Блог

22

листопада

2014

Дайджест подій у сфері правосуддя 17-23 листопада (офіційні джерела)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітки

17.11. 2014

http://court.gov.ua/136839/

МВФ продовжує співпрацю з судовою владою

14 листопада 2014 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустріч Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка із Старшим експертом з юридичних питань Місії Міжнародного Валютного Фонду Себастіаном Помпе. Також у зустрічі взяли участь начальник управління планово-фінансової діяльності ДСА України Ярослав Покотило, працівники сектору міжнародного співробітництва та взаємодії з засобами масової інформації ДСА України. Голова ДСА України проінформував експерта Місії щодо актуальних проблем судового адміністрування та цілей, які поставила Державна судова адміністрація України для їх ефективного вирішення. Себастіан Помпе поділився європейським досвідом вирішення проблеми недофінансування судової влади. Більше того, зауважив, що характерні для України проблеми існували в низці європейських держав, зокрема Греції та Португалії, однак, усі вони знайшли своє вирішення.

Неформальні практики

17.11. 2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1630/

Головою ВГСУ видано наказ "Про початок проведення перевірки суддів Вищого господарського суду України, передбаченої Законом України "Про очищення влади"

На виконання Закону України "Про очищення влади" та відповідно до Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 зазначеного Закону, Головою Вищого господарського суду України видано наказ від 17.11.2014 № 47 "Про початок проведення перевірки суддів Вищого господарського суду України, передбаченої Законом України "Про очищення влади".

17.11. 2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/predstavniki_vssu_vzjali_uchast_u_ii_mizhnarodnih_arbitrazhnih_chitannjah.html

Представники ВССУ взяли участь у II Міжнародних арбітражних читаннях

13 листопада 2014 року в приміщенні Торгово-промислової палати України відбулися II Міжнародні арбітражні читання, присвячені пам’яті академіка Ігоря Гавриловича Побірченка, доктора юридичних наук, професора, академіка АПрН України, фундатора Міжнародного комерційного арбітражного суду та Морської арбітражної комісії в Україні. Основні питання, що виносилися на обговорення, були зумовлені темою цьогорічних Читань – «Арбітражна угода: базові принципи і сучасні тенденції» – і стосувалися особливостей арбітражних угод, зокрема їх класифікації, укладенню та терміну дії, проблем тлумачення таких угод і позицій державних судів з цього приводу, арбітрабільності спорів та значення арбітражних угод для оспорення рішень міжнародних комерційних арбітражів за законодавством України.

Неформальні практики

17.11. 2014

http://www.vasu.gov.ua/123280/

Вищий адміністративний суд України працює у цілодобовому режимі

До завершення виборчого процесу Вищий адміністративний суд України працюватиме цілодобово для прийому документів і справ, пов’язаних з виборчим процесом. Так, прийом документів і справ, пов’язаних з виборчим процесом, здійснюватиметься не лише у звичайний робочий час суду – з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю -  до 16.45), але й у позаробочий час, вихідні та святкові дні цілодобово. У позаробочий (у тому числі нічний) час, а також у вихідні та святкові дні документи прийматимуться черговим співробітником суду після виклику його за допомогою домофону, розміщеного біля вхідних дверей третього під’їзду приміщення Вищого адміністративного суду України.

17.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/F7C20093FA496723C2257D930023FA58?OpenDocument&year=2014&month=11&

Судді Верховного Суду України зустрілися з експертом Ради Європи13 листопада 2014 року Верховний Суд України відвідали експерт Ради Європи, директор Болгарського національного інституту правосуддя Драгомир Йорданов та менеджер проекту Ради Європи «Зміцнення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін. Метою їхнього візиту було обговорення правового статусу Національної школи суддів України у світлі чинного законодавства та можливих змін, пов’язаних з українською судовою реформою. Гостей цікавила точка зору представників Верховного Суду України щодо функціонування та можливостей інституційного розвитку Національної школи суддів, а також оцінка стану підготовки суддів загалом. На ці та інші запитання відповіли судді Верховного Суду України Тетяна Жайворонок та Олександр Прокопенко, які є викладачами Національної школи суддів України.

