Блог

21

лютого

2015

Дайджест подій у сфері правосуддя 16-22 лютого (ЗМІ)

Дата

Посилання

Заголовок, короткий опис

Примітка

16.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114548-suddiv_okruzhnogo_adminsudu_kieva_pidozryuyut_u_sluzhbovomu_.html

В чому підозрюють суддів ОАС Києва?

Слідчі столичної прокуратури проводили обшук в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. З’ясувалося, що судді протягом 2012-2015 років вносили недостовірні відомості щодо дати прийняття рішень до офіційних документів - ухвал, постанов та інших судових рішень, повідомили у прокуратурі м. Києва. За попередньою інформацією, в дні прийняття рішень вони знаходились за межами України. Про це, зокрема, свідчить інформація, яка була надана Державною прикордонною службою України.

16.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114547-suddi_okruzhnogo_adminsudu_kieva_skarzhatsya_na_tisk_z_boku_.html

Судді ОАС Києва скаржаться на тиск з боку прокуратури

16 лютого 2015 року, працівниками Прокуратури міста Києва та представниками правоохоронних органів здійснювалось незаконне втручання в роботу Окружного адміністративного суду міста Києва – проводились обшуки, вилучення оргтехніки та документів.

16.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114497-dlya_opracyuvannya_popravok_do_zakoniv_pro_sudovu_reformu_u_.html

Із широко заплющеними очима. Для опрацювання поправок до двох реформаторських актів у нардепів не вистачило сил, бажання та кворуму

Схоже, майбутнє судової реформи починається для нардепів з кроку наосліп. Останнє перед прийняттям у другому читанні закону «Про забезпечення права на справедливий суд» засідання профільного комітету Верховної Ради виявило байдужість народних обранців до реформи. Мало того, що комітет ледве зібрав кворум, але і його не стало, коли діло дійшло до опрацювання кількох тисяч поправок до президентського та депутатського законопроектів. Однак, не зважаючи на гарячку, закон був схвалений ВР.

16.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046343

Депутатам не следует иметь прямые контакты с судьями по вопросам их назначения, — Р.Князевич

Председатель парламентского Комитета по вопросам правовой политики и правосудия Руслан Князевич в интервью «Юридической практике» рассказал о том, как будет проходить процедура рассмотрения вопроса об избрании судей бессрочно.

16.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046352

ВСУ еще выясняет, есть ли основания для задержания трех судей Печерского районного суда г. Киева

На прошлой неделе стало известно, что новоназначенный Генеральный прокурор Украины Виктор Шокин внес в парламент представления о предоставлении согласия на задержание и избрание меры пресечения в виде содержания под стражей трех судей Печерского районного суда г. Киева Оксаны Царевич, Виктора Кицюка и Сергея Вовка. Уголовные производства расследуются следственным отделом прокуратуры г. Киева.

16.02.2015

http://sud.ua/news/2015/02/16/73449-sotrydniki-prokyratyri-i-militsii-okazivayut-davlenie-na-sydej-i-rabotnikov-syda-okryzhnogo-adminsyda-kieva

Сотрудники прокуратуры и милиции оказывают давление на судей и работников суда Окружного админсуда Киева

16 февраля сотрудниками Прокуратуры г. Киева и представителями правоохранительных органов происходило незаконное вмешательство в работу Окружного административного суда Киева - проводились обыски, изымались оргтехника и документы, - об этом "Судебно-юридической газете" сообщили в пресс-службе суда.

16.02.2015

http://sud.ua/news/2015/02/16/73448-prokyratyra-provodit-obisk-v-okryzhnom-administrativnom-syde-kieva

Прокуратура проводит обыск в Окружном административном суде Киева

Следователи столичной прокуратуры проводят обыск в помещении Окружного административного суда Киева. «Судьи этого суда умудрялись каким-то непостижимым образом наслаждаться жизнью за границей и при этом принимать судебные решения, выносить приговоры. О чем есть соответствующая информация Государственной пограничной службы. Сейчас изымаются техника, документы, оригиналы решений. Также проверяются данные, которые вносились в табеля учета рабочего времени», - написала пресс-секретарь прокуратуры Киева Алена Яхно в фейсбуке.

