-vladi/593536

Чи відновлюється довіра до судової влади?

Після проведення люстрації суддів у багатьох українців з'явилась надія, що їхні спори почнуть розглядатися чесно, судді почнуть керуватися виключно буквою закону, а не вказівками вищестоящих колег та олігархів, а з сучасної дійсності зникнуть неправосудні судові акти. Саме такі завдання стояли перед законом про відновлення довіри до судової системи, який досить оперативно було прийнято Верховною Радою України одразу після революції гідності на хвилі ідей про повне очищення владних структур від ставлеників попередньої кримінальної влади.Незважаючи на деякі критичні зауваження, в цілому ідеї, закладені в названому законі, симпатизували всім, адже відповідно до перехідних положень закону з моменту набрання ним чинності втрачали свої посади голови та заступники голів усіх судів загальної юрисдикції, окрім Верховного Суду України.

18.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5549.htm

Верховный суд может заблокировать люстрацию судей, - Петренко

Судебная система всячески противится очистке, констатирует Павел Петренко. Обращение Верховного суда в Конституционный суд Украины относительно проверки конституционности отдельных положений Закона «Об очистке власти» может привести к потере судебной ветви власти шанса на очистку. Об этом написал министр юстиции Павел Петренко в Facebook.

18.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5556.htm

Нардеп пропонує "імпортувати" суддів з-за кордону

Він пропонує для цієї категорії спростити процес отримання громадянства. Народний депутат Сергій Каплін у Верховній Раді нового скликання має намір ініціювати посилення відповідальності суддів. Про це він заявив в ефірі телеканалу "112 Україна". "Особисто я в Верховну Раду нового скликання, коли вона збереться, підготував і внесу правки, які ще посилять відповідальність, у тому числі суддів, згідно з законом про люстрацію, - заявив він і додав: - прийнятий закон надзвичайно м'який".

18.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5557.htm

http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?90_suddiv_v_ukrayini__koruptsioneri__saakashvili&objectId=510333

90% суддів в Україні – корупціонери, — Саакашвілі

 Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що 90% українських суддів – корупціонери, яких призначали не за професійністю, а за особистими стосунками. «Судова система України глибоко корумпована і 90% цих суддів треба звільняти. Є дуже багато хороших юристів, я знаю українську юридичну школу, це розумні, порядні люди. Чому завжди у судовій системі кримінал і бандити?»

18.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5558.htm

http://uainfo.org/blognews/439523-sudova-reforma-povinna-podolati-prognilu-ta-korumpovanu-sudovu-sistemu-ta-sprostiti-zahist-gromadyanami-svoyih-prav.html

Судoва рефoрма повинна пoдoлати прoгнилу та кoрумпoвану судoву систему та спрoстити захист грoмадянами свoїх прав

Які б не будувалися плани з рефoрмування країни, без реформи судoвoї системи зрoбити щoсь буде надтo складнo, абo взагалі немoжливo. Неoбхідність дoкoрінних змін у цій сфері назрівала вже давнo. На жаль, на сьoгoднішній день судoва система України є наскрізь прoгнилoю та кoрумпoванoю. Люди не довіряють ні суддям, ні прокурорам, ні адвокатам.  Тoму судова реформа є oднією з oснoвних рефoрм, які вартo здійснити першoчергoвo. І першим кроком є так звана судова люстрація. Тобто судді, які виносили завідомо неправомірні рішення, виконували злочинні замовлення високопосадовців, брали участь у рейдерських захопленнях майна - повинні бути негайно відсторонені від своїх посад, а за фактами їхніх правопорушень повинні бути відкриті кримінальні провадження.

19.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109899-simonenko_poyasnila_chomu_suddi_oskarzhuyut_zakon_pro_lyustr.html

Чому судді оскаржують Закон про люстрацію?

Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко вважає, що конституційне подання Верховного Суду до Конституційного Суду не зупинить виконання Закону "Про очищення влади".

Про це В.Сімоненко заявила сьогодні на прес-конференції. "По-перше, йдеться про неконституційність положення пункту 6 статті 1 щодо членів Вищої кваліфікаційної комісії, членів Вищої ради юстиції, голови Державної судової адміністрації та їх заступників, представників судової влади", - сказала В.Симоненко. За її словами, йдеться не про всіх членів Вищої кваліфікаційної комісії та Вищої ради юстиції, а саме про представників судової влади.