Неформальні практики

17.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/34F5444C62F45D3BC2257D9300462951?OpenDocument&year=2014&month=11&

Відбувся Пленум Верховного Суду України

Пленум Верховного Суду України, обговоривши положення Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади», на виконання рішення позачергового ХІІ з’їзду суддів, враховуючи численні звернення суддівських колективів та з метою забезпечення конституційного порядку у сфері функціонування судової влади в Україні, постановив звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України пункту 6 частини першої, пункту 2 частини другої, пункту 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади».

Також учасники Пленуму Верховного Суду України вирішили направити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо приведення у відповідність із міжнародними стандартами у сфері судочинства, прав та свобод людини, Конституцією України, положеннями чинного законодавства України Закону України «Про очищення влади».

17.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/A8B2FFE22019DDD0C2257D930052B714?OpenDocument&year=2014&month=11&

1 грудня 2014 року розпочнеться проведення люстраційної перевірки щодо суддів Верховного Суду України

З метою виконання вимог Закону України «Про очищення влади» Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк видав розпорядження про перевірку відомостей щодо застосування заборон, передбачених цим Законом. Розпорядженням установлена дата початку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» стосовно суддів Верховного Суду України – 1 грудня 2014 року. Відповідальним за проведення перевірки визначено управління кадрової роботи, яке має організувати прийняття від суддів Верховного Суду України власноруч написаних заяв про застосування чи незастосування до них заборон, визначених частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей щодо них. До 11 грудня 2014 року управління кадрової роботи має поінформувати Голову ВСУ щодо подання відповідних заяв суддями Верховного Суду України.

18.11. 2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1633/

87% громадян задоволені ефективністю виконання суддями місцевих господарських судів своїх функціональних обов'язків

З 1 по 5 вересня 2014 року в місцевих господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні». На пропозицію «Оцініть, будь ласка, ефективність виконання суддями своїх функціональних обов'язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову)» 87,3% громадян-відвідувачів місцевих господарських судів відповіли «Так» та «Скоріше Так».*

18.11. 2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1635/

Резолюція за результатами "круглого столу" від 22 жовтня 2014 року

Резолюція за результатами "круглого столу"від 22 жовтня 2014 року на тему: "Судова реформа в Україні - стан і перспективи: забезпечення належного доступу до правосуддя, ефективність судового захисту, підвищення авторитету судової влади та довіри громадян", напрацьована членами редакційної групи.

Неформальні практики

18.11. 2014

http://www.vasu.gov.ua/123282/

1 грудня 2014 року розпочинається проведення люстраційної перевірки щодо суддів Вищого адміністративного суду України

З метою виконання вимог Закону України «Про очищення влади» Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло 18 листопада 2014 року видав наказ № 92 «Про організацію проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» стосовно суддів Вищого адміністративного суду України. Відповідно до плану проведення перевірок, затвердженого цим наказом, 1 грудня 2014 року відбуватиметься перевірка достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» стосовно Голови і заступників Голови Вищого адміністративного суду України, членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які є суддями ВАСУ.

18.11. 2014

http://www.vkksu.gov.ua/ua/practice/obrannya-na-posadu-suddi-bezstrokovo/povidomlennya-pro-pidgotovku-materialiv/ogoloshennya-vid-18-listopada-2014-roku/

Оголошення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України  про підготовку матеріалів щодо обрання на посаду судді безстроково від 18 листопада 2014 року

Відповідно до статей 74, 76, частин 2 та 3 статті 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» повідомляється про підготовку матеріалів щодо обрання кандидатів на посаду судді безстроково та переведення суддів, обраних безстроково, до іншого суду.

18.11. 2014

http://www.vru.gov.ua/news/755

ОГЛЯД ЗМІ. "Верховний суд просить КС розглянути конституційність закону про люстрацію"

Результати засідання Пленуму Верховного Суду України в програмі ТСН каналу 1+1 коментує голова ТСК Володимир Мойсик.