16.02.2015

http://judges.org.ua/dig6327.htm

http://nsj.gov.ua/ua/news/elektronna-shkola-suddiv-stane-realnistu/

Електронна школа суддів стане реальністю

9–13 лютого працівники Національної школи суддів України спільно з канадськими експертами працювали над концепцією та планом упровадження  інформаційно–аналітичної системи “Електронна школа суддів”. Метою розробки проекту “Електронна школа суддів” є досягнення максимально можливої автоматизації процесу підготовки суддів та прозорості в діяльності установи. Реалізація програми інформатизації забезпечить покращення шляхів та методів професійної підготовки кадрів судової системи та буде відповідати все більш активним та конкретним вимогам суспільства з розширення інформації про діяльність судів та установ судової системи.

17.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114509-v_sudi_proanalizuvali_pitannya_viznachennya_pidsudnosti.html

В суді проаналізували питання визначення підсудності

В узагальненні судової практики розгляду цивільних справ у Чечельницькому районному суді Вінницької області аналізуються питання визначення підсудності у справі про відшкодування моральної шкоди. У січні цього року вказаний суд оприлюднив узагальнення судової практики розгляду цивільних справ.

17.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114449-yak_procesualna_tyaganina_mozhe_poznachitisya_na_kareri_sudd.html

Строк, що закінчився або як процесуальна тяганина може позначитися на кар’єрі

Останній рік над деякими суддями висить дамоклів меч: кар’єра багатьох із них, хто хоч якось був причетний до розгляду справ учасників майдану, під загрозою. Втім, як виявилося на останньому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів, позбутися посади можна й не маючи стосунку до політики.

17.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114555-golova_sudu_ne_otrimav_rekomendaciy_vkks_cherez_protest_grom.html

Голова суду не отримав рекомендацій ВККС через протести

Присутній на засіданні ВККС представник люстраційної ради Дніпропетровської області висловився проти обрання на посаду судді безстроково голови Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Андрія Живоглядова. На думку представника громадськості, А. Живоглядов сприяв упередженому розгляду справ стосовно набуття права власності на земельні ділянки окремими громадянами. Сам голова пояснив, що немає права втручатися у роботу інших суддів і якимось чином особисто впливати на результат розгляду справ. "Особисто я заявлених справ не розглядав. Втім, я обізнаний про наявність зазначених справ у суді. Їх розгляд відбувається у відповідності до вимог закону",- наголосив А.Живоглядов.

17.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114479-ckuvannya_sudovoi_vladi_pozbavlyae_derzhavu_shansu_na_zhitty.html

Тиск до Європи не доведе. Цькування Феміди позбавляє державу шансу на життя по-новому. В РСУ ж залишилася одна надія -  на зїзд

У суддів зародився страх від беззахисності й виникло відчуття, що влада не бажає проводити реформу відповідно до євростандартів. Вони бачать цілковиту байдужість держави до виконання свого обов’язку — гарантування незалежності суддів. Якщо запущений механізм цькування суддів ніхто не зупинить, їм, напевне, доведеться скликати позачерговий з’їзд. Проте й такому зібранню може не вдатися прийняти рішення, яке стане панацеєю від усіх бід.

17.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114552-suddya_zalishilas_bez_rekomendacii_vkks_cherez_skargu_yurist.html

Суддя залишилася без рекомендацій ВККС через скаргу юристів

Вища кваліфікаційна комісія суддів відклала розгляд питання щодо надання рекомендації судді Київського окружного адміністративного суду Вірі Спиридоновій.

17.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114550-prokuratura_rozslidue_dii_dvoh_suddiv_schodo_avtomaydanivciv.html

Прокуратура розслідує дії двох суддів щодо автомайданівців

Прокуратура Київської області розпочала досудове розслідування стосовно двох суддів, котрі винесли незаконні рішення щодо застосування адміністративної відповідальності відносно водіїв-учасників акції «Автомайдан».