19.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109808-advokat_prosit_ksu_roztlumachiti_yaki_vidomosti_slid_nadavat.html

Адвокат звернувся до КСУ з приводу адвокатського запиту

Судова практика свідчить про наявність неоднозначного розуміння держорганами та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, в т.ч. судовими органами того, які відомості слід надавати на адвокатський запит з врахуванням особливостей прав особи щодо охорони особистого життя. У зв’язку з цим адвокат АО „Богатир та Партнери” Сугоняко Юрій Павлович звернувся з конституційним зверненням до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення положень пунктів 1, 7 частини першої статті 20 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність“ у системному зв’язку з положеннями статті 59 Конституції України.

19.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109804-bankiri_vimagayut_vid_vgsu_rozyasnen_po_kreditnih_sporah.html

Банкіри вимагають від ВГСУ роз’яснень по кредитних спорах

Незалежна асоціація банків України в черговий раз звернулась до Вищого господарського суду України щодо необхідності прийняття пленумом постанови «Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з кредитних договорів». Як пояснили в НАБУ, робота над проектом цієї постанови розпочалась ще декілька років тому, банківська спільнота з 2012 року надає свої пропозиції  та постійно підкреслює актуальність цього роз’яснення, яке розв’яже низку спірних питань.

19.11. 2014

http://pravo.ua/news.php?id=0044994

В течении месяца в суд передадут дело судьи С.Волковой, отпустившей экс-беркутовца

В течении месяца будет передано в суд производство в отношении судьи Печерского районного суда г.Киева Светланы Волковой, которая отпустила из-под ареста командира «Беркута» Дмитрия Садовника, подозреваемого в расстреле 39 участников акции протеста на ул. Институтской в центре Киева в феврале этого года. Об этом на брифинге сообщил заместитель генерального прокурора Украины Олег Залиско. Он напомнил, что именно благодаря изменению меры пресечения подозреваемому Д.Садовнику судьей Волковой он смог сбежать.

19.11. 2014

http://ua.racurs.ua/676-sudova-reforma

Нова хвиля судової реформи

Три тижні тому, 27 жовтня, указом президента було створено Раду з питань судової реформи. Головним її завданням є підготовка та подання президентові пропозицій щодо стратегії цієї реформи. «Ракурс» розпитав членів Ради про її зміст і форму.

19.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5563.htm

http://www.unn.com.ua/uk/news/1408426-u-niztsi-sudiv-virishili-z-1-grudnya-rozpochati-lyustratsiyni-perevirki-golova-radi-suddiv

У низці судів вирішили з 1 грудня розпочати люстраційні перевірки - голова Ради суддів

У низці судів вже прийняли розпорядження про початок з 1 грудня люстраційних перевірок. Про це на прес-конференції повідомила голова Ради суддів України Валентина Симоненко. "З 1 грудня судді повинні подати заяви про те, що вони погоджуються на проведення перевірки. У деяких судах вже зараз прийняті розпорядження чи накази щодо того, що з 1 грудня розпочинається перевірка судів відповідно до цього закону - зазначила вона.

19.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5567.htm

http://www.zik.ua/ua/news/2014/11/19/shchob_onovyty_suddivsku_vladu_potribni_publichni_svidchennya_proty_kryvdnykiv_u_mantiyah__eksperty_542029

Щоб люструвати суддів, потрібні публічні свідчення проти них, – експерти

В Україні почалась друга хвиля люстрації. Під неї підпадають усі чиновники, які працювали на режим Януковича під час Революції Гідності, а також керівний склад СБУ, Генпрокуратури, Міністерства юстиції та судді.

19.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5559.htm

http://www.radiosvoboda.org/media/video/26699902.html

Януковича немає, але судова система досі хвора – Ключковський

Гості «Вашої Свободи»: Юрій Ключковський, правник, народний депутат попередніх скликань; Леонід Ємець, юрист, новообраний народний депутат.