18.11. 2014

http://www.vru.gov.ua/news/754

Представники ВРЮ взяли участь у обговоренні європейських стандартів щодо оцінки роботи суддів

24 жовтня 2014 року Консультативна рада європейських суддів ухвалила висновок № 17 «Про оцінювання роботи судів, якості правосуддя та повагу до незалежної судової влади», який сьогодні було винесено на обговорення суддів та представників експертних організацій. Захід відбувся за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні». Документ насамперед стосується  стандартів, критеріїв, методів, процедур та наслідків оцінки професійної діяльності  суддів та їхньої компетентності. Участь у дискусії взяли: директор департаменту правосуддя та юридичної співпраці Ради Європи Юнкер Ханне, секретар Консультативної ради європейських суддів та Консультативної ради європейських прокурорів Арташес Мелікян, координатор проектів Шведського агентства міжнародного розвитку Ольга Сандакова, менеджер Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін, голова апеляційного суду Запорізької області, член КРЕС Віктор Городовенко, секретар Ради суддів України Анатолій Марцинкевич, суддя Верховного Суду України Марина Кліменко, член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, суддя Верховного Суду України у відставці Станіслав Щотка, заступник Голови Державної судової адміністрації, керівник секретаріату ВРЮ Ольга Булка, а також інші судді, науковці, представники державних органів, громадських та експертних організацій.

18.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/210303918AB424F0C2257D940044B9F8?OpenDocument&year=2014&month=11&

Міжнародна організація з розвитку права зацікавлена у співпраці з Верховним Судом України

На цьому наголосив спеціальний посланник організації Вільям Пейтон під час зустрічі з суддями Верховного Суду України, яка відбулася у Кловському палаці 17 листопада 2014 року. Судді Верховного Суду України Василь Гуменюк та Марина Кліменко поділилися своїм баченням співпраці найвищого судового органу країни з Міжнародною організацією з права розвитку (IDLO), зусилля якої спрямовані на зміцнення принципу верховенства права у країнах світу та надання експертної допомоги урядам країн у реформуванні законодавства, спроможного забезпечити дотримання цієї фундаментальної засади для кожної демократичної держави. Оскільки Україна й судова влада також зацікавлені в утвердженні верховенства права в країні, а значить, у забезпеченні діяльності судової системи як незалежної інституції, її ефективному реформуванні шляхом внесення змін до чинного законодавства, й, зокрема, до Конституції України, то, наголосив Василь Гуменюк, співпраця суддівського корпусу з такою поважною міжнародною інституцією, безперечно, є корисною і актуальною. На думку судді Верховного Суду України, для успішного партнерства IDLO в Україні й отриманні реальних результатів від надання експертної допомоги представникам організації важливо комунікувати не лише з суддівським корпусом, а й з представниками політикуму, аби було спільне розуміння принципу поділу влади в Україні, а отже, й шляхів реформування судової системи.

19.11. 2014

http://court.gov.ua/137177/

У Державній судовій адміністрації України скорочено чисельність працівників

З метою економного і раціонального використання державних коштів Державною судовою адміністрацією України проведено скорочення чисельності працівників центрального апарату на 10 відсотків, кількість працівників зменшено до 144 одиниць. Нову структуру Державної судової адміністрації України затверджено наказом ДСА України від 19 листопада 2014 року  № 685/к «Про затвердження структури ДСА України». Відповідно до документа, серед іншого, проведено скорочення одного заступника Голови ДСА України, радників та помічника Голови ДСА України.