17.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114494-tsk_zbiraetsya_zminiti_pidhodi_v_roboti_ta_pochati_masshtabn.html

Шанс на люстрацію. ТСК збирається змінити підходи до роботи та почати масштабне відновлення довіри

Робота Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, яка була заблокована через відсутність кворуму, невдовзі може відновитися. Верховна Рада таки знайшла час та ресурси для призначення своїх представників до комісії. Втім, аби перевірці вже нічого не заважало, окремі експерти радять наділити ТСК додатковими повноваженнями.

17.02.2015

http://judges.org.ua/dig6335.htm

http://tvoemisto.tv/news/u_lvovi_dyskutuvatymut_pro_sudovu_reformu_68862.html

У Львові дискутуватимуть про судову реформу. У понеділок, 23 лютого, львів’ян запрошують поспілкуватися із Оксаною Сироїд, заступником Голови Верховної Ради. Основна тема зустрічі – обговорення судової реформи в Україні.

Оксана Сироїд проведе лекції-дискусію на тему: «Судова реформа: українські «традиції» та європейські стандарти». Під час заходу, заплановано розглянути питання політичного впливу на суддів та незалежності органів, що відповідальні за добір, призначення, переведення та звільнення суддів. Також буде піднято проблему впровадження реального самоврядування суддів, добору та відповідальності суддів. Значна увага буде приділена таким аспектам судової-реформи: оновлення суддівського корпусу, процедура прийняття закону про судову реформу.

17.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046376

Военные суды нужны на перспективу, а чем наполнить нагрузку военных судей, всегда найдется, — судья Б.Львов

В свете последних событий идея возвращения военных судов становится все актуальней. Богдан Львов, председатель Высшего хозяйственного суда Украины в своем комментарии для «Юридической практики» сказал:

— В прошлом я был судьей военного суда, и могу сказать, что судьи категорически возражали против ликвидации военных судов. Единственное более-менее весомое основание ликвидации — небольшое количество дел, но это легко устранялось путем изменения подведомственности дел военным судам, то есть можно было отдать на рассмотрение все военные преступления, совершенные не только военнослужащими и проходящими службу в Национальной гвардии, но и лицами должностного состава милиции и органов внутренней безопасности. Кроме того, была возможность оптимизировать количество военных судов, ограничив двумя-тремя судами первой инстанции, одним судом апелляционной инстанции и созданием одной-двух специализированных судебных коллегий в Высшем специализированном суде Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел. И эта система в количестве 20–30 судей на всю Украину, не вызывая каких-либо серьезных финансовых затрат, обеспечила бы порядок в военной сфере. Поэтому, безусловно, все негативные последствия ликвидации этой системы проявились в событиях, произошедших в Крыму и особенно на востоке Украины.

18.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114580-suddyu_yakiy_shvaliv_obshuk_v_okruzhnomu_adminsudi_kieva_hoc.html

Суддю, який схвалив обшук в ОАС Києва, хочуть звільнити. ОАСК також збирається поскаржитись Шокіну

Голова Окружного адмінсуду Києва П.Вовк звернеться до ВККС щодо притягнення судді Шевченківського районного суду м. Чернівці Богдана С.І. до дисциплінарної відповідальності та до ВРЮ стосовно його звільнення за порушення присяги судді. Саме цей суддя дав згоду на обшук в ОАСК. Таке рішення було прийнято зборами суддів Окружного адміністративного суду Києва, текст якого сьогодні опубліковано на сайті Суду.

18.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114445-vimoga_schodo_nayavnosti_suddivskogo_stazhu_vidlyakue_naykra.html

«Касаційний допуск». Вимога щодо наявності суддівського стажу відлякує найкращих юристів від роботи у вищих інстанціях

Для підвищення якості вітчизняного правосуддя необхідно змінити правила добору законників. Нова процедура має стати відкритішою, щоб кожен громадянин міг простежити за тим, як проходить добір і за що претенденти отримують бали. Крім цього, необхідно прибрати штучні бар’єри на шляху юристів до найвищих судових інстанцій. Адже нинішні правила неприйнятні для найбільш кваліфікованих і досвідчених правників.