19.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5569.htm

http://www.segodnya.ua/politics/pnews/lyustraciya-sudebnoy-sistemy-ks-mozhet-rekomendovat-perepisat-zakon-a-storonniki-ochishcheniya-vlasti-govoryat-o-sabotazhe-570323.html

Люстрация судебной системы: КС может рекомендовать переписать закон, а сторонники очищения власти говорят о саботаже

По мнению ряда представителей судебной системы, некоторые пункты люстрационного закона являются антиконституционными. Конституционный суд может рекомендовать ВР переписать закон о люстрации. Обратиться в один из высших органов Фемиды решили судьи Верховного суда. По их мнению, нормы закона, регулирующие увольнение нечистых на руку судей, противоречат Основному закону. На рассмотрение дела может уйти 2-3 месяца. А пока в КС не говорят, когда приступят к слушаниям, общественники и авторы закона бьют тревогу: по их мнению, работники Фемиды просто не хотят проходить люстрацию и лишаться своих мест.

20.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/110084-sudi_mozhut_vrahovuvati_rishennya_evropeyskogo_sudu_spravedl.html

Суди можуть враховувати рішення Суду справедливості

Правові позиції, сформульовані у рішеннях Європейського суду справедливості, можуть враховуватися адміністративними судами як аргументація, міркування стосовно гармонійного тлумачення національного законодавства України згідно з усталеними стандартами правової системи Європейського Союзу, однак не як правова основа (джерело права) врегулювання відносин, стосовно яких виник спір. На це звертає увагу ВАСУ в інформаційному листі від 18.11.2014 № 1601/11/10/14-14 у зв’язку з результатами аналізу рішень, ухвалених адміністративними судами. Зокрема, окремі рішення у мотивувальній частині містять посилання на рішення Європейського суду справедливості №41/74 у справі «Yvonne Van Duyn v Homme Office».

20.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109983-pri_dsa_stvoreno_pres-centr_sudovoi_vladi.html

При ДСА створено прес-центр судової влади

Прес-центр формуватиме позитивний імідж судів Прес-центр судової влади України здійснює офіційне інформування через засоби масової інформації та офіційний веб-портал «Судова влада України» і веб-сайт Ради про діяльність судів, органів суддівського самоврядування, ДСА України, а також оприлюднення публічної інформації, розпорядником якої є ДСА України. Так, на виконання рішення Ради суддів України від 05.09.2014 № 21 при Раді суддів України  наказом ДСА України від 19 листопада 2014 року  № 685/к «Про затвердження структури ДСА України» у складі ДСА України на правах відділу утворено Прес-центр судової влади України.

20.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/109982-dsa_skorotila_10__pracivnikiv_centralnogo_aparatu.html

ДСА скоротила 10 % працівників центрального апарату

З метою економного і раціонального використання державних коштів Державною судовою адміністрацією України проведено скорочення чисельності працівників центрального апарату на 10 відсотків, кількість працівників зменшено до 144 одиниць. Нову структуру Державної судової адміністрації України затверджено наказом ДСА України від 19 листопада 2014 року  № 685/к «Про затвердження структури ДСА України».

20.11. 2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045001

ДНР вводит военно-полевые суды в районах боевых действий

Руководство самопровозглашенной Донецкой народной республики вводит в действие военные суды в районах, находящихся на военном положении, сообщается на сайте пресс-центра правительства самопровозглашенной республики. «ДНР вводит в районах, находящихся на военном положении, а также районах военных действий специальный порядок организации и комплектования военных судов и судопроизводства», — говорится в сообщении. Согласно сообщению, военно-полевые суды будут заниматься делами о неподчинениях приказу командира, убийствах, госизмене, шпионаже, диверсии, умышленном уничтожении имущества, мародерстве, разбое, грабеже, хищении и повреждении военного имущества, а также дезертирстве.

20.11. 2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045008

В Верховном Суде Украины обсудили механизмы обеспечения единства судебной практики

Сегодня в Верховном Суде Украины проходит круглый стол на тему: «Согласованность судебной практики: европейский опыт, практические и теоретические аспекты». Организаторами выступили Верховный Суд Украины, Проект ЕС «Поддержка реформ в сфере юстиции на Украине», координатор Проектов ОБСЕ на Украине и Киевский национальный Университет им. Т.Шевченко.