19.11. 2014

http://vgsu.arbitr.gov.ua/news/1636/

75% респондентів задоволені ефективністю виконання суддями апеляційних господарських судів своїх функціональних обов'язків

 З 1 по 5 вересня 2014 року в апеляційних господарських судах у рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» проводилось анонімне опитування громадян-відвідувачів суду за ініціативою Ради суддів України спільно з Центром суддівських студій за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні». На пропозицію «Оцініть, будь ласка, ефективність виконання суддями своїх функціональних обов'язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову)» 75,9% громадян-відвідувачів апеляційних господарських судів відповіли «Так» та «Скоріше Так».*

19.11. 2014

http://www.sc.gov.ua/ua/golovna_storinka/uchasniki_mizhnarodnoji_konferenciji_obgovorili_praktichni_shljahi_posilennja_kriminalnogo_pereslidu.html

Учасники міжнародної конференції обговорили практичні шляхи посилення кримінального переслідування осіб, причетних до торгівлі людьми, в Україні

Захід організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках реалізації проекту ОБСЄ «Підтримка боротьби з торгівлею людьми та кіберзлочинністю в Україні» у співпраці з Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою України, а також Міністерством соціальної політики, Міжнародною організацією з міграції та Міжнародною організацією праці. Нинішній захід зібрав керівників відповідних обласних підрозділів боротьби з торгівлею людьми МВС України, представників судових установ, прокуратури й слідчих підрозділів обласного рівня МВС України, інших органів влади та міжнародних експертів. Упродовж двох днів роботи конференції учасники ознайомилися з позитивною практикою кримінального переслідування торгівлі людьми в державах-учасницях ОБСЄ, обговорили скоординовані підходи до визначення покарання за такі злочини, особливості розслідування і переслідування випадків торгівлі людьми відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу України. Експерти з Фінляндії, Молдови, Нідерландів, Великобританії та Ізраїлю поділилися своїм досвідом роботи в різних аспектах запобігання цього явища.

19.11. 2014

http://www.vasu.gov.ua/123281/

Представники ВАСУ та Місії МВФ обговорили питання щодо особливостей провадження у податкових спорах

17 листопада 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч представників суду з представником Місії Міжнародного валютного фонду, у ході якої обговорено питання щодо особливостей провадження у податкових спорах. На початку зустрічі секретар другої судової палати ВАСУ Олексій Муравйов подякував представникам Місії за підтримку, яку Міжнародний валютний фонд надає Україні на шляху проведення реформ, спрямованих на її економічне зростання та процвітання. У ході подальшого спілкування фахівці Вищого адміністративного суду відповіли на запитання представників Місії щодо кількості податкових справ у першій та касаційній інстанції, строків розгляду цих справ, суб’єктів оскарження, кількості рішень, ухвалених на користь платників податків і на користь податкової служби.

19.11. 2014

http://www.vasu.gov.ua/123283/

Інформація  щодо судового оскарження результатів виборів на виборчому окрузі №38

У зв’язку з появою у мережі Інтернет публікацій щодо виборів на 38-му окрузі, у яких заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Геннадій Корбан вкрай упереджено та викривлено коментує ситуацію, що склалася навколо судового оскарження результатів виборів на виборчому окрузі №38  та зважаючи на суспільний інтерес до виборів на цьому виборчому одномандатному окрузі, розміщуємо повний текст постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2014 року по справі № 804/17964/14 за позовом кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 38 Кузьмука О.І. до окружної виборчої комісії виборчого округу № 38. Подібні заяви щодо незаконності прийняття судових рішень стосовно виборів, а також звинувачення в упередженості суду та натяки на недобросовісність окремих суддів при прийнятті ними судових рішень є безпідставними і не відповідають дійсності та розцінюються як провокативні й такі, що підривають довіру до суду, і спрямовані на дискредитацію суддів.

19.11. 2014

http://www.vru.gov.ua/news/756

ОГЛЯД ЗМІ. "Люстрація. Блокування процесу?"

Голова Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Володимир Мойсик розповів в інтерв`ю телеканалу "Рада" про своє бачення причин блокування очищення судової влади в Україні.

19.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/9D41952957211184C2257D950040CC39?OpenDocument&year=2014&month=11&

Експерти Ради Європи переконані, що судова реформа в Україні, нарешті, має всі шанси бути реалізованою. У результаті цього посилиться й роль Верховного Суду України як найвищого судового органу в державі.

На цьому наголосила під час зустрічі з Головою Верховного Суду Ярославом Романюком України директор Департаменту правосуддя та юридичної співпраці Ради Європи Ханне Юнкер.