18.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046400

Реформу системы дисциплинарной ответственности судей следует проводить в соответствии со стандартами Совета Европы — Х.Юнкер

Сегодня стартовал Проект Совета Европы «Поддержка реформы системы судейской ответственности на Украине. Для представителей украинских СМИ был организован брифинг, участие в котором приняли Ханне Юнкер, председатель департамента правосудия и правового сотрудничества Генерального директората прав человека и верховенства права Совета Европы, Лилит Данегян, координатор проекта «Поддержка реформы системы юстиции в государствах членах Совета Европы», Филип Лич, Европейского центра по правам человека и Александр Волков, судья Верховного Суда Украины.

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114622-suddi_okruzhnogo_adminsudu_kieva_dadut_pravovu_ocinku_zayava.html

Судді ОАСК дадуть правову оцінку заявам Петренка про їх звільнення

З огляду на заяву Міністра юстиції Павла Петренка під час брифінгу 19 лютого 2015 року щодо намірів домогтися звільнення суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, судом буде надано оцінку правомірності його висловлювань та відповідності Європейським правовим стандартам, як очільника сторони процесу.

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114621-spravu_pro_zaboronu_kompartii_peredali_do_inshogo_sudu.html

Справу про заборону Компартії передали до іншого суду

Після того, як судді Окружного адмінсуду Києва заявили самовідвід у справі про заборону Комуністичної партії, її було передано до Київського окружного адміністративного суду. Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко на сьогоднішньому брифінгу щодо самовідводу суддів ОАСК, повідомили “ЗіБ” в КМУ.

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114615-sudi_povinni_zabezpechuvati_gromadyan_dostovirnoyu_informaci.html

Суди повинні забезпечувати громадян достовірну інформацію

Ключовим питанням, розглянутим Радою суддів загальних судів, стали результати моніторингу щодо відновлення довіри до судової влади, проведеного Радою суддів. Своїми міркуваннями стосовно доцільності проведення подібних опитувань поділилися володарі мантій з Івано-Франківщини.

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114617-minyust_prosit_vkks_pereviriti_vsih_suddiv_okruzhnogo_admins.html

Мінюст просить ВККС перевірити всіх суддів ОАС Києва. Петренко вважає, що судді порушили присягу

Міністерство юстиції України звернулося до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з ініціативою проведення перевірки діяльності всіх суддів Окружного адміністративного суду Києва у зв'язку з відмовою суддів розглядати справу про заборону Комуністичної партії України.

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114614-eksperti_radi_evropi_pracyuvatimut_nad_reformuvannyam_sistem.html

РЄ працюватиме над проектом щодо відповідальності суддів

“Що дають прописані, чітко встановлені, наперед відомі всім учасникам судового процесу дисциплінарні процедури? Вони є однією з гарантій того, що захист прав людини буде здійснюватися відповідно до закону, верховенства права і справедливості”. Так зауважив суддя ВСУ Олександр Волков під час презентації Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні».

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114605-suddi_ne_zdivovani_rivnem_doviri_do_zagalnih_sudiv.html

Судді не здивовані рівнем довіри до загальних судів

В тому, що за результатами нещодавнього моніторингу оцінювання роботи суду з'ясувалося, що довіра до господарських та адмінсудів вища ніж до загальних, немає нічого дивного. Таку думку на засіданні Ради суддів загальних судів висловила член Ради Тетяна Мініч.

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114475-kriteriem_novoviyavlenoi_obstavini_e_nemozhlivist_uchasnikiv.html

Коли таємне стає явним. Критерієм нововиявленої обставини є неможливість учасників процесу знати про неї під час слухання

У Львівському апеляційному адміністративному суді зазначають, що нововиявленою може бути визнана лише та обставина, про яку не знали й не могли знати учасники судового розгляду, а право суду на перегляд стосується тільки тих рішень, якими закінчено розгляд справи та які набрали законної сили.

19.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114489-suddi_rozyasnyuyut_v_yakih_vipadkah_pozivach_povinen_dovodit.html

Орел чи решка: на кого впаде тягар доказування? Судді роз’яснюють в яких випадках позивач повинен аргументувати свою позицію в спорі з посадовцями

Кодекс адміністративного судочинства покладає тягар доказування в податкових спорах на посадовців. Однак юристи запевняють, що суди цю норму ігнорують. Це може спричинити негативні наслідки для юрисдикції в цілому. Судді ж переконані: правники хибно тлумачать законодавчі приписи.