20.11. 2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045009

Члены АЮУ обсудили приоритеты судебной реформы

В четверг, 20 ноября, состоялось заседание Комитета Ассоциации юристов Украины по процессуальному праву на тему «Судебная реформа нав Украине: взгляд юристов». Это первое в серии мероприятий, посвященных этому вопросу. Целью было обсудить внутри адвокатского сообщества самые «болезненные» вопросы, связанные с судоустройством: количество инстанций, необходимость существования специализации судов, дисциплинарная ответственность судей, сообщает корреспондент «ЮП».

20.11. 2014

http://yurincom.com/ua/legal_news/Suddyam-mozhut-povernuti-kval-f-kats-yn--klasi-publication/

Суддям можуть повернути кваліфікаційні класи

На порядку денному роботи Ради з питань судової реформи при президентові України стоїть питання встановлення кваліфікаційних класів для судді. Про це розповіли в коментарі «Ракурсу» члени цієї Ради. Серед питань, які розглядає Рада з питань судової реформи, є, зокрема, запровадження системи регулярної кваліфікаційної атестації суддів та встановлення їм кваліфікаційних класів, від яких залежатиме їх зарплатня, просування кар'єрними сходинками. Один з членів Ради, кандидат юридичних наук Віктор Мусіяка, який є одним з авторів Конституції України та професором Національного університету «Києво-Могилянська академія», заявив, що ідея не викликала в нього захоплення.

20.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5571.htm

http://rk.kr.ua/kirovogradski-suddi-ne-hochut-sluhati-svidkiv-rozgonu-zaporizkogo-evromaidanu-cherez-videokonferentsiju

Кіровоградські судді не хочуть слухати свідків розгону запорізького Євромайдану через відеоконференцію

Сьогодні, 20 листопада у Кіровському районному суді Кіровограда відбулось судове засідання у справі розгону Євромайдану у Запоріжжі 26 січня. Підозрювані у справі - екс-губернатор Запорізької області Олександр Пеклушенко та голова Запорізької облради Віктор Межейко. Суд має заслухати більше 150 свідків. У зв"язку з цим, прокурор висунув клопотання, щоб суд дозволив опитування свідків шляхом відеоконференції, адже 50 свідків написало відповідні прохання, бо далеко не кожен може їздити на суд за 320 км, власним коштом і в робочий день.

Проте колегія суддів Кіровського районного суду не задовольнила клопотання прокурора.

20.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5572.htm

http://rakurs.rovno.ua/18357

А судді хто?

Протестна акція, яка відбулася наприкінці минулого тижня на вулиці Набережній у Рівному поблизу приміщення суду, вже набула широкого розголосу в обласному центрі. Про неї можна почути різні відгуки: схвальні і навпаки. На думку спеціалістів, це означає, що зачепила вона людей “за живе”. Вимоги протестувальників не залишили байдужими нікого.

А протестували учасники акції проти корупції в судах. Конкретніше – пропонували процес люстрації, який на законному підґрунті стартує на Рівненщині, розпочати саме з суддівської влади. В акції взяли участь активісти “Правого сектора” та організації “Кредитний Майдан”. Як стверджували протестувальники, судді живуть не лише на одну зарплату. Для вирішення питань їх потрібно “задобрити”.

20.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5573.htm

http://galinfo.com.ua/news/177342.html

Судді хочуть скасувати Майдан, а заодно і Революцію Гідності

Днями всіх притомних українців здивував Верховний Суд України, який попросив Конституційний Суд України «встановити конституційність» ухваленого Верховною Радою Закону «Про очищення влади». Головний «контрреволюціонер», голова ВСУ Ярослав Романюк акцентував увагу на тому, що після набрання чинності Закону про люстрацію до нього звернулися судді кількох столичних судів, а також Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Звичайно ж звернулися, бо перші ж попадають під люстрацію. За словами пана Романюка, у своїх зверненнях судді зазначили, що норми Закону про люстрацію порушують їхні права і становлять загрозу для незалежноого правосуддя.

20.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5575.htm

https://ukr.media/ukrain/216463/

Якщо судді відпустять додому вбивць-беркутівців, то замість суду може бути попелище - Геращенко

Сьогодні в 15:00 в Печерському районному суді Києва почався суд над рештою двома Беркутавцами обвинуваченими у масових розстрілах на Майдані вранці 20 лютого..... «Якщо судді Печерського суду приймуть рішення про те, щоб і цих двох випустити під домашній арешт, то боюсь що наступного ранку їм не буде куди приходити на роботу. Замість суду може бути згарищі», - пише Геращенко, додавши, що позиція прокуратури і МВС - залишити обвинувачених під вартою до справедливого суду.