19.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/3F90CB5CA85FE433C2257D95004FFCF3?OpenDocument&year=2014&month=11&

Визначено напрями співпраці у рамках нової програми Федерального уряду Німеччини «Підтримка праводержавності в Україні»

З метою обговорення формату майбутньої співпраці експерт програми, президент суду землі у відставці м. Ауріх (Нижня Саксонія) Ганс Отто-Бартельс та керівник Інституту з питань міжнародної правової допомоги (IRZ) в Україні Геннадій Рижков зустрілися з Головою Верховного Суду України Ярославом Романюком. Голова Верховного Суду подякував Федеральному уряду Німеччини за постійну підтримку України на її шляху до демократичних перетворень, відзначивши, зокрема, плідну співпрацю з німецькими партнерами і колегами у рамках діяльності Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

Неформальні практики

20.11. 2014

http://www.vru.gov.ua/news/759

ОГЛЯД ЗМІ. «Новая волна судебной реформы»

Три недели назад, 27 октября, указом президента создан Совет по вопросам судебной реформы. Главная его задача — подготовка и представление президенту предложений по стратегии этой реформы. «Ракурс» расспросил членов Совета о ее содержании и форме.

20.11. 2014

http://court.gov.ua/137555/

Методики навчання дорослих опанували викладачі другої програми з судового адміністрування

19-20 листопада 2014 року в м. Львові відбувся поглиблений тренінг для тренерів з методик навчання дорослих для викладання в другому етапі програми з питань судового адміністрування. Відкриваючи захід, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк відзначив, що довготривала робота із проектом «Справедливе правосуддя» завжди приносила багато позитиву, зокрема,  успішною визнана перша спільна інноваційна програма з навчань судових адміністраторів. Питання кваліфікованого та професійного судового адміністрування в суді сьогодні є надзвичайно важливим для судової системи, адже саме судовий адміністратор, тобто керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, за функціонування автоматизованої системи документообігу – сказав очільник ДСА України. Водночас, високий рівень упровадження інформаційних технологій у судах, необхідність знання різних аспектів процесуального, бюджетного, фінансового, трудового законодавства, наявності управлінських знань, навичок публічної діяльності вимагають постійного навчання, підготовки та підвищення кваліфікації керівників апаратів судів, а пілотна програма з судового адміністрування стала значним кроком на шляху впровадження обов’язкового навчання керівника апарату – наголосив Зеновій Холоднюк.   Також, користуючись нагодою, Голова ДСА України поінформував учасників тренінгу, серед яких є були присутніми керівники апаратів судів, про понадпланові надходження коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету.

Неформальні практики

20.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/778ACA850D9B04BDC2257D9600364BE3?OpenDocument&year=2014&month=11&

Тексти  конституційного подання до Конституційного Суду України та звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, затверджені Пленумом Верховного Суду України

21.11. 2014

http://www.vru.gov.ua/news/758

ОГЛЯД ЗМІ. "Нова стара судова реформа"

Среди 60 грядущих преобразований, о которых объявил глава государства, больше всего волнует общество судебная реформа, в частности, как сделать судебную систему максимально доступной и открытой для граждан, а также восстановить доверие к суду. О путях решения этой проблемы сегодня на страницах нашей газеты рассуждают два видных юриста нашей страны: судья Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел, председатель Высшего совета юстиции в 2010—2013 гг. Владимир Колесниченко (в нашем архиве мы нашли дружеский шарж на него) и доктор юридических наук, член-корреспондент НАНУ, академик Национальной академии правовых наук, народный депутат III—IV созывов Василий Сиренко.

21.11. 2014

http://www.vru.gov.ua/news/757

ОГЛЯД ЗМІ. "Чому в Україні забуксувала люстрація суддів?"

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів створена на підставі ухваленого у квітні закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні". Саме за результатами перевірки нею суддів у липні розпочато процес люстрації суддів, яка була однією з вимог Майдану. Утім, нині Комісія призупинила суддівські перевірки. Чому? Про це та про перебіг люстрації суддів DW розпитала голову Комісії Володимира Мойсика.