19.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046419

Совет судей общих судов назвал пути повышения доверия к судьям

Сегодня в помещении Государственной судебной администрации Украины состоялось заседание Совета судей общих судов Украины. В числе первых вопросов рассматривались результаты опроса граждан по методике карточек гражданской отчетности. Как сообщила член Совета Татьяна Минич, судам общей юрисдикции доверяют меньше всего опрошенных (45%). Более высокую степень доверия к хозяйственным и административным судам она объясняет тем фактом, что в данные учреждения посещают профессиональные юристы. Их мнение основано на комплексной оценке работы суда, а не на эмоциях. По ее словам, рядовые граждане часто обращают внимание на справедливость решения (что является субъективной категорией), а не на его законность.

19.02.2015

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1424267480

97 річна бабуся двічі принизила Верховний суд України в Європейському Суді

Європейський Суд двічі визнав порушення права на справедливий суд в справі пенсіонерки Марії Бочан. Зокрема через довільне тлумачення його рішень Верховним судом України. За це держава виплатить пані Бочан компенсацію в розмірі 10 тисяч євро. Правозахисники зазначають: «Бочан проти України (№2)» – перше рішення Великої палати Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо України. Це відкритий натяк вітчизняним суддям та владі:  «Рішення Європейського Суду потрібно виконувати».

19.02.2015

http://judges.org.ua/dig6350.htm

http://glavnoe.ua/news/n214212

Аваков нашел способ не дать Печерскому суду рассматривать резонансные дела

Министр внутренних дел Украины Арсен Аваков возмущен рассмотрением Печерским судом Киева дела экс-главы парламентской фракции ПР Александра Ефремова. Об этом глава МВД написал на своей страничке в «Фейсбуке». «Наблюдаю грязный возьянс по делу Ефремова..
Задолбало "печерское правосудие»!

19.02.2015

http://www.pravda.com.ua/columns/2015/02/19/7059085/

Що об’єднує суддів і громадськість, яка їм не довіряє?

Не знаходить підтримки у суддів та працівників апарату судів і найбільш поширена серед громадськості пропозиція щодо змін у сфері судочинства шляхом люстрації суддів. З них аж 66,9% вважають, що люстрація в принципі не потрібна, і замість неї необхідно створити для суддів нормальні умови для праці. Проте, рівень довіри суспільства до судової системи, який за рік впав з 19% до рекордного мінімуму – 9%, свідчить про те, що відсутність кардинальних змін у судовій сфері через реформи та очищення суддівського корпусу може призвести до повної зневіри українців у вітчизняному правосудді. Унаслідок цього зросте загроза безпеці саме для суддів. - Леся Шутко.

20.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114647-poroshenko_obicyae_pidpisati_zakon_pro_spravedliviy_sud.html

Порошенко обіцяє підписати Закон про справедливий суд

Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні до нього надійшов ухвалений парламентом Закон "Про забезпечення права на справедливий суд". За словами Порошенка, він не гаятиме час на його підпис. Про це Президент України заявив на церемонії вручення державних нагород членам родин Героїв Небесної Сотні, повідомили "ЗіБ" у прес-службі Президента.

20.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114644-efektivna_robota_antikorupciynogo_byuro_zalezhit_vid_kasaciy.html

Ефективна робота НАБ залежить від касаційної практики, - суддя

За період з 2010 року знівельовано правозастосовуючу практику, навіть адвокати не завжди можуть зорієнтуватися у касаційній практиці спеціалізованих судів, а Верховний Суд України зазнав просто руйнівного впливу. Про це під час двосторонньої зустрічі з представниками проекту Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) зазначив суддя Верховного Суду України Богдан Пошва.

20.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114625-suddya_pecherskogo_raysudu_mkieva_ocarevich_krim_nas_samih_n.html

Суддя Печерського райсуду Києва Оксана царевич: «Крім нас самих, немає кому відповісти на безпідставну критику й погрози»

Сьогодні Печерський районний суд м.Києва, який часто стає епіцентром «політичних протистоянь», стикнувся з безпрецедентним втручанням у його діяльність. За словами служителів Феміди, сподіватися на захист із боку правоохоронних органів, представників виконавчої та законодавчої гілок влади марно. «ЗіБ» поспілкувався із суддею Печерського райсуду м.Києва Оксаною Царевич, дозволу на взяття якої під варту попросив у Верховної Ради Генпрокурор. Її підозрюють у постановленні неправосудного рішення. О.Царевич розповіла про тиск, який чинять на неї, про впевненість у законності рішення, ухваленого рік тому, та про віру в те, що Феміді вдасться вистояти в боротьбі за право бути незалежною.