20.11. 2014

http://judges.org.ua/dig5576.htm

http://nikorupciji.org/2014/11/20/prokuratura-vvazhaje-scho-5-rokiv-dlya-suddi-habarnyka-ne-surove-pokarannya/

Прокуратура вважає, що 5 років для судді-хабарника – не суворе покарання

Апеляційний суд Волинської області задовольнив апеляційну скаргу прокуратури та скасував вирок суду першої інстанції щодо судді Червоноградського міського суду Львівської області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області. Вироком суду служителю Феміди було призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням двохрічного випробувального терміну. Його також було позбавлено другого кваліфікаційного класу судді та права 3 роки займати посади, пов’язані з відправленням правосуддя. Між тим, прокуратура наполягала на суворішому покаранні для судді й оскаржила це рішення суду у зв’язку з невідповідністю призначеного покарання особі засудженого та безпідставним виключенням з дій обвинуваченого корисливого мотиву. Нині Апеляційним судом Волинської області апеляційну скаргу прокурора задоволено, а кримінальну справу щодо судді направлено на новий судовий розгляд.

21.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/110325-golova_vasu_radit_suddyam_zastosuvati_praktiku_espl.html

Голова ВАСУ радить суддям застосувати практику ЄСПЛ

Суддів адміністративних судів під час тематичних навчань спрямовують на необхідність відійти від так званого юридичного позитивістського підходу та застосовувати національне законодавство у світлі принципів судової практики Європейського суду з прав людини. Про це розповів Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло сьогодні, 21 листопада 2014 року, під час відкриття ІІІ Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини, повідомляє ВАСУ.

21.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/110324-uchasniki_koalicii_zaproponuvali_sviy_variant_sudovoi_reform.html

Судова реформа від коаліції

Кандидатів в суддів перевірятимуть на доброчесність. В другому кварталі 2015 р. планується встановити, що добір на суддівські посади в судах всіх рівнів відбуватиметься лише за конкурсом на підставі об’єктивних критеріїв, а політичні органи не братимуть участь у вирішенні питань кар’єри судді. Таку пропозицію містить парафована сьогодні 5-тьма політичними силами коаліційна угода.

21.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/110320-yaki_spravi_na_comu_tizhni_rozglyadav_ksu.html

Які справи на цьому тижні розглядав КСУ?

Конституційний Суд України публікує хроніку розгляду справ 17-21 листопада 2014 року.

21.11. 2014

http://zib.com.ua/ua/110182-prokuratura_vvazhae_scho_suddi_blokuyut_rozsliduvannya_diyal.html

Судді блокують розслідування діяльності ДНР, - прокуратура

Судді в Донецькій області виносили рішення про відмову у задоволенні клопотань слідчих, які у встановленому законом порядку намагалися отримати доступ до певних документів, у тому числі електронних, які необхідні для розслідування злочинної діяльності терористичної організації «ДНР». Саме тому, як пояснили в прокуратурі Донецької області, органи прокуратури спрямували до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України  заяви про притягнення цих чотирьох суддів до дисциплінарної відповідальності.

21.11. 2014

http://pravo.ua/news.php?id=0045028

Делегация украинских судей приняла участие в работе 57 съезда Международной ассоциации судей

21.11. 2014

http://sud.ua/news/2014/11/21/70471-prokyratyra-napravila-v-vkks-zayavleniya-o-privlechenii-4-kh-sydej-k-distsiplinarnoj-otvetstvennosti

Прокуратура направила в ВККС заявления о привлечении 4-х судей к дисциплинарной ответственности

Органами прокуратуры Донецкой области в Высшую квалификационную комиссию судей Украины направлены заявления о привлечении четырех судей к дисциплинарной ответственности. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Донецкой области. "Установлены факты того, что указанные судьи не всегда придерживались требований Конституции и законов Украины, а это в свою очередь не позволило обеспечить справедливое и беспристрастное рассмотрение судебных дел.

Цікаве