21.11. 2014

http://court.gov.ua/137754/

Відбулося засідання робочої групи з доопрацювання Положення про АСДС та організації переходу до системи "Електронний суд"

20 листопада 2014 року у приміщенні Державної судової адміністрації України відбулося засідання робочої групи з доопрацювання Положення про автоматизовану систему документообігу суду та організації переходу до системи "Електронний суд".

До робочої групи увійшли: професійні судді, працівники Державної судової адміністрації України, співробітники ДП "Інформаційні судові системи", спеціалісти проекту USAID "Справедливе правосуддя", члени Ради суддів України, керівники апаратів судів та територіальних управлінь ДСА України. Генеральний директор ДП "Інформаційні судові системи" Віталій Живаєв презентував технічне забезпечення роботи Автоматизованої системи діловодства суду та Автоматизованої системи документообігу суду.

21.11. 2014

http://www.vasu.gov.ua/123284/

Суддям необхідно знати та активно застосувати практику Європейського суду задля ефективного захисту прав людини

Про це заявив Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло сьогодні, 21 листопада 2014 року, під час відкриття ІІІ Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини, який проводиться у рамках співпраці Координатора проектів ОБСЄ в Україні з Національною школою суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України. Як зазначив Голова ВАСУ, для адміністративних судів України питання урахування національними судами судової практики Європейського суду та забезпечення доступу до неї є вкрай важливим, оскільки відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням практики Європейського суду з прав людини. Олександр Нечитайло відзначив також позитивну тенденцію щодо збільшення випадків застосування адміністративними судами практики Європейського суду під час вирішення справ чи прийняття процесуальних рішень. На переконання Голови Вищого адмінсуду, цьому значно сприяло надання адміністративним судам відповідної методичної допомоги Вищим адміністративним судом України, який постійно аналізує практику Європейського суду та інформує судові інстанції нижчого рівня щодо важливих судових рішень з посиланнями, у яких джерелах можна знайти відповідне рішення.

21.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/61A0AD81D5F2F95BC2257D97002A695F?OpenDocument&year=2014&month=11&

Суддя Верховного Суду України взяла участь у роботі чергового з’їзду Міжнародної асоціації суддів

Делегація Асоціації суддів України у складі судді Верховного Суду України, віце-президента Асоціації Лілії Григор’євої, суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Олени Євтушенко й Алли Лесько та судді апеляційного суду міста Києва Олега Присяжнюка взяла участь у роботі чергового 57-го з’їзду Міжнародної асоціації суддів (МАС), який 8-13 листопада проходив у місті Фоз ду Ігуасу (Бразилія).

Близько 350 делегатів із 135 країн світу представляли національні професійні асоціації на міжнародному суддівському форумі. Одним із перших робочих майданчиків, до роботи якого долучилися українські судді, стало проведене 8 листопада засідання Європейської групи МАС, до якої увійшли представники 35 із 44 членів держав-учасниць. Упродовж наступних п’яти днів під час загальних дискусій делегати обговорювали різноманітні аспекти незалежності судової влади та стан справ у цих питаннях в окремих країнах. Таких, зокрема, як Турція, де судді потерпають від тиску і не мають можливості висвітлити цю проблему в засобах масової інформації; Греція та Уругвай, уряди яких знизили рівень заробітної плати суддів; Португалія – у зв’язку зі звільненням з посад суддів-португальців у колишній португальській колонії – Тіморі тощо.

Неформальні практики

12.11. 2014

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/2F86FD717DF87FCCC2257D97004561A7?OpenDocument&year=2014&month=11&

У Верховному Суді України відбувся круглий стіл «Узгодженість судової практики: європейський досвід, практичні та теоретичні аспекти»

20 листопада 2014 року у Кловському палаці обговорили питання гармонізації судової практики в контексті досвіду судочинства європейських країн та Суду Європейського Союзу. Захід організовано Верховним Судом України та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка спільно з проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» і координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Неформальні практики

Цікаве