20.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114500-suddi_gotovi_do_novaciy_ale_ne_nadto_radikalnih.html

Зміни в межах розумного. Судді готові до новацій, але не надто радикальних

Більшість суддів висловилися за проведення реформи, хоча й не вважають це першочерговим завданням. Серед негативних чинників, які впливають на роботу третьої гілки влади, законники називають відсутність незалежності та механізми впливу на них, які з приходом нової влади не тільки не змінились, а й розширились.

20.02.2015

http://zib.com.ua/ua/114631-golova_okruzhnogo_administrativnogo_sudu_kieva_rozpoviv_chom.html

Голова ОАСК розповів, чому обшук в його суді санкціонували у Чернівцях

У проведенні працівниками прокуратури та міліції обшуку в приміщеннях Окружного адміністративного суду міста Києва особисті інтереси переважали над законністю дій. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю газеті «Закон і Бізнес» висловив голова ОАСК Павло Вовк.

20.02.2015

http://pravo.ua/news.php?id=0046443

Народный депутат Л. Емец не нашел слов в защиту Печерского райсуда г. Киева

«Хотел бы сказать пару слов в защиту Печерского районного суда. Но не скажу. Потому что их нет», — написал народный депутат Украины Леонид Емец на своей странице в соцсети.

21.02.2015

http://judges.org.ua/dig6355.htm

http://vchaspik.ua/kriminal/304719sudyu-rayonnogo-suda-nikolaeva-podozrevaemogo-v-zakaznom-ubiystve-obyavleno-v-rozysk

Судью районного суда Николаева, подозреваемого в заказном убийстве, объявлено в розыск

Об этом сообщил прокурор Николаевской области Владимир Комашко в ходе брифинга в субботу, 21 февраля. По его словам, 11 февраля судья Центрального районного суда г. Николаева, который подозревается в заказном убийстве заместителя начальника управления Главгосслужбы Украины в Николаевской области объявлен в розыск.

21.02.2015

http://judges.org.ua/dig6354.htm

http://gordonua.com/news/politics/Turchinov-Sudey-ne-budut-vypuskat-iz-Ukrainy-do-okonchaniya-lyustracii-67714.html

Турчинов: Судей не будут выпускать из Украины до окончания люстрации

Закон "Об очищении власти" в Украине был принят в сентябре прошлого года. Украинские судьи не смогут выезжать за границу до завершения процесса люстрации. Об этом в эфире телеканала "1+1" заявил секретарь СНБО Александр Турчинов.

21.02.2015

http://judges.org.ua/dig6354.htm

http://www.facenews.ua/news/2015/264361/

Юрист назвал сильные и слабые стороны судебной реформы

Новая судебная реформа имеет как сильные (относительная независимость судебной системы), так и слабые стороны (вероятность коррупции из-за низкой зарплаты судей), считает адвокат, управляющий партнер юридической фирмы Pragnum Виталий Бобрынев,. «Если не принимать во внимание излишне быструю процедуру принятия закона «Об обеспечении права на справедливый суд», минуя Венецианскую комиссию и Совет Европы, то, в целом, он внушает определенный оптимизм…

21.02.2015

http://ua.racurs.ua/753-turchynov-vyrishyv-zrobyty-suddiv-nevyyiznymy-do-ochyschennya

Турчинов вирішив зробити суддів невиїзними… до очищення

Секретар РНБО Олександр Турчинов доручив обмежити виїзд суддів за кордон до закінчення процесу люстрації. «Я прошу силовиків, і таке доручення вони мають, обмежити виїзд всіх суддів за межі України», – зазначив він, додавши, що обмеження діятимуть доти, поки в країні не буде проведена очистка судової системи.

Цікаве